Forum stolarskie Domidrewno.pl
Forum Domidrewno => Hyde Park Domidrewno => Wątek zaczęty przez: JarekO w 15 Czerwca 2013, 21:19:02 czas Polski
-
Jestem ciekaw co też w połowie czerwca porabiacie w waszych warsztatach. Macie jakieś typowe, sezonowe zlecenia, czy może jakieś jednorazowe prace? Skrobnijcie coś w tym temacie...
-
sezonowe zlecenia
HE HE! :) Sezonowo to ja teraz robię za murarza , u syna ;D jest pogoda , należy to wykorzstać
-
Ja od tygodnia siedzę u rodziny na wsi w Małopolsce, słucham piania koguta, szczekania psów i gdakania kur. Przy tych dźwiękach składam altanę, którą zresztą już widać w dziale realizacji ;) Dni lecą jak nieopamiętane.
-
Heh, ja czekam końca roku szkolnego kiedy to rozdam ostatnie świadectwa i w przerwach między koncertami muszę zrobić mebel pod komputer, "jakąś" adaptację akustyczną swojej pracowni muzycznej a także altanę dla mamy (no przyznam się Wam że tu się chyba ostro wkopałem...) plus pewnie jakieś mebelki ogrodowe do tego oraz załatwić przepisanie terenu na mnie i zacząć zbierać papierki potrzebne do tego aby móc myśleć o budowie własnego M. Zupełnie nie wiem jak mam to zrobić w dwa miesiące...
-
Pomagam sąsiadowi zbudować balustradę na balkonie ( 11 mb), kończę też moją kolejną maszynę. Lada chwila będą zdjęcia.
-
Ja jutro kończę kuchnię w białym lakierze na wysoki połysk.
-
O proszę, a ja w lipcu zacznę kuchnię białą wysoki połysk;)
-
ostatnio zauważyłem że jest taka moda, ma się błyskać, na jasno i nowoczesno.
-
Biała na wysoki połysk - znaczy będzie przychodzić pani do sprzątania... Ostatnio podobno panuje moda na czarne też na wysoki. No popatrzcie jak to się ludziom we łbach przewraca od nadmiaru kasy (a mówią że kryzys...) - albo szpital albo kaplica. No ale o gustach się nie dyskutuje zatem... podziękujmy tym którzy są chętni aby "podzielić" się z nami swoimi pieniędzmi nawet jeśli w zamian musimy wykonać dla nich jakąś robotę.
-
Tak to prawda, biale kuchnie w polysku dominuja na rynku, a przynajmniej u nas.
-
No ja zawsze patrzę na funkcjonalność, co z tego że coś jest ładne, ale tylko na obrazku, nie można tego dotykać itp. bo albo się zepsuje, albo wybrudzi na maxa. Prosty przykład wszelkich laptopów z błyszczącymi, czarnymi obudowami ;) Otwierasz z pudełka - super, po 1 dniu plujesz w brodę ;)
Wracając do tematu: u nas teraz na tapetę wraca szafka teściowej hehehe oraz meble na taras. Oczywiście przerywane rzeczami mniejszymi (1-2 odcinkowymi). Przy suszeniu dębiny okazało się, że daliśmy też trochę olchy i z niej pewnie też coś fajnego powstanie na dniach ;)
-
Ale nie przesadzajcie znowu z tą niefunkcjonalnością tych połysków. Według mnie to łatwiejsze do ładnego utrzymania niż np. lite fronty z dębu. Zobaczcie: łatwo szmatką usunąć tłuszcz czy inny brud z gładkiej powierzchni niż z porowatego dębu. Jak wlezie brud w pory dębu to co z tym zrobicie? Już robiłem kiedyś nowe fronty do kuchni bo poprzednie były tak zatłuszczone (szafki nad okapem i przy koszu na śmieci) że nadawały się do pieca. Wydaje mi się, że praktyczniejsze są te połyski od litego. Wiadomo znać każdą rysę i odbity palec ale jak ktoś chce takie to musi wiedzieć, że trzeba dbać. Ja nie to folia mydełko i tyle, bezobsługowo;)
-
ja wlasnie powolalem do zycia lozko dwuosobowe... Ale boje sie dac zdjecia ;)
-
A.............to ciekawe co z nim / na nim , robiłeś ;D
-
Kuchnia skończona, tylko nie mogę dawać zdjęć bo klient zapowiedział że nie życzy sobie publikowania zdjęć nigdzie. Dziwak
-
No to ja właśnie zabieram się za trzecią ścianę w mojm letniaku. Materiał się kończy, więc chyba pora udać się do tartaku i zamówić coś na dach.
-
Ja biorę się w wakacje za urządzanie warsztatu i kręcenie filmików :)
-
W tzw. międzyczasie zrobiłem i zamontowałem sosnowe poręcze - nakładki na balustradę stalową u sąsiada. Dzisiaj zabieram się za wykonanie drewnianego stojaka, statywu oświetleniowego. Dostałem "polecenie"od forumowiczów nakręcenia filmiku z pracy maszyny "Archimedes 2" ale brak mi osprzętu.
P.S
Aparat foto naprawiłem sam (przydała się mini wiertarka).
-
Ja biorę się w wakacje za urządzanie warsztatu i kręcenie filmików :)
no w końcu ktoś pomoże :)
-
no dobra wrzuce fotki do galeryji ;)
-
Statyw oświetleniowy skończony, ekran z prześcieradła też. Coraz mniej powodów aby nie filmować.
-
amimorg calkiem sprytne!
-
Oj statywów to ja mam sporo, ale nie miałem sił robić ich samemu ;)
Z oświetleniem - kiedyś używałem często srebrne parasolki, czyli wtedy żarówka w drugą stronę niż amigorg pokazał. To bardzo dobrze rozprasza światło.
-
He ..he.....jak pracowałeś z modelkami ;D
-
Statyw (rozbierany) robiłem 1 dzień od zera. Drewno na statyw - sosna z ostatniego kawałka belki z więźby dachowej pozostałej po budowie domu ( 9 lat temu) pociętej i obrobionej na moich sam-ach, przeguby nóg z kawałków sklejki 18 mm + gwoździe na osie ( też pozostałości z budowy). Klosz wykonany z blachy 0,5 mm - pozostałości z prac dekarskich. Żarówka 500 W fotograficzna - pozostałości po jednej z moich poprzednich pasji: fotografii (lata 80-te poprzedniego wieku, grubo przed okresem cyfrowym), pozostały mi takie 3. Do tego dorobiłem ściemniacz elektroniczny ( 50 -100% napięcia), na zdjęciu na podłodze jest inny, regulator obrotów do elektronarzędzi a także do prądu spawania spawarki transformatorowej. Do rozpraszania światła używałem krążka umieszczonego na pręcie przed żarówką. Stopień rozpraszania regulowało się zmieniając odległość krążka od żarówki ( do tego statywu też już jest), efekt podobny do parasolek. Statyw ma zasięg od podłogi do +2, 3 m. Dwa pokrętła zaciskowe: sklejka + śruby zamkowe M8. Koszt = 0 zł + robocizna + energia el. - przyjemność pracy.
P.S. Chyba sprzedam sprzęt foto z tamtego okresu ( PENTACON SIX TL + OBIEKTYWY i bogaty osprzęt) - będzie na kamerę cyfrową HD.
-
Jest lato, to wątek chyba aktualny. Właśnie mam "regulaminową" przerwę na wyprostowanie kręgosłupa. U sąsiada za płotem montujemy ( wraz z sąsiadem) systemem gospodarczym balustradę na dłuuugim balkonie. Balustrada w stylu alpejskim, materiał: sosna klejona (słupy i tralki kupione przez internet), impregnowana Penetrinem. Słupy kotwione do czoła balkonu, częściowo wsparte na jego powierzchni. Kotwy: pręt gwintowany M14 klejony dwuskładnikowa kotwą chemiczną w otworach fi 16.
-
Właśnie wróciłem z montażu regału, zdjęciami się nie mogę pochwalić bo pożyczyłem bratu aparat na wakacje ;/ Kuchnie mam nadzieję skończyć w przyszłym tygodniu, byłoby duże ufff :D
-
Witam .
To może i ja się przyznam.
Jestem na finiszu realizacji swojego ,długoletniego marzenia ,STRUGNICY .
Już stoi w ,,pracowni" i jest piękna ,jak by to Jarek określił . cyt Masakra .
Pozdrowienia .
-
Natychmiast zrób zdjęcie tej strugnicy! Wielu z nas też o nie marzy :) :)
-
Tak, tak!
-
Dzisiejszy "urobek" przy balustradzie.
Od poniedziałku zostały skrzynie na kwiaty i wykończenie dołu.
-
JarekO
Wczoraj miałeś rację mówiąc: " ... to się zwykle tak zaczyna..." :D :D. Rzeczywiście nie skończyło się na przeróbce szafy trzydrzwiowej (skrócenie o 11 cm w tym zwężenie drzwi z płycinami) i wstawienie do wnęki. Zaraz pojawił się temat: " a może zrobiłbyś półkę nad biurkiem na segregatory? I kolejny: " ...zobacz, tu jest taka dziura od biurka do ściany, przydałaby się szafka, byłoby równo. Zrobisz?..." Oczywiście zrobię z przyjemnością ;D ;D. Dwumetrowa półka już gotowa, szafka zaczęta, skrzynie na kwiaty w trakcie. Jakie bezrobocie, jaki kryzys ;)
-
" a może zrobiłbyś półkę nad biurkiem na segregatory? I kolejny: " ...zobacz, tu jest taka dziura od biurka do ściany, przydałaby się szafka, byłoby równo. Zrobisz?..."
Jezu, jak ja tego nienawidzę... Nie wiadomo ile za takie pierdoły liczyć, kiedy robić. Metoda na to, to rzucić zaporową cenę i albo się nie zgodzi albo się zarobi ;)
-
Jakub, to nie takie proste, kiedy sąsiedzi są z nami mocno zaprzyjaźnieni :D
-
Wiem, że to nie takie proste jak znajomi czy coś, trzeba mocniej kombinować ;)
-
Witajcie
Ciężko się zebrać do pilnych prac po 3 tygodniowej kuracji w sanatorium. Ponieważ bardzo pilne są: renowacja starej komody i okiennice do domu letniskowego, to wybrałem ........ zbudowanie kolejnej maszyny i nowego przyrządu. Maszyna, to 14" piła taśmowa (koła 350 mm, taśma 2400 mm, silnik 750 W) - coś takiego jak na zdjęciu, przyrząd, to pantograf 3D do kopiowania.
-
Koledzy mam problem bo poproszono mnie o zrobienie takiego biurka http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.eurodecornet.eu/sites/default/files/styles/uc_product/public/p1260034.jpg&imgrefurl=http://www.eurodecornet.eu/biurka-sekretarzyki-toaletki/wspanialy-mebel-biurko-toaletka&h=375&w=500&sz=35&tbnid=uxkYizjQkA8KTM:&tbnh=90&tbnw=120&prev=/search%3Fq%3Dbiurko%2Btoaletka%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=biurko+toaletka&usg=__gA1B1L9H37507jZ7Dy6Q9pmQZ4Q=&docid=MS7j16FjfDYOrM&sa=X&ei=KeAgUp6EGYXVtAbN-oDgCA&ved=0CEYQ9QEwAg&dur=373#imgdii=_ (http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.eurodecornet.eu/sites/default/files/styles/uc_product/public/p1260034.jpg&imgrefurl=http://www.eurodecornet.eu/biurka-sekretarzyki-toaletki/wspanialy-mebel-biurko-toaletka&h=375&w=500&sz=35&tbnid=uxkYizjQkA8KTM:&tbnh=90&tbnw=120&prev=/search%3Fq%3Dbiurko%2Btoaletka%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=biurko+toaletka&usg=__gA1B1L9H37507jZ7Dy6Q9pmQZ4Q=&docid=MS7j16FjfDYOrM&sa=X&ei=KeAgUp6EGYXVtAbN-oDgCA&ved=0CEYQ9QEwAg&dur=373#imgdii=_) tylko że konstrukcja skrzyniowa wymiary 1200x500 z drewna olchowego i poproszono mnie o podanie kwoty za jaką bym to zrobił i niebardzo wiem ile powiedzieć czy mugł by ktoś zrobić jakiś kosztorys. Byłbym bardzo wdzięczny
-
Opisz dokładniej! Jak z płyty to inna cena, jak z topoli to inna cena, jak z porzeczki czy agrestu to jeszcze inna, fornir, lite czy laminat? Lakier, wosk, patyna czy co innego na wierzch? Bejca? Człowieku napisz coś i wtedy oczekuj na sensowną odpowiedź ;) A tak btw. czy jesteś w stanie wykonać taki mebel skoro nie potrafisz go wycenić?... ;)
-
Kolego Dominik , myślę że dla dobra tego forum i nas wszystkich lepiej nie poruszać tematów wycen i kalkulacji , na to składa sie wiele czynników innych w różnych rejonach kraju , jak i pracowniach i nie każdy czytający forum musi być informowany o cenach .
-
Skoro producent oferuje taki mebel wykonany z drewna egzotycznego za 999 zł, to twoja cena powinna być niższa, powiedzmy max 800 zł.
Czy potrafisz się w tym zmieścić? Masz deski z olchy? Zapytaj w tartaku po ile tarcica z olchy, obrabiaj sam albo daj do warsztatu do przestrugania. Będziesz miał cenę materiału, to będziesz wiedział czy się zmieścisz w cenie max.
-
Cena ma być niższa?? Czy na pewno?... Chyba nie tędy droga ::)
-
Jakub, w większości drewno egzotyczne jest chyba droższe niż olcha? Klienci w większości, to też nie są barany :)
-
Sory, ale czy mebel z fabryki ma konkurować z wyrobem rzemieślniczym? Jeśli ktoś chce coś niestandardowego to chyba to musi kosztować nieco więcej, czyż nie?...
-
Jakub - popieram 100% racji
-
Jakub zajrzyj na stronę, którą wskazał Dominik, tam są właśnie meble stylowe, po drugie przeczytaj jeszcze raz pytanie Dominika, sam sugerujesz, że chyba jest mało doświadczonym stolarzem a pytanie dotyczy wprost określonego modelu mebla a nie jakiegoś wyrobu rzemieślniczego, oryginalnego. Zgadzam się, że meble rzemieślnicze, oryginalne powinny mieć swoją cenę ale trzeba mieć renomę, nazwisko i gwarantować jakość i wyjątkowość ale to inna bajka.
Pozdrawiam
-
On nie dał żadnego linka do żadnej strony tylko do grafiki w Google! Sam sobie dopowiadasz, że to ta strona bo akurat taką otwarła mu przeglądarka i tyle. A powątpiewam w zdolności tego kogoś bo nie potrafi sam wycenić takiego wyrobu, a skoro potrafi go wykonać, zrobić wszystkie połączenia, przygotować materiał, dobrać wykończenie to chyba orientuje się ile zajmie mu to czasu, energii, materiału itd. dlatego moim skromnym zdaniem powinien sam wycenić ten zacny wyrób.
-
Jakby umiał, to by nie pytał. Niektórzy odpowiadają inni nie. Brak odpowiedzi, to też odpowiedź :)
-
Skoro tak sugerujesz w tym wątku odpowiem milczeniem :-X
-
Panowi widzę że rozpoczeła się ostra dyskusja może niejestem zabardzo doświadczony ale takie mebelki już robiłem ale komuś z rodziny cz po znajomości, a to są inne ceny. Co do obrubki to mam wszystkie potrzebne do tego maszyny drewno też mam do wybożu do koloru tylko pytam tak z ciekawości ile wy byście wzieli na moim mjejscu. A mebelek nie ma być aż tak stylowy, ma bardziej przypominać zwyczajne biurko.
-
moje zdanie jest takie że powinieneś ustalić sobie roboczo godzinę. I pokolei ile za materiały, obróbkę plus roboczo godzina. I zależy dla kogo robione. ;)
pozdrawiam
-
powiedz wlascicielowi kuchni , ze jako autor i wykonawca zastrzegasz sobie prawo o nieudostepnianie kuchni osobom trzecim :)
-
Jakoś w tym wątku opustoszało ostatnio. to na odmianę moje bieżące roboty. Pierwsza "na wczoraj" klatka dla szynszyli :D a kolejna to dalej ten sam fotel bujany który się już z miesiąc ciągnie :D
Na którymś ze zdjęć klatki widać szablon do frezowania tych nóg od krzesła.
-
Z jakiego materiału robisz ten fotel? Ładnie wygląda.
-
Jakub - widzę, że Domino nie wypuszczasz z rąk? :) Jest dopalacz z pracą nie? Ja muszę szwagra przestawić, żeby drzwi zaczął tylko dominem robić ;/
-
No dominem szaleję non stop, jak go podłączyłem do odkurzacza tak jeszcze nie odpiąłem :D Krzesełko to buk parzony, ale dość słabo jak sie okazało, chciałem mieć intensywniejszy kolor. Pewnie i tak pójdzie na to bejca.
-
Pewnie i tak pójdzie na to bejca. - a ja przeczytałem i tak pójdzie do pieca ;)))
Chyba starczy kompa na dziś hehehe
-
To byłby drogi opał ;D ale miałem czasem tak, że tak się wściekłem, że rzucałem czymś po pracowni a potem piec >:(
-
Mi się podobają te szafki w tle :).
-
No zrobiłem sobie kiedyś takie szafki, w sumie będzie tego ze 6 mb ze starych mebli wyrzuconych ze szkoły. Po rozbiciu powycinałem co ładniejsze formatki i ta da. Dla ciekawszego wyglądu tata przykręcił fronty w szachownicę :D
-
Fotel powoli nabiera kształtów ;) W oczekiwaniu na wyschnięcie lakieru na klatce dla zwierzaków podgoniłem sobie fotel.
-
Mam takie pytanie :) , chodzi mi o siedzisko te szczebelki mają wybrany lekki promień , czy ten promień od brzegu siedziska zwiększa się do środka i potem maleje ?
-
Nie, nie, bez przesady ;D wszystkie szprosy są przefrezowane od jednego szablonu.
-
Kolejny update fotela. Klejąca się płoza.
-
Te dwa stare ściski wyglądaja naprawde potężnie!
-
Jakub , z ilu warstw skleiłeś płozę?
-
No te dwa ściski są tylko do zastosowań specjalnych :D na pokolenia, niezniszczalne. Płoza sklejona jest z 6 listew po 5 mm (z hakiem) grubości.
-
Projekt fotela własny ,czy jakiś gotowy?
-
Nic nie wiem, nic nie powiem ;D
-
Stare, polskie ściski... Szkoda, że dziś nie robią takich...
-
Niby coś takiego jeszcze robią: http://allegro.pl/scisk-stolarski-rozne-dlugosci-i3638253691.html (http://allegro.pl/scisk-stolarski-rozne-dlugosci-i3638253691.html) ale jakoś się nie skusiłem, bo pewnie bym kupił i by leżało zanim bym miał czas się za to zabrać...
-
Domino u Jakuba nie ma lekko :))))
-
Noo raczej. Ciezko ma w tym twardym buku ale czegos trzeba wymagac od tego sprzetu ;-)
-
Klatka gotowa, oceńcie efekty. Do galerii nie będę chyba wrzucał ;)
-
No ładnie :). a po otwarciu tak dużych drzwi , one nie pouciekają? ;)
-
Fajne to coś :) dawno nie widziałem szarnirów , :)
a można trochę ponarzekać ?
-
No pewnie walcie jak w dym.
Tomekz - na zdjęciu może nie widać ale tam jest dwoje drzwiczek, te z siatką i te z płyciną od schowka, co do uciekania to nie mam pojęcia, ale takie właśnie chcieli, ja się na tym nie znam, a gość ma parę tych zwierzaków to pewnie wie co robi ;)
Zanim zaczniecie narzekać to jeszcze dodam, że to niestety projekt niskobudżetowy z drewna które zostało po balustradach, resztki drewna, lakieru itd. :(
-
Drewno według mnie jest ok :) , świerk zdaje się ;) raczej brakuje mi w tej szafie cokołu ewentualnie nóżek , dolne drzwiczki sprawiają wrażenie ,że ocierają o podłogę - to taka moja sugestia :)
-
Ale trafiłeś :D nóżki właśnie jutro zakładam :D
-
Ok,nie mam więcej uwag ;D
-
świerk zdaje się
Ale nie krajowy - skandynawski 8)
-
Bardzo ładna robota :) Mam nadzieję, że gryzonie nie zniszczą zbyt szybko Twojego dzieła...
-
Super,naprawdę ładnie to wygląda :).
-
No efekt końcowy fajny :) mam pytanie techniczne :-\ jak jest zamocowana siatka w drzwiczkach?bo jak wiercenie i wkładanie w to drucików, to wielki szacun ;) i jeszcze pytanko czy te duże drzwiczki nie powinny mieć jakiegoś usztywnienia (chodzi mi o siatkę) ??? trzecie pytanko czy te ściski z linku który podałeś to mają trapezowy gwint czy normalny? bo jakoś nie dowidzam ::)
a gryzoń wygląda tak
Ferma Szynszyli RABA - Szynszyla w domu (http://www.youtube.com/watch?v=zO7zOXQtpwo#)
-
Siatka jest tak samo zrobiona jak płyciny czyli wpuszczona w 3 mm rowek, ku mojemu zdziwieniu siedzi tak, że w tych mniejszych okienkach nie ma szans jej wyrwać. Co do drzwiczek właśnie cały czas się zastanawiam czy nie lepiej było dołożyć te 2 szprosy, ale nie chciałem ich dublować bo przecież już w środku takie są. Przez to, że na drzwiczkach siatka jest dość duża to w nut gdzie siatka jest wsadzona dodatkowo powbijałem sztyfty by była sztywniejsza. Zrobiłem to tak: ścisnąłem ściskami pionowe ramiaki tak by się wygięły do środka, następnie wycelowałem sztyftem tak by w nucie złapać oczko siatki, kilka tak wbiłem. Jak zwolniłem ściski to się naszpanowała, ale i tak byłoby lepiej i łatwiej gdyby nie była aż tak sztywna sama w sobie. No i cena, 25 zł mb :-\ A te szynszyle to widzę na filmiku że to takie wiewiórki są :D nawet fajne.
PS. oni te klatki mają z takiej samej siatki ;)
-
czy te ściski z linku który podałeś to mają trapezowy gwint czy normalny?
Wydaje mi się, że to trapezowy, ale faktycznie głowy bym nie dał, poza tym już się na allegro nie pojawiają te ściski :-\
-
A te szynszyle to widzę na filmiku że to takie wiewiórki są :D
Trochę spasione te wiewiórki :P.
-
Fotel/ krzesło skończony, reszta zdjęć w galerii, tutaj tylko poglądowo, żeby było gdzie podyskutować ;)
http://forum.domidrewno.pl/media/?sa=album;in=57 (http://forum.domidrewno.pl/media/?sa=album;in=57)
-
Ładnie ładnie, stolarka w czystej postaci.
Abstrachując :D : wygodnie się siedzi? Nie jest trochę za bardzo pochylony do tyłu?
-
W chwili gdy się siada, zmienia się środek ciężkości i siedzisko nieco się poziomuje. Co do siedzenia: wszyscy jak robiłem mówili ,,trzeba będzie poduszkę, bla, bla bla..." w chwili gdy usiedli to pomysł z poduszkami i innymi cudami odszedł w niepamięć ;) Jest wygodny, ale wiadomo, nie jest to miękka sofa do spania.
-
Czyli w jednej ręce kawa w drugiej książka i można tak godzinami :D (rozmarzyłem się) muszę przynieść stary fotel z piwnicy :D
-
Jedna rzecz - rysunek słojów w podłokietnikach - mogłeś dobrać podobny... Poza tym wyszło wspaniale! :)
-
Taaak, te fladry jak zobaczyłem przy bejcowaniu to pozostało tylko zgrzytanie zębów ;D
-
Ja to przerabiałem przy ramkach frontów - teraz jestem mądrzejszy :)
-
Piękna praca! Jeszcze jak do tego dodać wygodę... ;D
Mi do takiego poziomu hen daleko... :(
-
No ładne cacko!
-
A tak że się spytam - czym wykańczałeś?
Wydaje mi się, że gdzieś o tym pisałeś, ale nie moge znaleźć.
-
Genialnie wygląda nic dodać nic ująć ;).
-
czym wykańczałeś?
Bejca kasztan, podkład kapon i 2x lakier półmatowy nitro.
Dzięki chłopaki za uznanie :)
-
Te przerwy przy siedzisku były wkońcu potrzebne ? Mebelek fajny i prawy podłokietnik z koreczkiem ;) nad przednią nóżką
-
Siedzisko jednak zrobiłem na ciasno, w galerii widać, tylko, że musiałem składać wszystko na raz. Nieźle się napociłem ;D A tam nie ma żadnego koreczka tylko taki głupkowaty słój wyszedł, w galerii powinno być widać, a jeśli nie to cyknę fotkę dla niedowiarków :P
-
A mnie się on podoba ;D
-
Przynajmniej jeden któremu się podoba :)
-
Witam kolegów
Oj dawno tu nie zaglądałem, ostatnio zarobiony człowiek jestem.
właśnie skończyłem taki oto ciekawy projekt (zapraszam go galerii)
-
Fajowa zabudowa! Podoba mi się!
-
Noo szacuneczek, super realizacja, bardzo czysta. Mam jednak jedno "ale" bo aż po oczach bije ta tandetna okrągła noga jako podpórka pod tym blatem :-\ :-\ Nie można było zrobić np. listwę jako wzmocnienie pod spodem od frontu i albo polakierować na czarno albo obkleić tym fornirem co fronty? Coś by się pewnie lepszego dało, chyba, że ta noga to tymczasowo....
-
ciekawy projekt
Bardzo mi się podoba wykonawstwo projektu . Z lewej strony zlewozmywaka , zabudowana zmywarka?
-
Nogi nie było w projekcie klient takowa sobie zażyczył i niestety wyglada jak wyglada. Blat jasny jest wzmocniony kanówkami więc ta noga jest zbędna ale klient nas pan.
Po lewej stronie od zlewozmywaka to zmywarka.
-
Widać że praca wykonana bardzo czysto ;D podoba mi się , czy to ty projektowałeś?
-
"Elegancja Francja" - gratulacje za projekt i wykonanie, ale Jakub ma rację, ta noga trochę nie pasuje.
-
Projekt jest znajomej projektantki, robię dla niej meble już 2 rok i takie cudeńka wymyśla. A tu np. szafa i druga kuchnia (jej projekt moje wykonanie)
-
Znakomita robota. Dobrana z Was Para :)
-
No no ,widzę ,że masz czym pochwalić ;D
-
Trzeba odgrzać ten wątek.
W tak zwanym międzyczasie, czyli pomiędzy innymi robotami musiałem zmieścić wykonanie barierki bezpieczeństwa na szczycie schodów z ganku domku, aby mały wnuczek sąsiadki nie zrobił sobie krzywdy.
Materiał: sosna
Wymiary: 1320 x 875 x 70 mm, szczebelki 30 x 40 mm, skrajne 50 x 40 mm. Zawiasy będą z prawej strony patrząc na schody od dołu - zdjęcie ostatnie
Materiał wcześniej obrobiony na wyrówniarce, rozcięty na listwy na pilarce stołowej i przycięty na wymiar ukośnicą, przestrugany " na glanc" małą wyrówniarką. krawędzie zaokrąglone frezem fi 10.
Wszystkie połączenia wykonane jako czopy kryte. Gniazda wykonane na Pantorouterze, dłutem nadany kształt prostokątny. Czopy wykonane z pomocą przyrządu na pilarce stolikowej. Sklejone w całość klejem poliuretanowym.
-
Hej Amigorg
Jaka odleglosc zastosowales pomiedzy szczebelkami? Bo przymierzam sie rowniez do zrobienia takiego plotka na schody, tyle ze wewnetrzne i nie wiem jak gesto powinny byc rozmieszczone.
-
72 mm - chyba tyle (70 mm) mają łóżeczka.
Tu masz dobry projekt takiej bramki do wewnątrz: http://woodgears.ca/home/baby_gate.html (http://woodgears.ca/home/baby_gate.html)
-
Widzialem ten projekt M.Wandela, jednak dla mnie troche zbyt skomplikowany. Musze postawic na szybki efekt wiec u mnie bedzie prosta furtka. Tyle ze dwuskrzydlowa aby mniej miejsca potrzebowala na otwarcie.
-
Sprytne , jak moja młodsza córka była mała też zrobiłem furtkę ale bardzo szybko opanowała sposób na otwieranie i był problem, trzeba było znów przerabiać
-
W tym wątku mnie jeszcze chyba nie było. Amigorg go odświeżył, a ja idę za ciosem ;) Część użytkowników zapewne pamięta altanę jaką popełniłem latem zeszłego roku. Obecnie wykonuję do niej ozdobne wsporniki, które spełnią rolę zarówno estetyczną jak i konstrukcyjną. Najpierw powstały projekty, następnie wybranie właściwego i przygotowanie szablonu. Odrysowanie konturów i wycięcie wyrzynarką. Później czyszczenie i frezowanie kantów na gładko. Czyszczenie całości i wpasowywanie kolejno między słupy. Po wpasowaniu nawiercenie otworów na kołki i w sumie gotowe. Jeden kołek idzie w słup, drugi natomiast w murłatę(?). Zamontowanie solidnie. Wieszałem się rękoma na wspornikach i nie ma mowy żeby coś się im stało. W sumie 8 wsporników kształtowanych. Teraz zajmuję się rzeźbieniem wsporników na wejście do altany. Końcem tygodnia planuję je już zamontować. Wtedy też będzie film z realizacji ;)
Wsporniki które zostały tylko wycięte, to drewno jodłowe - 40mm. Rzeźbione wsporniki natomiast będę z modrzewia - 50mm.
-
Wsporniki wybitnie Szczepanowe :)
-
szczepan - przesadziłeś ;D
-
Tomekz, coś źle wykonałem? Wal śmiało ;)
-
Czy wsporniki na wejściu były konieczne ? bez wyglądało bardziej przestronnie , ale to moja wizja.
-
Rację masz z tą przestronnością. Chodziło jednak o to właśnie aby zamknąć nieco przestrzeń w altanie. Wsporniki które teraz wykonuję znajdą się przy wejściu albo na "ścianie" naprzeciw wejścia, czyli w głębi altany. Kwestia do rozważenia przez właścicieli ;)
-
Drewno modrzewiu okazuje się być bardzo przyjemne do rzeźbienia. Poniżej fragment gotowego lewego wspornika. Jeśli pogoda pozwoli, na weekendzie będą montowane ;)
-
Witam
Ostatnie zdjęcia, aby zamknąć temat z wpisu z 21 maja " Barierka bezpieczeństwa przy schodach " ( nie miałem aparatu przy montażu).
-
Pokażę co zrobiem kilka tygodni temu, przy okazji przebudowy pokoju.
Drzwi zostały przesunięte, więc od korytarza po ich lewej stronie była wnęka, którą jakoś trzeba było zabudować. Zwykłe "odeskowanie" nie wchodziło raczej w grę, bo byłoby widać łączenie ze ścianą z litego bala. Pierwszy pomysł żony, żeby tam półki zrobić odrzuciłem (bo zaraz by nastawiała "durnostojek"). :P Na szczęście padło pytanie "A nie mógłbyś tam światełka schować? Jakąś świetlówkę albo coś...". To mi się bardziej spodobało. ;D
Wnękę obiłem pilśnią, łączenia zakleiłem mocną taśmą papierową i pomalowałem na biało. Skręciłem konstrukcję pod przygotowane szprosy, w które wsunąłem od prawej strony szkła do drzwi (ryflowana struktura). Szkieł zostało mi kiedyś sporo, bo zamówiłem ich za dużo u szklarza (wziąłem wszystkie pod jeden wymiar a dwa czy trzy skrzydła miały inne wymiary szybek).
Z tyłu każdego ze szprosów przykleiłem po 5 rzędów taśm LED. Świecą na białą pilśnię, dobrze rozpraszającą i odbijającą światło. Dzięli temu świeci jakby cała powierzchnia - nie widać pojedynczych świetlnych punktów. Potem wykończenie deskami z przodu i od strony drzwi (tam mocowanie na trzy zagłębione lekko wkręty, żeby w razie potrzeby odkręcić deskę i wysunąć w bok szybki), polakierowanie i voila!
Taka świecąca wnęka pozwoliła zrezygnować z sufitowego żyrandola. Wyszło ładne, funkcjonalne, pasujące do wnętrza, energooszczędne i wydajne oświetlenie ;)
(http://lh6.googleusercontent.com/-6ixWVIwhvQ4/U4d9afwpQNI/AAAAAAAAIWk/jYw1Ihp62tQ/s700)
(http://lh5.googleusercontent.com/-wvoUK3Eu_sE/U4d9cX2YRvI/AAAAAAAAIWs/HyEUp8pogDg/s700)
(http://lh3.googleusercontent.com/-V9h2ZkyvTRQ/U4d9dvABApI/AAAAAAAAIW0/v4Al_5-iGio/s700)
-
Bardzo ładny efekt , za pomysł daje +
-
Dzięki. Połowę plusa powinienem dać żonie za podsunięcie pomysłu ;)
-
Pomysłowe i ładny efekt. "+"
-
Witam
Realnego kształtu zaczyna nabierać udział moich maszyn na kulki w wystawie w Katowicach począwszy od 3 listopada. Prawdopodobieństwo jest na tyle duże, ze ściągnąłem na tą okoliczność podarowaną kilka miesięcy temu moją najmniejszą maszynę i wykonuję drewniane skrzynie do transportu i ich przechowywania. Jeszcze nie wiem jak zabezpieczyć Archimedesa.
Od razu wyszło, ze muszę zrobić otwory na palce w bocznych ścianach dla lepszego uchwytu.
-
a ja dostałem trochę odpadowej sklejki i wyrzynam
-
LeszyHandmade podziwiam, czy to Snoop Dogg ? Powiedz jak to robisz, czego używasz bo jestem pod wrażeniem. Leci + ode mnie.
Przejrzałem Twojego bloga i jestem pod jeszcze większym wrażeniem.
-
Marcin M. tak jest to Snoop :)
Robię sobie najpierw szablon w kompie (ze zdjęcia) potem na papier i nanoszę poprawki ręcznie, potem kalkuje na sklejkę a dalej to już z górki ;) cięcie (wyrzynarka włosowa) szlifowanie (papier ścierny) , woskowanie i gotowe. Dzięki za +
-
+ i ode mnie, a ile Ci się schodzi z całością - od fotki po wyrób gotowy?
-
dzięki za plusik Kozio
temat zależy od skomplikowania wzoru i jakości zdjecia. Batman np. zajął mi koło 3 godzin, Snoop Dogg koło 6, ale np robię portret na zamówienie na razie walczę ze zdjęciem już z 4 godziny i cięgle mi coś nie pasuje.
-
W czym obrabiasz fotki i ile kosztuje taka praca u Ciebie?
-
Ja też daje plusik świeten to wycinanie będę obserwował co tam jeszcze wyczarujesz
-
amigorg - podaj jakieś szczegóły tej wystawy. Jestem ciekaw co to dokładnie jest za impreza.
-
Kozio
zdjęcia obrabiam w gimpie potem jeszcze poprawki ręcznie na papierze. za portret biorę 80, 120 zależy do trudności. Tak czy inaczej cena nie jest współmierna do włożonej pracy i poświęconego czasu. Ciężko było by się z tego utrzymać i traktuje to jako hobby.
Marcins dzięki za +
-
Jarku, szczegóły podam, jak wystawa ruszy i eksponaty będą na miejscu.
-
Katowice niedaleko więc jak co to i ja chętnie bym podjechał obejrzeć te słynne maszyny :D.
Czekamy na więcej informacji ;).
-
Ja się tylko domyślam :) Kilka zapytań było o te maszyny i odesłałem wszystkich do Ryśka :) jestem ciekaw co wybrał z tego :)
Także Panowie i Panie... do pracy! Budować podobne konstrukcje!
-
Skoro wyszedł temat portretów to może i ja pokażę moje wypociny:
(http://gnacik.nazwa.pl/did/portrety.jpg)
-
No ładnie. Robiłeś to frezarką górnowrzecionową?
-
Niestety nie, poszedłem na łatwiznę i użyłem CNC. Trochę dałem ciała przy lewym oku, zbyt duży posuw narzędzia ustawiłem i urwało ten mały wystający kawałek drewna, który miał robić za źrenicę. Deska bukowa, później bejcą (w tym przypadku teak) i poszlifować aby nadać temu kontrastu :-)
Ale tak jak wcześniej kolega pisał, ilość pracy ile trzeba włożyć w wykonanie nie jest proporcjonalna do ceny. Co prawda u mnie wycinanie idzie już automatycznie, jednak problem jest przy projektowaniu, bo najmniejszy frez mam 2mm i nie można dać zbyt cienkiej linii co niestety odbija się w ilość i jakości detali...
PS. Swoją ten gościu ze zdjęcia to ja :-)
-
Jak dla mnie super :) ładnie się wystrugałeś :) plusik leci :)
-
Robota dobra za to plus. A co do samego portretu, to wygląda trochę jak portret pamięciowy groźnego przestępcy ;) ;D
-
Dodam swoje prace, prawie bieżące. Bieżące na tyle, że robiłem je w ostatnim czasie i wczoraj przywiozłem je domu.
Tak więc z jesiennych prac wykonałem dwie komody, biurko komputerowe i stolik do sprzętu RTV. To praktycznie moje pierwsze meble, takie domowe, bo do warsztatu półki już robiłem, ale to inna dokładność i wykończenie. Do tego pierwsze takie duże klejonki na blaty.
Proszę o wyrozumiałość, bo jako amator nie wymyślałem cudów, robiłem w miarę proste meble na miarę swoich umiejętności i zasobów narzędzi, które mam.
Materiał to sosna i w drzwiczkach komody jesion, wszystko olejowane.
-
Ja za to mam tendencje do zaczynania projektów ponad moje możliwości i zasób narzędzi ( przez co jestem zmuszony do zakupu kolejnych :) ) ale jakoś wychodzi. A co do twoich mebelków to wyszły bardzo fajnie i myślę, że jesteś trochę za skromny mówiąc że jesteś amatorem ;)
-
jesteś trochę za skromny mówiąc że jesteś amatorem
+ ;) a jak dalej będziesz się upierał że jesteś amatorem to dostaniesz - :-\
Żartoawałem ;)
-
Paweł 46 ładne mebelki Ci wyszły. Na zdjęciu nr 3 widzę, że mamy taki sam modem do internetu :D Jak robiłeś wypełnienie do drzwiczek na zdjęciu nr 1? Czy rame drzwiczek frezowałeś i wypełniałeś deskami boazeryjnymi?
-
Ramy drzwiczek są na kołki po dwa w każde łączenie, tak rama jest frezowana i wypełniona klepkami jesionowymi bez felca na styk, styk klepek posmarowany klejem i mocno ściśnięty.
Jesion raczej się nie rozeschnie, ma już ze 20 lat leżał w ciepłym pomieszczeniu.
-
Jeśli ten filong z klepek jest wmiare luźno osadzony w ramie to dobrze . on może się nie rozeschnąć , ale napęcznieć i co wtedy? Rozsadzi ramę drzwi . Należy zakładać dwie możliwości , bo to płycina z litego drewna i pracuje .
-
Tak to wygląda od środka, mam nadzieję, że nic się nie stanie :)
-
Fajne te mebelki Ci wyszły!
Plus ode mnie leci również.
-
Paweł 46, a jak zawias trzyma się w drzwiczkach, bo nie widzę tam żadnych śrubek?
-
Zapewne zaślepka jest założona :)
-
konkretnie takie coś:
(http://sklep.mebloart.eu/Img.ashx?Id=2989&w=275&h=275)
-
Siakoś wątpię, nie widać, żeby to była zaślepka, wygląda na jeden element. W bokach komody śrubki widać. Może jaka nowa technologia ? ;)
-
konkretnie takie coś:
Hmm, chyba masz rację.
-
konkretnie takie coś:
(http://sklep.mebloart.eu/Img.ashx?Id=2989&w=275&h=275)
Dokładnie zawias z zaślepką hydrauliczny z dociągiem samoczynnym.
-
W ramach treningu z większą klejonką, zanim zabrałem się za meble, popełniłem jeszcze taki stół roboczy. Nic specjalnego, zależało mi na tym aby był w miarę wysoki, żeby się nie garbić przy pracy :) To do niego przykleiła mi się klejonka, której potem nie mogłem oderwać ;D
Potem już podkładałem folie. Teraz już nie ma problemu, jak kupiłem ściski szynowe, klejonka nie styka się z blatem, ale folie i tak podkładam, żeby nie czyścić blatu z kleju.
-
Witam
Z jakiegoś powodu moje maszyny na kulki nie znalazły się na zapowiedzianej od 3 listopada wystawie. Korzyść z przygotowań jednak jest, zrobiłem pudła do przechowywania i transportu mniejszych maszyn i rozbieralny stelaż do transportu Archimedesa, wcześniej czy później przydadzą się.
Powstały też pomysły na nowe moduły do Archimedesa i Syzyfa i na co najmniej dwie nowe maszyny. Zima za pasem tak że na pewno nie będę się nudził.
-
Ja może troszkę inaczej niz Wy ale również drewno męczę... reczne zabawy z glaskaniem. A moze powinienem jeszcze je dojechać oscylacją do bielszej sosny?
Wysłane z mojego GT-I9100
-
Tu widać brak zasad sztuki stolarskiej w postaci szpar przy opaskach
-
Tu widać brak zasad sztuki stolarskiej w postaci szpar przy opaskach
Tomku tak jak pisalem w temacie szpachli, te futryny maja 65 lat i byly zawsze lakierowane na bialo. Teraz je czyszcze szlifuje i doprowadzam do stanu pod lakierobejce. A wiec szpary beda wypelnione drewnem a male pekniecia i ubytki/zaglebienia po gwozdziach wypelnione zostana szpachlowka.
Wysłane z mojego GT-I9100
-
No , no... toś się chłopie na szlifował , nie brakuje Ci zapału :)
-
Przy okazji zrobilem jeszcze zdjecia drewna pod szylkem w jednej futrynie. Masakra jest w kazdej jednej praktycznie. Ta futryna ogolnie jest najgorsza gdyz ma cale 60cm szerokosci/glebokosci. Pekniecia liczne jedno przez jakies 50cm na srodku. Reszta mniejsze ale liczne. I te szczeliny przy opaskach sa okooi 5-6mm na calej szerokosci i jednej wysokosci. Wiec bedzie co robic. Caly czas sie zastanawian czy nie poleciec ich jeszcze raz oscylacja gdyz nie jestem pewien czy mimosrod szkod nie wyrzadzi, najzwyklejszy nutool z Leroy Merlin. Co o tym sadzicie?
Ostatnia fotka pokazuje jak wyglądały wszystkie te futryny, ta jeszcze do zrobienia.
Wysłane z mojego GT-I9100
-
Jeśli nie chcesz odrywać opasek by zlikwidować te szpary ( doklejenie ) to myślę że:
spróbować frezarką przejechać po tych szparach ( w narożnikach dłuto ? ) by otrzymać równy rowek do wklejenia w to listewki .
Futryny pewno z litego i się skurczyły
-
Jeśli nie chcesz odrywać opasek by zlikwidować te szpary ( doklejenie ) to myślę że:
spróbować frezarką przejechać po tych szparach ( w narożnikach dłuto ? ) by otrzymać równy rowek do wklejenia w to listewki .
Futryny pewno z litego i się skurczyły
Taa lite drewno. Tutaj na szybko foty wypelnienia szpar w innym pomieszczeniu. Foty z telefonu wiec szalunjesli chodzi o barwe nie ma.
Wysłane z mojego GT-I9100
-
znalazłem na dysku wieszak jaki wykonałem w tamtym roku.
-
Opowiadaj, czemuś te wieszaki tak nieszablonowo przykręcił. Na moje oko każdy jest inaczej.
-
Fajne sztachetki :)
Czym wycinałeś kształty, wyrzynarką, czy na taśmówce ?
-
Sztachetki z allegro pewnie :D zostały po altanie...
-
Sztachetki gotowce sobie leżały to się je wykorzystało.
-
Witam
W tak zwanym międzyczasie ( pomiędzy szyfonierą a renowacją komody), trzeba było zrobić ramę i oprawić obraz, a także przeszlifować stopy i naostrzyć noże w moich trzech żeliwnych strugach i podostrzyć kilka dłut.
-
... no i szlifowanie stopy poprawilo jakosc strugania ???
mocno krzywe stopy ?
-
Przy małym i średnim strugu było mniej pracy, gdyż to było drugie podejście, już wcześniej stopy wyrównałem na "prawie dobrze". Przy Stanleyu Nr 5, to prawdziwa mordęga - wcześniej i teraz wiele godzin pracy, a jeszcze muszę zrobić kolejne podejście ( skończyły mi się papiery), jest równo, ale są jeszcze ślady po fabrycznej obróbce. Papiery wodne 180, 280, 600, 2000 i 4000 na tafli szklanej 10 mm.
Nr 5 muszę mieć równy i gładki gdyż będę pracował nim więcej.
-
na tafli szklanej 10 mm.
jak mocujesz papier do szkła?
-
Papier jak nasiąknie wodą sam się dobrze trzyma.
Lekko zwilżam papier po obu stronach, przykładam do szkła, przytrzymuję na początku jedną ręką, w drugiej trzymam strug i przeciągam po papierze - wkrótce się przykleja tak, że swobodnie mogę przeciągać strug po papierze oboma rękami. po jakimś czasie ponownie zwilżam papier spryskiwaczem lub gąbką, ale nie za dużo. Jak dasz za dużo wody wszystko obok jest zachlapane. Jak szlifuję stopy, to stopniowo przesuwam strug po całej tafli.
Do noży wystarczy pół arkusza, też trzeba zmoczyć spód papieru i nakleić na szybę wyciskając nadmiar wody od środka na zewnątrz.
Musisz popróbować, trudno wszystko opisać, na pewno Ci się uda.
-
Musisz popróbować, trudno wszystko opisać, na pewno Ci się uda.
dzięki ;) napewno metodą prób i błędów dojde do jakiegoś optymalnego sposobu. ciekawiło mnie właśnie, czy korzystasz z jakiegoś kleju itp.
-
Naprawa Grubościówki NUTOOL BT 130 N
Pękł w grubościówce pasek napędowy wielorowkowy 6PJ348, Zakupiłem na " Ale drogo" - koszt 60 zł z dostawą.
Zanim pasek dotarł, zrobiłem ta, co już dawno powinienem zrobić:
- naostrzyłem noże swoją ostrzałką,
- wymieniłem pasek, który dzisiaj dotarł,
- przesmarowałem przekładnie, łańcuszki i zębatki napędu posuwu,
- usunąłem luz na mocowaniu śruby służącej do regulacji prześwitu ( i wielkości zabioru). Luz powodował "pływanie" całego agregatu w pionie, co skutkowało powstawaniem fal na powierzchni obrabianej. Odkręciłem widoczną na zdjęciu blaszkę mocującą, blaszka ta wchodzi wycięciem w rowek w śrubie. Jak widać na zdjęciu powstało wytarte miejsce, takie samo z drugiej strony blaszki. To wytarcie miało 0,56 mm!
Dorobiłem więc nową blaszkę, tak, aby wchodziła w rowek bez luzu. Agregat nie pływa i deski wychodzą wystrugane o wiele lepiej.
-
Już myślałem, że tylko ja te paski urywam, ale widzę Tobie też się zdarzyło ;)
-
Ruszyła produkcja bramy i furtki :) ilość wczepów chyba mnie wykończy jako amatora, już po samych ramach mam dosyć, a gdzie jeszcze szczeble ;) Mam nadzieję, że nauka nie pójdzie w las 8)
-
Ale robota bardzo ładna, czysta.
-
Na przyszłość ,warto ramiaki z gniazdami robić dłuższe nie będą pękać przy nabijaniu czopów :)
-
Może nie widać, ale dolna część wystaje 2cm, góra nie może wystawać, bo u góry będzie deska coś ala daszek.
-
Powinno być około 5 centymetrów ,chyba że czopy będziesz czapką nabijać ;)
-
Ruszyła produkcja bramy i furtki ilość wczepów chyba mnie wykończy jako amatora,
Przy takiej pracy jest sprawdzony myk .
Czopy robisz dość ciasne , ale żeby przy wkładaniu gniazda czy widlice nie pękły to czopy zbijasz młotkiem na podpórce metalowej . Staną się one luźniejsze i łatwiej będzie je osadzić , a mokry klej spowoduje ich napęcznienie w gniazdach , co da mocne połączenie . Dobrze jest na czas klejenia ochronić też przed pękaniem gniazda , dając z obu stron dłuższe kawałki drewna i ścisnąć lekko ściskiem , a po gotowym złożeniu połączenia , ścisk dokręcić mocniej.
-
Dzięki ciekawa rada spróbuje zastosować.
-
Ciąg dalszy prac przy bramie. Szlifowanie, frezowanie kantów i ulubione wczepy.
Furtka prawie skończona, na szczęście wszystko pasowało obyło się bez jobów 8)
-
Wizualnie ramiak powinien być szerszy od szczebli. ;)
Ale robota ok.
Czym robiłeś czopy i gniazda?
-
Faktycznie jakoś mi wyglądało z daleka na paletę (ale to zboczenie) szczebelki mogły być delikatniejsze.
Całe spasowanie oczywiście na +
-
A mi się podoba, osobiście dałbym o jeden szczebelek więcej żeby uzyskać mniejsze przerwy.
Świetna robota.
-
Wczepy robiłem tak.(tzn gniazda)
Najpierw wierciłem sękownikiem, potem frezowałem frezem palcowym i na koniec dłutko.
Część męską wczepu na ukośnicy z szerokości, boki grzebienicą.
Co do szerokości szczebli, to taki mam materiał i najważniejsze mniej ulubionych wczepów.
Na żywo nie wygląda źle. Rama ma szerokość 12cm szczeble nie całe 9cm
-
Ja strasznie nie lubię robić gniazd - ze względu na brak wiertarki poziomej. A dłubać dłutem nie lubię.
-
No stołowa się przydaje wiertarka. Jak bym nie miał to chyba bym frezował po kawałku, jak bym nie miał frezarki, to chyba bym wiercił z ręki. Samym dłutem na pewno by mi się nie udało.
-
A ja takie pytanie mam, ciężka ta furtka?
-
Aż poszedłem z ciekawości po wagę :) równo 15kg
-
Po pracy strugam moje pierwsze drzwi do szafy.
Może się uda na święta zawiesić, jak choroba pozwoli :(.
-
Wyglądają masywnie.
-
Wyglądają masywnie.
Małe nie są 250 x 100 cm, to jedno z dwóch skrzydeł
-
Klient z mojej miejcowosci zamowil u mnie dwie wiaty jedna na drewno opalpwe , a druga na wypoczynek nad stawem. Wszystko strugane w koncu moj strug festool sie wyzyje hehe. Ciekawostka w tych wiatach jest taka ze wycinam koncowki krokwi na tzw konski leb lub cos w tym stylu i na ostrugane krokwie nabijam przestrugane deski lub boazerie. 8)
zapomnialem o mieczach zaokraglonych z jednej strony i zastosowaniu gniazd i czopow.
-
Powinno być około 5 centymetrów ,chyba że czopy będziesz czapką nabijać
Czy to samo dotyczy czopowania poprzeczek (to się chyba oskrzynia nazywa) pod blatem stołu z nogami? tzn powinno się zostawić dłuższe nogi do zrobienia gniazd a po wyschnięciu łączenia obciąć namiar?
-
Pochwal się wszystkim w ''krok po kroku'' a na pewno nas wiele nauczysz.
-
Czy to samo dotyczy czopowania poprzeczek (to się chyba oskrzynia nazywa) pod blatem stołu z nogami?
Zostawienie kawałka dłuższego w ramie drzwi itp. jest po to by nabijając ciasny czop ( i czasem jego klinowanie ) nie doszło do pęknięcia gniazda.
W stole jest inaczej , bo połączenie to nie robi się aż tak ciasne , tylko spasowane suwliwie . Można zostawić nogę trochę dłuższą , a potem obciąć. Dodam , że czop i gniazdo w nogach stołu robi się trochę inne ( 0dcinane górą ), co niejedni też stosują w drzwiach furtkach itp.
-
Dodam , że czop i gniazdo w nogach stołu robi się trochę inne ( 0dcinane górą )
co znaczy "odcinane górą"
Czy to gniazdo wygląda tak?
-
Właśnie chodzi o to by tak nie wyglądało :) czop obcina się z wysokości np.w drzwiach aby po felcowaniu nie było widać czopa.
-
Właśnie chodzi o to by tak nie wyglądało
to teraz zwariowałem tomekZ napisał że obcinane górą a Robson że tak się nie robi . to w końcu jak, szczególnie interesujące mnie temat łączenia z nogą stołu bo właśnie kleje nogi do biurka i zabierać się będę za te poprzeczki (oskrzynie), nie robiłem tego nigdy wcześniej a nie chcę spierdzielić sprawy.
-
Mylisz czop a gniazdem, na rysunku pokazałeś gniazdo a my piszemy o czopie :)
ja w wszelkiego typu połączeniach np.stoł,taboret, odsadzam z góry i z dołu czopy.
-
np.stoł,taboret, odsadzam z góry i z dołu czopy.
To Was pogodzę .
Jacekmt10 . Narysowałeś gniazdo do czopa na jedną stronę nogi , dorysuj na drugą stronę ( 90* ), to zostanie Ci w środku nogi taki mały kwadracik drewna który jest słaby .
taboret czy noga od stołu powinna dostać gniazdo oddalone od końca nogi o ok. połowę szerokości oskrzyni , czyli
jak np oskrzynia ma szerokośc 10 cm to czopy na jej końcu robimy dwa : dolny dłuższy ( koniec ścięty na 45 * , bo styka się z drugim czopem )) szeroki na 5 cm i wyżej czop długi na 1cm , a szeroki na 5 cm.
-
Tomekz czy chodzi o coś takiego?
muszę to zrozumieć bo nie zasnę
-
Spij spokojnie :D Dokładnie o to chodzi :D
-
Dzięki za wyjaśnienia
-
ja również dziękuję za wytłumaczenie tomkowiz i jackowimt10 za z zwizualizowanie tematu.
-
Wizualizacja ciekawa :) z ciekawości ,jakiej grubości będzie noga , czy oskrzynia z nogami będzie sklejona na stałe?
-
z ciekawości ,jakiej grubości będzie noga , czy oskrzynia z nogami będzie sklejona na stałe?
wczoraj te poklejone nogi wyrównałem na pile i po tej operacji wyszło mi że noga ma wymiary szer 60/ gr 45mm listwa oskrzyni szeroka na 60 gruba na 15mm. Oskrzynia po złożeniu ma być kwadratem 500 na 500 nie za małe te listwy oskrzyni? to biureczko bedzie miało niewielki balt 600/600 .tyle tylko mijesca na biureczko się znalazło, a na "laptoka" starczy
-
Nogi możesz od 10 cm od góry zwęzić ku dołowi , by wyglądały delikatniej.
Listwy oskrzyni dobre, Z blatem połącz całość na klocki ( Jarek pokazał na filmie przy realizacji szafki do łazienki ).
-
Z blatem połącz całość na klocki
blat mam z kawałka blatu kuchennego, pomyślałem że płyta pracować nie będzie i połączę ją z oskrzynią na kołki- To dobry pomysł czy jednak te klocki które pokazał Jarek będą lepsze ?
-
mogą być przy płycie.
-
tomekz- dzięki za wskazówki
-
LeszyHandmade - stolik gotowy ;D to jest tempo pracy, pogratulować .
-
W tak zwanym "międzyczasie" zrobiłem osłonę doniczek na taras.
Wymiary 150x80x35 cm
-
Ładne donice , ale te wkręty psują efekt . Mogłeś choć "zdyblować " połączyć na kołki.
-
Albo nawierć głębiej tak by łepki się schowały i zaślep kołkami drewnianymi.
Chyba że Ci nie przeszkadza, poza tym dobra robota
-
Wkręty miały nawiązywać do elewacji na której też są widoczne wkręty. Po wyniesieniu donicy na taras jednak te wkręty nie wyglądają dobrze i po świętach coś z nimi zrobię.
Dziś zawiesiłem moje pierwsze, całe drewniane (nie z płyty) drzwi przesuwne do szafy (pierwsza tak skomplikowana praca stolarska).
Jeszcze nie pomalowane ale na święta już szafa zmknięta ;D
-
Skąd czerpałem wiedzę na temat złożenia takich drzwi.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
-
Prawdę mówiąc nie wiem czy zrobiłem to "fachowo".
Siadłem wieczorem, obejżałem kilka filmików, pomyślałem i poszedłem stugać a tak to się skończło ;D
-
Dorób listwę nad ten tor przy okazji jak będziesz malował.
-
Jeszcze będzie listwa, prowadnica dolna, klamki... wszystko po świętach
-
Ciąg dalszy walki z bramą, jedne skrzydło bramy prawie skończone i furtka pomalowana Vidarolem.
Wczepy ze szczebli będą mi się śniły po nocach tyle tego ;)
-
Stwierdziłem, że jeszcze młoda godzina i walnąłem jeszcze impregnatem bramę 8)
-
No i lala...
Ktoś tu na tyłku nie może usiedzieć ;)
a tak mam w każde święta.
Pozdrawiam
-
Ja korzystając z wolnej chwili (tj. dzieci śpią) bawię się w sketchup-ie i projektuję łóżko piętrowe dla córki. Po domku do zabaw dla dzieci stwierdziłem, że najdłużej zajmuje mi zaprojektowanie :)
-
Brama z furtką gotowa, teraz słupki i do betonu.
W podmurówkę pod bramę planuje dać dwa pręty zbrojeniowe fi 16 myślicie, że starczy ?
Wymiar podmurówki 40 cm na 600 cm
-
Dzisiaj pracowity dzień. Szalunek zbrojenie i furtka lekko przybetonowana. Ciężko się samemu robi, trzeba kombinować budować rusztowania 8) itp.
-
Po nierównej walce z silnym wiatrem i grawitacją brama stoi. Teraz tylko dużo betonu i zalewanie podmurówki.
Fajnie mieć dużo ścisków, bez tego samemu by się nie udało.
-
:) Fajne kobyłki w tle...
-
Nic nie działacie ? :o
-
Robimy, robimy... Akurat robię nowy uchwyt do silnika zaburtowego do swojej żaglówki, sezon już się zaczyna a ja w lesie, robię drewniane uchwyty do przewożenia masztu na żaglówce. Do tej pory był przywiązywany i jazda. Ale mało profesjonalne i zawsze obawa czy jest dobrze przypiety. Jak kogoś to interesuje to wstawię fotki
-
Dawaj dawaj, nigdy nie wiadomo co się może w życiu przydać.
-
To tak, na chwilę bieżącą robię:
1. Nowy wspornik silnika zaburtowego, sklejka wodoodporna 18mm sklejona podwójnie i drugi element też, tylko mniejszy a wygląda to tak, na razie pomalowane dwukrotnie lakierem... Napis wykonała moja żona wypalarką, ja mnie mam takich zdolności :D, żaglówka została nazwana Robin, stąd ten napis... Żaglówkę kupiliśmy synowi, pływamy razem... Wspornik mocowany jest na wylot poprzez drugą deskę ze sklejki, śruby M8 z łbem imbusowym wpuszczone w sklejkę.
2. Podpora masztu na czas transportu, jeszcze nie pomalowana, wykonana też ze sklejki 18mm, mocowana do dziobnicy przyczepy podłodziowej... Jak przestanie padać to zamontuje i zrobię zdjęcie całości ;) Wspornik jest z kwadratu aluminiowego 30mmx30mm.
3. Przy okazji malowania lakierem, zrobiłem sobie z odpadu sklejki podkładkę na stół (do prac elektronicznych). Kiedyś kupiłem takie samoprzylepne wykładziny 400mmx400mm po 50gr/szt. (wyprzedaż). Przydało się już nie raz, klej trzyma jak głupi... :D
-
Elegancko i estetycznie. Co do napisu, to moja córka też się para takimi napisami frezowanymi w drewnie, lub sklejce. I po kilku doświadczeniach stwierdziła, że lepiej takie napisy wypełniać farbą. Uzasadniła to tym, że wypalone się z czasem złuszczy i będą jasne przebitki, farba wnika w drewno sklejkę i nawet po upływie czasu jest ładnie.
Pochwal się jeszcze jachtem 8)
-
Pochwal się jeszcze jachtem 8)
To tylko żaglówka ;-) coś w stylu naszej Omegi tylko że ze niemieckiej produkcji. Chcieliśmy kupić jakąś kabinową ale syn chciał coś na czym można się trochę pościgać... Ciężko kupić naszą Omegę w dobrym stanie, trafiła się okazja niemieckiej. Jak tylko przestanie padać to zrobię fotki, leje już drugi dzień...
Co do wypalania, to żona wypala tą wypalarką (CCCP z roku 1985), jestem pod wrażeniem bezawaryjności i precyzji regulacji temp. Wypala tym całe obrazy, niektóre mają ponad 20 lat. Twierdzi, że sklejka jest niewdzięcznym materiałem. Najlepsze są twarde drewna, bardzo lubi "buk", ale przekaże sugestie...
