Myślę, że daszek głownie zabezpiecza przed wnikaniem deszczu. Widzę, że ściankę czołową przymocowałeś na stałe, moja jest odkręcana.
Wg klasyka, ścianka czołowa powinna być zdejmowalna, gdyż jesienią w październiku powinno się czyścić wnętrze ze starego gniazda aby ptaki miały miejsce na zbudowanie nowego. Jest i drugi powód, gdy otwory większe ptaki zbytnio poszerzą, to po prostu wymieniam ściankę przednią.