c.d. prac środa
Zdjęcie ramki i zeszlifowanie całości. Wydawało mi się, że jest trochę za ciemno więc chcąc rozjaśnić blat a jednocześnie chcąc pouzupełniać drobne wgłębienia na szybko zrobiłem masę szpachlową z pyłu i kleju. Po wyschnięciu materiału całość zeszlifowałem, założyłem ramkę.
Ramka została przycięta na wysokość 26 mm (sklejka + krążki miały średnio 24 mm) więc pozostawiłem 2 mm na żywicę.
Wylałem żywicę - i w początkowej fazie wyglądało to super .... poranek jednak ukazał coś zupełnie innego !!
Na żywicy pojawiły się bąbelki powietrza które zastygły. Pod światło nie wygląda to dobrze, ale jest to nauka na przyszłość. Za szybka reakcja i za szybkie schnięcie materiału. Zapewne autoklaw dałby rezultat rewelacyjny.
W chwili obecnej więc do wykonania zostały następujące prace:
1. papier o gradacji powyżej 600 - myślę że 1500 i więcej będzie lepiej
2. pasta tempo do spolerowania
3. po wyprowadzeniu powierzchni na maksimum jak się da całość pociągnę pędzlem z żywicą

I mam nadzieje że to poprawi wygląd.