Witam
Strug jeden mam, to Anant no. 4. Jest jaki jest, innego póki co nie mam. Do zrobienia jest wyrównanie deski sosnowej, takiej chyba prosto z tartaka (boki nieobrobione, gruba na ok 4cm, szerokość zmienna od ok 30 do ok 40cm, długa na jakieś 3m). Powierzchnia nie musi być tip-top. Ważne, żeby ją jednak trochę wygładzić. Jaki typ struga byście polecili? Znam takie jak zdzierak (ale ten odpada, bo łukowate ma ostrze i mi nie odpowiada), potem równiak i gładzik. Mój anant to gładzik, a idei równiaka nie rozumiem. Zdaje się, że nie ma łamacza wiórów, ale co to oznacza w efekcie? Celować w równiak, bo jak widziałem na filmikach Jarka, to on swoim veritasem jackiem jechał i po takich tartacznych deskach, i do wygładzania też do używał, nie przejmując się, że są jakieś specjalizacje w strugach.
Te strugi jack, to są oznaczane jako równiaki (przynajmniej Stanley 1-12-137). To dobry uniwersalny typ strugów?
P.