Dzięki za opinie. Staram się robić estetycznie bo wtedy bardziej mnie to cieszy.
-
...i ostatnio zrobiłem drewnianą obudowę na mój zegar na lampach IW-11(jak przystało na elektronika z hobby drewno ;) ). Znalazłem deseczki sosnowe(szkoda że nie dębowe) bo meble w salonie mają strukturę dębu... Pomalowane lakierobejcą... Zegar ma podtrzymanie pracy procesora na baterii CR2025, także działa bez prądu ale nie wiadomo która godzina ;D
-
łoooo śmiszne to ale fajne.
-
łoooo śmiszne to ale fajne.
a takie zegary na alledrogo chodzą nawet po 600 zł. masakra
w realu robi wrażenie... każdy musi zapytać co i jak jak go widzi
-
kwita a czy ty przypadkiem nie jesteś też jednym z uczestników elektrody? ;)
-
Stety, niestety nie :). Już na to brakuje czasu. Zegar na lampach zawsze mi się marzył, wzmacniacz lampowy też ale nie mam czasu słuchać muzyki, tyle co radio w warsztacie(hobby) i samochodzie(tam mam zawsze sprzęt z wyższej półki) bo tam słucham też dużo. Kiedyś robiłem dużo sprzętu, teraz jest rodzina, hobby, karawaning i żaglówka, trzy psy do biegania i...
A znasz kogoś o tym nick'u?
-
No kiedyś też się jarałem elektrycznością ale nie taka jak ty tylko użytkową :) instalacje potrafie rozłożyć i pospinać do kupy ;) Właśnie na elektrodzie kiedyś spotkałem kogoś o takim lub bardzo podobnym nicku :D
-
Się wkurzyłem i zbudowałem zaporę przeciwczołgową, teraz przyjemnie się koruje.
-
Na razie takie zdjęcie żaglówki ze wspornikiem na dziobnicy przyczepy(jeszcze nie pomalowanym), chcę dorobić jeszcze na tył i całość pomalować razem... Tak jak Paweł napisał, może komuś się przyda, ja jeździłem rok w przywiązywanym masztem, za każdym razem inaczej i myślami, czy nie spadnie po drodze. Nigdzie nie mogłem znaleźć pomysłu w internecie, wymyśliłem swój patent. Z góry jeszcze mocowanie klamrą z aluminium... Maszt jest rozbrojony ;), brakuje saling'ów i want...
-
Ile waży taka żaglówka ?
-
długość 485 cm
szerokość 192 cm
wysokość masztu 610 cm
powierzchnia żagli 12 m2
Pływa praktycznie się jak omegą ale jest łatwiejsza w transporcie, w komplecie mam jeszcze żagle sztormowe.
Zresztą pod Omegę musiałbym kupić inną przyczepę a przyczepę już miałem
-
Podałeś wszystko oprócz wagi :)
A chodzi mi o wagę ze względu DMC przyczepy i czy taki zestaw, w połączeniu z dużą osobówką, terenówką czy busem łapie się na Viatoll tzn przekracza 3,5 t.
-
Ale wtopa, waga żaglówki 180 kg. DMC przyczepy jest 450kg także bez obaw. Masa własna przyczepy 150 kg, oryginalny Niewiadów.
Omega tak jak była w planach początkowych nie wejdzie, waga pasuje ale Omega ma 620cm i podpory na końcu są przed połową żaglówki, tutaj jest wszystko ok. Przerobiłem tylko światła na wysięgnikach aby były równo z żaglówką z tyłu.
Obo żaglówki stoi przyczepa kempingowa Knaus, DMC 1000kg a ciągam teraz Sharanem DMC 2470kg czyli razem 3470kg. O mały włos i viatol ;D
-
W międzyczasie takie pudełko na wypalarkę do drewna dla żony :)
-
Powoli rusza projekt, przebudowa ganka, wczoraj przywiozłem tarcicę nieobrzynaną 40mm, więc walczyłem z obrzynaniem. Szerokie dechy wyszły miedzy 260 - 330. Mam pytanie, będę potrzebował deski na 120, suszyć takie szerokie, czy pociąć na wymiar ?
-
Ładne deski ;)
W jakiej cenie średnio jest kubik desek? Czy zależy od grubość, interesują mnie 19-20? Pytam aby wiedzieć czy koło mnie jak pojadę orientować się cenie ;)
-
Kwita ja zakupiłem m3 za 520zl. Sosna deski na szalunki z transportem 25mm grubość
wysłane z mojego xperia z3 przy użyciu tapatalk
-
Nieobrzynana tarcica 40mm 800zł
20mm kupowałem niedawno jako deski szalunkowe.
Za 10 desek 5m szerokość 150 zapłaciłem 30zł ile to wychodzi za metr nie wiem ?
Ogólnie tarcica w zależności od wymiaru i klasy tzn ilość sęków, kosztuje od 600 do 1000 za drewno skandynawskie.
Moje deski są praktycznie bez sęków tzn na 5m desce są 2-3 sęki.
-
Tak pytam, bo w najbliższych planach czeka mnie wymiana ogrodzenia, furtka i dwie bramy wjazdowe chcę zrobić z drewna, pomiędzy bramami musi być coś ażurowego bo jest "ogród kwiatowy" mojej żony i musi tam być słońce.
-
To zbuduj podobną do mojej, możesz dać węższe szczeble.
http://forum.domidrewno.pl/index.php?action=dlattach;topic=261.0;attach=16300;image (http://forum.domidrewno.pl/index.php?action=dlattach;topic=261.0;attach=16300;image)
-
To już wyższy level :) tutaj szczeble są na czopy? myślałem o czymś podobnym bo są trzy psy tylko myślałem o szczelinach między szczeblami około 1 cm. Chcę mieć trochę prywatności. Jak tam zamieszkałem to można było grać w piłkę na ulicy, teraz nie idzie przejść na drugą stronę >:(
-
czarny czy biały połysk, a biały szczególnie ma też zaletę jest to barwa podstawowa możemy ja połączyć z każdą inną więc panie w tym przypadku nią marudzą że przy zmianie koloru np ścian szafki już nie pasują, drewno z kolei ma swój niezaprzeczalny urok robiąc ostatnio klientowi kuchnie z frontami z litego drewna klient sie tylko martwił czy będą mu pasować do drzwi wejściowych i parapetów i właściwie reszta była dla niego mało ważna :)
-
teraz nie idzie przejść na drugą stronę
Wiem o czym mówisz, Wychowałem się w Konstancinie gdzie za czasów mojego dzieciństwa można było przejść z jednego końca na drugi ścieżką przez las, a teraz tam stoją wielkie chałupy za grube miliony! Jakie to teraz uzdrowisko?
Kwita, Masz gdzieś fotkę z podobizną Twojej idei?
Może razem coś wydumamy.
-
Kozio, nie mam zdjęć, na razie wszystko kotłuje się głowie, póki co jest stary płot metalowy, słupy mają zostać ewentualnie wymienione na ocynk a reszta drewniana
-
Witam
W sobotę ustawiłem pergolę pod pnącze w miejscu starego garażu.
Jeszcze brakuje ławki w środku.
-
Sam wymyśliłeś konstrukcję, czy robiłeś według projektu ?
-
Wspornik silnika przykręcony, pod łbami śrub jest specjalny uszczelniacz, tak samo wkoło otworów w laminacie pomiędzy sklejką a laminatem...
-
Jaki silnik zakładasz tzn jaki duży i ile KM ?
-
Sam wymyśliłeś konstrukcję, czy robiłeś według projektu ?
gdzieś w necie widziałem podobną pergolę i na podstawie tego zdjęcia zrobiłem swoją wersję
-
Paweł 46, silnik elektryczny, Honda ma 30Lbs, uciąg 650kg... Tam gdzie jeżdżę są jeziora ze strefą ciszy :). Zresztą służy tylko do wypłynięcia od keji.
-
Kwita jeżeli odwiedzasz Mazury to zapraszam na Jezioro Roś i Jezioro Kocioł które jest jeziorem ciszy ;)
-
Kwita jeżeli odwiedzasz Mazury to zapraszam na Jezioro Roś i Jezioro Kocioł które jest jeziorem ciszy ;)
aż wstyd się przyznać, nigdy jeszcze nie byłem na Mazurach ze swoim sprzętem ;-) a spędziłem tam kilkanaście miesięcy od wiosny do jesieni. Od Jeziora Roś byłem 70 km
-
aż wstyd się przyznać, nigdy jeszcze nie byłem na Mazurach ze swoim sprzętem ;-) a spędziłem tam kilkanaście miesięcy od wiosny do jesieni.
Kwita nic straconego wakacje przed Tobą :)
-
A ja mam kolejną robotę przy donicach ;D
-
Podobają mi się tego typu donice...
-
Wbrew pozorom sporo przy nich pracy.
-
Wiem :). Niby tylko dwa wymiary kantówek, ale weź każdą przytnij z obu stron, heblujx4, frezujx4. A później maluj :D
Kiedyś żonce zrobiłem podobną, tylko sześciokąt, całość pomalowana a do środka włożyłem czarną, grubą folię ogrodową, wywinąłem na wierzch, i na górę po jeszcze jednej kantówce. Tyle lat na dworze(chyba 15) i super się sprawdza
-
Jakie wymiary?
Jakie drzewo i jakie kantówki?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
-
stawiam na sosnę i kantówkę 40x60 :)
-
A ja ugrzęzłem z robotą w korowaniu, ciężka fucha i powoli to idzie, ale mam nadzieję efekt końcowy wynagrodzi trudy 8)
-
Jakie wymiary?
Jakie drzewo i jakie kantówki?
Łata sosnowa 4x5 a po przejechaniu na pilarce 4,6x3,5cm
-
Rach ciach i pomalowane.
-
Ja tylko odnowiłem, ale też pomalowałem :) (impregnat Altax)
-
Rach ciach i pomalowane.
Czyżby to kolor orzech laskowy? ;)
-
Z palety Jedynki z woskiem, kolor orzech.
-
Amigorg jest jakis dzial o realizacji tych Twoich donic?
-
Witam
Kolejna donica po 10 latach nie wygląda najlepiej. Coś trzeba zrobić - zaczynam więc od przecięcia pnia sosny ( Parkside dał radę) , pocięcia na deski przy pomocy piły taśmowej. Potem wyrówniarka , grubościówka, przycięcie na wymiar na pilarce i frezowanie krawędzi. Na koniec malowanie impregnatem. Jutro donica będzie jak nowa.
-
Jutro donica będzie jak nowa.
Nie jak nowa tylko NOWA przez duże N
Jesteś moją kokainą chłopie!
Za mną chodzą takie ostatnio...
-
Amigorg jest jakis dzial o realizacji tych Twoich donic?
Większość donic, pergol powstała tuż po budowie domu 10, 8, 7 lat temu - jeszcze przed istnieniem Forum. Osobnego wątku chyba nie ma, kiedyś prezentowałem wydaje mi się w czyimś wątku budowę donicy na podstawie sześciokąta. Część moich donic jest w Galerii: http://forum.domidrewno.pl/media/?sa=album;in=18. (http://forum.domidrewno.pl/media/?sa=album;in=18.)
Te najmłodsze donice są w moim archiwum na PC.
-
Amigorg bo siostra mi troche dupe truje zeby zrobic jej ozdobne wiadra ale nie mam bladego pojecia jak sie za to zabrac dlatego zapytalem. Swoja droga to kolejna praca na plus.
-
Musisz przypomnieć sobie geometrię.
Niżej masz przykład na podstawie mojej większej donicy:
-Średnica górna D1 = 480 mm
-Średnica dolna d1 = 345 mm
-Wysokość h = 300 mm
-Ilość klepek = 20 szt
Obliczasz obwody góry i dołu, dzielisz przez ilość klepek i otrzymujesz ich szerokości, wysokość sam określasz, grubość też ( moja ma 40 mm).
Wyznaczasz kąty nachylenia ścianek aby dobrze złożyć.
- w dolnej części klepek wycinasz rowki nap 15 x 10 mm na włożenia dna. Prościej, to możesz przykleić ( lub przykręcić) na obwodzie ze 4 kostki i od góry włożyć dno i przykręcić.
Resztę masz na rysunku.
Gorzej z bednarką, też powinna mieć pochylone ścianki. Ja początkowo obiłem na zewnątrz taśmą parcianą a potem znajomy zrobił mi z płaskownika kwasoodpornego.
Reszta to ozdobne frezowanie, łukowe zakończenia.
Można to zrobić mając tylko podstawowe narzędzia.
Powodzenia :)
-
Dzieki wielkie amigorg! Zostanie mi tylko znalezc czas na realizacje bo jak to zwykle bywa z tym ma sie najwiecej problemow
-
A tak wygląda donica po odnowieniu i pokryciu impregnatem Altax.
-
To i ja pokaże nad czym pracuje cały tydzień.
W poniedziałek montaż.
-
Co to za system?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
modern box z gtv.
-
Ile sie odejmujesz od korpusu na tych GTVach spod szuflady
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
z głowy nie powiem czuba 86 od wnętrza po szerokości. W każdym pudełku jest instrukcja
A jeszcze szybciej jak masz androida policzy ci opisywany annforum stolkal
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
-
Pytam z ciekawości bo jeszcze nie robiłem na GTVach. Przystosowane do 18stki, bez frezow na 16?
Daj więcej zdjeć, co się nie chwalisz...
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Do 16mm. to jest mocna kopia bluma. Pewnie jakby zaślepki na bokach były jak w blumach to by wachowcy podmienili.
Wiecej zdjeć pozniej i w poniedziałek po montazu
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
-
Dzień pracy u przyjaciela.
Ucinaliśmy jedną stronę sztachet pod katem 45 stopni. Kilkaset desek 1500 mm x 120 mm x 25 mm, ok. 3 m3. Układaliśmy na stole po 10 szt. pilarka PARKSIDE dała radę :)
-
Macie chyba pod tą Częstochową nadprzyrodzone siły :)
-
Człowieku na emeryturze takie rzeczy?! :D Jesteś Amigorg i nic co z drewna nie jest Ci obce :D
-
Te siły, to po serkach z prasy ;). J&J, to córka i zięć mojego przyjaciela :D
-
Fucha skończona wracam do intensywnego czytania forum :)
-
Sam wszystko robiłeś, czy "tylko" ;) składałeś i montowałeś
-
tylko ;)
nie mam formatówki by pociąć więc zamawiam gotowe pocięte i oklejone.
-
No ładnie, ale... łączenie i zakończenie blatu na listwy alu, duże szczeliny między frontami, brak blendy przy rurach od CO, widoczny kawałek korpusu między blatami (na 2 foto) można było zrobić w kolorze no i najgorsze - widoczne wkręty/konfirmaty. :P :)
Czemu w szafce wiszącej z prawej strony okapu jest cofnięty/wpuszczony spód szafki?
Dlaczego jest taka różnica w wysokości cokołów?
-
Pani nie chciała kleić szafek wiec sa konfirmaty po zdjęciach naklwilem zaślepki.
Rury sa zasłoniete blenda ale na zdjęciu dość mocno sie zlała z otoczeniem.
Łączenie na listwę bo przy zlewie, a pani mówi ze to jej ostatnia kuchnia w życiu. Poprzednia tez miała na listwę i jej nie przeszkadza.
Szczeliny sa standardowe a nawet mniejsze bo pcv w tym mirrorglossie jakies grubsze jest fronty wyszły z 7 na końcu a nie 6.
Odnośnie korpusu w foto2 to tak było ustalone. Bo to kość słoniowa i jest ciepła i cośtam ogólnie pani nawiedzona na temperaturę barw.
Wieniec jest cofnięty bo ma tam wejść tradycyjna jarzeniówka która sobie zamontuje maź jak zakupi.
Z tym cokołem to troche sie przejechałem miało byc na 8cm jest na 6. Zakładałem blat 28 a był 38 wiec odleciałem z wymiarem do parapetu. No i wymiar szafki sobie zrobiłem standardowy tak jak i szuflady obok po "dzwadziescia trzy"
Po prostu trzymałem sie standardów we frontach.
A ta szafka wystająca kolo zlewu to zmywarka ktora trzeba było upchać jakos w kuchnie no ale rury nie pomagają.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
-
Też bardzo często przy zlewozmywaku zakładam listwę alu...bardzo ładnie wygląda bez listwy ale jakoś nie przypominam sobie nikogo, kto ma połączony blat bez listwy i nie wymieniał blatu...niektórzy lubią wymieniać
-
Czy na uchwyt szuflady pod piekarnikiem też pani się uparła :)
Może się o niego obijać :(
U siebie mam taką szufladę bez uchwytu na gładko, front wystaje lekko od dołu poza korpus
i jest za co pociągnąć aby otworzyć. Szuflada z reguły jest płytka i rzadko używana.
Idealnym rozwiązaniem dla niej jest system otwierania "push up"
-
Nie było rozmowy o uchwycie pod piekarnikiem z rozpędu dałem. Nie wieńczy mozna sie o uchwyt zahaczyć wystaje tyle samo co inne.
Zwykle robie klapę a nie szufladę zawsze to 2,5 cm wiecej.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
-
No i git, klient nasz pan ;)
Jak dla mnie, ładniej jest z uchwytem niż bez.
Z dobrze zabezpieczonym blatem bez łącznika alu łatwiej jest utrzymać czystość i wcale nie trzeba wymieniać blatu :P
Ja maluję najpierw olejną, potem sylikon rozcieram palcem po całej powierzchni i skręcam łączniki aż sylikon przestanie wypływać. Łatwiej wytrzeć wodę z blatu niż z pod listwy ;)
-
Też tak mam w ostatnim czasie, że kilka prac naraz. Na teraz robię żonie do sklepu jeździeckiego nowe meble, lady, które będą stały w jednym ciągu, całość została pocięta na formatówce i oklejona PCV2, projekt mebli według moich przemyśleń i dostosowany do potrzeb, całość skręcana na śruby, elementów będzie kilka, śruby nie będą maskowane bo i tak ich nie będzie widać. Szafki stoją na nogach regulowanych, z przodu i z tyłu będą maskujące cokoły. Miałem pomysł na nogi regulowane przez dolną płytę ale akurat nie było takich chwilowo w hurtowni :).
Będzie jeszcze szafka z oszkloną górną częścią, szafka z szufladami oraz regały na akcesoria, podkowy ;)
-
Ja aż takich cudów nie robię ale też mi się z tym schodzi ;)
Klasycznie donice ;D
-
Potrafisz drażnić :)
Moja małżonka też chce donice, bo mówi że wszyscy na forum robią...ale ona chce ze skośnymi bokami... >:(
-
ale ona chce ze skośnymi bokami
Co to znaczy skośne boki, może i ja taką zrobie...
-
Mi to się kojarzy z trumną ;)
Ale może pociągnę temat, powiem że potrzebuję ukośnicę ;)
-
Cuś w ten deseń jak na zdjęciu?
-
...bardzo podobne tylko te ścianki na zdjęciu są w pionie (90 stopni), a mają być pod kątem np.80 stopni. Jeszcze się taki nie urodził, co by kobietę zrozumiał ;)
Póki co, odwlekłem temat, żona rozbudowuje skalniak koło domu, kupiłem jej w Leroy takie betonowe półksiężyce czerwone, będą tam rosły kwiatki(jakieś skalniaki ;), cokolwiek to znaczy...
-
A to ciekawe co piszesz ;D
-
Takie 3D...bo 2D to za proste ;)
-
Czekamy na realizację, a wszystko można zrobić na pilarce stołowej.
-
Wiem, że można :) ale nie będzie ukośnicy ;) choć nie mam miejsca aby ją postawić.
-
To się nazywa psychologiczne podejście ;D
Pokazałeś żonie że inni mają donice, a Twoja żona pełna wiary w Twoje siły zleciła coś do czego wykonania chciałbyś zakupić sprzęt którego nie masz bo inaczej żona będzie zawiedziona...
Extra...
-
Miałem robić donice ale proste, jako dopełnienie do altany...ale wychodzi na to, że proste jest za proste :) Kiedyś w jadalni padł pomysł częściowego obniżenia sufitu ale pojawiła się wizja "fali"...no i jest. Jedni przykręcają profile proste, drudzy tną co 2-3cm i robią łuki. Było wyzwanie ale jest zrobione
-
Ministerstwo finansów trzeba brać oś włos.
Moja weszła na warsztat i odkryła ze chodzi po puchu z wiórów.
Wiec wpadła na pomysł ze mi pozamiata.
Ja jej na to ze odciąg by sie przydał a ona mówi - no jak trzeba to kup.
Wiec pewnie kupie tylko nie wiem co :)
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
-
Nie lekceważ żony! Kup najlepszy jaki dasz radę...
-
Na to nie wpadłem :). Przemek tuż przed przyjściem pewnie wysypał wióry z wiadra a chwile wcześniej zamiatał :D
-
Też tak mam w ostatnim czasie, że kilka prac naraz. Na teraz robię żonie do sklepu jeździeckiego nowe meble, lady, które będą stały w jednym ciągu, całość została pocięta na formatówce i oklejona PCV2, projekt mebli według moich przemyśleń i dostosowany do potrzeb, całość skręcana na śruby, elementów będzie kilka, śruby nie będą maskowane bo i tak ich nie będzie widać. Szafki stoją na nogach regulowanych, z przodu i z tyłu będą maskujące cokoły. Miałem pomysł na nogi regulowane przez dolną płytę ale akurat nie było takich chwilowo w hurtowni :).
Będzie jeszcze szafka z oszkloną górną częścią, szafka z szufladami oraz regały na akcesoria, podkowy ;)
fajne szafki.. mam pytanko - na pierwszym zdjęciu - jak mocowany masz blat ? bo wysokość tych wkrętów na bocznej ściance mi jakoś nie współgra z blatem?
-
Arturs - konstrukcja szafki jest podobna jak dolnej szafki kuchennej. Tylna ścianka zamiast HDF i cofnięcia tylnego wieńca o 3,2mm jest z płyty 18mm i wieniec jest cofnięty w głąb o 24 mm(18mm płyty+6mm). Blat przychodzi na górę i jest przykręcony przez otwory w wieńcu, w tym przypadku w sześciu miejscach. Blat jest tej samej szerokości co szafka,obok będzie szafka z blatem szklanym na tej samej wysokości co blat z płyty. Szyba 8mm hartowana, położona bezpośrednio na bokach szafki, które są wyższe od bocznej szafki o 10mm. Niebawem resztę szafek, już prawie na ukończeniu...
-
aa.. ok.. dzięki za wyjaśnienie.. właśnie dlatego pytałem bo "blat" jest nie z blatu ale jak będzie szyba to ok..
-
Żona chciała w tym samym kolorze a blatu w takim kolorze nie ma. I tak wybrała najdroższą płytę z Krono i to jeszcze nowość :). Nie będę się kłócił, ona będzie to miała w sklepie. Szczerze mówiąc to w rzeczywistości ten dąb bardzo ładnie wygląda. Okleina idealnie imituje fornir
-
Zdjęcie kolejnej szafki, tym razem ze szklanym "blatem". Górna szuflada na srebro, zamykana na zamek :)
-
Hejka
Mam pytanko-czy szyba tylko leży, czy jest przyklejona, a może jeszcze inny patent?
-
Będzie przyklejona klejem przeźroczystym ale dopiero na miejscu...przednia jest w wyfrezowanym rowku na głębokość 5mm z trzech stron.
-
nastepny kretyn ;D
-
nie, On się tylko tu ładnie przedstawił "tu-ma-nek" :)
-
Przynajmniej nie sprzedał bajki o sprzedanym Harley'u i ,o niespełnionych marzeniach z siedzenia okrakiem na Festool'ach
-
Teraz mogę pochwalić się szkloną gablotką do sklepu mojej żony :)... Projekt w całości jest mojego pomysłu, powstawał w głowie i bez planów papierowych... Nie mam do tego cierpliwości :). Dół i góra są identyczne (500x500), nafrezowane po 5 mm głębokości na szyby boczne i tylną (stolik frezarki bardzo ułatwił frezowanie), cztery słupki wykończone po krawędziach specjalnym ceownikiem alu. Zamek drzwi pełni rolę uchwytu... W gablotce będzie eksponowane srebro...
-
Intertesujące, też tworze małe projekty bez użycia kartki tylko na bieżąco obliczam co ma mieć ile cm.
-
kwita musisz zrobić podświetlenie LED, żeby się towar ładnie prezentował 8)
-
Jakbym słyszał moją zonę :D, w opcji jest podświetlenie LED. Zostawiłem sobie furtkę, kabel dociągnę(2 żyły 0,5mm) pod listwą alu od dołu do góry. W dolnej podstawie jest już otwór na wyjście kabla, na razie go nie ma, pod spód przyjdą jeszcze nogi 5mm z twardego filcu lub korka aby nie rysowała blatu. Gablotka będzie stała na blacie :)
-
nastepny kretyn
Tak jak mówi jego login Tumanek ;D
-
Zostawiłem sobie furtkę
Gdzieś słyszałem, że aluminium przewodzi prąd ::)
-
Tak? :). Kurcze, ukończyłem 2 wyższe uczelnie elektroniczne i cały czas mnie okłamywali...
Zastosuję w takim razie żyły w izolacji :)
-
A może by tak po tych alu puścić 12V?
-
Za dużo roboty, trzeba by klejem przewodzącym przyklejać a tak cienkie żyły, bo prąd ok. 20mA. Już nawet myślałem o bezprzewodowym oświetleniu, mam panele solarne, z góry solar a pod spodem LED. Światło w sklepie i tak się świeci, zapala się światło, zapala się LED
-
20mA? Jakimi ledami chcesz tą szafkę podświetlić?
-
Jeśli mam moduły LED 0,24W, to ile niby jest przy 12V?
-
Minął czas podczas modyfikacji ale...kilka lat temu kupiłem taśmy LED 50cm na płytkach drukowanych, mam zrobione z nich oświetlenie nad blatami w kuchni, świecą bardzo jasno, LED 5050, barwa 3000K. Cała listwa 50 cm pobiera średnio około 200mA :)
-
Robiłem w zeszłym roku na jakąś imprezę w 3mieście oświetlenie LED w podobnej witrynie na akumulatorach . Poszło około 15 Watów i barwa 4000. Do srebra moja Pani złotniczka, życzy sobie 5-6000 ;)
-
Tak jak pisałem wcześniej, listwy LED kupiłem parę lat temu od gościa z USA. Na próbę kupiłem kilka, później kilkadziesiąt :). Pobierają mało prądu, żywotność 50000h, barwa mi odpowiada, jasno świecą, robię nimi oświetlenia szuflad w meblach kuchennych, szafek, blatów... U mnie w kuchni świecą się od paru lat, w zasadzie w okresie jesienno-zimowym od 15-24. W gablotce będą tylko 2 moduły. Chyba że będzie mi się chciało podświetlać każdą półkę z osobna :). Ta gablotka to moja pierwsza wolnostojąca, szklona wokół...
-
Też wstawiłem amerykany CREE. Na chińskich z Allegro się swego czasu bardzo przejechałem. Taśmy miały mieć żywotność 50000 a faktycznie zaczęły gasnąć już po około 500. Dobijam je w garażu. CREE XML mam w żyrandolu i jedną testuję na korytarzu. Świeci 1/4 mocy (2,5W) bez przerwy 23 miesiące i nie widać śladów zmęczenia. W kuchni jako oświetlenie główne, testuję taśmę z diodami EDISON 5630 K=3800. Świeci od roku i jak na razie jestem z niej bardzo zadowolony.
-
Moja pierwsza donica tego typu. Dostałem od znajomego 100 kantówek 1000x50x30 i postanowiłem zrobić obiecaną żonie donicę. Kantówka frezowana ze wszystkich stron, zabezpieczona penetrinem, jeszcze tylko lakieobejca i...
-
jeszcze tylko lakieobejca i...
wsadzić roślinność i patrzeć jak ładnie rośnie
-
jeszcze tylko lakieobejca i...
...Patrzeć na uśmiech zony ;D
A potem ''o jaka wielka, tyle ziemi tam trzeba...'' ;D
Dlatego ostatnio robiłem dno na 1/3 wysokości. Mam teraz jeszcze dwie dorobić.
Kwita - Super fajna donica, nawet nie ma się do czego przyczepić ;D
-
Dzięki... Materiału mam jeszcze na dwie, teraz pójdzie już szybciej, wymiary wiadome, tylko ciąć, frezować, skręcać i malować...co do wysokości, żonka chciała wyższą niż sklepowe, ponoć jak jest więcej ziemi to lepsza wilgotność dla roślinek :). Jedna już pomalowana, folia w środku a na górze jeszcze ramka kończąca :D
-
I kolejne trzy donice gotowe
Miały być wcześniej ale czas nie z gumy ;)
-
Mój pierwszy mebel :-) były pewne obawy ale przyrząd do połączeń kołowych wolfcraft dał radę :-) z pomocą kolegi keleven powstała szafa ubraniowa o wymiarach 2300/1236/600. Nie wrzucam do realizacji krok po kroku bo klejenie i cięcie wykonała hurtownia a samo kolkowanie to za mało. (http://images.tapatalk-cdn.com/15/06/15/1c854cfa201eb76a73f336b224c073ed.jpg)(http://images.tapatalk-cdn.com/15/06/15/1baac5d907559e4d1c2e310bdac60877.jpg)(http://images.tapatalk-cdn.com/15/06/15/3b5635e1f3b95c1e5c48a19c36faf380.jpg)
wysłane przy użyciu tapatalk
-
a co to za dziwny wymiar 1236? Miejsca w prawo jeszcze trochę było.
Mogłeś zrobić do sufitu i na nóżkach wtedy byś w lewo nad listę podłogową i zlicował ze ścianą.
W sumie miejsce na nóżki masz wtedy zaprzesz się o sufit i szafa nie ma prawa się kołysać :)
A tak to nie mam uwag.
-
Nie mogłem dostać odpowiednich nóżek więc sobie podarowalem bo urlop uciekał. W lewo nad listwą ok, ale w prawo nie mogłem pójść dalej bo tam jest przejście i byłoby zbyt wąsko. Wymiar 1236 to 1200 półki plus dwa boki po 18mm. Wiem że wymiary nie przemyślane bo odpadów trochę zostało z całego formatu
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Dodatkowo górę szafy z górna półka polaczylem pretem gwintowanym i zamaskowalem go rurką taką jak na wieszaki. Pomyślałem że tak szeroka półka bez podparcia może się po czasie zamienić w łuk od obciążenia. W sumie nawet ładnie wyszło.
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Okorowałem już ręcznie 200 belek i powoli zaczynam przykręcać.
Jeszcze trochę mi zostało do okorowania, ale dla odmiany i żeby ciągle nie robić tego samego, płot nabiera kształtów.
Góra będzie oczywiście wyrównana.
-
ja działam dalej z tarasem..
we wtorek cały dzień przy grubościówce..
potem frezowanie, zrobione 130 desek 2.3m i 150 1.1m na takim oto sprzęcie:
-
@Paweł 46 - roboty dużo, ale efekt będzie fajny.
@arturs - normalnie maszyna do produkcji trocin ;)
Ja przez weekend zrobiłem dwa fotele na taras. Teraz muszę zrobić jeszcze dwa, ławkę i stolik w tym samym stylu.
-
Ale fajne śmiszne ;D
Ciekawe.
-
Arturs. Sam robiłeś tę maszynkę?
-
Pokaz cos wiecej obcej maszynce
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
-
Ale ciężkie roboty sobie wymyślili przed wakacjami :D. Ja już powoli przygotowuje się do urlopu
-
A co zaplanowałeś na dni wolne?
-
Arturs. Sam robiłeś tę maszynkę?
no sam to nie, ale miałem parę lat temu swój udział w tworzeniu.. teraz dorabiałem blat bo frez nie chciał wleźć do tego co był a szkoda było rozszerzać otwór dla jednej roboty .. taka maszynka stoi u mojego Ojca, zrobiliśmy ją też z Dziadkiem do warsztatu bo się przydaje.. tu akurat robiliśmy deski dla mnie na taras.. ja z Ojcem przy grubościówce najpierw jakieś 7-8 godzin - deski wcześniej osztorcowane na pile (konstrukcji podobnej jak przedstawiona na zdjęciu frezarka ;) ) i potem na dwa razy po 3mm z grubości do zakładanej 28mm, a dziadek najpierw zakładał noże do głowicy freza (z zawodu narzędziowiec, mimo 82 lat poszło mu całkiem gładko z ustawieniem), zajął się frezowaniem, potem dokończylimy i deski na taras z wątku o tarasie zrobione..
a maszynka - najprostsza z możliwych - silnik, pasek, wałek.. koła do paska ze sklejki ale dają radę.. ściski produkcji naszych wschodnich sąsiadów z czasów kiedy byli jeszcze naszymi przyjaciółmi.. nie do zdarcia w porównaniu z chińską tandetą..
dzisiaj przyszedł z allegro sadolin (różnica na puszce 11l pomiędzy allegro a marketami - 50zł), w juli na promocji kupiłem olej tarasowy i jak pogoda pozwoli działam dalej..
jak chcecie zdjęc maszynek to jak będę u Ojca to parę fotek cyknę bo parę samorobnych maszyn tam jest.. mam u siebie na działce jeszcze prawie identyczną piłę z małym silnikiem 1 fazowym 2kW, duża piła 3.6kW, strugarka i coś tam jeszcze..
-
Ciekawe.
Wrzuć jakies zdjęcia wału itp..
I wielka prośba. Osłoń ten pasek bo ąż skóra cierpnie na samą muśl co się może staćj ak ktoś potknie się o te trociny i upagnie na obracające się koło.
Pozdrawiam.
-
Ciekawe.
Wrzuć jakies zdjęcia wału itp..
I wielka prośba. Osłoń ten pasek bo ąż skóra cierpnie na samą muśl co się może staćj ak ktoś potknie się o te trociny i upagnie na obracające się koło.
Pozdrawiam.
w ogóle stoi tak że nie da się tam wpaść, i osłona jest, tyle że teraz trzeba było "taśmę" zrobić, na zdjęciu jak je robiłem to było jak Dziadek zdjął wszystko bo się silnik "trochę" zagrzał i trzeba go było puścić na wolnym biegu ze żeby ostudził się trochę.. na punkcie bezpieczeństwa Ojciec i Dziadek mają fioła (Dziadek był kierownikiem wydziału w kieleckiej SHLce więc wszystkie wypadki automatycznie go obciążały.. nawet poły fartucha dobrze mocuje ;) ) a Ojciec mimo że że 25 lat w drewnie robi (listwy, kantówk itp. ) to ma wszystkie palce :D
-
No to całe szczęście że masz taki przykład.
U mnie w rodzinie mama straciła pół palca na stolarni i jej brat koniec palca. Ja na szczęście jeszcze mam wszystkie, ale dotknąłem już obracającego się wałka grubościówki i wiem jakie jest uczucie jak się dotknie obracajęcej piły pilarki i szlifierki kątowej.
Nie polecam.
-
A co zaplanowałeś na dni wolne?
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale urlop będzie nad jeziorem i dalszy ciąg budowy pomostu ;)
-
Już niedługo urlop w lubuskim, jak zwykle z narzędziami ;), w lipcu będzie rozbudowany pomost na końcu o platformę ok.2x3 aby posiedzieć. Pomost służy głównie dzieciom i młodzieży do skakania :D na...(cokolwiek). Pomost ma długość 8mb i szerokość 0,7m, deski grubości 40mm. Ten mniejszy do schodzenia do wody dla starszych, jeden stopień jest pod wodą...W zeszłym roku powstało to co na zdjęciu, (foto trochę artystyczne, ale nie mogę znaleźć oryginału). to tzw. HDR, zrobiony w październiku na zakończenie sezonu żeglarskiego...
-
Też mam pomost, ale do wody dałem rury grubościenne, legary modrzew i na górę dębowe deski.
Na razie ma 3 lata i stoi w dobrej kondycji.
-
...to babcia ma już ukończoną swoją łazienkę. Do pełni szczęścia brakowało tylko mebli łazienkowych. Zrobiłem więc szafkę wiszącą i szafkę z blatem na umywalkę nablatową (zawiasy CLIP top Blumotion :) ), z racji braku miejsca pomiędzy uskokiem a kabiną prysznicową (weszła by mała 40-stka, ani się w niej umyć :D, wymyśliłem coś takiego). Blat wykorzystałem z reszty blatu kuchennego od brata (jemu robiłem meble kuchenne). Wpasował się idealnie, kolega ofrezował na CNC według mojego rysunku a ja dociąłem już pod uskok na miejscu, całość zabezpieczona przed wilgocią :)
Wcześniej łazienka przeszła remont (instalacja elektryczna, wod.-kanal., kafelki i cała armatura z kabiną prysznicową (moje wykonanie, też hobbystycznie, nie ma nic wspólnego z moim zawodem ;) ). Babcia szczęśliwa a ja mam satysfakcję...
Teraz można z czystym sumieniem jechać na wakacje... :)
-
kwita bardzo estetycznie, ja dziś zaczynam remont u Babci, czyli jak prawdziwy Polak remont podczas urlop :P
-
Dzięki...
ja już od dawna nie pracuję na urlopie, chyba że pomost dla dzieciaków czy coś podobnego... Urlop jest na wypoczynek :) i dla rodziny. Jak na razie od 22 lat realizuje ten plan, pracuję resztę roku...czasem do późna w nocy
-
Urlop jest na wypoczynek i dla rodziny.
Najprawdziwsza prawda :)
Ale jak zgrać urlop mój i żony, dzieci to już same jeżdżą :P
Dlatego pozostają remonty ,tak jak prawie wszędzie, na najniższej krajowej :(
Ale co roku nie remontujemy :)
-
Witam. Za niedługo(jeśli się inne plany nie pozmieniają) będę robił strugnicę. Zamieszczam projekt w SU. Na blat planuję dać deski poziomo+jakaś płyta. Poproszę więc o wszelkie uwagi z tym stołem związane.
-
Rizer a gdzie kupujesz drewno na ten stół?
-
W Kiedrzynie na ul. Ludowej 6 (trzeba się wbić niedługo po dostawie bo drewno leży na dworze).
-
Tam jest tylko mokre co jest dużym problemem. Szczególnie na stół.
Ogólnie bie ma gdzie suchego kupic w naszej wiosce.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
-
Większe profile typu 10x10cm są dość suche, niektóre nawet tym zielonym wymalowane. No dobra, ale może powróćmy do tematu stołu. A więc czekam na konstruktywną krytykę :)
Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2
-
Taka aktualizacja. Dodałem linie po bokach stołu, które będą skośnymi wzmocnieniami z belek 10x10cm (taki przekrój jak nogi). A te czerwone kółka symbolizują zaciski. Jak się na to zapatrujecie?
-
Ja wiem ze większość widzi co zrobiłeś ale ja nie.
Też bym chciał, dodaj proszę jpg to chyba nie jakiś wielki wysiłek.
Dzięki
-
Podpisuję się obiema rekami pod postem Kozio-łka
nic nie widać , chyba że robię coś nie tak
-
Pod moim postem jest ,,stółwarsztatowy.skp", w to kliknąć i się pobierze. A jak coś nie działa to jeszcze dorzucę link do pobrania: http://speedy.sh/VuBVW/stol-warsztatowy.skp (http://speedy.sh/VuBVW/stol-warsztatowy.skp)
-
Chodzi o to, że nie każdy ma sketchupa :)
Mnie się stół podoba.
-
No właśnie.
Ja nie mam i nie mogę obejżeć i się wypowiedzieć, o ile będę miał coś sensownego do powiedzenia.
Pozdrawiam.
PS. 22:15 a u nas w Londynie gorąco jak w piecu.
-
Też nie mam sketchupa i nie widzę... :D
-
Oto rozwiązanie problemu:
PS: wymiary to 160 x 60 x 90(wysokość)cm. Przekroje nóg to 10x10cm, a desek ramy to 8 x 2,5cm
-
PS. 22:15 a u nas w Londynie gorąco jak w piecu.
To na noc przyjeżdżaj do Polski
Rizer teraz jest cudownie.
-
(http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/21/43ec4951f31b8a4142ca93a5e3432c73.jpg)
strugam sobie takie kantoweczki z sosenki i tak mi sie ten kolor podoba ze chce go zabezpieczyć bezbarwnie.
Czyli co polecacie by bardzo nie zmieniło koloru a wytrzymało kilka lat.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
-
(http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/21/43ec4951f31b8a4142ca93a5e3432c73.jpg)
strugam sobie takie kantoweczki z sosenki i tak mi sie ten kolor podoba ze chce go zabezpieczyć bezbarwnie.
Czyli co polecacie by bardzo nie zmieniło koloru a wytrzymało kilka lat.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
-
sadolin i długoo długooo nic
-
capon i długo długo nic.
-
Capon.
-
Dzięki co w casto bedzie to zakupie
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
-
a jak zabezpieczyć się przed żywicą? lakier "zblokuje"? czy raczej ciężko?
-
co w casto bedzie to zakupie
Nic nie zakupisz
bo
to nie plastik tylko drewno i należy przy pytaniu określić , gdzie będzie jego przeznaczenie .Bo nie wiemy czy to bedzie łódź podwodna , wiatrak , stół w domu , ława na dworze , płot , karuzela, trumna , cos dla dzieci itp. ;)
Sajo - lakier nie zablokuje - wygrzac opalarką i zakitowac
-
Mebel ogrodowy.
Dlatego bardziej z tego co na stronie sadolinu mi podpowiadacz powiedział składam sie ku sadolinowi
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
-
Masz wyszczerbiony nóż?
Przynajmniej tak wygląda na powierzchni pierwszej, krótszej kantówki.
-
Masz wyszczerbiony nóż?
Przynajmniej tak wygląda na powierzchni pierwszej, krótszej kantówki.
Raczej nie, prędzej uderzyłem o kant stołu :/
Całość i tak zaokrąglałem.
-
Jaki przekrój kantówek? Gdzie kupiłeś i ile za metr bieżący jeśli można wiedzieć :)
-
Miesiąc temu kupiłem na Ludowej.
6 sztuk 5 metrowych kantówek 4x6 cm za 50 zł
-
Witam panowie i panie. Pamiętajcie aby odłożyć dzisiaj o 17.00 dluta na minutę :-) pozdrawiam
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Masz wyszczerbiony nóż?
Przynajmniej tak wygląda na powierzchni pierwszej, krótszej kantówki.
Raczej nie, prędzej uderzyłem o kant stołu :/
Całość i tak zaokrąglałem.
Nie chodziło mi o kantówkę na pierwszym planie. :)
Drugi plan, pierwsza deseczka, a dokładniej jej środek na szerszym boku. :)
-
Taką sobie deseczkę do krojenia popełniłem. W kształcie pojedynczego liścia jesionu. No i wykonana też z jesionu i zamalowana olejem lnianym. I tutaj mam pytanie, jako że nigdy jesionu w ręku nie miałem to nie jestem pewny czy to na pewno jesion(chociaż tak mi mówili ale nie miałem do ów osób przekonania) :)
Poproszę o zidentyfikowanie tegóż drewienka, albowiem nie daje mi to spokoju. :)
[załącznik usunięty przez administratora]
-
Jesion 100% 8)
-
No, to dzięki Ci bardzo bo strasznie mnie to męczyło, szczególnie, że klient chciał właśnie z jesionu :)
-
W prawdzie nie biorę Udziału w tych "bieżących robotach" bo oddalone o 2000 kilometrów, ale jednak coś się dzieje :-)
(http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/23/831cf373e7cffab22ebdc630ed75f88b.jpg)
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Gratuluję!
Niestety, to dopiero początek. Tak to jest, że budowa domu zaczyna się od tych najłatwiejszych i najszybszych spraw jakimi są mury.
Trzymam kciuki! Zapowiada się fajny domek :)
-
Kongratulejszon chłopaku...
Ja w tym tygodniu przeprowadzam się do 25-letniego domu i nie wiem co lepsze...
Remont obowiązkowy i zrywanie boazerii, aż strach pomyśleć co jest pod spodem- już raz to przerabiałem jak kupowałem mieszkanie w bloku ;)
Jest plus natomiast - boazerię zabiorę do garażu gdzie ściany również wyglądają jakby powstały przez przypadek.
-
gdzie ściany również wyglądają jakby powstały przez przypadek.
Zapamiętam to zdanie do końca życia :)
-
Dzięki chłopaki. Niestety to dopiero początek :-) jeszcze długa droga... Swoją drogą, czy jest na forum spec od dachów? Nie wiem jak rozwiązać wentylację dachu
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Jak to jak zostaw dziurę w dachu 1m na 1 m i masz wentylację.Żarcik. Nie znam nikogo od dachów.
-
specem nie jestem lecz co słyszałem wentylacja dachu zależy czym dach kryty, z tego co mi wiadomo to jak dachówką to w zestawie dachówek masz dachówki wentylujące http://www.muratorplus.pl/technika/dachy/nietypowe-dachowki_56926.html, (http://www.muratorplus.pl/technika/dachy/nietypowe-dachowki_56926.html,) jak blachą to widziałem podbitkę dachową pcv(jakoś się cały system tej podbitki nazywał, jak znajdę to dam linka)której zdaniem była też wentylacja- podbitka miała otwory , Pozdrawiam Akwa-stolarz, ja na etepie zakupu działki:) bedę ślidził twoją budowę:)
-
Trzymam kciuki...
Co prawda rozbudowywałem dom i na całość robiłem dach, ale to już mam za sobą.
-
Dach będzie deskowany. Potem Papa i blacha czyli standard :| czytalem o wentylacji dużo, jednak nie znalazłem nigdzie z IE tych modułów wentylujacych które się montuje w kalenicy na dachu z blachą. Arek trzymam kciuki żebyś zakupił wymarzoną :-) ja dostałem w prezencie. To już duży plus na starcie
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Mam taki właśnie dach, deskowanie, papa, łaty i kontrłaty, blachodachówka(jakaś szwedzka), wszystko zrobione w 1994 roku. Nie ma żadnych specjalnych wywietrzników, nic się nie dzieje, dach ocieplany styropianem, przestrzeń 5 cm powietrza i 2x5 cm styropianu z przesunięciem. Strych na górze(ścięty trójkąt) nie ocieplony, deski widać, są w bardzo dobrej kondycji, suche. Dach robili górale.
-
Chodzi mi o szczelinę wentylacyjna między deskowaniem a wełna mineralną. Nie wiem czy dawać folie paroprzepuszczalną czy sznurkowanie. Dużo sposobów dużo fachowców, metlik w głowie :-) jeśli ktoś się tym zajmuje na codzień proszę o kontakt na priv :-)
wysłane przy użyciu tapatalk
-
akwa-stolarz, działki mam, problemem jest rodzina, wolę dłużej zagranicą zostać i kupić swoje niż kłucić się o "3 palce miedzy", ile zajęła Ci cała papierkowa robota jeśli można zapytać bo w planach mam kupić coś na jesieni i około maja by się przydało wylać fundamenty- realne???, jak długo czekałeś na podłączenia mediów?, może założysz wątek o tym, bo to wkońcu dom i drewno forum :)? była by pomoc dla mnie niezmierna:):):):):)
-
Akwa-stolarz takich rozwiązań jak jakieś szczeliny wentylacyjne między deskowaniem już się nie stosuje :P pomyśl że ludzie pianą walą na głucho i nie ma żadnych szczelin :) chyba że ja czegoś nie zrozumiałem. Paroizolacje stosujesz i tak przed zabudową z G/K ale już po wacie szklanej. Wełne i tak musisz dawac na sznurki bo ona inaczej nie będzie się trzymać chyba że masz dość niewielki rozstaw krokwi :)
Tak na marginesie to urlop spędziłem właśnie na dachu u brata który też jest w trakcie budowy domu.
[załącznik usunięty przez administratora]
-
Ja nie dawałem foli, ocieplałem styropianem, styropian był obcinany, więc odpady ciąłem w taki sposób aby przybić gwoździami w narożniku deska-krokiew, wkładałem styropian na wcisk a tamte kawałki robiły mi dystans, 5 cm dystansu i 10cm ocieplenia dawały w sumie grubość krokwi
-
takich rozwiązań jak jakieś szczeliny wentylacyjne między deskowaniem już się nie stosuje
Ulubione powiedzenie "fachowców": "Panie! Teraz tak się nie robi. Tu pianką, tam silikonem". ;D
-
Dzięki chłopaki. Niestety to dopiero początek :-) jeszcze długa droga... Swoją drogą, czy jest na forum spec od dachów? Nie wiem jak rozwiązać wentylację dachu
wysłane przy użyciu tapatalk
spećem nie jestem, ale mam sąsiadkę która robi w dachach już parę lat, a ja miałem problem z wentylacją dachu i mam nadzieję że go rozwiązałem..
szczelina powinna być przy wełnie więc sznurek nie zaszkodzi tylko musisz pamiętać żeby na górze przy kalenicy zrobić otwory wentylacyjne w deskowaniu.. folia paroprzepuszczalna w tym miejscu jak masz deskowanie to wyrzucanie kasy w błoto..
-
Akwa-stolarz takich rozwiązań jak jakieś szczeliny wentylacyjne między deskowaniem już się nie stosuje
pomyśl że ludzie pianą walą na głucho i nie ma żadnych szczelin :) chyba że ja czegoś nie zrozumiałem. Paroizolacje stosujesz i tak przed zabudową z G/K ale już po wacie szklanej. Wełne i tak musisz dawac na sznurki bo ona inaczej nie będzie się trzymać chyba że masz dość niewielki rozstaw krokwi :)
Mam taki rozstaw że wełna wchodzi na wciska i nie wypadnie. Sznurkowanie chce zastosować po to aby była szczelina między wełna a deskowaniem.
Niestety jesteś w błędzie a te szczeliny się stosuje. Jak docinasz wełnę do deskowaniem, to za 5 lat na Poddaszu wełna zamieni się w nasiaknieta gąbke a w pokojach na płytach gipsowych pojawia się ładne plamy. Widziałem już to w pewnym domu.
Artur, a jak sznurkowac dach. Między krokwiami? czy nad krokwiami, potem łaty dystansowe i dopiero deskowaniem?
wysłane przy użyciu tapatalk
-
u mnie nie było właśnie u góry szczeliny i tak jak napisałeś.. gdybym soę wystarczająco wcześnie nie kapnął że coś nie tak to bym za dwa lata ocieplemie pod dachem wymieniał..
jakie masz krokwie na "głębokość"?
-
Nie powiem że nie macie racji bo mistrzem tego typu konstrukcji nie jestem. Powiedział nam tak gość który to poddasze bedzie docieplal piana. Wszystko zależy podobno od tego jak zostanie rozwiązana wentylacja przy podbitce ;)
-
piana to zupełnie nna sprawa..,prawdopodobnie otwartokmórkowa więc przez taką para wodna przechodzi i ewentualna wilgoć odparuje..
-
Akwa-stolarz niedawno zakończyłem stan surowy zamknięty. Jak będziesz zainteresowany mam gościa z bardzo dobrymi cenami na wełnę, styropian i oczywiście dachy a także inne rzeczy. Na forum nie podam bo będzie awantura że walę reklamę. Jak coś to pisać na PW.
-
jakie masz krokwie na "głębokość"?
Krokwi mam 18 cm głębokie. 15cm wata plus 3 cm szczelina. Tylko problem w tym że nie wiem jakzachowac te szczelinę. Ty dałeś styropian na dystansach więc jest ok. A waty nie mogę tak sobie wepchnac na oko. Muszę dać jakiś dystans. Dlatego myślałem o sznurkowaniu
wysłane przy użyciu tapatalk
-
pod dachem mam watę, nie styrpoian.. ale masz 18cm jak i ja, i wełnę 15ke..
to idealnie bo praktycznie nic nie musisz robić ;)..
sznurek tylko od spodu żeby nie wypadła, wełnę równo z dolną częscią krokwi, pod swoim ciężarem wełna opadnie lekko i spokojnie szczelina będzie zachowana.. na 100% bo u siebie od kalenicy u góry świeciłem latarką w każdej z 12 "sekcji" po półtora roku od ułożenia i nigdzie wełna nie dotykała membrany..
aha, ja dawałem wełnę isovera taką ciepłą niby - piszą że nie wymaga sznurowania bo gęsta, faktycznie trzyma się nieźle, ale na wszelki wypadek od spodu przesznurowane, szczelina jak ta lala.. tylko pamiętaj o wentylacji od góry przy kalenicy - najlepiej po jednej desce od góry wywalić.. i koniecznie oczywiście w podbitce otwory z kratkami..
http://www.izolacje.com.pl/artykul-galeria/id1638,zasady-dzialania-wentylacji-dachow-i-pokryc-dachowych?gal=1&zdjecie=4535
-
Czyli od strony deskowaniem na całej powierzchni dachu nie potrzeba sznurkowania ? Właśnie bałem się, że po kilku latach wata siądzie i szczeliny się zatkają.
Ps. Sorry z tym styropianem :-) to kwita ma styropian, :-) pomyliłem się.
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Wentylacja dachu musi być - każdy dobry fachowiec to potwierdzi.
-
Czyli od strony deskowaniem na całej powierzchni dachu nie potrzeba sznurkowania ? Właśnie bałem się, że po kilku latach wata siądzie i szczeliny się zatkają.
Ps. Sorry z tym styropianem :-) to kwita ma styropian, :-) pomyliłem się.
wysłane przy użyciu tapatalk
czekaj, bo wydaje mi się że albo ja nie rozumiem czegoś albo coś..
patrząc od dołu (od wewnątrz pomoeszczenia) dajesz wełnę, potem szczelina wentylacyjna i od góry na krokwie nabite deskowanie?? jeśli tak to gdzie ta wełna ma siąść i jakie szczeliny mają się zatkać skoro grawitacja działa do dołu? chyba że coś pokręciłem i masz na myśli inne deskowanie (zamiast np. płyt GK od strony pomieszczeń)
-
Napiszę na priv :-)
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Kiedyś na forum pytałem się o koncepcję przebudowy mojego ganku, nie było konkretnych propozycji, więc zacząłem rzeźbić po swojemu ;D Takie efekty jak do tej pory. Jeszcze parę detali i będzie koniec.
-
A widzisz dobrze że sam'' zacząłęś rzeźbić po swojemu '' przynajmniej jest na kogo zwalić ;D
-
Witam, zrobiłem ostatnio projekt ławeczki ogrodowej(projekt do pobrania pod tym postem). Zwracam się do Was o radę czy coś zmienić, co jest dobrze itd. Ławeczka będzie wykonana z sosny, a łączenia elementów( nie widać ich na projekcie bo nie chciało mi się bawić w robienie segmentów) będą na czopy i wpusty. Zamierzam nie użyć do tej ławki żadnych metalowych elementów typu gwoździe, wkręty. Co o tym wszystkim sądzicie?
-
Jak na czopy to pewnie będzie dobrze ale dokładnie nie powiem bo kompa nie mam i nie mogę zobaczyć projektu
-
Mój drogi i pomocny przyjacielu z internetu ;)
Szerszy podłokietnik bym zrobił.
I dzięki za pomoc w łazience.
-
Zmieniajcie w projektach elementy (listwy i deski) od razu na komponenty - łatwiej to potem zmieniać.
Ja to bym w tej ławce środkową belkę dał niżej - teraz masz wszystko na jednym poziomie przez co będzie mniej odporne na gibanie się na boki. Jakbyś dał niżej to byłby trójkąt i po ściągnięciu klinami i klejeniu było by trochę sztywniej.
-
W ramach dobrej współpracy sąsiedzkiej, zostałem poproszony przez sąsiadkę o zrobienie kapliczki.
Kapliczki to nie moja melodia, ale ładnej sąsiadce się nie odmawia ;)
Mam pytanie, baza już jest co widać na foto, ale może macie jakieś sugestie upiększające żeby nie wyglądało to jak budka dla ptaków ;D
Na zdjęciu brakuje jeszcze pleców, ale będą, wytnę je po zmontowaniu całości.
-
Nie obraź się ale faktycznie wygląda jak budka dla ptaków. Ale pomyślę co by można było dodać jak upiększyć
-
Nie obraź się ale faktycznie wygląda jak budka dla ptaków
Nie mam się co obrażać, sam tak napisałem :)
-
Na czym to ma stać? Gdzie? Fajnie gdyby była widoczna z czterech stron. Na rogach słupki i cztery szyby na bokach. Tylko zależy wszystko od tego gdzie będzie zamontowana?
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Kapliczka będzie przykręcona plecami do drzewa (brzozy)
-
W takim razie twoja jest ok :-) widziałem już takie. Możesz wykonać krzyż na dach.
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Ja bym lekko opalił okolice zaokrąglonych krawędzi ale może to być ryzykowne. Ogólnie chodzi mi o to aby nadać jej trochę więcej kolorytu bo teraz bardzo jednolita,
,,zbyt idealna" jest :)
-
Witam
Według mnie tak jak pisał akwa-stolarz krzyżyk na szczyt i zabudował bym przednia "ściankę szczytową " pionowymi deseczkami ozdobionymi na końcach np w szpic. Co będzie w kapliczce?
-
Dorób frezarką jakieś falki, dodaj ozdobne "wiatrownice" zakończone krzyżem na daszek. Możesz nawet wyfrezować na wylot krzyże w ściankach... katolicy lubią krzyże ;)
-
Projekt ławki poprawiłem. Powiększyłem podłokietniki i wzmocniłem konstrukcję dwoma zastrzałami. Mam wątpliwości co do kąta oparcia bo wynosi on 10* i zaczyna się na wysokości podłokietnika. Co o tym sądzicie?
-
Co do tej kapliczki to ja bym przyciął te okapy i od razu całość straci wygląd budki dla ptaków. Tak myślę.
-
Witam .
A ja mam propozycje ,nie wiem w jakim rejonie Polski będzie stała ta kapliczka ,ale
myślę ,ze powinno sięgnąć się stylizacją do miejscowego folkrolu .
Pozdrawiam.
-
Dzisiaj szybka robótka na zlecenie żony. Nic specjalnego, ale może komuś się przyda pomysł.
Wieszak na ręcznik i ścierkę w kuchni.
-
A co będzie w środku, obrazek?, figurka czy płaskorzeźba?.
-
Pytasz mnie o kapliczkę ? Jeśli tak to rzeźba Jezusa frasobliwego. Ale już nie ma problemu, kapliczka i wykończona wręczona sąsiadce. Sąsiadka zadowolona jak gwizdek, więc temat zamknięty :)
-
Sąsiadka zadowolona jak gwizdek
Pierwszy raz słyszę takie porównanie ;D śmiszne
A ja dodam zaraz film o skrzynce na owoce ;)
-
Szkoda, bo ja bym zwieńczył kalenicę jakiś krzyżykiem, i wtedy to by się nie wyśmiewali że to budka lęgowa dla ptaków.
-
Sąsiadka powiedziała, że mam za dużo nie główkować, powiedziała, że bazę ma solidną, a ozdoby krzyż itp zrobi we własnym zakresie.
-
Ja zaczynam robić łóżko-tapczanik dla wnuczki, żeby mogła spać jak mnie odwiedzi. Na razie gromadzę materiały.
-
Ja jestem w 1/3 robienia sobie biurka. Jeszcze tylko szafka pod biurko z prawej i dwie małe szafeczki na górę. Nie skończyłem ale i tak już sobie przywiozłem do domu i używam bo niecierpliwy jestem :-) Blat i nadstawka dębowe, a reszta sosna bejcowana na dąb.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/161301065/original.jpg)
-
Ładne te biureczko
-
Dzięki :-) W końcu po kilku tygodniach robienia ławek i stołów dla rodziny musiałem zrobić coś dla siebie... Niech sobie szewc bez butów chodzi. Ja przy byle czym 10h dziennie nie będę siedział ;-)
-
Daj fotki podnóżka, bo widzę, że konkret :D
-
Ale ładnego sękola walnąłeś na blacie :D
-
Ale ładnego sękola walnąłeś na blacie :D
Dobre jest, jak wyleci, to będzie otwór na kable, żeby listwę pod blatem zamontować ;p
-
Sęk zdrowy - będę musiał coś innego na kable wynaleźć :)
Podnóżek jak podnóżek - 4 deski
http://www.pbase.com/hfoto/image/158966632/original.jpg (http://www.pbase.com/hfoto/image/158966632/original.jpg)
ale potem nakleiłem na niego kawałek piankowej karimaty żeby móc bez kapci siedzieć ;)
Dziś coś mi wolno robota szła - zrobiłem tylko dwie szafeczki i szuflady do jednej z nich. Szuflady do drugiej i dębowe fronty zostały na kolejny weekend. Marnie się tak dłubie na raty ale co robić...
-
Nie chcę się wymądrzać , ale tę półkę pod monitor zrobiłby bym dłuższą . Tak mam w swoim biurku bo często pracuje na dwóch monitorach. A w ogóle to bardzo ładnie Ci wyszło. :)
-
Musiałem zostawić z boku miejsce na głośniki - są ważniejsze niż drugi monitor ;)
http://www.pbase.com/hfoto/image/161340153/original.jpg (http://www.pbase.com/hfoto/image/161340153/original.jpg)
Zresztą zewnętrzny monitor i ekran notebooka wystarczają. Nawet jeden by wystarczył bo wolę mieć wszystko w jednym miejscu i na ekranie notebooka przez większość czasu jest tylko tapeta.
-
Płyta jest klejona na pióro ?
