Forum stolarskie Domidrewno.pl

Forum Domidrewno => Hyde Park Domidrewno => Wątek zaczęty przez: JarekO w 15 Czerwca 2013, 21:19:02 czas Polski

Tytuł: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 15 Czerwca 2013, 21:19:02 czas Polski
Jestem ciekaw co też w połowie czerwca porabiacie w waszych warsztatach. Macie jakieś typowe, sezonowe zlecenia, czy może jakieś jednorazowe prace? Skrobnijcie coś w tym temacie...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 15 Czerwca 2013, 21:29:53 czas Polski
sezonowe zlecenia

HE  HE! :) Sezonowo to ja teraz robię za murarza   , u syna ;D jest pogoda , należy   to  wykorzstać
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Szczepan w 15 Czerwca 2013, 21:43:21 czas Polski
Ja od tygodnia siedzę u rodziny na wsi w Małopolsce, słucham piania koguta, szczekania psów i gdakania kur. Przy tych dźwiękach składam altanę, którą zresztą już widać w dziale realizacji ;) Dni lecą jak nieopamiętane.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 16 Czerwca 2013, 00:13:35 czas Polski
Heh, ja czekam końca roku szkolnego kiedy to rozdam ostatnie świadectwa i w przerwach między koncertami muszę zrobić mebel pod komputer, "jakąś" adaptację akustyczną swojej pracowni muzycznej a także altanę dla mamy (no przyznam się Wam że tu się chyba ostro wkopałem...) plus pewnie jakieś mebelki ogrodowe do tego oraz załatwić przepisanie terenu na mnie i zacząć zbierać papierki potrzebne do tego aby móc myśleć o budowie własnego M. Zupełnie nie wiem jak mam to zrobić w dwa miesiące...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 16 Czerwca 2013, 00:15:19 czas Polski
Pomagam sąsiadowi zbudować balustradę na balkonie ( 11 mb), kończę też moją kolejną maszynę. Lada chwila będą zdjęcia.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: GC-Stolarz w 19 Czerwca 2013, 22:14:59 czas Polski
Ja jutro kończę kuchnię w białym lakierze na wysoki połysk.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 19 Czerwca 2013, 22:59:20 czas Polski
O proszę, a ja w lipcu zacznę kuchnię białą wysoki połysk;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: GC-Stolarz w 20 Czerwca 2013, 07:42:38 czas Polski
ostatnio zauważyłem że jest taka moda, ma się błyskać, na jasno i nowoczesno.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 20 Czerwca 2013, 08:00:26 czas Polski
Biała na wysoki połysk - znaczy będzie przychodzić pani do sprzątania... Ostatnio podobno panuje moda na czarne też na wysoki. No popatrzcie jak to się ludziom we łbach przewraca od nadmiaru kasy (a mówią że kryzys...) - albo szpital albo kaplica. No ale o gustach się nie dyskutuje zatem... podziękujmy tym którzy są chętni aby "podzielić" się z nami swoimi pieniędzmi nawet jeśli w zamian musimy wykonać dla nich jakąś robotę.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 20 Czerwca 2013, 09:49:00 czas Polski
Tak to prawda, biale kuchnie w polysku dominuja na rynku, a przynajmniej u nas.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 20 Czerwca 2013, 11:33:47 czas Polski
No ja zawsze patrzę na funkcjonalność, co z tego że coś jest ładne, ale tylko na obrazku, nie można tego dotykać itp. bo albo się zepsuje, albo wybrudzi na maxa. Prosty przykład wszelkich laptopów z błyszczącymi, czarnymi obudowami ;) Otwierasz z pudełka - super, po 1 dniu plujesz w brodę ;)

Wracając do tematu: u nas teraz na tapetę wraca szafka teściowej hehehe oraz meble na taras. Oczywiście przerywane rzeczami mniejszymi (1-2 odcinkowymi). Przy suszeniu dębiny okazało się, że daliśmy też trochę olchy i z niej pewnie też coś fajnego powstanie na dniach ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 20 Czerwca 2013, 12:16:16 czas Polski
Ale nie przesadzajcie znowu z tą niefunkcjonalnością tych połysków. Według mnie to łatwiejsze do ładnego utrzymania niż np. lite fronty z dębu. Zobaczcie: łatwo szmatką usunąć tłuszcz czy inny brud z gładkiej powierzchni niż z porowatego dębu. Jak wlezie brud w pory dębu to co z tym zrobicie? Już robiłem kiedyś nowe fronty do kuchni bo poprzednie były tak zatłuszczone (szafki nad okapem i przy koszu na śmieci) że nadawały się do pieca. Wydaje mi się, że praktyczniejsze są te połyski od litego. Wiadomo znać każdą rysę i odbity palec ale jak ktoś chce takie to musi wiedzieć, że trzeba dbać. Ja nie to folia mydełko i tyle, bezobsługowo;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Armagedon w 21 Czerwca 2013, 00:23:31 czas Polski
ja wlasnie powolalem do zycia lozko dwuosobowe... Ale boje sie dac zdjecia ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 21 Czerwca 2013, 06:34:04 czas Polski
A.............to ciekawe co  z nim  / na  nim , robiłeś  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: GC-Stolarz w 21 Czerwca 2013, 07:49:33 czas Polski
Kuchnia skończona, tylko nie mogę dawać zdjęć bo klient zapowiedział że nie życzy sobie publikowania zdjęć nigdzie. Dziwak 
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: MR.BIG w 21 Czerwca 2013, 07:55:17 czas Polski
No to ja właśnie zabieram się za trzecią ścianę w mojm letniaku. Materiał się kończy, więc chyba pora udać się do tartaku i zamówić coś na dach.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Patrycjusz w 21 Czerwca 2013, 09:07:49 czas Polski
Ja biorę się w wakacje za urządzanie warsztatu i kręcenie filmików :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 21 Czerwca 2013, 09:08:05 czas Polski
W tzw. międzyczasie zrobiłem i zamontowałem sosnowe poręcze - nakładki na balustradę stalową u sąsiada. Dzisiaj zabieram się za wykonanie drewnianego stojaka, statywu oświetleniowego. Dostałem "polecenie"od forumowiczów nakręcenia filmiku z pracy maszyny "Archimedes 2" ale brak mi osprzętu.
P.S
Aparat foto naprawiłem sam (przydała się mini wiertarka).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 21 Czerwca 2013, 10:28:27 czas Polski
Ja biorę się w wakacje za urządzanie warsztatu i kręcenie filmików :)

no w końcu ktoś pomoże :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Armagedon w 21 Czerwca 2013, 23:24:30 czas Polski
no dobra wrzuce fotki do galeryji ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 22 Czerwca 2013, 19:37:02 czas Polski
Statyw oświetleniowy skończony, ekran z prześcieradła też. Coraz mniej powodów aby nie filmować.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Armagedon w 22 Czerwca 2013, 20:37:26 czas Polski
amimorg calkiem sprytne!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 27 Czerwca 2013, 21:34:37 czas Polski
Oj statywów to ja mam sporo, ale nie miałem sił robić ich samemu ;)

Z oświetleniem - kiedyś używałem często srebrne parasolki, czyli wtedy żarówka w drugą stronę niż amigorg pokazał. To bardzo dobrze rozprasza światło.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 27 Czerwca 2013, 22:17:32 czas Polski
He  ..he.....jak pracowałeś  z modelkami ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 27 Czerwca 2013, 22:22:58 czas Polski
Statyw (rozbierany) robiłem 1 dzień od zera. Drewno na statyw - sosna z ostatniego kawałka belki z więźby dachowej pozostałej po budowie domu ( 9 lat temu) pociętej i obrobionej na moich sam-ach, przeguby nóg  z kawałków sklejki 18 mm + gwoździe na osie ( też pozostałości z budowy). Klosz wykonany z blachy 0,5 mm - pozostałości z prac dekarskich. Żarówka 500 W fotograficzna - pozostałości po jednej z moich poprzednich pasji: fotografii (lata 80-te poprzedniego wieku, grubo przed okresem cyfrowym), pozostały mi takie 3. Do tego dorobiłem ściemniacz elektroniczny ( 50 -100% napięcia), na zdjęciu na podłodze jest inny, regulator obrotów do elektronarzędzi a także do prądu spawania spawarki transformatorowej. Do rozpraszania światła używałem krążka umieszczonego na pręcie przed żarówką. Stopień rozpraszania regulowało się zmieniając odległość krążka od żarówki ( do tego statywu też już jest), efekt podobny do parasolek. Statyw ma zasięg od podłogi do +2, 3 m. Dwa pokrętła zaciskowe: sklejka + śruby zamkowe M8. Koszt = 0 zł + robocizna + energia el. - przyjemność pracy.
P.S. Chyba sprzedam sprzęt foto z tamtego okresu ( PENTACON SIX TL + OBIEKTYWY  i bogaty osprzęt) - będzie na kamerę cyfrową HD.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 19 Lipca 2013, 14:26:35 czas Polski
Jest lato, to wątek chyba aktualny. Właśnie mam "regulaminową" przerwę na wyprostowanie kręgosłupa. U sąsiada za płotem montujemy ( wraz z sąsiadem) systemem gospodarczym balustradę na dłuuugim balkonie. Balustrada w stylu alpejskim, materiał: sosna klejona (słupy i tralki kupione przez internet), impregnowana Penetrinem. Słupy kotwione do czoła balkonu, częściowo wsparte na jego powierzchni. Kotwy: pręt gwintowany M14 klejony dwuskładnikowa kotwą chemiczną w otworach fi 16.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 19 Lipca 2013, 14:49:00 czas Polski
Właśnie wróciłem z montażu regału, zdjęciami się nie mogę pochwalić bo pożyczyłem bratu aparat na wakacje ;/ Kuchnie mam nadzieję skończyć w przyszłym tygodniu, byłoby duże ufff :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: hycel w 19 Lipca 2013, 18:16:08 czas Polski
Witam .
To może i ja się przyznam.
Jestem na finiszu realizacji swojego ,długoletniego marzenia ,STRUGNICY .
Już stoi w ,,pracowni" i jest piękna ,jak by to Jarek określił . cyt Masakra .
  Pozdrowienia .
 
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 19 Lipca 2013, 18:33:37 czas Polski
Natychmiast zrób zdjęcie tej strugnicy! Wielu z nas też o nie marzy :) :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: gołąb w 19 Lipca 2013, 21:29:30 czas Polski
Tak, tak!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 20 Lipca 2013, 21:20:39 czas Polski
Dzisiejszy "urobek" przy balustradzie.
Od poniedziałku zostały skrzynie na kwiaty i wykończenie dołu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 23 Lipca 2013, 17:04:38 czas Polski
JarekO
Wczoraj miałeś rację mówiąc: " ... to się zwykle tak zaczyna..."  :D :D. Rzeczywiście nie skończyło się na przeróbce szafy trzydrzwiowej (skrócenie o 11 cm w tym zwężenie drzwi z płycinami) i wstawienie do wnęki. Zaraz pojawił się temat: " a może zrobiłbyś półkę nad biurkiem na segregatory? I kolejny: " ...zobacz, tu jest taka dziura od biurka do ściany, przydałaby się szafka, byłoby równo. Zrobisz?..."  Oczywiście zrobię z przyjemnością ;D ;D. Dwumetrowa półka już gotowa, szafka zaczęta, skrzynie na kwiaty w trakcie. Jakie bezrobocie, jaki kryzys ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 23 Lipca 2013, 17:07:59 czas Polski
" a może zrobiłbyś półkę nad biurkiem na segregatory? I kolejny: " ...zobacz, tu jest taka dziura od biurka do ściany, przydałaby się szafka, byłoby równo. Zrobisz?..." 

Jezu, jak ja tego nienawidzę... Nie wiadomo ile za takie pierdoły liczyć, kiedy robić. Metoda na to, to rzucić zaporową cenę i albo się nie zgodzi albo się zarobi ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 23 Lipca 2013, 17:22:34 czas Polski
Jakub, to nie takie proste, kiedy sąsiedzi są z nami mocno zaprzyjaźnieni :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 23 Lipca 2013, 17:41:06 czas Polski
Wiem, że to nie takie proste jak znajomi czy coś, trzeba mocniej kombinować ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 30 Sierpnia 2013, 09:40:54 czas Polski
Witajcie
Ciężko się zebrać do pilnych prac po 3 tygodniowej kuracji w sanatorium. Ponieważ bardzo pilne są: renowacja starej komody i okiennice do domu letniskowego, to wybrałem ........ zbudowanie kolejnej maszyny i nowego przyrządu. Maszyna, to 14" piła taśmowa (koła 350 mm, taśma 2400 mm, silnik 750 W) - coś takiego jak na zdjęciu, przyrząd, to pantograf 3D do kopiowania.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Dominik w 30 Sierpnia 2013, 20:22:40 czas Polski
Koledzy mam problem bo poproszono mnie o zrobienie takiego biurka http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.eurodecornet.eu/sites/default/files/styles/uc_product/public/p1260034.jpg&imgrefurl=http://www.eurodecornet.eu/biurka-sekretarzyki-toaletki/wspanialy-mebel-biurko-toaletka&h=375&w=500&sz=35&tbnid=uxkYizjQkA8KTM:&tbnh=90&tbnw=120&prev=/search%3Fq%3Dbiurko%2Btoaletka%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=biurko+toaletka&usg=__gA1B1L9H37507jZ7Dy6Q9pmQZ4Q=&docid=MS7j16FjfDYOrM&sa=X&ei=KeAgUp6EGYXVtAbN-oDgCA&ved=0CEYQ9QEwAg&dur=373#imgdii=_ (http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.eurodecornet.eu/sites/default/files/styles/uc_product/public/p1260034.jpg&imgrefurl=http://www.eurodecornet.eu/biurka-sekretarzyki-toaletki/wspanialy-mebel-biurko-toaletka&h=375&w=500&sz=35&tbnid=uxkYizjQkA8KTM:&tbnh=90&tbnw=120&prev=/search%3Fq%3Dbiurko%2Btoaletka%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=biurko+toaletka&usg=__gA1B1L9H37507jZ7Dy6Q9pmQZ4Q=&docid=MS7j16FjfDYOrM&sa=X&ei=KeAgUp6EGYXVtAbN-oDgCA&ved=0CEYQ9QEwAg&dur=373#imgdii=_)  tylko że konstrukcja skrzyniowa wymiary 1200x500 z drewna olchowego i poproszono mnie o podanie kwoty za jaką bym to zrobił i niebardzo wiem ile powiedzieć czy mugł by ktoś zrobić jakiś kosztorys. Byłbym bardzo wdzięczny
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 30 Sierpnia 2013, 20:40:07 czas Polski
Opisz dokładniej! Jak z płyty to inna cena, jak z topoli to inna cena, jak z porzeczki czy agrestu to jeszcze inna, fornir, lite czy laminat? Lakier, wosk, patyna czy co innego na wierzch? Bejca? Człowieku napisz coś i wtedy oczekuj na sensowną odpowiedź ;) A tak btw. czy jesteś w stanie wykonać taki mebel skoro nie potrafisz go wycenić?... ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 30 Sierpnia 2013, 20:50:33 czas Polski
Kolego  Dominik , myślę  że dla dobra  tego  forum i nas wszystkich lepiej nie poruszać tematów wycen i kalkulacji  , na to składa sie wiele czynników innych w różnych rejonach kraju  ,  jak  i  pracowniach  i nie każdy  czytający  forum   musi  być informowany o cenach .
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 30 Sierpnia 2013, 20:54:04 czas Polski
Skoro producent oferuje taki mebel wykonany z drewna egzotycznego za 999 zł, to twoja cena powinna być niższa, powiedzmy max 800 zł.
Czy potrafisz się w tym zmieścić? Masz deski z olchy? Zapytaj w tartaku po ile tarcica z olchy, obrabiaj sam albo daj do warsztatu do przestrugania. Będziesz miał cenę materiału, to będziesz wiedział czy się zmieścisz w cenie max.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 30 Sierpnia 2013, 20:56:13 czas Polski
Cena ma być niższa?? Czy na pewno?... Chyba nie tędy droga ::)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 30 Sierpnia 2013, 21:02:29 czas Polski
Jakub, w większości drewno egzotyczne jest chyba droższe niż olcha? Klienci w większości, to też nie są barany :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 30 Sierpnia 2013, 21:10:41 czas Polski
Sory, ale czy mebel z fabryki ma konkurować z wyrobem rzemieślniczym? Jeśli ktoś chce coś niestandardowego to chyba to musi kosztować nieco więcej, czyż nie?...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 30 Sierpnia 2013, 21:21:09 czas Polski
Jakub  -  popieram  100% racji
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 30 Sierpnia 2013, 21:25:51 czas Polski
Jakub zajrzyj na stronę, którą wskazał Dominik, tam są właśnie meble stylowe, po drugie przeczytaj jeszcze raz pytanie Dominika, sam sugerujesz, że chyba jest mało doświadczonym stolarzem a pytanie dotyczy wprost określonego modelu mebla a nie jakiegoś wyrobu rzemieślniczego, oryginalnego. Zgadzam się, że meble rzemieślnicze, oryginalne powinny mieć swoją cenę ale trzeba mieć renomę, nazwisko i gwarantować jakość i wyjątkowość ale to inna bajka.
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 30 Sierpnia 2013, 21:31:25 czas Polski
On nie dał żadnego linka do żadnej strony tylko do grafiki w Google! Sam sobie dopowiadasz, że to ta strona bo akurat taką otwarła mu przeglądarka i tyle. A powątpiewam w zdolności tego kogoś bo nie potrafi sam wycenić takiego wyrobu, a skoro potrafi go wykonać, zrobić wszystkie połączenia, przygotować materiał, dobrać wykończenie to chyba orientuje się ile zajmie mu to czasu, energii, materiału itd. dlatego moim skromnym zdaniem powinien sam wycenić ten zacny wyrób.


Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 30 Sierpnia 2013, 21:36:19 czas Polski
Jakby umiał, to by nie pytał. Niektórzy odpowiadają inni nie. Brak odpowiedzi, to też odpowiedź :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 30 Sierpnia 2013, 21:54:08 czas Polski
Skoro tak sugerujesz w tym wątku odpowiem milczeniem  :-X
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Dominik w 30 Sierpnia 2013, 22:40:45 czas Polski
Panowi widzę że rozpoczeła się ostra dyskusja może niejestem zabardzo doświadczony ale takie mebelki już robiłem ale komuś z rodziny cz po znajomości, a to są inne ceny. Co do obrubki to mam wszystkie potrzebne do tego maszyny drewno też mam do wybożu do koloru tylko pytam tak z ciekawości ile wy byście wzieli na moim mjejscu. A mebelek nie ma być aż tak stylowy, ma bardziej przypominać zwyczajne biurko.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Dreluks w 31 Sierpnia 2013, 17:04:46 czas Polski
moje zdanie jest takie że  powinieneś ustalić sobie roboczo godzinę. I pokolei ile za materiały, obróbkę plus roboczo godzina. I zależy dla kogo robione. ;)



pozdrawiam
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 31 Sierpnia 2013, 20:09:04 czas Polski
powiedz wlascicielowi kuchni , ze jako autor i wykonawca zastrzegasz sobie prawo o nieudostepnianie kuchni osobom trzecim :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 23 Października 2013, 22:19:08 czas Polski
Jakoś w tym wątku opustoszało ostatnio.  to na odmianę moje bieżące roboty. Pierwsza "na wczoraj" klatka dla szynszyli :D a kolejna to dalej ten sam fotel bujany który się już z miesiąc ciągnie  :D

Na którymś ze zdjęć klatki widać szablon do frezowania tych nóg od krzesła.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: MarcinW w 23 Października 2013, 22:44:12 czas Polski
Z jakiego materiału robisz ten fotel? Ładnie wygląda.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 23 Października 2013, 22:45:25 czas Polski
Jakub - widzę, że Domino nie wypuszczasz z rąk? :) Jest dopalacz z pracą nie? Ja muszę szwagra przestawić, żeby drzwi zaczął tylko dominem robić ;/
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 23 Października 2013, 22:49:12 czas Polski
No dominem szaleję non stop, jak go podłączyłem do odkurzacza tak jeszcze nie odpiąłem :D Krzesełko to buk parzony, ale dość słabo jak sie okazało, chciałem mieć intensywniejszy kolor. Pewnie i tak pójdzie na to bejca.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 23 Października 2013, 23:23:13 czas Polski
Pewnie i tak pójdzie na to bejca. - a ja przeczytałem i tak pójdzie do pieca ;)))

Chyba starczy kompa na dziś hehehe
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 23 Października 2013, 23:33:04 czas Polski
To byłby drogi opał  ;D ale miałem czasem tak, że tak się wściekłem, że rzucałem czymś po pracowni  a potem piec  >:(
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 24 Października 2013, 11:53:03 czas Polski
Mi się podobają te szafki w tle :).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 24 Października 2013, 12:01:18 czas Polski
No zrobiłem sobie kiedyś takie szafki, w sumie będzie tego ze 6 mb ze starych mebli wyrzuconych ze szkoły. Po rozbiciu powycinałem co ładniejsze formatki i ta da. Dla ciekawszego wyglądu tata przykręcił fronty w szachownicę :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 31 Października 2013, 22:18:26 czas Polski
Fotel powoli nabiera kształtów ;) W oczekiwaniu na wyschnięcie lakieru na klatce dla zwierzaków podgoniłem sobie fotel.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 31 Października 2013, 22:38:54 czas Polski
Mam takie pytanie  :) , chodzi mi o siedzisko te szczebelki mają wybrany lekki promień ,  czy ten promień od brzegu siedziska zwiększa się do środka i potem maleje ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 31 Października 2013, 22:41:33 czas Polski
Nie, nie, bez przesady  ;D wszystkie szprosy są przefrezowane od jednego szablonu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 02 Listopada 2013, 21:26:29 czas Polski
Kolejny update fotela. Klejąca się płoza.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: MarcinW w 02 Listopada 2013, 21:42:23 czas Polski
Te dwa stare ściski wyglądaja naprawde potężnie!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 02 Listopada 2013, 21:56:03 czas Polski
Jakub , z ilu warstw skleiłeś płozę?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 02 Listopada 2013, 22:03:02 czas Polski
No te dwa ściski są tylko do zastosowań specjalnych :D na pokolenia, niezniszczalne. Płoza sklejona jest z 6 listew po 5 mm (z hakiem) grubości.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 02 Listopada 2013, 22:14:07 czas Polski
 Projekt fotela własny ,czy jakiś gotowy?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 02 Listopada 2013, 22:21:59 czas Polski
Nic nie wiem, nic nie powiem  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 03 Listopada 2013, 09:39:43 czas Polski
Stare, polskie ściski... Szkoda, że dziś nie robią takich...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 03 Listopada 2013, 11:28:50 czas Polski
Niby coś takiego jeszcze robią: http://allegro.pl/scisk-stolarski-rozne-dlugosci-i3638253691.html (http://allegro.pl/scisk-stolarski-rozne-dlugosci-i3638253691.html) ale jakoś się nie skusiłem, bo pewnie bym kupił i by leżało zanim bym miał czas się za to zabrać...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 04 Listopada 2013, 12:19:39 czas Polski
Domino u Jakuba nie ma lekko :))))
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 04 Listopada 2013, 15:07:34 czas Polski
Noo raczej. Ciezko ma w tym twardym buku ale czegos trzeba wymagac od tego sprzetu ;-)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 05 Listopada 2013, 21:53:20 czas Polski
Klatka gotowa, oceńcie efekty. Do galerii nie będę chyba wrzucał  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 05 Listopada 2013, 21:56:48 czas Polski
No ładnie  :). a po otwarciu tak dużych drzwi , one nie pouciekają?  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 05 Listopada 2013, 22:05:33 czas Polski
Fajne to coś :) dawno nie widziałem szarnirów , :)
a można trochę ponarzekać ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 05 Listopada 2013, 22:12:55 czas Polski
No pewnie walcie jak w dym.

Tomekz - na zdjęciu może nie widać ale tam jest dwoje drzwiczek, te z siatką i te z płyciną od schowka, co do uciekania to nie mam pojęcia, ale takie właśnie chcieli, ja się na tym nie znam, a gość ma parę tych zwierzaków to pewnie wie co robi  ;)

Zanim zaczniecie narzekać to jeszcze dodam, że to niestety projekt niskobudżetowy z drewna które zostało po balustradach, resztki drewna, lakieru itd.  :(
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 05 Listopada 2013, 22:24:46 czas Polski
Drewno według mnie jest ok :) , świerk zdaje się ;) raczej brakuje mi w tej szafie cokołu ewentualnie nóżek , dolne drzwiczki sprawiają wrażenie ,że ocierają o podłogę - to taka moja sugestia  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 05 Listopada 2013, 22:28:22 czas Polski
Ale trafiłeś :D nóżki właśnie jutro zakładam :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 05 Listopada 2013, 22:31:48 czas Polski
Ok,nie mam więcej uwag ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 05 Listopada 2013, 22:36:06 czas Polski
świerk zdaje się

Ale nie krajowy - skandynawski  8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 05 Listopada 2013, 22:37:26 czas Polski
Bardzo ładna robota :) Mam nadzieję, że gryzonie nie zniszczą zbyt szybko Twojego dzieła...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 05 Listopada 2013, 23:19:16 czas Polski
Super,naprawdę ładnie to wygląda :).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 06 Listopada 2013, 07:56:28 czas Polski
No efekt końcowy fajny :) mam pytanie techniczne  :-\  jak jest zamocowana siatka w drzwiczkach?bo jak wiercenie i wkładanie w to drucików, to wielki szacun  ;) i jeszcze pytanko czy te duże drzwiczki nie powinny mieć jakiegoś usztywnienia (chodzi mi o siatkę)  ??? trzecie pytanko czy te ściski z linku który podałeś to mają trapezowy gwint czy normalny? bo jakoś nie dowidzam ::)
a gryzoń wygląda tak
Ferma Szynszyli RABA - Szynszyla w domu (http://www.youtube.com/watch?v=zO7zOXQtpwo#)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 06 Listopada 2013, 08:56:25 czas Polski
Siatka jest tak samo zrobiona jak płyciny czyli wpuszczona w 3 mm rowek, ku mojemu zdziwieniu siedzi tak, że w tych mniejszych okienkach nie ma szans jej wyrwać. Co do drzwiczek właśnie cały czas się zastanawiam czy nie lepiej było dołożyć te 2 szprosy, ale nie chciałem ich dublować bo przecież już w środku takie są. Przez to, że na drzwiczkach siatka jest dość duża to w nut gdzie siatka jest wsadzona dodatkowo powbijałem sztyfty by była sztywniejsza. Zrobiłem to tak: ścisnąłem ściskami pionowe ramiaki tak by się wygięły do środka, następnie wycelowałem sztyftem tak by w nucie złapać oczko siatki, kilka tak wbiłem. Jak zwolniłem ściski to się naszpanowała, ale i tak byłoby lepiej i łatwiej gdyby nie była aż tak sztywna sama w sobie. No i cena, 25 zł mb  :-\  A te szynszyle to widzę na filmiku że to takie wiewiórki są  :D nawet fajne.

PS. oni te klatki mają z takiej samej siatki  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 06 Listopada 2013, 12:00:34 czas Polski
czy te ściski z linku który podałeś to mają trapezowy gwint czy normalny?

Wydaje mi się, że to trapezowy, ale faktycznie głowy bym nie dał, poza tym już się na allegro nie pojawiają te ściski  :-\
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 06 Listopada 2013, 14:11:16 czas Polski
Cytuj
A te szynszyle to widzę na filmiku że to takie wiewiórki są  :D

Trochę spasione te wiewiórki :P.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 16 Listopada 2013, 19:18:58 czas Polski
Fotel/ krzesło skończony, reszta zdjęć w galerii, tutaj tylko poglądowo, żeby było gdzie podyskutować  ;)

http://forum.domidrewno.pl/media/?sa=album;in=57 (http://forum.domidrewno.pl/media/?sa=album;in=57)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: MetQ w 16 Listopada 2013, 19:59:01 czas Polski
Ładnie ładnie, stolarka w czystej postaci.
Abstrachując :D : wygodnie się siedzi? Nie jest trochę za bardzo pochylony do tyłu?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 16 Listopada 2013, 20:06:08 czas Polski
W chwili gdy się siada, zmienia się środek ciężkości i siedzisko nieco się poziomuje. Co do siedzenia: wszyscy jak robiłem mówili ,,trzeba będzie poduszkę, bla, bla bla..." w chwili gdy usiedli to pomysł z poduszkami i innymi cudami odszedł w niepamięć  ;) Jest wygodny, ale wiadomo, nie jest to miękka sofa do spania.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: MetQ w 16 Listopada 2013, 20:10:06 czas Polski
Czyli w jednej ręce kawa w drugiej książka i można tak godzinami :D (rozmarzyłem się) muszę przynieść stary fotel z piwnicy :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 16 Listopada 2013, 21:13:31 czas Polski
Jedna rzecz - rysunek słojów w podłokietnikach - mogłeś dobrać podobny... Poza tym wyszło wspaniale! :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 16 Listopada 2013, 21:40:08 czas Polski
Taaak, te fladry jak zobaczyłem przy bejcowaniu to pozostało tylko zgrzytanie zębów  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 16 Listopada 2013, 21:54:16 czas Polski
Ja to przerabiałem przy ramkach frontów - teraz jestem mądrzejszy :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Adam w 16 Listopada 2013, 22:28:35 czas Polski
Piękna praca! Jeszcze jak do tego dodać wygodę...  ;D

Mi do takiego poziomu hen daleko...    :(
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: MarcinW w 16 Listopada 2013, 23:23:30 czas Polski
No ładne cacko!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: MarcinW w 16 Listopada 2013, 23:26:16 czas Polski
A tak że się spytam - czym wykańczałeś?
Wydaje mi się, że gdzieś o tym pisałeś, ale nie moge znaleźć.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 16 Listopada 2013, 23:31:42 czas Polski
Genialnie wygląda nic dodać nic ująć ;).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 16 Listopada 2013, 23:48:05 czas Polski
czym wykańczałeś?
Bejca kasztan, podkład kapon i 2x lakier półmatowy nitro.

Dzięki chłopaki za uznanie :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 17 Listopada 2013, 15:43:26 czas Polski
Te przerwy  przy siedzisku były  wkońcu potrzebne  ?  Mebelek  fajny i prawy podłokietnik z koreczkiem ;) nad przednią  nóżką
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 17 Listopada 2013, 17:47:03 czas Polski
Siedzisko jednak zrobiłem na ciasno, w galerii widać, tylko, że musiałem składać wszystko na raz. Nieźle się napociłem  ;D  A tam nie ma żadnego koreczka tylko taki głupkowaty słój wyszedł, w galerii powinno być widać, a jeśli nie to cyknę fotkę dla niedowiarków :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 18 Listopada 2013, 18:56:19 czas Polski
A  mnie  się  on podoba ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 18 Listopada 2013, 19:33:28 czas Polski
Przynajmniej jeden któremu się podoba :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: GC-Stolarz w 02 Grudnia 2013, 08:41:16 czas Polski
Witam kolegów

Oj dawno tu nie zaglądałem, ostatnio zarobiony człowiek jestem.
właśnie skończyłem taki oto ciekawy projekt (zapraszam go galerii)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: MarcinW w 02 Grudnia 2013, 12:06:33 czas Polski
Fajowa zabudowa! Podoba mi się!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jakub w 02 Grudnia 2013, 14:26:57 czas Polski
Noo szacuneczek, super realizacja, bardzo czysta. Mam jednak jedno "ale" bo aż po oczach bije ta tandetna okrągła noga jako podpórka pod tym blatem  :-\ :-\ Nie można było zrobić np. listwę jako wzmocnienie pod spodem od frontu i albo polakierować na czarno albo obkleić tym fornirem co fronty? Coś by się pewnie lepszego dało, chyba, że ta noga to tymczasowo....
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 02 Grudnia 2013, 15:34:47 czas Polski

ciekawy projekt

Bardzo  mi się podoba wykonawstwo projektu  . Z lewej strony  zlewozmywaka  , zabudowana  zmywarka?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: GC-Stolarz w 02 Grudnia 2013, 20:49:16 czas Polski
Nogi nie było w projekcie klient takowa sobie zażyczył  i niestety wyglada jak wyglada. Blat jasny jest wzmocniony kanówkami więc ta noga jest zbędna ale klient nas pan.

Po lewej stronie od zlewozmywaka to zmywarka.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 05 Grudnia 2013, 19:22:16 czas Polski
Widać że praca wykonana bardzo czysto ;D podoba mi się , czy to ty projektowałeś?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 05 Grudnia 2013, 19:55:15 czas Polski
"Elegancja Francja" - gratulacje za projekt i wykonanie, ale Jakub ma rację, ta noga trochę nie pasuje.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: GC-Stolarz w 06 Grudnia 2013, 16:26:36 czas Polski
Projekt jest znajomej projektantki, robię dla niej meble już 2 rok i takie cudeńka wymyśla. A tu np. szafa i druga kuchnia (jej projekt moje wykonanie)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 06 Grudnia 2013, 16:29:03 czas Polski
Znakomita robota. Dobrana z Was Para :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 06 Grudnia 2013, 23:12:26 czas Polski
No no ,widzę ,że masz czym pochwalić  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 21 Maja 2014, 19:47:14 czas Polski
Trzeba odgrzać ten wątek.
W tak zwanym międzyczasie, czyli pomiędzy innymi robotami musiałem zmieścić wykonanie barierki bezpieczeństwa na szczycie schodów z ganku domku, aby mały wnuczek sąsiadki nie zrobił sobie krzywdy.
Materiał: sosna
Wymiary: 1320 x 875 x 70 mm, szczebelki 30 x 40 mm, skrajne 50 x 40 mm. Zawiasy będą z prawej strony patrząc na schody od dołu - zdjęcie ostatnie

Materiał wcześniej obrobiony na wyrówniarce, rozcięty na listwy na pilarce stołowej i przycięty na wymiar ukośnicą, przestrugany " na glanc" małą wyrówniarką. krawędzie zaokrąglone frezem fi 10.
Wszystkie połączenia wykonane jako czopy kryte. Gniazda wykonane na Pantorouterze, dłutem nadany kształt prostokątny. Czopy wykonane z pomocą przyrządu na pilarce stolikowej. Sklejone w całość klejem poliuretanowym.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lechu w 22 Maja 2014, 08:44:57 czas Polski
Hej Amigorg
Jaka odleglosc zastosowales pomiedzy szczebelkami? Bo przymierzam sie rowniez do zrobienia takiego plotka na schody, tyle ze wewnetrzne i nie wiem jak gesto powinny byc rozmieszczone.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 22 Maja 2014, 09:05:11 czas Polski
72 mm - chyba tyle (70 mm) mają łóżeczka.

