Odpowiem identycznie jak jednemu z kolegów na PW.
O wyborze DW733 zadecydowały trzy rzeczy:
- bardzo dobra opinia naszego kolegi, który od lat pracuje na niej w UK zawodowo ( Lirorobert), Mało tego kupił sobie następną też DW733 tylko typ 2 (nowszy model)
- noże są wprawdzie droższe niż Makity, ale można je trzykrotnie ostrzyć i mają grubość 3 mm,
- dla mnie istną cechą jest możliwość blokady głowicy dźwignią. Moja poprzednia grubościówka nie miała blokady i głowica kiwała się w czasie pracy, co sprawiało, że trudno było uzyskać równą powierzchnię.
Makitą nie pracowałem, nawet jej fizycznie nie widziałem. Najlepsza byłaby opinia kogoś, kto użytkował i jedną i drugą.
Na razie swoją pracowałem niewiele - kilka desek bukowych, sosnowych i świerkowych, jakość znakomita, ale trudno mi wydawać wiarygodną opinię.