-
4 kołki 10mm na każde łączenie. Struganie ręcznie krawędzi dębowej deski 4cm na równo to i tak była męczarnia.
-
No to sobie wyobrażam te męczarnie. Ja teraz strugałem deski dębowe 15 mm a i tak zostały mi szparki , na szczęście też łączyłem dodatkowo na kołki.
-
Dwa dni w warsztacie a biurko nadal nie kompletne... ale szafeczki górne już są :)
Korpusy z becjowanej sosny i matowy lakier, szuflady ze sklejki, fronty i uchwyty dębowe olejowane i woskowane:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/161417125/original.jpg)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/161417126/original.jpg)
Fajnie tak móc coś przywieźć z warsztatu i od razu zacząć używać:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/161417127/original.jpg)
Dobrze że już jestem na finiszu (zostały mi tylko fronty do dolnej szafki), bo już mi zaczyna brakować cierpliwości... Tyle dni nad jednym projektem to nie dla mnie ;)
-
Trzecie zdjęcie uświadomiło mi, że wreszcie muszę zrobić zaplanowany od dawna porządek na własnym biurku - Twoje rozwiązanie podoba i się :)
-
Jak zainstalowałem blat to pierwsze słowa żony były "trzeba zrobić zdjęcie bo jeszcze jest porządek" ;) Za jakiś czas pewnie będę musiał to zdjęcie wrzucić sobie na tapetę żeby wiedzieć jak wygląda pod papierami ;)
-
Fajnie się na to patrzy :)
I pasowało by się do czegoś przyczepić :P
Dlatego mam pytanie ,czy te szafeczki i półeczka jest jakoś przytwierdzona do biurka czy tylko luźno stoją.
Dlaczego pytam ???
Bo przy innym ustawieniu mebli(biurko wolnostojące)+ muzyka z przewagą basu może spowodować przesunięcie szafeczki i w efekcie bum :-\
Co w twoim przypadku tobie nie grozi-ale pytanie jak by to przymocować żeby nie niszczyć biurka wiercąc np.pod kołki.
-
W tej chwili akurat wszystko jest ściśnięte między komodą a szafą więc i tak się nie ruszy (i tak musiałem bo zamiast dolnej szafki mam na razie deski, więc wszystko się buja na boki). Ale jakbym miał mocować to pewnie bym skręcił/ściągnął szafki z bokami nadstawki, bo akurat przylegają do siebie. W pierwotnym projekcie boki szafek miały być przedłużone do góry i połączone półeczką nad monitorem (takie bliźniaki syjamskie ;) ), ale na razie zrezygnowałem.
-
Jedyne na co zwróciłem uwagę to te kable i przedłużacze na biurku. Nie myślałeś żeby je jakoś ukryć pod/za/obok biurka? Może to tylko moje spostrzeżenie, bo nie lubię jak przewody są na wierzchu. Jeśli chodzi o biurko to muszę przyznać, że ładna i estetyczna robota.
-
Jak już wszystko będzie to chcę wynieść co się da pod biurko na podwieszane tacki czy półki - tak żeby móc odchylić od dołu, podłączyć i podczepić żeby nie przeszkadzało. Blat biurka nie dochodzi do ściany (nastawka jest cofnięta) więc mam tam jeszcze trochę miejsca do którego nawet bym sięgnął z góry żeby włączyć listwę. Gniazdka do ładowarek pewnie dam pod biurkiem z przodu, obok miejsca na stacjonarny komputer, bo je podłączam tylko jak jest potrzeba.
-
Henry super!
Ja takie uchwyty ostatnio zrobiłem z resztek deski orzechowej i są bardzo fajne.
pozdrawiam
-
Henry super biureczko tylko teraz możesz się pokusić o nowe obudowy do tych kolumn też z litego drewna.
-
Może jak kiedyś się będę nudził to zrobię nowe - ale to najpierw bym musiał się poczytać trochę teorii bo kolumna to ma przede wszystkim brzmieć a nie wyglądać ;)
Uchwyty to od razu takie planowałem - tylko takie mi pasowały do koncepcji "solidnego" biurka. Wprawdzie miały być ze śliwki, ale jakoś skończyło się na dębie.
-
Jako że wałkujecie temat uchwytów , to moim zdaniem , są one za masywne przy tak małych szufladkach
-
Uchwyty są ok - na 4 palce, to szafki są za małe ;) Tym razem dałem wygrać wygodzie kosztem proporcji, ale jakby mi się kiedyś znudziły to są na wkrętach, więc zawsze mogę wymienić. Tylko z praktyki wiem że jak już raz coś zrobię to potem nie chce mi się zmieniać ;)
-
Kolumny z litego drewna to zły pomysł
wysłane przy użyciu tapatalk
-
kolumna to ma przede wszystkim brzmieć a nie wyglądać
Zastanawiam się, czy zauważysz ich brzmienie, mając głośniki basowe na poziomie uszu? :D O odległości od słuchacza i grubości przewodów nie wspomnę. :)
Chyba, że mają ogłuszać przy rypaniu w CoD. ;D
-
Armagedon. Poszedł zawór CO i cała pracownia zalana. Ratowałem co się dało, przenosiłem, wynosiłem, przekładałem. Niestety łóżko-tapczanik też zalało. Nie wiem czy da się to uratować, jutro się okaże. Czeka mnie jeszcze bardzo dużo pracy, wszystko z podłogi pójdzie na śmietnik.
-
Witam
A ja przyjacielowi przyprawiam ups! oprawiam rogi ....jelenia na podstawce z drewna bukowego ;) ;D
-
No na takiej podstawce to nie robiłem... wybaczcie takiej podstawki ;) :)
-
Ale pinkne rozki
Podstawa tez profeska
-
Ładne ładne, kojarzy mi się z jaką starodawną tarczą.
-
Pozwólcie na zdanie o ergonomii w temacie biurka. Górna krawędź monitora winna być na poziomie wzroku lub kilka cm poniżej. Wyklucza to wszelkie podstawki pod monitory, nadstawki nabiurkowe itp. przynajmniej przy obecnych wymiarach monitorów.
Dłuższa praca z monitorem powyżej spowoduje uciążliwy ból odcinka szyjnego i sztywniejący kark powyżej łopatek.
zdrówka,
mrozek
-
No to dobrze - u mnie górny monitor jest 3cm poniżej poziomu :) Poza tym nie wiem jak wielki by musiał być monitor żeby nie potrzebował podstawki - 30" albo i więcej? W biurze koledzy zawsze mieli problem jakie pudełko podłożyć pod monitor żeby było ok bo żaden nie dał się tak wysoko wyciągnąć.
Na starym biurku musiałem też mieć podstawkę:
http://www.pbase.com/hfoto/image/159045833/original.jpg (http://www.pbase.com/hfoto/image/159045833/medium.jpg)
-
W PC-cie mam Eizo, który nie ma jako takiej podstawki. Ma za to podpórkę, którą można ustawić pod dwoma kątami. Gdy ustawi się go prawie na leżąco, uzyskuje się kąt zbliżony do pochylonej książki w czasie czytania.
Wg mnie, idealny do wszelkiego rodzaju pracy.
Granie w tak ustawionym kątem jest upierdliwe, ale jest możliwość ustawienia monitora bardziej w pionie. Wtedy można grać.
http://pclab.pl/news6978.html
P.S.
Z tyłu monitora są otwory pod uchwyt / podstawkę.
-
Wykonałem półkę składaną żeby mniej miejsca zajmowała jak się nie pracuje pod wiertarkę kolumnową dedra. Wszystkie elementy z odzysku więc nie spodziewać się nie wiem czego :-D.
-
A ta wiertarka nie jest zbyt ciężka na taką półeczkę.
-
No jakoś się trzyma. :-). Na pierwszej opcji były dwa zawiasy jak ten dolny ale właśnie pod ciężarem uginał się stolik ok 5mm więc wymyśliłem zawias od drzwi na górze a na dole zostawiłem ten co był i teraz jest stabilna półeczka.
-
W końcu skończone i mogę się zająć czymś nowym...
(http://www.pbase.com/hfoto/image/161507952/original.jpg)
Teraz na strugnicy kolejny projekt czyli buda dla psa bo zima idzie.
-
Ach, a ja przy biurku z wiórówki siedzę i aż mi się tak trochę głupio zrobiło :)... Ale moją uwagę najbardziej przykuło to pudełeczko(?) na jaskółki łączone :)
-
To moje ćwiczenia w ręcznych robótkach z przed pół roku - strugane i piłowane na parapecie. Zanim mnie żona nie wygoniła przez co musiałem odtworzyć warsztat na wsi... w sumie pozytywnie, ale na pudełeczka już nie mam czasu ;) A szkoda bo lubiłem dłubać takie drobiazgi.
-
Czy u Was też pojawiły się reklamy na tapatalk?
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Moja pierwsza styczność ze snycerką ;D
Jeszcze parę wieczorów minie zanim skończę
-
Czy u Was też pojawiły się reklamy na tapatalk?
wysłane przy użyciu tapatalk
nie.. przynajmniej na tablecie nie mam..
-
Aktualnie montaz schodow u klienta. Podest zamontowany jutro lakierowanie a po lakierowaniu montaz trepow
-
Gdzie foto relacja ? ::)
-
Gdzie foto relacja ? ::)
Pomocnikuje wiec ciezko o foto bo te schody byly juz wykonane przed moim przyjsciem. Ale z kolejnych zrobie foto bo bede juz dzialal na materiale. I moze video relacja bedzie bo mi tak lepiej
-
a porobisz nam kilka zdjęć ponieważ wszystko co z drewna jest fajnee 8)
-
Zimno i wilgotno w warsztacie, ale że cały dzień musiałem spędzić na wsi pilnując wędzarni (czyli jedyna rzecz którą robię na święta), to zająłem się uzupełnianiem mojego warsztatu o klimatyczne narzędzia ;)
Przybyło kilka dłut
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162031695/medium.jpg)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162031696/medium.jpg)
i kocurek - tylko dziurę chyba zrobiłem trochę za dużą...
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162037291/medium.jpg)
-
Wędzarnia to bardzo przyjemne miejsce ,szczególnie kiedy jest lekki mrozek i "coś" na rozgrzewkę , zawsze można mile i pożytecznie spędzić czas. Narzędzia rzeczywiście klimatyczne i fajne. A co było wędzone ?
Jeśli chodzi o "kocura" to zawsze może dorobić dwa lub trzy dodatkowe korpusy z różnymi średnicami otworów.
Nóż jest zrobiony z dłuta , rozhartowanego i zahartowanego po zagięciu ?
-
Wędzone były boczki, karkówki i szynki. Nad kiełbasą dopiero się zastanawiam na przyszły weekend. Jeśli zwalczę lenia ;)
Kocurek jest prototypem i pewnie doczeka się rodzeństwa bo całkiem prosto się go robi. Ostrze wyciąłem z blachy ze stali narzędziowej bo mam jej jeszcze trochę więc musiałem tylko oszlifować i zahartować w palenisku.
-
A masz przepisy na kiełbasy ?
Ja mam taką starą - no może 20-30-sto letnią- książkę z przepisami. Żeby nie wyszła za sucha trzeba niestety dobrze napoić wodą masę przed napchaniem we flak i tu był zawsze dla mnie problem z solą . W czasie wędzenia kiełbasa traci dość szybko wodę i miałem albo za słoną albo ,co zdarzało się częściej, niedosoloną. :-[
-
Skoro już off-topujemy, to moją ulubioną jest pieczona w wędzarni - i pewnie to właśnie ją będę robił:
Kiełbasa wiejska pieczona
Składniki:
Wieprzowina I kl. - 50% z szynki, 50 % z łopatki - 4 kg
Wołowina I kl. - 0,5 kg
Tłuszcz wieprzowy drobny - 0,5 kg
Przyprawy
Użyte do peklowania:
peklosól - 20 g/kg
Użyte podczas produkcji:
pieprz czarny mielony - 1,5 g/kg
czosnek - 1,5 g/kg
cukier - 1 g/kg
Peklowanie 48 godzin.
Rozdrabnianie:
Wieprzowina I kl. pokrojona w kostkę 2 x 3 cm ( w oryginale na wilku sitko 25-30 mm)
Wołowina 3 razy ( sitko 8, 4, 3) plus 40 % wody oraz przyprawy
Tłuszcz drobny - sitko 8 mm
Wieprzowinę miesza się z rozdrobnionym tłuszczem a następnie dodaje rozdrobnioną wołowinę z przyprawami.
Postać gotowego produktu:
Kiełbasa w wiankach uformowanych wg naturalnego skrętu jelita. Długość zewnętrzna wianka 50-70 cm, końce wiąże się przędzą lub spina szpilkami drewnianymi.
Osadzanie w przewiewnym miejscu 2-3 godziny
Wędzenie wg instrukcji. U mnie pieczenie do osiągnięcia 69 st. C w środku trwało godzinę w temp. 95 st.
Jak dla mnie wychodzi ok, tylko czasami mi się pieprzu sypnie więcej bo lubię ;)
Wędzenie wg instrukcji czyli najpierw chłodnym dymem aż nabierze koloru, a potem na gorąco aż do temperatury w środku. Na chłodno czyli u mnie ok 50 stopni - staram się tego dobrze pilnować bo mogę dłużej wędzić nie przesuszając.
Wody daję tylko szklankę na 5kg czyli jakieś 5% - i tak większość zjadam w postaci urwanego kawałka pętka z kromką chleba w drugiej garści. ;) Jak chcę mieć coś mięciutkiego na kanapkę to biorę długo parzony boczek... ale to już inna historia ;)
-
O Boże Kochany !!!
-
o ja ile tego jeest i ty to chcesz zrobić???? powodzenia :D
-
Henry
jak dla mnie to wg. przepisu Twojego o 3g/kg za dużo pektosoli a za mało pieprzu i czosnku ;D
-
Peklosoli faktycznie zazwyczaj daję mniej zastępując solą - ale że jest ona dla bezpieczeństwa to oficjalnie nie będę o tym pisał ;) A pieprzu to nawet trzeba więcej bo ten mielony to słaby jest, a do świeżego nie chce mi się pożyczać maszynki od ojca.
Sam przepis jest dość prosty. A czy chcę... nie chcę ale muszę - bo skąd wezmę kiełbasę na świąteczny stół? Ostatni sklep któremu ufałem już dawno splajtował, bo ludzie wolą "kiełbasę" z Biedronki.
To jak ze stolarką - chcesz dobrze i nie rujnując portfela to musisz to zrobić sam. A wbrew pozorom kiełbasa ze słoika czy robiona w szynkowarze jest banalna do zrobienia, nawet na codzienne śniadania.
-
U mnie tez będzie wędzenie przed świętami
Na razie mięso jest w zalewie
-
bo ludzie wolą "kiełbasę" z Biedronki.
Ja nie bardzo bo mi kropki między zęby wchodzą :P ;D
-
ludzie wolą "kiełbasę" z Biedronki.
ja nie wolę kiełbasy z biedronki.
a i tak patrzę forum o drewnie wchodzi się do Bieżące... roboty i tam kiełbasy :D
-
Przecież pisałem że lubię strugać ręcznie - a do tego trzeba mieć siłę. Więc musi być też o jedzeniu. Stolarka to nie zajęcie dla cherlaków ;)
A na wiosnę temat wróci bo ojciec chce żeby zrobić nową wędzarnię z drewna (zamiast metalowej beczki) :)
-
wchodzi się do Bieżące... roboty i tam kiełbasy
Zdziwiony? młody zawsze zdziwiony- tak we wojsku gadali ;D :P
Nie poprawiać, oryginalna pisownia wojskowa ;)
A propozycja zrobienia wędzarni zasługuje na odrębny temat :)
-
A propozycja zrobienia wędzarni zasługuje na odrębny temat :)
Jestem za...
Też chętnie zamienię tę blaszaną konstrukcję jaką mam na fajny mebel ogrodowy z funkcją robienia przekąsek do piwa ;D
-
Uwielbiam jak ojciec wędzi szynki lub kiełbasy :-) w sklepach nie dostaniesz:-) a wedzarnia jest zrobiona z szafy z transformatora.
Udało mi się takie o to renifer zrobić. (http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/23/644f99a32d4103948ec535fdded83527.jpg)(http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/23/bb462167928e0638e5706ecd4a73f59d.jpg)(http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/23/10659c8416495bf196771528c3326708.jpg)
Renifer 3d to jesion. Bardzo pięknie się wycinalo. Mało szlifowania.
Łosie to Sosna. Zupełnie nie nadaje się do takich prac. Więcej szlifowania niż to warte.
Podstawki to teak. Podczas cięcia w porównaniu do sosny, to czułem się jak bym ciął aluminium co najmniej :-)
wysłane przy użyciu tapatalk
-
Zimno jest, siedzieć w warsztacie się nie chce. No ale miałem zaległy prototyp struga do dokończenia:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162201563/original.jpg)
Krzywulec straszny ale działa. Będzie cieplej to zrobię jeszcze raz porządnie.
-
Ładnie to tak zrobić takiego hebelka(jak mniemam japońskiego) i nam o tym nic nie mówić? ;) ;D Podaj więcej szczegółów i wgl. jak zrobiłeś itd. bo jestem(zapewne nie tylko ja) bardzo zaciekawiony :)
-
Kiedyś stolarz sam musiał zrobić swoje narzędzia ;)
Robiłem podobnie jak
- czyli z dębowego klocka (wiem że brudzi bo taniny ale nic innego nie miałem pod ręką) odciąłem boki, środek wyciąłem na 45 stopni i skleiłem. Od razu dorobiłem kołek do klinowania - kwadratowy z obrobionymi końcami żeby weszły w otwory wywiercone w bokach. Na YT niektórzy robią okrągłe ale stwierdziłem ze kwadrat będzie lepiej klinował (pozostałe krawędzie można zaokrąglić żeby nie przeszkadzały) - wadą jest to że trzeba go od razu wkleić i trzeba to zrobić w miarę prosto ;) (klinem można potem trochę skorygować). Przy okazji zrobiłem błąd bo szczelinę na ostrze chciałem od razu dopasować, a zapomniałem że przecież trzeba jeszcze wyrównać stopę więc szczelina się powiększy - dlatego trzeba ją zrobić sporo mniejszą i dopiero na koniec ją "otworzyć" pilnikiem tak żeby ostrze weszło i była tylko o włos szersza. Stopę potem wyszlifowałem papierem na grubej szybie żeby była równa tak jak się to robi z każdym strugiem. W sumie czy się robi w stylu japońskim czy "naszym" to konstrukcja podobna - kwestia tylko proporcji.
Ostrze zrobiłem sam ze stali narzędziowej (blacha 3mm NC11LV/D2 http://damast.com.pl/index.php?id_category=23&controller=category (http://damast.com.pl/index.php?id_category=23&controller=category) ) i zahartowałem w palenisku kowalskim (dopiero za drugim razem mi się udało bo narzędziówki trzeba grzać do wysokich temperatur). Można też zrobić z piły - ale to musi być "stara" piła z narzędziówki - nowe z węglikami się nie nadają bo nie są hartowne po całości. I albo robimy w twardym czyli tniemy delikatnie i szlifujemy polewając wodą czy obkładając mokrymi szmatkami, tak żeby co najwyżej złapała nalot do niebieskiego (opisywałem w innym wątku o naprawie dłut). Albo potem hartujemy na nowo - jak robimy ze złomu (piły, resory, noże do gilotyn, etc.) to można zrobić kilka i kombinować. A można też wysłać do kogoś do hartowania w porządnym piecu.
-
Pierwsze koty za płoty :)
Nie wiem czy masz więcej fotek(krok po kroku)
Ale temat o strugu, zasługuje chyba na to ???
Mi się podoba, i jest nasz, Polski ;)
-
Nie mam więcej zdjęć - to był taki trochę spontan, tydzień temu miałem jeszcze kilka minut i przypomniało mi się że ostrze leży więc na szybko złapałem pierwszy klocek z kosza z odpadkami i popiłowałem żeby zdążyć pokleić.
-
złapałem pierwszy klocek z kosza z odpadkami i popiłowałem żeby zdążyć pokleić.
To chyba nie odpadki ???
a potencjalny materiał na nowe strugi ;D
Pozdrawiam ;)
-
To taka cecha moich spontanów - jak robię coś prototypowego to staram się to robić z resztek, które zostały po innych projektach. Zawsze mam opór żeby pójść po nową deskę i z niej odciąć tylko mały kawałek na coś drobnego.
-
Nie jesteś odosobniony w swoim postępowaniu :) ja także nie wyrzucam ::) wydało by się już, odpadów drewna ;D
Oglądam z każdej strony i nie tylko drewno( przedmioty co przedstawiają jakąś wartość ot takie skrzywienie z czasów kiedy nic nie było i trzeba było rzeźbić czyli naprawić)a magazyn nie z gumy ::) :P ;D
Tak że obiecywałem sobie" Remanent "ale bez trwałego usunięcia i recyklingu się nie obejdzie ;)
-
Hej, ja też lubię wszelkie "Przydasię" ;)
A prototyp wyszedł cudny. Jak będziesz robił wersję docelową wrzuć proszę więcej fotek z realizacji.
-
Miałem zimą nic nie robić... no ale po coś te ciepłe ubrania wymyślili (i ogrzewacze chemiczne ;) )
Zainspirowany przez Szczepana zrobiłem sobie kobylicę. Wersję z desek bo akurat mi zostały po robieniu płotu.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162400792/original.jpg)
Miała mieć stolik regulowany zapadką zębatą, ale na razie jest na kołki. Może skończę... a może już tak zostanie... znając życie pewnie zostanie... ;)
Na podstawie planu z
http://www.popularwoodworking.com/american-woodworker-blog/aw-extra-hybrid-shaving-horse (http://www.popularwoodworking.com/american-woodworker-blog/aw-extra-hybrid-shaving-horse)
-
Czegoś mi tam brakuje,
Przydałyby się PŁOZY ;D
-
Gdyby nie to że idzie odwilż to kto wie... ;)
-
Fajne :)
-
Chciało by się zanucić,,wio koniku a jak się postarasz" ;D
Tylko to kobylica niestety :-\ :)
A te ogrzewacze to w jakiej części kostiumu przebywają,żeby był komfort ???
Pozdrawiam ;)
"Podobuje mnie się to" ;D ;)
-
Ogrzewacze jednorazowe wrzucam za koszulę na plecach żeby grzały nerki, bo są dobrze ukrwione. Miałem gdzieś benzynową, którą wieszałem na szyi na wysokości serca, ale nie mogłem ostatnio znaleźć.
-
Tylko to kobylica niestety
Piłsudski też pomykał na kobicie/samicy/klaczy/kobylicy ;D
-
Wkurzało mnie ostrzenie dłut bo się kolebały, to poświęciłem 15 minut i zrobiłem prototypowy przyrząd:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162464751/original.jpg)
Jak zrobię wersję do ostrzy strugów to wrzucę w osobny wątek z opisem jak to zaprojektować pod konkretne kąty.
-
Tak na szybko zrobiony wózek do odkurzacza i cyklonu.
Czas pokaże co trzeba zmienić w wersji ostatecznej ;D
-
Wszystko ok ale troche kiszkę walnąłeś od cyklona do odkurzacza. W druga strone trzeba było zrobic rurki. Powinny byc połączone tak jak te do cyklona :) chyba ze tak specjalnie zrobiles z sobie wiadomych przyczyn ;)
Ale tak to pomysł niezły :)
-
Wózek świetna sprawa, A czemu zrobiłeś na sztywno połączenia?
-
Chodzi o połączenia ramienia?
Ramie miało być regulowane ale to się wiązało z elastyczną rurą a teraz zależało mi na małych kosztach konstrukcji.
Jak będę robił wersję ostateczną wózka wtedy o pomyślę o regulowanym i obrotowym ramieniu, jak będzie taka potrzeba.
-
Jak będę robił wersję ostateczną wózka
To Ty nie wiesz, że prowizorki i rozwiązania tymczasowe działają najdłużej :D
-
Racja Rizer.
A chodziło mi o te rury PCV, czemu nie gięta zwykła?
Może jest jakiś powód a ja nie wiem i chciałbym się dowiedzieć.
-
To Ty nie wiesz, że prowizorki i rozwiązania tymczasowe działają najdłużej
Trochę się boję tego ;D
A chodziło mi o te rury PCV, czemu nie gięta zwykła
Rury są sztywne bo ramie jest sztywne. Nie kupowałem rury elastycznej bo miałem kanalizacyjne.
-
W naszej ogrodowej branży szykowaliśmy się na zimowy odpoczynek, ale ciągle coś wpada do roboty. Właśnie kończymy zamówienie na 35 doniczek na osiedle mieszkalne :)
-
Fajnie, a powiedz mi proszę z jakiego drewna zazwyczaj tworzycie i ile sztuk takich samych robiliście najwięcej jednorazowo...?
Masz jakieś fotki co tam teraz produkujecie?
-
Najczęściej jodła ze względu na brak żywicy i sporą dostępność w naszych lasach. Robiliśmy partiami po 10 szt. i to schodziło gdzieś tak ze dwa dni. Mówię o heblowaniu, frezowaniu, skręcaniu gotowych listewek, które wcześniej już były pocięte na traku i schły. Zdjęcie mogę jutro dodać, bo nie mam na tym komputerze
-
A Ja sie nudze w domu i zmajstrowałem coś takiego- dla jaj :-* Jeszcze woliera i parapetówka
-
Najpierw zrobić, a później zastanowić się do czego to ma służyć... Typowe dla kreatywnych ;) Sam robiłeś boazerię ?
-
Najpierw zrobić, a później zastanowić się do czego to ma służyć
przeca Tomkat napisał "dla jaj" -A Ja sie nudze w domu i zmajstrowałem coś takiego- dla jaj
zazdraszczam tym co się tam będą niosły :)
-
Tomkat nie załapałeś. To jest kurnik tylko jeszcze bez wybiegu. A szalówke kupiłem po 19 zł m2 wiec sie nie opłacało robić. Przy takim metrażu nawet z treciej klasy wyszło pierwsza klasa
-
zmajstrowałem coś takiego- dla jaj
Dosłownie i w przenośni ;D Bardzo ''tego''
-
Czym impregnowałeś? Zgaduję, że to impregnat akrylowy, a że to kurnik to pewnie marki Primacol ?
-
Impregnat to DrewnoChron Dekorala, a to do kurników jest dedykowany impregnat? ;D
Spokojnie pomalowany tylko z zewnątrz, w środku tylko MFP niczym nie impregnowane. po obiedzie biorę się za woliere bo właśnie kurier dostarczył siatkę
-
ile kur? ile m2? jaki będzie wybieg m2?
-
5-6 kur i kogut. Kurnik 1,7x2,2 m i wybieg 1,8x5,5 m. Wiem że za mały, ale tylko tyle mogę przeznaczyć działki na ten cel
-
To zrób piętrowy :)
-
Kolega wyżej prosił o zdjęcie doniczki, także zgodnie z obietnicą przesyłam :)
Wym 100x50, wykryta folią, dziury odpływowe w spodzie. Nie widoczne wkręty :)
-
Zabrałem się za robienie woliery, ale pogoda miała inne plany :-\
-
looq1 weź mnie nie starasz tą pogodą, jutro się wybieram na ranczo i chciałem zostać na parę dni. Gdzie mieszkasz ?
-
Daleki wschód, od putina troszka zaciąga. Małe opóźnienie w fotorelacji. to było w czwartek
-
looq1 ja dzisiaj jechałem z Krynek to wszędzie po drodze ślizgawka :D snieg rano padał ale jakoś nie za długo :)
-
Dlaczego woliera ma spadek dachu? Nie dajesz siatki na dach?
-
Spadek dla mojego widzimisie. Tak to sobie wymysliłem i tyle. Siatka na dachu bedzie jak pogoda sie poprawi, bo narazie psa nie moge wygonić na dwór
-
będziesz wypuszczał na podwórek? w ogóle już masz kurki?
-
Raczej nie będę wypuszczał, bo jedno że mam nie ogrodzoną działkę a dwa to dwa małe szkraby, które na pewno w coś wdepną (temat przerobiony u mojej babci) albo będą miały farbę do malowania po ścianie. Ze względu na pogodę wstrzymuję się jeszcze z kurkami. Pod koniec marca mam zamówione młode kurki już odchowane, bo na pisklaki nie mam warunków
-
Też mi się takie coś marzy. ale mam pytanie rozumie, że będzie to ruchome. Jaki masz plac na te kurki?
-
To ile kurek może być w takim kurniku ? Myślałem o kurach, ale zawsze kojarzyły mi sie z za...brudzonym podworkiem. A takie coś można mieć dla jaj ☺
-
Myślałem o kurach, ale zawsze kojarzyły mi sie z za...brudzonym podworkiem.
Ty to chyba nigdy gęsi nie miałeś ;)
-
Myślałem o kurach, ale zawsze kojarzyły mi sie z za...brudzonym podworkiem.
Ty to chyba nigdy gęsi nie miałeś ;)
oj śliski temat się zaczyna robić :)
-
Ruchome na tyle że da się to przesunąć na dorobionym wózku z warsztatu na miejsce docelowe. W założeniu miał być to jeżdzący kurnik, jak wygrzebią trawę to przestawiam obok i mają świeżą trawkę. Ale to było na początku w trakcie budowy znalazł się styropian i wełna 10 cm, więc ocieplenie będzie 10 cm, płyta 20 mm wew, gont który został z wiaty i tak zrobiło się jakieś 300-350 kg. Więc stanął w wolnym miejscu i tam zostanie do przeprowadzki ( tylko wynajmuję działkę więc kiedyś trzeba będzie). Świeża trawa będzie dostarczana taczką z koszenia działki.
Plany są na 5-6 kur i koguta, z tego co wyczytałem do max 10 szt na taką powierzchnię
-
Chyba mam ostatnio zbyt dużo czasu.
Piła działa, ale trzeba było wsadzić łapki i coś dorobić.
Będzie nowa przykładnica
Zdjęcie trochę marne, nie wziąłem aparatu
(http://images.tapatalk-cdn.com/16/02/18/a4210ac0fb1dcaa2dbfe973e36aff0f8.jpg)
-
Mały postęp z pracą przy pile. :)
-
Fajnie i solidnie.
Ale jeszcze trochę żelastwa i maszyna przestanie być mobilna, tak jak producent zamierzał :)
-
Jeszcze nie koniec. Muszę zrobić podpórki, bo teraz jest to mało stabilne, wtedy będą kółka do przestawnia.
-
Muszę podpatrywać Twój tuning, to może się przymierzę do przeróbki mojej Dedry 7726 bardzo podobnej.
-
Szczepanie, jak oceniasz? :)
-
O kolejny krok bliżej końca.
-
Szczepanie, jak oceniasz? :)
Dobrze widzę, dąb?
Przyjemne dla oka kształtem i kolorem ;)
Na przyszłość rada: w rzeczach użytkowych lepiej wykonywać nacięcia żłobakiem. Tak by rozcięcie miało łagodne dno. Chodzi o to, że z takich nacięć jak zrobiłeś (V), trudno jest okruchy usunąć, nie mówiąc już o wnikaniu w drewno płynów które się tam dostaną.
Wizualnie chodzi o to, aby raczej było tak U niż V
A może tak mi się tylko wydaje... :)
-
jacekmt10 spawasz sam ?
Ładne spoiny, szlifowałeś je, czy tak ładnie położone ?
Jak spawam to też mam fisia żeby spawy były idealne, nie jestem jakimś mistrzem spawalnictwa, ale ładna spoina daje satysfakcję :)
-
Spawam sam, ostatnio bardzo rzadko.
Spawy szlifowane, też lubię jak spaw wygląda ładnie.
-
Dobrze widzę, dąb?
A jesion :) Może mylić to, że ma takie dwie końcówki sęków. Co do tego U a nie V to w pełni się z Tobą zgadzam, ale dysponowałem tylko dłutami płaskimi stanleya z castoramy 10 i 20mm :)
-
Wolna niedziela, trzeba było się wziąć za prasowanie... ;)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162614012/original.jpg)
-
Klient parę dni temu zamówił kibelek. Drewniany z serduszkiem na drzwiach. Jutro koniec ☺
-
Uważaj na wkrętarkę :D
co by nie wpadła
-
Kibelek dla amatora stolarza, zamiast czytać gazetę można pobawić się wkrętarką :D
-
ja obecnie robię dwa wieszaki do ubrań, jeden na zwykłe a drugi do roboczych kitli w modelarni :)
-
A ja właśnie ściąłem orzecha i śliwkę i zastanawiam się jak przewieźć pnie do tartaku. Jest tego na tyle mało (a i przekroje nie za duże) że raczej nikt do mnie nie przyjedzie żeby mi to na miejscu przetrzeć...
-
A ja wyśledziłem gościa, który mi nic nie mówi :o
Geomam-zapraszamy do
http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/
-
Oj i tyle postów już nawalił?
Gdzie jest "dyżurny"? ;)
-
Mily68 tez mam do ścięcia orzecha i uschnięte śliwkę. Ile mam jeszcze czasu bo na razie umieram na grypę. Wszystko od tygodnia mnie boli.
-
Zdrowia,zdrowia,zdrowia
życzę ;)
-
Przemek nie daj się ścierwu!
-
Przemciu dwa gripexy gruby koc i dobrze się wypocić
zdrowotności
-
I wódka z pieprzem. W pewnych kręgach to lekarstwo na wszystko ;) zdrowia.
-
Dzięki ale nie wierze w lekarstwa bez recepty.
Juz cis łykam. I zaczynam ozywac
-
A co to ten cis?Chodzi o to drzewo?
-
Witam .
A ja powoli kończę zabudowę drewnianego sufity na
moim małym stryszku .Deski boazeryjne zrobiłem sam
z pięknej sosny ,Niezwykle rzadko pracuję w sośnie ,
a to tak przyjemny materiał do obróbki ręcznej.
Pozdrawiam.+
-
Przemek, jeżeli masz tą grypę co ja, domowe sposoby nie pomogą - lekarz: antybiotyk przez 7 dni + 3 dni + Pyralgin na gorączkę ( miałem blisko 40 stopni) + leki na kaszel i cały czas łóżko.
-
A co to ten cis?Chodzi o to drzewo?
Jak by łykał cis to by już na forum nie zajrzał. Pewna legenda głosi, że Mieszka I zabili strzałą zatrutą sokiem cisu. A u mnie jeden przed domem rośnie :D
-
Też mam cis na działce, ma już ze 30lat i przez ten czas urusł całe pół metra :)
-
;D To ile lat musi mieć ten mój jak ma już z 6 metrów :o
-
Ja też miałem grypsko - ponad dwa tygodnie leżenia w łóżku. Takie teraz te grypy robią, że nic ich nie rusza
-
Ja robię nowe blaty do szafek nocnych, były z płyty laminowanej białej, będą z klejonki, frezowane i malowane na biało aby było widać strukturę drewna, do tego dorabiam żonie upragnioną toaletkę z szufladkami, póki co robię zdjęcia, jak coś z tego wyjdzie to pokażę :D
-
I jak tu lubić poniedziałek. Rozebrałem szafkę nocną na kawałki (zrobiona 20 lat temu), postanowiłem nafrezować boki, spód i nowy blat drewniany pod HDF, przedtem byłą przybita na wprost :). Wszystko było by ok, gdyby nie fakt, że jeden bok nafrezowałem nie z tej strony :D. Cóż, dorobiłem już nowy bok, okleiłem... Nie poddawam się :D. Idę robić dalej
-
Nie przejmuj się. Ten się nie myli co nic nie robi :)
-
Na szczęście zacząłem od swojej szafki... Żony już poszła lepiej :). Teraz blaty schną po pierwszej warstwie. Jutro szlifowanie i kolejna warstwa... ;)
-
W końcu skończyłem... teraz tylko poczekać aż terpentyna z wosku odparuje i można wieźć do domu
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162711160/original.jpg)
-
Widzę klasyka :)
-
O proszę, produkcja na szeroką skalę. I mistrz drugiego panu jest ;)
-
Prototyp z płyty stolarskiej - podoba mi się ten materiał. Na wiosnę (taką bardziej) zrobię sobie cały pokój. A zagłębiarkę musiałem wyciągnąć bo poprzednio przyciąłem dna szuflad o 1mm za długo i nie mogłem frontów ustawić - musiałem poprawiać.
-
Są firmy ,które między innymi meble kuchenne produkują tylko ze stolarskiej :)
-
Gdyby nie ta cena...
-
A tak to wygląda, jak jest gotowe ;)
-
Fajne walizki :D wyjeżdżasz gdzieś ;D
-
Ja aktualnie robię Doniczki...
-
Nie, to nie ja wyjeżdżam:D
Ale zleceniodawcy lubią puszczać z torbami:D
-
Trochę niezgodne ze sztuką stolarską ale jednak drzwi:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162769022/original.jpg)
Zimowe do zamknięcia ganku żeby śnieg nie zawiewał więc i tak większość roku będą leżeć gdzieś w szopce.
-
Czemu niezgodne?
-
Z pojedynczej deski 2cm sosnowej, a płyciny z hdf - a mają 90cm szerokości. Przez to całość jest dość wiotka i podatna na zwichrowanie (ale za to lekkie). W dodatku zrobiłem bezprzylgowe, a jednak żeby śnieg nie właził i przymarzał to powinny ją mieć - pewnie będę musiał jakąś rameczkę nabić.
-
A hdf nie będzie się deformowac od wilgoci?
-
(http://images.tapatalk-cdn.com/16/03/14/81e7a814be40a68f41247b146be483d7.jpg)
Taka mała prowizorka w pracy. W celu wbijania rączek aluminiumowych ;)
-
A hdf nie będzie się deformowac od wilgoci?
Z wierzchu laminat, od środa dostanie trochę pokostu i rama powinna go utrzymać. Miała być sklejka 4mm, ale okazało się że zostało mi jej za mało.
-
niezgodne ze sztuką
Nie jest źle , na przyszłość - to dawaj prosty słój na ramiaku ( np ,ten ramiak z lewej strony stojący ) na zewnątrz , a fladrowaty od strony filonga .
-
O tym nie pomyślałem - dzięki za radę :)
-
W ramach robienia porządku i wiecznego przekładania sprzętu, bo akurat potrzebna jest walizka ta od spodu (jakby ktoś celowo w nocy przekładał) odstawiłem płyty które zawadzały i z super tajnego projektu ;D (był w głowie już od dawna :D) powstała szafka z odpadów, powycinałem co było dobre a reszta na złom ;). Całość pociąłem Festoolem (jak Kozio mawia, że sama tnie), piłem kawę a ona cięła, dokupiłem jedynie prowadnice pełnego wysuwu H45, 400mm (po 10zł/kpl/) bo akurat nie miałem takiej długości... Od jakiegoś czasu robię sobie szafki w jednym wymiarze i zabudowuje ściany... Robi się przez to porządek na podłodze... ;)
Przody okułem profilem aluminiowym C, też pozostałości po jakiejś robocie...
-
O tym nie pomyślałem - dzięki za radę :)
Skoro zrozumiales to moglbys przetlumaczyc (najchetniej obrazkowo) dla niestolarzy?
Ramiaki i fladry :) to nie moj swiat jeszcze.
-
Ramiaki to te deski ramy a filongiem wypełniasz przestrzenie między nimi (to nie to samo co płyciny?).
Flader to cięcie deski które można poznać po tych "oczkach" które dobrze widać na dolnym ramiaku - tam słoje idą płasko i będzie największe wygięcie jak deska doschnie albo złapie wilgoci. Flader wygląda najładniej ale jest najbardziej podatny na wygięcie i najbardziej kapryśny przy struganiu. No i jak się przetnie deskę przez flader to tam włókna są najbardziej powyginane - stąd rada Tomka żeby to dać do środka a na krawędzi mieć prostsze włókna. Dobrze zrozumiałem?
-
na krawędzi mieć prostsze włókna. Dobrze zrozumiałem?
Dobrze ..... i dotyczy to w zasadzie wszystkich wyrobów stolarskich, czy to z litego drewna czy okleinowanych
-
To ja się pochwalę, że zaczynam projekt własnej interpretacji dzieła Festool pt. Domino ;) Jakieś tam zdjęcia robię więc może założę wątek w dziale krok po kroku. Sam projekt w pewnym stopniu mam wyklarowany w głowie, a na papierze niestety jeszcze nic.
-
Ale domino czy kołki? Jak skończysz daj więcej zdjęć :)
-
Ale domino czy kołki? Jak skończysz daj więcej zdjęć
I domino i kołki, patent podejrzany w internetach tylko trochę usprawniony, skompaktowany i na metalowych prowadnicach.
-
A ja dzisiaj robiłem "cuś" mniejszego. W szafce łazienkowej odkleiła się okleina krawędzi przy półce, która nie jest wyjmowalna i do tego łukowa. Zrobiłem odpowiedni przyrząd - docisk jak na zdjęciu. Szczęka stała ( ze śrubami M8) jest przykręcona do kawałka sklejki, a sklejka przymocowana dwoma ściskami do półki.
-
Hmm, czyli użyłeś kleju ,który długo schnie ,
ale docisk klasa
-
U Rysia nie ma lipy, nawet tymczasowy przyrząd musi być profi... :)
-
Od razu pomyślałem, że podobny przyrząd mogę zrobić również do przyklejania listew wykończeniowych prostych krawędzi zamiast zakładać ściski przez całą szerokość blatu :)
-
Moja lepsza połowa zleciła mi ratowanie krzesełek z jej dzieciństwa odnalezionych przez jej mamę gdzieś w czeluściach piwnicy. Była załamana stanem swojego "Reksia" wiec trzeba było poprawić jej humor i sie z tym zmierzyć
-
Musiałem nakleić nową warstwę sklejki na siedzisko bo rozpadało sie w rękach.
Potem poszedł w ruch ołówek i lutownica gazowa :)
-
Kolor nadała bejca w kolorze drewna 3v3 w dwóch kolorach i osmo :)
Efekt zonie się spodobał na tyle ze jeszcze wszedł
Pod młotek Reksio siostry bliźniaczki i powstał bliźniak troszke mniej opalony ;)
-
...i reksio jak nowy :). Super
-
Ale piękne! Mają coś w sobie takiego, takiego miłego :)
-
U mnie kolejny weekend bez projektów więc robię porządki i usprawniam warsztat. Dziś w końcu zrobiłem prowadnicę magnetyczną do piły japońskiej. Ze zwykłą też działa bo zrobiłem dwustronną z wyższym i niższym brzegiem.
Konstrukcja jest prosta - trzy deseczki (oczywiście z odpadów), skręcone wkrętami (schowane główki!). Nawiercone płytkie otwory i w każdy z nich wklejony "kropelką" mały magnesik:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162855653/original.jpg)
Trzyma pewnie choć lekko - prawie nie czuć tarcia i nadal trzeba uważać, ale i tak jest o niebo lepiej niż z ręki.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162855654/original.jpg)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162855657/original.jpg)
Przy okazji łatwiej jest wystartować na linii cięcia bo piła się nie ślizga na bok.
-
Henry, fajne to!!!
-
Przywieźć Ci parę magnesików? ;)
-
A po co Ty się tak męczysz z tymi magnesami ? Ja nacinam linię nożem a potem wybieram dłutem z tej strony , z której potrzeba. Robi się ładny rowek i piła nigdy nie wyskoczy. Czy magnesy dadzą Ci gwarancję ,że linia cięcia będzie zawsze idealnie
pionowa ? Przecież piła jest zawsze trochę "rozłożona". Przy magnesach "nie bata" nigdy płat piły nie będzie wchodził w drewno idealnie pionowo , więc na początku trzeba i tak korygować ułożenie piły, więc jaki sens ma stosowanie takiej prowadnicy ?
Nie chodzi mi o to ,że chcę Ci wykazać bezsens stosowania tego rodzaju "jig'ów" - przyrządów , ale jest może jakaś tajemnica której nie znam. Ponieważ bardzo łatwo kaleczę się, więc z obawy o ilość palców świadomie nie używam pił elektrycznych tarczowych i wszystkie cięcia nawet długie robię piłami ręcznymi ( czego nie dam rady zrobić zlecam facetowi ,który już nie ma wszystkich palców , SORRY , no ale tak już jest) , dlatego ciekawią mnie pomysły które mogą udoskonalać cięcie ręczne.
-
zrobiłem prowadnicę magnetyczną do piły japońskiej
A dlaczego nie stosujecie sprawdzonego korytka ( tzw. gieronglady )
-
Po pierwsze nie będę przy każdej listewce bawił się w nacinanie - przykładam i tnę :) Po drugie nie wiem o co chodzi z tym korygowaniem - piła wchodzi w drewno tak jak prowadnica pozwala więc musi być pionowo. Tak samo to działa w korytkach czy piłach ręcznych ukosowych.
Jarek pokazywał taki fabryczny:
@Tomek: Jarek wyjaśnił to na filmie - korytko ma swoje wymiary i nie każda deska do niego pasuje - albo za szeroka, albo za wysoka. Oczywiście korytko też mam - jak trzeba przyciąć np okrągły wałek albo małą listewkę to jest lepsze.
-
Jeżeli będę robił sobie taką prowadnicę ( bo to dobry pomysł - korytko nie zawsze się sprawdza) to zrobię sobie taki jak po prawej stronie , z luzem na zęby.
(http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3eaaa4f90b2a.jpg) (http://naforum.zapodaj.net/3eaaa4f90b2a.jpg.html)
-
Też tak podciąłem. Przy japońskiej rzaz jest o ułamki mm większy więc nie ma problemu, ale moja Lux'usowa grzbietnica ma większy. Wadą jest to że trzeba zaczynać na prosto.
-
Przywieźć Ci parę magnesików? ;)
a'propos rzeczonych magnesików, to są magnesy NEODYMOWE, jedna z mocniejszych, można je zakupić w sklepach z osprzętem elektonicznym czy elektrycznym, lub też na allegrogo są mocniejsze i słabsze, ich moc wyraża się jakąś tam jednostką (sorry, nie pamiętam) w każdym bądź razie to tak jak by ktoś szukał a nie znał ich nazwy
sklep z magnesami:+
http://magnesy.eu/
http://magnesy.eu/magnesy-neodymowe-g1-454.html
-
Znalazłem sposób na nudę w trasie :)
Przemcio Garage w wersji Hardcore :)
Nawet zacząłem lubić "stau-y" :)
-
Przemcio czegoś takiego jak żyję nie widziałem ;D
pozdrawiam
-
To zdjęcie nadaje się na pierwsza stronę DiD i FB do rozpowszechnienia na cały świat :D
-
He he,- będzie trumienka na prochy ? ;D
-
Robson -- nie tylko ty :) żebyś widział miny niektórych kierowców podczas wyprzedzania :)
Amigorg - fajnie ze się podoba :)
Tomekz - hehe nie trumienka a skrzyneczka dębowa do kuchni na klucze :)
Pozdrawiam :)
-
To zestaw na odstresowanie,
w korkach drogowych :)
-
Dłuta i stres, w niektórych rękach = większy stres
-
Tańsze dłuta=mniejszy stres ;D
-
Ja generalnie b.rzadko się stresuje wiec nie jest to jako taki odstresowywacz a raczej TimeKiller :)
W trasie mam za dużo wolnego czasu i w końcu znalazłem fajny wypełniacz :)
Po powrocie do domu wolny czas zajmują większe projekty. Na taka zabawę czasu szkoda :)
Czy tanie czy drogie dłuta ważne ze są i są naostrzone ;)
Poza tym tak się przyzwyczaiłem do dłubania podczas jazdy ze na postoju jakoś ręce mi się trzęsą :)
-
Witam
Zaczyna się sezon miłosny ptaków. Powiesiłem dzisiaj na brzozie budkę lęgową dla sikorek. Mam na działce jeszcze trzy, ale już zajęły je pary szpaków i kosów korzystając z tego, że wcześniej dzięcioł nieco poszerzył wejścia. Sikorki zostały więc bez domu.
Korzystam zawsze ze wzorów budek opracowanych 70 lat temu przez profesora Jana Sokołowskiego.
-
Hehe. Faktycznie się zaczyna. Ja dziś, w ramach relaksu (poza leżeniem na tarasie), popełniłem takie coś:
(http://i237.photobucket.com/albums/ff297/sgt_raffie/male_zps5p5ursas.jpg)
Deska świerkowa, budka typu A. I korzystając z okazji - Amigorg - Twoja budka ma daszek zachodzący na ściany boczne. Czy ma to jakieś znaczenie (poza odpornością na warunki atmosferyczne)? Zastanawiałem się, szukałem w źródłach i ciągle znajdywałem obie "wersje". Więc zrobiłem tak, jak wygodniej (akurat deska na szerokość spasowała). Jeszcze muszę całość zakonserwować i przykręcić listwę do mocowania. Ptaków już jest dookoła mnóstwo - mam nadzieję, że lokatorzy się szybko wprowadzą.
-
Myślę, że daszek głownie zabezpiecza przed wnikaniem deszczu. Widzę, że ściankę czołową przymocowałeś na stałe, moja jest odkręcana.
Wg klasyka, ścianka czołowa powinna być zdejmowalna, gdyż jesienią w październiku powinno się czyścić wnętrze ze starego gniazda aby ptaki miały miejsce na zbudowanie nowego. Jest i drugi powód, gdy otwory większe ptaki zbytnio poszerzą, to po prostu wymieniam ściankę przednią.
-
W sumie racja. A dzięciołów u mnie sporo. Następną zrobię taką. Zrobiłem odkręcany daszek, pewnie nie będzie tak wygodny jak przednia ścianka ale zobaczymy.
-
Sąsiad też chce. Kolejna budka.
-
Czyli nie tylko dla sikorek te budki? ;)
-
Budki nieco różnią się wielkością. Ta nowsza jest nieco większa dla szpaków, kowalików pleszek ( otwór fi 45). Pierwsza dla sikorek - otwór fi 35. To są ptaki, które królują w naszej okolicy.
-
Amigorg. Chodziło mi o to, że budka dla sąsiada. Nie dla ptaków. ;D :) :)
-
Ja powiesiłem w tym roku i poprzednich przy pomocy szarej taśmy 3M z Lidla i powiem, że trzyma super, a i łatwo zdjąć. tak jak mówią od jakiegoś czasu, podstawowy sprzęt w życiu-do wszystkiego ;D
-
że budka dla sąsiada
Nie zaskoczyłem, choć nie brak mi poczucia humoru :)
-
Trza dobrze wyszlifowac otwór bo się ptak sąsiadowi podrapie. Rysio a co z zabezpieczeniem drewna? Po noc nie powinno się niczym...
-
Wewnątrz surowe drewno, na zewnątrz Penetrin a daszek 2 x wodoodpornym lakierem jachtowym, jak wysechł natarłem świeczką.
-
Z tą świeczką to widze nie jestem jedyny :D Jaka jest średnica otworka?
-
Fi 35 mmm dla sikorek, kowalików, fi 40 dla większych ptaszków. Klasyk pisze, że powinno być fi 33 i fi 48 mm, ale takich wierteł nie mam.
-
Ojciec marudził i marudził to zrobiłem rączki do pilarki żeby łatwiej ją targać po podwórku. Kółka dorobiłem już wcześniej. Stojak jeszcze wcześniej. Prosto i skutecznie.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162974205/original.jpg)
-
Ale zakombinowałeś :D nie łatwiej już było wrzucić pilarkę na taczkę ;D ;D ;D
-
Deska na taczkę i naprzód do boju
-
Ale zakombinowałeś :D nie łatwiej już było wrzucić pilarkę na taczkę ;D ;D ;D
Kombinować jak ją wrzucić na taczkę (jest przykręcona na stałe do podstawy) i jak przewieźć po nierównym podwórku nie wywalając to ma być prostsze? :)
-
Mi się podoba. Zrób tylko raczki jakieś chowane lub składane to nie będziesz sobie portek zdejmował lub drapał nóg. Jednak wózek to dobra rzecz...
-
Miały być składane/zakładane... ale chyba już wiem po kim odziedziczyłem niecierpliwość ;) Ale są na tyle krótkie że nie przeszkadzają.
-
Mnie też się podoba, bardzo... :)...dobrze się mówi, przyjdzie czas, kiedy kręgosłup da znać o sobie :D
-
Mam takie pytanie, pewnie mnie ktoś poprawi, bo to nie ten temat ale nie chce zakładać nowego. Jak to jest z kładzeniem desek na tarasie? Tzn chodzi mi o podłogę. Jest jakiś system odprowadzania wody? Tzn robić jakieś nacięcia w tych dolnych deskach?
-
Chodzi Ci o legary ? Taras betonowy ?
Jeśli tak, to ja to zrobiłem tak.
Legary przykręcałem na wkręty i plastikowe kołki, pod legary podkładałem kawałki pręta zbrojeniowego, tak co pół metra. Od ściany podkładałem najgrubsze i tak po kolei pod każdą linię legarów coraz cieńsze, tak żeby deski tarasowe miały spad.
Takie rozwiązanie ma dwie zalety, raz spad, dwa legar nie leży bezpośrednio na betonie, przez co wytrzymuje dużo dłużej.
-
No i oczywiście woda pod legarami swobodnie spływa.
-
Paweł 46 - fajny patent, dzięki. Użyję w najbliższym czasie u znajomego. Ja mam zrobione na klinach, legary leżą na kostce a ta była miejscami zapadnięta. Ale ogólnie ma być spad.
-
A ja dziś za to dwie budy poczynił :)
-
Tak, o legary. Czyli legary nie mogą być przykręcone bezpośrednio do betonu tak?
-
Kozio ładne budki . Jestem w szoku , że tak szybko Ci poszło , miałeś już drewno wyrobione czy startowałeś od deski ? Ja pewnie ze 2 tygodnie bym to męczył..Napisz jeszcze , że zrobiłeś to po południu po pracy to .... Ciekawe czy mój futrzak miałby wenę na taki domek bo z jego charakterem to różnie mogłoby się skończyć. Pozdrawiam i oby tak dalej
-
Ano po pracy. Będą jeszcze dwie bo się spodobały. Jednak zaczynam w przyszłym tygodniu...
Dzięki a na pomalowania poszedł litr bezprawnego i litr kolorowego impregnatu.
-
litr bezprawnego
Czyli nie kupie tego w zadnym legalnym sklepie;D
-
Tylko w Grójcu ;D
Nabuch - robiłem przez trzy dni po pracy.
1. Przywiozłem drewno i zrobilem podłogę.
2. Pociąłem drewno i zbiłem budy.
3. Obiłem dach i pomalowałem.
To nie tak że jednego popołudnia ;)
-
Kozio cały ranek zachodziłem w głowę jak żeś TY tego chłopie dokonał mierząc to wszystko swoją wydajnością pracy . Jak sobie pomyślę ,że startuję od deski z demontażu i mam to zrobić nawet za 3 popołudnia to nadal jak dla mnie to świetny wynik. Jeszcze takie pytania poboczne, robiłeś może deski na pióro ? Robiłeś jakieś ocieplenie ? Pozdrawiam Nabuch
-
Podłoga 100x200cm:
Stelaż z kantóweczki 6x6cm
Deskowanie calówka.
Buda 100x140cm z deski elewacyjnej 18mm
deskowanie dachu calówką.
na dach papa.
nie wiem po co bo mają stać pod taką wielką wiatą...
ocieplenia nie ma.
W przyszłym tygodniu będę robił jeszcze takie więc może jakieś foto trzasnę...
pozdrawiam
-
Fajnie Ci to wyszlo. :)
Teraz bede dla kota wille robił :) chyba ze ucieknie do sąsiadów ;)
-
Ale te budy to dla prawonożnych piesków ;D, zrób teraz dla lewonożnych i nie zdecydowanych ;D. Super budki :)
-
A ja aktualnie robię małą szklarnię tarasową na ostre papryczki. Jestem fanem ostrych papryczek (takich bardzo ostrych) i akurat tak się złożyło, że znajomy dostarczy mi parę sadzonek :)
-
Ja też chce taką sadzonke. Skąd można taką wziąć? Tylko sprawdzona...
Udało się w końcu przerzucić koła ;D
-
Sadzonkę to ciężko. On sam hoduje od nasionka w grow boxie (coś jak inkubator dla kurczaków) i po prostu tak mu się to porozrastało, że musi się pozbyć kilku, bo nie ma miejsca w mieszkaniu na to (w bloku) :)
Można spróbować kupić coś na forum miłośników ostrych papryczek http://chilihead.pl/index.php
-
Ja też chce taką sadzonke. Skąd można taką wziąć? Tylko sprawdzona...
Udało się w końcu przerzucić koła ;D
Dobrze, że podłożyłeś deskę, inaczej próg wgięty na 100% :)
-
Deska zawsze rozlozy nacisk. Sprawdzone.
-
Takie pytanko. Robię balkon i na podłogę chce położyć coś w tym stylu
http://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/podesty-i-deski-tarasowe/podest-tarasowy-sosna-barcelona-sobex,p389187,l300.html
Muszę to jakoś zamocować do podłogi, czy wystarczy, że będzię to leżeć i np przy samej balustradzie dam listwe która to utrzymie?
-
Te z linka są przystosowane do tego, żeby kłaść je bezpośrednio na podłożu, chociaż nigdy nie zaszkodzi dać legarów pod nie, bo zawsze to wydłuży ich żywotność (niby mają swoje legary, ale to takie listewki, którym bym nie ufał.
Imo lepszym pomysłem do takich podestów są plastykowe kratki takie jak te
(http://4.bp.blogspot.com/-STg-u9Da9HI/UWrnaM4fhZI/AAAAAAAAPwE/ateHh4LZwWw/s640/IMG_0433.JPG)
lecz te podesty nie są przystosowane do nich, bo mają swoje "legary"
-
Widziałem właśnie takie, ale to jest robota dla mojego dziadka i wiadomo, że chciałbym wszystko zrobić najtaniej jak się da, a te plastikowe są droższe. Ale musze to przykrecać do podłogi, czy nie trzeba?
-
Tych plastykowych nie trzeba, bo one łączą się w jedną całość i w zupełności wystarczy mocowanie na końcach. Jestem wręcz pewien, że gdybyś zapytał producenta o te Twoje, to też by Ci powiedział, że nie trzeba ich mocować, jednak ja bym się bał tego, że z czasem troszkę się poluźni całość nawet jeżeli na początku zrobisz to na maksymalny ścisk.
-
No też właśnie boję się tego, że może to po prostu jeźdźić. Trochę ciężko to będzie na kołki mocować. Ale trudno, coś będę musiał wymyślić. Dzięki;)
-
Dzień prasowania:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163117706/original.jpg)
Za to jutro dla relaksu struganko bo ileż to można z tą płytą...
-
Hehe też mam tę obcinaczkę Virutex'a do obrzeży. Lubię ją tylko ustawianie ostrzy jest upierdliwe (ale to wiadomo - robi się w zasadzie raz) :)
Fajna giwera przy boku ;)
-
Henry, mordo jak miło Cię znowu widzieć...
Pokazałem fotkę żonie, ale się uśmiała...
A co tworzysz teraz?
-
Henry - ciekawe ilu z nas zakłada fartuch do pracy ? :)
-
Tomekz-sokole oko :o
Jestem pełen podziwu spostrzegawczości - myślałem że kolega w ogrodniczkach pracuje, a tu proszę -ciekawy fartuszek :)
-
To jeszcze były meble do pokoju. A dzisiaj dłubałem leżaczek - w końcu wiosna idzie :)
A fartuch świetna rzecz - jak mam coś szybkiego do zrobienia, a nie chcę się przebierać to raz dwa zakładam na wierzch. No i przy frezowaniu i szlifowaniu nie sypie mi się do kieszeni tak jak przy zwykłych spodniach roboczych. No i ołówek i miarka (i w tym przypadku kątownik) zawsze pod ręką ;)
-
Ja wczoraj skończyłem robić "kwietniczek"
-
Brawo Marek, może coś do kieszonkowego dojdzie ;)
-
oo doszło, doszło ;)
-
I o to chodzi... ja się wkopalem czasowo z tymi kratkami...
Jeszcze mi zabrakło impregnatu na ramy...
Nie mialem pojecia ze tyle sie z tym zejdzie...
-
ale efekt robi wrażenie, więc chyba było warto? :)
-
Myślę że warto, ale czas przeoczyłem źle.
-
Jak ci impregnatu zabrakło to ja bym podarował :)
-
Pisałem że zrobię leżak? No i zrobiłem 8)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163141270/original.jpg)
-
Śpisz też na "ambonie" czy tylko leżakujesz ? :D
-
Generalnie tylko relaks, ale w razie potrzeby wyciągnę nadmuchiwany materac i będzie łóżko dla gości albo dla mnie jak się rozchoruję (szafko-podest-łóżko ma wymiary 200x85)
:)
-
Że też udało Ci się trawę w domu wyhodować ;D
-
Ściągnął z Internetu ;D
-
Henry daj rysunek tego leżaka chętnie zrobie sobie taki, czy on juz jest najbardziej w pozycji leżącej? (tak mi sie wydaje po ustawieniu)
-
He he Henry to jest genialne leżak na szafie ;D I to jeszcze z trawą.
Nie było imitacji piasku ??
-
I fototapeta z grillem jeszcze ;D
-
Trawa z rolki ;)
Przemek: Zacząłem od tego gotowca:
http://www.ana-white.com/2011/06/wood-folding-sling-chair-deck-chair-or-beach-chair-adult-size
Ale się okazało że jest zbyt "leżący" żeby w nim czytać - nie chciałem robić od nowa więc zrobiłem nowe dłuższe podparcie (to do regulacji) i skróciłem nóżki. Przez to przednie nóżki są trochę za bardzo cofnięte i wstając trzeba uważać bo przeważa do przodu ale nie chciało mi się już wiercić nowych otworów.
