W związku z tym, że tekstolit okazał się krzywy(po zmontowaniu był wklęsły na środku na 3 mm), postanowiłem zrobić cały blat ze sklejki 10mm i 12mm o wymiarach 800mmx600mm:
-górna sklejka 10mm, wycięty otwór 35mm i otwory trzymające frezarkę;
-dolna sklejka 12mm, wycięty otwór na podstawę frezarki oraz 3 nagwintowane nakrętki z pazurkami.
Całość sklejona tworzy blat 22mm, w części przedniej ceownik aluminiowy(wysokość ceownika alu 10mm) stąd wysokość sklejki.
Reszta elementów, czyli przykładnica, ograniczniki, winda do frezarki pozostaje bez zmian. W międzyczasie zacząłem robić przykładnicę kątową do blatu frezarki(element ślizgowy do przykładnicy będzie z drewna bukowego, jest już przycięty ale muszę idealnie dopasować)...
Reszta w miarę wolnego czasu

Mam pytanie do kolegów:czym wkleić ceownik alu? czy może lepiej przykręcić?