Sklejka szalunkowa. OSB też jest spoko.
Teraz w budowlance do zalewania wieńców, podciągów, schodów itp. powinno stosować się OSB, albo tę sklejkę. Inwestor patrzy i takie betony powinny być "wylizane". A szalunek z desek zawsze będzie klawiszował i beton nie będzie równy.
Kup taki materiał, który potem wykorzystasz. Czyli deskę najpewniej. Szalunek wyłóż od środka folią. Folia paroprzepuszczalna (żółta) jest mocna i kosztuje ok. 1zł/m^2. Potem ją wyrzucisz, a materiał będziesz miał czysty.