Marek: mam psa i w całym mieszkaniu pełno piasku - więcej już nie potrzebuję ;)
-
Wiosna - robót wkoło domu w bród. Kilka miesięcy temu dostałem od dyrekcji DiD w nagrodę paczkę, a w niej m. inn. puszkę lakierobejcy, na której napisano, że jest "ekstremalnie odporna na warunki atmosferyczne". Będzie okazja to sprawdzić. Oszlifowałem 8 a może nawet 10-cio letnią pergolę z donicą a następnie pomalowałem ją tą lakierobejcą.
-
Jeszcze jedna nagroda z paczki DiD: tak się rozwinęły z bulw piękne tulipany - żona je nazywa " Generały" :)
-
Nowa Robota szafeczka na buty tak jak inwestor sobie życzył :)
-
Mam taki sam rozgałeziacz z Biedronki. Fajna sprawa. A czym będziesz to wykańcza Ł?
-
Mówisz o tamtym w tle na wysięgniku na rurę do szlifierki ?? Ja mam ich z 10000 albo jeszcze więcej po pięć zł chodziły :D A z wykańczaniem lakier bezbarwny
-
A skąd masz tyle sztuk?
-
Kieeedyś gdy byłem rąbnięty i moja pasja była to przedłużacze I swego czasu były w biedronce po 5zł
-
Zostałem zaszufladkowany... albo mam za mały warsztat albo za dużo chciałem zrobić na raz ;)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163226640/original.jpg)
-
łohohooo panie
-
łohohooo panie
j/w
-
Cały dzień mi zszedł na te szuflady... wypiłowanie rowków na dno, nawiercenie, skręcenie, przykręcenie dna, ofrezowanie krawędzi wewnętrznych, lekkie oszlifowanie, przykręcenie sprzęgiełek, wywiercenie otworów na bolce prowadnic. I tak razy 24...
Nigdy więcej takich komód... :)
-
Powiedziałbym, że szuflandia.
-
Kurcze można poczuć się trochę przytłoczonym taką ilością . Nie nudziło Ci się przy takiej ilości ?
-
W zeszłym tygodniu w 2 wieczory udało się wykonać przydatną pomoc domową: (https://lh3.googleusercontent.com/oEPCUQUtwClBo4SWAbY3OqXhW6J8dUtaetO28erTLh1kUfaN0YIQkvZxd0WfWfu5wjAh_1BiUKXSF0XcO3aKaSBwCVxWCnvoI8wbM87F9_xymo_16nF5PdOGS29erZGdBZLS3A4vWCx5L3ylAa5vppaav813i3qbQ5675iQG9V2yZGDNXClyxjzqq1YuSa_85bmvRXmB1YTGrDD5myrDkr2hLJUEOQiRa0Xu8mqv0ffxv8C3esnALjxmnJY6daYtpm9qhE5u2WwSF5nKx9niGFPfY1c1FSUmqF3c7KEB97VCAKVZlRDnWkjUhb_jNKnYosD8-8twpeasAhDW2n2tMoNGTNHBExlq8AbjYB-MIne5dWjGrn61y8SmehU_1xjCG_spvXzSlo2_6BHuUFjgkZ4lbPph7aaEGamR8IFyUlobl8CqshJa3etaSV7zH2aITUR8Xvyjvsy0IeXU9LS9yZSqUk6p1Ja2RSCCFIiIaeOJYXJZsEVNN2fXSmwyMfXiDsCvM5p2kizbShbzhiLL_OLcze2IssMCCmWqSprmW0jS-CakvYi6bOFAeKVW4fFn8UDazdrFz7a83NGWcSQqW-pPdkLaqJ8i=w900-h758-no) (wg projektu Jona Petersa http://jonpeters.com/build-simple-step-stool/)
-
Kurcze można poczuć się trochę przytłoczonym taką ilością . Nie nudziło Ci się przy takiej ilości ?
Momentami czułem się tak:
=19
Pocieszało mnie tylko że to jedyne szuflady do moich mebli, a potem zostaną mi już tylko zwykłe szafki.
No i stwierdziłem że jednak oklejanie to było fajne i ciekawe zajęcie ;)
mefjuu: Niezłe. Przewidziałeś opcję skracania z wiekiem czy będziesz wymieniał?
-
A po co skracać wieko? ;)
-
Fajny schodek. Przydatne przy maluchach.
-
Dorobi się wersje mniejszą. A ten będzie służył nam, dorosłym, jako pomoc do dostania się szafek pod sufitem, bo mam taką manierę zabudowywania na maksa wysoko :)
-
Moje ostatnie prace ;D
-
Uff to jakieś pomoce naukowe :o
-
Kosmiczna robota :)
-
Kozio ci się deska lekko wygła ;)
-
Kozio sie chwali, ze bagażnik odkurzył ;)
-
się deska lekko wygła ;)
Wygła się bo tych drutów nie naciągnął ;D
-
Nie słyszeliście że wszechświat się rozszerza? ;)
Wygląda super - jestem ciekaw gdzie to będzie zainstalowane docelowo :)
-
Zadzwonił taki boss Grójecki ze ktoś mu powiedział, że tamten gdzieś słyszał że dla innego robiłem gitarę na zadanie domowe dla syna, a że tym ludziom się nie odmawia i lepiej mieć w nich oparcie ;) to powiedziałem czemu nie... bogaty też człowiek i trzeba pomóc ;D Będzie to więc oddane jako praca domowa do szkoły. Przy okazji coś mi skapło ;) deskę co się wygła dokrecilem i wszechświat już się nie rozszerza ;D wystarczy tylko pomalować planety.
-
Nareszcie koniec męczarni... nawet przykręcanie uchwytów to była katorga...
A na filmikach szufladki takie łatwe... przykładamy, skręcamy i gotowe... :P
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163290051/original.jpg)
-
Nie bylbym soba jakbym nie zapytal jakich w koncu systemow uzyles.
-
Tandem'y z niepełnym wysuwem i samodomykiem - chodzą jak masełko. A skrzynki ze sklejki 15mm i 4mm na dno - trochę niepewnie się czułem zamawiając sklejkę z cięciem - po przeliczeniu wszystkich wymiarów wg katalogu ale pasowały idealnie :)
Jedyne co sp* to że wyszły mi 1.5-2mm odstępy między frontami... duży plus dla pomarańczowej firmy że nic nie haczy bo nie ma mowy żebym to poprawiał... ;)
-
duży plus dla pomarańczowej firmy
Nazywajmy Henry rzeczy po imieniu ;D
Nie krepuj sie Albercik ;)
A jak maslo Ci chodzi to juz wywal. Taka temperatura, ze moglo juz tam sie namnozyc zycie. I zrob to szybko zanim osiagna odpowiedni poziom by zaatakowac chlebak ;D
-
Blum? Henry chodzi Ci o Blum? Bo Blum to Blum ponoć słyszałem Blum dobra firma Blum jest...
Nie wiem Blum kto mi ją Blum polecał, ale Blum wydaje mi się że Blum SpecPiotr... ;D
-
STOP,STOP,STOP za mało Bluma w Blumie ;D :P
-
Widzę Henry robota wzorcowa front szuflad z jednego kawałka ,
tylko szybko zabierz ze słońca bo może przycieniować ;)
-
Czulem, ze sie rozpeta i sie nie zawiodlem ;D ;) ;D
-
tylko szybko zabierz ze słońca bo może przycieniować ;)
Długo nie stały, ale grzało dzisiaj ostro - wosk to mógłbym pędzlem nanosić. Przynajmniej terpentyna odparowała błyskawicznie i jak przywiozłem to już nic nie było czuć. Za to musiałem wnosić osobno korpus (z sąsiadem) a osobno szuflady - bo wniesienie całości na 2 piętro to nie na moje stare plecy.
-
Fajnie ci to wyszło :)
Ale fakt robienie takich samych elementów w dużej ilości to przytłaczające zajęcie :)
Tym bardziej brawo :)
-
Dzięki :) Czasami czułem się jak przy taśmie w fabryce. Cóż... człowiek uczy się na błędach... W Sketchupie tak łatwo się te komody projektowało... ;)
-
Wiem o czym piszesz. Jak fornirowałem moją regało-ściankę to tez miałem chwile słabości. Mnóstwo elementów na min 5 bokach do oklejania :)
Czas leci a robota nie ubywa :)
Ale przeżyłem i zwyciężyłem. Satysfakcja ogromna.
-
Czas się w końcu czymś pochwalić.
Piła japońska Tajima w 5 minut (koszty: brzeszczot 39zł, przesyłka 10 zł, trzonek, śruba, wkręt - znalezione w "szopie")
Wiata w trakcie realizacji:
-
No i rewelacja...
Piła jak marzenie ;)
-
Ta sama piła z trzonkiem kosztuje coś 90zł. Jak się chce mieć wypasiony trzonek to ponad 100 do prawie 200zł, a tnie tak samo. Trzonek (odpad) pozostał z kołków z wędzarni. Wyrzynarka, wiertarka, śrubka, wkręt i gotowe...
aha kobyłki ze zdjęć też zrobiłem (na podstawie linka z forum). Mam jeszcze drabinę i stolik niedawno wykonane (dorzucę zdjęcia). To moje pierwsze realizacje i na razie wszystko się trzyma.
Niedawno dłubałem też coś przy cyrkularce (krajzedze jak kto woli). Zwiększyłem przełożenie na wałkach aby osiągnąć prędkość skrawania i kupiłem piłę 24 zęby z globusa. Wzdłuż jedzie jak złoto. Dorobiłem też klin. Możliwe że kogoś interesuje ten temat to wrzucę do SAMów.
-
Możliwe że kogoś interesuje ten temat to wrzucę do SAMów
Każda modyfikacja narzędzi jest ciekawa
-
Czas się w końcu czymś pochwalić.
Piła japońska Tajima w 5 minut (koszty: brzeszczot 39zł, przesyłka 10 zł, trzonek, śruba, wkręt - znalezione w "szopie")
Gdzie można taki brzeszczot zakupić ? jak się sprawuje ? Masz też może inne ?
-
To moja pierwsza tego typu piła. Kupiłem tutaj: http://www.profitechnik.pl/product/wymienny-brzeszczot-do-pil-japonskich-kataba-265-mm-do-ciecia-poprzecznego-tajim.html (http://www.profitechnik.pl/product/wymienny-brzeszczot-do-pil-japonskich-kataba-265-mm-do-ciecia-poprzecznego-tajim.html)
Na razie zrobiłem jedną próbę cięcia i jestem bardzo zadowolony.
-
Dorzucam jeszcze zdjęcia drabiny i stolików. Stolik pod ukośnicę powinien być niżej, ale mam dosyć nierówną podłogę więc wolę coś podłożyć jak mam dłuższy materiał niż robić na styk i potem kombinować.
-
Takie tam pierwsze kroki, nie wszystko wyszło jak zaplanowałem ale też nie do końca z mojej winy.
Ważne że dzieciaki zadowolone ;).
-
No i po montażu
-
Witam w końcu i ja mogę pochwalić się małą pracą związaną z drewnem :) jak na amatora samouka przystało, który wyzwań się nie boi rozpocząłem budowe schowka na wózek dziecięcy pod schodami. Projekt był robiony w marcu przed narodzinami synusia. Poniżej kilka zdjęć z wykonanej pracy:)
-
kilka dodatkowych zdjęc. brakuje ostatniego już takiego gotowego na 100% schowka ale to zrobię na dniach i wrzucę
-
A ja obecnie robię nową drabinkę do domku dla dzieci. Przy okazji testuję ukośnicę, znaczniki do kołków i długo :)
-
Ładny ten schowek :) czym malowałeś deski?
-
Malowałem impregnatem brązowym kupionym w LEROY . Konsystencja wodnista więc było trzeba malować 3 razy ale efekt zadowalający :)
Tak jak obiecałem dziś zrobiłem fotki na gotowo :)
-
Pojawił się nowy mały szczekacz więc i dom mu potrzebny.
Niby mała rzecz a całe popołudnie się zeszło do późnej nocy...
-
A dziś zrobiłem wezgłowie.
-
Skończyłem! Znaczy zostało jeszcze wyregulowanie wszystkiego, listwy cokołowe... ale to już kiedyś przy okazji...
Ostatnio zrobione meble - wszystko z płyty stolarskiej fornirowanej dębem:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163418345/original.jpg)
Podest-łóżko - konstrukcja skrzyniowa więc poupychałem tam też trochę rupieci. No i mam fajne miejsce do picia porannej kawy. A jak przyjadą goście to położę dmuchany materac i też będzie dobrze.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163418346/original.jpg)
Szuflady ze sklejki - jak bez wiórów to bez.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163418347/original.jpg)
Stolik do drobnych prac typu lutowanie, klejenie, rysowanie, itp.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163418350/original.jpg)
Półka na maszynę do szycia - to stary Łucznik ważący ze 20kg - więc żeby się nie męczyć zrobiłem wysuwaną półkę
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163418351/original.jpg)
Skośna półka na drukarkę - tak żeby został dostęp do kaloryfera
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163418352/original.jpg)
Kombinowana szafka na powiększalnik fotograficzny
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163418353/original.jpg)
Szufladka na papier fotograficzny - muszę ją wykleić czymś na czarno i uszczelnić żeby nie wpuszczała światła
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163418354/original.jpg)
Wąska szafka na rzeczy "długie" (np. statyw foto)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163418355/original.jpg)
Po drugiej stronie zrobiłem skośne półeczki żeby był dostęp do biblioteczki ale żeby jeszcze wykorzystać ten kawałek miejsca... A i tak ledwo się upchnąłem ze wszystkim...
-
Henry Respekt ...ogrom pracy za tobą :) i widać precyzję. A jak planujesz zamaskować prowadnice od wysuwanego blatu ? Widać że meble szykowałeś pod swoje konkretne potrzeby. Tak z ciekawości pod oknem masz łóżko ? Moje gratulacje super wyszło!!!
Perło Ty moja a gdzie zwierz ? Coraz lepsze te budy Ci wychodzą .
Pozdrawiam
-
Precyzji to mi miejscami zabrakło - wszystko musiałem robić na wsi i przywozić po kawałku. Szczególnie że nie mogłem wszystkiego wywalić z pokoju i wstawić nowe, tylko musiałem po kolei każdą szafkę "wymieniać". Ale na wszelki wypadek wszystko dałem na "kuchennych" regulowanych nóżkach, a górne części są połączone z dolnymi na kołkach i mimośrodach ;)
Prowadnice stołu na razie zostaną odkryte - były za długie żebym przednią poprzeczkę mógł dać na całą szerokość.
Ten podest pod oknem to pierwotnie miało być łóżko-leżanka do czytania - z materacem z podnoszonym tyłem tak żeby można było czytać książki półleżąc. Ale w końcu stwierdziłem że materac będzie tylko przeszkadzał a konstrukcja jest na tyle mocna że można spokojnie po tym chodzić - no to zrobiłem leżaczek... a potem żeby nie rysować drewna naszło mnie na dywanik i w sklepie wypatrzyłem taką śliczną zieloną wykładzinę - no nie mogłem się oprzeć ;) Jak goście będą nocować to zdejmuję leżak, kładę dmuchany materac i jest wygodne wysokie łóżko (200x80cm).
Nad projektem spędziłem dobrych parę godzin - rysując i poprawiając, bo głównym kryterium była funkcjonalność i maksymalne wykorzystanie miejsca. Stąd półki które mają tylko po 20cm i te nieszczęsne 24 szuflady które wyjęły mi 3 dni z życia ;)
-
Perło Ty moja
To chyba do mnie ;D jest ale jeszcze maciupki.
-
Precyzji to mi miejscami zabrakło
Jak pokażesz palcem to uwierzę ;D
Mnie zaciekawił powiększalnik :o
Henry,ty zdjęcia sam robisz ???
Myślałem że dawno już nikt tym się nie zajmuje,ja kiedyś tylko czarno-białe robiłem(ale to tak dawno że nie pamiętam :P )
-
Henry,ty zdjęcia sam robisz ???
Pewnie z kolegami ;D
Ja mam jeszcze smienę, zenita i praktikę.
Używałem ostatnio jak moja żona była w ciąży czyli jakieś 6 lat temu...
-
Pewnie z kolegami ;D
nie widać gdzie utrwalacz,po ciemku się leje ;D
-
ta.... pamietam to ze szkoły, zapach alko w ciemni... ;D
-
Okazyjnie czasami zrobię kilka odbitek... ale rzadko. Liczę na to że teraz jak nie będę go musiał odkopywać to będę mógł częściej bo mam do tego sentyment. Tylko jeszcze muszę zrobić piętrową podstawkę na kuwety i zaciemnienie do okna.
-
a gdzie zwierz ?
Masz zwierza ;D
-
Proszę o radę. Robię klejonkę jesionową to akurat na boki do szafki łazienkowej i mam pytanie czy zostawić takie szerokości tzn 7, 14, 14, 7 czy rozciąć na jednakowe deski. Czy tych szerokich nie będzie kręciło?(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160610/1dba35bb065a89b84edb5284397b32d1.jpg)
-
Ja bym rozciął (na tzw. wszelki wypadek).
-
Rozciąć i poodwracać słojami, wtedy napewno będzie dobrze.
-
Rozetnij koniecznie. Kumpel ostatnio kleil blat z jesionu i zrobił podobnie ja Tu. Wyszło ok ale tylko na chwilę. Potem bardzo przeżyło aż serce boli ;)
-
Ok. No to rozcinam.
-
W końcu zrobiłem stolik na taras zadaszony. Pierwotnie miał być z modrzewia ale ciężko u mnie z tym materiałem a jak chciałem zamówić deski u stolarza wystrugane (jeszcze nie mam grubościówki) to mi chcieli policzyć jak za dąb więc odpuściłem i zrobiłem z sosny. Blat skleiłem poliuretanowym, skrzynię też tym klejem i skręciłem na pocket holes. Wymiary gł. 50 szer. 100 wys. 75cm.
-
A ja wykorzystalem stare paliki.
Jeszcze tylko korą posypać.
-
Tam sama ziemia? Jak tak to wloz tam wloknine bo ci trawa poprzerasta
-
Włóknina jest przysypana żeby nie zwialo jej do poniedziałku. Zrobilem jakies 9 drzewek a zezzlo sie z tym caly dzien.
-
To ja bym przed korą całą ziemie wybrał dokładnie bo mało co starczy i już syf rośnie
-
Ok dzięki za radę.
-
W pracy zawsze przed żwirkiem czy korom kazali dokładnie zamiatać to uraz pozostał;D
-
Łóżko dla córki gotowe (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160615/3e2dcadf89882194bda3a7fe52a98f7e.jpg) . Już przetestowane , podoba się a to najważniejsze . Następny projekt to hamak dla żony
Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
-
Daje różem po oczach... :)
A ten hamak to jakiś drzewniany czy tylko stelaż?
-
moze cos takiego zrob dla zony :) http://www.goodshomedesign.com/relax-nature-cozy-bed-swing/
-
Fajny projekt ale ja mam narazie w planach coś takiego (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160616/3b914ac866bdbaef293519c1817be165.jpg) łatwiej zrobić a przez brak czasu żona tamtego by się nie doczekała
-
-
Też o tym myślałem bo lubię hamaki (te bez poprzeczek). Ale na wsi pełno drzew a w domu trochę mało miejsca...
(http://www.pbase.com/hfoto/image/151802447/medium.jpg)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/151820035/medium.jpg)
-
Fajne zdjecia. Lessovik??
Hamak jest w lesie bezkonkurencyjny jesli chodzi o nocleg czy spokojne lezenie ;)
-
Na pierwszym - używam go "ogrodowo". Do lasu mam DD bo w warmińskim lesie bez moskitiery się nie da.
-
Masz jakis projekt z wymiarami tej konstrukcji do hamaka?
-
Nie mam nic , będę improwizował . Jak skończę to dodam jakiś rysunek z wymiarami
Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
-
Dodał bym jeszcze jakieś zastrzały po bokach...
-
Henry, Ty też się obracasz w środowiskach bushcraft'owych czy włóczęgostwa leśnego ? :)
-
Powoli do celu...jeszcze tylko listwy i maskownica grzejnika..zajęło to więcej czasu niż myślałem (po parę godzin w tygodniu) ale z efektu jestem bardzo zadowolony..Niestety panele na podłodze nieco psują całość. Trzeba będzie coś z nimi zrobić ;).
Rizer - mówiąc "też" informujesz, że Ty też "ten tego"?
-
Henry, Ty też się obracasz w środowiskach bushcraft'owych czy włóczęgostwa leśnego ? :)
Wychowałem się pod lasem więc nie traktuję go jakoś specjalnie. Zazwyczaj śpię w lesie jak mam nocować u rodziców - nie mają pokoju gościnnego, więc biorę hamak i idę do lasu - przynajmniej mnie nie budzą o 6 rano ;)
-
W końcu zabrałem się za koziołki.
Elementy poziome są na wysokości 42 cm by kładąc deskę wygodnie było usiąść ;) a góra na 80cm tak żeby była dobra do ciezszej roboty.
Nic nie jest klejone więc jak coś pęknie to łatwo wymienić.
Kąt nóg to 15 stopni.
Całość to kawałki palet.
-
Mam takie pytanie i nie wiem gdzie się z tym zgłosić, a wydaje ni się że najbardziej pasuje to tutaj.
Musze okleić dość sporą ilość krawędzi sztywną i kruchą okleiną. Coś w rodzaju betonu. Grubość 2 mm. Zna ktoś jakiś inny sposób niż klejenie ich na moment?
-
Na zawsze?
Jaki moment?
-
Może też klej kontaktowy ale w sprayu? Będzie szybciej jak duża ilość do oklejenia. Niestety też drożej.
-
Kontaktowy do kruchego to nienajlepszy pomysl. Trzeba go troche dopukac by lepiej doszly powierzchnie.
-
Rizer - mówiąc "też" informujesz, że Ty też "ten tego"?
Tak :) Ty też?
Mam takie szybkie pytanie. Otóż z ławeczki sosnowej zaimpregnowanej lakierobejcą wyszła żywica przy sękach. Jak pozbyć się tej żywicy(tak na dłużej, a najlepiej to tak raz a dobrze i na zawsze)?
-
Tylko plaster opatrunkowy ;)
A tak na serio, to nie ma szans na pozbycie się żywicy z sosny ....
-
przemycie lakową chyba pomoże, ale nie na zawsze ani długo.
-
I mam już 4 sztuki.
-
Sprayem nie za bardzo, bo płaszczyzna musi być czysta. Robię kontaktowym, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy;/
-
A zdradzisz co to za okleina ? Bedzie latwiej.
-
Wiata c.d. - krokwie położone. Powoli zastanawiam się czym to pomalować. Z opisów na forum wnioskuję że pójdzie impregnat (1x bezbarwny, 1/2x kolor). Dobrze myślę?
-
Uchu chu... bardzo zgrabna budowla.
Jaki przekrój słupa?
-
Na zdjęciu wydaje się wszystko małe. W rzeczywistości to prawie wyszła stodoła chociaż przekroje wydają się pasować do całości. Wymiary wewnętrzne wiaty to 3x5m, wysokość do szczytu coś ponad 3m. Słupy modrzewiowe o przekroju ok. 12x12cm. Ogólnie robione z tego co było pod domem. Nie jest super dokładnie, ale i tak na razie jestem zadowolony jak na pierwszą taką robotę. Początkowo miał być tylko stelaż pod winogron (który rośnie w środku) a wychodzi coś takiego :)
W założeniu wiata ma spełniać kilka funkcji: zadaszenie na samochód, roboty bieżące pod dachem, jak jest impreza w plenerze i zacznie lać to przenieść imprezę pod dach.
-
A ja dziś ćwiczyłem wprawki z płyty. Tematami przewodnimi były recykling i korpusy szafek wiszących do warsztatu.
Przepraszam za jakość fotki ale to najlepszy kalkulator na jaki mnie było stać ;)
-
Wiata c.d. - krokwie położone. Powoli zastanawiam się czym to pomalować. Z opisów na forum wnioskuję że pójdzie impregnat (1x bezbarwny, 1/2x kolor). Dobrze myślę?
Zawsze maluj przed złożeniem....
-
Postanowiłem kupić sobie piłę japońską kataba a że droga to dzięki pomysłowi zychu zakupiłem sam brzeszczot i zrobiłem rękojeść. Niestety nie sprawdziła się po pierwsze dość wolna (moja płatnica stanley idzie jak szalona w porównaniu do japońskiej), jakość cięcia nie jest idealna i co najważniejsze ma spory szrank a co za tym idzie nie do końca nadaje się do obcina kołków a po to ją w sumie kupiłem. Widziałem kilka filmików, zdjęć piły i wszędzie polecana do obcinania kołków.
-
Jara. Piła japońska zazwyczaj wolno się gryzą gdyż ma drobny ząb. Poćwiczyć musisz i zobaczysz że jest ok. Chyba że źle trafiłeś... ja mam z juli za 49zl już 3 albo 4 lata. Jest super.
Ja nie wytrzymałem w domu i poszedłem zrobić sobie laweczkę. Póki co stan surowy ale nie chce długo się wycinać z moimi bolacymi plecami. Jak siły wrócą to się wyszlifuje i pomaluje.
-
Jara -- nie wiem co jest nie teges. Moje Piły a mam nie jakies hiendy a lux'a i lidlowska dają sobie swietnie rade z kołkami czy cięciem. Płatnica jest co prawda szybsza ale japońskie dają czyste ciecie i bardzo cienki rzaz. Ja je bardzo lubie. Lidlowska kołki tnie na gładko.
Kozio --
A co ci w plecy?? Ktoś coś wtyknął czy błędy młodości i kregoslup boli??
-
Co do szybkości to poćwiczę :-) Obcina szybko kołki ale myślałem przed zakupem, iż piły japońskie nie mają szrangu i przy obcinaniu kołków nie będą niszczyć drewna wokół kołka a jednak niszczą więc pozostaje naklejanie taśmy lub obcinanie nieco dłuższych kołków i szlifowanie pozostałości.
-
błędy młodości i kregoslup boli??
Nic nie boli tak jak życie... to tylko przepukliny. Przejdzie za parę dni.
-
Kozio--- Tez mam 3 przepukliny kręgosłupa wiec wiem co przezywasz i współczuje.
Szybkiego wydobrzenia.
Jara -- co do szrangu to akurat na taka trafiles. Nie wszystkie niszczą drewno.
Poza tym twoja to chińska nie japońska ;) moze dlatego. Nie miałem jej w reku wie nie podpowiem.
-
Jara, twój trzonek do brzeszczotu mnie rozwalił ;D ;D ;D
-
Do cięcia kołków przeznaczona jest KUGIHIKI. Natomiast niektóre inne piły japońskie mają zęby wygięte w jedną stronę, może u Ciebie też tak jest .
A co do szybkości cięcia porównaj długość roboczą i wtedy oceniaj, piły japońskie też są w różnych rozmiarach. A i japończyki kiepsko tną mokre drewno, przynajmniej te małe.
-
Rizer też mi się podoba-kawałek złamanego trzonka od siekiery ale trzyma się super w ręku.
-
I wziąłem w obroty dziś po trochu moja ławkę.
-
Z ropuchy w księżniczkę ;)
-
Ławka ciąg dalszy.
-
O ostatnie poprawki...
Rozłożona i złożona.
Na impregnat poszedł jeszcze wosk. A na nogi lakier matowy czarny.
-
Nooo ładniutka
-
A czy ta ławka ma składane nogi? Jak tak to daj zdjęcie mrchsnizmów
-
Jakich mechanizmów...
Wyjmujesz rozporke i nogi się składają. Może nagrań jakiś filmik bo stół w tym stylu muszę dorobić.
-
witam, w temacie lawki to zdecydowalem sie na olej tungowy patrzac na efekty prac na did. rzeczywiscie niesamowita sprawa. moze jakos sie uda uploadowac zdjecia.
ps. dziekuje wam forumowicze bo sporo sie tu dowiedzialem mimo tylu setek filmow, ktore widzialem na yt
ps2. niestety nie wiem jak uploadujecie zdjecia...poszukam jakis wskazowek na forum
-
juz widze...uzylem cytowania zamiast odpowiedzi
-
Kozio, nie robiłeś zastrzałów?
-
Do ławki?
Nie, nie robiłem. Będę robił komplet może jutro.
Może być ze się uda coś nagrać ;)
Theli czy tam jest rozkładany stolik?
-
Theli czy tam jest rozkładany stolik?
Tak, a w wątku z powitaniem Theliego jest widoczny rozłożony na jednym ze zdjęć:D
No i właśnie dlatego trzeba trzymać zdjęcie w jednym miejscu (np. w realizacjach) a nie rozbite po tematach ;)
-
Panowie, potrzebuję zrobić szafkę pod zlew do kuchni. Co będzie bardziej wytrzymałe - korpus z płyty wiórowej czy mdf pomalowany farbą np taką Emalia wodna Tikkurila Everal Aqua ? W szafce będzie szuflada na butlę z gazem i nie wiem co jest bardziej wytrzymałe, żeby się nie wygięło. Niby mdf bardziej odporny na zginanie wg danych. A co powiecie ze swojego doświadczenia? Z czego zrobić szafkę, aby spód szafki 80cm nie ugiął się pod ciężarem butli. W sumie moda na wiórowe korpusy, ale ciekawi mnie właśnie opcja z mdf. Ktoś ma z tym doświadczenie?
-
a jaki będzie zlew? bo jak są komory to butla z gazem nie zmiści się do szafki
-
Zrób z czegokolwiek a pod dolnym wieńcem tam gdzie będzie stała butla daj nóżki kuchenne regulowane.
-
Albo jak wieniec ma być niski to zrób swoje nóżki z plyty
-
Możesz mieć problem ze zmieszczeniem butli więc warto wyciąć otwór w dolnym wieńcu jeśli zajdzie potrzeba.
odejdzie problem ciężaru, który z pewnością i tak szafka wytrzyma, wiem co mówię.
-
Szafka będzie troszkę wyższa od standardowej. Wysokość wewnętrzna to 800mm. Butla ma 600mm na wysokość. Zlew będzie 1,5 komorowy i komora nad zlewem ta mniejsza ma 160mm. Więc na styk się zmieści. Dojdzie jeszcze grubość blatu, więc zlew pójdzie jeszcze wyżej o te 27mm. Wszystko sobie podliczyłem i da radę to upchać. Myślę właśnie nad wytrzymałością. Pod butlę faktycznie dołożę nóżki, jak radzicie. Chcę jeszcze zrobić szafkę na talerze, a to też waży sporo i w szafce wiszącej na szerokości 800mm to trochę tego będzie. Nie będzie dno się uginać? Nóżek nie dołożę hehe. Środkową półkę podeprę, jak kiedyś ktoś radził, po długości od spodu, tylko nie wiem co z dolnym wieńcem. Chyba tak samo będę musiał zrobić. Generalnie zastanawia mnie wytrzymałość na uginanie - wiórówka czy mdf. Wiadomo, sklejka byłaby lepsza, ale koszty znowu, a kuchnia nie ma być wieczna. Ktoś się wogóle spotkał z szafkami z mdf? Wszędzie wiórówka w modzie.
Jakiś rok temu zrobiłem szafkę do suszarki na talerze, szerokość 800mm. Środkowa półka nie była podparta i widzę, że się ugięła około 2-3mm na środku. Chcę tego uniknąć. Chyba, że nie robić takich szerokich szafek? Hmm kurde nie mam doświadczenia ani wiedzy, a chcę dobrze zrobić.
-
Do ławki?
No do ławki. :)
Żeby się nie chybotała, bo widzę, że nogi na 90*.
-
Wiata pomalowana i przygotowana do krycia. Czekam na blachę. Po godzinach ławeczka. Od paru dni obmyślam plan na wykorzystanie trocin i zrobienie z tego brykietu. Pomysł na prasę już jest - realizacja jak się trochę obrobię.
-
Na alle są ręczne brykieciarki. Myślałem sobie taka pospawać. Jest to jakieś wyjście na wykorzystanie trocin :)
Zimowa pora ładowały by w kozie :) pełne wykorzystanie materiału :)
-
wykorzystanie trocin
Kupiłem trociniak i problem załatwiony
-
W końcu mogłem narobić trochę wiórów a nie tylko skręcać płyty....
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163642279/original.jpg)
-
Aż czuję ten zapach....
;)
-
A czy ktoś z was ręcznie heblował orzech?
-
Chcę zmajstrować takie półki http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40070185/ wicie jak się nazywają "blaszki" co służą za zawieszenie jej na kołkach ? można je gdzieś dorwać ?
-
Edmar: taka?:
http://allegro.pl/zawieszka-zawieszki-do-obrazow-polek-niewidoczna-4-i5632689431.html
tylko wymiary sprawdź bo niektóre są małe
bezgitary: Łukasz G. chyba ostatnio coś robił z orzecha.
-
może spróbuj tak zamocować
http://www.franke-zamocowania.pl/index.php/component/content/article/21-mocowania-specjane/106-kolki-do-polek-niewidoczne-mocowanie-ramie-polki (http://www.franke-zamocowania.pl/index.php/component/content/article/21-mocowania-specjane/106-kolki-do-polek-niewidoczne-mocowanie-ramie-polki)
-
Henry, widzę grubym wiórkiem leciałeś z kantóweczek :) Co z tego będzie (dla mnie to by mogło by zostać tak jak jest, już jest dość piękne :) )?
PS: Nie wytrzymałem i muszę się tym podzielić: ;D ;D ;D
-
Henry, widzę grubym wiórkiem leciałeś z kantóweczek :) Co z tego będzie (dla mnie to by mogło by zostać tak jak jest, już jest dość piękne :) )?
Grubo jechane z 5'tki bo kantówki nie heblowane z tartaku i musiałem je trochę "ucywilizować". Będzie prosta ławeczka dla sąsiadki żeby mogła posiedzieć przed domem, bo teraz ma jakąś ze zwykłej deski na metalowych nóżkach.
-
Witam.
Trochę pracy przy chacie w górach. Muszę zrobić dwoje drzwiczek do schowków pod tarasem. Robię je z drewna świerkowego, po obróbce wyszły deski 1100 x 113 x 27 mm.
-
A oto wiata dla pomidorów ;D ;D ;D
-
Kozio, a gdzie zastrzały?
-
Jak wiata to gdzie daszek ?
i żeby tak paskami rośliny upalować
-
Marne cos te krzaczki ::)
;)
Ja swoje puszczam po palikach
-
Ja dziś z racji tego, że moje Gwiazdy "wyprowadziły" się na taras robiłem na szybko barierkę (o którą Żona mnie prosiła od zimy ::) ) :)
-
(o którą Żona mnie prosiła od zimy ::)
Szybko uległeś. ;D
-
Masz rację...
Na parapety czekała 3 lata .... ;)
-
Jak facet powiedział że zrobi to zrobi! Nie trzeba mu ciągle co pół roku przypominać!
-
Dokładnie ;D
-
Panowie. Zaraz "szybko ulegl"... Przeciez nie wiadomo od ktorej zimy ;).
-
To fakt. W Polsce dawno zimy nie było. ;D
-
Udało mi się zreanimowac starą ławkę co stoi pod swierkiem. Trochę farby olejnej, deska 3cm 3 warstwy vidaronu w kolorze mahoń amerykański i efekt na 3+ ;D
Musiałem wyciąć w desce miejsce na pręty ale potem wycięte elementy wkleiłem i wbiłem klin. Po ponownym malowaniu prawie już nie widać.
-
Urlop zaczęty więc trochę pracy w ogrodzie...
Może nie z drewnem ale przy drzewkach ;)
Czeka mnie trochę cięcia a wieczorem piwo na zakwasy ;D
-
Sąsiadka też założyła sad. Dla dotacji, ale może coś wyrośnie... Na razie dba.
A u mnie nic nowego. Gorąco i duszno tak że nic mi się nie chciało robić. Podłubałem trochę przy ławce, ale tak bez przekonania. Myślałem że porobię jakieś zdobienia, zabrałem nawet dłuta do snycerki... Ale jak sobie uświadomiłem jak to jest dłubać w sośnie to odpuściłem. Ofrezuję trochę żeby nie była kanciata i na tym się skończy.
-
;D tak rzecze człek świadomy...
Odpoczynek potrzebny więc szybko ofrezuj i piwko ;)
-
Wynajem hali mlej
-
Ja wziąłem się za ławeczkę przed dom, 30 letnia dębina doczekała się realizacji. Niestety w jednym miejscu pojawiły się korniki, poradźcie jak je skutecznie zneutralizować i czym zaszpachlować korytarze?
Druga sprawa to sęki, które mi sie zajebiaszczo podobają, ale chciałbym je czymś zalać ( ławka będzie stała na dworzu i niechciałbym żeby tam zbierała się woda) Czym to najlepiej wypełnić- żywica tylko jaka? Ławka ma być olejowana
-
Witam
Kontynuacja wątku z 13 lipca, #885:
- przygotowanie desek na dwoje drzwiczek - frezowanie krawędzi,
- na miejscu skręcenie drzwi i montaż zawiasów i skobla. Nie udało się dokończyć pracy - przegonił mnie deszcz, pada od kilku dni.
Jak będą gotowe okapy nad murkiem obetnę drzwiczki na wymiar ( od góry).
-
Jak będą gotowe okapy nad murkiem obetnę drzwiczki na wymiar ( od góry).
O!
A już myślałem, że postanowiłeś zostać twórcą awangardowym. :)
-
C.d.
Pierwszy dzień słońca od wielu dni, wobec tego dokończyłem drzwiczki: obciąłem na wymiar i pomalowałem. Drugie malowanie następnym razem - jakiś pretekst do przyjazdu musi być. Zrobiłem też drzwiczki w ogrodzeniu przy rozdzielni przyłączowej - energetyka ustawiła szafę odwrotnie i aby się do niej dostać trzeba wejść na działkę sąsiada >:(
-
Fajnie te drzwiczki wyszły.
Ale jak można postawić szafkę odwrotnie to nie mam pojęcia...
-
A jak się z sąsiadem pokłócisz, to zapomnij o włączeniu bezpiecznika. :)
-
Ja w sumie dziś drewno....przerzucałem..
Jak kolega powiedział, że ma parę palet i mogę je sobie zabrać, to spodziewałem się...paru. A tak zrobiłem 6 obrotów samochodem i jeszcze parę zostało...
-
No to pojawi sie kilka realizacji... ;)
-
Wchodzi człowiek rano do warsztatu a tam zajęte:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163783044/original.jpg)
Kot sobie znalazł idealną miejscówkę - sucho, ciepło, miękko i duże okno z widokiem na podwórko.
-
Witam
Sąsiad tylko czekał aż wrócę z gór i dał mi do naprawy składane krzesło tarasowe.
W krześle rozszczepiona była noga oraz zniszczone (wyrwane) zamocowanie mufki gwintowanej w innym elemencie.
Zrobiłem nową nogę przy czym skleiłem nogę zniszczoną aby dokładnie odwzorować jej kształt i rozmieszczenie gniazd na czopy i otworów konstrukcyjnych. Nogę wykonałem z deski bukowej. Wkleiłm też kołek bukowy w nawiercony wcześniej otwór w zniszczonym zamocowaniu mufki gwintowanej.
Aby uniknąć dalszych zniszczeń opracowałem i przekazałem sąsiadowi "Instrukcję użytkowania krzesła" - do wykorzystania przez forumowiczów: ;) :D
Instrukcja obsługi krzesła:
1. Ostrożnie rozłożyć krzesło na równym podłożu o obciążalności minimum 1000 kN/m2.
- nie rozkładać krzesła na trawniku, grządkach, piasku, kocich łbach, w błocie, torfie, na parkiecie, płytkach ceramicznych, podłodze z desek lub paneli, podłodze z betonu i asfaltu, kostce brukowej betonowej i granitowej.
2. Chronić prze deszczem, słońcem, wiatrem, śniegiem, gradem, wiatrem i brakiem wiatru, deszczu śniegu i gradu.
3. Chronić przed czystym powietrzem i powietrzem zanieczyszczonym.
4. Nie rozkładać krzesła w nocy i nad ranem.
5. Nie wolno rozkładać krzesła w pobliżu ogniska i grilla, a także wędzarni.
5. Przed użyciem krzesło dokładnie odkurzyć, umyć i po wysuszeniu pokryć środkiem dezynfekcyjnym.
6. Zanim ktokolwiek usiądzie na krześle należy dokładnie zmierzyć kąt nachylenia oparcia w stosunku do siedliska. Kąt powinien wynosić od 11 stopni do 14 stopni. W razie potrzeby nachylenie wyregulować przesuwając poręcze po specjalnych prowadnicach.
7. Krzesło przeznaczone jest dla osób wszystkich płci w wieku od lat
7, 2 do 61,5 i wadze od 18 kg do 57, 5 kg.
8. Dopuszczalny wzrost użytkownika zawiera się w przedziale o 120 cm do 187 cm.
9. Dzieci do lat 11 mogą korzystać z krzesła tylko po opieką dorosłych.
10. Dorośli po 65 roku życia - mężczyźni i po 70 roku życia kobiety mogą korzystać z krzesła tylko pod opieką pielęgniarek lub osób przeszkolonych.
11. Po skończonym użytkowaniu krzesło należy umyć i pokryć ochronnym środkiem dezynfekującym.
12. Składanie krzesła należy powierzyć osobie posiadającej odpowiednie uprawnienia, przeszkolonej i posiadającej odpowiednie wyposażenie BHP, tzn. rękawice i okulary ochronne, wskazane jest posiadanie kasku ochronnego.
13. Złożone krzesło należy przechowywać w pomieszczeniu przewiewnym i suchym, zabezpieczonym przed wtargnięciem osób postronnych.
Siadanie i wstawanie z krzesła.
Siadanie jest czynnością prostą.
- Należy ustawić się twarzą na wprost krzesła, stopy w odległości od 30 do 40 cm od jego krawędzi .
- stopy skrzyżować, ręce wyciągnąć przed siebie na wysokości barków,
- nogi lekko ugiąć w kolanach i ruchem posuwisto –obrotowym w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, jednocześnie obniżając punkt ciężkości ciała, posadowić pośladki na przygotowanym uprzednio siedlisku. Teraz ręce można ułożyć na poręczach.
Wstawanie jest jeszcze łatwiejsze:
Trzeba wszystko wykonać w odwrotnej kolejności niż przy siadaniu.
Producent nie odpowiada za zdarzenia powstałe przy użytkowaniu krzesła niezgodnie z przedstawiona instrukcją.
Zaleca się zawarcie umowy ubezpieczenia od NW.
Instrukcję opracowano w oparciu o Dyrektywę UE nr UE/KE/RE/PE/KW/UżK/ 0021354/2000
Życzymy zadowolenia z użytkowania naszego produktu
-
Jesteś niesamowity Rysiu.
-
Nie ma o jak luźne podejście do tematu ;D
Zabrakło oświadczenia,,sąsiad podesłał krzesełko z załącznikiem" :P
Pozdrawiam :)
-
Szczepanie, proszę o ocenę :) (w czasie robienia tego 2 razy połamałem jedno dłutko V-kształtne. Było zrobione z blaszki. Kupiłem je z zestawem 10 takich dłut, cały zestaw 20 zł. Jak dobrze, że ów zestaw komuś opchnąłem) :)
-
Fajne to, a do czego to?
-
Do zabicia nudy w deszczowy dzień :)
-
Moja ostatnia praca . Miało być na przybory do szydełkowania , ale teściowa znalazła inne zastosowanie
-
Miska z olchy (olsza czarna). 16,5x8 cm.
Blisko rdzenia widoczne promieniste pęknięcia wypełnione, metodą cykliniarzy podłogowych, pastą kapon+opiłki drewna
-
Wchodzi człowiek rano do warsztatu a tam zajęte:
Ale widać, że koteł nocą nie próżnował. Trochę wiórów naprodukował. A jak się zmęczył, to się rozłożył i odpoczywał. :D
-
Mój też we warsztacie śpi
-
E tam śpi, u mnie trzy razy się okociły koteły :) A ostatnio jeszcze jedna się okociła, jeszcze nie wiem gdzie, ale już się domyślam... :) Będę nasłuchiwał miałczenia w warsztacie :) .
- Tapatalk
-
no to grubo... ;)
-
A ja ostatnio takie cos popełniłem. Tu juz na balkonie w docelowym miejscu. Zdjecie slabe bo juz ciemno przy montażu było.
-
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160821/9e0282cf6126f08243d04e99cfc045ba.jpg)
Powoli majstruje taki cuś :)
-
Sympatyczne to cuś , a gdzie łańcuch ?
-
Bedzie :)
I fajne wiaderko do chłodzenia pifffka :)
-
Nie wiedziałem gdzie wstawić to pytanie, a bieżące roboty najbardziej mi pasowały. Chodzi mi o zrobienie w warsztacie posadzki na gruncie. Z racji tego, że warsztat (w dawnej oborze) jest dość zimny i wilgotny, postanowiłem ocieplić i zaizolować posadzkę. Niestety starą wylewkę musiałem skuć - sufit mam na wysokości wyciągniętej ręki. Może ktoś tutaj zna się na budowlance i coś doradzi:
1. Jaką powinienem mieć minimalną grubość tej wylewki? Czy ocieplenie 5 cm styropianu i 5 cm wylewki do warsztatu wystarczy? Jaką dać siatkę zbrojeniową?
2. Podkład z suchego betonu - po skuciu posadzki ukazał się piasek. Czy podkład mogę zrobić w ten sposób, że istniejący piasek wymieszam z cementem, zleję wodą i wyrównam?
3. Izolację robić z folii czy papy? Posadzka będzie poniżej poziomu gruntu. No i czy ocieplić widoczny fundament od wewnątrz choćby 1 cm styropianem?
Z góry dzięki za rady. Dla zobrazowania sytuacji zamieszczam zdjęcie.
-
Ja bym zrobił tak
1. Od poziomu 0 minimum 5 a max 8 cm wylewki do tego gotowa siatka zbrojeniowa (raczej ciężkim sprzętem nie będziesz wjeżdżał)
2 2x5 styropian na zakładkę żeby uniknąć mostków cieplnych) folia na spodzie
3 na istniejącym piahu hudziak z betonu b10 żeby wstepnie wyrównać powierzchnię
-
Czyli ten chudziak nie musi mieć jakiejś wielkiej grubości? Ma służyć tylko do wyrównania pod styropian, czy musi jeszcze wytrzymać jakieś obciążenia? No i czy 5 cm styropianu nie wystarczy? Bo nie chce mi się tyle piachu wybierać, a sufit mam dość nisko.
-
Wybrać 5cm piachy więcej to tak dużo? Ktoś tu ma leniuszka :)
Rob jak kolega podpowiada, tylko na dobre Ci to wyjdzie i docenisz jak nogi Ci zimą nie będą marzły.
Grubość chudziaka to około z 10cm.
-
Człowiek skuwa 80 m2 posadzki ręcznie, a tu go od leniuszków wyzywają ;)
Ale dzięki za rady i motywację. Pewnie zrobię jak mówicie.
-
Możesz zrobić mniej tylko żeby były chociaż 2 warstwy pewnie są styropiany 2 pod Wylewki tak jak przy fadsdzie i wtedy połóż 3 warstwy będziesz miał 6 cm a unikniesz mostków termicznych.
Ja chudziak u siebie też bede zrobił siatką tak na wszelki wypadek
-
Człowiek skuwa 80 m2 posadzki ręcznie, a tu go od leniuszków wyzywają
Sorry, po prostu mi przypomniałeś nie mogę się nie podzielić z innymi... leniuszkami co to się maszynami posiłkują ;)
http://joemonster.org/filmy/72978 (http://joemonster.org/filmy/72978)
-
Wymyślili te durackie maszyny, bo siły w ręcach nie mieli!
-
Jeśli dajesz siatkę zbrojeniową to wystarczy wylewka 5 cm. Styropianu min. 10 cm (2x5cm)
Siatkę podeprzyj, kup takie plastikowe podkładki, żeby była +/- w połowie grubości betonu.
Folia na chudziaku i na styropianie.
-
Zastanów się nad styropianem. Ja jestem po skuciu posadzki w domu.
Będę robił polytech. http://www.akces.info.pl/izolacje-polytech
W skrócie, beton zmieszany z sypkim styropianem. Bierzesz betoniarke, wodę cement politech i gotowe.
Jak wlejesz do taczki całą betoniarkę to jesteś wstanie to sam podnieść. To jest coś takiego jak gazobeton tylko, że wylany.
Wychodzi taniej niż sytropian, cement i piach.
Kolega budowlaniec mi to poleca robił już kilka razy.
-
Pod styropianem daj chudziak. Suchy beton to za mało. Jakiś czas temu skuwalismy u brata posadzkę w piwnicy. pod posadzka były widoczne kanały wykopane przez kreta.
Skubany podkopal się pod ławami. Pomyśl co by zrobił ze styropianem gbybys go ułożył bezpośrednio na piachu.
Ps. Dajesz przewody elektryczne na ziemii?
-
Z tymi przewodami też nie bardzo ja w warsztacie bym ich w podłodze nie robił tylko po ścianach
-
seba.kl przewody w posadzce kazał mi w ten sposób prowadzić elektryk. Dodatkowo oprócz rury karbowanej planuję jeszcze je czymś zabezpieczyć. Moim zdaniem też lepiej prowadzić w podłodze niż w ścianie, w której teoretycznie będę wiercił otwory pod kołki, na przykład żeby powiesić szafki. Pragmatyczny Przemek a jak ten system polytech wychodzi cenowo? I dlaczego upieracie się przy styropianie akurat 2x5 cm zamiast 10 cm? Na elewację nikt przecież nie daje dwóch warstw styropianu tylko po to, żeby uniknąć mostków termicznych.A może jestem w błędzie?
-
na elewację daje sie steropian frezowany dlatego wystarczy jedna warstwa, i zasadnicze pytanie czy warsztat będzie ogrzewany ?
-
Będzie ogrzewany. I tu też pojawia się kolejny problem. Warsztat składa się z trzech położonych obok siebie pomieszczeń o łącznej powierzchni około 80 m2 połączonych przejściami o szerokości 90 cm. Komin jest mniej więcej na końcu budynku. Tej zimy mam zamiar wykonać test, czy w nieocieplonym budynku jeden piec typu koza wystarczy. Prowadzenie jakichś rur odpada, bo zwyczajnie mam za nisko położony strop, a przy moim wzroście nietrudno mi będzie poczuć się jak Gustlik w Rudym z Czterech Pancernych ;). Myslałem o dwóch mniejszych piecach położonych w dwóch przeciwległych końcach warsztatu. Może żeby to zobrazować pokaże rysunek w sketchupie.
-
To dobry elektryk że tak powiem chyba robi same instalacje w domkach.
Prowadzenie w podłodze stosuje się w mieszkaniach, domach czy tam domkach instalację w warsztacie najlepiej jest wykonać sufitem w przeznaczonych do tego kanałach lub korytkach każdy zaraz się spyta dlaczego a sprawa jest prosta teraz w danym obwodzie masz urządzenie które ma powiedzmy 2000W i inne też 2000W i nigdy nie chodzą razem ale za rok lub 2 podepniesz pod to samo gniazdo urządzenie 5kW i będzie chodziło przez jakiś czas dopóki przeciążenie nie spali kabli a uwierz że już kilka razy wymieniałem takie przypadki. Wątpie żebyś robił typowo przemysłową instalacje muszę się przyjrzeć fotce.
Co do zabezpieczenia to po pierwsze kable połóż na chudziaku nie na piachu lub na styropianie i zalej wylewka lub jeżeli masz możliwość założenia rur ale o wiekszej wytrzymałości na zgniatanie jak pamiętam to 720N
-
Ile masz punktów na 1 obwodzie i jakim przewodem zrobione ?
-
Witam
Zrobiłem okapy nad wejścia do piwniczki pod chatą w górach. Przy okazji sprawdziłem jak się pracuje zagłębiarką. Obcinałem nią brzegi desek , rozcinałem je też do klejenia i obcinałem na wymiar - tak dla wprawy. Po klejeniu ( klej poliuretanowy Soudal 66A) przepuściłem je przez grubościówkę. Będzie kolejna okazja do wyjazdu w góry aby okapy zamontować :)
-
seba.kl do warsztatu idzie kabel ziemny 5x4mm. Od rozdzielnicy jak dotąd pod tynkiem prowadziłem 2 obwody 230 v po 10 gniazd kablem 3x2,5mm, 2 obwody oświetlenia kablem 3x1,5 mm i jeden obwód 400 v kablem 5x2,5 mm. Wszystko to niestety puściłem pod tynkiem i niewielką część podłogą. Chciałem całą instalację zrobić natynkowo, ale dałem się przekonać, żeby zrobić bardziej estetycznie, no i teraz zaczynam trochę żałować. Trochę mnie zmartwiłeś tym przepalaniem się kabli. Myślałem do tej pory, że odpowiedni wyłącznik nadprądowy może temu zapobiec?
amigorg - zazdroszczę ci, bo też już bym się chciał zająć typowo stolarską robotą. Budowlanka już mi bokiem wychodzi.
-
Jak masz możliwość to rozdziel po 5 gniazd na obwód
Nie martw się bo to ci bedzie działać tylko ja jestem pod tym względem bardzo przeczulony bo trochę robiłem poprawek a raczej usuwania awarii
Bezpieczniki zabezpieczaja ale co robisz jak ci go wywali idziesz włączysz i dalej ognia a temperatura robi swoje z plastikiem i się niestety izolacja topi powodując w końcu zwarcie ale to temat rzeka
-
Nie wiedziałem gdzie wstawić to pytanie, a bieżące roboty najbardziej mi pasowały. Chodzi mi o zrobienie w warsztacie posadzki na gruncie. Z racji tego, że warsztat (w dawnej oborze) jest dość zimny i wilgotny, postanowiłem ocieplić i zaizolować posadzkę. Niestety starą wylewkę musiałem skuć - sufit mam na wysokości wyciągniętej ręki. Może ktoś tutaj zna się na budowlance i coś doradzi:
1. Jaką powinienem mieć minimalną grubość tej wylewki? Czy ocieplenie 5 cm styropianu i 5 cm wylewki do warsztatu wystarczy? Jaką dać siatkę zbrojeniową?
2. Podkład z suchego betonu - po skuciu posadzki ukazał się piasek. Czy podkład mogę zrobić w ten sposób, że istniejący piasek wymieszam z cementem, zleję wodą i wyrównam?
3. Izolację robić z folii czy papy? Posadzka będzie poniżej poziomu gruntu. No i czy ocieplić widoczny fundament od wewnątrz choćby 1 cm styropianem?
Z góry dzięki za rady. Dla zobrazowania sytuacji zamieszczam zdjęcie.
Oprócz tego co koledzy doradzili (chudziak, folia/papa, izolacja 10 cm) pamiętaj o dylatacji obwodowej, bez niej wylewka popęka i użycie najlepszych materiałów/betonu pójdzie w las.
Możesz użyć do tego styropianu o grubości 1 cm pociętego w pasy na wysokość wylewki lub dedykowanej pianki.
Co do folii najlepiej jak nie będzie to najtańsza ponieważ może pochodzić z recyklingu i częściowo zawierać "biofolię" ulegającą rozkładowi która po kilkunastu latach "zniknie".
Jeśli miałbym możliwość zamawiałbym gotową półsuchą mieszankę w betoniarni, masz pewność co do jakości i oszczędza mnóstwo czasu.
-
Co do ceny pokytechu ja na 30 m2 wylewki 10 cm potrzebuje materiału za 1000 zl
-
(...) Warsztat składa się z trzech położonych obok siebie pomieszczeń (...)
...a to w środku to pomieszczenie "gospodarcze-socjalne" ?
-
Jak zwał tak zwał. Może być nawet sala bilardowa ;)
-
Pragmatyczny Przemek - za taką cenę nie zostanę fanem innowacyjnych technologii.
-
Jak zwał tak zwał. Może być nawet sala bilardowa
bardziej idze o funkcję: czy projektant umyślnie umiejscowił pomieszczenie "czyste" pomiędzy dwoma "brudnymi"? Ma to jakiś głębszy sens? Dodatkowo nie ma ono wejścia z zewnątrz, więc każdy początek dnia pracy też wiąże się z przejściem najpierw przez "brudne" pomieszczenie;
w tym sensie pytałem, bo proponowany na szkicu układ nie wydaje mi się logiczny; chyba że są ku temu pewne (o których nie wiem) uwarunkowania - co oczywiście jest możliwe...
-
Układ taki zastałem po kupnie domu. Jest to budynek z lat 50-tych, który służył za stajnie, letnią kuchnię i składzik na narzędzia. Niestety wszystkie ściany są tu nośne i posadowione na własnym fundamencie, więc burzenie ich nie wchodzi w grę lub powiedzmy szczerze - przekracza moje możliwości. Z budynku na zewnątrz prowadziły aż 4 wyjścia. Wydało mi się to kiepskim pomysłem, więc zostawiłem tylko 2, jedno o sszerokości 110 cm a drugie szersze 140 cm. A przeznaczenie pomieszczeń zapewne wyjdzie w trakcie użytkowania. Pokazałem tylko pewien pomysł w sketchupie. Nie wiem, czy będą tam ostatecznie półki, stała tokarka, czy zrobię pomieszczenie do malowania. Na wszelki wypadek każde z pomieszczeń wyposażam w jak największą ilość gniazd i jak najlepsze oświetlenie. Walczę z tym remontem od wiosny, niestety wszystko robię sam, więc trochę to trwa. W trakcie przychodzą mi do głowy nowe pomysły i zmienia się koncepcja - ale jak to mówią u mnie w pracy: "częsta zmiana decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia" :)
-
Ponieważ czeka kilka projektów, przywiozłem z tartaku tarcicę bukową 50 mm i dębową 25 mm. Odciąłem brzegi z 15 mb tarcicy bukowej 50 mm pilarką ręczną 1300 W i zagłębiarką z szyną z 15 mb tarcicy dębowej 25 mm.
-
I nastała jasność w ciemnej jak..... piwnicy 8)
https://drive.google.com/open?id=0B1Tc8RWArJ67QjUxdGdaYmVWM0k
https://drive.google.com/open?id=0B1Tc8RWArJ67blNvazdzb0g1T3M
https://drive.google.com/open?id=0B1Tc8RWArJ67ZFFoNlZWRlpzQjg
Jeszcze jedna taka i bd w pełni zadowolony:)
-
Dobre światło to podstawa. Choć i tak nie ma to jak duże okno.
W końcu dokończyłem ławkę dla sąsiadki. Taka prosta a parę niedziel przy niej dłubałem... Wszystko na wpustach i kleju.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163970282/original.jpg)
-
Dobra robota. Dobrze się prezentuje.
-
Dzięki :)
-
Muszę zrobić podobną ławkę, ale ze skrzynią na poduchy.
Jak zrobiłeś to odgięcie na plecy ?
Z jednego kawałka, czy kleiłeś ?
Jaki kąt ?
-
Dwie kantówki na łącze widlicowe 15 stopni. Miałem jeszcze wzmocnić kołkiem, ale po sklejeniu stwierdziłem że nie warto.
-
Sebastian.P Ciekawe rozwiązanie-uchwyt wiertarski zamontowany na stałe do statywu (chyba) WOLFCRAFT-nie trzeba za każdym razem montować wiertarki w uchwycie. Masz może link do tego kompletu z uchwytem?
-
Fajny patent :)
Będę niedługo potrzebować czegoś podobnego bo niestety wiertarka stołowa nie podejdę :(
Chiciaz nie wiem czy nie dorobię nowej stopy i kolumny do mojej dedry na ta okazje bo jednak kilkadziesiąt otworów w stali 6mm z reki będzie słabym pomysłem.
Wiec kawałek rury i nowa podstawa (bo oryginalna na stałe zamontowana pod blatem wiec nie bede demontować) i myśle ze będzie ok :)
-
Co tego stojaka, to mój to nie wolfcraft tylko jakiś zamiennik, wylicytowałem go kiedyś za 20 dychy, jutro sprawdzę co to za firma jakby był ktoś zainteresowany. Co do samego używania, to ze zwyczajną wkrętarką nie jest dobrze, trzeba go mocno cisnąć przez te sprężyny, nawet przy pracy mniejszymi wiertłami. Przy pracy odczuwalna jest strata mocy w stosunku do wiercenia z ręki, słabo przenosi moc wkrętarki. Jeżeli chodzi o moją opinię to drugi raz bym nie kupił.
-
Dzisiaj zacząłem pracę nad takim oto młotkiem ze sklejki.
https://drive.google.com/open?id=0B1Tc8RWArJ67Nk5QdElZTTdoNEk
Przy okazji 1 test szlifierki z ostatniego rzutu z Lidla. Samo szlifowanie całkiem okej, ściski mocujące ja do stołu trzymają ją stabilnie, nic się nie rusza w czasie pracy. Jeżeli chodzi o wady to jest bardzo głośna( tutaj nauszniki rozwiązują sprawę). Druga wada to zbiór wiórów do fabrycznego pojemniczka, nie wiem czy trafia do niego 5% urobku. Widać to dokładnie na zdjęciu. Co do pracy z odkurzaczem to się nie wypowiem ponieważ jeszcze nie posiadam. Ogólnie jak za tą cenę po pierwszym użytkowaniu, uważam że warto.