Tu masz dobry projekt takiej bramki do wewnątrz: http://woodgears.ca/home/baby_gate.html (http://woodgears.ca/home/baby_gate.html)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lechu w 22 Maja 2014, 09:17:38 czas Polski
Widzialem ten projekt M.Wandela, jednak dla mnie troche zbyt skomplikowany. Musze postawic na szybki efekt wiec u mnie bedzie prosta furtka. Tyle ze dwuskrzydlowa aby mniej miejsca potrzebowala na otwarcie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Waldi w 22 Maja 2014, 23:15:37 czas Polski
Sprytne , jak moja młodsza córka była mała też zrobiłem furtkę ale bardzo szybko opanowała sposób na otwieranie i był problem, trzeba było znów przerabiać
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Szczepan w 24 Maja 2014, 23:05:37 czas Polski
W tym wątku mnie jeszcze chyba nie było. Amigorg go odświeżył, a ja idę za ciosem ;) Część użytkowników zapewne pamięta altanę jaką popełniłem latem zeszłego roku. Obecnie wykonuję do niej ozdobne wsporniki, które spełnią rolę zarówno estetyczną jak i konstrukcyjną. Najpierw powstały projekty, następnie wybranie właściwego i przygotowanie szablonu. Odrysowanie konturów i wycięcie wyrzynarką. Później czyszczenie i frezowanie kantów na gładko. Czyszczenie całości i wpasowywanie kolejno między słupy. Po wpasowaniu nawiercenie otworów na kołki i w sumie gotowe. Jeden kołek idzie w słup, drugi natomiast w murłatę(?). Zamontowanie solidnie. Wieszałem się rękoma na wspornikach i nie ma mowy żeby coś się im stało. W sumie 8 wsporników kształtowanych. Teraz zajmuję się rzeźbieniem wsporników na wejście do altany. Końcem tygodnia planuję je już zamontować. Wtedy też będzie film z realizacji ;)
Wsporniki które zostały tylko wycięte, to drewno jodłowe - 40mm. Rzeźbione wsporniki natomiast będę z modrzewia - 50mm.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 24 Maja 2014, 23:16:03 czas Polski
Wsporniki wybitnie Szczepanowe :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 24 Maja 2014, 23:32:14 czas Polski
szczepan - przesadziłeś ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Szczepan w 25 Maja 2014, 09:26:23 czas Polski
Tomekz, coś źle wykonałem? Wal śmiało ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 25 Maja 2014, 12:25:32 czas Polski
Czy  wsporniki na wejściu były konieczne ? bez  wyglądało  bardziej przestronnie , ale to moja  wizja.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Szczepan w 25 Maja 2014, 22:22:03 czas Polski
Rację masz z tą przestronnością. Chodziło jednak o to właśnie aby zamknąć nieco przestrzeń w altanie. Wsporniki które teraz wykonuję znajdą się przy wejściu albo na "ścianie" naprzeciw wejścia, czyli w głębi altany. Kwestia do rozważenia przez właścicieli ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Szczepan w 27 Maja 2014, 21:30:12 czas Polski
Drewno modrzewiu okazuje się być bardzo przyjemne do rzeźbienia. Poniżej fragment gotowego lewego wspornika. Jeśli pogoda pozwoli, na weekendzie będą montowane ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 28 Maja 2014, 18:28:05 czas Polski
Witam
Ostatnie zdjęcia, aby zamknąć temat z wpisu z 21 maja " Barierka bezpieczeństwa przy schodach " ( nie miałem aparatu przy montażu).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jurand w 29 Maja 2014, 20:51:57 czas Polski
Pokażę co zrobiem kilka tygodni temu, przy okazji przebudowy pokoju.
Drzwi zostały przesunięte, więc od korytarza po ich lewej stronie była wnęka, którą jakoś trzeba było zabudować. Zwykłe "odeskowanie" nie wchodziło raczej w grę, bo byłoby widać łączenie ze ścianą z litego bala. Pierwszy pomysł żony, żeby tam półki zrobić odrzuciłem (bo zaraz by nastawiała "durnostojek").   :P Na szczęście padło pytanie "A nie mógłbyś tam światełka schować? Jakąś świetlówkę albo coś...". To mi się bardziej spodobało.  ;D
Wnękę obiłem pilśnią, łączenia zakleiłem mocną taśmą papierową i pomalowałem na biało. Skręciłem konstrukcję pod przygotowane szprosy, w które wsunąłem od prawej strony szkła do drzwi (ryflowana struktura). Szkieł zostało mi kiedyś  sporo, bo zamówiłem ich za dużo u szklarza (wziąłem wszystkie pod jeden wymiar a dwa czy trzy skrzydła miały inne wymiary szybek).
Z tyłu każdego ze szprosów przykleiłem po 5 rzędów taśm LED. Świecą na białą pilśnię, dobrze rozpraszającą i odbijającą światło. Dzięli temu świeci jakby cała powierzchnia - nie widać pojedynczych świetlnych punktów. Potem wykończenie deskami z przodu i od strony drzwi (tam mocowanie na trzy zagłębione lekko wkręty, żeby w razie potrzeby odkręcić deskę i wysunąć w bok szybki), polakierowanie i voila!
Taka świecąca wnęka pozwoliła zrezygnować z sufitowego żyrandola. Wyszło ładne, funkcjonalne, pasujące do wnętrza, energooszczędne i wydajne oświetlenie  ;)

(http://lh6.googleusercontent.com/-6ixWVIwhvQ4/U4d9afwpQNI/AAAAAAAAIWk/jYw1Ihp62tQ/s700)

(http://lh5.googleusercontent.com/-wvoUK3Eu_sE/U4d9cX2YRvI/AAAAAAAAIWs/HyEUp8pogDg/s700)

(http://lh3.googleusercontent.com/-V9h2ZkyvTRQ/U4d9dvABApI/AAAAAAAAIW0/v4Al_5-iGio/s700)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 29 Maja 2014, 21:50:19 czas Polski
Bardzo  ładny   efekt   , za pomysł  daje +
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jurand w 29 Maja 2014, 21:52:51 czas Polski
Dzięki. Połowę plusa powinienem dać żonie za podsunięcie pomysłu  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 29 Maja 2014, 22:46:31 czas Polski
Pomysłowe i ładny efekt. "+"
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 22 Października 2014, 17:49:01 czas Polski
Witam
Realnego kształtu zaczyna nabierać udział moich maszyn na kulki w wystawie w Katowicach począwszy od 3 listopada. Prawdopodobieństwo jest na tyle duże, ze ściągnąłem na tą okoliczność podarowaną kilka miesięcy temu moją najmniejszą maszynę i wykonuję drewniane skrzynie do transportu i ich przechowywania. Jeszcze nie wiem jak zabezpieczyć Archimedesa.

Od razu wyszło, ze muszę zrobić otwory na palce w bocznych ścianach dla lepszego uchwytu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: LeszyHandmade w 28 Października 2014, 22:08:56 czas Polski
a ja dostałem trochę odpadowej sklejki i wyrzynam

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Marcin M w 29 Października 2014, 21:09:07 czas Polski
   LeszyHandmade podziwiam, czy to Snoop Dogg ? Powiedz jak to robisz, czego używasz bo jestem pod wrażeniem. Leci + ode mnie.

Przejrzałem Twojego bloga i jestem pod jeszcze większym wrażeniem.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: LeszyHandmade w 29 Października 2014, 21:19:18 czas Polski
Marcin M.  tak jest to Snoop :)
Robię sobie najpierw szablon w kompie (ze zdjęcia) potem na papier i nanoszę poprawki ręcznie, potem kalkuje  na sklejkę a dalej to już z górki ;) cięcie (wyrzynarka włosowa) szlifowanie (papier ścierny) , woskowanie i gotowe. Dzięki za +
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 30 Października 2014, 09:10:54 czas Polski
+ i ode mnie, a ile Ci się schodzi z całością - od fotki po wyrób gotowy?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: LeszyHandmade w 30 Października 2014, 19:32:29 czas Polski
dzięki za plusik Kozio
temat zależy od skomplikowania wzoru i jakości zdjecia. Batman np. zajął mi koło 3 godzin,  Snoop Dogg koło 6, ale np robię portret na zamówienie na razie walczę ze zdjęciem już z 4 godziny i cięgle mi coś nie pasuje.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 30 Października 2014, 20:20:08 czas Polski
W czym obrabiasz fotki i ile kosztuje taka praca u Ciebie?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Marcins w 30 Października 2014, 20:38:14 czas Polski
Ja też daje plusik świeten to wycinanie będę obserwował co tam jeszcze wyczarujesz
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 30 Października 2014, 22:42:24 czas Polski
amigorg - podaj jakieś szczegóły tej wystawy. Jestem ciekaw co to dokładnie jest za impreza.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: LeszyHandmade w 30 Października 2014, 23:10:30 czas Polski
Kozio
zdjęcia obrabiam w gimpie potem jeszcze poprawki ręcznie na papierze. za portret biorę 80, 120 zależy do trudności. Tak czy inaczej cena nie jest współmierna do włożonej pracy i poświęconego czasu. Ciężko było by się z tego utrzymać i traktuje to jako hobby.
Marcins dzięki za +
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 31 Października 2014, 07:59:59 czas Polski
Jarku, szczegóły podam, jak wystawa ruszy i eksponaty będą na miejscu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 31 Października 2014, 08:10:06 czas Polski
Katowice niedaleko więc jak co to i ja chętnie bym podjechał obejrzeć te słynne maszyny :D.
Czekamy na więcej informacji ;).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: JarekO w 31 Października 2014, 08:21:06 czas Polski
Ja się tylko domyślam :) Kilka zapytań było o te maszyny i odesłałem wszystkich do Ryśka :) jestem ciekaw co wybrał z tego :)

Także Panowie i Panie... do pracy! Budować podobne konstrukcje!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: gnacik w 06 Listopada 2014, 14:23:40 czas Polski
Skoro wyszedł temat portretów to może i ja pokażę moje wypociny:

(http://gnacik.nazwa.pl/did/portrety.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 06 Listopada 2014, 19:32:12 czas Polski
No ładnie. Robiłeś to frezarką górnowrzecionową?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: gnacik w 06 Listopada 2014, 19:51:26 czas Polski
Niestety nie, poszedłem na łatwiznę i użyłem CNC. Trochę dałem ciała przy lewym oku, zbyt duży posuw narzędzia ustawiłem i urwało ten mały wystający kawałek drewna, który miał robić za źrenicę. Deska bukowa, później bejcą (w tym przypadku teak) i poszlifować aby nadać temu kontrastu :-)
Ale tak jak wcześniej kolega pisał, ilość pracy ile trzeba włożyć w wykonanie nie jest proporcjonalna do ceny. Co prawda u mnie wycinanie idzie już automatycznie, jednak problem jest przy projektowaniu, bo najmniejszy frez mam 2mm i nie można dać zbyt cienkiej linii co niestety odbija się w ilość i jakości detali...

PS. Swoją ten gościu ze zdjęcia to ja :-)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 06 Listopada 2014, 21:17:26 czas Polski
Jak dla mnie super :) ładnie się wystrugałeś  :)  plusik leci :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 06 Listopada 2014, 21:57:26 czas Polski
Robota dobra za to plus. A co do samego portretu, to wygląda trochę jak portret pamięciowy groźnego przestępcy  ;) ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 07 Listopada 2014, 16:01:42 czas Polski
Dodam swoje prace, prawie bieżące. Bieżące na tyle, że robiłem je w ostatnim czasie i wczoraj przywiozłem je domu.
Tak więc z jesiennych prac wykonałem dwie komody, biurko komputerowe i stolik do sprzętu RTV. To praktycznie moje pierwsze meble, takie domowe, bo do warsztatu półki już robiłem, ale to inna dokładność i wykończenie. Do tego pierwsze takie duże klejonki na blaty.
Proszę o wyrozumiałość, bo jako amator nie wymyślałem cudów, robiłem w miarę proste meble na miarę swoich umiejętności i zasobów narzędzi, które mam.
Materiał to sosna i w drzwiczkach komody jesion, wszystko olejowane.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 07 Listopada 2014, 17:03:58 czas Polski
Ja za to mam tendencje do zaczynania projektów ponad moje możliwości i zasób narzędzi ( przez co jestem zmuszony do zakupu kolejnych :) ) ale jakoś wychodzi. A co do twoich mebelków to wyszły bardzo fajnie i myślę, że jesteś trochę za skromny mówiąc że jesteś amatorem ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 07 Listopada 2014, 17:23:55 czas Polski
jesteś trochę za skromny mówiąc że jesteś amatorem

+  ;)  a jak dalej będziesz się upierał że jesteś amatorem to dostaniesz  -  :-\
Żartoawałem ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Marcin M w 07 Listopada 2014, 18:23:45 czas Polski
Paweł 46 ładne mebelki Ci wyszły. Na zdjęciu nr 3 widzę, że mamy taki sam modem do internetu :D Jak robiłeś wypełnienie do drzwiczek na zdjęciu nr 1? Czy rame drzwiczek frezowałeś i wypełniałeś deskami boazeryjnymi?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 07 Listopada 2014, 18:40:10 czas Polski
Ramy drzwiczek są na kołki po dwa w każde łączenie, tak rama jest frezowana i wypełniona klepkami jesionowymi bez felca na styk, styk klepek posmarowany klejem i mocno ściśnięty.
Jesion raczej się nie rozeschnie, ma już ze 20 lat leżał w ciepłym pomieszczeniu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 07 Listopada 2014, 18:51:44 czas Polski
Jeśli ten filong z klepek jest wmiare  luźno osadzony w ramie to dobrze . on  może się  nie rozeschnąć , ale napęcznieć i co wtedy? Rozsadzi ramę drzwi . Należy zakładać dwie  możliwości , bo to płycina z litego  drewna i pracuje .
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 07 Listopada 2014, 19:14:10 czas Polski
Tak to wygląda od środka, mam nadzieję, że nic się nie stanie  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: MarcinW w 07 Listopada 2014, 22:20:17 czas Polski
Fajne te mebelki Ci wyszły!
Plus ode mnie leci również.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Marcin M w 07 Listopada 2014, 22:21:38 czas Polski
Paweł 46, a jak zawias trzyma się w drzwiczkach, bo nie widzę tam żadnych śrubek?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: konradk1k w 07 Listopada 2014, 22:23:35 czas Polski
Zapewne zaślepka jest założona :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: konradk1k w 07 Listopada 2014, 22:26:34 czas Polski
konkretnie takie coś:

(http://sklep.mebloart.eu/Img.ashx?Id=2989&w=275&h=275)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Marcin M w 07 Listopada 2014, 22:27:06 czas Polski
Siakoś wątpię, nie widać, żeby to była zaślepka, wygląda na jeden element. W bokach komody śrubki widać. Może jaka nowa technologia ? ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Marcin M w 07 Listopada 2014, 22:27:55 czas Polski
konkretnie takie coś:



Hmm, chyba masz rację.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 07 Listopada 2014, 22:32:08 czas Polski
konkretnie takie coś:

(http://sklep.mebloart.eu/Img.ashx?Id=2989&w=275&h=275)
Dokładnie zawias z zaślepką hydrauliczny z dociągiem samoczynnym.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 07 Listopada 2014, 23:28:50 czas Polski
W ramach treningu z większą klejonką, zanim zabrałem się za meble, popełniłem jeszcze taki stół roboczy. Nic specjalnego, zależało mi na tym aby był w miarę wysoki, żeby się nie garbić przy pracy  :) To do niego przykleiła mi się klejonka, której potem nie mogłem oderwać  ;D
Potem już podkładałem folie. Teraz już nie ma problemu, jak kupiłem ściski szynowe, klejonka nie styka się z blatem, ale folie i tak podkładam, żeby nie czyścić blatu z kleju.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 08 Listopada 2014, 10:33:49 czas Polski
Witam
Z jakiegoś powodu moje maszyny na kulki nie znalazły się na zapowiedzianej od 3 listopada wystawie. Korzyść z przygotowań jednak jest, zrobiłem pudła do przechowywania i transportu mniejszych maszyn i rozbieralny stelaż do transportu Archimedesa, wcześniej czy później przydadzą się.
Powstały też pomysły na nowe moduły do Archimedesa i Syzyfa i na co najmniej dwie nowe maszyny. Zima za pasem tak że na pewno nie będę się nudził.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SSN774 w 24 Listopada 2014, 17:44:29 czas Polski
Ja może troszkę inaczej niz Wy ale również drewno męczę... reczne zabawy z glaskaniem. A moze powinienem jeszcze je  dojechać oscylacją do bielszej sosny?

Wysłane z mojego GT-I9100

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 24 Listopada 2014, 18:50:23 czas Polski
Tu widać brak    zasad  sztuki  stolarskiej  w postaci szpar przy  opaskach
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SSN774 w 24 Listopada 2014, 18:54:44 czas Polski
Tu widać brak    zasad  sztuki  stolarskiej  w postaci szpar przy  opaskach
Tomku tak jak pisalem w temacie szpachli, te futryny maja 65 lat i byly zawsze lakierowane na bialo. Teraz je czyszcze szlifuje i doprowadzam do stanu pod lakierobejce. A wiec szpary beda wypelnione drewnem a male pekniecia i ubytki/zaglebienia po gwozdziach wypelnione zostana szpachlowka.

Wysłane z mojego GT-I9100
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 24 Listopada 2014, 19:06:00 czas Polski
No , no...  toś się chłopie na szlifował , nie brakuje Ci zapału  :)   
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SSN774 w 24 Listopada 2014, 19:17:05 czas Polski
Przy okazji zrobilem jeszcze zdjecia drewna pod szylkem w jednej futrynie. Masakra jest w kazdej jednej praktycznie. Ta futryna ogolnie jest najgorsza gdyz ma cale 60cm szerokosci/glebokosci. Pekniecia liczne jedno przez jakies 50cm na srodku. Reszta mniejsze ale liczne. I te szczeliny przy opaskach sa okooi 5-6mm na calej szerokosci i jednej wysokosci. Wiec bedzie co robic. Caly czas sie zastanawian czy nie poleciec ich jeszcze raz oscylacja gdyz nie jestem pewien czy mimosrod szkod nie wyrzadzi, najzwyklejszy nutool z Leroy Merlin. Co o tym sadzicie?
Ostatnia fotka pokazuje jak wyglądały wszystkie te futryny, ta jeszcze do zrobienia. 
Wysłane z mojego GT-I9100

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 24 Listopada 2014, 20:43:44 czas Polski
Jeśli nie  chcesz odrywać opasek by zlikwidować te szpary ( doklejenie ) to myślę że:
 spróbować frezarką  przejechać po tych  szparach ( w narożnikach dłuto ? ) by otrzymać równy rowek do  wklejenia  w to  listewki .

Futryny pewno  z litego i się skurczyły
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SSN774 w 24 Listopada 2014, 20:51:49 czas Polski
Jeśli nie  chcesz odrywać opasek by zlikwidować te szpary ( doklejenie ) to myślę że:
 spróbować frezarką  przejechać po tych  szparach ( w narożnikach dłuto ? ) by otrzymać równy rowek do  wklejenia  w to  listewki .

Futryny pewno  z litego i się skurczyły
Taa lite drewno. Tutaj na szybko foty wypelnienia szpar w innym pomieszczeniu. Foty z telefonu wiec szalunjesli chodzi o barwe nie ma.

