Witam
Pociągnę temat trochę dalej, mianowicie kupiłem jakiś czas temu Domino 500 Set i mam pytanie do zawodowców, co oni na to. Pewnie nie tylko mnie to zastanawia, ale chcę wyjaśnić pewien problem. Przy stosowaniu łączników 5x30 w płycie meblowej, okazuje się że niektóre otwory wychodzą nie w tym miejscu co powinny. Tak jakbym niektóre frezy robił przez np. dystans niecałego milimetra. W efekcie po złożeniu płyt pod kątem prosty płyta wystaje ponad krawędź drugiej płyty. Chcąc zrobić frezy pod łączenie korpusu szafki, pierwszy otwór robię na "ciasno" a drugi luźny. Po złożeniu czoła płyt się licują w przeciwieństwie do krawędzi składania. Nie zawsze tak się dzieje ale występuje takie "zjawisko". Wydaje mi się, że przesunięcie robi się tylko w nieokleinowanej części płyty wiórowej i frez 5 mm poddaje się w płycie, czy może wolniej zagłębiać frez w płycie?