Tutaj też nasuwa mi się pytanie, czym zabezpieczyć sklejkę przed wilgocią? Mam w piwnicy dość wilgotno i na sklejce pomalowanej np. Vidaronem pojawia mi się pleśń, a nie dzieje się to na drewnie pomalowanym tym samym środkiem.
Macie na to jakieś skuteczne rozwiązanie?
-
Dzisiaj zaokrąglanie krawędzi i dalsze szlifowanie młoteczka.
https://drive.google.com/open?id=0B1Tc8RWArJ67SlBvb3NsdXFyZ2c
https://drive.google.com/open?id=0B1Tc8RWArJ67UVp4LVllNDh0WDg
https://drive.google.com/open?id=0B1Tc8RWArJ67eWllWEdXMUsxTU0
Jeszcze jedno popołudnie na szlifowanie i będzie jak dla mnie idealnie:)
Jeszcze wracając do wcześniejszego pytania, szukałem nazwy producenta na tym moim stojaku i nie ma jej tam nigdzie wytłoczonej. Wiem jedno, Wolfcraft to napewno nie jest, bo na nich logo jest dość spore i dobrze widoczne, z tego co widać na zdjęciach z neta.
-
Dzisiaj zaokrąglanie krawędzi i dalsze szlifowanie młoteczka.
Na twoim miejscu wywierciłbym ze dwa otwory na wylot w tym młotku i wbił na kleju kołki. Bo bez nich podczas uderzania sklejka się rozklei.
-
Witam
Dzisiaj piłowanie i struganie, przygotowywanie desek świerkowych, sosnowych, dębowych i bukowych do dalszych prac. W ruchu była pilarka, wyrówniarka i grubościówka. Cyklon odciągnął 280 litrów wiórów - jesień będzie pracowita.
-
Państwo stolarze
Mam pytanko,
Jak byście przymocowali elementy poziome konstrukcji do nóg regału na książki?
Kołki?
Co którąś półkę długi konfirmat?
Maskowany wkręt?
Czy półki do tych elementów przytwierdzać czy po prostu kłaść i tyle?
-
Jeżeli odległości między półkami mają być stałe , to pozacinałbym słupy i wepchnął poprzeczki na klei.
Półki luźne. Książki bywają ciężkie. Brałeś pod uwagę to ,że półki mogą się ugiąć ? Te 128 cm to może być zbyt duży rozstaw.
-
Trochę dużo przy tym zabawy a elementy poziome mam już docięte... :(
Niestety nie posiadam domina bo pewnie zrobiłbym na domino :(
-
Zrob na kolki 10tki. Szybko i tanio. A to drugie przy tej realizacji jest wazne ;D
-
Dzis postanowilem pocwiczyc sobie dlutowanie wpustow i takich tam. Jedyne co teraz mam to sosna. Moje pytanie do fachowcow. Jak w tak miekkim drewnie zachowac czystosc ciecia ? Czy dluta mam tepe czy po prostu miekkie tak ma ? I drugie to, ze przy biciu dluta po dlugisci wlokna zaglebienie nieznacznie rozchodzi mi sie.
Podpowiedzcie cos.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160910/b1b0c9287381c4ddc8cddd2b68fd0ad3.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160910/dc9d1ce585249f8285b88c884e6d44cb.jpg)
-
Mnie wychodzą wpusty podobnie , ale tym się nie przejmuję. Element z czopem i tak to zakryje , trzeba tylko wyczyścić dłutem krawędź wpustu. Warunek ,czop musi być zrobiony "czysto".
-
No to mnie troche uspokoiles. Wracam dalej do roboty.
-
Piotrze masz tępe dłuto ,na zdjęciu widać pomiażdżone włókna ,
poza tym to kwestia wprawy :)
-
Wprawy wlasnie staram sie nabierac w kazdej wolnej chwili.
No nic. Podostrze jeszcze dluta choc jak widac ostrzenie to nie tak oczywista sprawa ;)
-
Piotr wykonaj podstawowy test ostrości dłuta ,
i sprawdź czy goli włosy na przedramieniu , może być w miejscu gdzie nosisz zegarek :)
-
Prawdziwy stolarz goli sie dlutem ;D
-
A jak zgolisz to przyślij zdjęcie żebyśmy ocenili czy jest ok ;)
-
Faktycznie jest tak tępe, że nawet szybciej broda rośnie ;D
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160910/637d8550ecd9b022fdafba34ea6f52ed.jpg)
Ale dobra. Koniec OT ;)
-
Piotrze masz tępe dłuto ,na zdjęciu widać pomiażdżone włókna ,
To nie koniecznie musi być wina tępego dłuta, tak się dzieje też jak przed krawędzią wpustu za bardzo wychyla się dłuto do tyłu.
Lepiej skończyć wybieranie milimetr lub półtora przed linią wpustu i delikatnie wycinać drewno nie miażdżąc go. Przy obu krótszych krawędziach wpustu unikam ostrego odchylania dłuta.
-
Piotr bo młotkiem musisz dobić ;) :D
-
Piotr wykonaj podstawowy test ostrości dłuta ,
i sprawdź czy goli włosy na przedramieniu , może być w miejscu gdzie nosisz zegarek :)
Test podstawowy zaliczony ;)
Miales racje. Doostrzylem jeszcze i nie mam juz efektu o ktorym pisalem.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160913/ae6b166de3aa92af516b0dae870883a1.jpg)
-
uważajcie bo potem grzywkę na zegarek będziesz zaczesywał
-
Sony SW2 :)
Też mam :)
-
To się nie chwal.
...wystarczy, że ja to zrobiłem ;)
Porządne naostrzenie: +90 do przyjemności pracy. Ale co ja Wam to będę gadał jak wiecie.
-
Mały offtop. Sprawdza Ci się Piotr smartwatch na codzień?
-
Jest to dla mnie jeden z genialniejszych gadzetow jakie mam.
Juz nigdy nie przegapisz telefonu. Nie musisz wyciagac fona zeby odczytac smsa. Stojac np. na drabinie wiesz czy temat pilny i musisz odebrac czy moze chwile poczekac. I takie tam.
WOW Dżon !
A dodać też muszę, że i Krzysiek miał racje. Brzeg troche niszczyłem robiąc dźwignie i z tego zdaję sobie sprawe.
-
Dlugo go masz? Jak jest z wytrzymałością, bo tego się głównie obawiam. I druga sprawa, jak to jest, gdy np. tniesz coś na pile i nagle Ci zegarek "zadzwoni". Nie jest to zaskakujące? Bo normalny zegarek raczej nie zaskakuje, na godzinę patrzysz kiedy Ci pasuje ;)
-
Dlugo. Generalnie to SW2 odką wszedł na rynek ale to już drugi egzemplarz bo pierwszy zgubiłem
Wiem o co pytasz i też sie tego obawiałem ale absolutnie nie ma jakichkolwiek niekontrolowanych ruchów.
Problem jest tylko jak zapomnisz zegarka to co chwilę zerka się na telefon czy ktoś nie dzwonił ;D Taka choroba naszych czasów ze zdwojoną siła się uaktywnia.
Fajne jeszcze to, że odkladasz do ładowania telefon i działasz dalej.
Ps. Tylko jakbyś kupował to nie bierz z silikonowym paskiem. Pierszy taki miałem i nigdy więcej.
-
A ja sobie zrobiłem znacznik do trasowania z recyklingu, stary nóż od stanleya i oprawa bukowa. Bardzo ostry i poręczny. (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/6371cd7c4795deb15e7b23cfcd20ca68.jpg)(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/0219ee50ba8f5d41e55845f34cada672.jpg)(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/836a045a1983797ef7615389b57e6c8e.jpg)
-
A co on taki wyszczerbiony, jak spod Grunwaldu? ;)
-
Ps. Tylko jakbyś kupował to nie bierz z silikonowym paskiem. Pierszy taki miałem i nigdy więcej.
Podpisuję się pod wszystkim osobiście SW2 oprócz tego paska :)
Dodam, że można folię na wyświetlacz kupić i przedłużyć jego żywność.
-
No bo to wkońcu z recyklingu. Wyszczerbił się w strugu to dostał nowe życie, w końcu to z mojego pierwszego struga i ma już parę latek.
-
Witam,
kolega z pracy robi ogrodzenie i ma dylemat. Nie wie czy sztachety przykręcać jedną czy dwoma śrubami. Boi się, że po przykręceniu jedną śrubą sztachety będą się wyginać. Sztachety są dębowe sezonowane 17 lat :) szer. 90mm gr. 23mm wys. chyba 1200mm. Kręcić ma śrubami zamkowymi fi 6mm do poprzeczek stalowych o profilu zamkniętym gr. ścianki podobno 3mm. Długość przęseł 2,3m rozdzielone słupkami stalowymi. Sztachety narazie pomalował dwa razy impregnatem i na to ma dawać lakierobejce Sadolin.
Za wszelkie porady z góry dziękuje.
-
Dwiema...
Reszta jutro ...
-
Śruby dwie.
Lakierobejcę na płot odradzam.
-
To co polecacie zamiast lakierobejcy? Ja mu mówiłem żeby pomalował lakierem jachtowym :)
-
A może jedną śrubą i lewą stroną sztachety do profilu?
-
A może jedną śrubą i lewą stroną sztachety do profilu?
Tak i tylko tak - to jest właściwa podpowiedź .
-
Mam krótkie pytanie robię właśnie walizkę do wkrętarki, ładowarki, baterii makita ze sklejki 10mm - czym wypełnić przestrzenie między wkrętarką a ładowarką... ? nie którzy wypełniają pianką ale ja nawet nie wiem skąd kupić taki kawałek.
-
Do tej walizki potrzebuję wypełnienie.
-
To czego szukasz nazywa sie pianka techniczna.
-
Zrób szalunek i wypełnij pianką ,montażową ;)
-
Pianka montażowa nie zły pomysł -tani :-) bo te pianki techniczne strasznie drogie. Pewnie zrobię przegrody ze sklejki okleję klejem kontaktowym jakimś materiałem i tyle, wyjdzie najtaniej-z tą pianką techniczną to taniej było by kupić walizkę makity.
-
luknij na wkłady do makpaka http://allegro.pl/makita-wklad-wytloczka-do-walizki-makpac-wszystkie-i6490422716.html (http://allegro.pl/makita-wklad-wytloczka-do-walizki-makpac-wszystkie-i6490422716.html)
30 zł albo podejdź do tapicera i tam popytaj o kawałek twardej gąbki.
-
Gąbka od tapicera, to chyba najtańszy, a zarazem najlepszy pomysł. Zawsze mają odpady.
Jak ją pozyskasz, to zrób przegrody ze sklejki i oklej.
-
Mam kawałki takiej gąbki, zostało mi po wypełnianiu bagażnika w aucie jak zamontiwałem gaz i butla była wyżej jak podłoga i musiałem czymś uzupełnić. Napisz na pv to się ugadamy.
-
Nawiązując do mojego wcześniejszego posta:
Witam,
kolega z pracy robi ogrodzenie i ma dylemat. Nie wie czy sztachety przykręcać jedną czy dwoma śrubami. Boi się, że po przykręceniu jedną śrubą sztachety będą się wyginać. Sztachety są dębowe sezonowane 17 lat :) szer. 90mm gr. 23mm wys. chyba 1200mm. Kręcić ma śrubami zamkowymi fi 6mm do poprzeczek stalowych o profilu zamkniętym gr. ścianki podobno 3mm. Długość przęseł 2,3m rozdzielone słupkami stalowymi. Sztachety narazie pomalował dwa razy impregnatem i na to ma dawać lakierobejce Sadolin.
Za wszelkie porady z góry dziękuje.
mam pytanie czy ktoś zna, używał i jakie są wasze opinie na temat lazury Syntilor Xylodhone® HP.
Czy nadaje się do wyżej wymienionego celu. Jak Wy proponujecie zabezpieczyć takie dębowe sztachety?
-
już chyba na to pytanie odpowiadałem .... :P
nie znam tej lazury, więc na jej temat się nie wypowiem.
z lazur, to mogę remmersa polecić - malowałem kilka razy
-
Tak wiem, i jestem Ci dozgonnie wdzięczny :)
Jednak kumpel cały czas w pracy męczy mnie aby mu doradzić co będzie najlepsze na wykończenie :)
-
Będzie dobra. stosuj.
-
Dziś postanowiłem sobie poćwiczyć jaskółki. Trochę mnie Drema na to nakręciła a trochę jeden projekt który mam w głowie.
Naciąłem pierwszy ząb i patrzałem dobre 5 minut jak szpak w pięć złotych i zastanawiałem się co mi tu nie pasuje ;D
No ale nic. Kawałek odcięty i na nowo. Pomijając babola nie spodobało mi się rozmieszczenie. Długo miałem zagadkę jak równo odmierzyć a nie chciałem zaglądać do filmików tylko samemu zrozumieć. Dobre 40 minut rozrysowywania na wszelkie sposoby a okazało sie to tak banalnie proste. Poraz drugi w przeciągu godziny się śmiałem sam z siebie ;D ;D
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160924/61829b693609a54fdb0414b32d6692ca.jpg)
-
:o
Jak z tą prostą - kierunek dobry tylko zwrot przeciwny ;)
-
Też tak kiedyś zrobiłem. ;D
Witaj w klubie. ;D
-
Babol numer 3. Jako, że grzbietnice mam z OBI postanowiłem jak Sellers ;) wydziubać wszystko dłutami. Namachałem się z jednej strony i wyszło (według mnie) bajka. A że ręcę trochę bolały to wpadłem na genialny pomysł nacięcia tą super piła około 2mm przed linią i potem wyrównać dłutem. Ja i te genialne pomysły... Zamiast wyrównac zaczęło mi się łupać w gniezdzie. Co dłutko wbijałem to odchodził kawał zgodnie z włóknami ;) A wydawało się to takie proste. Ehhh
Nadmienić muszę, że działam bez żadnych Baronów i bez dobrej grzbietnicy ale się zawziąłem. Żeby nie dzisiejszy montaż u klienta to pewnie bym to zrobił ale już padam. Jutro walczymy dalej i znów od zera. Jeszcze kawałek materiału na zmarnowanie jest ;)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160924/e667e5c78d58aaf0f8bd6c764ccb503b.jpg)
-
Kurde - Specu - lubię Cię jeszcze bardziej ;)
-
A ja Ciebie cały czas tak samo ;D
Trzeba by kiedyś Poznań powtórzyć bo po dzisiejszym dniu stwierdzam jeszcze bardziej, że przydałby się jakiś mistrz u boku by niektórych błedów uniknąć. Chociaż z drugie strony moja filozofia to "jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz" ;)
-
Twoja filozofia jest całkiem słuszna. Inaczej chyba nie da rady. Niech moc będzie z Tobą...jesteś na dobrej drodze do pełnego oświecenia ;D
-
Oj kochane wy mordki moje pijane ;)
Nie jest to lat we nawet z baronem a co dopiero bez...
Spec pomóc Ci?
-
jesteś na dobrej drodze do pełnego oświecenia ;D
Ale nie będę się musiał do Tybetu przeprowadzać ???
;D
Kozio. Ty już miałeś swoje 5 minut w TV ;) Teraz ja ćwicze aż będę godzien pomarańczowego wdzianka ;D
Ps. Nawet mnisi zbają Bluma ;D
-
Chodziło mi o to żeby się piwa napić ale jak nie to nie...
Zamknij się gdzieś sam i ćwicz sobie...
-
Kozio "plis dont goł".
A mi chodziło by się czegoś nauczyć. Ale skoro nalegasz...
-
Teraz to już po piwie...
Baw się ogonem teraz...
-
Trzeba by kiedyś Poznań powtórzyć
A ja właśnie jestem w Poznaniu i piję piwo na rynku :)
Jutro grają dwie najlepsze drużyny w Polsce więc się wybrałem.
-
W tartaku nie mogą mi zrealizować zlecenia bo zarobieni są, więc dzisiaj głównie ostrzyłem noże w strugach i olejowałem schodki dla teściowej bo ma wysoko wejście na strych, a że przy drzwiach i musiały być wąskie to zrobiłem dwubiegowe. Może nie spadnie. Na pewno lepiej niż wchodzić po taborecie jak robią teraz ;)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/164157287/original.jpg)
-
Brawo Henry!
Ladnie to wyglada.
-
Fakt efektowne są. A nie gibają się na boki?
-
schodki dla teściowej
A nie gibają się na boki?
-
Fakt efektowne są. A nie gibają się na boki?
Środkowy schodek jest na dużych wpustach - ciasno spasowany i sklejony dąb - nie ma prawa drgnąć :) Myślałem o trójkątach pod schodkami, ale stwierdziłem że przy okazyjnym używaniu nie powinno być potrzeby - za rok zrobię inspekcję i jak będzie potrzeba to dodam.
Jakby były częściej używane to bym dał z tyłu ściankę z deski.
Teściową mam spoko. Jakbym robił dla teścia to co innego... jeszcze bym podpiłował... ;)
-
Zrobiłem sobie dziś nowego Barona do jaskółek.
Drewno to orzech i dossier.
Dossier ma grubość 6mm.
Od spodu papier ścierny p240
Łączone na wkręty bo nie mogłem się doczekać aż się sklei ;)
Już na tą chwilę jest super ale czekam na większe magnesy jeszcze.
Przydałaby się teraz lepsza piła ;D
-
No i rano Baron poszedł w ruch a wraz z nim dłuta ;D ale zabawa... lepsze niż szukanie otwartego baru w Karpaczu po 22:00
Dziś po raz pierwszy zajmę się półkrytymi wczepami na jaskolczy ogon.
-
No proszę... jak prawdziwy stolarz ;)
-
Hmm, czy aby na pewno :)
-
Nie ma wkrętów - to chyba można tak powiedzieć ;)
-
No proszę... jak prawdziwy stolarz :)
Hmm, czy aby na pewno :)
Śrubokrętem tego nie wygrzebał :P ;D
No to prawie stolarz-ale czy jak ktoś podłączy dwa kabeki,to elektryk ???
Jedno wiem na pewno Stolarz-hobbista przez duże ,,SH'' :)
B R A W O ;)
-
@Kozio - przy wybieraniu gniazd podłóż listewkę o grubości dna, wyjdzie równo. Patrz zdjęcie.
-
Śrubokrętem tego nie wygrzebał
trochę wygrzebał... ;) okazało się że jedno gniazdo zrobiłem tak wąskie że niestety dłuto się nie mieściło . Znalazłem więc stary śrubokręt, naostrzylem i wybrałem urobek ;D teraz po zrobieniu tego połączenia które się klei jestem mądrzejszy o wiele...
Sex w filmach porno uczy tak jak filmy o jaskółkach na YT ale to pierwsza dziewczyna robi z Ciebie mężczyznę tak jak pierwsze dłutowanie jaskółczych robi z Ciebie stolarza...
Tak czy inaczej rozdziewiczyłem dwie deski ;)
Potem wrzucę foto bo teraz jestem już w sadzie.
Dzięki Rysiu za podpowiedź ale już po ptokach ;) następnym razem...
-
Sex w filmach porno uczy tak jak filmy o jaskółkach na YT ale to pierwsza dziewczyna robi z Ciebie mężczyznę tak jak pierwsze dłutowanie jaskółczych robi z Ciebie stolarza...
- przytaknę ja...ja...JA...JA !!!
-
A znasz to?
-
Nein...nein...nein. Ale jak się Knapik odezwał to nie wiedziałem co się dzieje. Jakoś nie mogłem głosu do twarzy przylepić.
-
Wyszło całkiem ok. Szpary się znalazły ale całość mnie ucieszyła. Liczę na krytykę ale konstruktywną żeby mnie nie zniechęcić.
Rysiek dzięki chłopie bo tylko Ty rzuciłem się na pomoc z podpowiedzią przez co okazało się że reszta to amatorzy ;)
Poniżej zdjęcie - gra skojarzeń. Oruchomcie wyobraźnię, mi pasuje do niego imię Zdzisławo ;D
-
Ty dziadu ! Motywujesz tylko żebym i ja się wreszcie za jaskóły wziął bo nie może być, że Ty będziesz potrafił a ja nie ;D
-
Kozio - babolu jeden - jest ładnie ale bez sensu. To połączenie ma przeciwdziałać siłom rozciągającym. I po to je wymyślono. Teraz to wygląda jak wczep palcowy i niczemu nie przeciwdziała. Już na etapie wycinania wczepin pojechałeś nie w tę stronę. Przyjrzyj się jeszcze raz - inteligentna z Ciebie bestia więc skumasz w lot.
(http://imageshack.com/a/img921/8714/hmFceC.jpg)
Innego zdjęcia akurat nie mam a nie chcę wklejać z netu bo prawa autorskie itp.
-
Acha - a co do jabłka - mi pasuj Gozno :D
-
Poniżej zdjęcie - gra skojarzeń. Oruchomcie wyobraźnię
A mnie tak się skojarzyło. Nie pytajcie dlaczego. Tak po prostu ;D
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160929/9f65763560cef8f04bed08a4a2beec0d.jpg)
-
teraz po zrobieniu tego połączenia... ...jestem mądrzejszy o wiele...
O wiele więcej się okazuje...
Już na etapie wycinania wczepin pojechałeś nie w tę stronę.
O to...Ty dziadu
Wypowiedź niekonstruktywna i bez sensu... ;)
Bardziej by pasowało chamie lub wieśniaku ;D
Teraz z każdym dniem będę rósł w siłę a mój baron poczuje co to pocieranie zimnym ostrzem mojej marketowej broni japońskiej..
Buahahahahahaha
-
Teraz z każdym dniem będę rósł w siłę a mój baron poczuje co to pocieranie zimnym ostrzem mojej marketowej broni japońskiej..
Zaleciało erotyką. Wręcz pornografią. ;D ;D ;D
-
Kozio - usuń zdjęcia twojej pracy , bo wprowadzą w błąd mniej wtajemniczonych od Ciebie .
No i jako zadanie domowe zrób model poprawny. Na pewno dasz radę :D
-
Kozio - usuń zdjęcia twojej pracy , bo wprowadzą w błąd mniej wtajemniczonych od Ciebie .
Głupi nie zauważy a mądry nie powie...
Oczywiście obiecuję poprawę i dzieki za podpowiedzi.
To wiele dla mnie znaczy bo chcę się tego nauczyć.
Nie jest to dla mnie proste i widzę dużo błędów ale przynosi mi to przyjemność jak każda ręczna robota...
Niestety nie wiem jak usunąć wpis ze zdjęciem i najchętniej schowałbym się gdzieś po tym wstydliwym dla mnie wyczynie...
Zgłoszone do moderatora z prośbą usunięcia tamtego wpisu.
-
Zabrałem się w końcu za drewnianą sofę ze skrzynią pod tyłkiem.
Narazie efekt pierwszego, no drugiego dnia pracy, w pierwszy dzień zrobiłem klejonki na boki.
Materiał jest i to suchy jutro można strugać dalej.
-
Wygląda trochę jak mebel do przedszkola. bardzo fajnie się zapowiada i odwraca uwagę od mojego dzisiejszego babola...
-
A widzisz Kozio ,sugerowałem że jest coś nie tak :)
nie słuchałeś
-
bardzo fajnie się zapowiada i odwraca uwagę od mojego dzisiejszego babola...
Nawet dymisja całego obecnego rządu nie odwróci uwagi. ;D ;D ;D ;D ;D
-
,sugerowałem że jest coś nie tak
Szkoda tylko że nie powiedziałeś co, ale znalazł się taki co powiedział... Dzięki Łukasz - jesteś moim bohaterem.
I tak to człowiek z wiekiem staje się mądrzejszy.
W najbliższym czasie będzie poprawka.
-
Po pierwsze - deska "rozdziewiczona", po drugie - wprawy przybyło, po trzecie motywacja na kolejną próbę jest, podejrzewam że większa. Także: Kozio - brawo Ty :)
-
podejrzewam że większa
Gdyby nie sprawy stricte urzędowe to już walczył bym w warsztaciku ;)
Fajnie że znajdą się ludzie co podpowiedzą... za to kocham To forum!
Dzięki za słowa otuchy Bąbelek - nie zawiodę Cię ;D
-
A ja dla mojego 9-cio letniego syna na szybko popełniłem takie etui na telefon żeby przeżył transport w szkolnym plecaku :)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161002/49af5ef7b96294b7e5575ab254ce167d.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161002/0ea41b966619a42396072877ed6d6ff3.jpg)
-
A co tam w środku? Szyneczka?😀😀😜
-
A co tam w środku? Szyneczka?😀😀😜
Prawie. 2 warstwy starych spodni młodszego brata:D
-
Młodemu nie będzie zimno z taką dziura na tyłku?
A tak poważnie to niezły pomysł może sobie coś podobnego wykombinuje do pracy 😉
-
Szkiełko wstaw coby bez wyciągania mógł sprawdzić kto dzwoni ;D
-
Szkiełko wstaw coby bez wyciągania mógł sprawdzić kto dzwoni ;D
W szkole ma zakaz używania telefonu więc szkiełko mu nie potrzebne Lordzie Szyderco
-
Ja może i lord ale Kozio to baron ;D On wie dlaczego ;D
-
Chyba baleron ;)
Fajne etui. Będzie miał się czym chwalić ;D
-
Młodszy nie dość, że nie ma etui, to jeszcze mu spodnie pocięli :-) znam uroki bycia młodszym :-P
-
Będzie miał się czym chwalić ;D
Zwłaszcza teraz jak zostało udekorowane mazakami:)
-
Zdzisławwwo
-
Nie mam drewna, bo w tartaku nie mają czasu przygotować, więc mało robię - mam w warsztacie więcej pająków niż narzędzi:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/164225743/original.jpg)
Z nudów zrobiłem sobie stołek z odpadów - bo jak trzeba coś podłubać to na stojąco jakoś mało wygodnie:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/164225744/original.jpg)
P.S. Zdjęcia B&W bo akurat testowałem aparat analogowy.
-
Jeszcze raz Henry bo nie doczytałem ;D
-
Nie ma drewna to sie rozchodzi echo
ozchodzi echo
dzi echo
-
Miałem jakieś dziwne błędy przy zapisywaniu wiadomości... że coś tam z bazą... i przez to ten duplikat.
-
A tam taka amatorszczyzna.
-
Demolkaa wszystko ok , tylko oklej wąskie krawędzie w szufladzie ;)
-
przemek wiem wiem będą oklejone
-
Henry , super klimat masz w swojej pracowni, a może te zdjęcia są nazbyt artystyczne .
-
Czarno białe zdjęcia na kliszy to inna jakość. Coś jak dab do sosny ;)
Az mi się zachciało wyjąć starego canonka.
-
Co tu dużo gadać. Robimy dziś nogi do stołu. Idealnie podpasowany jeden z wątków ;)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161007/59fe68059e4f53747f4f6de5c7712f74.jpg)
-
Henry , super klimat masz w swojej pracowni, a może te zdjęcia są nazbyt artystyczne .
Taki klimat - to stara szopka w której bawiłem się jeszcze jako dzieciak ;)
-
Robota na szybko, półka na zaprawy między lodówkę, a kuchenkę, trochę kombinacji, bo lodówka stoi pod kątem.
-
półka na zaprawy
Przejęzyczenie,ale jak intensywnie musiałem wysilić szare komórki(bo nie ma ich za wiele) ;D
Że to nie na zaprawy,a przyprawy-no chyba :-\
Pozdrawiam ;)
-
Niepotrzebnie tak wysilałeś umysł, bo dobrze napisałem zaprawy w sloikach tzn drzemy, ogórki itp przetwory na zimę.
-
I ostatnie szare komórki szlag trafił niepotrzebnie. ;)
Bardzo fajna. A dżemy z czego? Ja bardzo lubię śliwki i wiśnie.oba też być brzoskwinie.
-
Niepotrzebnie tak wysilałeś umysł, bo dobrze napisałem zaprawy w sloikach tzn drzemy, ogórki itp
A u mnie we wiosce nazywa się na to przetwory :)
Całe życie się człowiek uczy-dzięki za lekcję,nie miałem nic złego na myśli i myślałem że na prawdę wkradł się chochlik :)
I ostatnie szare komórki szlag trafił niepotrzebnie.
Od teraz pewnie będę pisał same głupoty ::) :o :P
Będziecie musieli z tym żyć ;D
-
Od teraz pewnie będę pisał same głupoty ::) :o
Wreszcie nie będę sam ;D
-
A dżemy z czego?
Dokładnie najlepszy dżem ze śkwek węgierek i jagodowy.
Do tego mus jabłkowy na przyszłe jabļeczniki :)
-
Wolę przetwory z owoców z dodatkiem spirytu 8)
Właśnie robię zapasy na zimę....
Mam z czereśni,wiśni,porzeczek,malin,śliwek i pigwowca 8)
-
Od teraz pewnie będę pisał same głupoty
Łelkam tu maj łorld ;D a na spirycie to są syropy zdrowotne
-
Zgadzam się z Tobą :)
Nic tak nie rozgrzewa w zimę, po całym dniu na dworze, jak duży łyk nalewki 8)
-
Taki sobie dzisiaj popełniłem wieszak na ubrania dla juniora.
Tak, wiem... Nierówno i w ogóle ale nie potrafię tego lepiej wyżynarką uciąć.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161008/e8ba638944d55463d6a0e63455837057.jpg)
-
Niechętnie to mówie panu Koli ale przyznam, że ciekawy pomysł. Niby drobnostka ale całkiem przyjemna.
Aha. Nie przyzwyczajaj się do komplementów ode mnie ;D
-
Oł maj gat! Zaznaczam kartkę w kalendarzu na czerwono i od dziś co roku otwieram szampana wspominając tę chwilę, która z pewnością już nie wróci
-
Nie powiem oryginalny pomysł,a na koła nie patrz,będzie trochę na wybojach rzucać ;D
Przewidziane jakieś prace lakiernicze ???
Fajne ;)
-
Nie powiem oryginalny pomysł,a na koła nie patrz,będzie trochę na wybojach rzucać ;D
Przewidziane jakieś prace lakiernicze ???
Fajne ;)
Rozważam lakierowanie bezbarwnym żeby się nie brudziło ale nie wiem czy zdążę bo potrzeba zawiśnięcia tegoż wozu jest przeogromna ;)
-
Kola, świetne to... brawo chłopie.
-
Kola , a dlaczego ten samochód ma tak wystające osie ?
Pewno po to żeby mały miał gdzie nogi położyć ?
-
Panowie, nie komplementujcie mnie tak bo się rumienię. Doprawdy zawstydzacie mnie!
Tomek, tak osie wystają bo to mix ciężarówki z bmx-em ;)
-
Bo to pojazd z Mad Maxa i na końcach osi będzie kolec.
-
Swoją drogą teraz biją się pomysłami na wieszaki a kiedyś wystarczyło gwóźdź w sieni wbić by kapote powiesić...
-
Kozio, znaczy się w d*pach się poprzewracało!
-
Jak nie ma czasu na lakier, to natrzyj olejem i będzie gites.
-
znaczy się w d*pach
natrzyj olejem
Kiedyś na wyjeździe się nasmarowaliśmy z żoną oliwką ;D prześcieradło się do d...y klei jak diabli ale fajna sprawa...
Na szczęście to hotelowe prześcieradło ;D
-
Nadeszły chłody wiec popełniłem na szybko wille dla naszej kotki :)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/aa60a5e13228fd6e9b294a41d89d7bec.jpg)(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/0615c03d30cca09d06ad42b8b3eb88e9.jpg)
Tylnia część dachu jest unoszona żeby był dostep do posłania :)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/0208dd296e3251a872eca3c596842ff4.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/c24874c09664d3fb27831a49444a9892.jpg)
Trochę się bałem że nie będzie chciała tam zamieszkać ale już pierwszej nocy smacznie spała więc chyba zadowolona :)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/3bd66cca48dbfaa094ca884d46eeb868.jpg)
Frontowe drzwiczki są otwierane do wymiany pokarmu. Na codzień są zamknięte i tworzą ścianę z wąskim przejściem z lewej strony a wejście do sypialni jest z prawej więc żeby tam wejść musi pokonać mały labirynt :) ale dzięki temu żadna wichura czy zamieć nie będzie straszna :)
Pozostało jeszcze pomalowanie z zewnątrz drewnochronem. Wewnętrzna strona pozostanie chyba raczej bez żadnej impregnacji co by nie psuć kotce naturalnej atmosfery i zapachu drewna.
-
I to wszystko jadąc tirem? ;D
-
Nie :)
Tym razem w przerwie ;)
Ale na szybko bo dzień przed wyjazdem :(
-
No to ma cieplutko.
A w które strony lecisz światowy człowieku?
-
Dziwny kot. Nasz już kilka razy zmieniał miejsce nocowania. Ostatnio spał na pieńku do rąbania drewna.
-
Bo on jeszcze nie skumal ze kury do tego kurnika nie przyjdą; )
-
Trzymasz kota na dworze? ???
-
A ja zrobiłem klejonkę z mdf :D
-
A co z nią będziesz robił ? Nieczęsto widzę jak ktoś kleji mdf ???
-
Kolega ćwiczy poprawne ułożenie słojów na późniejsze zachowanie się klejonki ;D
-
Pewnie chciał pokazać swoje ściski :)
fajne - nigdy takich nie miałem
-
Nowy zakup - nówki nie śmigane ;)
-
Nieczęsto widzę jak ktoś kleji mdf
a dlaczego ? Wiele tego nakleiłem na futryny, drzwi , czy całe obudowy do grzejników itp.
-
A ja robiłem klejonki z sklejki ceniora i tez dzialay; )
-
Nieczęsto widzę jak ktoś kleji mdf
a dlaczego ? Wiele tego nakleiłem na futryny, drzwi , czy całe obudowy do grzejników itp.
Ale chyba nie na długość. W tym sensie mówię.
-
Specu tonie jest klejone na długość a szerokość
-
Dobra. Mówię o takim klejeniu jak na zdjęciu.
-
To piwem tez można kleić? ;D
-
Spec- tam jest na szerokość klejone.
kleiłem z mdf całe drzwi pokojowe -ramiaki , filongi itd. :)
klo - zaskoczę Cię ale można czosnkiem. ;)
-
Taaa Żubrem kontaktowym po którym można nie "kontaktować" ;D
-
Spec- tam jest na szerokość klejone.
kleiłem z mdf całe drzwi pokojowe -ramiaki , filongi itd. :)
Kurde jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego później polakierowanego. Chyba, że jest to gdzieś na sztywno i nie pracuje specjalnie.
Jedno wiem na pewno. Skoro TomekZ mówi, że można to KUŹWA MOŻNA ! ;D
Młody jeszcze jestem i nie wszystko widziałem. Na szczęście uciekam od MDFu ;)
-
a czemu nie kleiłeś mdf'u na mikrowczepy albo jaskóły? ;D
-
Kurde jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego później polakierowanego.
Masz rację ja też. :o :o
ale można np okleinować , obkleić cienkim hdf itd pogrubić w około i na styku płyt i powstaną dwa filongi tylko brak listew ozdobnych itd . Nie wiemy co kolega z tego skomponuje ;D
-
Pisał na czacie ,że będzie z tego półka wewnętrzna do szafki . Pewnie maźnie to jakąś farbą , lakierowane to na bank nie będzie
-
ale można np okleinować , obkleić cienkim hdf itd pogrubić w około i na styku płyt i powstaną dwa filongi tylko brak listew ozdobnych itd . Nie wiemy co kolega z tego skomponuje ;D
Aaa to jeśli tak to kumam. Zanim odkryłem łączenie na ucios to faktycznie wklejałem na łączeniu cieńki fornir który działał jak fizelina w G/K.
-
No to ma cieplutko.
A w które strony lecisz światowy człowieku?
Mam nadzieje ;)
Jeżdzę po całej Europie :)
Dziwny kot. Nasz już kilka razy zmieniał miejsce nocowania. Ostatnio spał na pieńku do rąbania drewna.
To kotka jest. Dzika. Przybłąkała się kiedyś z dzieciakami i została. Ma spokój i bezpieczeństwo, wodę i trochę pokarmu a w zamian daje trochę radości i broni posesje przed myszami i kretami :)
Pełna symbioza :)
Dopóki nie powstało to cudo ;) to nocowała gdzie popadnie. Ale ze bystra kocica to jak pokazaliśmy jej ze to dla niej bez problemu się wprowadziła :)
Z kretami zawsze mieliśmy problem ale zniknął jak się pojawiła :) jak jakiś się odważy wkraść na posesje to bardzo szybko leży do góry brzuchem na schodkach przed drzwiami do domu :) taka demonstracja i pokaz kociej wdzięczności :)
Bo on jeszcze nie skumal ze kury do tego kurnika nie przyjdą; )
Pewnie tak :)
Kolega też się śmiał ze wyglada jak kurnik :) może troszkę -- ale to był spontan i tak to w głowie widziałem. Jest na wysokości żeby w razie śniegów nie zawaliło wejścia ;)
Jak pomaluje teraz na wolnym na kolor reszty architektury ogrodowej to myśle ze źle nie będzie wyglądać :)
Trzymasz kota na dworze? ???
Why not ??
Poprzednią zimę była u mojej mamy ale strasznie tęskniła za wolnością bo wcześniejsze na wolności ale teraz chyba będzie miała małe więc dostała "wille" i puki jeszcze wcześnie to nabiera futerka i zbiera sadełko na zimę :)
-
fajne - nigdy takich nie miałem
Też nie miałem, dlatego pożyczyłem.
a czemu nie kleiłeś mdf'u na mikrowczepy albo jaskóły? ;D
Jeszcze w tym tygodniu będą jaskółki w mdf, tylko pożycz tego Twojego dłuta do wczepów ze śrubokręta ;)
Taaa Żubrem kontaktowym po którym można nie "kontaktować" ;D
Żubr w większej ilości to klej bezkontaktowy :D
A tak wogóle to kupiłem ściski za 1000zł, żeby skleić półkę z mdf za 17zł. Kto bogatemu zabroni. A żeby nie było za łatwo to macie, z tego będzie klejonka na stół do jadalni ;)
-
Trzymasz kota na dworze? ???
A co w tym dziwnego, jak kot przyzwyczajony, to sobie doskonale radzi nawet zimą.
Ja dokarmiam codziennie 6 kotów, które w domu jeszcze nie były, jedynie czasami wpadają do warsztatu się ogrzać i coś przekąsić :)
-
W sumie macie rację.
Zapomniałem, że koty to zwierzęta.
Ale tak jest, gdy przez większość dnia biegają po mieszkaniu. :)
-
jedynie czasami wpadają do warsztatu się ogrzać i coś przekąsić :)
Kocie życie, no i ,,meta'' fajna ;D
-
se wczoraj zrobiłem :)
duża, ciężka i masywna 8)
będzie na czym kotlety klepać 8)
-
No i nogi gotowe ;D
Pytanie majstry. Dać większą faze czy tak może być ? (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161011/d08ab4926c31db5371e1c33826f51f7f.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161011/b8810ad48c330f9846c842883a4ca91c.jpg)
-
Nogi, nogi roztańczone :)
-
Instrukcja z IKEA?! :)
-
Gdzie Ty masz instrukcje z Ikea ? O czymś nie wiem ?
-
będzie na czym kotlety klepać 8)
No raczej :) w ping ponga tym by ciężko byłoby grać :D
Pytanie majstry. Dać większą faze czy tak może być ?
Jako nie majster-może być :P
-
Ale nie przesadzajcie znowu z tą niefunkcjonalnością tych połysków. Według mnie to łatwiejsze do ładnego utrzymania niż np. lite fronty z dębu
A ja mam u siebie w kuchni takie właśnie fronty dębowe, w dodatku są tylko woskowane. Kuchnia miała być w stylu country chic taka trochę angielska. Wyszło mi to nieskromnie powiem - ślicznie i tak jak miało byc :). Gotuję sporo, nawet bardzo dużo. Po roku fronty są jak nowe. Detergenty odpadają - do usuwania tłustych plam służy ciepła woda lub benzyna. Woskowanie konserwujące usuwa wszelkie plamki powstałe w wyniku zachlapania wodą itp., a woskuje się z taką częstotliwoscią jak się sprząta generalnie laminat czy lakier - raz na jakis czas :) z tą różnicą, że przed woskiem w łapę zamiast szmaty idzie wata stalowa. Własciwie, to utrzymanie tego nie jest jakąs męczarnią, wymaga oczywiscie wiecej czasu niz zwykły laminat czy lakier, ale wbrew powszechnym opiniom daje rade.
-
Gdzie Ty masz instrukcje z Ikea ? O czymś nie wiem ?
Ha! Już zasiałem ziarno niepewności! Już ręce się trzęsą!
A to był tylko taki żarcik...:)
-
Uffffff Już myślałem, że dostrzegłeś gdzieś moje umowy stałej współpracy z Ikeą i Blek Red Łajt ;)
-
To tylko rachunek za prąd w tle
-
A po co mu prąd w tle?! :)
-
Bo tło jest bardzo ważne.
I musieli przypomnieć, że poraz 3 (!) muszę jechać do energii w tej samej sprawie. I to będzie moja jutro "bieżąca robota". Echhhh
-
Wszystko jasne! Jeździsz do energii a powinieneś do ENERGA! :)
-
se wczoraj zrobiłem
Bardzo mi się podoba. Czym to pokryłeś?
-
se wczoraj zrobiłem
Bardzo mi się podoba. Czym to pokryłeś?
Nie pytaj, bo mnie tu zlinczują ;D
olejem kujawskim 8)
-
No i git ;)
W marketach można tanio kupić olej kokosowy.
-
Olej kujawski jest bardzo dobry do desek do krojenia , do tłuczenia kotletów i wszystkich innych prac związanych z żywnością.
Można też użyć oliwy z oliwek , rafinatu albo z pierwszego tłoczenia.
Deski te trzeba co jakiś czas ponownie smarować ( specjalnie nie używam określenia "olejować" ) olejem spożywczym i najlepiej rzadko myć wodą z detergentem a częściej używać ręcznika papierowego.
-
Przez pogodę mają opóźnienie w tartaku i nie mam drewna...
więc z nudów se wymyślam robotę .... :P
pogoda taka, że z chałupy mi się nie chce wychodzić, więc robię z tego co jest
-
Olej kujawski jest bardzo dobry do desek do krojenia , do tłuczenia kotletów i wszystkich innych prac związanych z żywnością
Ostatnio w jakimś wątku podpowiedziałem komuś ,żeby wykończył deskę olejem jadalnym to zostałem "ukrzyżowany " :)
-
W moim też o desce
-
O właśnie u ciebie ;D
-
dlatego się z tym nie wychylałem ;)
-
Miło widzieć ,że się nie zatrułeś i nie straciłeś zmysłów i ogólnie cieszysz się dobrym zdrowiem po zastosowaniu tego "szkodliwego" oleju ;)
-
wszystkie trzy dechy, które robiłem dla siebie tak traktowałem .... ( właśnie dwie kolejne robię )
smaruję je kujawskim od paru lat i żyję 8)
ba... całkiem ładnie wyglądam ;D
-
ba... całkiem ładnie wyglądam
Wierzę Ci na słowo :)
-
może faktycznie ciut za dużo tego oleju 8)
-
ba... całkiem ładnie wyglądam ;D
...jednak Wanderley miał racje...
-
W kwestii ?
-
Szkodliwości tych olejów i innych klejów na postrzeganie rzeczywistości (tak delikatnie chciałem ;) ) ;D
-
A to...
8)
-
Panowie, żeby nie było nieporozumienia:
- jak ktoś pisze ,że do olejowania drewna używa oleju rzepakowego , kokosowego lub czegoś podobnego to zawsze będę protestował i wyszydzał takie pomysły,
- jeżeli ktoś napisze ,że do konserwacji deski do krojenia użył oleju jadalnego ( poza kokosowym - bo szybko jełczeje śmierdząc) to zawsze się z nim zgodzę , bo tak robię od 25 lat albo i dłużej.
Konserwacja deski do krojenia a olejowanie drewna to dwie różne operacje. ;)
-
Amen.
Ale dobrze, że to napisałeś to będziem używać poprawnej terminologii.
-
Ja krzyźuje i biczuje za stosowanie oleju jadalnego.
Za pół, roku albo nawet szybciej weź tę deskę powochaj, wali zjeuczałym olejem.
-
będę protestował i wyszydzał takie pomysły,
będę wyszydzony za zastosowanie oleju przepracowanego do konserwacji desek kompostnika? :-[
-
będę wyszydzony za zastosowanie oleju przepracowanego do konserwacji desek kompostnika? :-[
Tak , bo zatruwasz środowisko wprowadzając do kompostu truciznę. ;)
Ja krzyźuje i biczuje za stosowanie oleju jadalnego.
Za pół, roku albo nawet szybciej weź tę deskę powochaj, wali zjeuczałym olejem.
Nigdy tego nie stwierdziłem ,powtarzam nigdy. Deska po pół roku używania zawiera na swojej powierzchni tyle różnych tłuszczów począwszy od masła a kończąc na tłuszczach zwierzęcych - oczywiście w minimalnych ilościach lub wręcz śladowych, że nie ma zapachu od oleju z pierwszej konserwacji. Jeżeli robisz deskę do krojenia dla celów dekoracyjnych i nie będzie ona używana do celów wynikających z jej nazwy , to można ją olejować.
-
Tak , bo zatruwasz środowisko wprowadzając do kompostu truciznę.
No to muszę się bronić . Tak zrobiłem by kompost nie miał styczności z obudową drewnianą ;D
-
Nie ma się po co bronić . Zrobiłeś tak jak chciałeś , jak Ci marchewka nie wali towotem to dobrze.
Czytałem o tym i widziałem sam na własne oczy takie aranżacje jak wykładanie alejek w ogródkach starymi podkładami kolejowymi. To jest dopiero "czad"
-
To jest dopiero "czad"
Xylamit
Xylamity są bardzo skutecznymi środkami konserwującymi drewno, lecz wydzielają substancje o nieprzyjemnym zapachu i powodujące ból głowy. Początkowo sprawę lekceważono, licząc na przemijający charakter skutków ubocznych, jednak problemy zdrowotne ulegały nasileniu. U osób przez wiele lat narażonych na wdychanie oparów Xylamitu stopniowo występowały: pogorszenie ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia, duszności, omdlenia, zaburzenia snu, nudności, wymioty.
Stwierdzone właściwości rakotwórcze
-
Ja krzyźuje i biczuje za stosowanie oleju jadalnego.
Za pół, roku albo nawet szybciej weź tę deskę powochaj, wali zjeuczałym olejem.
Pierwszą dechę zrobiłem kilka lat temu - nie wali ....
Serio...
-
Ja mam deski dębowe zrobione jakieś dwa lata temu i jest ok. Nie poczułem nigdy żadnego smrodu. Orzechową robiona wiosną też pokryłem ale chyba już oliwą z oliwek ;)
Teraz mam olej kokosowy i nacieram się nim codziennie ;D
-
Uważaj z tym olejem....
Bo jeszcze się który skusi....
;D
-
Pierwszą dechę zrobiłem kilka lat temu - nie wali ....
Jak się myje,to nie wali ;D
-
Pierwszą dechę zrobiłem kilka lat temu - nie wali ....
Jak się myje,to nie wali ;D
dokładnie ;D
-
Ma to sens ;)
A jak z drewnem owocowym tupu jabłoń?
Nadaje się na takie rzeczy? Ktoś widział? ktoś wie?
-
A ja zrobiłem dechy z resztek po blacie bambusowym, takie duże stolnice i takie małe do picia kotleta, krojenia mięcha itp. niczym nie nasączałem. Najstarsza ma 4 lata (uniwersalna) i myje normalnie wodą a raz była przetarta papierem w międzyczasie.
p.s. nie wali :P
-
tu zapraszam do dalszej dyskusji
http://forum.domidrewno.pl/hyde-park-did/deska-do-krojenia-7195/
:)
-
Dziś poza normalna, nudną ( ;D ) robotą zaolejowałem kilka elementów olejem z Tesco ;) Poczekamy aż się spolimeryzuje ;) i zobaczymy co z tego wyjdzie. Choć z drugiej strony to co ma wyjść ?
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161014/3cc04fe3733de3ce5133260ee89d73e5.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161014/d7d6e102560ac59b6d5d59e8138951b9.jpg)
Ps. A w drodze po olej znów znalazłem deche z jesionu. I o dziwo znów w tym samym miejscu ??? Chyba niewidzialna ręka ciągle mi je ram podkłada. Nie żeby zaraz kłody pod nogi bo nie mam nic przeciw. Jutro będziem coś fajnego z tego robić i oczywiście wracamy do jaskół ;)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161014/38ea6a4a3cf6ad09d99c55b706e32d31.jpg)
-
Bardzo ładne te frytki Ci wyszły ;)
-
Do kurczaka z kozy jak znalazł ;D
-
W OBI czy Castoramie nie ma oleju do drewna, że takie wynalazki stosujrsz ?
-
W OBI czy Castoramie nie ma oleju do drewna,
Ciężka sprawa jeżeli jest to przetworzony (z dodatkami rozpuszczalnikami itp ) .Nie ma czystych np lniany,tungowy .Jak szukałem lnianego technicznego w necie to minimalna ilość 5 litrów (karnisterek :D) .Tak ze jak potrzebował ćwiartkę to tylko spożywczy.
-
Są. I w tym właśnie problem. Zagłebiam się w temat olejowania. I teraz pytanie. Czy olej lniany może być albo spożywczy albo "do drewna" czy to jedno i to samo ?
-
olej to olej jeśli jest bez dodatków. A te dodaje się by on wysychał i mamy wtedy pokost lniany- to tak w uproszczeniu.
-
No i właśnie do tych samych wniosków doszedłem po przeczytaniu internetu ale szukałem potwierdzenia ;)
Trochę chcę poeksperymentować żeby to lepiej zrozumieć.
-
chcę poeksperymentować
też to robię , przy odnawianiu starych obręczy drewnianych do rowerów
-
Są. I w tym właśnie problem. Zagłebiam się w temat olejowania. I teraz pytanie. Czy olej lniany może być albo spożywczy albo "do drewna" czy to jedno i to samo ?
Gdzieś czytałem że jeżeli jest czysty spożywczy bez dodatków (typu witaminy, smakowe itp) to można podmienić z technicznym do malowania
W drugą stronę chyba nie (techniczny do konsumpcji)
http://www.akademiawitalnosci.pl/jaki-olej-olac-a-jaki-kupic/ (http://www.akademiawitalnosci.pl/jaki-olej-olac-a-jaki-kupic/)
"Niestety, kwasy omega-3 szybko ulegają rozpadowi, dlatego bardzo ważne jest aby olej lniany kupować najlepszej jakości, tzn. tylko taki, który w sklepie (a potem w domu) przechowywany jest w warunkach chłodniczych. Olej lniany powinien być z uwagi na dużą zawartość delikatnych Omega-3 dostarczany w ciemnej szklanej butelce (nie plastikowej!). Nie kupujmy więc olejów lnianych, które stoją poza lodówką w sklepie lub są pakowane w butelki z jasnego szkła. Są to oleje lniane kiepskiej jakości, mają nieprzyjemny rybi posmak od którego można się nawet zrazić na całe życie do oleju lnianego, a w skrajnych wypadkach jeśli kwasy tłuszczowe uległy utlenieniu – będą miały goryczkę w smaku. Gorzki olej lniany nie nadaje się już do niczego jak tylko do celów technicznych w domu (naoliwienie skrzypiących drzwi lub konserwacja drewnianych powierzchni)"
-
Ten z tesco w lodówce nie stał ale przynajmniej butelka dobra ;)
Zawsze bardziej podobało mi się olejowane drewno niż lakierowane dlatego chcę się o tym więcej coś dowiedzieć niż juz wiem. Dawać więcej info !!!
;D
-
Panowie - ten olej lniany "do drewna" to olej gotowany. Zawiera różne specyfiki których radzę nie spożywać - schnie dając dosyć twardą powłokę którą można później pokryć lakierem albo szelakiem. Najtańsze źródło to chyba Jula...
-
Czyli reasumując po tym z tesco będzie kiepsko ? No nic. Zobaczymy
-
Specu , ty poważnie nałożyłeś olej spożywczy na te jesionowe nogi :o :o
-
Jeżeli olej jest gotowany to już nie jest olejem tylko pokostem.
Światło słoneczne i tlen z powietrza przyśpiesza polimeryzację , ale jednak uważać z dozowaniem tych czynników. Dąb pod wpływem intensywnego słońca - promieniowania podczerwonego - potrafi łuszczyć się . Doświadczyłem tego kiedyś po wystawieniu olejowanego blatu dębowego na słońce. Drewno było sezonowane kilkanaście jeśli nie kilkadziesiąt lat , kilka miesięcy przechowywałem je w warunkach w jakich będzie eksploatowane. Wydawało się ,że będzie stabilne, jednak po godzinie ekspozycji na słońcu zaczęło się łuszczyć - mini pęknięcia których krawędzie unosiły się do góry. Po schowaniu w cień zmiany ustąpiły. Wydaje się ,że dobrą praktyką jest wystawić olejowane drewno w słoneczny suchy dzień , na świeże powietrze ale raczej nie bezpośrednio na słońce. Promieniowanie UV jakoś dotrze poprzez odbicia a promieniowanie podczerwone - gorące nie będzie miało bezpośredniego dostępu do drewna.
-
Jeżeli olej jest gotowany to już nie jest olejem tylko pokostem
- ciekawe czy frytki o tym wiedzą ::)
-
Orzeł wie ;D
-
ciekawe czy frytki o tym wiedzą ::)
No cóż , nie pomaga świadomość faktu ,że jemy kartofle smażone na pokoście ;)
A tak na poważnie to "sykatywacja" oleju nie zachodzi tak szybko , na szczęście. Istotna jest tu temperatura "dymienia" im jest ona wyższa tym olej nadaje się bardziej do celów spożywczych niż technicznych i broni się przed niepożądanym w warunkach kuchni utwardzaniem w procesie smażenia. Tak na marginesie jedną z najwyższych temperatur "dymienia" mają mieszanki tłuszczy , frytury , na bazie łoju wołowego i oleju kokosowego. Tego typu frytury w warunkach otoczenia mają konsystencję półpłynną i mogą być stosowane dłużej. Z tej właściwości korzystają restauratorzy , czasem niestety przesadzając.
Kozio o co chodzi z tym orłem bo nie jarze ???
-
No Kozio. Czekamy aż orła wyjaśnisz.
A co do oleju to myślałem, że już coś tam wiem ale okazuje się, że wciąż dużo za mało ;)
-
Robiłem ostatnio eksperyment z olejem lnianym z biedronki tak wygląda po 2 tygodniach (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161014/0d67d3d3d1f8a1cd9ee16d0c0e1e65f7.jpg)
-
Czyli reasumując po tym z tesco będzie kiepsko ? No nic. Zobaczymy
Dlaczego miałoby być kiepsko?
Będzie dobrze. Olej lniany polimeryzuje długo, ale skutecznie. Do pełnego utwardzenia potrzebuje ok 2 tygodni, ale zewnętrzna powierzchnia będzie sucha już na drugi dzień (w temp. pokojowej).
-
Dzięki za info. Czuję się uspokojony ;)
A dziś na tapecie lampka nocna dla syna. Lampka będzie rodem z transformersów a przynajmniej plan żeby taka była ;D
Najpierw potrzebne klejoneczki. Musiałem zrobić 2 osobno coby móc wyrównać na strugarce a potem je skleje i będzie mniej ręcznego szlifowanka ;D
Projekt mam w głowie więc jak ktoś ma dostęp to może podejrzeć
https://glowaspeca.pl/drewno/lampka/transformers
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161015/3165b5bc19d41194c8c7a80c94eaff21.jpg)
-
hehe, cielawe ile osob kliknelo w link do twojej glowy, Sorry za OT, ale musialem...
-
;D
Ludzie o słabych nerwach lepiej niech nie klikają bo psychika może wysiąść ;D
Jak skończę to przeniosę do krok po kroku bo w międzyczasie pomysł dość mocno wyewoluował
-
Ja kliknąłem ale tam jest ... PUSTO ;D
-
Hahahaha
Nie jest pusto tylko nieosiągalne ;D
-
;D ;D ;D pusto, ales mnie Kozio rozbawil ;D ;D ;D ;D
-
Piotrek choć się zamienić ja ci zrobię tą lapke z głowy a ty stolik dla siostrzenicy z płyty
-
Newer ! Nie zmusisz mnie. Nieeeeeeeeeeeee
-
A ja dziś testowałem olej z pestek dyni ( w ciemnej bute 8) ).
Wyszedł bardzo fajny efekt - na tyle, ze wszystkie w domu machnąłem :)
-
Nie jest pusto tylko nieosiągalne
A mi pisze, że mam uruchomić diagnostykę. Czyli że co głowa speca jest chora ? ..... ;D
-
Czyli że co głowa speca jest chora ? ..... ;D
Pytasz czy stwierdzasz? 
-
Sofa na ukończeniu, jeszcze zawiasy, podłoga w skrzyni i olej na całość.
-
Super :)
-
Co tam będziesz chował?
-
Zawsze w domu jest pełno klamotów do schowania, torby podróżne, sprzęt narciarski itp. Szukam teraz jakijś firmy, która uszyje poduchy na wymiar pod tyłek.
-
Pawle. W Sopocie przy urzedzie Skarbowym mam dobrego tapicera. Jak coś wal na priv.
-
Dzięki napewno skorzysram, jak przyjdzie czas to się zgłoszę.
-
No i kiszka.
Okazało się, że późnym wieczorem nie dostrzegłem, że lanele do klejonki są z innej kłody i wygląda to tak.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161018/42fdbba781a2c982d750d30b121e08ef.jpg)
Ma ktoś pomysła jak wyrównać chociaż odcień czy lepiej nowe zrobić ?
-
Specu, ja bym to tak zostawił..
Na deskę sedesową to może być przecież :P
-
To Ty chyba nie wiesz jak ja mam "tam" zaje....cie. A poza tym spędzam tam dużo czasu i chcę chociaż jeden ze zmysłów nacieszyć.
-
Okazało się, że późnym wieczorem nie dostrzegłem, że lanele do klejonki są z innej kłody i wygląda to tak.
Buahahahahahah
Na czarno pomaluj ;D
A tak serio to wytnij i zastąp.
-
Specu, ja bym to tak zostawił..
Na deskę sedesową to może być przecież :P
Zależy kto ma jak wrażliwy tyłek, niektórych pewnie nawet odcień będzie uwierał ;)
-
No i kiszka.
Miałem Cię ostrzec nie publikuj ale za późno
Buahahahahahah
Na czarno pomaluj ;D
-
Jednak zostawiłem. Po doklejeniu reszty całkiem fajnie to wyszło.
Kilka dni temu zwiozłem kawałek jesionu. Leżał tak sam bo nikt go nie chciał. Mnóstwo z niego odpadu było, krótki a w dodatku wygięty
.(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161018/fb56545202f593fff11aa10e1d44c100.jpg)
To co przede mną odkrył przerosło moje oczekiwania. Brzudkie kaczątko zamieniło się w przepiękny słój (flader ?) ;) Aż nie mogę się doczekać kiedy zaolejuje.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161018/f80789b158df7364993d18cfa4d00f65.jpg)
Zdjęcia tego nie oddają.
Aha. I żeby nue było kupiłem inny olej. Tylko nie ważta się już teraz czepiać.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161018/50a4246222191bcdc32511a8e4721999.jpg)
Syn będzie miał piękną lampke ;D
-
Nie zapomnij rozcieńczyć pokostu.
A przy okazji, jak tam nogi stołowe po olejowaniu?
-
Trzymają się ;D
A tak na poważnie to na co powinienem zrócić uwage żeby móc rzetelnie odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytanie ?
-
Trzymają się ;D
A tak na poważnie to na co powinienem zrócić uwage żeby móc rzetelnie odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytanie ?
Muszę przemyśleć to zdanie wielokrotnie złożone i spróbować je zrozumieć. Wtedy dam wykrętną odpowiedź.
A tak na serio, to miałeś ostatnio wątpliwości co do lnianego z tesco, i teraz ciekawy jestem opinii.
-
Będzie więc rzeczowa, konkretna i bardzo (nie)profesjonalna opinia:
Jest OK.
Koniec opini.
A tak na serio to wygląda to nieźle.
Za szybko chyba by analizować wartość tego oleju. Wizualnie się mi podoba. W dotyku też przyjemnie.
-
Nie zapomnij rozcieńczyć pokostu.
A czym było by najlepiej ???
Zawsze podgrzewałem i malowałem na gorąco :)
-
spirytusem będzie miał więcej % no i przy degustowaniu będzie odrazu dezynfekował :P:)
-
A czym było by najlepiej
Rozpuszczalnik terpentynowy.
-
Zawsze podgrzewałem i malowałem na gorąco
I nie robiła ci się kluchy albo łuszcząca się powłoka? Bo ja też tak kiedyś próbowałem i wyszło fatalnie.
Do rozcieńczania używam najchętniej terpentyny (jeżeli kupię w przyzwoitej cenie, bo w Castoramie potrafi kosztować 25 zł/0.5 l), lub benzyny lakowej.
1:1 w każdym przypadku.