Wysłane z mojego GT-I9100

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: demolkaa w 20 Stycznia 2015, 16:34:21 czas Polski
znalazłem na dysku wieszak jaki wykonałem w tamtym roku.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Kael w 20 Stycznia 2015, 16:45:06 czas Polski
Opowiadaj, czemuś te wieszaki tak nieszablonowo przykręcił. Na moje oko każdy jest inaczej.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 20 Stycznia 2015, 16:48:01 czas Polski
Fajne sztachetki  :)
Czym wycinałeś kształty, wyrzynarką, czy na taśmówce ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 20 Stycznia 2015, 17:07:22 czas Polski
Sztachetki z allegro pewnie :D zostały po altanie...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: demolkaa w 20 Stycznia 2015, 17:12:34 czas Polski
Sztachetki gotowce sobie leżały to się je wykorzystało.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 27 Stycznia 2015, 23:04:39 czas Polski
Witam
W tak zwanym międzyczasie ( pomiędzy szyfonierą a renowacją komody), trzeba było zrobić ramę i oprawić obraz, a także przeszlifować stopy i naostrzyć noże w moich trzech żeliwnych strugach i podostrzyć kilka dłut.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: studio tata w 28 Stycznia 2015, 03:31:50 czas Polski
... no i szlifowanie stopy poprawilo jakosc strugania ???
mocno krzywe stopy ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 28 Stycznia 2015, 07:47:04 czas Polski
Przy małym i średnim strugu było mniej pracy, gdyż to było drugie podejście, już wcześniej stopy wyrównałem na "prawie dobrze". Przy Stanleyu Nr 5, to prawdziwa mordęga - wcześniej i teraz wiele godzin pracy, a jeszcze muszę zrobić kolejne podejście ( skończyły mi się papiery), jest równo, ale są jeszcze ślady po fabrycznej obróbce. Papiery wodne 180, 280, 600, 2000 i 4000 na tafli szklanej 10 mm.
Nr 5 muszę mieć równy i gładki gdyż będę pracował nim więcej.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 28 Stycznia 2015, 11:20:19 czas Polski
na tafli szklanej 10 mm.
jak mocujesz papier do szkła?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 28 Stycznia 2015, 12:36:52 czas Polski
Papier jak nasiąknie wodą sam się dobrze trzyma.
Lekko zwilżam papier po obu stronach, przykładam do szkła, przytrzymuję na początku jedną ręką, w drugiej trzymam strug i przeciągam po papierze - wkrótce się przykleja tak, że swobodnie mogę przeciągać strug po papierze oboma rękami. po jakimś czasie ponownie zwilżam papier spryskiwaczem lub gąbką, ale nie za dużo. Jak dasz za dużo wody wszystko obok jest zachlapane. Jak szlifuję stopy, to stopniowo przesuwam strug po całej tafli.
Do noży wystarczy pół arkusza, też trzeba zmoczyć spód papieru i nakleić na szybę wyciskając nadmiar wody od środka na zewnątrz.

Musisz popróbować, trudno wszystko opisać, na pewno Ci się uda.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 28 Stycznia 2015, 16:45:34 czas Polski
Musisz popróbować, trudno wszystko opisać, na pewno Ci się uda.
dzięki ;) napewno metodą prób i błędów dojde do jakiegoś optymalnego sposobu. ciekawiło mnie właśnie, czy korzystasz z jakiegoś kleju itp.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 04 Lutego 2015, 21:12:51 czas Polski
Naprawa Grubościówki NUTOOL BT 130 N

Pękł w grubościówce pasek napędowy wielorowkowy 6PJ348, Zakupiłem na " Ale drogo" - koszt 60 zł z dostawą.
Zanim pasek dotarł, zrobiłem ta, co już dawno powinienem zrobić:
- naostrzyłem noże swoją ostrzałką,
- wymieniłem pasek, który dzisiaj dotarł,
- przesmarowałem  przekładnie, łańcuszki i zębatki napędu posuwu,

- usunąłem luz na mocowaniu śruby służącej do regulacji prześwitu ( i wielkości zabioru). Luz powodował "pływanie" całego agregatu w pionie, co skutkowało powstawaniem fal na powierzchni obrabianej. Odkręciłem widoczną na zdjęciu blaszkę mocującą, blaszka ta wchodzi wycięciem w rowek w śrubie. Jak widać na zdjęciu powstało wytarte miejsce, takie samo z drugiej strony blaszki. To wytarcie miało 0,56 mm!
Dorobiłem więc nową blaszkę, tak, aby wchodziła w rowek bez luzu. Agregat nie pływa i deski wychodzą wystrugane o wiele lepiej.

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 04 Lutego 2015, 22:42:56 czas Polski
Już myślałem, że tylko ja te paski urywam, ale widzę Tobie też się zdarzyło  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 25 Marca 2015, 20:09:42 czas Polski
Ruszyła produkcja bramy i furtki  :) ilość wczepów chyba mnie wykończy jako amatora, już po samych ramach mam dosyć, a gdzie jeszcze szczeble  ;) Mam nadzieję, że nauka nie pójdzie w las  8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 25 Marca 2015, 20:12:15 czas Polski
Ale robota bardzo ładna, czysta.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 25 Marca 2015, 20:36:53 czas Polski
Na przyszłość ,warto ramiaki z gniazdami robić dłuższe nie będą pękać przy nabijaniu czopów  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 25 Marca 2015, 20:43:10 czas Polski
Może nie widać, ale dolna część wystaje 2cm, góra nie może  wystawać, bo u góry będzie deska coś ala daszek.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 25 Marca 2015, 21:09:22 czas Polski
Powinno być około 5 centymetrów ,chyba że czopy będziesz czapką nabijać  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 25 Marca 2015, 21:54:03 czas Polski
Ruszyła produkcja bramy i furtki   ilość wczepów chyba mnie wykończy jako amatora,

Przy takiej pracy jest sprawdzony  myk .
Czopy robisz dość ciasne , ale żeby przy wkładaniu gniazda czy widlice nie pękły to czopy zbijasz młotkiem na podpórce metalowej . Staną się one luźniejsze i łatwiej będzie je osadzić , a mokry klej spowoduje ich napęcznienie w gniazdach  , co da mocne połączenie . Dobrze jest na czas klejenia ochronić też przed pękaniem gniazda , dając z obu stron dłuższe kawałki drewna i ścisnąć lekko ściskiem , a po gotowym złożeniu połączenia  , ścisk dokręcić mocniej.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 25 Marca 2015, 22:56:34 czas Polski
Dzięki ciekawa rada spróbuje zastosować.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 26 Marca 2015, 21:20:03 czas Polski
Ciąg dalszy prac przy bramie. Szlifowanie, frezowanie kantów i ulubione wczepy.
Furtka prawie skończona, na szczęście wszystko pasowało obyło się bez jobów  8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Filip w 26 Marca 2015, 21:25:54 czas Polski
Wizualnie ramiak powinien być szerszy od szczebli. ;)
Ale robota ok.
Czym robiłeś czopy i gniazda?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 26 Marca 2015, 21:28:25 czas Polski
Faktycznie jakoś mi wyglądało z daleka na paletę (ale to zboczenie) szczebelki mogły być delikatniejsze.
Całe spasowanie oczywiście na +
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Keleven w 26 Marca 2015, 22:13:06 czas Polski
A mi się podoba, osobiście dałbym o jeden szczebelek więcej żeby uzyskać mniejsze przerwy.
Świetna robota.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 26 Marca 2015, 22:17:35 czas Polski
Wczepy robiłem tak.(tzn gniazda)
Najpierw wierciłem sękownikiem, potem frezowałem frezem palcowym i na koniec dłutko.
Część męską wczepu na ukośnicy z szerokości, boki grzebienicą.
Co do szerokości szczebli, to taki mam materiał i najważniejsze mniej ulubionych wczepów.
Na żywo nie wygląda źle. Rama ma szerokość 12cm szczeble nie całe 9cm
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Filip w 26 Marca 2015, 22:33:20 czas Polski
Ja strasznie nie lubię robić gniazd - ze względu na brak wiertarki poziomej. A dłubać dłutem nie lubię.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 26 Marca 2015, 22:42:00 czas Polski
No stołowa się przydaje wiertarka. Jak bym nie miał to chyba bym frezował po kawałku, jak bym nie miał frezarki, to chyba bym wiercił z ręki. Samym dłutem na pewno by mi się nie udało.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 26 Marca 2015, 22:47:21 czas Polski
A ja takie pytanie mam, ciężka ta furtka?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 26 Marca 2015, 22:55:36 czas Polski
Aż poszedłem z ciekawości po wagę  :) równo 15kg
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 01 Kwietnia 2015, 16:57:25 czas Polski
Po pracy strugam moje pierwsze drzwi do szafy.
Może się uda na święta zawiesić, jak choroba pozwoli :(.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 01 Kwietnia 2015, 17:25:03 czas Polski
Wyglądają masywnie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 01 Kwietnia 2015, 22:33:29 czas Polski
Cytuj
Wyglądają masywnie.
Małe nie są 250 x 100 cm, to jedno z dwóch skrzydeł
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: gunar w 02 Kwietnia 2015, 07:46:11 czas Polski
Klient z mojej miejcowosci zamowil u mnie dwie wiaty jedna na drewno opalpwe , a druga na wypoczynek nad stawem. Wszystko strugane w koncu moj strug festool sie wyzyje hehe. Ciekawostka w tych wiatach jest taka ze wycinam koncowki krokwi na tzw konski leb lub cos w tym stylu i na ostrugane krokwie nabijam przestrugane deski lub boazerie. 8)
zapomnialem o mieczach zaokraglonych z jednej strony i zastosowaniu gniazd i czopow.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: LeszyHandmade w 02 Kwietnia 2015, 07:54:52 czas Polski
Powinno być około 5 centymetrów ,chyba że czopy będziesz czapką nabijać
Czy  to samo dotyczy czopowania poprzeczek (to się chyba oskrzynia nazywa) pod blatem stołu z nogami? tzn powinno się zostawić dłuższe nogi do zrobienia gniazd a po wyschnięciu łączenia obciąć namiar?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 02 Kwietnia 2015, 07:57:07 czas Polski
Pochwal się wszystkim w ''krok po kroku'' a na pewno nas wiele nauczysz.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 02 Kwietnia 2015, 09:13:58 czas Polski
Czy  to samo dotyczy czopowania poprzeczek (to się chyba oskrzynia nazywa) pod blatem stołu z nogami?

Zostawienie kawałka dłuższego w ramie drzwi  itp. jest po to by nabijając ciasny  czop  ( i czasem jego  klinowanie ) nie doszło do pęknięcia  gniazda.
W stole jest inaczej , bo połączenie to nie robi się aż tak ciasne , tylko spasowane  suwliwie . Można zostawić nogę trochę dłuższą , a potem obciąć. Dodam , że czop i gniazdo w nogach stołu robi się trochę inne ( 0dcinane górą  ), co niejedni też stosują w drzwiach furtkach itp.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 02 Kwietnia 2015, 09:27:02 czas Polski
Cytuj
Dodam , że czop i gniazdo w nogach stołu robi się trochę inne ( 0dcinane górą  )
co znaczy "odcinane górą"
Czy to gniazdo wygląda tak?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 02 Kwietnia 2015, 09:42:37 czas Polski
Właśnie chodzi o to by tak nie wyglądało :)  czop obcina się z wysokości np.w drzwiach aby po felcowaniu nie było widać czopa.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: LeszyHandmade w 02 Kwietnia 2015, 10:41:06 czas Polski
Właśnie chodzi o to by tak nie wyglądało
to teraz zwariowałem tomekZ napisał że obcinane górą a Robson  że tak się nie robi . to w końcu jak, szczególnie interesujące mnie temat łączenia z nogą stołu bo właśnie kleje nogi do biurka i zabierać się będę za te poprzeczki (oskrzynie), nie robiłem tego nigdy wcześniej a nie chcę spierdzielić sprawy.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 02 Kwietnia 2015, 12:50:53 czas Polski
Mylisz czop a gniazdem, na rysunku pokazałeś gniazdo a my piszemy o czopie :) 
ja w wszelkiego typu połączeniach np.stoł,taboret, odsadzam z góry i z dołu czopy.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 02 Kwietnia 2015, 14:28:05 czas Polski
np.stoł,taboret, odsadzam z góry i z dołu czopy.

To Was pogodzę .
Jacekmt10 . Narysowałeś gniazdo  do   czopa na jedną stronę nogi , dorysuj   na drugą stronę ( 90* ), to zostanie Ci w środku nogi taki mały kwadracik drewna który jest  słaby .
taboret  czy noga od  stołu powinna dostać gniazdo  oddalone od końca nogi o ok. połowę szerokości  oskrzyni , czyli
jak np oskrzynia ma szerokośc 10 cm to czopy na jej końcu  robimy  dwa : dolny  dłuższy ( koniec  ścięty  na  45 *  , bo styka się  z drugim  czopem ))  szeroki na 5 cm  i wyżej czop długi na  1cm , a szeroki na  5 cm.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 02 Kwietnia 2015, 18:27:17 czas Polski
Tomekz czy chodzi o coś takiego?
muszę to zrozumieć bo nie zasnę
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 02 Kwietnia 2015, 21:19:57 czas Polski
Spij spokojnie :D  Dokładnie o to chodzi :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 03 Kwietnia 2015, 00:43:59 czas Polski
Dzięki za wyjaśnienia
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: LeszyHandmade w 03 Kwietnia 2015, 07:52:37 czas Polski
ja również dziękuję za wytłumaczenie tomkowiz i jackowimt10 za z zwizualizowanie tematu.

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 03 Kwietnia 2015, 09:59:56 czas Polski
Wizualizacja ciekawa :)  z ciekawości ,jakiej grubości będzie noga , czy oskrzynia z nogami będzie sklejona na stałe?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: LeszyHandmade w 03 Kwietnia 2015, 11:07:11 czas Polski
z ciekawości ,jakiej grubości będzie noga , czy oskrzynia z nogami będzie sklejona na stałe?

