Dzisiaj przyszła odpowiedź z Narex'u. Dostanę nowy komplet a stary , proszą aby odesłać do Czech. Gdybym był w Polsce to mogę je zwrócić do sklepu , ponieważ uruchomili program wymiany dłut

Przyczyną uruchomienia programu jest wada mosiądzu z jakiego wykonano skuwki , z winy Poddostawcy , który nie wykonał hybrydyzacji metalu - tłumaczenie dosłowne - i dlatego pękają
To bardzo uprzejmie ze strony Narex'u , ale o problemie skrzywienia nic nie piszą . Ponieważ proponują wymianę więc nie będę drążył dalej tematu.