Kiedyś wpadł mi w ręce przepis na mieszanie pokostu z olejem lnianym i jeszcze czymś. Szukam tych zapisków od paru dni, bo wpadł mi w ręce kawałek ładnej śliwy i chciałem wypróbować, ale za cholerę nie mogę znaleźć.
-
a nie lepiej zestaw
http://www.altax.pl/produkty/altax-impregnat-gruntujacy/ (http://www.altax.pl/produkty/altax-impregnat-gruntujacy/) + kilka razy wtarty olej lniany (nawet ten spożywczy jak nie skonsumowałeś ;D )
-
I nie robiła ci się kluchy albo łuszcząca się powłoka?
W zasadzie to nie ,ale ja go stosowałem jako podkład który wnikał głęboko w drewno.
-
Tak na bieżąco to i w końcu córci mojej coś się dostało od taty
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161019/e2fd1c005901e845337bdf86f68d2604.jpg)
P.S. wiem, że przypalone ale tak głęboko, że doszlifować bez szkody dla wymiarów już się nie dało.
-
Nie za małe? ;)
Fajne.
-
W sam raz ;)
-
Moje w lato "same" sobie robiły :)
Tylko z płyty wiórowej.
Ile radochy miały :) i zabawa lepsza :)
A projekty zrobiły pełna profeska - najpierw wymiary zdjęły z lalek i później rysowaly :)
-
Znaczy się jestem tak zdolny jak Twoje córy. Odbieram to jako komplet ;)
-
Baaaaaaaaaaaaaaardzo rewelacja ;D Teraz zagonić córuchnę do wykończenia...
-
Jescze musisz uszyć małe materacyki i malutkie podusiuniunie.
-
Jescze musisz uszyć małe materacyki i malutkie podusiuniunie.
Lordzie szyderco, zapamiętaj trzy rzeczy:
- nie szyję,
- nie piorę,
- nie gotuję
(jest tego więcej ale te zapamiętaj ;) )
-
Zabrzmiało jakbyś stawiał mi warunki przed oświadczynami ;D
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161019/ff02426db4e30f37f90eeaa53f8420b7.jpg)
-
Zabrzmiało jakbyś stawiał mi warunki przed oświadczynami ;D
Zabrzmiało jakbyś tego chciał :P
-
Właśnie się zastanawiam
-
ja dla odmiany projektuje warsztat i jego wyposażenie w skeczapie i szukam maszyn...
W szoku jestem że w wawie nie znalazłem żadnego sklepu z grubościówkami chińskimi - tymi ciężkimi... najbliżej Siedlce/Sokołów/Mińsk...
-
Znaczy się jestem tak zdolny jak Twoje córy. Odbieram to jako komplet ;)
Twoje wykonanie bardzo mi się podoba.
Ich jest adekwatne do wieku i umiejętności....
-
Trzymasz kota na dworze? ???
To moje sześć kotów, które nigdy nie były w domu i dobrze sobie radzą, no i dobrze się odrzywiają 8)
-
Wkurzony na nadmierne wydatki mojej lepszej połowy zamówiłem sobie oto takie dwa dinksy. Już mi zdecydowanie lepiej :)
Wiec w weekend będzie cięte.
-
No łaadne ;),
Gdzie w Krk kupowałeś Globusy?
-
Kupuje przez neta w elektropasaz.pl . Jak nie mają na stronie to pytam i mi sprowadzają i maja taniej niż kolega z forum . Tylko terminy mają tygodniowe albo dłużej.
-
A na stronie Globusa nie jest taniej?
-
Nie. Od nich mam 30% zniżki od cen z globusa. Zwróć uwagę, że na stronie ceny są netto.
-
Nie wchodziłem tam,dlatego pytam
nie wiem czy to standard ale chyba tak, i przy każdej przesyłce naliczaja mi -10% do każdego artykułu.
-
Porządny producent nie sprzedaje bezpośrednio swoich wyrobów taniej niż dystrybutorzy. Inaczej zostanie szybko zbojkotowany :)
-
Dobra majstry. Aj nid help.
Jaki macie patent żeby ładnie wyczyścić na równo i gładko takie zagłębienia ? Dodać musze (co chyba oczywiste), że nie mam takich fajnych strugów ręcznych jak to sie na YT widuje.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161021/faeb15d95d83e35e0ab79ffc793da575.jpg)
-
Przejechać to frezarką z frezem palcowym ?
-
Jaki macie patent żeby ładnie wyczyścić na równo i gładko takie zagłębienia ?
1. Bierzesz kawałek deski (długość wg uznania. Mam 25)
A nie chce mnie się pisać. ;P
Tu sobie popatrz:
-
Przemek. Nie bo nie chce robić szablonu.
Klo. Dzięki. Jakież to genialne i proste ;D
-
Jakież to genialne i proste ;D
Też tak pomyślałem, gdy zobaczyłem film pierwszy raz. ;D Od razu sobie zrobiłem takie cudo. :)
Jednak po pewnym czasie wprowadziłem modyfikację.
Zrobiłem lekkie wyżłobienie od przodu klepki do otworu, w którym znajduje się dłuto.
Postąpiłem tak dlatego, bo strużyny wbijały się pomiędzy dłuto, a klepkę.
-
I już ;D
Zarąbiste. Ale faktycznie wióry wchodzą. Jednak zrobiło swoje a zajęło to dosłownie chwilę ;)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161021/7a7572392dd3c7895617bb0e72bb5555.jpg)
-
Zmieniać coś czy tak zostawić?
Będzie jeszcze uchwyt piekarnika i regulacja płyty.
(https://lh3.googleusercontent.com/6s9XejuG1GFM7VjZFdw-Xik03ngG7b-ba-Rz2oH3Wiw8kXD4Z-I9d2apDdLpB5Kr6Qdmt6nfRXw=w1060-h988-no)
-
bardzo fajne, dobrze że żona nie widzi już by męczyła o taką dla córy :-) MDF?
-
Stół sobie do warsztatu zrobiłeś? ;)
Fajne.
-
Całość sklejka, z wyjątkiem nóg-sosna, kranik coś tam no i plexi co udaje szybkę ;).
kozio "działam" gościnnie więc wymarzonego stołu nie będzie :/.
-
do góry półeczka by się przydała , może mieć kilka otworów do wtykania akcesoriów , oraz jakieś haczyki itp A tak że reling może z boku na ściereczki
-
Relingi/wieszaczek zrobię napewno z jednej strony, może półeczkę z drugiej,
nie chciałem robić z tego dużej kobyły dlatego ograniczyłem wysokość.
-
A dziś buda pod schody.
-
Akurat taki będzie pasował ;)
-
Dobre ;D
-
Tylko siedzący ;)
To dla kundla i trzech kotów ;D ponoć zawsze śpią razem.
Wszystko z płyty osb 12mm a zewnątrz boazeria 18mm.
Ja nie wiem czemu ale nie jestem zwolennikiem robienia bud ocieplanych styropianem. To samo z blachą na dach.
-
A ja zawsze ocieplam - ale podłogę i ściany - dachu nie.
Kiedyś swoim zrobiłem ocieploną - ściany+podłoga+dach i nie chciały w niej siedzieć...
Kolega, który pieski hodował stwierdził, że robi im sie termos i polecił mi z dachu ocieplenie wyjąć.
Po przeróbce psy się wprowadziły i siedzą do dziś :)
Na dach daję gont - nie daję blachy z uwagi na ryzyko poranienia się przez psa.
Z gontem/papą nie ma tego ryzyka - najwyżej trochę zeżre ;D
-
blachy z uwagi na ryzyko poranienia
Jest też teoria ze deszcz jak wali w blachę to psy bardzo to drażni.
-
mnie by to wkurzało, więc czemu nie psa.... :P
;)
-
blachy z uwagi na ryzyko poranienia
Jest też teoria ze deszcz jak wali w blachę to psy bardzo to drażni.
przecież to buda pod schody... ???
-
blachy z uwagi na ryzyko poranienia
Jest też teoria ze deszcz jak wali w blachę to psy bardzo to drażni.
ale my ogólnie o budach se gadaliśmy
przecież to buda pod schody... ???
-
Otóż to. Rozmowa na temat ogólny bud.
-
Mój pies parę lat temu wziął sprawę w swoje ręce-łapy i sam zerwał blachę z dachu. Skubany nawet sobie mordy nie pokaleczył.
-
Skrzynia w trakcie roboty - a raczej ogromny kufer na pierdoły kosmetyczne żony.
Dziś pojawił się dylemat i to spory !
Wieko od strony wewnętrznej będzie z lusterkiem ;) A taki bajer - wrzucę też listwę led w taki sposób żeby oświetlała jej piękne lico w trakcie malowania !
I zapytanie jakie się problemos - muszę dać zawiasy żeby wieko po otwarciu nie opadało całkiem do tyłu ale też żeby nie leciało do przodu i się nie zamykało !! Jakie rozwiązanie powinienem zastosować - czy taki zawias https://www.praktiker.pl/produkt,83784,1604/zawias-do-klap-25x55x260mm-hettich.html spełni swoją funkjcę ?
-
A może
https://www.google.pl/search?q=si%C5%82ownik+gazowy+do+mebli&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiNu_3eovbPAhXF1RQKHX_DBXcQsAQIaQ&biw=911&bih=467
-
jest to jakieś rozwiązanie. tylko ja to znam z półek w kuchni które otwierają się do góry :) nie wiem czy nada się to jeśli idzie o otwieranie skrzyni, ale warte zastanowienia !
Jest w castoramie więc jutro zakupię i zobaczę co i jak :) Zawsze się może przyda jak nie wykorzystam do tego ;)
dzięki Krzyś ;)
-
Taka zamiana plastiku na drewno
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161025/6f679bc381fb7e1be205e29fe339136d.jpg)(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161025/fb5f59c3503610476b1050ba3894398a.jpg)
-
ha a mi się wczoraj też nudziło a czasu za dużo nie było i wyszło mi coś takiego :P
-
Panowie nie chcę zakładać nowego wątku na jedno pytanie. Jak nie w tym miejscu to prosze wrzucić do kosza. Czy jest jakiś przekaźnik stycznik na 230V taki czasowy co by na jakieś 30s lub minutę załączył się po dostaniu impulsu. Chcę wykorzystać do pompy recyrkulacyjnej do ciepłej wody coby pompa nie chodziła cały czas a tylko po impulsie z jakiegoś osobnego włącznika.
-
zwykły włącznik schodowy - klatkowy ( nie wiem jak się fachowo nazywa) tak robi jak piszesz że włancza prąd na określony czas ale oświetlenie ma na pewno dużo mniejszy pobór mocy ale skoro jest coś co daje rade a mniejszej mocy to i jest na większej
-
Ta pompka ma mały pobór prądu, tylko jak pracuje ciągle to strasznie studzi piec i dlatego pomyślałem o takim rozwiązaniu.
-
Ale to jest dobry trop. Dzięki meridox. Czasen człek ma zaćmienie i szuka dziwnych rozwiązań a proste są pod nosem.
-
Chcę wykorzystać do pompy recyrkulacyjnej do ciepłej wody coby pompa nie chodziła cały czas a tylko po impulsie z jakiegoś osobnego włącznika.
A ta pompa recyrkulacyjna przypadkiem nie powinna pracować cały czas,żebyś miał w każdym punkcie czerpania wody od razu ciepłą ??? Moim zdaniem zwróciłbym uwagę na dobre zaizolowanie rur z ciepłą wodą,bojlera,pieca.A jeśli chodzi o jakiś wyłącznik to wyłącznik czasowy bym proponował(cyklicznie by pracował praca-postój)zanim woda nie wystygnie.Albo jakiś termostat załączający pompę(jak temp.w punkcie poboru ciepłej wody spadnie poniżej nastawy)A najlepiej to wyłączać jak się nie korzysta(brak domowników).
Urokiem nie ,,mania'' pompki,jest jakiś czas,zanim zacznie lecieć ciepła woda,tak jak u mnie :-\
https://www.google.pl/search?q=wy%C5%82%C4%85cznik+czasowy&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjKwZrUk_nPAhWCVRQKHbGQCGsQsAQIpQE&biw=911&bih=467
-
Spotkałem się kiedyś z opisem włącznika, który działał tak, że wykrywał przepływ wody. Tzn. trzeba było odkręcić na sekundkę wodę (leciała zimna) i zakręcić. Pompka zaczynała pracować i po chwili można było odkręcić wodę, tym razem już leciała ciepła.
-
Chcę wykorzystać do pompy recyrkulacyjnej do ciepłej wody coby pompa nie chodziła cały czas a tylko po impulsie z jakiegoś osobnego włącznika.
Możesz to zrobić jeszcze na dwa inne sposoby:
1. Kupujesz mikrofalowy czujnik ruchu. Są one projektowane do światła, więc od razu mają ustawienie czasu na jaki się włączają. Taki czujnik może być schowany w szafce albo w zabudowie KG i włącza rekuperację gdy ktoś wchodzi do pomieszczenia.
2. Kupujesz sterownik czasowy, który raz na jakiś czas włącza cyrkulację (np 5 min co 40 min) o określonych porach dnia.
-
ja u siebie na obiegu wody użytkowej pompkę steruje właśnie programatorem czasowym wpiętym w gniazdko. Ustaliłem sobie w jakich godzinach najczęściej mam pobór wody i ustawiłem sobie na kilka minut wcześniej żeby wodę przemieliło :)
-
Co do sterownika pompy cyrkulacyjnej to ja używam od roku http://inseltom.pl/alarmy-inseltom/sterownik-pompy-cyrkulacyjnej-cwu/ i jestem zadowolony , cena niewielka a działa.
-
Witam
Chyba spodobały się piły taśmowe zrobione przeze mnie - dwóch panów prawie równocześnie poprosiło mnie o wykonanie niektórych części:
do piły 14" blok górnego koła wraz z napinaczem i blok koła dolnego. Do piły 16" oprócz obu bloków mocowania kół wraz z osiami, kołyskę stolika i prowadniki brzeszczotu. Zrobiłem im te części - zawsze to ciekawsza praca od wykonywania klejonek do budowanych aktualnie skrzyń :)
-
Odnośnie pompy cyrkulacyjnej do wody, to widziałem jeszcze inny patent - ma swoje zady i walety...
Kupujesz stary wodomierz, rozbierasz szkiełko czołowe, domocowujesz na obrotowym kółeczku jakiś pręcik namagnesowany tak żeby w przypadku poboru wody się zakręcił z tym kółkiem i załączył czujnik magnetyczny zamocowany obok (czujnik Halla, hallotron) - np taki okienny albo ze sklepu z elektroniką, można też zrobić samemu albo z rowerowego... podłączasz to wtedy do jakiegoś wyłącznika czasowego - nie ma znaczenia jakiego byle by działał tak jak chcesz...
Idea jest prosta - odkręcasz na moment ciepłą wodę - załącza Ci się pompa i przemiela zimną wodę w rurach. - czas trzeba doświadczalnie dobrać ale po tych X sekundach odkręcasz sobie kran na dłużej i masz ciepłą wodę.
wady? - trzeba pamietać o tym żeby za pierwszym razem odkręcić wodę tylko na chwilę... - do zadziałania włącznika czasowego.
do rozważenia czy w Twoim przypadku jest to rozsądne...
-
sąsiad wyrzucał kawałek blatu wiec przygarnąłem nie lubię jak się marnuje coś co może się przydać :) i pomyślałem że zrobię stolik pod frezarkę, wyrzynarkę itp. a że pogoda kiepska za zimno na klejenie więc w ruch poszła płyta . Szafka już jest zostało jeszcze tylko dodatkowe wyposażenie i jak już wszystko będę miał wrzucę wszystko na krok po kroku .
-
No i bardzo ładnie :)
Pomyśl nad odciągiem urobku spod blatu przy wrzecionie. Nawet nie wiesz ile razy się przydaje. No i oczywiście nad windą do frezarki.
-
Dobre! Też przygarniam płytę gdzie się da i chyba już wiem do czego ją wykorzystam :)
-
Darmowa płyta uratowana od śmietnika zawsze mile widziana (plus dykta z pleców i niektóre elementy okuć itp.) :)
-
Przed przyjazdem do teściów poprosiła Żona bym wziął JAKIEŚ narzędzia bo mam zrobić COŚ z oknami z JAKIEGOŚ drewna. Uwielbiam tak jasno postawione zadania ;)
Na miejscu okazało się, że mam obudować okna.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161031/2808679e35b8121b19e815622e5b6b4c.jpg)
Deski pochodzą z rozbiórki starej stodoły więc tragedia.
A sprzęt na którym przygotowałem deski pokazuje poniżej.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161031/cbf26911799d5abb9e5a562e4ea36b40.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161031/70fa22a2bff965bd10a23e5d03d04840.jpg)
A najlepsza jest świadomość, że za miesiąc będziemy tą partyzantke rozbierać i robić porządnie.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Bądź dzielny! :D
-
i uwazaj na palce :)
-
Zacznij od wycięcia popychaczy; )
-
Nie zapomnij foto,krok po kroku :P ;D
Wierzymy w ciebie ;)
-
Lubię SAM-y, ale praca na Twoich wymaga odwagi ;)
-
wziął JAKIEŚ narzędzia bo mam zrobić COŚ z oknami z JAKIEGOŚ drewna. Uwielbiam tak jasno postawione zadania ;).
Dlatego masz nick Spec.. Wierzymy że dasz radę .
-
Jak zobaczyłem te maszyny to strach mnie obleciał ale okazało się, że mają znacznie mniejsze obroty od "normalnych". To sprawiło, że większość strachu zniknęło. Oczywiście zapomnijmy o precyzji ale dość przyjemnie na nich się działa. Wszystko takie jakby wyczilowane ;)
-
Czyli poszarpie i wyrwie zamiast uciąć.... uff
-
Hehe
Wiem, że to dziwnie brzmi ale naprawde jakoś spokojnie się robiło. Może i nie za dobrze bo uśpiło czujność ale mówię o swoim odczuciu.
Nie jest to do końca normalne no ale tak było ;)
Ps. Może wynika to z tego, że najbardziej przy takich maszynach boję się odrzutów. Są najbardziej nieprzewidywalne. Może w tym tkwi tajemnica dzisiejszego "luzu".
-
Trochę się te panele nie licuja....
-
Ty wiesz, że od lat na to patrze a tego nie zauważyłem ?
Umysł ludzki to dziwny twór
-
A jak finezyjne łączenie paneli zrobione jest. Na dole z lewej okna na górze z prawe ;)
-
Łooo...dobra wyrówniarka-lotniskowiec..Te wióry wszystkie po Twojej pracy? Narobiłeś się Panie :P
-
Na takich zaczynałem ....
Trzeba uważać...
-
praca na takich maszynach to jak jazda zabytkowym samochodem :) hamulce słabe układ kierowniczy do bani ale jazda fajna
a mnie dziś znów wyniosło do garażu dokończyć kilka pierdół do szafki
o to efekt moich wypocin
-
Te panele też układałeś ? ;)
-
które ? bo nie zaskoczyłem
-
Z jakiego materiału ten "featherboard". Nie mam pojęcia jak po polsku się to nazywa :)
-
Z jakiego materiału ten "featherboard".
Sklejka :)
-
Te wióry wszystkie po Twojej pracy? Narobiłeś się Panie :P
Nie. Ale oficjalnie niech takie info pójdzie w świat i tego się trzymajmy ;D
Najgorsze w tej robótce było jednak docinanie końcowe starą rozklekotaną pilarką. To dopiero była jazda nie do opisania ;D Trzeba było felce porobić bo krajzega nie dało się opuścić.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161031/886c2ed1b83cb87006e0ed4b72f4c329.jpg)
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Zacznij od wycięcia popychaczy ;)
właśnie, mój teść chciał tylko sprawdzić i palec poszedł w sad. ..
Dasz radę chłopie.
-
o to efekt moich wypocin
Bardzo fajny meble powstaje. Brawo
-
o to efekt moich wypocin
Z czego zrobiłeś prowadnice alu ?
Grzebień ze sklejki czy MDF ?
-
Te wióry wszystkie po Twojej pracy? Narobiłeś się Panie :P
Nie. Ale oficjalnie niech takie info pójdzie w świat i tego się trzymajmy ;D
Najgorsze w tej robótce było jednak docinanie końcowe starą rozklekotaną pilarką. To dopiero była jazda nie do opisania ;D Trzeba było felce porobić bo krajzega nie dało się opuścić.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161031/886c2ed1b83cb87006e0ed4b72f4c329.jpg)
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bo żeśta się do festoli przyzwyczaili i na zwykłych robić nie umita ....
;D
-
Dobra majstry pytanie. Rama będzie przymocowana do kostrukcji budynku i fajnie. Będzie nachodziła około 20 mm na ramę zewnętrzną okna. Czym uszczelnić między plastikiem a drewnem ? Normalnie siliconem czy jakoś bardziej stolarsko ;) ?
-
Żeby do końca było swojsko , to może sianem ;D Sorry Specu , musiałem ;D
-
Trocinami wypchaj ;)
A na serio, to silikon, uszczelniacz dekarski , itp...
-
Ewentualnie taśma rozpreżna.
-
Nie wiem ,czy silicon się sprawdzi. Po pierwsze na zewnątrz jest wilgotno i niska temperatura .
-
Silikon dekarski jest do tego stworzony. Tylko chyba nie można go za grubo dawać.
-
Pianka montażowa dobra na wszystko 8)
-
Uszczelka samoprzylepna do okien
-
To jak masz to robic od nowa za poł roku to może jednak trociny ;).
-
Silikon za dużo "szpara" 20 mm . Mi polecili w Selenie do takich "szpar" http://www.tytan.pl/pl/produkty/uszczelniacz-na-balkony-i-tarasy/#informacje (http://www.tytan.pl/pl/produkty/uszczelniacz-na-balkony-i-tarasy/#informacje) (tylko czy Ty go dostaniesz od ręki ?) . Jak nie to pianka a od czoła wciśnij listewkę na 20 mm (aby to fajnie wyglądało) i na to żeby był wypas kątownik (ale dobrze zabezpieczony) bo sam to trochę słabo (dodatkowo przez podfrezowanie w desce elewacyjnej będzie się dostawać woda do pianki (w niej się będzie "trzymać" dalej wiadomo)
-
Źle się może wyraziłem. Chodzi mi, źe moja rama nachodzi na plastikową ościeżnicę i pytałem co dać pomiędzy. Dla oka szpary nie ma ale wiatr znajdzie ;)
Jest to partyzancka robota na szybko bo pizga wiatr przez szpary po wymianie okien. Dopiero mogę wziąć pomiary i wykonać wszystko poprawnie na warsztacie ale do tego czasu ma nie wiać.
Rysunek poglądowy. Na zielono to co ja dorobiłem i w kółku zaznaczone o ktore płaszczyzny mi chodzi.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161101/9c7f65428c686356ba589109d4415d6e.jpg)
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Żeby do końca było swojsko , to może sianem ;D Sorry Specu , musiałem ;D
Ty nie masz za co mnie tu sorrować. Siedzę sobie właśnie na wsi, zajadam swojskiego i świeżutkiego kurczaka ze swoiskimi ziemniakami i zapijam swojskim alko. Rano na śniadanie swojskie i świeże jajka z najlepszą wędliną jaką kiedykolwiek jadłem. A po śniadanku łapię się za robotę z oknami dalej. Czego chcieć więcej?
Jakiś czas temu zacząłem doczeniać taką formę relaksu ;)
-
Z czego zrobiłeś prowadnice alu ?
Grzebień ze sklejki czy MDF ?
grzebień sklejka 18 mm a prowadnice alu
-
Wiem, że alu ;D Bardziej chodziło mi jakich konkretnie profili użyłeś.
-
Wymiar 20x10 taki miałem pod ręką jakbym miał kupić byłby to zwykły ceownik bez tego zamku u góry
-
Tak wygląda skończona robota ;)
Niestety reszte okien przykrywają choinki więc wciąż to jedno pokazowe na zdjęciach się pojawia.
Człowiek się przyzwyczai do wszystkich narzędzi pod ręką a tu trza było improwizować. Ale da się ? Da się ;)
Dawno już tak często przy jednej robocie nie używałem piły "analogowej".
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161102/c3845ccd94cd955243f26e288317b864.jpg)
-
Odklej taśmę.. :)
-
Nie odklejam bo jak będę nowe, porządne robił to musiałbym czyścić uszczelniacz. A tak zdejmę taśmę i okna będą czyściutkie ;)
Ps. A tak przy okazji. Jakie drewno najlepiej będzie się nadawało do takich ram zewnętrznych ? Nie chodzi o słój tylko o właściwości.
-
Spec, ta taśma po jakimś czasie może dużych problemów przysporzyć. Odklej a jak będzie nową robota to malarską nakleisz.
-
Odklej a jak będzie nową robota to malarską nakleisz
Yes yes yes
-
Nie kumacie. W tym momencie jest napaćkane uszczelniaczem pomiędzy ramą drewnianą a tą okienna. Uszczelniacz jest na folii. Jak już będziemy to rozbierać na montaż właściwy to ściągne folie wraz z tym uszczelniaczem i mam czyste ramy. W innym przypadku będę musiał to skrobać.
-
No więc mój ojciec produkował okna kilkadziesiąt lat i standardem były reklamacje, bo ktoś przez pół roku czy rok nie zdjął taśm i się dziwił, że mu nie chcą zejść albo przebarwiły ramy albo po zejściu kawałki zespoliły się z ramą.
Bądź świadom ryzyka :)
-
No teraz to żeś mnie ustawił do pionu. Trza było tak od razu ;)
A dopytam tylko. Skoro nie ma upałów to przez miesiąc takie reczy mogą się stać ?
-
Ps. A tak przy okazji. Jakie drewno najlepiej będzie się nadawało do takich ram zewnętrznych ? Nie chodzi o słój tylko o właściwości
Pewnie jakiś iglak . Spróbuj dopasować do elewacji , żeby w miarę grało z całością .
-
nie przez miesiąc ale przez pół roku ( tak jak pisałeś ) to raczej tak..
możesz delikatnie staśkiem naciąć wzdłuż ramy i zostanie Tobie ten kawałek z uszczelniaczem, a resztę odkleisz ...
-
Ale ja od początku mówię, że to na około miesiąc jest. Chodziło o tymczasowe wypełnienie żeby wiatr nie pizgał. Przy okazji zdjąłem wymiary by na warsztacie zrobić takie jak trzeba.
Ale już dobra dobra. Taśme zdejmę.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Cytat "Miesiąc od założenia nic nie powinno się stać, ale dłużej lepiej nie trzymać". Ogólnie zalezy to od ilości i "mocy" słońca a nie od temperatury.
-
Parapecik trzeba było jakimś ćwierćwałkiem potraktować ;)
-
Ee pewnie ciężko na tej cyrkilarce cwiercwalek wyciąć. Chyba ze siekierą ;)
-
Ćwierćwałek to ja tu mogę jedynie siekierą ociosać ;)
A na poważnie to mają tu jakiś swoj patent więc tego nie ruszałem.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Jeśli chodzi o to drewno to z iglaków chyba najlepiej będzie pasował modrzew z racji na wytrzymałość.
Gut dżab.
-
Ogólnie zalezy to od ilości i "mocy" słońca a nie od temperatury.
Nie wiem czy dobrze będzie widać :-\
Drzwi strona na wschód,osłonięte od południa,no trochę się zwlekało z zrywaniem taśmy i zdziwko taśma odeszła klej został na futrynie.
Nie bardzo widać bo to na piętrze,a i zapału do usunięcia dziadostwa brak. :-[
Tak że jak taśma nie potrzebna,to lepiej zerwać ;)
-
Szafa w piwnicy głównie na odbierz sezonową.
szybkie. proste i przyjemne.
Z pozostałości boazerii po zabudowie z innego wątku zrobiłem bude z otwierany dachem.
-
Popęka ... papa w sensie ...
-
Szafa w piwnicy głównie na odbierz sezonową.
Na co ta szafa? ;D
-
Na co ta szafa?
Odzież sezonową, tel mnie poprawił ;)
Do budy się często nie zagląda a jak popęka to się wymieni plasterek...
-
A ta hdf'ka to zaraz będzie napuchnięta od muru ale ileś tam wytrzyma ;)
-
Nie żartuj. Jest tam tak sucho że aż w nosie gryzie...
poza tym nie ma szans dolegać do ściany bo zaprawa wystająca z muru nie pozwala ;)
-
A to moja dzisiejsze kombinacje...
-
Pamiętaj, by przed montażem szafki pomalować rurę gazową.
-
A dlaczego ja?
-
Bo jak nie ty, to kto..... :P ;D
Mnie też zdziwiło to przypomnienie :o
Gazownik niech maluje ;)
A w zasadzie to i kable poukładaj ;D ;)
-
To tylko Przemka przedłużka
-
Nie moje kable, nie moje gazy...
Dojdą szafki wiszące jeszcze dwie bezfrontowe.
Ja tam tylko porządek robię ;) bo wyglądało to tak jak na ostatnim zdjęciu.
-
Kozio, jak tak ładnie zrobiłeś porządek to musisz jeszcze u mnie podjąć to wyzwanie w kotłownio-graciarnio-pralni. Poległbyś na tych 3m.kw. ;)
-
Jeszcze by tam dwóch Ukraińców zamieszkali jak bym posprzatal ;)
-
Spoko, porządek starczy. Ukraińców możesz sobie zatrzymać ;)
-
No to umowa ;D
-
Kozio a formatki sam docinasz i oklejasz czy zamawiasz go
towe?
-
Zamawiam gotowe.
Jeśli jest jednak opcja użycia formatki bez oklejania to sam.
-
A dlaczego ja?
faktycznie, wziąłem za pewnik, że u siebie robisz...
-
Nie mam czasu na robotę u siebie ;)
-
Ja teraz strugam coś takiego :)
Jest już pierwsza część filmu z tego przedsięwzięcia.
-
W końcu mam piłę do cięcia wzdłużnego - z japońskim brzeszczotem z dłuta.pl (a właściwie dictum). Konstrukcja na szybko - ale rżnie deski dębowe bardzo ładnie.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/164520784/original.jpg)
-
Dziś miała być praca stricte biurowa ale stwierdziłem, że zostawię to sobie na późny wieczór i zajmę się czymś fajniejszym ;)
Dziś apgrajdujemy wyrówniarkę Meec. Zakupiłem kilka sztuk małych formatek sklejki i mam zamiar dorobić do niej blaty. Po 1800 z każdej strony. A co :) Jak się bawić to się bawić.
Materiał podocinany. Teraz trzeba to poskręcać i pokleić.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161114/44357cfc1e0fb4799349ed2b72a55b7b.jpg)
-
A co :) Jak się bawić to się bawić.
Drzwi wyje....montować :P
Okna wstawić ;D
Miłego popołudnia ;)
-
Piotrek jak zaczepisz przedłużki do istniejących blatów? Dorabiasz też nową, prostą przykładnicę?
Myślałem, że tylko ja walczę z "Julką" :)
-
Ja muszę zawalczyc bo taka potrzeba chwili.
Boczki blatów są dłuższe o kilka cm. Na boku aluminiowego blatu nawierce otwór a w sklejce zrobię "fasolkę" coby moóc odrobinę regulować.
Jedno już wiem na pewno. Sklejka musi być w całości po długości. Ja zrobiłem z kawałków i na końcu 2 mm ucieka.
-
Ja teraz strugam coś takiego
Mam Cię na oku...
-
Wiem, że dobrze nie widać ale musicie wierzyć mi na słowo. Stwierdziłem, że nie będę marnował materiału i to co wczoraj się nie udało dziś wyszło idealnie.
Teraz będę miał 4,5 metrową strugarkę. Świat jest mój HAHAHAHA (megabardzo złowieszczy śmiech)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161115/2ea200a4415ad5320eea5f7284782950.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161115/092770fe444474fa4cda2f5d82cffff4.jpg)
-
Piotrze wierzymy,choćby na słowo , to wierzymy ;D
-
A propo bieżących robót to ja się wreszcie uporałem ze swoim garażo-warsztatem. budyneczek stoi i posadzka zamalowana farbą drogowa do malowania pasów. Śmierdzi jak chol...a ale maska 3M zdała egzamin.
-
Łamiesz przepisy wjeżdżając do warsztatu, przejeżdżasz linię ciągłą ;)
-
Tak jest.
Tyle pracy na marne bo musisz teraz rozbierać budowle i przestawić gdzieś gdzie masz przerywaną ;D
-
Ale to siwe a nie białe pasy. a propo to jeden wielki pas:)
-
Mowa o tych na zewnątrz :-)
-
A to te prowadzą prosto do celu jaj wracam po pijaku żeby trafić.
-
Ma ktoś jakiś program do rozkroju, że tak powiem druta ;) czy tez pręta.
Mam 15 mb rączek z aluminium do pocięcia i nie chce mi się myśleć by na pewno sie zmieścić w 5 sztukach.
-
A ja sobie dzisiaj stelaż podłogi robiłem.
-
Ma ktoś jakiś program do rozkroju, że tak powiem druta ;) czy tez pręta.
W normalnyn rozkroju do płyt to zrobisz. Dodaj płyte 2700 na np. 100 o potem wklepuj formatki o szerokości 100 (zależy jak masz poustawiane w programie maksymalną szerokość).
-
U mnie dziś taka ciekawostka jak na zdjęciu. Instrument do obserwacji słońca. Głównie sklejka 18mm, od tego trochę metalu i elementy optyczne (soczewki/zwierciadła). Na razie prawie skończony jest główny korpus. Potem czas na regulowaną podstawę. Całość zaprojektował znajomy z pracy (astronom-hobbysta) a ja pomogłem zająć się drewnem. Ryobi dała radę z dokładnością do 0,5 mm, Jestem zadowolony ;).
-
A jak to działa ?
-
Obraz wpada przez soczewke u góry (jeszcze do umieszczenia), odbija się od 3 zwierciadeł i jest rzucany na "ekran" który będzie na dolnej części korpusu. Jak będzie działać to pokażę jak. Wyzwaniem było zrobienie tego precyzyjnie i takie wykonanie mocowań elementów optycznych, żeby możliwa była regulacja.
-
A ja dziś tuż po tym jak rodzina zasnęła przed telewizorem... ;) do warsztaciku, a co tam...
-
Płyciarz :P
Ja zrobiłem szybki domek dla kota. Trochę ciasno "na pięterku" bo akurat to był ostatni kawałek z arkusza sklejki. Poza tym ten kot co tydzień śpi gdzie indziej - nie wiem w ogóle czy warto było.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/164594005/original.jpg)
-
A Ty z czego zrobiłeś? ;)
W tej kuchni co teraz robię będzie sporo drewna dębowego i forniry
-
Nie tłumacz się płyciarzu Ty jeden Ty.
;D
-
Na meblach z płyty sądzą się kobity ;)
Na meblach z drewna siada królewna ;D
-
Jak kot okaże wdzięczność to mu na wiosnę machnę willę z drewna. Na razie nigdzie nie nocował dłużej niż tydzień.
-
robię dla żony szkatułkę chciałem wieczko ładnie ozdobić i plan był taki żeby wypalić prądem wzór na nim coś w tym stylu
niestety nie znam angielskiego i ni w ząb nie rozumiem co gościu do mnie gada tyle co na jakiś filmikach zrozumiałem że musi być woda z sodą i transformator więc zakupiłem sodę oczyszczoną taką spożywczą zrobiłem roztwór i zamiast transformatora chciałem użyć spawarki transformatorowej no i niestety nie działa :( nie wiem czy soda nie odpowiednia czy spawarką sie może nie da
jeśli ktoś z was próbował tej metody pomóżcie proszę gdzie robię błąd jak to zrobić poprawnie :)
-
może translator coś Ci pomoże...:
https://translate.google.pl/translate?sl=en&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fimgur.com%2Fa%2FPSmcr&edit-text=&act=url
-
Potrzebny ci jest transformator z mikrofali ponieważ on podnosi napięcia do góry natomiast w spawarce jest odwrotnie jest większe natężenie a mniejsze napięcie. Szukaj trafo z mikrofalówki.
-
Parametry standardowego trafoka
Napięcie zasilania 230v
Napięcie wyjściowe około 2kv
-
dzięki panowie już kumam chyba :) teraz tylko kupić taki transformator bo mikrofali raczej psuć nie będę i spróbować muszę jeszcze raz :)
-
ponoć w starych telewizorach kineskopowych było takie małe gówno - powielacz napięcia i to się może też nadać :)
-
mam stary telewizor w domu :):):)
ale przetrzepałem wszystko w środku i prócz alkoholu nic innego nie znalazłem :(
-
ciekawy program na ,którym kanale ?
-
to bardzo stary telewizor ma 5 programów i obojętnie który guzik wcisnę to leci to samo :P :P :P
-
Wpadnę do Ciebie na jakiś mecz czy coś tam... ;)
-
guzik wcisnę to leci to samo
No pewnie tylko kieliszek ,,trza'' podstawić ;D
Ale w tle cóż to,klucz winek odlatuje na południe ???
-
Kozio ja gościnna bestia jestem dla znajomych drzwi dzień i noc otwarte wiec zapraszam :)
na kieliszki i szklaneczki to akurat robię radyjko takie stare Jubilat :) będzie do kompletu a wino niech leci mam jeszcze w drugim pokoju ok 120 litrów w 4 gąsiorach o tych w butelkach już nie wspomnę :P wiecie to taki mój arsenał na wymianę jakbym kiedyś jakieś deski albo cuś potrzebował :P
-
Pytanie do Panów elektryków.
skrzynkę elektryczną mam w domu na korytarzu, od niej pociągnięty jest przewód siłowy 5x2,5 do garażu pod domem i teraz chę zasilić warsztat wolnostojący w odległości około 10mb.
Nie mam możliwości podpięcia się bezpośrednio do rozdzielni i chciałem wykorzystać przewód siłowy biegnący do garażu.
Czy ten przekrój nie będzie za mały do podpięcia maszyn stolarskich lub jakie obciążenie jest możliwe do przeniesienia na tym przewodzie.
Drugie pytanie zasilenie warsztatu poprowadzić dalej 5x2,5 czy 5x4 ale to chyba nie wiele zmieni jak zwiększę przekrój.
Czy niestety czeka mnie rujnacja całej elewacji i tynków na korytarzu?
a wygląda to tak jak na szkicu.
-
2,5 bedzie malo jesli ma to zasilic garaz z maszynami. 5x4 bedzie ok
Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka
-
A jaki masz bezpiecznik trójfazowy znaczy sie ile amper ? PEwnie 16A, zgodnie z ise max możesz dać 20A. No i teraz musisz pomyśleć jakie masz narzędzia i ile będzie chodziło na raz.
http://ise.pl/phpbb3/download/file.php?id=3178
-
5x4 ale dojście do mufy w garażu od skrzynki rozdzielczej jest 5x2,5 a dalej jak podłączę 5x4 to ten odcinek może się gotować?
Jak obliczyć obciążenie kabla 5x2,5 (jaką mocą można go obciążyć)
Zabezpieczenie przy liczniku jest c25A a w domu bezpiecznik trójfazowy muszę sprawdzić ale myślę że b20 minimum lub b25
-
Najorosciej z pierwszego esa za liczjikiem idziesz do garazu. Jesli do pierwszego esa za liczjikiem masz 2,5 to marne twoje starania
Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka
-
Jeżeli to jest warsztat hobbisty,stolarza,mechanika,hydraulika to:
-hobbista nie pracuje na wszystkich maszynach naraz(i tu moja wizja)
-puszka w garażu
-z puszki w garażu 5x2,5 do warsztatu
-bez sensu dawanie 4x... dlatego że, muszą być 3 fazy L1,L2,L3 oraz N i PE
-dając 3 fazy,musisz dać zero czyli ,,N'' i co nie dasz ochrony ??? ,,PE''( dlatego 5x2,5)
- z tabeli co podał Krzysiekz to obciążalność długotrwała dla przewodu wielożyłowego 2,5mm w tynku to 25A
-zabezpieczenie w domu zabezpieczało by garaż i warsztat
-można wyodrębnić w warsztacie oddzielne bezpieczniki na oświetlenie i GN230V
-i na koniec jak masz kolegę elektryka nie żałuj,postaw piwo,niech doradzi a najlepiej zrobi(sprawdzi) czyli
,,Nie naprawiaj,(nie rób) sam,wezwij fachowca" ;)
-
Bez sęsu dawać 4x... 5x4 to ta 4 donosiła się do przekroju przewodu. Co i jak to wiem bo nie jedną elektrykę zrobiłem chodziło mi bardziej o sam przekrój kabla i możliwość jego obciążenia.
-
Masz ok 4kW na fazę przy 230V starczy Ci?
-
Co i jak to wiem bo nie jedną elektrykę zrobiłem
No to ja z czym do ludzi ::) :P
A co do 4mm przewodu to jak strzelanie z armaty do mrówki :P
Niby można,ale czy trzeba :-\
Tak sobie myślę,że taki kabel posiadasz i na pewno z niego wykonasz swą instalację ???
Pozdrawiam ;)
-
A ja się tak spytam gdzie masz licznik bo zawsze możesz wyjść z za licznika.
Ogólnie 5x2.5 ci starczy a nawet 4x2.5 bo PE możesz zrobić osobne a w tym momencie (na pewno na PGE bo tu działam) nie można już korzystać PE zakładu tylko trzeba robić we własnym zakresie
-
Witam kolegów!
Będę robił meble dla dzieci, materiał to płyta 18mm. Wstępny projekt już mam ale bez wymiarów i tu pojawia się moje pytanie "od czego zacząć"?
Wysoka szafka 2100x1000x400 z 10 szufladami na dole, jeśli dobrze kombinuję wtedy szerokość na szufladę to 1000-36(dwa boki)-18(pionowa ścianka pomiędzy szufladami) = 473 tak? Jeśli tak to co dalej? 473- miejsce na skrzynkę z prowadnicami zależnie od producenta prowadnic.
Pewnie dla większości z Was to prościzna ale ja właśnie potrzebuję podstaw, jeśli wszystko wymierzę zakładam nowy wątek w dziale "realizacje".
z góry dzięki
-
Wybierz producenta i model prowadnic i daj znać . Bez tego nie jesteśmy w stanie Ci podpowiedzieć , ile odjąć miejsca na system .
-
Jeśli chciałbym to: http://www.stolmet.pl/pl/p/METALBOX-GTV-PRESTIGE-PROMOCJA-Wszystkie-rozmiary/1448
to powinienem wziąć wymiary z ich szkiców i będzie dobrze tak?
-
Dokładnie. A czemu metalowe?
-
Jeszcze nie zdecydowałem tylko chcę sie ogarnąć bo nie wiem z której strony zacząć
-
Zrób skrzynki z płyty . Wyglądają przyjaźniej dla oka , tym bardziej ,że to do dziecięcego pokoju . Rozejrzyj się za prowadnicami rolkowymi , kulkowymi , tandemami . Obejrzyj je sobie na necie , popatrz na ceny i daj znać
-
Jeśli głębokość całkowita 400 to prowadnice 350?
-
Zeleży jaki system . Przy rolkowych możesz zrobić 370mm
-
OK, jeszcze Was będę męczył ale nie dziś- niestety na nockę trzeba się zbierać
spokojnej nocy Panowie :)
-
Dzięki Wzajemnie ;)
-
Jakie polecacie nóżki meblowe (mogą być niskie) które można regulować od środka?
Czy takie coś jak w załączniku da się regulować?
-
Używałem kiedyś takich (http://sklep.intar.pl/nowosci/Produkt/54623_stopka-meblowa-integrato-z-fi-30mm-regulacja-7-17mm) i są ok. Link przypadkowy, kupowałem lokalnie.
-
Mam do ocieplenia bramę garażową blaszaną. Jedną ociepliłem styropianem 20 mm i pomalowałem. Tym razem zastanawiam się na ekranem zagrzejnikowym o gr 5 mm- to trochę mało więc ciekawą alternatywą jest pianka polietylenowa gr 20mm taka jak
http://allegro.pl/pianka-polietylenowa-gr-20mm-na-metry-tanio-20-2cm-i6276456804.html#thumb/2
Co myślicie ? Szkoda, że nie ma maty aluminiowej takiej jak ta "ekran zagrzejnikowy" o gr 20mm.
-
ale można nakleić ekran na styropian 20mm
-
kola te nóżki są świetne, jeszcze takich nie widziałem, przydadzą się bo niedługo robię meble dla dzieci
-
peter Też to rozważam przykleić styropian 20 mm i na to ekran 3 mm minusem tego rozwiązania jest podwójne klejenie czyli najpierw styropian i na to ekran (a pianka polietylenowa nie potrzebuje ekranu bo jest w miarę odporna mechanicznie i na czynniki atmosferyczne) - nie wiem czym to kleić by z czasem nie odpadło, wcześniejsze drzwi ze styropianem kleiłem pianką niskoprężną i dodatkowe mocowanie blaszkami i drutem.
-
A powieszone szafki sprawdzam tak. Przyznać się, który ma taki ładny uśmiech ? ;)
-
Przecież widać, że od spodu szafka podparta rurą to co to za sztuka ;)
Swoją drogą.. albo duża szafka, albo mały Krzyś ;)
-
Krzysiu brawo za test!!!
Jesteś moim idolem - kocham Cię za ten wyczyn.
-
Jesteś moim idolem - kocham Cię za ten wyczyn.
Ledwo Specu wyjechał a ten już... z kwiatka na kwiatek...
-
Ej.ale to nie ja . Żeby nie było że mnie później nie poznacie; )
-
Widać, nie wszyscy się zorientowali...
Teraz musisz swoje wrzucić
-
Mam w avatarze ;)
-
Zapraszam do przetestowanie mojej najnowszej półki.
Co prawda zrobiona ze szkła, ale można też z drewna.
-
Super...
-
Ładna realizacja .Grube szkło wytrzyma dużo . Jedynym mankamentem grubego szkła jest ta zielona krawędź . W swoich zleceniach stosuję szkło opti white. Jest troche droższe ale wygląda rewelacyjnie . Obejrzyj a zobaczysz różnicę :)
-
Znam różnicę.
Te tafle mam za darmo, a klientowi było bez różnicy.
Sala kinowa i tak jest ciemna.
-
Fajne to fakt
W tej Anglii to nie dość że jeżdżą po złej stronie, dziwne miary mają, "rudą wódę na myszach" , wieje i leje to jeszcze szafki do sufitu mocują :P
-
Mam do ocieplenia bramę garażową blaszaną. Jedną ociepliłem styropianem 20 mm i pomalowałem. Tym razem zastanawiam się na ekranem zagrzejnikowym o gr 5 mm- to trochę mało więc ciekawą alternatywą jest pianka polietylenowa gr 20mm taka jak
http://allegro.pl/pianka-polietylenowa-gr-20mm-na-metry-tanio-20-2cm-i6276456804.html#thumb/2
Co myślicie ? Szkoda, że nie ma maty aluminiowej takiej jak ta "ekran zagrzejnikowy" o gr 20mm.
Przyklej styrodur na piankę PU.
-
Drzwi składają się z trzech paneli które muszę oddzielnie uszczelniać a co za tym idzie będzie sporo "brzegów" które twardym styrodurem nie uszczelnię-sporo pianki zejdzie. Styropian można lepiej wcisnąć a na wierzch ekran. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
-
Mam taką samą bramę. Ociepliłem styropianem, do którego przykleiłem styropian 5 mm z folią aluminiową. Nie kleiłem styropianu do blachy. Mocowałem go kątownikami aluminiowymi.
Jeszcze jedno - przy podłodze jest szpara. Uszczelniam ją taką okrągłą rurą z pianki ( chyba fi 60), która służy do ocieplania rur. Do środka dałem kij z drewna, aby było wygodniej ją zakładać i zdejmować. Zakładam ją każdorazowo po zamknięciu bramy.
-
To ma sens. Sam styropian się sypie. Pewnie na upartego można by jeszcze dać giętkie ocieplenie za zgieciach ale czy jest sens?
-
amigorg właśnie myślałem o takim systemie (styropian i na to ekran zagrzejnikowy) tylko, że ja myślałem o klejeniu co by dało średni efekt wykończeniowy a tu widzę kątowniki aluminiowe bardzo estetycznie to wygląda minusem tego systemu są koszta-styropian, ekran i drogie kątowniki aluminiowe (w castoramie). Styrodur idealnie dociąć wkleić i po sprawie-no to teraz mam większą zagwozdkę niż przed pytaniem na forum :-) a jutro muszę to zrobić.
-
A koszty styroduru i kleju liczyles? Styrodur jest 2 albo i 3 razy droższy niż styropian.
-
Daj w około i środku , by powstały pola pasujące do styropianu o 3 cm gr. listwy drewniane i na to jak chcesz mieć estetycznie , cienką pł. lakierowaną ( taką jaka jest na tyłach szafek )
-
krzysiek_z
styrodur - 8 płyt po 12zł=96 zł plus pianka
styropian- 11płyt po 4zł=44zł + ekran 20zł +kątowniki ok. 19m*14,72= 140zł całość 204
tomekz
w garażu jest zimno i bardzo wilgotno-płyta by nie spuchnęła?
-
U teściowej (ma bardzo podobną bramę) zabezpieczyłem styrodurem 20mm, kleiłem bezpośrednio do blachy, ważne jest dokładne uszczelnienie na krawędziach pionowych i poziomych. W tych wgłębieniach na blasze stawiałem placki pianki, a sam sturodur oparł się na fabrycznych kątownikach. Wyszło estetycznie (sturodur koloru srebrnego) i szczelnie. Robota na godzinkę. Używałem tego: (http://synthosgroup.com/uploads/tx_simpageadditionaldata/bilbordsg_grupy_xps.jpg)
-
płyta by nie spuchnęła?
Praktyczna rada - wszystkie takie cienkie płyty moczę solidnie wodą i mokre przykręcam . Jak podeschnie jest prosto. :)
-
Dzięki panowie za pomoc, użyłem styrodur i specjalną piankę do klejenia. jeszcze pomaluję na biało i będzie estetycznie wyglądać.
-
napisz później czy czuć różnicę ;)
-
Zdjęcie nieco zakłamuje kolory, styrodur jest żółtowaty i pobrudzony. Po remoncie i odmalowaniu ścian to pomaluję je na razie jest ok.
-
jara jakiej pianki użyłeś do klejenia? tej co się klei styropian do ociepleń domu?
-
demolkaa do montażu styroduru użyłem kleju/pianki- zdjęcie w załączniku.
-
Dziękuję za odpowiedź
-
Ponieważ styrodur/polistyren jest bardzo gładki proponuję stronę którą kleicie delikatnie zmatowić papierem ściernym,
są nawet do niego specjalnie dedykowane pianki, ale to już przerost formy nad treścią :)
-
Styrodur - fajny na klocki do szlifowania . Łatwo zrobić negatyw profilu który mamy szlifować
-
Czy to już stolarstwo czy jeszcze płyciarstwo ?
Strugiem ręcznym muszę podopasowywać pióra do wpustów.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161218/9fd6ff54af6c1e3bed0cc09210b5c6e3.jpg)
-
według mnie jeszcze stolarstwo :) jakbyś dopasowywał pióra do wypełnienia poduszek to już nie :P
-
panoczki :) czy jak listy pod stelaż przymocuje na konfirmaty co 30 cm po boku dłuższym i po 20 cm po boku krótszym będzie dobrze ?
stelaż jest o 4 cm krótszy i o 1 cm węższy od materaca. Listy po dłuszym boku mają 47x30mm a po krótszych 47x35 mm przy czym montaż będzie po dłuższym boku z deskami. oczywiście pod spód dam klei poliuretnowy !
Taki rozmiar powinien pasować tylko trochę się boję żeby to utrzymało chociażby mnie - 95 kg żywej wagi !!
deski mają po 30 mm więc jak dam konfirmaty 40 mm będzie pasowało ?
help bo zbliżam się do końca święta w sobotę a ja obiecałem że do piątku maks się wyrobię :(
-
listy
Listy
"w" Ci zjadło w klawiaturze, czy ja nie kumam o co chodzi ? :)
-
MAG możesz śmiało mocować w tych odległościach nawet na wkrętach po uprzednim nawierceniu . Klej pod listwy wręcz wskazany :)
-
spoko. Dzięki przemek77.
Oczywiście chodziło mi o LISTWY :) Post pisałem trochę późno a po całym dniu przez kompem człowiek już prawie nic nie widzi :)
tylko jeszcze pozostaje długość konfirmat ? bo listwa ma odpowiednio 30 i 35 mm grubości więc dam chyba 40 mm (dla listwy 30) i 50 mm (dla listy 35 mm) - jeśli w tym myśleniu moim jest błąd niech mnie ktoś poprawi .....
-
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161221/27646259be94320f1b79c6b648796405.jpg)
I weź tu daj kobicie kawałek patyka i sznurek.
-
Ciesz się że Cię nie związała i nie zaczęła chłostać ;D
-
Ciesz się że Cię nie związała i nie zaczęła chłostać ;D
A nie pomyślałem o tym jak chciała jakiś patyk. Hehe
-
kurcze a ja swoja rózgę od mikołaja w piecu spaliłem a może to była taka wędka dla głodnego żeby se złowił
-
Dawno tu nic się nie robiło więc ja rozpocznę ten rok ;)
Szybkie małe zleconko. Do zrobienia 2 progi dębowe w/g projektu. Jakieś fikuśne sfazowania i nuta na uszczelkę.
Przy okazji zapytam. Co to za ślady (otworki) widoczne na zdjęciu ? Czyżby wypalone w suszarni drewnojady ?
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/2b3d1d3c088d914e115bb3a7cb991583.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/e7228f661cf27e88582e3537a11c9a99.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/b918c3deede880ce7c163ea78baa871a.jpg)
-
Specu niestety nie pomogę w temacie ale Ty mi możesz😉
Pytanie do jeszcze nie zaczętej roboty: meble głębokie na ok.400, szer.miejsca na szufladę ok.500, będą w nich ubrania(koszulki itd). Czy te prowadnice pożyją 3-4 lata?http://gtv.sklep.pl/prowadnica-kulkowa-h45-push-to-open-prestige-l-350,3,28940,8700
-
Sorki coś nie tak z linkiem
http://gtv.sklep.pl/prowadnica-kulkowa-h45-push-to-open-prestige-l-350,3,28940,8700 (http://gtv.sklep.pl/prowadnica-kulkowa-h45-push-to-open-prestige-l-350,3,28940,8700)
-
Producent podaje 25kg obciążenie ale także to że szuflada nie powinna być szersza niż głębsza
-
Pożyć pożyją ale jakość pracy tipona na kulkowych pozostawia wiele do życzenia. Niestety ale prowadnice kulkowe z założenia już nie są dostosowane do tipona przez brak odpowiedniego ślizgu na kulkach.
-
Dzięki za opinie, potrzebuję czegoś taniego i bez uchwytu bo pokoik bardzo wąski
-
To zrób uchwyt frezowany
-
Pomysł dobry ale to będzie płyta, ja nie mam sprzętu- zapytam tam gdzie będę zamawiał czy to robią
-
A ogólnie da to zrobić w płycie?
-
Akwa dobrze prawi. Ja często montuje takie:
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/98b447ad9aa8622ca243930906d4c001.jpg)
Ale możesz też i takie bez frezowania tylko sednikiem nawiercić:
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/fc8981b1d39f0c7f1c9de6d474db6321.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/95cc551faff1ddfc9039a3ac1fcfebe7.jpg)
-
Panowie z nieba mi spadliście, proste rzeczy ale jak ktoś nie w temacie to wiecie...
Pomysł cały czas ewoluuje, na dniach puszczę wątek.
Dzięki za pomysł
-
Są podobne z drewna do suwanych drzwi , nie wiem czy do mebli by się nadawały
-
Panowie z nieba mi spadliście, proste rzeczy ale jak ktoś nie w temacie to wiecie...
czasem człowiek głowi się i kombinuje a na najprostsze rzeczy nie zwraca uwagi :)
-
Weekendowe co nieco...
-
Temat schodów w oddali też sam ogarniasz ?
-
Niestety, musiałem się poddać. Sam nie jestem w stanie zrobić wszystkiego. Poza tym jak obserwuję chłopaków przy montażu to nie wiem czy dałbym radę to zrobić tak dobrze jak oni. Oprócz lżejszego portfela mam za to dobry układ ze stolarnią na przyszłość :)
-
Faktycznie może i lepiej , niż później się zastanawiać po każdym skrzypnięciu stopnia ,czemu się chciało zaoszczędzić parę złoty :)
-
W sumie to robią podobnie jak ja sam bym to robił z pomocą forumowiczów. Sporo przegadaliśmy ten temat wcześniej i podczas samego montażu. Trochę czasu też spędziłem u nich na stolarni.
Samemu w pojedynkę bez pomocy nie jest się w stanie zrobić wszystkiego w rozsądnym czasie (biorąc pod uwagę, że pracuję zawodowo sześć dni w tygodniu od 13.00 do 21.00 i to 60 km od domu). I tak dla mnie zostaną podłogi na górze i wszystkie meble w domu. Stolarze namawiają mnie też na drzwi żebym sam machnął (tyle tylko, że nie mam kiedy...).
Przemek zgłoszę się z pytaniem o wymiary płyt na drzwi do tych szaf jak tylko dokupię drugie tory i przykręcę przymyki oraz zdecyduję się na profile okuć do tych drzwi. Na najbliższą niedzielę zaplanowałem panele w hallu na górze a na kolejną w sypialni. Od 15 stycznia będę miał dwa tygodnie wolnego to może coś podgonię...
-
Nie ma sprawy . Jak coś to pisz
-
miły a jak będziesz robił listwy przymykowe. ja skrzynki robię najczęściej osobno na wymiar o 1 cm z każdej strony a potem daję listwy 10 dookoła a na górę listwe 20 i o niej tor górny i wówczas nie masz problemu z krzywymi ścianami. cokół robię jak są duże spadki podłogi. Ja zawsze się boje że jak zrobię na cokole to w razie wyrwania wózków może komuś na nogę spaść.
-
Pasy płyty o szer. 200 mm przykręcane do boków. Dolny i górny wieniec wystają o 90 mm więc zostaje po 110 mm do przykręcenia między boki a ściany.
-
Mam pytanie. Będę robił do siebie komandora z drzwiami przesuwnymi. Szerokość 4,5 m. Jaki system do drzwi polecacie? Nie mam doświadczenia w tych sprawach, a nie chciałbym kupić czegoś, co za rok mi sie rozleci. Będe wdzięczny za pomoc
-
Dobra proporcja ceny do jakości to Laguna. Wybierzesz na pewno coś fajnego.
Czasem używam też Sevrola. Jest droższy ale ma w ofercie kilka "smaczków".
-
Tak właśnie zastanwiałem się nad laguną. Ale konkretnie któryś model polecasz?
-
A który Ci się podoba ? Najczęściej daję Multiomegę ale to kwestia gustu.
Pamiętaj tylko by tor dolny dać wypukły nie wklęsły. Nie będzie Ci się syf tak zbierał.
Rolki górne łożyskowane a nie te najtańsze i będzie dobrze jeździć.
-
A drzwi po ile powinny na siebie nachodzić?
-
Powinien zachodzić na siebie tyle , ile wynosi szerokość profilu
-
Potwierdzam jakość Laguny, mamy 7 lat w mieszkaniu i nic się nie dzieje
-
A ja kuźwa się rozchorowałem i ani nie mogę szaf dokończyć ani kłaść paneli na piętrze. A takie miałem plany...
-
a ja zdrowy mróz się skończył to do garażu :) a że nie zawsze robi się rzeczy ładne czasem trzeba zrobić przydatne :)
Zakupiłem ostatnio kilka ścisków rurowych wiec trzeba było dorobić do nich rurki i zrobić im miejsce w garażu :)
-
W Sylwestra skręcałem szafę. A co!? ;) Taką sobie imprezę zrobiłem. ;D
Bazowałem na Sevroll Micra.
Koszt wózków na skrzydło to niecałe 30 zł.
Nie wiem, jak będzie za 7 lat, ale na tę chwilę jestem zadowolony.
A jak po siedmiu latach coś się posypie, to kupię nowe wózki na kolejne lata. ;)
P.S.
Spotkałem kolegę stolarza, który robi z płyty na zamówienie. Gdy powiedziałem, że skręcam na konfirmanty, on na to:
- Teraz tak się nie robi! Zwykłe wkręty 3,5x50 i już.
A ja, że robię dla siebie.
On: A... Chyba, że tak.
Czyli tak się teraz schodzi z kosztów... :/
-
ja polecam lagunę i jeśli nie łączę płyt to daję rączkę ramę (bardzo wygodne ale trochę droższa) i wózki z omegi. tor dolny gamy montowany na klips,
-
Czyli tak się teraz schodzi z kosztów... :/
Osobiście nie używam konfirmantów do skręcania mebli , tylko używam wkrętów 4x50 . I nie ma tu mowy o oszczędności , ponieważ koszt zakupu wkrętów jest wyższy od zakupu konfirmantów ;)
-
to nie koszty tylko oszczędność czasu i lenistwo bo nie chce się nawiercić pod konfirmat. co dopiero jakby miał kołkować i kleić.
-
to ja ostatnio robiłem szafkę pod frezarkę i żeby wstydu nie było mówię zrobię to jak profesjonaliści, wiec zakupiłem konfirmanty i wiertło do konfirmantów. Szafkę zrobiłem jak tylko mogłem najlepiej a wy mi teraz mówicie że to nie profesjonalnie? Nie trzeba było miesiąc temu mnie uświadomić? Idę wyrzucić wiertło i konfirmanty zanim się będziecie śmiać ze mnie że nieprofesjonalne rzeczy mam w garażu :(
-
Dokładnie jak piszesz tak zrób.