wczoraj te poklejone nogi wyrównałem na pile i po tej operacji wyszło mi że noga ma wymiary szer 60/ gr 45mm listwa oskrzyni szeroka na 60 gruba na 15mm.  Oskrzynia po złożeniu ma być kwadratem 500 na 500 nie za małe te listwy oskrzyni? to biureczko bedzie miało niewielki balt 600/600 .tyle tylko mijesca na biureczko się znalazło,  a na "laptoka" starczy
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 03 Kwietnia 2015, 11:21:10 czas Polski
Nogi możesz   od 10 cm od góry  zwęzić ku dołowi  , by wyglądały delikatniej.
Listwy oskrzyni dobre,  Z blatem połącz całość na klocki ( Jarek pokazał na filmie przy realizacji szafki do łazienki ).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: LeszyHandmade w 03 Kwietnia 2015, 13:18:07 czas Polski
Z blatem połącz całość na klocki
blat mam z kawałka blatu kuchennego, pomyślałem że  płyta pracować nie będzie i połączę ją z oskrzynią na kołki- To dobry pomysł czy jednak te klocki które pokazał Jarek będą lepsze ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 03 Kwietnia 2015, 14:02:04 czas Polski
mogą być przy płycie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: LeszyHandmade w 03 Kwietnia 2015, 14:07:00 czas Polski
tomekz-  dzięki za wskazówki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 03 Kwietnia 2015, 15:00:56 czas Polski
LeszyHandmade - stolik gotowy ;D to jest tempo pracy, pogratulować .
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 04 Kwietnia 2015, 09:43:02 czas Polski
W tak zwanym "międzyczasie" zrobiłem osłonę doniczek na taras.
Wymiary 150x80x35 cm
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 04 Kwietnia 2015, 11:23:33 czas Polski
Ładne donice , ale te wkręty psują efekt . Mogłeś choć "zdyblować " połączyć na kołki.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 04 Kwietnia 2015, 11:37:31 czas Polski
Albo nawierć głębiej tak by łepki się schowały i zaślep kołkami drewnianymi.
Chyba że Ci nie przeszkadza, poza tym dobra robota
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 04 Kwietnia 2015, 17:29:03 czas Polski
Wkręty miały nawiązywać do elewacji na której też są widoczne wkręty. Po wyniesieniu donicy na taras jednak  te wkręty nie wyglądają dobrze i po świętach coś z nimi zrobię.
Dziś zawiesiłem moje pierwsze, całe drewniane (nie z płyty) drzwi przesuwne do szafy (pierwsza tak skomplikowana praca stolarska).
Jeszcze nie pomalowane ale na święta już szafa zmknięta ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 04 Kwietnia 2015, 18:16:54 czas Polski
Skąd czerpałem wiedzę na temat złożenia takich drzwi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 04 Kwietnia 2015, 18:33:02 czas Polski
Prawdę mówiąc nie wiem czy zrobiłem to "fachowo".
 Siadłem wieczorem, obejżałem kilka filmików, pomyślałem i poszedłem stugać a tak to się skończło  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 04 Kwietnia 2015, 19:42:28 czas Polski
Dorób listwę nad ten tor przy okazji jak będziesz malował.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 04 Kwietnia 2015, 20:07:21 czas Polski
Jeszcze będzie listwa, prowadnica dolna, klamki... wszystko po świętach
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 04 Kwietnia 2015, 20:49:03 czas Polski
Ciąg dalszy walki z bramą, jedne skrzydło bramy prawie skończone i furtka pomalowana Vidarolem.
Wczepy ze szczebli będą mi się śniły po nocach tyle tego  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 04 Kwietnia 2015, 21:49:19 czas Polski
Stwierdziłem, że jeszcze młoda godzina i walnąłem jeszcze impregnatem bramę  8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 04 Kwietnia 2015, 21:56:32 czas Polski
No i lala...
Ktoś tu na tyłku nie może usiedzieć ;)
a tak mam w każde święta.
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Tomasz000 w 04 Kwietnia 2015, 22:48:53 czas Polski
Ja korzystając z wolnej chwili (tj. dzieci śpią) bawię się w sketchup-ie i projektuję łóżko piętrowe dla córki. Po domku do zabaw dla dzieci stwierdziłem, że najdłużej zajmuje mi zaprojektowanie :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 12 Kwietnia 2015, 12:58:58 czas Polski
Brama z furtką gotowa, teraz słupki i do betonu.
W podmurówkę pod bramę planuje dać dwa pręty zbrojeniowe fi 16 myślicie, że starczy ?
Wymiar podmurówki 40 cm na 600 cm
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 15 Kwietnia 2015, 20:20:11 czas Polski
Dzisiaj pracowity dzień. Szalunek zbrojenie i furtka lekko przybetonowana. Ciężko się samemu robi, trzeba kombinować budować rusztowania  8) itp.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 16 Kwietnia 2015, 18:27:03 czas Polski
Po nierównej walce z silnym wiatrem i grawitacją brama stoi. Teraz tylko dużo betonu i zalewanie podmurówki.
Fajnie mieć dużo ścisków, bez tego samemu by się nie udało.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 16 Kwietnia 2015, 22:41:34 czas Polski
:) Fajne kobyłki w tle...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 27 Kwietnia 2015, 18:39:26 czas Polski
Nic nie działacie ?  :o
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 27 Kwietnia 2015, 22:48:51 czas Polski
Robimy, robimy... Akurat robię nowy uchwyt do silnika zaburtowego do swojej żaglówki, sezon już się zaczyna a ja w lesie, robię drewniane uchwyty do przewożenia masztu na żaglówce. Do tej pory był przywiązywany i jazda. Ale mało profesjonalne i zawsze obawa czy jest dobrze przypiety. Jak kogoś to interesuje to wstawię fotki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 27 Kwietnia 2015, 23:42:06 czas Polski
Dawaj dawaj, nigdy nie wiadomo co się może w życiu przydać.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 28 Kwietnia 2015, 18:06:55 czas Polski
To tak, na chwilę bieżącą robię:
1. Nowy wspornik silnika zaburtowego, sklejka wodoodporna 18mm sklejona podwójnie i drugi element też, tylko mniejszy a wygląda to tak, na razie pomalowane dwukrotnie lakierem... Napis wykonała moja żona wypalarką, ja mnie mam takich zdolności :D, żaglówka została nazwana Robin, stąd ten napis... Żaglówkę kupiliśmy synowi, pływamy razem... Wspornik mocowany jest na wylot poprzez drugą deskę ze sklejki, śruby M8 z łbem imbusowym wpuszczone w sklejkę.
2. Podpora masztu na czas transportu, jeszcze nie pomalowana, wykonana też ze sklejki 18mm, mocowana do dziobnicy przyczepy podłodziowej... Jak przestanie padać to zamontuje i zrobię zdjęcie całości ;) Wspornik jest z kwadratu aluminiowego 30mmx30mm.
3. Przy okazji malowania lakierem, zrobiłem sobie z odpadu sklejki podkładkę na stół (do prac elektronicznych). Kiedyś kupiłem takie samoprzylepne wykładziny 400mmx400mm po 50gr/szt. (wyprzedaż). Przydało się już nie raz, klej trzyma jak głupi... :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 28 Kwietnia 2015, 18:25:05 czas Polski
Elegancko i estetycznie. Co do napisu, to moja córka też się para takimi napisami frezowanymi w drewnie, lub sklejce. I po kilku doświadczeniach stwierdziła, że lepiej takie napisy wypełniać farbą. Uzasadniła to tym, że wypalone się z czasem złuszczy i będą jasne przebitki, farba wnika w drewno sklejkę i nawet po upływie czasu jest ładnie.
Pochwal się jeszcze jachtem  8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 28 Kwietnia 2015, 20:05:31 czas Polski
Pochwal się jeszcze jachtem  8)
To tylko żaglówka ;-) coś w stylu naszej Omegi tylko że ze niemieckiej produkcji. Chcieliśmy kupić jakąś kabinową ale syn chciał coś na czym można się trochę pościgać... Ciężko kupić naszą Omegę w dobrym stanie, trafiła się okazja niemieckiej. Jak tylko przestanie padać to zrobię fotki, leje już drugi dzień...
Co do wypalania, to żona wypala tą wypalarką (CCCP z roku 1985), jestem pod wrażeniem bezawaryjności i precyzji regulacji temp. Wypala tym całe obrazy, niektóre mają ponad 20 lat. Twierdzi, że sklejka jest niewdzięcznym materiałem. Najlepsze są twarde drewna, bardzo lubi "buk", ale przekaże sugestie...
Dzięki za opinie. Staram się robić estetycznie bo wtedy bardziej mnie to cieszy.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 29 Kwietnia 2015, 19:21:40 czas Polski
...i ostatnio zrobiłem drewnianą obudowę na mój zegar na lampach IW-11(jak przystało na elektronika z hobby drewno ;) ). Znalazłem deseczki sosnowe(szkoda że nie dębowe) bo meble w salonie mają strukturę dębu... Pomalowane lakierobejcą... Zegar ma podtrzymanie pracy procesora na baterii CR2025, także działa bez prądu ale nie wiadomo która godzina ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 29 Kwietnia 2015, 19:55:52 czas Polski
łoooo śmiszne to ale fajne.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 29 Kwietnia 2015, 19:58:03 czas Polski
łoooo śmiszne to ale fajne.
a takie zegary na alledrogo chodzą nawet po 600 zł. masakra
w realu robi wrażenie... każdy musi zapytać co i jak jak go widzi
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Wojtek Ś w 29 Kwietnia 2015, 20:06:22 czas Polski
kwita a czy ty przypadkiem nie jesteś też jednym z uczestników elektrody? ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 29 Kwietnia 2015, 20:42:16 czas Polski
Stety, niestety nie :). Już na to brakuje czasu. Zegar na lampach zawsze mi się marzył, wzmacniacz lampowy też ale nie mam czasu słuchać muzyki, tyle co radio w warsztacie(hobby) i samochodzie(tam mam zawsze sprzęt z wyższej półki) bo tam słucham też dużo. Kiedyś robiłem dużo sprzętu, teraz jest rodzina, hobby, karawaning i żaglówka, trzy psy do biegania i...
A znasz kogoś o tym nick'u?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Wojtek Ś w 29 Kwietnia 2015, 22:06:21 czas Polski
No kiedyś też się jarałem elektrycznością ale nie taka jak ty tylko użytkową :) instalacje potrafie rozłożyć i pospinać do kupy ;) Właśnie na elektrodzie kiedyś spotkałem kogoś o takim lub bardzo podobnym nicku :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 01 Maja 2015, 22:48:45 czas Polski
Się wkurzyłem i zbudowałem zaporę przeciwczołgową, teraz przyjemnie się koruje.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 02 Maja 2015, 20:13:31 czas Polski
Na razie takie zdjęcie żaglówki ze wspornikiem na dziobnicy przyczepy(jeszcze nie pomalowanym), chcę dorobić jeszcze na tył i całość pomalować razem... Tak jak Paweł napisał, może komuś się przyda, ja jeździłem rok w przywiązywanym masztem, za każdym razem inaczej i myślami, czy nie spadnie po drodze. Nigdzie nie mogłem znaleźć pomysłu w internecie, wymyśliłem swój patent. Z góry jeszcze mocowanie klamrą z aluminium... Maszt jest rozbrojony ;), brakuje saling'ów i want...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 03 Maja 2015, 02:52:11 czas Polski
Ile waży taka żaglówka ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 03 Maja 2015, 07:10:04 czas Polski
długość 485 cm
szerokość 192 cm
wysokość masztu 610 cm
powierzchnia żagli 12 m2
Pływa praktycznie się jak omegą ale jest łatwiejsza w transporcie, w komplecie mam jeszcze żagle sztormowe.
Zresztą pod Omegę musiałbym kupić inną przyczepę a przyczepę już miałem
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 03 Maja 2015, 19:25:51 czas Polski
Podałeś wszystko oprócz wagi  :)
A chodzi mi o wagę ze względu DMC przyczepy i czy taki zestaw, w połączeniu z dużą osobówką, terenówką czy busem łapie się na Viatoll tzn przekracza 3,5 t.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 03 Maja 2015, 21:07:30 czas Polski
Ale wtopa, waga żaglówki 180 kg. DMC przyczepy jest 450kg także bez obaw. Masa własna przyczepy 150 kg, oryginalny Niewiadów.
Omega tak jak była w planach początkowych nie wejdzie, waga pasuje ale Omega ma 620cm i podpory na końcu są przed połową żaglówki, tutaj jest wszystko ok. Przerobiłem tylko światła na wysięgnikach aby były równo z żaglówką z tyłu.
Obo żaglówki stoi przyczepa kempingowa Knaus, DMC 1000kg a ciągam teraz Sharanem DMC 2470kg czyli razem 3470kg. O mały włos i viatol ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 05 Maja 2015, 06:53:35 czas Polski
W międzyczasie takie pudełko na wypalarkę do drewna dla żony :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 05 Maja 2015, 12:01:27 czas Polski
Powoli rusza projekt, przebudowa ganka, wczoraj przywiozłem tarcicę nieobrzynaną 40mm, więc walczyłem z obrzynaniem. Szerokie dechy wyszły miedzy 260 - 330. Mam pytanie, będę potrzebował deski na 120, suszyć takie szerokie, czy pociąć na wymiar ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 05 Maja 2015, 13:35:44 czas Polski
Ładne deski ;)
W jakiej cenie średnio jest kubik desek? Czy zależy od grubość, interesują mnie 19-20? Pytam aby wiedzieć czy koło mnie jak pojadę orientować się cenie ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 05 Maja 2015, 14:20:51 czas Polski
Kwita ja zakupiłem m3 za 520zl.  Sosna deski na szalunki z transportem 25mm grubość

wysłane z mojego xperia z3 przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 05 Maja 2015, 14:24:22 czas Polski
Nieobrzynana tarcica 40mm 800zł
20mm kupowałem niedawno jako deski szalunkowe.
Za 10 desek 5m szerokość 150 zapłaciłem 30zł ile to wychodzi za metr nie wiem ?
Ogólnie tarcica w zależności od wymiaru i klasy tzn ilość sęków, kosztuje od 600 do 1000 za drewno skandynawskie.
Moje deski są praktycznie bez sęków tzn na 5m desce są 2-3 sęki.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 05 Maja 2015, 14:52:58 czas Polski
Tak pytam, bo w najbliższych planach czeka mnie wymiana ogrodzenia, furtka i dwie bramy wjazdowe chcę zrobić z drewna, pomiędzy bramami musi być coś ażurowego bo jest "ogród kwiatowy" mojej żony i musi tam być słońce.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 05 Maja 2015, 17:13:55 czas Polski
To zbuduj podobną do mojej, możesz dać węższe szczeble.
http://forum.domidrewno.pl/index.php?action=dlattach;topic=261.0;attach=16300;image (http://forum.domidrewno.pl/index.php?action=dlattach;topic=261.0;attach=16300;image)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 05 Maja 2015, 19:12:51 czas Polski
To już wyższy level :) tutaj szczeble są na czopy? myślałem o czymś podobnym bo są trzy psy tylko myślałem o szczelinach między szczeblami około 1 cm. Chcę mieć trochę prywatności. Jak tam zamieszkałem to można było grać w piłkę na ulicy, teraz nie idzie przejść na drugą stronę >:(
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Marco w 05 Maja 2015, 20:48:33 czas Polski
czarny czy biały połysk, a biały szczególnie ma też zaletę jest to barwa podstawowa możemy ja połączyć z każdą inną więc panie w tym przypadku nią marudzą że przy zmianie koloru np ścian szafki już nie pasują, drewno z kolei ma swój niezaprzeczalny urok robiąc ostatnio klientowi kuchnie z frontami z litego drewna klient sie tylko martwił czy będą mu pasować do drzwi wejściowych i parapetów i właściwie reszta była dla niego mało ważna :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 05 Maja 2015, 20:50:00 czas Polski
teraz nie idzie przejść na drugą stronę
Wiem o czym mówisz, Wychowałem się w Konstancinie gdzie za czasów mojego dzieciństwa można było przejść z jednego końca na drugi ścieżką przez las, a teraz tam stoją wielkie chałupy za grube miliony! Jakie to teraz uzdrowisko?

Kwita, Masz gdzieś fotkę z podobizną Twojej idei?
Może razem coś wydumamy.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 05 Maja 2015, 20:56:57 czas Polski
Kozio, nie mam zdjęć, na razie wszystko kotłuje się głowie, póki co jest stary płot metalowy, słupy mają zostać ewentualnie wymienione na ocynk a reszta drewniana
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 06 Maja 2015, 21:37:40 czas Polski
Witam
W sobotę ustawiłem pergolę pod pnącze w miejscu starego garażu.
Jeszcze brakuje ławki w środku.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 06 Maja 2015, 23:58:05 czas Polski
Sam wymyśliłeś konstrukcję, czy robiłeś według projektu ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 07 Maja 2015, 11:30:40 czas Polski
Wspornik silnika przykręcony, pod łbami śrub jest specjalny uszczelniacz, tak samo wkoło otworów w laminacie pomiędzy sklejką a laminatem...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 07 Maja 2015, 11:34:46 czas Polski
Jaki silnik zakładasz tzn jaki duży i ile KM ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 07 Maja 2015, 16:42:00 czas Polski
Cytuj
Sam wymyśliłeś konstrukcję, czy robiłeś według projektu ?
gdzieś w necie widziałem podobną pergolę i na podstawie tego zdjęcia zrobiłem swoją wersję
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 07 Maja 2015, 19:00:43 czas Polski
Paweł 46, silnik elektryczny, Honda ma 30Lbs, uciąg 650kg... Tam gdzie jeżdżę są jeziora ze strefą ciszy :). Zresztą służy tylko do wypłynięcia od keji.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Wojtek Ś w 07 Maja 2015, 19:43:57 czas Polski
Kwita jeżeli odwiedzasz Mazury to zapraszam na Jezioro Roś i Jezioro Kocioł które jest jeziorem ciszy ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 07 Maja 2015, 21:03:41 czas Polski
Kwita jeżeli odwiedzasz Mazury to zapraszam na Jezioro Roś i Jezioro Kocioł które jest jeziorem ciszy ;)

aż wstyd się przyznać, nigdy jeszcze nie byłem na Mazurach ze swoim sprzętem ;-) a spędziłem tam kilkanaście miesięcy od wiosny do jesieni. Od Jeziora Roś byłem 70 km
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Wojtek Ś w 07 Maja 2015, 21:19:00 czas Polski

aż wstyd się przyznać, nigdy jeszcze nie byłem na Mazurach ze swoim sprzętem ;-) a spędziłem tam kilkanaście miesięcy od wiosny do jesieni.

Kwita nic straconego wakacje przed Tobą :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 13 Maja 2015, 09:21:34 czas Polski
A ja mam kolejną robotę przy donicach ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 13 Maja 2015, 09:23:20 czas Polski
Podobają mi się tego typu donice...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 13 Maja 2015, 09:24:36 czas Polski
Wbrew pozorom sporo przy nich pracy.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 13 Maja 2015, 09:30:29 czas Polski
Wiem :). Niby tylko dwa wymiary kantówek, ale weź każdą przytnij z obu stron, heblujx4, frezujx4. A później maluj :D
Kiedyś żonce zrobiłem podobną, tylko sześciokąt, całość pomalowana a do środka włożyłem czarną, grubą folię ogrodową, wywinąłem na wierzch, i na górę po jeszcze jednej kantówce. Tyle lat na dworze(chyba 15) i super się sprawdza
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 13 Maja 2015, 10:39:29 czas Polski
Jakie wymiary?
Jakie drzewo i jakie kantówki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 13 Maja 2015, 10:47:48 czas Polski
stawiam na sosnę i kantówkę 40x60 :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 13 Maja 2015, 11:19:46 czas Polski
A ja ugrzęzłem z robotą w korowaniu, ciężka fucha i powoli to idzie, ale mam nadzieję efekt końcowy wynagrodzi trudy  8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 13 Maja 2015, 14:45:19 czas Polski
Jakie wymiary?
Jakie drzewo i jakie kantówki?
Łata sosnowa 4x5 a po przejechaniu na pilarce 4,6x3,5cm
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 13 Maja 2015, 21:45:00 czas Polski
Rach ciach i pomalowane.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 13 Maja 2015, 22:13:51 czas Polski
Ja tylko odnowiłem, ale też pomalowałem :)  (impregnat Altax)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 13 Maja 2015, 23:05:46 czas Polski
Rach ciach i pomalowane.
Czyżby to kolor  orzech laskowy? ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 14 Maja 2015, 13:10:09 czas Polski
Z palety Jedynki z woskiem, kolor orzech.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Wojtek Ś w 14 Maja 2015, 21:54:16 czas Polski
Amigorg jest jakis dzial o realizacji tych Twoich donic?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 14 Maja 2015, 21:54:40 czas Polski
Witam
Kolejna donica po 10 latach nie wygląda najlepiej. Coś trzeba zrobić - zaczynam więc od przecięcia pnia sosny ( Parkside dał radę) , pocięcia na deski przy pomocy piły taśmowej. Potem wyrówniarka , grubościówka, przycięcie na wymiar na pilarce  i frezowanie krawędzi. Na koniec malowanie impregnatem. Jutro donica będzie jak nowa.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 14 Maja 2015, 22:01:00 czas Polski
Jutro donica będzie jak nowa.
Nie jak nowa tylko NOWA przez duże N
Jesteś moją kokainą chłopie!

Za mną chodzą takie ostatnio...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 14 Maja 2015, 22:30:47 czas Polski
Amigorg jest jakis dzial o realizacji tych Twoich donic?
Większość donic, pergol powstała tuż po budowie domu 10, 8, 7 lat temu - jeszcze przed istnieniem Forum. Osobnego wątku chyba nie ma, kiedyś prezentowałem wydaje mi się w czyimś wątku budowę donicy na podstawie sześciokąta. Część moich donic jest w Galerii: http://forum.domidrewno.pl/media/?sa=album;in=18. (http://forum.domidrewno.pl/media/?sa=album;in=18.)
Te najmłodsze donice są w moim archiwum na PC.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Wojtek Ś w 15 Maja 2015, 06:40:02 czas Polski
Amigorg bo siostra mi troche dupe truje zeby zrobic jej ozdobne wiadra ale nie mam bladego pojecia jak sie za to zabrac dlatego zapytalem. Swoja droga to kolejna praca na plus.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 15 Maja 2015, 08:17:35 czas Polski
Musisz przypomnieć sobie geometrię.
Niżej masz przykład na podstawie mojej większej donicy:
-Średnica górna D1 = 480 mm
-Średnica dolna d1 = 345 mm
-Wysokość h = 300 mm
-Ilość klepek = 20 szt
Obliczasz obwody góry i dołu, dzielisz przez ilość klepek i otrzymujesz ich szerokości, wysokość sam określasz, grubość też ( moja ma 40 mm).
Wyznaczasz kąty nachylenia ścianek aby dobrze złożyć.
- w dolnej części klepek wycinasz rowki nap 15 x 10 mm na włożenia dna. Prościej, to możesz przykleić ( lub przykręcić) na obwodzie ze 4 kostki i od góry włożyć dno i przykręcić.
Resztę masz na rysunku.
Gorzej z bednarką, też powinna mieć pochylone ścianki. Ja początkowo obiłem na zewnątrz taśmą parcianą a potem znajomy zrobił mi z płaskownika kwasoodpornego.
Reszta to ozdobne frezowanie, łukowe zakończenia.
Można to zrobić mając tylko podstawowe narzędzia.
Powodzenia :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Wojtek Ś w 15 Maja 2015, 09:31:40 czas Polski
Dzieki wielkie amigorg! Zostanie mi tylko znalezc czas na realizacje bo jak to zwykle bywa z tym ma sie najwiecej problemow
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 15 Maja 2015, 19:43:32 czas Polski
A tak wygląda donica po odnowieniu i pokryciu impregnatem Altax.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 15 Maja 2015, 22:22:39 czas Polski
To i ja pokaże nad czym pracuje cały tydzień.
W poniedziałek montaż.
Tytuł: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Keleven w 15 Maja 2015, 22:50:50 czas Polski
Co to za system?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 15 Maja 2015, 22:52:36 czas Polski
modern box z gtv.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Keleven w 15 Maja 2015, 22:56:14 czas Polski
Ile sie odejmujesz od korpusu na tych GTVach spod szuflady


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 15 Maja 2015, 23:36:17 czas Polski
z głowy nie powiem czuba 86 od wnętrza po szerokości. W każdym pudełku jest instrukcja 
A jeszcze szybciej jak masz androida policzy ci opisywany annforum stolkal


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Keleven w 15 Maja 2015, 23:43:38 czas Polski
Pytam z ciekawości bo jeszcze  nie robiłem na GTVach. Przystosowane do 18stki, bez frezow na 16?
Daj więcej zdjeć, co się nie chwalisz...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 16 Maja 2015, 08:58:50 czas Polski
Do 16mm. to jest mocna kopia bluma. Pewnie jakby zaślepki na bokach były jak w blumach to by wachowcy podmienili.
Wiecej zdjeć pozniej i w poniedziałek po montazu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 19 Maja 2015, 18:59:27 czas Polski
Dzień pracy u przyjaciela.
Ucinaliśmy jedną stronę sztachet pod katem 45 stopni. Kilkaset desek 1500 mm x 120 mm x 25 mm,  ok. 3 m3. Układaliśmy na stole po 10 szt. pilarka PARKSIDE dała radę  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 19 Maja 2015, 20:42:45 czas Polski
Macie chyba pod tą Częstochową nadprzyrodzone siły :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Wojtek Ś w 19 Maja 2015, 20:57:44 czas Polski
Człowieku na emeryturze takie rzeczy?! :D Jesteś Amigorg i nic co z drewna nie jest Ci obce :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 19 Maja 2015, 21:06:59 czas Polski
Te siły, to po serkach z prasy  ;). J&J, to córka i zięć mojego przyjaciela :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 20 Maja 2015, 21:10:25 czas Polski
Fucha skończona wracam do intensywnego czytania forum :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 20 Maja 2015, 21:59:07 czas Polski
Sam wszystko robiłeś, czy "tylko"  ;) składałeś i montowałeś
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 20 Maja 2015, 22:32:59 czas Polski
tylko ;)
nie mam formatówki by pociąć więc zamawiam gotowe pocięte i oklejone.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Keleven w 20 Maja 2015, 23:26:43 czas Polski
No ładnie, ale... łączenie i zakończenie blatu na listwy alu, duże szczeliny między frontami, brak blendy przy rurach od CO, widoczny kawałek korpusu między blatami (na 2 foto) można było zrobić w kolorze no i najgorsze - widoczne wkręty/konfirmaty. :P :)

Czemu w szafce wiszącej z prawej strony okapu jest cofnięty/wpuszczony spód szafki?
Dlaczego jest taka różnica w wysokości cokołów?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 20 Maja 2015, 23:43:40 czas Polski
Pani nie chciała kleić szafek wiec sa konfirmaty po zdjęciach naklwilem zaślepki.
Rury sa zasłoniete blenda ale na zdjęciu dość mocno sie zlała z otoczeniem.
Łączenie na listwę bo przy zlewie, a pani mówi ze to jej ostatnia kuchnia w życiu. Poprzednia tez miała na listwę i jej nie przeszkadza.
Szczeliny sa standardowe a nawet mniejsze bo pcv w tym mirrorglossie jakies grubsze jest fronty wyszły z 7 na końcu a nie 6.
Odnośnie korpusu w foto2 to tak było ustalone. Bo to kość słoniowa i jest ciepła i cośtam ogólnie pani nawiedzona na temperaturę barw.

Wieniec jest cofnięty bo ma tam wejść tradycyjna jarzeniówka która sobie zamontuje maź jak zakupi.

Z tym cokołem to troche sie przejechałem miało byc na 8cm jest na 6. Zakładałem blat 28 a był 38 wiec odleciałem z wymiarem do parapetu. No i wymiar szafki sobie zrobiłem standardowy tak jak i szuflady obok po "dzwadziescia trzy"

Po prostu trzymałem sie standardów we frontach.

A ta szafka wystająca kolo zlewu to zmywarka ktora trzeba było upchać jakos w kuchnie no ale rury nie pomagają.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 20 Maja 2015, 23:53:17 czas Polski
Też bardzo często przy zlewozmywaku zakładam listwę alu...bardzo ładnie wygląda bez listwy ale jakoś nie przypominam sobie nikogo, kto ma połączony blat bez listwy i nie wymieniał blatu...niektórzy lubią wymieniać
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: leku w 20 Maja 2015, 23:54:49 czas Polski
Czy na uchwyt szuflady pod piekarnikiem też pani się uparła  :)
Może się o niego obijać :(
U siebie mam taką szufladę bez uchwytu na gładko, front wystaje lekko od dołu poza korpus
i jest za co pociągnąć aby otworzyć. Szuflada z reguły jest płytka i rzadko używana.
Idealnym rozwiązaniem dla niej jest system otwierania "push up"
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 20 Maja 2015, 23:58:15 czas Polski
Nie było rozmowy o uchwycie pod piekarnikiem z rozpędu dałem. Nie wieńczy mozna sie o uchwyt zahaczyć wystaje tyle samo co inne.
Zwykle robie klapę a nie szufladę zawsze to 2,5 cm wiecej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Keleven w 21 Maja 2015, 00:27:35 czas Polski
No i git, klient nasz pan ;)
Jak dla mnie, ładniej jest z uchwytem niż bez.
Z dobrze zabezpieczonym blatem bez łącznika alu łatwiej jest utrzymać czystość i wcale nie trzeba wymieniać blatu :P
Ja maluję najpierw olejną, potem sylikon rozcieram palcem po całej powierzchni i skręcam łączniki aż sylikon przestanie wypływać. Łatwiej wytrzeć wodę z blatu niż z pod listwy ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 22 Maja 2015, 16:29:05 czas Polski
Też tak mam w ostatnim czasie, że kilka prac naraz. Na teraz robię żonie do sklepu jeździeckiego nowe meble, lady, które będą stały w jednym ciągu, całość została pocięta na formatówce i oklejona PCV2, projekt mebli według moich przemyśleń i dostosowany do potrzeb, całość skręcana na śruby, elementów będzie kilka, śruby nie będą maskowane bo i tak ich nie będzie widać. Szafki stoją na nogach regulowanych, z przodu i z tyłu będą maskujące cokoły. Miałem pomysł na nogi regulowane przez dolną płytę ale akurat nie było takich chwilowo w hurtowni :).
Będzie jeszcze szafka z oszkloną górną częścią, szafka z szufladami oraz regały na akcesoria, podkowy ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 22 Maja 2015, 22:21:36 czas Polski
Ja aż takich cudów nie robię ale też mi się z tym schodzi ;)
Klasycznie donice ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 22 Maja 2015, 22:28:40 czas Polski
Potrafisz drażnić :)
Moja małżonka też chce donice, bo mówi że wszyscy na forum robią...ale ona chce ze skośnymi bokami... >:(
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 22 Maja 2015, 22:29:54 czas Polski
ale ona chce ze skośnymi bokami
Co to znaczy skośne boki, może i ja taką zrobie...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 22 Maja 2015, 22:32:42 czas Polski
Mi to się kojarzy z trumną ;)
Ale może pociągnę temat, powiem że potrzebuję ukośnicę ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 22 Maja 2015, 22:37:46 czas Polski
Cuś w ten deseń jak na zdjęciu?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 22 Maja 2015, 22:42:54 czas Polski
...bardzo podobne tylko te ścianki na zdjęciu są w pionie (90 stopni), a mają być pod kątem np.80 stopni. Jeszcze się taki nie urodził, co by kobietę zrozumiał ;)
Póki co, odwlekłem temat, żona rozbudowuje skalniak koło domu, kupiłem jej w Leroy takie betonowe półksiężyce czerwone, będą tam rosły kwiatki(jakieś skalniaki ;), cokolwiek to znaczy...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 22 Maja 2015, 22:44:10 czas Polski
A to ciekawe co piszesz ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 22 Maja 2015, 22:47:31 czas Polski
Takie 3D...bo 2D to za proste ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 22 Maja 2015, 22:48:44 czas Polski
Czekamy na realizację, a wszystko można zrobić na pilarce stołowej.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 22 Maja 2015, 22:54:21 czas Polski
Wiem, że można :) ale nie będzie ukośnicy ;) choć nie mam miejsca aby ją postawić.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 22 Maja 2015, 22:59:03 czas Polski
To się nazywa psychologiczne podejście ;D
Pokazałeś żonie że inni mają donice, a Twoja żona pełna wiary w Twoje siły zleciła coś do czego wykonania chciałbyś zakupić sprzęt którego nie masz bo inaczej żona będzie zawiedziona...
Extra...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 22 Maja 2015, 23:05:36 czas Polski
Miałem robić donice ale proste, jako dopełnienie do altany...ale wychodzi na to, że proste jest za proste :) Kiedyś w jadalni padł pomysł częściowego obniżenia sufitu ale pojawiła się wizja "fali"...no i jest. Jedni przykręcają profile proste, drudzy tną co 2-3cm i robią łuki. Było wyzwanie ale jest zrobione
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 23 Maja 2015, 20:58:02 czas Polski
Ministerstwo finansów trzeba brać oś włos.
Moja weszła na warsztat i odkryła ze chodzi po puchu z wiórów.
Wiec wpadła na pomysł ze mi pozamiata.
Ja jej na to ze odciąg by sie przydał a ona mówi - no jak trzeba to kup.
Wiec pewnie kupie tylko nie wiem co :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 23 Maja 2015, 23:26:53 czas Polski
Nie lekceważ żony! Kup najlepszy jaki dasz radę...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 24 Maja 2015, 08:30:37 czas Polski
Na to nie wpadłem :). Przemek tuż przed przyjściem pewnie wysypał wióry z wiadra a chwile wcześniej zamiatał :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: arturs w 24 Maja 2015, 08:59:36 czas Polski
Też tak mam w ostatnim czasie, że kilka prac naraz. Na teraz robię żonie do sklepu jeździeckiego nowe meble, lady, które będą stały w jednym ciągu, całość została pocięta na formatówce i oklejona PCV2, projekt mebli według moich przemyśleń i dostosowany do potrzeb, całość skręcana na śruby, elementów będzie kilka, śruby nie będą maskowane bo i tak ich nie będzie widać. Szafki stoją na nogach regulowanych, z przodu i z tyłu będą maskujące cokoły. Miałem pomysł na nogi regulowane przez dolną płytę ale akurat nie było takich chwilowo w hurtowni :).
Będzie jeszcze szafka z oszkloną górną częścią, szafka z szufladami oraz regały na akcesoria, podkowy ;)
fajne szafki.. mam pytanko - na pierwszym zdjęciu - jak mocowany masz blat ? bo wysokość tych wkrętów na bocznej ściance mi jakoś nie współgra z blatem?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 24 Maja 2015, 09:34:14 czas Polski
Arturs - konstrukcja szafki jest podobna jak dolnej szafki kuchennej. Tylna ścianka zamiast HDF i cofnięcia tylnego wieńca o 3,2mm jest z płyty 18mm i wieniec jest cofnięty w głąb o 24 mm(18mm płyty+6mm). Blat przychodzi na górę i jest przykręcony przez otwory w wieńcu, w tym przypadku w sześciu miejscach. Blat jest tej samej szerokości co szafka,obok będzie szafka z blatem szklanym na tej samej wysokości co blat z płyty. Szyba 8mm hartowana, położona bezpośrednio na bokach szafki, które są wyższe od bocznej szafki o 10mm. Niebawem resztę szafek, już prawie na ukończeniu...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: arturs w 24 Maja 2015, 09:44:54 czas Polski
aa.. ok.. dzięki za wyjaśnienie.. właśnie dlatego pytałem bo "blat" jest nie z blatu ale jak będzie szyba to ok..
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 24 Maja 2015, 12:34:14 czas Polski
Żona chciała w tym samym kolorze a blatu w takim kolorze nie ma. I tak wybrała najdroższą płytę z Krono i to jeszcze nowość :). Nie będę się kłócił, ona będzie to miała w sklepie. Szczerze mówiąc to w rzeczywistości ten dąb bardzo ładnie wygląda. Okleina idealnie imituje fornir
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 24 Maja 2015, 15:53:17 czas Polski
Zdjęcie kolejnej szafki, tym razem ze szklanym "blatem". Górna szuflada na srebro, zamykana na zamek :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Krajmesel w 24 Maja 2015, 19:05:06 czas Polski
Hejka

Mam pytanko-czy szyba tylko leży, czy jest przyklejona, a może jeszcze inny patent?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 24 Maja 2015, 20:26:56 czas Polski
Będzie przyklejona klejem przeźroczystym ale dopiero na miejscu...przednia jest w wyfrezowanym rowku na głębokość 5mm z trzech stron.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Marucha w 28 Maja 2015, 12:37:02 czas Polski
nastepny kretyn ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 28 Maja 2015, 13:35:49 czas Polski
nie, On się tylko tu ładnie przedstawił "tu-ma-nek" :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 28 Maja 2015, 20:42:37 czas Polski
Przynajmniej nie sprzedał bajki o sprzedanym Harley'u i ,o niespełnionych marzeniach z siedzenia okrakiem na Festool'ach
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 01 Czerwca 2015, 22:32:48 czas Polski
Teraz mogę pochwalić się szkloną gablotką  do sklepu mojej żony :)... Projekt w całości jest mojego pomysłu, powstawał w głowie i bez planów papierowych... Nie mam do tego cierpliwości :). Dół i góra są identyczne (500x500), nafrezowane po 5 mm głębokości na szyby boczne i tylną (stolik frezarki bardzo ułatwił frezowanie), cztery słupki wykończone po krawędziach specjalnym ceownikiem alu. Zamek drzwi pełni rolę uchwytu... W gablotce będzie eksponowane srebro...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 01 Czerwca 2015, 23:02:16 czas Polski
Intertesujące, też tworze małe projekty bez użycia kartki tylko na bieżąco obliczam co ma mieć ile cm.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 01 Czerwca 2015, 23:23:53 czas Polski
kwita musisz zrobić podświetlenie LED, żeby się towar ładnie prezentował  8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 02 Czerwca 2015, 09:51:22 czas Polski
Jakbym słyszał moją zonę :D, w opcji jest podświetlenie LED. Zostawiłem sobie furtkę, kabel dociągnę(2 żyły 0,5mm) pod listwą alu od dołu do góry. W dolnej podstawie jest już otwór na wyjście kabla, na razie go nie ma, pod spód przyjdą jeszcze nogi 5mm z twardego filcu lub korka aby nie rysowała blatu. Gablotka będzie stała na blacie :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 02 Czerwca 2015, 18:57:49 czas Polski
nastepny kretyn
Tak jak mówi jego login Tumanek ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Kilkujadek w 02 Czerwca 2015, 22:06:24 czas Polski
Zostawiłem sobie furtkę
Gdzieś słyszałem, że aluminium przewodzi prąd  ::)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 02 Czerwca 2015, 22:09:11 czas Polski
Tak? :). Kurcze, ukończyłem 2 wyższe uczelnie elektroniczne i cały czas mnie okłamywali...
Zastosuję w takim razie żyły w izolacji :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Kilkujadek w 02 Czerwca 2015, 22:29:38 czas Polski
A może by tak po tych alu puścić 12V?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 02 Czerwca 2015, 22:53:42 czas Polski
Za dużo roboty, trzeba by klejem przewodzącym przyklejać a tak cienkie żyły, bo prąd ok. 20mA. Już nawet myślałem o bezprzewodowym oświetleniu, mam panele solarne, z góry solar a pod spodem LED. Światło w sklepie i tak się świeci, zapala się światło, zapala się LED
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Kilkujadek w 02 Czerwca 2015, 22:58:57 czas Polski
20mA? Jakimi ledami chcesz tą szafkę podświetlić?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 03 Czerwca 2015, 06:21:46 czas Polski
Jeśli mam moduły LED 0,24W, to ile niby jest przy 12V?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 03 Czerwca 2015, 06:39:36 czas Polski
Minął czas podczas modyfikacji ale...kilka lat temu kupiłem taśmy LED 50cm na płytkach drukowanych, mam zrobione z nich oświetlenie nad blatami w kuchni, świecą bardzo jasno, LED 5050, barwa 3000K. Cała listwa 50 cm pobiera średnio około 200mA :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Kilkujadek w 03 Czerwca 2015, 07:42:04 czas Polski
Robiłem w zeszłym roku na jakąś imprezę w 3mieście oświetlenie LED w podobnej witrynie na akumulatorach . Poszło około 15 Watów i barwa 4000. Do srebra moja Pani złotniczka, życzy sobie 5-6000  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 03 Czerwca 2015, 10:19:03 czas Polski
Tak jak pisałem wcześniej, listwy LED kupiłem parę lat temu od gościa z USA. Na próbę kupiłem kilka, później kilkadziesiąt :). Pobierają mało prądu, żywotność 50000h, barwa mi odpowiada, jasno świecą, robię nimi oświetlenia szuflad w meblach kuchennych, szafek, blatów... U mnie w kuchni świecą się od paru lat, w zasadzie w okresie jesienno-zimowym od 15-24. W gablotce będą tylko 2 moduły. Chyba że będzie mi się chciało podświetlać każdą półkę z osobna :). Ta gablotka to moja pierwsza wolnostojąca, szklona wokół...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Kilkujadek w 03 Czerwca 2015, 15:42:27 czas Polski
Też wstawiłem amerykany CREE. Na chińskich z Allegro się swego czasu bardzo przejechałem. Taśmy miały mieć żywotność 50000 a faktycznie zaczęły gasnąć już po około 500. Dobijam je w garażu. CREE XML mam w żyrandolu i jedną testuję na korytarzu. Świeci 1/4 mocy (2,5W) bez przerwy 23 miesiące i nie widać śladów zmęczenia. W kuchni jako oświetlenie główne, testuję taśmę z diodami EDISON 5630 K=3800. Świeci od roku i jak na razie jestem z niej bardzo zadowolony.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 05 Czerwca 2015, 18:44:55 czas Polski
Moja pierwsza donica tego typu. Dostałem od znajomego 100 kantówek 1000x50x30 i postanowiłem zrobić obiecaną żonie donicę. Kantówka frezowana ze wszystkich stron, zabezpieczona penetrinem, jeszcze tylko lakieobejca i...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Krajmesel w 05 Czerwca 2015, 22:07:47 czas Polski
Cytuj
jeszcze tylko lakieobejca i...
wsadzić roślinność i patrzeć jak ładnie rośnie
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 06 Czerwca 2015, 21:31:19 czas Polski
jeszcze tylko lakieobejca i...
...Patrzeć na uśmiech zony ;D
A potem ''o jaka wielka, tyle ziemi tam trzeba...'' ;D
Dlatego ostatnio robiłem dno na 1/3 wysokości. Mam teraz jeszcze dwie dorobić.