Potem idź kup kilo gwoździ i młotek.
Tak się rozpocznie nową modę na łączenie płyt ;)
A sciski dobra rzecz.
-
no toś zainwestował, takie wiertełko to koszt 10 zł może 15 zł.
-
dałem 30zł chciałem być jak profesjonalista i mieć profesjonalne narzędzia :P:P
-
Nie wiem czy oszczędzasz czas i pieniądzę skręcając na wkręty.
W pewnym momencie to się rozleci, a wtedy tracisz czas na reklamacje.
-
Co do wiertła do konfirmatów to kupiłem CMT i nie bardzo chce nawiercać pod łeb. Już Condor był lepszy...
-
ostatnia moja realizacja dzisiaj dorabiałem jeszcze winiarke przy szafce górnej
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/17/7152576_20170117_192735_resized_1.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/17/7152580_20170117_193512_resized_1.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/17/7152575_20170117_193127_resized_1.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/17/7152577_20170117_192811_resized.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/17/7152579_20170117_192823_resized_1.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/17/7152582_20170117_193624_resized_1.jpg)
przejście rysunku drewna na szufladach
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/17/7152583_20170117_193919_resized_1.jpg)
-
Andriu, zawodowo! :)
pytanko , jak fachowo wycina się elementy poziome w szafce narożnej, chodzi mi np. o półkę i jej wewnętrzny kąt prosty . Oraz jak okleić obrzeże? Czy po prostu zamawiasz takie formatki?
elementy lakierowane? te białe. czy okleina błyszcząca?
-
płyty zamawiam bez wycięcia, tu akurat 80x80 półka i 82x82 wieniec i zacinam to zagłębiarką a następnie docinam wyrzynarką. potem lekki szlif i i oklejam na kleju butaprenie.
Dolne fronty okleina dębowa oklejane krawędzie 1,5 mm okleiną naturalną, lakier mat
góra mdf lakier połysk kolor crem
szafka na zapasy tandemy bluma, reszta tandembox antaro
zwróć uwagę na wzmocnienia na szafkach narożnych z powodu ciężkiego blatu granitowego.
Z tego powodu prawie wszystkie szafki dolne mają konstrukcję wieńcową
-
Kuchnia bardzo ładna :)
Do narożników mam bardzo praktyczne i wygodne urządzenia: wysuwany, łamany kosz i półki obrotowe - ułatwiają dostęp do garnków wewnątrz.
-
klientka nie chciała proponowałem, w tych szafkach będą jakieś sokowniki, i rzeczy których się rzadko i sezonowo używa
-
Amigorg, racja też w swojej kuchni coś takiego zainstalowałem
-
pewnie w małej kuchni bym zainstalował, ale dla klientki to był już max okuć które chciałą finansować, taka nerka to koszt około 800 zł nie mówiąc o magic cornerze
-
kolejne materiały na kuchnie przyjechały a poprzednia nie skończona, na szczęście w streczu sobie bezpiecznie poczeka. kurcze jak ja to ogarne nie mam etykieciarki.
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/18/7157695_20170118_160558_resized.jpg)
-
Kurde jak mi się strasznie nie podobają te aluminiowe listwy na łączeniach blatów :( żeby nie było tak samo u mnie ;P
-
Andriu, skąd zamawiasz płyty?
-
Kurde jak mi się strasznie nie podobają te aluminiowe listwy na łączeniach blatów :( żeby nie było tak samo u mnie ;P
Jak zafundujesz sobie szablon do łączenia blatów, to jest tak idealnie, że nie potrzeba listwy.
-
Nie będę fundowal szablonu ludzią którzy robili u mnie kuchnie ;D
-
tnie, okleinuje i dowozi mi Marecki Wadowice
-
Jak zafundujesz sobie szablon do łączenia blatów, to jest tak idealnie, że nie potrzeba listwy.
Czy takie łączenie robione frezarką według szablonu gwarantuje 100% odporność na ciecz? Chyba nie. Widziałem już spuchnięte wióry na tych łączeniach.
-
Odrobina silikonu i po kłopocie.
-
No właśnie widziałem raz, jak taki blat łączono na silikon. To chyba nie ma prawa puchnąć...
-
Właśnie przy silikonie najczęściej puchnie , bo po jakimś czasie podczas czyszczenia się go wydłubuje . Krawędź zabezpieczona klejem wodoodpornym zapewnia niemal 100% pewność ,że blat nie spuchnie .
-
Silikon to dziadostwo w takich miejscach.
Klej np. poliuretanowy? Smarowane i wyschnięte 2 lica osobno, czy sklejone razem na montażu?
-
Ja tam się nie znam. Mówię co widziałem :-)
-
klejone na montażu . Kleje klejem poliuretanowym lub patexem wodoodpornym . Bardzo dobry jest też klej polimerowy, działa na zasadzie wypełniacza .
-
Dokładnie wystarczy Patex wodoodporny i nie ma problemu.
Jak ktoś ma w planach kiedyś rozkręcać taki blat, można poczekać aż wyschnie i wtedy dopiero skręcić.
-
Jak ktoś ma w planach kiedyś rozkręcać taki blat, można poczekać aż wyschnie i wtedy dopiero skręcić.
Raczej nie do końca, bo pod wpływem tego kleju wstaję wiór i tworzą się nierówności , przez które będzie problem ze szparą na łączeniu .
-
Czyli raczej poliuretan lub polimerowy?
-
Dokładnie wystarczy Patex wodoodporny i nie ma problemu.
Potwierdzam, ja mam blaty sklejone na patex i nic nie puchnie a blat leży już 5 lat.
-
poliuretan klejony w trakcie łączenia, (dobrze skręcone blaty) i po wyschnięciu wykończony twardym woskiem (najlepiej z dodatkiem plastyku) całkowicie wodoodporny na lata i zajefajnie wygląda ;D
-
np. takimi ;D
-
Ha, ha, ha :)
Jak będę robił kuchnię u siebie to na bank się do Ciebie zgłoszę - pomożesz mi z blatami :)
-
niema problemu bezrysowo będzie ;)
-
Jak ktoś ma w planach kiedyś rozkręcać taki blat, można poczekać aż wyschnie i wtedy dopiero skręcić.
Raczej nie do końca, bo pod wpływem tego kleju wstaję wiór i tworzą się nierówności , przez które będzie problem ze szparą na łączeniu .
Smarujesz cienką warstwą, po wyschnięciu jak coś tzn wiórek wystaje, to go lekko papierkiem. Tak potraktowałem już kilka blatów przylega idealnie. Przecież skręcasz je śrubą, siła taka, że nawet gdyby coś to zniknie bez śladu.
-
Jak wiecie mam teraz sen zimowy... No ale ręce świerzbią... A znalazłem w szufladzie stalkę HSS (do noży oprawkowych do toczenia). No to sru na szlifierkę (chłodząc śniegiem), potem kawałek drewna, rozciąłem, podłubałem, posmarowałem żywicą, ścisnąłem. No i mam fajne dłuto do gniazd za 10zł - tylko jeszcze rękojeść oszlifować muszę.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/164897141/original.jpg)
No i jeszcze kolega mnie ostatnio zapytał czy mu zrobię wazonik - taki nowoczesny kanciaty. Mówię "ok, warsztat nieczynny, ale zajdę i sprawdzę czy w ogóle mam jakiś dość duży świder". No i poszedłem sprawdzić... dwie godziny później wazonik już był gotowy - przy pomocy piły ręcznej, nowego dłuta które od razu chciałem przetestować i struga do końcowego wyrównania. Tylko dziurę musiałem wyrzeźbić frezarką bo znalazłem świder ale jakiś stary, krzywo naostrzony i wiercenie wzdłuż włókien to była męczarnia.
Dłuto się sprawdziło - po obrobieniu wszystkich ścian wazonika przestało golić włosy na ręku ale żadnych wyszczerbień i nadal dość ostre by używać.
To chyba sosna jest? Znalazłem słupek dzisiaj rano przy śmietniku bo ktoś wyrzucił jakieś stare łóżko, więc zrobiłem recykling.
Jeszcze tylko becja i lakier... ale to już zrobię w domu ;)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/164897139/original.jpg)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/164897140/original.jpg)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/164897142/original.jpg)
-
Henry, gdzieś Ty się podziewał ;) wybudziłeś się już ;D
-
mróz się skończył, śniegi stopniały poczuł wiosnę i od razu wylazł z nory :D
-
Henry, za szybko machasz tym pobijakiem ;)
-
Nadal zimuję. To tylko tak przypadkiem zaszedłem do warsztatu i tak jakoś samo wyszło ;) A jak jest taki lekki mrozik (dzisiaj było -2C) to nawet lepiej się pracuje bo takiej wilgoci nie ma. Choć jak przywiozłem kawałek deseczki do domu to się od razu banan zrobił...
Ale za to jutro w domku, kocyk, ciepła herbatka i nauka programowania. Albo lutowanie, albo fotografia... trzeba nadrobić inne hobby :)
@mily68: musiałem się rozgrzać. Zaczynałem w rękawiczkach, ale po paru minutach już mi nie były potrzebne ;)
EDIT: Swoją droga wczoraj mocno się zastanawiałem jak ten kształt wyciąć na pilarce - jak poustawiać pochylenie, jak to w ogóle zamocować na wózku - czy może jakieś korytka porobić. Jak to przyciąć jak już będzie częściowo przycięte... A tu się okazało że wystarczy zgrubnie przygotować dłutem, a potem parę ruchów małym strugiem i gotowe. 8)
-
I wyszło piknie...
-
Jakiego programowania się uczysz ?
-
a ten wazonik czym zabezpieczysz od wewnątrz żeby wody nie wchłaniał ? no chyba że tylko na sztuczne kwiatki ma być :)
-
Jakiego programowania się uczysz ?
Teraz akurat php (do stron na mysql).
a ten wazonik czym zabezpieczysz od wewnątrz żeby wody nie wchłaniał ? no chyba że tylko na sztuczne kwiatki ma być :)
Do suchych bo chcę tylko z wierzchu dać politurę.
Ale można w otwór włożyć szeroką probówkę, albo coś w tym rodzaju i będzie też do mokrych (można wtedy wyjąć do umycia z glonów).
-
moje wczorajsze montaże wraz z moim nowym samochodem dostawczym
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/29/7252309_20170128_183658.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/29/7252722_20170128_183634.jpg)
montaż tych półek opisałęm w wątku krok po kroku
szafa w całości z płyty akrylowej połyskowej
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/29/7252657_20170128_132737.jpg)
oraz szafka łazienkowa lakierowana biała z awentosem HKS
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/29/7252656_20170128_132746.jpg)
-
Gdzie ten samochód ? 8)
-
W szafie ;)
-
samochód zakurzony więc nie robiłem zdjęć, mój pierwszy montaż na który jechałem samochodem dostawczym dotąd męczyłem się z przyczepką
-
Ja pożyczam.
Za mało byłby używany, żeby kupować...
Pożyczam sprintera najdłuższego, a i tak czasem mało miejsca....
-
Ja ostatnio pracę "przy pile" zamieniłem na pracę "z piłą" ;). Jest tego trochę, teraz tylko do przetarcia. Ale powiem, że ciężki kawałek chleba. Poszły 2 dęby (niewielkie) i 2 brzozy. Część dla mnie, część do oddania za pomoc.
-
Z pierwszego, to słaby materiał będzie, za dużo sęków..
Brzoza - fajny materiał.
Ja bardzo lubię
-
gdzie pożyczasz busa, generalnie jak ktoś ma dla siebie to szanuje i traktuje jak kobietę, której się nie pożycza, a jak mam płacić np 100 za dniówkę to jest troche drogo
-
Od sąsiada.
Płacę 100 dniowki + paliwo.
-
Siema, pytanie do fachowców od płyt: próbuję zastosować łączniki mimośrodowe Blum i już kilka razy był babol tzn. płyty nie zrównują się idealnie, jedna krawędż minimalnie wystaje. Problemem jest "zejście" otworu 25mm pod łącznik i tutaj pytanie: czy przyczyną może być wiertło Condor(nie jest najlepszej jakości)?
-
Przyczyną krzywego nawiercenia jest krzywe wiercenie.
Cóż my Ci możemy poradzić w tej kwestii ? Na pewno wiertła Condor.pozostawiają wiele do życzenia ale jaki to związek z Twoim problemem nie odpowiem bo kubek z fusami zostawiłem w domu ;)
-
Specu nie chodzi o krzywo w sensie "pod katem" tylko że łącznik powinien być np. 3mm od krawędzi- trasuje dobrze, nawet robię punkt wkrętem i młotkiem i dupa...
-
Dalej będe próbował, kupię lepsze wiertło i na pewno dam znać- efekty będą widoczne w mojej realizacji
-
Nie wiem gdzie masz to przesunięcie dokładnie. Daj fotę. Ale naprawdę nie wiem o co chodzi skoro po korekcie dalej masz przesunięcie.
-
Fotki nie będzie, w robocie jestem ale fajnie że jesteś Specu, zawsze można na Ciebie liczyć👍 Ok trzeba kawe robić- pierwsza jakby co😉
-
Czasem się zastanawiam Specu ile już jesteś w branży, tyle co Ty piszesz to ja nie miałbym kiedy pracować😀
-
Sporo czasu spędzam w korkach :)
Myślę, że masz przesunięcie bo ucieka Ci nawiert od czoła płyty. W surowym wiórze cięzko idealnie nawiercić.
-
A właśnie czoło płyty, jeśli to tu będzie problem to zrobić jakiś szablon 18mm z otworem 5mm
-
Nakładany na płyte
-
Na pewno pomoże. Ja czasami oklejam stronę gdzie ma być ta śruba. Okleina pomaga w dokładnym nawierceniu.
-
Plany były zacne, ale kilka spraw plus kupno motocykla pokrzyżowały wszystko.(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170201/3024187bc24b83a85619d0d01c77296b.jpg)
Udało się zrealizować połowę roboty związanej z przedłużeniem blatów w meecu.(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170201/eba54f9e309bb7084fc489f525686227.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170201/962d363baf4fcb373a63a63c6a137cfa.jpg)
Na wiosnę jak będzie cieplej ( obecnie -5 i nieogrzewany warsztat) poprawię spawy, malowanie i montaż blatów. całość zostanie obudowana sklejką. Wszystko tak skonstruowane, że jak meec padnie to można wymienić na coś innego z marketu.
A tu ws15 która również miała być remontowana.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170201/937e505f8512e33e2a0b81579927e7c5.jpg)
Jednak Motocykl wygrał :-) (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170201/2d92fc6d94d44f4192d672162a8dba34.jpg)
P.s. Grzejnik na zdjęciu nie działa :@
-
dzisiejszy wieczorny urobek
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/9/7357455_20170209_215640_resized.jpg)
-
a wiecie dlaczego robię taką szafkę, z obniżoną półką
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/9/7357456_20170209_191508_resized.jpg)
-
Jakie to są prowadnice i po ile kupowałeś? Hehe - widzę że na blaty idzie HPL - na oko to nawet to samo źródło co moje. Zamiast przedłużać to zastanów się czy da się obniżyć oryginalne blaty i ten HPL "nałożyć" na nie - przynajmniej będziesz miał jedną płaszczyznę do regulacji na stronę, a nie 2. HPL super sprawa, choć pasuje go i tak podeprzeć od spodu - coś a'la kratownicę zrobić z profila bo delikatnie się ugina jak "wisi".
-
a wiecie dlaczego robię taką szafkę, z obniżoną półką
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/9/7357456_20170209_191508_resized.jpg)
Szafka zlewozmywakowa i tandem boxy sygerują meble kuchenne lub na upartego łazienkowe. To oznacza, że będzie tam blat. Obniżenie może sugerować zastosowanie niskiego blatu (28) lub niższego. Przy niższych płyty grzewcze czasem nie wchodzą. Ewentualnie płyta z termoobiegiem. Są ine wyższe i głębiej muszą wejść.
Ja inaczej rozwiązuje takie tematy ale pasuje mi, że właśnie w tym celu to zrobiłeś.
-
to jest szafka kuchenna pod płytę indukcyjną, blat 38mm. kilka razy się spotkałem że płyta indukcyjna miała aż 55 mm grubości bo wystają 4 takie okrągłe wiatraczki. bez tej obniżonej płyty nie zmieściłbym indukcji, nie chce aby te wiatraczki dmuchały ciepłe powietrze do szuflady ze sztućcami więc daję tą płytę obniżoną. ostatnio przy blacie 3 cm x 60 cm głębokości, i płytce na ścianie 2 cm to musiałem obniżyć płytę i dać profil aluminiowy oklejony od czoła bo mi 1 cm tej listeweczki wychodził, a to by się nie utrzymało. najgorsze są płyty gazowe które mają doprowadzenie gazu od spodu na środku, normalnie ostatnia którą montowałem mimo zastosowania specjalnego kolanka wystawała tyle że tarła o ściankę tylną szuflady blumowskiej niskiej czyli 85.
to są prowadnice blum antaro. tej kuchni będzie ich 9
no i powiększone szafki górne tj o wys 108 cm na troje klap podnoszonych na aventosach
-
w belmebie za tandemboxy antaro płące około 120 niskie i 150 wysokie, cały komplet, zaślepki, mocowania frontu, tyłu i mocowanie szybek bocznych
-
Coś wygrałem ? :D
Te wiatraczki to właśnie wspomniany przeze mnie termoobieg. Płyty takie nie wchodzą w niski blat jeśli pod płytą jest piekarnik. W innych przypadkach jest ok
I taka mała uwaga. Przy termoobiegu tej płyty tam nie powinno być. Ma dmuchać w szuflady.
-
ej termoobieg masz w piekarniku, a to jest chłodzenie płyty, nie widziałeś jeszcze długiego widelca do grilla wbitego w ten wiatraczek i przez to płyty do wymiany. gadałem wówczas z serwisantem i powiedział, żeby w miarę możliwości płyty indukcyjne od spodu przysłaniać
-
No ale chłodzenie to termoobieg z technicznego punktu widzenia.
-
to jest szafka kuchenna pod płytę indukcyjną, blat 38mm
A co z cyrkulacją powietrza? Z tyłu masz szczelinę by był obieg?
Płyty takie nie wchodzą w niski blat jeśli pod płytą jest piekarnik.
Z tego co pamiętam u siebie to piekarnik miał korpus niższy niż jego front, i w tym obniżeniu właśnie się schowały wystające wihajstry od płyty indukcyjnej.
-
tak jest ale jak piekarnika. Pod moją płytą nie będzie piekarnika, bo będzie w słupku?
-
Andriu zobacz sobie ten sklep szuflady masz taniej http://melbo.pl/pol_m_Akcesoria-Meblowe_Szuflady_Kompletne-zestawy-200.html (http://melbo.pl/pol_m_Akcesoria-Meblowe_Szuflady_Kompletne-zestawy-200.html)
-
dzieki dodałem do ulubionych
-
dzisiaj kolejne szafeczki do kuchni, w tym jedna łączona na lemelki, szafka górna 108wys x 70 szer i 30 głęb, będa 3 klapy 355 podnoszone aventosem HKS . lamelownica ferm, wymieniłem kiedyś tarcze na makitę jednak robiła za duże otwory i lamelka latała w gnieździe, podostrzyłem starą fermowską tarcze i lamelki wchodzą pasownie. MAkitę muszę zeszlifować o 0,5mm
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/11/7371321_20170211_183910_resized.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/11/7371319_20170211_184040_resized.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/11/7371323_20170211_184845_resized.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/11/7371322_20170211_185236_resized.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/11/7371318_20170211_193024_resized.jpg)
-
Dzuś Pany muszę trochę pociąć szkło. Jakiś konkretny nożyk z marketów polecacie czy wziąć pierwszy lepszy ?
-
ostry :P
a co ze szkiełka będziesz robił ?:)
-
Witrażyk w oknie pewnie :-).
-
Juz sobie kupiłem.
-
Popełniłem kilka półek dla dzieci, sklejka + malowana HDFka,
montaż Rakoll Express + kołki + lamelki (zero wkrętów), malowane wodną Tikkurilą,
surowa sklejka pokryta olejowoskiem Nostalgia, fotoradary będą wisiały na "french cleat":
-
Czym malowałeś tę HDFkę?
-
Standard czyli pierwsze 2 warstwy welur ostatnia gąbka.
-
Chodziło mi o użytą farbę / lakier.
-
Everalem :)
-
Trzeba Cię za język ciągnąć... :)
Akrylowa czy alkidowa? Gotowe kolory można kupić czy trzeba szukać mieszalni? Widzę, że w Castoramie mają bazę (aqua).
Szukam czegoś, co da podobny efekt, tj. ładnie pokryje jednolitą powłoką MDF czy sklejkę z poszpachlowanymi ubytkami.
-
Dziś zupełny brak mocy. Jak dojechałem na warsztat tak prawie nic nie zrobione. Jeszcze Meridox wpadł na grila i mnie zagadywał więc będzie na Niego moje lenistwo.
Ale żeby tak do końca dzień nie był zmarnowany to zrobiłem sobie dżigi łigi do kołków fi 10.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170215/380f2aefa933692b1fbe39e7f650ad6a.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170215/81e9e7077cf8b2d8310bd1ed94a689ae.jpg)
-
a ten dłuższy element nie powinien być przezroczysty?
-
Może i powinien ale nie chciało mi się po plexi jechać. Są wywiercone wizjery.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170215/d97606a43d3728e770bc3f4b71d8655e.jpg)
-
no, no, przewidziałeś to :) szaleństwo :)
-
Dziś zupełny brak mocy. Jak dojechałem na warsztat tak prawie nic nie zrobione. Jeszcze Meridox wpadł na grila i mnie zagadywał więc będzie na Niego moje lenistwo.
Ale żeby tak do końca dzień nie był zmarnowany to zrobiłem sobie dżigi łigi do kołków fi 10.
gdybym nie wpadł to byś przespał cały dzień pewnie i nici z dżigi łigi by były :P a kiełbaska z grillo-kozy pierwsza klasa na kolacje robie u siebie :)
-
na kolacje robie u siebie
od razu ze śniadaniem sobie zróbcie :)
-
normalnie nutką zazdrości zaleciało ;)
-
hehe, trochę tak :)
-
malowane wodną Tikkurilą,
Everalem :)
Trzeba Cię za język ciągnąć... :)
(aqua).
a dokładnie:
https://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/produkty/tikkurila_everal_aqua_semi_matt_40 (https://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/produkty/tikkurila_everal_aqua_semi_matt_40)
Kupuję w lokalnej mieszalni, "rozlewają" mi nawet male opakowania i mieszają na wybrany kolor.
Z kryciem to różnie bywa i zależy od koloru.
-
kolejne szafeczki zrobione, sklejona szafka komin na piekarnik. na jednym zdjęciu pokazuje jak wygląda cofnięta ścianka tylna dla wentylacji piekarnika, w innym pomieszczeniu reszta szafek w tym szafka rogowa skośna i ta ostatnio klejona kremowa.
Jeszcze tyko obrobić fronty i można montować
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/17/7418861_20170216_214436_resized1.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/17/7418860_20170216_213537_resized.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/17/7418859_20170216_213519_resized.jpg)
-
No trochę pracy widać.
-
jak na razie 15,5 godzin pracy, głównie wieczorkiem i jedna sobota
-
acha jeszcze jedna wąska szafeczka wisząca typu cargo na prowadnicach tandem,
-
Andriu: jest jakiś konkretny powód, że owijasz gotowce streczem? Czy to tylko ochrona przed pyłem?
-
przed pyłem i wilgocią, to jest płyta crem ze struktura skórki pomarańczy więc jak trochę kurzu siądzie to trzeba czyścić, a tak odwijam folię i wieszam szafeczki. N a razie pracuje w piwnicy gdzie nie ma izolacji przeciwwilgociowej, więc po kilku dniach plecy robią się wypukłe. mam już wszystko nawiercone, dolene hks zamontowane, i pomierzone wiercenia do drzwiczek, więc gotowe szafeczki czekają na wyjazd.
-
Coś tu się nic nie dzieje. Wrzucam więc moje dzisiejsze wypociny z odpadków. Schnie teraz po pierwszym lakierowaniu. Ta dłuższa została po jednej z robótek więc szybki pomysł na nią. Kto zgadnie co to będzie ? Poza froncikiem reszta elementów do tej właśnie rzeczy ;)
A swoją drogą to przez Was zupełnie inaczej patrzę już od dłuższego czasu na drewno. Nie ma że do pieca. Każdy element kulka razy oglądam i kombinuje co by tu z niego zrobić ;D
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170225/1fbb8f2ce0cda0d601c31904c1b29ef5.jpg)
-
Witaj Specu :D miło popatrzeć ,że coś tam działasz ale proszę nie kładź polakierowanych czy tam olejowanych elementów ,na podłodze
po pierwsze dłużej będzie schło po drugie w trakcie chodzenia unosić się będzie kurz i osiadać dam gdzie nie trzeba :)
-
Specu bo to jest zboczenie kiedy szwagier wrzuca "obałek" ze starej jabłonki do pieca a TY go wyrywasz i robisz świecznik ;D
-
Dobrze gadasz ale nie zrobiłem jeszcze kącika lakierniczego. Jest to tak troche po partyzancku przykryte ;D
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170225/cdbcaee5fd261e5c874df4d3f01ea8e6.jpg)
-
Całkiem ciekawy bajer dziś zmontowałem. Kiedyś już to widziałem ale pierwszy raz z tym do czynienia miałem.
-
ekstra!
-
Ile trzeszczy ta przyjemność, bo faktycznie fajne. Cena pewno zwala z nóg.
-
Też jestem ciekaw jaki jest koszt takiego bajeru.
-
Ile trzeszczy ta przyjemność, bo faktycznie fajne. Cena pewno zwala z nóg.
Znalazłem cenę. Na stronie producenta cena brutto to "tylko" 1292 PLN za wersję Classic, także tego....
-
Tak czułem, że będzie grubo ;D. Może ktoś produkuje to taniej?
-
Pewnie Spec... ;D
A to było lokowanie produktu ;)
-
To może jakiś rabacik dla forumowiczów ;D.
-
Lokowaniem produktu był tylko ten super hiper WOW Dżon niesamowity śrubokręt Blum'a ;D
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170301/52c8517a25d309009452f9baf159b231.jpg)
-
Wow :). Ale cudo ;D. Przepiękny.
-
Specu dogóry nogami fote dałeś ,a przecie na sprzęcie instrukcja jest gdzie góra :P
-
Bo to kryptoreklama ;D
-
Kurde wszyscy śpią a człowiek dopiero z montażu wrócił. Miało być wolne a tu nagle info, że sprzęty przyjechały.
I do 23.30. Masakra. Ale się udało ;)
I najważniejsze. Są nogi przechodzące w blat ;D
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170302/91b5147893c97d4ae71a7199dea4d286.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170302/360ffc9c26223270501229d3c29ad54b.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170302/c491df8793abb72e8e4fcde69111a5f3.jpg)
-
Coż to za buteleczki? :P
-
To pewnie woda mineralna Alfred ;)
-
Specu sam projektujesz kuchnie czy wykonujesz według czyjegoś projektu?
-
Z projektami różnie. Czasem sam a czasem od projektanta.
A te butelki to woda ale podoba mi się Wasz tok myślenia ;D
-
ładna robota a te górne szafki to z czego bo niewyraźnie widać, okleina?
-
A te butelki to woda ale podoba mi się Wasz tok myślenia ;D
Specu dbaj o Polskie znaki proszę. Jest różnica międze zrobić laske i łaskę. Tak samo woda i wóda ;)
Ale pewnie tylko paluszek z ALT'u się omsknął ;)
-
Dajcie spokoj z polskimi znakami, jak ktos pisze z telefonu to nie jest takie proste, czasami slownik sam zmieni, a czasami wstawi inne slowo i dopiero wtedy glupoty wychodza.
-
Dajcie spokoj z polskimi znakami
Kolega nie zaskoczył subtelnego żartu :)
woda->wóda - kwestia polskiego znaku który "olał" spec :)
Zauważ, że specu użył w swojej wypowiedzi polskich znaków
-
Polskie
Żeby nie to, że był to subtelny żart to ja Ciebie bym posłał na rekolekcje z języka polskiego ;)
-
No to mnie podeszliście z tymi znakami, i ja się tak dałem, wstyd normalnie :-[
-
Co Ty Arka?? nie pijesz alkoholu? ;D
-
Polskie
Żeby nie to, że był to subtelny żart to ja Ciebie bym posłał na rekolekcje z języka polskiego ;)
Patriotą jestem ;D
-
to Ty orzeł biały w koronie jesteś ;)
-
;D
-
Jako, że ręce już od mrozu nie drętwieją to czas się było przeprosić z proxxonkiem. Tak oto powstał shuriken i kunai. Przy okazji wyszło na jaw, że nie umiem wycinać kół tym cudem :((https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170306/4f998564fd3eaef5b3a94db2347beae9.jpg)
-
Taka sytuacja
-
Ja z braku miejsca upchnąłem wiertarkę na stojak od ukośnicy.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170311/a1c41be26d2f20f0665c746301b27379.jpg)
-
U mnie ostatnio tylko to się dzieje...
-
Się w wątku mało dzieje i znów muszę zupować ;)
Szybko dziś okuwamy skrzydła i po perypetiach na poczcie czas pofrezować trochę ;)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170314/67bfd2635a5ffffec60c354c50c7c94e.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170314/ec2ebad886c932a3c9c926c5f35f7b4c.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170314/7ef4a161c571d205404213db44482c55.jpg)
Ps. Fajną mam etikieciarkę ?
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170314/f4a54f81b4fe711f63a23604e2226c3a.jpg)
Tak wiem. To już niemodne ;D
-
Kurna no musiałeś mi przypomnieć że czekają mnie jeszcze lustra na drzwi w szafie w wiatrołapie?
Odkładam to i odkładam bo wiem że będzie bolało po kieszeni a tu jeszcze w cholerę wydatków. Obecnie usiłuję znaleźć czas żeby dokończyć panele w synusiowym pokoju...
-
Specjalnie właśnie chciałem Ci przypomnieć ;D
-
Tak wiem. To już niemodne ;D
Bez przesady, to jest takie... podtrzymanie tradycji :D.
-
Moje drugie w życiu mebelki :)
Jak wspominałem do łazienki przyszłych teściów ;)
Po raz pierwszy robiłem wręgi. Miałem trochę problemów bo nie wiem czemu, ale na początku strasznie mi wyrywało laminat.
Dopiero po iluś tam próbach znalazłem stronę frezarki, która tego nie robi. Frezowałem frezem piłkowym z łożyskiem. Ogólnie wyszło dobrze na 97%.
Mam 5mm wręg, a płyta na plecach będzie 3mm. Czy bić gwoździkami, czy wkręty. Czy może zainwestować w taker pneumatyczny (mam bardzo malutki kompresor). O mam chyba gdzieś jeszcze ręczny taker.
Teraz się zastawiam czy nie powinna być wodoodporna płyta :/ Może ewentualnie czymś pomalować niewidoczne ranty, które nie są obklejone?
Po raz pierwszy też montowałem metaboxy z blumotion (w kuchni mam antaro). Przy okazji mam pytanie. Nie mogę nasadzić sideboxa na reling przeszkadzają bardzo te przetłoczenia widoczne na zdjęciu w załączniku. Mogę potraktować to młotkiem, ale chyba nie o to chodzi.
-
Musisz mocno wklikać a nie wsuwać.
-
I jeszcze jedno. Podpij od spodu chodziaż śmizgo jakieś. Chyba, że to podwieszana będzie.
-
I jeszcze jedno. Podpij od spodu chodziaż śmizgo jakieś. Chyba, że to podwieszana będzie.
Będą nóżki 10cm i cokół na plastikowej rynience.
Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
-
pomagam koledze wykonać gołębnik -
na chwilę obecną tak się prezentuje
Brakuje jeszcze kilku rzeczy
-
Gonty przybite, a jak teraz obróbki blacharskie zamontujecie ?
-
Nie będzie. Jako zakończenie boczne będą metalowe kątowniki.
Generalnie plan jest taki, żeby wykorzystać maksymalnie to, co znajdziemy u kolegi- stąd między innymi okna, każde inne 😉
Pierwotnie miała być dachówka, ale ja się nie zgodziłem.
-
Moja pierwsza styczność z intarsją. Taki efekt pracy.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170315/db526d7b88e3d0083aa3cdf238d04fb0.jpg)
-
Brawo :)
świetny efekt
-
Pierwotnie miała być dachówka, ale ja się nie zgodziłem.
I słusznie, za mały kąt nachylenia.
-
Dzięki
-
Jacek ale pojechałeś, gratulacje.
-
Pierwotnie miała być dachówka, ale ja się nie zgodziłem.
I słusznie, za mały kąt nachylenia.
I tak jest bardzo mały...
-
Takie dwa przyrządy u mnie powstały.
(http://obrazki.elektroda.pl/7094870100_1489646513_thumb.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/7094870100_1489646513.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/5677044000_1489646516_thumb.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/5677044000_1489646516.jpg)
-
Jeszcze jedna robótka z dzisiaj.
Pudełko na resoraki dla synka.
Miało być na wczepy, niestety frez Graphite w sośnie daje radę ale sklejka to już na niego za dużo. Kreg pomógł i myślę że dał radę.
(http://obrazki.elektroda.pl/8784575600_1489692292_thumb.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/8784575600_1489692292.jpg)
-
Zaślepki miały być widoczne ? tzn na zewnątrz? chyba ładniej by wyglądało wewnątrz pudełka, no chyba że to zamierzony cel jest :)
-
Mają być jako ozdoba, dlatego są ciemne i z zewnątrz.
-
Wczoraj powstała (prawie) culaga do stolika do frezarki.
Ciekawe jak sprawdzi się odciąg wiórów.
(http://obrazki.elektroda.pl/7823267200_1490619773_thumb.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/7823267200_1490619773.jpg)
-
no widzę że męczysz frezarkę jak ja ;D
ja dziś dorobiłem sanki do połączeń na wczepy :)
-
Męczę, fajna zabawa jest jak coś wyjdzie.
Te tulejki z gwintem to masz wbijane?
Kupiłem takie wkręcane i za nic nie idzie tego prosto wkręcić.
-
te są pazurkowe wbijane nie ma bata krzywo ich zamocować ale te wkręcane są mocniejsze
-
Męczę, fajna zabawa jest jak coś wyjdzie.
Te tulejki z gwintem to masz wbijane?
Kupiłem takie wkręcane i za nic nie idzie tego prosto wkręcić.
Do wkrecanych trzeba zrobić prowadnice żeby je prosto i pewnie wkręcić. You tube przewodnikiem
-
Kurcze, nie mogę znaleźć.
Daj jakiegoś linka albo chociaż angielską nazwę pod jaką tego szukać.
-
najprostszy patent to kawałek grubego płaskownika, 1cm grubości wystarczy, wywierć w nim otwór o średnicy zewnętrznej tej mufy wkręcanej (tylko prosto ) licujesz wtedy otwory ze sobą, ściskiem płaskownik łapiesz do deski, wkładasz w otwór mufę i wkręcasz :) nie ma bata żeby zeszło :)
-
albo profil zamknięty, który nie musi byc aż taki taki gruby ;)
-
Pierwsze klejenie poliuretanem i pierwsza wpadka (zapomniałem okleić) ;)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170401/3ff568047ca95810677a61681f8da592.jpg)
No i chyba pierwsza na świecie klejonka z OSB
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170401/c268bdcb192a805c839aebe039cd0366.jpg)
-
mówią że tylko pierwszy raz boli później już tylko przyjemność :P
-
carpenter a cóż to za projekt do którego potrzebna klejonka z OSB?
-
Pewnie nie miał wystarczająco szerokiego kawałka :)
-
Ułóż sloje naprzemiennie w klejonce.
Poliuretan świetnie się szlifuje
-
tak tak pamiętaj o uśmiechach ;D
-
Mam dosyć sporo przekładek z OSB więc staram się je wykorzystać gdzie tylko można.
@maniek7 fotkę wrzucę jutro.
@kozio no szlifuje ładnie, gdybym malował to bym się nie przejmował ale olej...
miałem już wewnętrzną część półeczki wykończoną "na gotowo" pod olej no i zamiast ją olejem to poliuretanem i do d...y ślady zostały.
Wcześniej klejąc Rakollem Expressem 25D przed klejeniem wykończyłem olejem i wszystko wyszło idealnie, zapomniałem że poliuretan pieni jak pies sąsiada :D.
Olejowanie zabezpiecza przed takimi wpadkami.
-
U mnie taki dom z bala powstaje.
(http://obrazki.elektroda.pl/9737480100_1493730374_thumb.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/9737480100_1493730374.jpg)
-
od małych do dużych rzeczy :) nie zapomnij miedzy bale dać warstwę mchu ;)
-
Dużych już kilka postawiłem. Pasy filcu dawaliśmy.;)
-
Jeszcze jedna warstwa farby i gotowe.
(http://obrazki.elektroda.pl/3060506800_1493807526_thumb.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/3060506800_1493807526.jpg)
Aha, jakby co to karmnik dla ptaków to ma być.
-
a już miałem się pytać czy to karmnik i zobaczyłem opis pod obrazkiem :P
-
Dzięki.pomocy kolegi Kozio powstało cos takiego. (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170503/a9ce9c044095e752a0cf57c1fee124cc.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170503/ef75ee9c3e94e0bd52a27bb178cddb41.jpg)
-
No i git :)
Dodaj tylko klka zastrzałów, żeby na boki nie chodziło - szczególnie przy huśtawce
-
Właśnie sie balem ze będzie latać ale jest bardzo stabilnie
Kotwy zabetonowane metr poniżej gruntu
-
tak. teraz wszystko nowe, sztywne ...
Tylko wejdą dzieciaki na huśtawki i zaczną szaleć, do tego dojdzie dosychanie materiału, powolne wyrabianie się drewna w miejscach łączeń i będzie chodzić...
Daj zastrzały. A jeśli się upierasz, to przynajmniej często kontroluj - dla dobra dzieciaków
-
A ja się troszku przeliczyłem z miejscem w garazu
-
Dziś zakończyłem
http://forum.domidrewno.pl/media/?sa=album;in=268
:)
-
Marcin widać ogrom pracy...
W takich chwilach boję się że klienci nie docenia...
Nie mój gust trochę jedna bo zbyt zabudowana.
Tak czy inaczej jest to kawał dobrej roboty...
Brawo
-
A ja się troszku przeliczyłem
A co tam robisz ciekawego?
-
Bardzo solidna altana :)
A ja w ramach walki z brakiem miejsca w garażu dorobiłem mocowanie grubościówki do stolika, które jednocześnie pasuje do regału.
-
Trochę robót dla siebie. Po kilkunastu latach zaczynają się sypać obiekty ogrodowe. Na pierwszy ogień poszła obudowa beczki na deszczówkę. Przydał się cyrkiel do taśmówki. Do zabezpieczenia użyłem na początek rozcieńczonego pokostu lnianego.
-
Taras z zadaszeniem .
Na żywo kolory lepiej się prezentują ;)
-
Jak weranda w Teksasie ;D tylko strzelba jeszcze i bujany fotel.
A te zastrzały nie za duże?
-
Nie. Wyjście będzie na boki, zastrzały mają zniechęcić do prób wyjścia inną stroną ;)
Drewno z Grzęd - teoretycznie suszone skandynawskie ....
W praktyce było różnie ... a przyjechało z Białorusi ... :P (nie jestem na bieżąco z geografią, ale to chyba jeszcze nie skandynawia ..... )
Kłamią strasznie ....
Jakość SI..... >:(
-
Ja w czwartek zamówiłem u nich KVH i zobaczymy co przywiozą.
-
dobrze oglądaj wszystko.
Ja zamówiłem wszystko - kantówkę, szalówkę i deski podłogowe. Raz, że nie trzyma wymiaru, to deski były tak poukładane, że najgorsze schowane w środek.... >:(
-
Nie było na to już czasu.
To co się dało, to jeszcze raz przestrugałem i przefrezowałem. Na szczęście najbardziej brzydkie elementy są zakryte. Sporo przez to było kombinacji ale nic nie widać.
W tygodniu napiszę i maila - zobaczymy, co mi odpowiedzą.
-
Ja raz kupiłem drewno z dziurami po drewnojadach. Mimo, że większość pociąłem i postrugałem ( wtedy dopiero zauważyłem) to dali mi nowe dechy. Nawet dłuższe i szersze w ramach rekompensaty.
-
Drewno z Grzęd - teoretycznie suszone skandynawskie
Ta hurtownia Alga czy cos takiego?? Mialem wlasnie w planie robic u nich zamowienie za sporą kasę. Czyli nie warto??
-
Dokładnie ta...
Mnie nie zachecili do dalszej współpracy...
-
No to dzieki...
Ja tez miałem już wątpliwości po odpowiedziach od nich...To trzeba szukac gdzies indziej...
-
Miałem fajne miejsce - koleś sam robił domy i dla siebie ściągał całe partie z Estoni. Duzo lepsze jaościowo od tego ... Niestety zawiesił na jakiś czas działalność, a mnie nie stać, żeby kilka tirów drewna zamówić ... :P
-
Znajomym spodobał się mój karmnik i teraz całe osiedle powstaje.
(http://obrazki.elektroda.pl/7737446700_1496646574_thumb.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/7737446700_1496646574.jpg)
-
Myślę że to masowa produkcja.
Poszukaj w okolicy, miejscowy cieśla czy stolarz zrobi to na pewno solidniej
-
Witam po zimie 8) A że była długa, a potem urlop, a teraz zwolnienie lekarskie... to jakoś tak zeszło do czerwca ;)
Ponieważ dopiero zamówiłem drewno z tartaku, to z nudów zrobiłem stolik z odpadów - jakiś kawałek blatu kuchennego (sąsiad robił remont kuchni), jakieś metalowe nóżki od stolika (inny sąsiad wymieniał meble) i jakaś listewka dębowa. No i w końcu będzie na czym postawić kubek z kawą na podwórku :)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/165592580/original.jpg)
-
Cały dzień składaliśmy...
Ale najważniejsze, że klient bardzo zadowolony :)
-
Zostało tylko malowanie, ale to już robota dla żonki.
(http://obrazki.elektroda.pl/6991808700_1496725840_thumb.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/6991808700_1496725840.jpg)
-
Zostało tylko malowanie, ale to już robota dla żonki.
A czym maluje, macie coś eko, dla ptaszków? ;)
-
Nie mamy, malujemy tylko z zewnątrz.
-
Pokost lniany ale tylko z zewnątrz.
-
I jeszcze taras się zbudował. Niestety jeszcze tym razem u klientki.
2.5 metra wysoki, 2,5x5 metrów powierzchni, deska modrzew.
(http://obrazki.elektroda.pl/9655875500_1496769187_thumb.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/9655875500_1496769187.jpg)
-
A czemu deski raz idą z jednej strony a raz z drugiej słupka ?
-
Dolna jest z drugiej strony. Wyszła mi tam 14sto centymetrowa dziura obok stopni. Stopnie powinienem chyba wypuścić na wylot przez te boki.
-
Szlifujcie elementy przed malowaniem. Fale i wgnioty z grubościówki nie wyglądają dobrze. A impregnat/lakierobejca jeszcze je uwidacznia.
-
Wiesz Filip, to klient płaci i to on decyduje o zakresie robót za jaki chce zapłacić.
Bardzo podobną sytuację mam często przy więźbach dachowych.
Z tartaku przyjeżdża drewno z korą i kierownik budowy lub inwestor wymaga abym ją usunął.
Proszę wtedy aby mi za to zapłacić lub złożyć reklamację do tartaku.
-
Drewno Ty zamawiasz czy kierownik ?
-
Inwestor.
-
Nudzi mi się a było nie było bieżąca robota :)
(http://i.imgur.com/An1nA5Z.jpg)
(http://i.imgur.com/Ursd48G.jpg)
Później wlezę na dach to więźbę mogę sfocić :)
-
Się robi...
-
Tym razem spełniłem prośbę zaprzyjaźnionego sąsiada i wykonałem drewnianą obudowę przyłącza elektrycznego do domku letniskowego.
Daszek będzie pokryty blachą. Do klejenia użyłem poliuretanowy Soudal; 66A, obudowa pokryta pokostem lnianym.
-
A ja zrobilem ostatnio szafki w łazienkach. Nie królewskich, ale u klienta w domu.
-
Się robi...
Jak kotwisz konstrukcje do tych słupków betonowych?
-
Wcale
-
Było fotkę zrobić jak się otwierają.
Planuję podobną tylko połówkę Twojej.
-
Dzisiaj montaż obudowy przyłącza u sąsiada.
-
tek kawałem , to sine, czy nie dostrugane ?
-
Kupiłem trochę jesionu... w końcu nie będę musiał walczyć z żywicą ;) Fajnie się struga, ale zapomniałem że to twarde drewno... Na rozgrzewkę zrobiłem "szybką ławkę" żeby było na czym siedzieć przy ognisku.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/165624613/original.jpg)
I w końcu zrobiłem krótką prowadnicę do zagłębiarki żeby nie walczyć z 1,4m przy przecinaniu deski w poprzek i mieć od razu kąt prosty.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/165624614/original.jpg)
No i zacząłem nowy projekt - altanka... Ojciec zaczął betonować, a ja czytam książkę o ciesielce... Będzie z tym trochę zabawy...
(http://www.pbase.com/hfoto/image/165635519/original.jpg)
-
Cześć Heniutku
Czekam na altanke.
-
Mój ojciec też i ciągle mnie pogania, a ja jeszcze projektu nie skończyłem ;) Nie mogę znaleźć gotowego projektu w internecie, bo nie chcę na śruby ani blachy - dziadek stodołę postawił bez użycia gwoździ to ja altany nie zrobię? ;)
-
Zrobiony ze odpadów wieszak na ściski rurowe:
Wymiary wieszaka wymierzone na oko:
(http://i.imgur.com/3rH9m6o.jpg)
Od linijki podzielone żeby było symetrycznie chociaż:
(http://i.imgur.com/1BZ4Ueq.jpg)
Otwory sednikiem od ręki:
(http://i.imgur.com/EoiISih.jpg)
Do krawędzi wycięte zagłębiarką:
(http://i.imgur.com/8LdlXDg.jpg)
Skręcone na wkręty:
(http://i.imgur.com/0vhOTnj.jpg)
Próba przycięcia dwóch boków równo:
(http://i.imgur.com/9EpXCjT.jpg)
Efekt:
(http://i.imgur.com/TxJvQUB.jpg[/img
Wieszak złożony:
[img]http://i.imgur.com/yLSCROC.jpg)]
I założony:
(http://i.imgur.com/0N5IZ69.jpg)
-
Się robi...
(http://www.pbase.com/hfoto/image/165671889/original.jpg)
-
Wieszak na ściski to wazna rzecz. Co wisi na ścianie nie wala się pod nogami ;D
Heniutku mordo jak Cię dawno nie widziałem ;D najlepszego...
-
praca na wysokości a kask gdzie ? przestrzegaj BiHP bo mikołaj Ci na gwiazdkę przyniesie taki różowy :P
-
praca na wysokości a kask gdzie ? przestrzegaj BiHP bo mikołaj Ci na gwiazdkę przyniesie taki różowy 
Mnie w to nie mieszaj!
-
praca na wysokości a kask gdzie ? przestrzegaj BiHP bo mikołaj Ci na gwiazdkę przyniesie taki różowy
No patrz... mam i kask i uprząż a zapomniałem założyć... założę do montażu ;)
-
Z bieżących,to takie cuś się kluje
-
O jakie dupne to mosz! Możesz pokazać parę zbliżeń? Np. mocowanie huśtawkowej belki do domku.
-
ten plac robię dla moich przyjaciół,a właściwie ich dzieci ;)
przez to projekt się co chwila zmieniał - np. doszedł zadaszony taras - pierwotnie nie miał byc zadaszony więc nie uwzgędniłem dłuższych słupów.
Jeszcze kolega ma pomalować, bo ciągle nie może zdecydować się co i jak ma być malowane.
na chwilę obecną jest zagruntowane impregnatem bezbarwnym i część (drabinka,ścianka wspinaczkowa mała) pomalowana kolorem.
Dojdzie jeszcze zaknięcie piaskownicy, jakieś zastrzały, itp.
Jak będę u niego to porobię kilka fotek.
Napisz na PW, co dokładnie Cię interesuje
-
.
-
Od rana podłożyłeś cztery serwetki pod nogi stołu? ;D
-
Gdzie tam od rana ...
Caly wczorajszy dzień ... ;)
-
Masakra , lepiej to popraw , w prawym górnym rogu serwetka nie jest symetrycznie i psuje cały efekt . Naprawdę tyle lat doświadczenia i taki babol ;D
-
A miało być tak pięknie..... :-X
;)
-
L4 jak Ci się ta zaglębiarka boscha sprawuje? jak radzi sobie z laminatami ?
-
Nie mam się do czego przyczepić - ale pociąłem nią raptem parę płyt OSB, ledwo tknąłem laminaty i naciąłem listwę FSN ;-).
-
Drobna robótka. Dostałem w prezencie piękną muszlę ( w rewanżu za skarbonkę). Dorobiłem z dębu podstawkę i mam pojemniczek na tabletki (wolałbym na cukierki, ale w moim wieku.... ;)).
-
Odświeżyłem swój karawan 8)
Wymienię też podłogę, dojdzie nowa instalacja i będzie nufkafunkielnieśmigana ;D
-
Odświeżyłem swój karawan 8)
Wymienię też podłogę, dojdzie nowa instalacja i będzie nufkafunkielnieśmigana ;D
Konstrukcja typu nie gniotsia nie łamiotsia :)
-
do tego jeszcze sprejem jaki kwiat lotosu , uchwyty na wieńce i można na fuche jechać
-
Odświeżyłem swój karawan 8)
Wymienię też podłogę, dojdzie nowa instalacja i będzie nufkafunkielnieśmigana ;D
Konstrukcja typu nie gniotsia nie łamiotsia :)
1,5 t piasku bierze - więcej się bałem ze względu na koła
-
Panie Czarna Wołga. ;D
-
resory są, plandekę dorobić i masz kopulator.
-
Plandekę dorabiam już 8 lat....
;D
-
Tu na razie jest ściernisko , ale będzie ....
kratownica ;)
-
A u mnie siekierki, stare były, zapomniane, brudne, pordzewiałe i tępe. Odświeżyłem je, przeszlifowałem i oprawiłem. Ta duża jest na sprzedaż jakby ktoś chciał :)
PS: ta mniejsza goli włosy <3
-
Dziś karawan dostał nową k0ompletną instalację :)
Wreszcie światła widać ;)
-
Ja zamiast poświęcać wolny czas po pracy na hobby wziąłem dodatkową robotę :) I tak się bawię w zabudowy z płyt gk.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170708/663cbf8a4051e89f02773d37d27da68d.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170708/655b9a9ab420cea5d2dc6e4429095884.jpg)
-
No i fajnie wiedzieć. Można by zrobić jakąś altane z KG na próbę ;)
-
w Arizonie, tam mniejsza wilgotnosc :)
-
Mistrz!
Podpowiedz mi proszę jak zaszpachlować pęknięcia między płytami w suficie podwieszanym.
Słaby jestem w gipsie i przyległościach.
Moja żona robi (moimi rękami) remont w domu.
-
Ja zazwyczaj wklejam taśmę papierową i nie pęka :) Ale jak już pękło to teraz trzeba by pogłębić ryse a potem zaaplikować ponownie gips i na to wkleić choćby fizeline a potem szeroko zaszpachlować by pod światło nie było widać że ruszane.
Choć raz pamiętam mi pękło, sufit tak pracował że między płytami było prawie centymetr różnicy poziomów, wtedy wkleiłem siatkę elewacyjną po całości i od kilku lat jest spokój.
Ps: to moja poprzednia robota :)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170708/4bf271ccb703bcba056738e43f94edc3.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170708/5cfa58529a61852da13ec129ffbe21f2.jpg)
-
Altana się ciągle robi - "już" stoją słupy i oczepy.... może do zimy zdążę ;) Albo się wkurzę, kupię garść wkrętów i zrobię wszystko "po nowemu". Na razie się zastanawiam jak postawić krokwie żeby się trzymały...
A dla odprężenia zrobiłem nowe krzesło do kuchni - żonie się Franklin (Franklin Library Chair) nie podobał, to zrobiłem prostszą konstrukcję, ale też ułatwiającą dostęp do wysokich szafek:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/165801164/original.jpg)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/165801165/original.jpg)
-
No właśnie ludziska. Właśnie zaskoczyłem, że dzis "służbowo" robiłem podstawę dębową do lakierowanego blatu okrągłego i nie wiem czemu fot nie porobiłem. Ale nic straconego. Na razie tylko klejonka więc będzie jeszcze co popstrykać ;)
-
fyme, używasz spoinera?
-
fyme, używasz spoinera?
Hej, do tej pory nie miałem okazji choć ciekawi mnie ten patent na tyle że przy większej robocie chyba odżałuje i zakupię sobie ten patencik w celach badawczych :)
-
Projektant powinien odpowiadać za swój projekt - więc musiałem przetestować ;)
Nadal trzymam się koncepcji "bez wkrętów i śrub" (nie licząc kotw).
Od razu wiadomo że mój ojciec to budowlaniec - przyjechałem w sobotę a tam rusztowanie stoi. I dobrze wykombinował, bo z drabiny to to by było przerąbane wszystko składać.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/165840165/original.jpg)
-
offtop:)
henry, pierwsze moje skojarzenie.... w głowie: "bum tararara, czego chcesz dziewczyno ja wiem....tarzana"
na poważnie- ładne miejsce i wykonanie
pozdrawiam
-
Henry człowiek lasu ;D
Brawo Ty
-
W końcu była chwila żeby dokończyć garaż
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170718/636585c7f4c23c60236bd0b242a70745.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170718/e59465380864ead80a3b224988bc4d40.jpg)
Niby pierdoła ale pochłonęło sporo czasu.
Najwięcej na precyzyjnym docięciu, drugi raz bez pilarki stołowej do takiego wynalazku nie podchodzę.
-
To czym ciales te deseczki?
-
Zagłębiarką i ukośnicą, najbardziej przeszkadza mi powtarzalność cięcia tzn. jej brak ;)
-
A ja dziś bawię się w dębinie. Kilka dni temu zrobiona klejonka i dziś rzeźbienie ;D Nogi już są bo szybki temat. Najgorsza "półka".
Z tego:
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170719/6b21691a0794ada4fe4d118880a59666.jpg)
Musi wyjść takie coś:
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170719/5f82d9f60e06ac33fb6bf0b4b0155e03.jpg)
Pasowałem kąt na laminacie. Zabawy z tym co nieniara żeby spasować. I kiedy myślałem, że już jest dobrze to gdzieś mi ucieka.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170719/b0b609c16994f192bc1029f17d06f9e7.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170719/91b3bed188d3b60719480603f789dd9f.jpg)
Nie wyjdę dziś póki tego nie zrobię bo muszę jeszcze dziś to skleić z nogami.
W sumie zabawa niezła ;)
-
A ja zrobiłem wieszak na platformę
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170719/212ad493975d9661de015f8fa6582fb8.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170719/4ae6d6ffcd6d3c6df2750c7e56db4c99.jpg)
-
Wyszło !! Tylko 9 prób zanim spasowałem ;D
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170719/6bf50069ad4d16c41887bf9efdf9d307.jpg)
-
Brawo Ty :)
-
Dobrze że miałeś z czego przyciąć :)
-
Spodziewałem się, że tak będzie to zrobiłem nieco większe ;D
-
A tak serio to z czym miałeś problem? Źle policzony kąt czy piła nie trzymała kąta?
-
Przykładnica kątowa jest taka sobie. Przy drobnej korekcie kąta szło za bardzo w drugą stronę a do korekty były mikrony. I tak 8 razy ;)
-
A ja zrobiłem wieszak na platformę
Mam taką samą, muszę zrobić teraz taki sam wieszak ;-)
-
Moj przetestowany 100 kg i trzyma. Polecam ;)
-
A ja nie mam takiej platformy ani takiego wieszaka, za to sufit mam otynkowany ;D
-
za to sufit mam otynkowany
Ja nie mam wieszaka, platformy ani otynkowanego sufitu, ale za to nie jestem złośliwy ;) A może jednak trochę :)
-
za to sufit mam otynkowany
Ja nie mam wieszaka, platformy ani otynkowanego sufitu, ale za to nie jestem złośliwy ;) A może jednak trochę :)
Ja nie mam wieszaka.... platformy... wytynkowanego sufitu...nie jestem złośliwy....
Ale wapnem mam wybielony
😉
-
To nie miało być złośliwe.
Mam nadzieję, że krzysiek_z się nie obraził. Jako były Krakus czuję z nim więź :)
Poza tym - wieszak świetny.
-
Krakus czuję z nim więź
No to teraz mi pojechałeś... ja nie Krakus tylko Łodziak na dłuuugiej emigracji ;)
A sufit jest w stylu industrialnym, podobno to teraz modne ...
Wieszak wisi, nic specjalnego ale miło jak mi ten kawał żelaza nie leży na podłodze. I poćwiczyłem sobie połączenia na 45 stopni. Mam zamówienia od szanownej małżonki na kilka szafek tak łączonych więc teraz wszystkie meble w garażu będą łączone w ten sposób :D
-
Robię właśnie garaż na jedno auto (konkretnie na poloneza 😉 ). Ze względu na brak miejsca składam na dworze (lub polu, jak kto woli).
A codziennie u mnie pada....
Miałem przygotować wszystko na spokojnie ....
Tak to se planować można...😠
-
Wreszcie przestało padać i skończyłem :)
-
Pinkne Panie ;)
-
No i pieknie :)...ale poloneza pokaz..borewicz?
-
Chciałem, ale klient się nie zgodził... :(
A polonez będzie dzielił miejsce z wfm-ka :)
-
Masz jakieś foto dachu? Chętnie podpatrzę jak to tam masz porobione z tą deską i poszyciem (papa?)
-
Tylko takie
-
Dzięki, ale miałem nadzieję zobaczyć sposób wykonania i montazu deski wiatrownicy. To kątownik czy 2 deski skręcone? Od boku kręciłeś to do krawędzi nadbitki? Czy od góry przez poszycie też idzie wkręt?
-
Następnym razem postaram się zrobić.
Dwie deski.
Gotowe kątowniki byłyby za małe.
Przykrecone do deskowania dachu i do deski leżącej na goncie.
Boczne wiatrówki mocowane dodatkowo do krokiew.
-
Takie tam w niedziele :(
Kawke trza spić, dokończyć robotę i z Rodzinką na spacer ;)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170730/1d2262e5babed98f12d63670cf15b70a.jpg)
-
Ja wprawdzie nie z roboty ale.. takie drewienko by się przydało..
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170730/711f7c721d8dadecd02c639e8717c630.jpg)
-
Specu bajeczka fajne te głosniki ;)
M-kola gdzie to leży "BIORĘ" :D
-
Białka Tatrzańska
-
Na szybko robiony prototyp... ale taki fajny ze sobie też zrobię :)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/166025585/original.jpg)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/166026095/original.jpg)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/166026096/original.jpg)
-
Takie fajne rzeczy robicie a ja się po godzinach muszę z szafa dla Żony bujać. No ale 9 lat czekania to chyba wystarczy ;D ;D
Prace wrą.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170817/3f7cf79ca58062fddf2209aed2d1488e.jpg)
-
"audycja zawierała lokowanie produktu" 8)
-
Nie inaczej. A myślisz czemu na czacie jestem chmielo... wróć... zielony ? ;D
No i po temacie. Gole się, jem śniadanie i idę spać ;)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170817/13fe3ef1ce9aa3e41a5b9a6b37bb7083.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170817/3b649a730dc71782ba89e916e31f46ad.jpg)
Ps. Myślałem, że Żona da mi spokój na następne 9 lat ale zaczęła się eskalacja żądań a czasu ni ma. Z drugiej strony wstyd gości sprowadzać do domu ;) Ale z trzeciej strony ni ma czasu.
Pogadałbym z P77 coby mi zrobił meble ale mnie na Niego nie stać :(
-
A ja dzisiaj na szybko zrobiłem prowadnice do rownoleglego ciecia zaglebiarka. Małe a przydatne.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170826/116e0528d8e36847da94dda27f8d2685.jpg)
-
A ja zrobiłem 5 mieczy 8)
sąsiad mnie prosił (kilkuletni).
Ale jak reszta zobaczyłą (w tym moje dziewczyny ;), to musiałem dorobić :)
to tak, jako odskocznia od rżnięcia ;D
-
U mnie podobne klimaty :(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170826/9ee97fa42df7ccbb8729d2a30a60f285.jpg)
-
:)
-
Ale nie pomalowana tarcza? Jak przeciwnik rozpozna swój czy nie? ;)
Ja dokończyłem PoC hulajnogi - Proof of Concept czyli po normalnemu "zbiję gwoździami parę desek i sprawdzę czy to w ogóle ma sens" ;)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/166092488/original.jpg)
-
I ma? Też mi to kiedyś po głowie chodziło. Jakie drewno?