Kwita - Super fajna donica, nawet nie ma się do czego przyczepić ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 06 Czerwca 2015, 22:25:18 czas Polski
Dzięki... Materiału mam jeszcze na dwie, teraz pójdzie już szybciej, wymiary wiadome, tylko ciąć, frezować, skręcać i malować...co do wysokości, żonka chciała wyższą niż sklepowe, ponoć jak jest więcej ziemi to lepsza wilgotność dla roślinek :). Jedna już pomalowana, folia w środku a na górze jeszcze ramka kończąca :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 14 Czerwca 2015, 00:20:10 czas Polski
I kolejne trzy donice gotowe
Miały być wcześniej ale czas nie z gumy ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 15 Czerwca 2015, 19:50:21 czas Polski
Mój pierwszy mebel :-) były pewne obawy ale przyrząd do połączeń kołowych wolfcraft dał radę :-) z pomocą kolegi keleven powstała szafa ubraniowa o wymiarach 2300/1236/600.  Nie wrzucam do realizacji krok po kroku bo klejenie i cięcie wykonała hurtownia a samo kolkowanie to za mało.  (http://images.tapatalk-cdn.com/15/06/15/1c854cfa201eb76a73f336b224c073ed.jpg)(http://images.tapatalk-cdn.com/15/06/15/1baac5d907559e4d1c2e310bdac60877.jpg)(http://images.tapatalk-cdn.com/15/06/15/3b5635e1f3b95c1e5c48a19c36faf380.jpg)

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 15 Czerwca 2015, 20:04:40 czas Polski
a co to za dziwny wymiar 1236? Miejsca w prawo jeszcze trochę było.
Mogłeś zrobić do sufitu i na nóżkach wtedy byś w lewo nad listę podłogową i zlicował ze ścianą.
W sumie miejsce na nóżki masz wtedy zaprzesz się o sufit i szafa nie ma prawa się kołysać :)
A tak to nie mam uwag.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 15 Czerwca 2015, 20:11:42 czas Polski
Nie mogłem dostać odpowiednich nóżek więc sobie podarowalem bo urlop uciekał. W lewo nad listwą ok, ale w prawo nie mogłem pójść dalej bo tam jest przejście i byłoby zbyt wąsko.  Wymiar 1236 to 1200 półki plus dwa boki po 18mm. Wiem że wymiary nie przemyślane bo odpadów trochę zostało z całego formatu

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 15 Czerwca 2015, 20:16:24 czas Polski
Dodatkowo górę szafy z górna półka polaczylem pretem gwintowanym i zamaskowalem go rurką taką jak na wieszaki. Pomyślałem że tak szeroka półka bez podparcia może się po czasie zamienić w łuk od obciążenia.  W sumie nawet ładnie wyszło.

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 21 Czerwca 2015, 22:36:49 czas Polski
Okorowałem już ręcznie 200 belek i powoli zaczynam przykręcać.
Jeszcze trochę mi zostało do okorowania, ale dla odmiany i żeby ciągle nie robić tego samego, płot nabiera kształtów.
Góra będzie oczywiście wyrównana.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: arturs w 21 Czerwca 2015, 22:46:05 czas Polski
ja działam dalej z tarasem..
we wtorek cały dzień przy grubościówce..
potem frezowanie, zrobione 130 desek 2.3m i 150 1.1m na takim oto sprzęcie:
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: woodek w 22 Czerwca 2015, 10:41:42 czas Polski
@Paweł 46 - roboty dużo, ale efekt będzie fajny.
@arturs - normalnie maszyna do produkcji trocin ;)

Ja przez weekend zrobiłem dwa fotele na taras. Teraz muszę zrobić jeszcze dwa, ławkę i stolik w tym samym stylu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 22 Czerwca 2015, 17:51:31 czas Polski
Ale fajne śmiszne ;D
Ciekawe.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 22 Czerwca 2015, 18:03:27 czas Polski
Arturs. Sam robiłeś tę maszynkę?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 22 Czerwca 2015, 18:36:15 czas Polski
Pokaz cos wiecej obcej maszynce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 22 Czerwca 2015, 19:06:49 czas Polski
Ale ciężkie roboty sobie wymyślili przed wakacjami :D. Ja już powoli przygotowuje się do urlopu
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 22 Czerwca 2015, 19:07:50 czas Polski
A co zaplanowałeś na dni wolne?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: arturs w 22 Czerwca 2015, 21:41:33 czas Polski
Arturs. Sam robiłeś tę maszynkę?

no sam to nie, ale miałem parę lat temu swój udział w tworzeniu.. teraz dorabiałem blat bo frez nie chciał wleźć do tego co był a szkoda było rozszerzać otwór dla jednej roboty .. taka maszynka stoi u mojego Ojca, zrobiliśmy ją też z Dziadkiem do warsztatu bo się przydaje.. tu akurat robiliśmy deski dla mnie na taras.. ja z Ojcem przy grubościówce najpierw jakieś 7-8 godzin - deski wcześniej osztorcowane na pile (konstrukcji podobnej jak przedstawiona na zdjęciu frezarka ;) ) i potem na dwa razy po 3mm z grubości do zakładanej 28mm,  a dziadek najpierw zakładał noże do głowicy freza (z zawodu narzędziowiec, mimo 82 lat poszło mu całkiem gładko z ustawieniem), zajął się frezowaniem, potem dokończylimy i deski na taras z wątku o tarasie zrobione..
a maszynka - najprostsza z możliwych - silnik, pasek, wałek.. koła do paska ze sklejki ale dają radę.. ściski produkcji naszych wschodnich sąsiadów z czasów kiedy byli jeszcze naszymi przyjaciółmi.. nie do zdarcia w porównaniu z chińską tandetą..

dzisiaj przyszedł z allegro sadolin (różnica na puszce 11l pomiędzy allegro a marketami - 50zł), w juli na promocji kupiłem olej tarasowy i jak pogoda pozwoli działam dalej..
jak chcecie zdjęc maszynek to jak będę u Ojca to parę fotek cyknę bo parę samorobnych maszyn tam jest.. mam u siebie na działce jeszcze prawie identyczną piłę z małym silnikiem 1 fazowym 2kW, duża piła 3.6kW, strugarka i coś tam jeszcze..
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 22 Czerwca 2015, 21:46:50 czas Polski
Ciekawe.
Wrzuć jakies zdjęcia wału itp..
I wielka prośba. Osłoń ten pasek bo ąż skóra cierpnie na samą muśl co się może staćj ak ktoś potknie się o te trociny i upagnie na obracające się koło.

Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: arturs w 22 Czerwca 2015, 21:53:27 czas Polski
Ciekawe.
Wrzuć jakies zdjęcia wału itp..
I wielka prośba. Osłoń ten pasek bo ąż skóra cierpnie na samą muśl co się może staćj ak ktoś potknie się o te trociny i upagnie na obracające się koło.

Pozdrawiam.

w ogóle stoi tak że nie da się tam wpaść, i osłona jest, tyle że teraz trzeba było "taśmę" zrobić, na zdjęciu jak je robiłem to było jak Dziadek zdjął wszystko bo się silnik "trochę" zagrzał i trzeba go było puścić na wolnym biegu ze żeby ostudził się trochę.. na punkcie bezpieczeństwa Ojciec i Dziadek mają fioła (Dziadek był kierownikiem wydziału w kieleckiej SHLce więc wszystkie wypadki automatycznie go obciążały.. nawet poły fartucha dobrze mocuje ;) ) a Ojciec mimo że że 25 lat w drewnie robi (listwy, kantówk itp. ) to ma wszystkie palce :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 22 Czerwca 2015, 21:58:56 czas Polski
No to całe szczęście że masz taki przykład.
U mnie w rodzinie mama straciła pół palca na stolarni i jej brat koniec palca. Ja na szczęście jeszcze mam wszystkie, ale dotknąłem już obracającego się wałka grubościówki i wiem jakie jest uczucie jak się dotknie obracajęcej piły pilarki i szlifierki kątowej.
Nie polecam.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 23 Czerwca 2015, 16:53:52 czas Polski
A co zaplanowałeś na dni wolne?
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale urlop będzie nad jeziorem i dalszy ciąg budowy pomostu ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 24 Czerwca 2015, 11:36:25 czas Polski
Już niedługo urlop w lubuskim, jak zwykle z narzędziami ;), w lipcu będzie rozbudowany pomost na końcu o platformę ok.2x3 aby posiedzieć. Pomost służy głównie dzieciom i młodzieży do skakania :D na...(cokolwiek). Pomost ma długość 8mb i szerokość 0,7m, deski grubości 40mm. Ten mniejszy do schodzenia do wody dla starszych, jeden stopień jest pod wodą...W zeszłym roku powstało to co na zdjęciu, (foto trochę artystyczne, ale nie mogę znaleźć oryginału). to tzw. HDR, zrobiony w październiku na zakończenie sezonu żeglarskiego...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 24 Czerwca 2015, 16:44:52 czas Polski
Też mam pomost, ale do wody dałem rury grubościenne, legary modrzew i na górę dębowe deski.
Na razie ma 3 lata i stoi w dobrej kondycji.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 28 Czerwca 2015, 08:57:15 czas Polski
...to babcia ma już ukończoną swoją łazienkę. Do pełni szczęścia brakowało tylko mebli łazienkowych. Zrobiłem więc szafkę wiszącą i szafkę z blatem na umywalkę nablatową (zawiasy CLIP top Blumotion :) ), z racji braku miejsca pomiędzy uskokiem a kabiną prysznicową (weszła by mała 40-stka, ani się w niej umyć :D, wymyśliłem coś takiego). Blat wykorzystałem z reszty blatu kuchennego od brata (jemu robiłem meble kuchenne). Wpasował się idealnie, kolega ofrezował na CNC według mojego rysunku a ja dociąłem już pod uskok na miejscu, całość zabezpieczona przed wilgocią :)
Wcześniej łazienka przeszła remont (instalacja elektryczna, wod.-kanal., kafelki i cała armatura z kabiną prysznicową (moje wykonanie, też hobbystycznie, nie ma nic wspólnego z moim zawodem ;) ). Babcia szczęśliwa a ja mam satysfakcję...
Teraz można z czystym sumieniem jechać na wakacje... :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: hatemenow w 29 Czerwca 2015, 08:01:28 czas Polski
kwita bardzo estetycznie, ja dziś zaczynam remont u Babci, czyli jak prawdziwy Polak remont podczas urlop  :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 29 Czerwca 2015, 09:18:58 czas Polski
Dzięki...
ja już od dawna nie pracuję na urlopie, chyba że pomost dla dzieciaków czy coś podobnego... Urlop jest na wypoczynek :) i dla rodziny. Jak na razie od 22 lat realizuje ten plan, pracuję resztę roku...czasem do późna w nocy
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 29 Czerwca 2015, 15:28:14 czas Polski
Urlop jest na wypoczynek  i dla rodziny.

Najprawdziwsza prawda :)
Ale jak zgrać urlop mój i żony,  dzieci to już same jeżdżą :P
Dlatego pozostają remonty ,tak jak prawie wszędzie, na najniższej krajowej :(
Ale co roku nie remontujemy  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 30 Czerwca 2015, 20:56:06 czas Polski
Witam. Za niedługo(jeśli się inne plany nie pozmieniają) będę robił strugnicę. Zamieszczam projekt w SU. Na blat planuję dać deski poziomo+jakaś płyta. Poproszę więc o wszelkie uwagi z tym stołem związane.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 30 Czerwca 2015, 21:28:59 czas Polski
Rizer a gdzie kupujesz drewno na ten stół?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 30 Czerwca 2015, 22:17:20 czas Polski
W Kiedrzynie na ul. Ludowej 6 (trzeba się wbić niedługo po dostawie bo drewno leży na dworze).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 01 Lipca 2015, 10:10:07 czas Polski
Tam jest tylko mokre co jest dużym problemem. Szczególnie na stół.
Ogólnie bie ma gdzie suchego kupic w naszej wiosce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 01 Lipca 2015, 10:22:19 czas Polski
Większe profile typu 10x10cm są dość suche, niektóre nawet tym zielonym wymalowane. No dobra, ale może powróćmy do tematu stołu. A więc czekam na konstruktywną krytykę :)

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 01 Lipca 2015, 17:28:14 czas Polski
Taka aktualizacja. Dodałem linie po bokach stołu, które będą skośnymi wzmocnieniami z belek 10x10cm (taki przekrój jak nogi). A te czerwone kółka symbolizują zaciski. Jak się na to zapatrujecie?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 01 Lipca 2015, 21:21:39 czas Polski
Ja wiem ze większość widzi co zrobiłeś ale ja nie.
Też bym chciał, dodaj proszę jpg to chyba nie jakiś wielki wysiłek.
Dzięki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Krajmesel w 01 Lipca 2015, 21:28:51 czas Polski
Podpisuję się obiema rekami pod postem Kozio-łka
nic nie widać , chyba że robię coś nie tak
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 01 Lipca 2015, 22:25:26 czas Polski
Pod moim postem jest ,,stółwarsztatowy.skp", w to kliknąć i się pobierze. A jak coś nie działa to jeszcze dorzucę link do pobrania: http://speedy.sh/VuBVW/stol-warsztatowy.skp (http://speedy.sh/VuBVW/stol-warsztatowy.skp)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 01 Lipca 2015, 22:49:50 czas Polski
Chodzi o to, że nie każdy ma sketchupa :)
Mnie się stół podoba.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 01 Lipca 2015, 23:15:46 czas Polski
No właśnie.
Ja nie mam i nie mogę obejżeć i się wypowiedzieć, o ile będę miał coś sensownego do powiedzenia.

Pozdrawiam.