-
ile kilo wytrzymuje ? ;)
-
Musiałbyś na czterech jeździć ;D
-
tak też se pomyślałem ... ;D
ale warto zapytać ;)
właśnie próbuję "domowe"wyroby kumpla 8)
z cytryną i kolą :)
-
Jak jutro będzie ból głowy to pamiętaj, że jestem niewinny!
-
nie będzie :)
na połowce się zakończy ;)
bo koli braknie ;D
-
Jak zawsze zatrucie kiełbasa z grilla ;)
-
... lub skórką z pomidora.
A ja zhakowałem u dzieciaków półki z Ikei, etap klejenia na zdjęciu, jestem bardzo zadowolony z ostatniego zakupu ścisków takie imadło w paluszkach :).
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170826/8f3dae9204a09bfc0b0d5720b8fa35d2.jpg)
-
I ma? Też mi to kiedyś po głowie chodziło. Jakie drewno?
Dla dziecka była by rewelacja. Bo dla dorosłego (polubiłem hulanie bo fajne i zdrowe) ma potencjał, tylko trzeba lepsze kółka (z gładkim bieżnikiem i co się dadzą napompować "na twardo") i dopracować "zawias" kierownicy. Zrobiłem z jesionu - bo to najmocniejsze co mam.
ile kilo wytrzymuje ?
95kg :)
-
mówiłem, że będzie dobrze ;)
A z bieżących, to właśnie nalewkę z malin i aronii robię 8)
i kotlety wyklepałem ;D
-
« dnia: Dzisiaj o 05:49:40 »
i kotlety wyklepałem ;D
spać nie możesz? ;D ale skoro już kotlety robisz to byś się podzielił ;D
-
jak się całe życie wstaje o 4, to nie da rady inaczej ...
choćbym chciał ....
A kotleciki dobre - właśnie sprawdzam 8)
-
Kotlet dobra sprawa.
-
foty pożarły internety
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170826/8f3dae9204a09bfc0b0d5720b8fa35d2.jpg)
-
Potrzeba matką wynalazku. Równam trochę podwórko i okazał się potrzebny na gwałt walec ogrodowy. Szybka wizyta u wujasa na złomowisku, worek cementu i rury z uszkodzonej huśtawki ogrodowej (i mały przytyk żonie za to, że się ze mnie śmiała jak na pytanie po co ten złom zostawiam stwierdziłem, że to się jeszcze przyda) u tak oto mamy około 70kg walec.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170828/6954da8aea09f2137b3f0a8c04d62fdb.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170828/8a357352ce3f1a5acc5b6f8980094cef.jpg)
P.S. tak, wiem.. fajne buty 😆
-
Ja swoje kręgiem betonowym równałem 😉
-
Marcin, w twoim przypadku do dziwię się, że baobabem nie równałeś taki kawał chłopa jesteś ;)
-
No właśnie te walce mnie się takie lekkie wydawały ... ::)
Ale i tak po 7 latach pojawiły się nierówności...
-
Takie tam przyborniki na brzeszczoty do włosówki, bo mi się bałagan robił.
(https://farm5.staticflickr.com/4418/36504050060_c7a80313bb_c.jpg)
2017-08-29_09-43-49 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/36504050060/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)
(https://farm5.staticflickr.com/4428/36092671043_2b019ce673_c.jpg)
2017-08-29_09-47-12 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/36092671043/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)
(https://farm5.staticflickr.com/4367/36092674723_3428defe96_c.jpg)
2017-08-29_09-47-40 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/36092674723/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)
(https://farm5.staticflickr.com/4356/36066673414_a2235fe0ed_c.jpg)
2017-08-29_09-48-09 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/36066673414/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)
(https://farm5.staticflickr.com/4378/36730283532_78ef7e7afd_c.jpg)
20170829_203424-01 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/36730283532/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)
(https://farm5.staticflickr.com/4338/36504173710_92bfb4a49a_c.jpg)
20170829_210717-01 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/36504173710/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)
(https://farm5.staticflickr.com/4388/36761289361_4122e98964_c.jpg)
20170829_211711-01 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/36761289361/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)
(https://farm5.staticflickr.com/4360/36730295002_57e46e31e8_c.jpg)
20170829_211852-01 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/36730295002/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)
Marek.
-
Jakie fajne!
-
Ekstra! Też muszę sobie takie zrobić.
-
Takie tam na warsztacie ;D
Klient dał mi jakieś zdjęcie i mówi, że takie chce.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170831/1c55bc3267837e0bfb288f7f8cd9da01.jpg)
Mówisz -masz. Dzwonisz -jest.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170831/acdcf8d2e5c9da718b2cda42671c1df6.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170831/9d957215179f83d2c19f2710fbc8ad23.jpg)
Kurde ile z tym pitulenia. Nie spodziewałem się. Ale jest ;)
-
Pasito pasito :)
-
Cicho się domyko
Zmieści sztuczne lalki
Wraz z obcą kobitą ;)
Zadzwoń do nas teraz
Lub wyślij sms'a
I opowiedz nam
O tym co cię podnieca...
ZROBIE CI TO....
-
Klient dał mi jakieś zdjęcie i mówi, że takie chce.
Specu ale jemu chodziło o lampki ;D ;D ;D
można powiedzieć że śpiewająco zrobione ;D
Widzę że Kozio zazdrości Ci sławy i też już piosenkę pisze ;D
-
Specu , podeprzyj tył stelaża na krawędziach , w miejscu w którym się go podnosi . Jeśli ktoś siądzie na krawędzi łóżka , to stelaż będzie się giął pod ciężarem . Środkowe wzmocnienie nie da rady utrzymać całego stelaża po szerokości .
-
Przyszła pora na wykonanie kolejnej zabudowy a mój dostawczak wyzionął ducha :D Nie jedź fordem mówili, nie zabierzesz wszystkiego mówili :D Formatki odebrane i żona zadowolona :D Wiem że nigdy więcej nie kupię już prowadnic GTV versalite. Może źle trafiłem ale to nie jest produkt który zamontowałbym komuś innemu.
-
Dąb sonoma wiecznie modny ;)
Jest git. A czemu na białe komandorki?
Nie lepiej na konfirmaty?
-
Ten dąb sonoma to mnie nie przekonywał ale moja żona stwierdziła że idealny kolor pasujący do ścian :D Koziu z tymi komandorkami jak i z całą szafą miało być inaczej. Zakładałem pierwotnie że będę na nie składał szafę ale wnętrze miało być białe :D Zajeżdżam dzisiaj czerwoną strzałą do Lambudu, wyjeżdża wózek widze sonoma leży ale brakuje białej płyty... Okazało się że zamówienie które składałem przez błąd ludzki zostało lekko zmodyfikowane i dostałem cztery arkusze sonomy :D
-
Takie tam dla mojej drugiej połówki... Materiał: jawor (od mk_kosa - jeszcze raz dziękuję :) )
-
Znaczy ze pierwsza polówkę z kolegami a druga do lustra ? ;)
Fajna prosta rzecz. Zastanawiam sie, jak mozna zrobic zeby wygladala lzej. Moze jakies frezowanie krawedzi i wyciecie sroda z podstawki ?
-
wojtku a dlaczego nie kupisz już versalite.
chyba nie montowałeś tej prowadnicy do tej wielkiej szuflady?
ja miałem przyjemność kilka razy montować i powiem że dosyć dobre, dociąg, hamulec wszystko chodziło elegancko ale przy mniejszych szufladkach biurkowych.
-
A ja w końcu ruszyłem szybciej z wiatą na auto. Teraz zostały do przybicia łaty i blacha. I mam szybkie pytanie, łaty mam o przekroju 25x70 mm, czy wystarczy jak je przybiję gwożdziami "8" (80 mm) po dwa do każdej krokwi?
-
A u mnie w koncu udalo sie skorelowac wolny czas i pogode.
Pierwsze 4 slupy pod warsztat wylane..to jeszcze 16 ;)
-
Super! Wreszcie robisz! :)
-
raffie jaka koncepcja warsztatu? na legarach?
Mnie to przeszło przez myśl bo nie mam jak gruszką z betonem dojechać.
-
Klasyczny szkielet kanadyjski na fundamentach "pier and beam".
Slupy betonowe w ziemi, na to belki 100x250, na to szkielet podlogi z 45x245 (wszystko C24). Jak zaczne czesc drewniana to bedzie watek. Betonu nie dokumentuje bo to nie murator ;). Jak masz jakies pytania to pisz, myslalem nad ta konstrukcja z pol roku...
-
A nie wychodzi drożej taki crawl space z którym zabawy co niemiara niż cienka płyta betonowa ocieplona?
PS. Weź załóż wątek dot. budowy :)
-
Wychodzi drozej...ale dla mnie to jest tez "poligon doswiadczalny" w konstrukcji szkieletowej. Do tego mam ostatnio jakas niechec do betonu :D.
Watek bedzie jak skoncze prace betoniarskie bo to nic ciekawego (oczywiscie strzeszcze je w watku)..
-
Ciekawe ile drożej? Mnie z racji braku dojazdu kusi taka opcja, już zgłębiam temat😉
-
Ciezko mi powiedziec o ile drozej bo drewno kupione "pakietem" na calosc konstrukcji. Do tego materialy na beton, szalunki rurowe, zbrojenie, kotwy, w moim przypadku swider spalinowy. Jak bede mial komplet materialow to wrzuce gdzies wycene calosci..ale juz wiem, ze mocno niedoszacowalem kosztow..
-
Jak zbroisz te słupki? Jakie drewno i za ile kupujesz? (C24?)
-
Do tego mam ostatnio jakas niechec do betonu
Trza było podstawy z żywicy odlać ;D trzymam kciuki
-
Nareszcie na warsztacie ładnie zapachnie ;)
Kończym śniadanie i do roboty.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170914/45fbee7ab93af5f82a86855f8e5e56b1.jpg)
-
Nareszcie na warsztacie ładnie zapachnie
Czyli koniec z problemami gastrycznymi ?? ;D
-
Śniadanie to wy w domu jedzcie.
Bo kierownik głowę urwie.
-
Bo kierownik głowę urwie.
To fakt. A ten mój to jeszcze nieźle posrany gość.
Tylko ciiiii -nie mówcie mu..
-
Piotr startuje temat drzwi?
-
Startuje. Ale w tym przypadku było co innego ;)
-
Była klejonka z OSB, jest i ze sklejki ;D
Pomimo braku wyrówniarki jakość połączenia na akceptowalnym poziomie.
-
Została 1/5...
Zaraz ciąg dalszy walki...
-
Kolega mnie poprosił i dziś wycinanki ;)
-
A ja dziś bawiłem się motorową. Żeby nie to, że coś nie tak było z dopływem paliwa to zabawa byłaby jeszcze lepsza ;)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170929/ef10be87f6155af18c08266b34be5cae.jpg)
I tak przy okazji mała perełka dostrzeżona w przystani.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170929/580d6db1232f0fcf73191e862484000b.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170929/dbf28613e368aa6d2141fbaa43600f3f.jpg)
-
W końcu skończyłem szafę pod skosem :)
Fronty to mirror gloss z kronospanu. Przyznaję że ta płyta jest całkiem niezła.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170930/6d01a5baac200b4cbdb74460a295893b.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170930/0b7b514c31dee3241a4300a6ca5044c3.jpg)
-
Mam u siebie na wiosce takiego kolesia, który większość życia pod sklepem spędził...
Czasem daję mu zarobić parę groszy przy jakiś prostych pracach...
Ostatnio musiałem niespodziewanie wyjechać na kilka dni i nie zdążyłem okorować i ułożyć desek...
Więc zawołałem Piotrka...
Pierwszą warstwę mu ułożyłem, wytłumaczyłem jak dalej i pojechałem...
Myślę se, nie ma co spierdolić... robota prosta... da se radę....
Taaaa....
🤔
-
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170930/6d01a5baac200b4cbdb74460a295893b.jpg)
Kaloryferer oczywiście nie będzie przeszkadzał ? ;)
-
A powiedziałeś że ma być prosto i w poziomie?
Tak... wytłumaczyem też, że przekładki jedna na drugiej , itp....
-
Oj tam oj tam. W kosmos nie leci
;D
-
No ... dziś poprawiłem ...
-
Pietrki tak mają :D
A te spod sklepu to już w ogóle..
-
Kaloryferer oczywiście nie będzie przeszkadzał ? ;)
Jeszcze go nie ma więc nie wiem :P
Mam nadzieję że nie ;)
-
Pietrki tak mają :D
to było poniżej pasa ;D
-
Pietrki tak mają :D
Czekałem kto pierwszy to napisze i przyznam, że Kola był w pierwszej trójce ;D
-
wyprzedził Mnie ;D
-
HIV, HIV! Hurra!
-
Fronty to mirror gloss z kronospanu. Przyznaję że ta płyta jest całkiem niezła.
Krawędzie takiej płyty są 'normalnie' oklejane?
-
Tak tyle że błyszczącym obrzeżem.
-
Kleimy kleimy :)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171014/227c00e0a8708c5f5f432dd36783d812.jpg)
Powoli widać światełko w tunelu
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171014/58e92025cb0bd08f089150cb24bc547c.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171014/08208fe359859d06506eec351314bae3.jpg)
-
Ja też się pochwalę, efekty wieczornego dłubania przez ostatnich kilka tygodni. Niestety nie wszystko wyszło tak jak powinno ale następnym razem na pewno będzie lepiej ;) ważne że odbiorca zadowolony i sama skrzynia będzie spełniać swoją funkcję.
-
Fajnie to wygląda JanZ, ja niestety dwie lewe ręcę i mogę tylko popatrzeć na fotki :D
-
ja niestety dwie lewe ręcę
...jak również dwa posty na forum, bez uprzedniego przedstawienia się... Zrobisz coś z tym?
-
No ale jak ma zrobić mając dwie lewe ręce? ;)
-
Bardzo fajna urna no i klient reklamacji już nie złoży...
-
A ja sobie takie wieczorkiem dłubnąłem. Jestem ciekaw kto wie z czego pochodzi ten wzór :D
-
Hmm, to chyba ten Władca Pierścieni, w którym Obi-Wan razem z Jackiem Sparrowem walczyli z Reptilianami? ;D
Skyrim oczywiście, wspaniała gra. Ale i kolegi twórczość niczego sobie.
-
Pierwsze skojarzenie - Mortal Kombat. Drugie skojarzenie - jakieś RPG na kompa ale za cholere nie pamietam jakie ;)
-
Dziś miałem jeden z najgorszych dni w swoim życiu.... :(
Wasze i moje zdrowie 👍
-
Marcin, Twoje również!
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171016/bb9e58c93098bcd29feb68836f7fd13f.jpg)
P.S. jak chcesz/możesz to rozwiń myśl i zdradź co się stało
-
Dziś miałem jeden z najgorszych dni w swoim życiu..
Może i nie w całym życiu ale jak dla mnie był jednym z najgorszych w tym tygodniu... masakra.
A co się stało Marcinie?
-
Temat nie do rozmowy na forum...
O robotę chodzi...
Na szczęście (dla mnie) już wszystko ok...
-
Ok rozumiem.
Miłego dnia zatem i korzystać z pogody panowie...
-
3maj się @marcin6391. Może środek zapominająco-rozluźniający pomoże ?
-
Dzięki ☺
Wczoraj przyjąłem.... pomogło....
Idę się robotą zająć
-
Najgorszy dzień życia to dzień narodzin ;)
-
Miał być inny ambitniejszy projekcik ale przez codzienne obowiązki i notoryczny brak czasu wykonałem zainspirowany przez grzechu83 taką o to podstawkę pod laptopa dla mojej Pani z okazji 18'tych urodzin :) Moją myślą przewodnią był fakt, iż lubi owe dziewczę pracować w łóżku na lapku. Okazało się że pierwsze testy przebiegały bynajmniej nie na pisaniu doktoratu... zresztą sami zobaczcie... :)
Podstawka wykonana z jesionu, dębu, jaworu (kosa to ten ze zlotu nadal :) ) i egzotyka od rogatego :)
(https://i.imgur.com/shz2GlH.jpg)
(https://i.imgur.com/Z8nEYGU.jpg)
(https://i.imgur.com/LVYxPEO.jpg)
(https://i.imgur.com/y0B64Yp.jpg)
-
Zawiedziony jestem. Podstawka jak deska do kuchni. No i ten film. W łóźku? :P
-
Podstawka jak deska do kuchni.
Rozwiń proszę :-\
-
Zawiedziony jestem. Podstawka jak deska do kuchni. No i ten film. W łóźku?
To samo pomyślałem . Wykonanie fajne ale ( ładnie prosi o wybaczenie ) przydałoby się dać coś co trochę podniosło by tył lapka do góry ( lepsza wentylacja i wyglądało by to bardziej na podstawkę pod laptopa .
Co do filmu to się nie przejmuj teraz takie porąbane wstępy do XXX robią że sam nie wiesz czy to plebania czy fikuśne zakonnice 3 .
-
Panowie potrzebuję Waszej pomocy, prośba skierowana do osób mieszkających blisko Suchedniów/ woj. Świętokrzyskie.
Chcę kupić Bosch PTS10 ale mam daleko- ktoś oglądnie/sprawdzi?
Wiem że ciężki tydzień bo przecież 1listopad ale może ktoś
W razie W proszę pisać pw. albo tel. 608 897 045
Mariusz
-
Panowie potrzebuję Waszej pomocy, prośba skierowana do osób mieszkających blisko Suchedniów/ woj. Świętokrzyskie.
Chcę kupić Bosch PTS10 ale mam daleko- ktoś oglądnie/sprawdzi?
Wiem że ciężki tydzień bo przecież 1listopad ale może ktoś
W razie W proszę pisać pw. albo tel. 608 897 045
Mariusz
Hej. Może Ci nie pomogę, ale może Ty mi pomożesz;)
Dlaczego skusiłeś się na Bosch PTS 10? Kurdę już sam nie wiem na co się zdecydować. Pzdr.
-
Bondek dobry jesteś
. W temacie piły: nie mam jeszcze własnego kąta więc chcę na próbę taką tańszą co zabiorę na działkę/garaż/pod chmurke i nie będzie szkoda. Gość chce 600zygli więc cena spoko tylko z moją odległością wyjdzie już 900zł- poczekam na okazję bliżej mnie.
Jak chcesz nową to bierz Makitę , mała różnica w cenie a zdecydowana większość użytkowników poleca
-
Jak jest niewychechłana i sprawna to 600 zł jest dobrą ceną. Na allegro niekompletne i zużyte, co widać na zdjeciach, chodzą za ponad 600 złotych. Z niesprawnymi silnikami za 400 złociszy.
-
Pierwsze przymiarki przed sklejeniem całości
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171103/c6f1234290a53f22844a56837a3660d4.jpg)
-
Bardzo fajne. Blat to laminowana sklejka ? Szufladki na jakich prowadnicach ?
-
Sklejka jest malowana, prowadnice miały być tandem ale szuflada byłaby za płytka i zmieniłem na versalite plus. Niestety ale bardzo ubolewam z tego powodu ponieważ jedynym widocznym elementem metalowym miały być śruby łączące nogi z "oskrzynią" ( które w sumie i tak pełnią bardziej funkcję estetyczną niż praktyczną) a doszły jeszcze prowadnicy niezbyt urodziwe.
-
Ale prowadnice tylko po wysunięciu szuflad widać, więc chyba aż tak nie boli. Też miałem ten problem robiąc szuflady w biurku, że tandemy płytkie wychodziły. Z tego powodu Tandemboxa zmieniłem na zwykłe tandemy, chociaż przy nich też ta głębokość się gubi. W sumie o tym nie pomyślałem, a rozwiązaniem u mnie mogły być zwykłe rolkowe....chociaż ona się samo nie domyka :)
-
Zainspirowany przedłużaczem Festool-a postanowiłem przerobić swoją skrzynkę która zawsze jest ze mną przy więźbach dachowych. Dwa gniazda na zewnątrz, dwa w środku. W Festoolu nie podoba mi się przewód zamontowany na stałe wiec zastosowałem gniazdo od zasilacza komputerowego.
Koszty:
- skrzynka dewalt tough system ds400, około 300zł,
- gniazda tablicowe, około 50zł,
- cała reszta z odpadów walających się po warsztacie.
Koszt skrzynki Festool kolo 800zł.
(https://images83.fotosik.pl/885/eb67745c1d8a1328gen.jpg) (https://images83.fotosik.pl/885/eb67745c1d8a1328.jpg)
(https://images84.fotosik.pl/885/feb182160dc2db90gen.jpg) (https://www.fotosik.pl/zdjecie/feb182160dc2db90)
(https://images83.fotosik.pl/885/bd8fb568dc9016c8gen.jpg) (https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd8fb568dc9016c8)
-
(...) dwa w środku. (...)
a te w środku gniazda z jakim przeznaczeniem?
-
Gniazda wewnętrzne do ładowania telefonu i baterii od wkrętarek. Pracujemy na zewnątrz i ładowarki wiecznie mokre i brudne.
-
tak podejrzewałem, ale kłóciło mi się to trochę z mało wodoodpornym gniazdem do podłączenia przewodu zasilającego;
najważniejsze że rozwiązanie jest dla Ciebie praktyczne. pozdro. M.
-
No właśnie ze znalezieniem gniazda miałem największy problem i to komputerowe to tak z braku laku. Jak masz jakiś pomysł to doradź bo elektryka to nie moja dziedzina.
-
gotowe do zabudowy rozwiązania mają kampery (są relatywnie tanie, ale duże gabarytowo) lub łodzie - zasilanie z lądu (są małe, ładne, ale drogie); niestety to też nie jest mój temat... chętnie coś bym podpatrzył przyszłościowo
-
A nie możesz po prostu kolejnego gniazda i przewód z dwoma wtyczkami?
-
Zasadniczo można, ale na użytek własny choć to i tak troszkę niebezpieczne. A co dopiero gdyby na budowie Cię PiPowiec dorwał z takim przedłużaczem.
Wysłane z korniszona
-
Przewód z dwoma wtykami odpada. Ktoś odłączy nie w tej kolejności i tragedia gotowa.
-
Wieksza racja po waszej stronie.
To zeby bylo bezpiecznie:
https://www.szopeneria.pl/pl/p/Gniazdo-podlaczenia-typu-camping-230V-NEW/2491
http://www.sklepzeglarski.net/pl/p/Gniazdo-podlaczenia-z-ladu-typu-Camping-komplet/5122
http://maristo.pl/zasilanie-z-ladu/8272-gniazdo-camping-biale-1154-210-cee.html
a mozna i bezpiecznie i elegencko:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/gniazdo-jachtowe-zasilania-z-ladu-16a-nierdz-03294-i6819311789.html :)
-
Jeśli już chcesz iść tą drogą to poszukaj takich gniazd, ale na demobilach. Powinno być taniej.
-
Kolega mój se właśnie zanabył -
(http://www.wadkin.com/uploads/images/products/F45-ELMO-1.jpg)
bajka ....
dziś se trochę ją podotykałem 8)
jeszcze mam dreszcze ;D
-
fajna maszynka ,ile taka stoi w cenie? a ja stara reme sie męczę
-
Ponad stowe.... :P
Sam laser (z którego zresztą zrezygnował), to koszt 7 tysi....😱
Ale programujesz i jeden klik i wszystko ustawione 👍
A takie ilości przerabiaja, ze glowa mała...
-
Przewód z dwoma wtykami odpada. Ktoś odłączy nie w tej kolejności i tragedia gotowa.
Racja..dlatego na ,,krzynkę'' można zamontować takie gniazdo(wtyczkę)
Trochę rozbudowane ale...chyba było by dobre ???
(http://www.sklepelsat2.pl/images/products/big/wylacznik-elektromagnetyczny-koa7-wtyk-16a-230v.2164.jpg)
http://www.sklepelsat2.pl/product/wylacznik-elektromagnetyczny-koa7-wtyk-16a-230v/?id=1492 (http://www.sklepelsat2.pl/product/wylacznik-elektromagnetyczny-koa7-wtyk-16a-230v/?id=1492)
Takowe gniazdo(wtyczkę)można by było pozyskać np.ze starej kosiarki.
Albo popytać w sklepie lub hurtowni elektrycznej ;)
-
Tu masz trochę tańsze
http://allegro.pl/gniazdo-zasilajace-cee-230-camping-wpuszczane-16a-i7032529765.html (http://allegro.pl/gniazdo-zasilajace-cee-230-camping-wpuszczane-16a-i7032529765.html)
-
No i ostatecznie w miejscu przeznaczenia(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171108/3d74741c79ad16743a096ef0661aad32.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171108/8626a8d9b55589bda616fa92417cd893.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171108/0f3a01c328697c037ece39d5ef7cec14.jpg)
-
na pierwszym z trzech zdjęć wygląda, jakby byłaby z kompletu do podłogi :)
ogólnie bOOMba, na stole warsztatowym też dobrze prezentowało się.
Jak u mnie podrośnie to zgłosze się po plany 8)
-
Nie ma problemu z planami, pewnie dopiero wtedy będzie odpowiednio zwymiarowne ;).
Biurko jest typu unisex żeby nie wyróżniać ktorekolwiek z dzieci (korzysta z niego córka i syn), dlatego jest taka a nie inna jego forma. Plan był żeby zrobić je bardziej w stylu dla dzieci ale ograniczony jestem czasowo z możliwością korzystania z warsztatu do stycznia przyszłego roku (później przerwa 2-3 lata pewnie do momentu postawienia czegoś swojego) i z tego powodu wyszło z zapasem i bardziej "młodzieżowe".
Wzorowałem się na takim biurku
[URL]http://furgner.com/en/writing-desks/44-radis-desk-huh/[URL]
Najbardziej cieszy mnie fakt użycia wkrętów tylko i wyłącznie do przykręcenia prowadnic szuflad, pozostały montaż to klej kołki i lamelki.
-
W temacie złączy elektrycznych to (chyba) najbardziej elastycznym rozwiązaniem będzie seria "złączy przemysłowych SP13": IP68, spory wybór elementów, ekonomika (ok. 18zł/sztukę), dostępne w Polsce i na Aliexpress, foto poniżej;
ewentualnie, gdy potrzeba tylko prostego złącza to można w tym temacie spojrzeć jeszcze na "złącze kablowe ZH2" marki ELBO: komplet gniazdo + wtyk ok. 13 zł, IP 68, dostępne w kraju
-
Nie czekając na przeniesienie, dubel we właściwym wątku :-).
(https://i.imgur.com/HyjWWzQ.jpg)
Próba wyfrezowania zagłębienia w desce do krojenia.
Jakieś pomysły do zaradzenia na przyszłość?
Mi przychodzi do głowy albo danie podkładki ofiarnej tylko.
Mógłbym też oczywiście zmienić płaszczyzny i tym samym kierunek działania na włókna, ale chciałem zachować łuki akurat w tym miejscu a nie mam kulistego frezu.
-
Dokładnie, np podkład z hdf'ki
-
Nacięcie by pomogło albo zjechanie teraz na grubości.
-
Naciąć zwykłym nożykiem?
Przynajmniej teraz mam motywacje grubościówki użyć :-).
-
Dzisiejszy wieczór 8)
-
Córeczka ma jutro kiermasz, na którym zbierają na hospicjum...
Żona w robocie, to trza było piec.... ;)
-
I smaka narobił..
-
A pyszne wyszły .. 8)
-
W różowym Ci nawet do twarzy 😉
-
Ładnemu, to we wszystkim ładnie 8)
;D
-
Fakt! A Tobie raz się udało w różowym wyglądać :D
-
hej, skończyłem szafy, już półek nie dam rady okleinować, poczekają do wiosny. Teraz czas na wędzenie kiełbasy i szynek
-
Taaaakie tam normalne testowanie takiej tam zwykłej pffff nowej zabawki. Nie żebym się chciał pochwali (taaa jasne). Odchamiam się tylko od płyty i robię coś po coś.
Także tego
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/c45f350ed658e5b18db1ef8b686534ef.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/8ff04206a1ab1a7e22735a6b7287e2ad.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/d251d1a4bc82411eb4840fee3f488009.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/f6ac25f633e1af3dded5e26201feb979.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/5ea73d7ee13ac882228261af44844a2b.jpg)
;D
-
No to szybka kawa i jedziem dalej. Tak się dziś nakręciłem jak poczułem zapach świeżo struganegi drewna, że machnę jeszcze krzesełko dla dzieciaka. Znalazłem trochę dębiny która się nada.
A potem zaczynamy wreszcie zabawę z teakiem

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/9d2a558499ab152462bdb6f1c5552dd2.jpg)
-
Dębina nie pachnie...
A jeszcze mniej orzech...
-
Ale wcześniej była sosna i to ona nakręciła. Czytamy nie śpimy :P
-
Sosna tak . Pięknie pachnie 👍
-
Dzięki za potwierdzenie poprawności działania moich zmysłów. Stop. Odwołuję lekarza. Stop.
-
I tak by nie pomógł. Stop.
-
Ale po co te złośliwości ?
-
robię coś po coś.
Także tego
w końcu się do roboty wziąłeś ;D
Znalazłem trochę dębiny która się nada
chodziłeś po moim rejonie ? :P
-
Nie nie kolego. Znalazłem u siebie ;)
Kilka małych kawałków z których powstało to :
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/6ba0943fe3c1ee0b492e3768fa73a102.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/c26f32af2f362f5d1056156e983b0a80.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/a2535efbbc195f7755382d3ca2d97454.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/70b102fa58add6942ed420e3ecfd5821.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/e01653ab34149b77e7fcb34294461636.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/a00f36e1c60d6916538db830a46ae239.jpg)
Akurat skończyłem kleić jak zadzwonił kolega z kutra, że mogę jechać już po świeżego dorsza.
Dzień uważam za udany :D ;D
-
jakbyśmy byli w szkole dałbym Ci tróje na szynach ;D
za nie przeszlifowanie krawędzi styku przed klejeniem ;D
a jak wrażenie z domino? pomyśl ile dłużej by Ci zeszło to samo bez domina tak jak łóżko robiłeś :)
-
Nie jest przeszlifowane bo będzie na styk bez fazy i szlifowanie po klejeniu. Jedyne krawędzie złamane te wewnętrzne.
I co ? I co ? Ale najlepiej się przypierdzielić. Ehhh
A domino bajka ;D
-
Właśnie ;) czemu jest uskok między elementami ? to celowe posunięcie ? ???
-
Następny... nie ma żadnego uskoku. Na zdjęciu złożone na sztukę przed klejeniem i może gra świateł. Ale i tak nie uwierzycie więc po co ja się tłumacze ...
;D
-
Te, nowy! Nie przedstawiłeś się! ;)
-
Te, nowy! Nie przedstawiłeś się! ;)
zawsze mi jakoś z głowy wylatuję :) ale niebawem nadrobię ;)
-
Następny... nie ma żadnego uskoku. Na zdjęciu złożone na sztukę przed klejeniem i może gra świateł. Ale i tak nie uwierzycie więc po co ja się tłumacze ...
;D
(https://i.imgur.com/YcHBRtP.jpg)
Gra świateł przed klejeniem? :P
-
A idźta w piz..u.
Aż dziś zobacze co tam jest nie tak. A nawet jeśli popełniłem jakiś malutki błąd to się Wam i tak nie przyznam :P
-
Przy klejeniu zawsze się poprzesuwa ;).
Ja już nauczyłem się kleić etapami, widzę że machnąłeś to na jeden raz.
Fazka dodała by elegancji.
-
Właśnie chcę zobaczyć jak będzie wyglądało na gładko. Jedynie pionowe szczebelki sa nieco węższe. Jak się nie spodoba to fazkę zawsze można zrobić.
Poleci ktoś jakąś dobrą lakierobejce bielącą ? Chcę zachować rysunek drewna ale mocno rozjaśnić będę to chciał.
-
W ramach remontu domu, częściowo zmieniamy wyposażenie, a także odnawiam meble kuchenne. Meble są z płyty, fronty szafek są z MDF pokrytego jakimś tworzywem sztucznym. Po 14 latach użytkowania pokrycie frontów odkleiło się i zaczęło się kruszyć. Po zerwaniu tego plastiku, oczyściłem skrobakiem fronty ( 25 sztuk ) i pomalowałem farbami alkidowymi Tikkurila - podkładową i nawierzchniową.
-
szczęście w nieszczęściu że klej trzymał bardzo słabo, miałem podobny przypadek i część okleiny odchodziło z mdf i musiałem szpachlować. Teraz będzie "nowa" ,jasna kuchnia.
-
oczyściłem skrobakiem fronty ( 25 sztuk )
czapki z głów :) podziw i szacunek jeszcze raz podziw :)
-
A ja sobievtaką szafę zrobiłem. Trochėto trwało bo ze dwa miesiące ale nareszcie skończona, teraszvtylko sxukam uchwytów z pasków skórzanych. (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171208/5ce44cbcc29d7a3cb78a5c514302c039.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171208/f193d6682b07afa758e3484d184563f8.jpg)
-
i to wszystko masz malowane wałkiem tą tikurillą?, super
-
Od Tikurili to chyba Ami był. ;)
-
Tak, malowałem wałeczkiem welurowym 10 cm zarówno podkład (Tikkurila Everal Primer -alkid) jak i warstwę wierzchnią. (Tikkurila Everal Semi gloos 70)
-
chyba pójdę w twoje ślady
-
A mnie korci, żeby sobie samemu fronty zrobić od podstaw z desek sosnowych. Ale fajnie to wyszło.

Marek.
-
Ami powiedz proszę, jak masz ciętą płytę, czym najlepiej jest za zabezpieczyć bok przed malowaniem, tikurilla primer wystarczy czy trzeba wziąć masę szpachlową?
-
Szybki wieszak na ubrania, nic szczególnego a cieszy

(https://farm5.staticflickr.com/4736/24095253337_0761020abe_c.jpg)
20171210_113602-01 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/24095253337/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)
Więcej zdjęć w moim wątku. 
http://forum.domidrewno.pl/index.php?topic=9709.msg161426.msg#161426
Marek.
-
@grzegorz.mar "..Ami powiedz proszę, jak masz ciętą płytę"
Nie ciąłem płyty. Wykorzystałem oryginalne fronty, usunąłem stare pokrycie plastikowe, zeskrobałem resztki kleju ( tylko z powierzchni płaskich) krawędzie były frezowane na półokrągło i pomalowałem jak niżej.
Tak wyglądają szafki po zamontowaniu frontów.
-
Wczoraj pobawiłem się trochę w piktografię. Użyłem zwykłej lutownicy kolbowej, i ozdobiłem dwuczęściową deskę która służy do rozkładania koi na łajbie, bo zawsze był problem w którą stronę szły te dechy ;) Materiał sklejka wodoodporna. Tak wyszło:
-
Fajne.....Lepiej byś pokazał jak coś takiego zrobić lutownicą :)
Amigorg.. Kuchnia super wyszła. Czy jest duża różnica między powierzchniami gładkimi a tymi płaskimi. Mógłbyś zrobić jakieś zbliżenie pod światło ?
-
Fajne.....Lepiej byś pokazał jak coś takiego zrobić lutownicą
Niestety nie mam zdjęcia z prac, ale wyglądało to jak rysowanie flamastrem właściwie, tylko bardzo gorącym. Mimo wszystko i tak miałem wrażenie, że lutownica była trochę za zimna do tego. Momentami trzeba było przygrzewać dość długo, i powoli prowadzić grot.
-
Czyli wszystkie proste linie i literki robiłeś ręcznie ? Bez żadnych szablonów, czy linijek ?
-
Linie proste robiłem od takiej metalowej linijki z kątownika regulowanego :)
-
To mnie uspokoiłeś. Efekt bardzo fajny ...jak z fabryki. Może kiedyś też spróbuję.
-
Zrobiłem ramkę na zdjęcia. Sklejka klejona na sztorc. Bielona woskiem.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171223/29181f082dfeb234a30a14f51a5b7e49.jpg)
-
jakiś czas temu zrobiłem troszkę ozdób świątecznych z myślą że na święta każdemu do prezentu dorzucę jedną ozdóbkę i co ? świąt jeszcze nie ma a ozdóbki już wyszły i trzeba było dorobić nowych ;D
-
Od jakiegoś czasu chodziło za mną, żeby coś zrobić na aukcję WOŚP

Zapraszam do licytacji
http://aukcje.wosp.org.pl/tacka-do-podawania-kawy-rekodzielo-i5805490
(https://farm5.staticflickr.com/4691/39456633731_7b535e45a6_c.jpg)
20180102_180009-01 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/39456633731/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)
Marek.
-
Rwa kulszowa mocno ograniczyła moją aktywność w ostatnich tygodniach, dałem za to do naostrzenia noże od strugarek i grubościówki, wykonałem też panel oświetleniowy do warsztatu złożony z dwóch zintegrowanych el. LED 12 i 20 W /230 V. Poprawiłem sobie komfort pracy na pilarce, pile taśmowej, wyrówniarce i grubościówce (wszystkie są mobilne).
-
Korzystając z tego, że nie dojechał wczoraj materiał i mam naprawdę luźny weekend zacząłem esperymentować.
A że dziś sobota - dzień sprzątania to domu mi nie spieszno ;D
Elementy gięte z teaku ;D Mówią, że teaku się nie gnie ale klejonkę z cieńkich pasków to chyba da radę ;) Zobaczymy jak bardzo się odkształci po wyjęciu ze ścisków.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180120/f58db4a040b65c0fa6a083afd0749ba1.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180120/e87c7de95cdc393730c5c5174568749a.jpg)
-
Czyżby rozcinanie na nowej taśmówce? :)
-
;D
Próbuję znaleźć dla niej jakieś zastosowanie i tak sobie eksperymentuje ;)
-
Klejenie w giętasa perfekt. W sumie nie wiem dlaczego spodziewałem się czegoś innego
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180122/f67d92bc87add4fecd97ba121b9bf65f.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180122/0feaf31ac24651d6c21287804a334d0b.jpg)
-
Movento "rozpracowane" 8)
-
To bardzo wdzięczne i wymagające prowadnice.
Bardzo je lubię -szczególnie z tip-on'em.
-
@Kozio
Rozwiń co mam rozumieć pod wyrażeniem "wymagające". Właśnie zamawiam 2 kpl Movento z TIP On i synchronizatorem do szuflad o szerokości 1080 mm i głębokości 400 mm (do szafek łazienkowych dla "młodych").
-
Trzeba zadbać o przekątne szuflad itd. Jeśli prowadnice przykreci się lekko krzywo albo nie w tej samej linii to nie pracują tak jak powinny ale to zauważysz. O to musisz zadbać ale Tobie takich rzeczy pisać nie trzeba ;)
Mają jednak sporą regulację w każdej płaszczyźnie a tip-on z synchronizatorem działa przezajebiscie.
-
W ramach zabijania zimowej wieczornej nudy zacząłem konstruować okleiniarkę na obrzerze z klejem. Mam kilkanaście metrów ABSa z klejem więc pomyślałem że można by go wykorzystać przy małych robotach głównie dla siebie. Często po realizacjach u klientów gdzie formatki były zamawiane w hurtowni zostają spore odpady których klienci nie chcą a ja z chęcią wykorzystam o ile "okleiniarka" się sprawdzi ;)
Jeszcze nie skończyłem ale już teraz nabiera to kształtów a jedyny koszt jaki poniosłem to zakup rolki od paleciaka w kwocie 10 PLN. Cała reszta to duperele które walają mi się po piwnicy a jako podstawa posłużyła płyta wiórowa mirror gloss - rzeczone odpady które zostały u mnie.
Tak to wygląda:
(https://i.imgur.com/hqeVkXc.jpg)
-
tylko ja nie widzę zdjęcia?
-
@stachmiesz zapewne jedna z nowszych wersji tapatalka..
-
Kurcze, na komorce widzę, na kompie już nie
Zrób film jak to pracuje, czy się sprawdza. Jakią temp trzeba mieć aby klej się topił?
Aha, na filmikach widziałem, że płyta idzie po listwach, które unoszą ja nad blat. Tym sposobem okleina idzie na płytę z nadmiarem z obu stron
-
Jak tylko skończę postaram się zrobić filmik. Jutro w planie przyklejenie do płyty blachy nierdzewnej by podczas oklejania nie przypalać rolki ani płyty. No i muszę wykombinować jak podnieść oklejaną płytę o 1-2 mm by obrzeże zachodziło z zapasem na oklejaną płytę po obu stronach. Odnośnie temperatury to moja opalarka nie pozwala na precyzyjne jej ustawienie, mogę tylko ustawić 1 z 2 biegów :( ale zobaczymy być może to wystarczy.
Z założenia ma to przypominać coś takiego:
(https://i.imgur.com/dKnbJDR.jpg)
-
Chodziło mi o listwy po których pójdzie płyta, coś takiego jak niżej. Wystarczy ci podnieść o 1-2mm
(https://img.diytrade.com/smimg/44601/31287186-472896-0/Manual_curved_straight_edge_bander_machine_MD514B/36fa.jpg)
-
No właśnie, więc albo wykombinuję coś o grubości 1-2 mm albo coś grubszego i podfrezuję rowek.
-
ja bym koc jakiś przykleił to płyta była by wyżej i nie rysowała się o nic
-
Daj jako dystans/listwy obrzeża 2mm. Płyta będzie bezpieczna i 2 mm dystans.
-
Chyba mam kilka metrów dwójki ale bez kleju. Na co to kleić do płyty laminowanej? Taśma dwustronna się nada?
-
klej kontaktowy
-
Na kontaktowy lub nawierć tak by schować łepek wkreta
-
Klej będzie trzymał na połyskowej gładkiej płycie? Pytam, bo musiałbym kupić więc wolałbym by się sprawdził ;)
-
Pierwsze testy oklejania wyglądają obiecująco :)
(https://i.imgur.com/PeuW8gP.jpg)
Klej ładnie się rozpuszcza i przywiera do płyty a po wystygnięciu nie da się oderwać obrzeża od płyty bez kombinerek i sporej siły.
-
Ja bym wydłużył trochę przykładnice na wyjściu. Klej trzeba dociskać. Pozwoli to na szybsze prowadzenie. No chyba, że to co masz już ma idealną długość.
Tak tylko chciałem się wymądrzyć...
Przepraszam...
-
Nie gniewam się, dopiero raczkuje w oklejaniu obrzeży PCV z klejem więc być może trzeba będzie prowadnicę wydłużyć. Mam jeszcze kilka stalowych rolek więc może dołożę je jako przedłużenie prowadnicy. Wyjdzie w praniu. Na tą chwilę okleiłem tylko kilka krótkich odpadów dla testu.
Ps: ale pekaesiaża ci nie zapomnę ;D
-
Kończę powoli, bardzo powoli :/(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180128/428b9750d6cfc7f1537a1fa5f47674ce.jpg)
-
Ps: ale pekaesiaża ci nie zapomnę ;D
Oj tam oj tam
-
Dziś uporałem się z prowadzeniem obrzeża. Postanowiłem skomplikować temat i wyszło coś takiego:
(https://i.imgur.com/AMnaDg5.jpg)
Plus jest taki że mam sporą regulację wysokości i szerokości obrzeża. Już niewiele zostało :)
-
Czekam na finał. Te tanie oklejarki nie wyglądają skomplikowanie
-
Skończone i na miejscu przeznaczenia.
Wzorowałem się na: fota number 1, wyszło fota 2 ;).
Dzięki wszystkim za pomoc przy realizacji a zwłaszcza: SpecPiotr, kozio, amigorg.
-
Dobrze widzę, że tam jakiś Thunderbolt na półce stoi ?
-
ja tam tylko widzę świnki pepe na grzejniku ;)
dobra robota :)
-
Dobrze widzę, że tam jakiś Thunderbolt na półce stoi ?
Blisko, Karaś ;)
-
Oczy już nie te co kiedyś. A łóżka bardzo fajne. Jaka to sklejka - brzozowa ? Tajemną szufladę w narożniku pewnie się otwiera odsuwając łóżko :)
-
Bardzo ładne. Jakich użyłeś prowadnic? Wytrzymają napór dzieciaków na dna szuflad? :)
-
Sklejka to brzoza, prowadnice to blumowskie movento 750mm.
Dno szuflad to sklejka bukowa 12 mm + prowadnice które mają nośność 60 kg = święty spokój.
Co do narożnika to zastosowałem magic corner ;) a tak poważnie to łóżka nie są symetryczne (różnice na fotach),
w mniejszym zamiast jednej szuflady są dwie osobne półeczki na "rzeczy sezonowe", ale fakt żeby z nich skorzystać
trzeba łóżkiem ruszyć.
Miejsca narażone na bezpośredni kontakt pomalowane są matowym lakierem bezbarwnym Drewnochron,
którego zresztą nie polecam, o wiele lepszy efekt dawał Vidaron zastosowany w biurku które wcześniej zmajstrowałem.
Reszta smarowana trzykrotnie Top olej Osmo bezbarwny.
Jedyne wkręty jakie użyłem to do mocowania prowadnic, reszta klejona na obce pióro, lamelki i kołki.
-
Takie tam ze szpongami ;)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180209/5a014642190b890788da8d4b8b664f91.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180209/5cef8a2509b915fab0f16a6e563a3b20.jpg)
-
A obuwie bhp?


Ps. U mnie szuflandia
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180209/5469226fc57b2b42abd33b003d942fb2.jpg)
-
Ile można w tych buciorach chodzić. Jak małe roboty albo u klienta to laczuszki i stopy odpoczywają ;)
-
No jak wyskakujesz u klienta w klapkach to +10 to profeski :D Mozesz tez zrobic dodatkowa premie, jesli duzy paluch bedzie wystawal przez dziure w skarpetce...ulituje sie inwestorka i dorzuci cos ekstra. Na 100% :D
-
Ale świetne! Na wiosnę też będę próbował sił w zrobieniu szpong (ów?) - wzmocnienie blatu stołu.
Frezarka czy pilarka? Zwężają się w jedną stronę, czy równa szerokosć na całej długości?
-
jak wyskakujesz u klienta w klapkach to +10 to profeski
Pod warunkiem , że to kubota :D
(https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2011/09/14aa7c49c6231ac921423cda203afe62.jpg)
-
Proste. Do zwężających się jesxcze nie dosłem ;) Robiłem frezem.
Okazało się, że nie jest to skomplikowane. Chwile wystarczyło pogĺówkować i szybko można elegancko dopasować.
-
Materac tak bez przewiewu troche, nie boisz się ze będzie mu to szkodzić?
-
Co zmianę pościeli czyli średnio raz na tydzień odwracamy je żeby nie leżały cały czas na tej samej stronie,
w sumie do tej pory (jakieś cztery lata leżały na podłodze) nic niepokojącego nie dzieje się z nimi.
-
Dziś pierwsze przymiarki.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180213/4a42b88159eabed8fdaf8ef77e982f6c.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180213/e6ff03c76d939cfd56998d0f40962ef2.jpg)
I co ciekawe to te sławetne szpongi. W jednej z klejonek ich nie zastosowałem i po 3 gidzinach banan niesamowity. Tam gdzie stosowałem jest prawie ideał.
His biginin tu beliw...
-
Próby lakierowania forniru na biało. Jestem bardziej niż zadowolony z efektu ;)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180215/e66b29310b9d9ee8ee4944e417f8989f.jpg)
-
Takie tam ze szpongami
ooo naprawdę szpongi :) a ja myślałem że po prostu listewki nabiłeś od środka :P szacun Piter!
-
Przy okazji remontu, jako odskocznia od gipsów szczeliłem se parapet 8)
Drewno, to oczywiście olcha
-
Bardzo fajny parapet se strzeliłeś.
Tylko czy nie za wąski (głębokość)? Powinien, z małym zapasem przykrywać grzejnik.
-
Powinien...
Ale Żona zadecydowała tak... :P
8)
-
Siła wyższa, nie ma co dyskutować.
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
-
Nawet nie próbowałem... ;D
-
Piotrek - wkleiłeś te szpongi na całej szerokości?
-
Bardzo fajny parapet se strzeliłeś.
Tylko czy nie za wąski (głębokość)? Powinien, z małym zapasem przykrywać grzejnik.
Z tym przykryciem grzejnika to jest tak,że grzejnik przykryty w 50 % zachowuje pełna sprawność. Czym bardziej parapet zakrywa grzejnik tym sprawność spada.
Trzeba to brać pod uwagę.
-
Są dwie szkoły: krakowska i andegaweńska.
Ja wierzę w tę drugą.
W Muratorze zawsze pisali aby parapet kończył się równo z zew. krawędzią grzejnika.
-
Szkoła jak szkoła. Polecam materiały burgmana albo innego producenta grzejników.
Może się kończyć jak się chce ale trzeba to wziąść pod uwagę przy projekcie instalacji
-
...W Muratorze zawsze pisali...
Nie wiem czy to dobre podejście.
Kiedyś na płocie pisało ci*a, a gdy chciałem po lizać to mi drzazga w jęzor wlazła.
-
;D
A w temacie...
Wcześniej parapety miałem zakrywajace grzejnik ( chyba ze dwa - trzy cm wystawaly)
Teraz mam tak do ok.połowy - różnicy nie widzę/czuję...
-
Może się kończyć jak się chce ale trzeba to wziąść pod uwagę przy projekcie instalacji
Chodzi raczej o to, żeby ciepłe powietrze znad grzejnika skierować do wnętrza pomieszczenia i odsunąć od szyb dla uniknięcia strat.
Kiedyś robiłem kapitalny remont domu i w projekcie instalacji c.o. było to opisane w formie uwag i zaleceń. Bez obliczeń.
Kiedyś na płocie pisało ci*a, a gdy chciałem po lizać to mi drzazga w jęzor wlazła.
Jeśli to dowcip to żenujący. Jeśli to z twojego doświadczenia to myślę, że masz problem. I to poważny. Tyle, że do omówienia raczej na sesji terapeutycznej. Nie na forum dla majsterkowiczów.
-
może się znam ale swoje pięć złotych wsadzę ;D
Kiedyś ludzie przy lampach naftowych siedzieli ale świat się zmienił ;D
Kiedyś grzejniki były żeberkowe i powietrze przepływało przez nie do przodu i parapet nie przeszkadzał jak wystawał teraz większość grzejników ma inną budowę i powietrze przepływa z dołu do góry to po pierwsze :P a po drugie kiedyś okna miały inny współczynnik strat ciepła niż dzisiejsze szyby dziś już w standardzie potrójne, więc też tak ciepła nie tracą :)
i tak na marginesie Swfr zluzuj troszkę gumkę w portkach bo na żartach trzeba się znać i nawet na forum dla majsterkowiczów jak to nazwałeś też czasem takie rzeczy się zdarzają :) naucz się nie wszystko brać dosłownie to życie będziesz miał spokojniejsze bez potrzebnych napięć ;)
-
Jak mówi mery. Sprawność grzejnika zależy od konwekcji. Grzejniki z wymuszona mogą mieć moc od 300 do 1500 w zależności od prędkości wentylatora. Ot całą magia.
-
U nas dzisiaj robota w terenie. Dorabismy policzek do starych schodów (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180222/6625cf0e57f7f411cfc10d5935588372.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180222/065c13900d42b67684a2f57da172c647.jpg)
[regulamin!!!]
-
Drzwi przesuwne w szafie
Zdradźcie jaki jest myk łączenia płyt 18-tek profilem H żeby lekko weszło i profil się nie przesunął
-
Lekkie sfazowanie kantu i przede wszystkim składanie zaraz po cięciu zanim brzegi wilgocią naciągną
-
Fazowanie szlifierką czy frezem i czy po obu stronach płyty
-
Dzisiaj dalszą część w warsztacie .(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180223/5e6634ac8ce8d5ef2800a35353b32d61.jpg)
[regulamin!!!]
-
Nie mam nawet 5m2, ani 18m2, 8)
Trenuję na kolanie, ale kiedys zrobię strug japonski
Klockow od Merrego trochę dostalem
8) ;D
-
no w końcu widzę że coś robisz ;D
-
Nieśmiałe przymiarki do nowego projektu :)
(https://i.imgur.com/LLgUgon.jpg)
(https://i.imgur.com/oBMLHtK.jpg)
(https://i.imgur.com/HibvC9n.jpg)
(https://i.imgur.com/kotEWLa.jpg)
(https://i.imgur.com/DJuSs22.jpg)
W akcji moja ulubiona Makita z frezem 20 mm i pierścieniem kopiującym 30 mm. Frezowanie przy pomocy szablonu którego projekt można zobaczyć w dziale "kupię"
Otwory wyfrezowane w sklejce 15 mm z rozstawem co 96mm.
Prostopadłość zachowana :)
Kątownik na zdjęciu to normalizowany Format ;)
-
Witam
czy te wózki są do tego toru
Laguna
-
Witam
czy te wózki są do tego toru
Laguna
Tak, to są wózki Sprinart do toru Gama.
Te drugie typu Rama są ich odwrotnością - czyli zamiast wklęsłego profilu na kółku mają wybrzyszenie wchodzące w tor.
Także tor na zdjęciu to Gama i wózek Sprinart Gama.
Montowałem kilka tygodni temu u siebie tyle, że na torze Rama.
Wiem, że to chyba jedne z nowszych wózków w gamie i śmiało mogę Ci polecić.
Jeżdżą bardzo cicho i póki co sprawują się bez zarzutu - choć po miesiącu użytkowania ciężko coś więcej powiedzieć...
-
Dziękuję za odpowiedz warto było czekać 2 miesiące ;D
-
Ale przynajmniej gimbaza Ci nie odpisała ;)
-
Hejka naklejka ;) Będę robił taką szopę 4x3m w konstrukcji słupowo-belkowej (coś jak te amerykańskie timber framed sheds). Potrzeba to zakotwić do fundamentu (stóp fundamentowych) czy wystarczy jak będzie ta szopa na nich zwyczajnie stała?
-
ja bym kotwił, ze względu na wiatry.
-
Cześć
Pilnie musiałem zrobić i zamontować barierkę zagradzającą schody. Pewien znajomy dziadek postanowił ograniczyć "wolność" swojej nazbyt ruchliwej wnuczce. Na zdjęciach barierka i szczegóły zabezpieczenia przed otwarciem przez dziecko.
-
Ten sam dziadek, tej samej wnuczce postanowił podarować szopkę betlejemską. Robię więc szopkę- sprawdzony już w poprzednich latach model. Na zdjęciach: szopka, skrzynka na figurki i skrzynia - opakowanie do transportu i przechowywania.
-
Amigorg, figurki rzezbisz czy sklepowe?
Fajna szopka.
-
Figurki będą kupione.
-
Cześć.
Szopki skończone - dwie, bo jak zwykle, w trakcie pracy pojawiło się zdanie: " Ja też taką chcę".
Pozostało wstawić gałązki imitujące drzewka i figurki.
-
Teraz to naprawdę koniec. Dwie szopki gotowe. Przy jednej dodatkowo zrobiłem studnię z wiaderkiem i koryto wewnątrz szopki.
Hania i Amelka powinny być zadowolone :D
-
Cześć
W przerwach między ćwiczeniami rehabilitacyjnymi zrobiłem jeszcze jeden karmnik dla ptaszków.
Materiał: deski sosnowe i wykończenie listwami dębowymi.
-
Wiedziałem że nie wysiedzisz:)
Pozdrawiam
-
Cześć
Zrobiłem nowy "bufet szwedzki" na tarasie dla ptaków i wiewiórek. Na razie zarówno karmnik jak i "bufet" budzi nieufność, ale wiewiórka a potem sójka i kowalik dały sygnał - wszystko ok!
-
"Wprawki tokarskie"
Dzisiaj na dobre rozpocząłem użytkowanie mojej nowej tokarki. Wcześniej dokupiłem do niej uchwyt szczękowy SC-3 , szczęki do toczenia misek i uchwyt wiertarski. Do toczenia mam noże HSS.
Wytoczyłem dwie miseczki np. na orzeszki. Jedna o średnicy 105 mm, druga o średnicy 155 mm. materiał, to sklejone warstwowo deseczki dębowe ( nie mam grubszego materiału).
Toczenie, to fajna praca - ale jak do wszystkiego trzeba wprawy, maskę, okulary i dobry odkurzacz, gdyż powstaje mnóstwo wiórów i pyłu.
Miseczki pokryłem białym woskiem.
-
Amigorg, a czy Ty przypadkiem to chory nie jesteś? ;) coś kojarzę, że miałeś odpoczywać.
Zawstydzasz nie jednego.
Miseczki super. Na orzechy na święta jak znalazł.
-
Oj tam oj tam. Mam napisane czego nie mogę robić, między innymi dźwigać, schylać się itd, ale nie mam napisane, że nie mogę toczyć ;)
-
Cześć.
Kolejna praca w ramach rehabilitacji. Tym razem dwa "pomocniki" - stojak na różnego rodzaju łyżki pomocne przy gotowaniu oraz pojemnik na słoiczki z przyprawami. Wykonałem je z odpadów dębowych.
Zostało tylko pomalowanie ich.
-
Czy stojak ma odwodnienie?
Miałem kiedyś podobny że sklepu ale zbierala się w nim woda.
-
Ni ma odwodnienia - to stojak na suche przyrządy kuchenne.
-
Wygląda zacnie. Myślisz że z odpadów klonu mógłbym wykonać takie przyborniki?
-
Drewna klonu nie miałem jeszcze, ale klon to drewno stolarskie, na pewno można taki przybornik wykonać.
Mam kawałek suchego pniaka topoli. Spróbuję w ramach ćwiczeń wytoczyć z niego miseczki.
-
Cześć
Okazało się, że z topoli też można wykonać miski. Wykonałem już dwie z dębu i dwie z topoli.
-
A co tam, zrobiłem jeszcze talerz o średnicy 220 mm z klejonki bukowej i dębowej. Toczenie w drewnie, to fajne zajęcie - na oczach, w rękach coś powstaje, to miłe odczucie.
-
Dzisiaj drewna dębowego powstały podstawki pod świeczki. Pokryte bejcą wodną i woskiem bezbarwnym.
-
Amigorg,
Nawet w sylwestra nie próżnujesz. Fajne podstawki.
Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku, przede wszystkim zdrowia.
-
Cześć
Ćwiczę toczenie dalej. Tym razem misa wytoczona ze sklejonych warstwami półpierścieni o szerokości 25 mm wyciętych z klejonki na taśmówce pod kątem 45 stopni. Nie wyszło tak jak chciałem, ale to przecież ćwiczenia. Misa pokryta bejcą orzech ciemny i woskiem. Druga miseczka wytoczona z klejonki dębowo-jesionowej.
-
A ja zrobiłem sobie narzędź :-)
-
Cześć
Kolejna praca - pojemnik z przykrywką. Materiał to buk i dąb.
-
Cześć
I jeszcze trzy miski, tym razem z drewna brzozowego. Największa ma 220 mm średnicy, 90 mm wysokości. Sęczki pęknięcia zalałem żywicą epoksydową.
-
Cześć
Nareszcie przyszła wiosna, czas przygotować materiał do dalszych prac. Na zdjęciu brzegowanie tarcicy dębowej 30 mm.
-
Cześć.
C.d. przygotowania materiału do dalszych prac - struganie desek dębowych 22 - 27 mm. Ponadto dokończyłem prace przy trzech miseczkach z drewna brzozowego.
-
Cześć.
Materiał już jest, robię więc klejonki.
-
Cześć
Pierwsza z trzech zaplanowanych do wykonania osłon na kaloryfery.
Pierwsza osłona będzie w holu - do wykonania jeszcze kratka.
-
Amigorg,
Jak zawsze miło ogląda się Twoje prace. Chyba przegapilem wątek o scisku przy stole (ten drewniany). Robiłeś czy kupiłeś?
-
Tu masz wątek o przebudowie stołu: https://forum.domidrewno.pl/meble-warsztatowe/strugnica-ze-stolu-warsztatowego/
-
Cześć
Wykonałem ramę i kratkę ( parę listew jeszcze muszę dorobić).
-
Nikt by nie pomyślał ,jak dużo metrów listwy potrzeba na kratkę. :)
-
No właśnie - mimo,że już kilka razy robiłem kratki i tak się pomyliłem. Miało zostać kilka listew a ich kilka brakło :)
-
Cześć.
Osłona jest gotowa, pokryta została dwoma warstwami olejo-wosku OSMO.
Kolejne osłony są w trakcie wykonywania.
-
Cześć
Kolejna osłona jest dość duża - ok. 1000 x 1000 mm.
Następna będzie w korytarzu na piętrze.
-
Cześć.
Kolejna osłona gotowa. Na zdjęciach dwa następne cele.
-
Teraz to biorę się za budowę altany i zestawu do siedzenia przy grillu
-
Cześć
Pogoda sprzyja, biorę się za rozcinanie sosnowych pniaków na deski. Będą służyć do wykonania skrzyń na kwiaty.
-
Cześć
Z desek sosnowych i wykończenia dębowego powstała donica na kwiaty (500 x 500 x 400 mm). Deski klejone klejem poliuretanowym Soudal 66A. Na powłokę użyłem impregnat bezbarwny głęboko penetrujący SADOLIN.
-
Cześć
Wykonałem kolejną osłonę z drewna dębowego na kaloryfer. Ma wymiary 700 x 1000 x 180 mm.
-
Cześć
Wykonałem kolejną (siódmą) osłonę na grzejnik. Tym razem z desek sosnowych do sypialni. Osłona ma wymiary 1000 x 1000 x 180 mm, pomalowana białą farbą akrylową Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40.
Tak jak poprzednie, osłona powieszona jest na zamku francuskim.