PS. 22:15  a u nas w Londynie gorąco jak w piecu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 02 Lipca 2015, 08:33:25 czas Polski
Też nie mam sketchupa i nie widzę... :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 02 Lipca 2015, 12:07:58 czas Polski
Oto rozwiązanie problemu:

PS: wymiary to 160 x 60 x 90(wysokość)cm. Przekroje nóg to 10x10cm, a desek ramy to 8 x 2,5cm
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 02 Lipca 2015, 17:25:37 czas Polski
PS. 22:15  a u nas w Londynie gorąco jak w piecu.
To na noc przyjeżdżaj do Polski

Rizer teraz jest cudownie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 21 Lipca 2015, 10:34:17 czas Polski
(http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/21/43ec4951f31b8a4142ca93a5e3432c73.jpg)
strugam sobie takie kantoweczki z sosenki i tak mi sie ten kolor podoba ze chce go zabezpieczyć bezbarwnie.
Czyli co polecacie by bardzo nie zmieniło koloru a wytrzymało kilka lat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 21 Lipca 2015, 10:34:49 czas Polski
(http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/21/43ec4951f31b8a4142ca93a5e3432c73.jpg)
strugam sobie takie kantoweczki z sosenki i tak mi sie ten kolor podoba ze chce go zabezpieczyć bezbarwnie.
Czyli co polecacie by bardzo nie zmieniło koloru a wytrzymało kilka lat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: piotrekamg w 21 Lipca 2015, 10:42:11 czas Polski
sadolin i długoo długooo nic
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 21 Lipca 2015, 11:19:27 czas Polski
capon i długo długo nic.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 21 Lipca 2015, 12:15:04 czas Polski
Capon.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 21 Lipca 2015, 12:57:42 czas Polski
Dzięki co w casto bedzie to zakupie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sajo w 21 Lipca 2015, 13:18:15 czas Polski
a jak zabezpieczyć się przed żywicą? lakier "zblokuje"? czy raczej ciężko?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 21 Lipca 2015, 13:23:45 czas Polski
co w casto bedzie to zakupie

Nic nie  zakupisz
bo
to nie plastik tylko drewno i należy przy pytaniu określić  , gdzie będzie jego przeznaczenie .Bo nie wiemy  czy to bedzie łódź podwodna , wiatrak , stół w domu , ława na dworze , płot , karuzela, trumna , cos dla dzieci  itp. ;)

Sajo - lakier nie zablokuje - wygrzac opalarką i zakitowac
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 21 Lipca 2015, 13:34:27 czas Polski
Mebel ogrodowy.
Dlatego bardziej z tego co na stronie sadolinu mi podpowiadacz powiedział składam sie ku sadolinowi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 21 Lipca 2015, 20:22:22 czas Polski
Masz wyszczerbiony nóż?
Przynajmniej tak wygląda na powierzchni pierwszej, krótszej kantówki.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 21 Lipca 2015, 22:25:21 czas Polski
Masz wyszczerbiony nóż?
Przynajmniej tak wygląda na powierzchni pierwszej, krótszej kantówki.
Raczej nie, prędzej uderzyłem o kant stołu :/
Całość i tak zaokrąglałem.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 26 Lipca 2015, 13:55:46 czas Polski
Jaki przekrój kantówek? Gdzie kupiłeś i ile za metr bieżący jeśli można wiedzieć :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 26 Lipca 2015, 20:30:36 czas Polski
Miesiąc temu kupiłem na Ludowej.
6 sztuk 5 metrowych kantówek 4x6 cm za 50 zł
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 01 Sierpnia 2015, 15:52:36 czas Polski
Witam panowie i panie. Pamiętajcie aby odłożyć dzisiaj o 17.00 dluta na minutę :-) pozdrawiam

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 01 Sierpnia 2015, 16:31:25 czas Polski
Masz wyszczerbiony nóż?
Przynajmniej tak wygląda na powierzchni pierwszej, krótszej kantówki.
Raczej nie, prędzej uderzyłem o kant stołu :/
Całość i tak zaokrąglałem.
Nie chodziło mi o kantówkę na pierwszym planie. :)
Drugi plan, pierwsza deseczka, a dokładniej jej środek na szerszym boku. :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 21 Sierpnia 2015, 19:43:17 czas Polski
Taką sobie deseczkę do krojenia popełniłem. W kształcie pojedynczego liścia jesionu. No i wykonana też z jesionu i zamalowana olejem lnianym. I tutaj mam pytanie, jako że nigdy jesionu w ręku nie miałem to nie jestem pewny czy to na pewno jesion(chociaż tak mi mówili ale nie miałem do ów osób przekonania) :)
Poproszę o zidentyfikowanie tegóż drewienka, albowiem nie daje mi to spokoju. :)

[załącznik usunięty przez administratora]
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 21 Sierpnia 2015, 20:56:46 czas Polski
Jesion 100%  8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 22 Sierpnia 2015, 00:12:34 czas Polski
No, to dzięki Ci bardzo bo strasznie mnie to męczyło, szczególnie, że klient chciał właśnie z jesionu  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 23 Sierpnia 2015, 23:25:19 czas Polski
W prawdzie nie biorę Udziału w tych "bieżących robotach" bo oddalone o 2000 kilometrów, ale jednak coś się dzieje :-)
(http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/23/831cf373e7cffab22ebdc630ed75f88b.jpg)

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 23 Sierpnia 2015, 23:40:02 czas Polski
Gratuluję!
Niestety, to dopiero początek. Tak to jest, że budowa domu zaczyna się od tych najłatwiejszych i najszybszych spraw jakimi są mury.
Trzymam kciuki! Zapowiada się fajny domek :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 24 Sierpnia 2015, 06:40:01 czas Polski
Kongratulejszon chłopaku...

Ja w tym tygodniu przeprowadzam się do 25-letniego domu i nie wiem co lepsze...
Remont obowiązkowy i zrywanie boazerii, aż strach pomyśleć co jest pod spodem- już raz to przerabiałem jak kupowałem mieszkanie w bloku ;)
Jest plus natomiast - boazerię zabiorę do garażu gdzie ściany również wyglądają jakby powstały przez przypadek.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Kael w 24 Sierpnia 2015, 07:10:27 czas Polski
Cytat: kozio
gdzie ściany również wyglądają jakby powstały przez przypadek.

Zapamiętam to zdanie do końca życia :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 24 Sierpnia 2015, 09:07:23 czas Polski
Dzięki chłopaki. Niestety to dopiero początek :-) jeszcze długa droga... Swoją drogą, czy jest na forum spec od dachów? Nie wiem jak rozwiązać wentylację dachu

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Krystian Adam w 24 Sierpnia 2015, 10:12:18 czas Polski
Jak to jak zostaw dziurę w dachu 1m na 1 m i masz wentylację.Żarcik. Nie znam nikogo od dachów.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Arek15 w 24 Sierpnia 2015, 10:33:36 czas Polski
specem nie jestem lecz co słyszałem wentylacja dachu zależy czym dach kryty, z tego co mi wiadomo to jak dachówką to w zestawie dachówek masz dachówki wentylujące http://www.muratorplus.pl/technika/dachy/nietypowe-dachowki_56926.html, (http://www.muratorplus.pl/technika/dachy/nietypowe-dachowki_56926.html,) jak blachą to widziałem podbitkę dachową pcv(jakoś się cały system tej podbitki nazywał, jak znajdę to dam linka)której zdaniem była też wentylacja- podbitka miała otwory , Pozdrawiam Akwa-stolarz, ja na etepie zakupu działki:) bedę ślidził twoją budowę:)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 24 Sierpnia 2015, 10:49:07 czas Polski
Trzymam kciuki...
Co prawda rozbudowywałem dom i na całość robiłem dach, ale to już mam za sobą.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 24 Sierpnia 2015, 10:55:37 czas Polski
Dach będzie deskowany.  Potem Papa i blacha czyli standard :| czytalem o wentylacji dużo, jednak nie znalazłem nigdzie z IE tych modułów wentylujacych które się montuje w kalenicy na dachu z blachą.  Arek trzymam kciuki żebyś zakupił wymarzoną :-) ja dostałem w prezencie. To już duży plus na starcie

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 24 Sierpnia 2015, 12:58:03 czas Polski
Mam taki właśnie dach, deskowanie, papa, łaty i kontrłaty, blachodachówka(jakaś szwedzka), wszystko zrobione w 1994 roku. Nie ma żadnych specjalnych wywietrzników, nic się nie dzieje, dach ocieplany styropianem, przestrzeń 5 cm powietrza i 2x5 cm styropianu z przesunięciem. Strych na górze(ścięty trójkąt) nie ocieplony, deski widać, są w bardzo dobrej kondycji, suche. Dach robili górale.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 24 Sierpnia 2015, 15:11:01 czas Polski
Chodzi mi o szczelinę wentylacyjna między deskowaniem a wełna mineralną.  Nie wiem czy dawać folie paroprzepuszczalną czy sznurkowanie. Dużo sposobów dużo fachowców, metlik w głowie :-) jeśli ktoś się tym zajmuje na codzień proszę o kontakt na priv :-)

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Arek15 w 24 Sierpnia 2015, 15:21:56 czas Polski
akwa-stolarz, działki mam, problemem jest rodzina, wolę dłużej zagranicą zostać i kupić swoje niż kłucić się o "3 palce miedzy", ile zajęła Ci cała papierkowa robota jeśli można zapytać bo w planach mam kupić coś na jesieni i około maja by się przydało wylać fundamenty- realne???, jak długo czekałeś na podłączenia mediów?, może założysz wątek o tym, bo to wkońcu dom i drewno forum :)? była by pomoc dla mnie niezmierna:):):):):)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Wojtek Ś w 24 Sierpnia 2015, 16:50:01 czas Polski
Akwa-stolarz takich rozwiązań jak jakieś szczeliny wentylacyjne między deskowaniem już się nie stosuje :P pomyśl że ludzie pianą walą na głucho i nie ma żadnych szczelin :) chyba że ja czegoś nie zrozumiałem. Paroizolacje stosujesz i tak przed zabudową z G/K ale już po wacie szklanej. Wełne i tak musisz dawac na sznurki bo ona inaczej nie będzie się trzymać chyba że masz dość niewielki rozstaw krokwi :)
Tak na marginesie to urlop spędziłem właśnie na dachu u brata który też jest w trakcie budowy domu.

[załącznik usunięty przez administratora]
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 24 Sierpnia 2015, 18:38:02 czas Polski
Ja nie dawałem foli, ocieplałem styropianem, styropian był obcinany, więc odpady ciąłem w taki sposób aby przybić gwoździami w narożniku deska-krokiew, wkładałem styropian na wcisk a tamte kawałki robiły mi dystans, 5 cm dystansu i 10cm ocieplenia dawały w sumie grubość krokwi
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 24 Sierpnia 2015, 18:42:20 czas Polski
takich rozwiązań jak jakieś szczeliny wentylacyjne między deskowaniem już się nie stosuje
Ulubione powiedzenie "fachowców": "Panie! Teraz tak się nie robi. Tu pianką, tam silikonem". ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: arturs w 24 Sierpnia 2015, 18:44:21 czas Polski
Dzięki chłopaki. Niestety to dopiero początek :-) jeszcze długa droga... Swoją drogą, czy jest na forum spec od dachów? Nie wiem jak rozwiązać wentylację dachu

wysłane przy użyciu tapatalk

spećem nie jestem, ale mam sąsiadkę która robi w dachach już parę lat, a ja miałem problem z wentylacją dachu i mam nadzieję że go rozwiązałem..

szczelina powinna być przy wełnie więc sznurek nie zaszkodzi tylko musisz pamiętać żeby na górze przy kalenicy zrobić otwory wentylacyjne w deskowaniu.. folia paroprzepuszczalna w tym miejscu jak masz deskowanie to wyrzucanie kasy w błoto..
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 24 Sierpnia 2015, 19:53:53 czas Polski
Akwa-stolarz takich rozwiązań jak jakieś szczeliny wentylacyjne między deskowaniem już się nie stosuje pomyśl że ludzie pianą walą na głucho i nie ma żadnych szczelin :) chyba że ja czegoś nie zrozumiałem. Paroizolacje stosujesz i tak przed zabudową z G/K ale już po wacie szklanej. Wełne i tak musisz dawac na sznurki bo ona inaczej nie będzie się trzymać chyba że masz dość niewielki rozstaw krokwi :)
Mam taki rozstaw że wełna wchodzi na wciska i nie wypadnie. Sznurkowanie chce zastosować po to aby była szczelina między wełna a deskowaniem.
Niestety jesteś w błędzie a te szczeliny się stosuje. Jak docinasz wełnę do deskowaniem, to za 5 lat na Poddaszu wełna zamieni się w nasiaknieta gąbke a w pokojach na płytach gipsowych pojawia się ładne plamy.  Widziałem już to w pewnym domu.

Artur, a jak sznurkowac dach. Między krokwiami? czy nad krokwiami, potem łaty dystansowe i dopiero deskowaniem?

wysłane przy użyciu tapatalk
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: arturs w 24 Sierpnia 2015, 20:28:50 czas Polski
u mnie nie było właśnie u góry szczeliny i tak jak napisałeś.. gdybym soę wystarczająco wcześnie nie kapnął że coś nie tak to bym za dwa lata ocieplemie pod dachem wymieniał..
jakie masz krokwie na "głębokość"?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Wojtek Ś w 24 Sierpnia 2015, 21:21:30 czas Polski
Nie powiem że nie macie racji bo mistrzem tego typu konstrukcji nie jestem. Powiedział nam tak gość który to poddasze bedzie docieplal piana. Wszystko zależy podobno od tego jak zostanie rozwiązana wentylacja przy podbitce ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: arturs w 24 Sierpnia 2015, 21:28:09 czas Polski
piana to zupełnie nna sprawa..,prawdopodobnie otwartokmórkowa więc przez taką para wodna przechodzi i ewentualna wilgoć odparuje..
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 24 Sierpnia 2015, 21:46:24 czas Polski
Akwa-stolarz niedawno zakończyłem stan surowy zamknięty. Jak będziesz zainteresowany mam gościa z bardzo dobrymi cenami na wełnę, styropian i oczywiście dachy a także inne rzeczy. Na forum nie podam bo będzie awantura że walę reklamę. Jak coś to pisać na PW.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 24 Sierpnia 2015, 22:06:18 czas Polski



jakie masz krokwie na "głębokość"?

Krokwi mam 18 cm głębokie.  15cm wata plus 3 cm szczelina. Tylko problem w tym że nie wiem jakzachowac te szczelinę.  Ty dałeś styropian na dystansach więc jest ok. A waty nie mogę tak sobie wepchnac na oko. Muszę dać jakiś dystans. Dlatego myślałem o sznurkowaniu

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: arturs w 24 Sierpnia 2015, 22:17:56 czas Polski
pod dachem mam watę, nie styrpoian.. ale masz 18cm jak i ja, i wełnę 15ke..
to idealnie bo praktycznie nic nie musisz robić ;)..
sznurek tylko od spodu żeby nie wypadła, wełnę równo z dolną częscią krokwi, pod swoim ciężarem wełna opadnie lekko i spokojnie szczelina będzie zachowana.. na 100% bo u siebie od kalenicy u góry świeciłem latarką w każdej z 12 "sekcji" po półtora roku od ułożenia i nigdzie wełna nie dotykała membrany..
aha, ja dawałem wełnę isovera taką ciepłą niby - piszą że nie wymaga sznurowania bo gęsta, faktycznie trzyma się nieźle,  ale na wszelki wypadek od spodu przesznurowane, szczelina jak ta lala.. tylko pamiętaj o wentylacji od góry przy kalenicy - najlepiej po jednej desce od góry wywalić.. i koniecznie oczywiście w podbitce otwory z kratkami..
http://www.izolacje.com.pl/artykul-galeria/id1638,zasady-dzialania-wentylacji-dachow-i-pokryc-dachowych?gal=1&zdjecie=4535
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 24 Sierpnia 2015, 22:24:02 czas Polski
Czyli od strony deskowaniem na całej powierzchni dachu nie potrzeba sznurkowania ? Właśnie bałem się, że po kilku latach wata siądzie i szczeliny się zatkają.
Ps. Sorry z tym styropianem :-) to kwita ma styropian, :-) pomyliłem się.

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 24 Sierpnia 2015, 22:41:19 czas Polski
Wentylacja dachu musi być - każdy dobry fachowiec to potwierdzi.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: arturs w 24 Sierpnia 2015, 22:55:20 czas Polski
Czyli od strony deskowaniem na całej powierzchni dachu nie potrzeba sznurkowania ? Właśnie bałem się, że po kilku latach wata siądzie i szczeliny się zatkają.
Ps. Sorry z tym styropianem :-) to kwita ma styropian, :-) pomyliłem się.

wysłane przy użyciu tapatalk
czekaj, bo wydaje mi się że albo ja nie rozumiem czegoś albo coś..
patrząc od dołu (od wewnątrz pomoeszczenia) dajesz wełnę, potem szczelina wentylacyjna i od góry na krokwie nabite deskowanie?? jeśli tak to gdzie ta wełna ma siąść i jakie szczeliny mają się zatkać skoro grawitacja działa do dołu? chyba że coś pokręciłem i masz na myśli inne deskowanie (zamiast np. płyt GK od strony pomieszczeń)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 24 Sierpnia 2015, 22:57:41 czas Polski
Napiszę na priv :-)

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 05 Września 2015, 18:49:41 czas Polski
Kiedyś na forum pytałem się o koncepcję przebudowy mojego ganku, nie było konkretnych propozycji, więc zacząłem rzeźbić po swojemu  ;D Takie efekty jak do tej pory. Jeszcze parę detali i będzie koniec.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 05 Września 2015, 19:50:15 czas Polski
A widzisz dobrze że sam'' zacząłęś rzeźbić po swojemu '' przynajmniej jest na kogo zwalić ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 06 Września 2015, 23:27:50 czas Polski
Witam, zrobiłem ostatnio projekt ławeczki ogrodowej(projekt do pobrania pod tym postem). Zwracam się do Was o radę czy coś zmienić, co jest dobrze itd. Ławeczka będzie wykonana z sosny, a łączenia elementów( nie widać ich na projekcie bo nie chciało mi się bawić w robienie segmentów) będą na czopy i wpusty. Zamierzam nie użyć do tej ławki żadnych metalowych elementów typu gwoździe, wkręty. Co o tym wszystkim sądzicie?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Krystian Adam w 07 Września 2015, 07:59:13 czas Polski
Jak na czopy to pewnie będzie dobrze ale dokładnie nie powiem bo kompa nie mam i nie mogę zobaczyć projektu
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 07 Września 2015, 08:07:11 czas Polski
Mój drogi i pomocny przyjacielu z internetu ;)

Szerszy podłokietnik bym zrobił.

I dzięki za pomoc w łazience.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 07 Września 2015, 09:26:53 czas Polski
Zmieniajcie w projektach elementy (listwy i deski) od razu na komponenty - łatwiej to potem zmieniać.
Ja to bym w tej ławce środkową belkę dał niżej - teraz masz wszystko na jednym poziomie przez co będzie mniej odporne na gibanie się na boki. Jakbyś dał niżej to byłby trójkąt i po ściągnięciu klinami i klejeniu było by trochę sztywniej.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 07 Września 2015, 20:34:50 czas Polski
W ramach dobrej współpracy sąsiedzkiej, zostałem poproszony przez sąsiadkę o zrobienie kapliczki.
Kapliczki to nie moja melodia, ale ładnej sąsiadce się nie odmawia  ;)
Mam pytanie, baza już jest co widać na foto, ale może macie jakieś sugestie upiększające żeby nie wyglądało to jak budka dla ptaków  ;D
Na zdjęciu brakuje jeszcze pleców, ale będą, wytnę je po zmontowaniu całości.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Krystian Adam w 07 Września 2015, 22:21:32 czas Polski
Nie obraź się ale faktycznie wygląda jak budka dla ptaków. Ale pomyślę co by można było dodać jak upiększyć
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 07 Września 2015, 22:31:27 czas Polski
Nie obraź się ale faktycznie wygląda jak budka dla ptaków
Nie mam się co obrażać, sam tak napisałem :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 07 Września 2015, 22:31:33 czas Polski
Na czym to ma stać? Gdzie? Fajnie gdyby była widoczna z czterech stron. Na rogach słupki i cztery szyby na bokach.  Tylko zależy wszystko od tego gdzie będzie zamontowana?

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 07 Września 2015, 22:39:00 czas Polski
Kapliczka będzie przykręcona plecami do drzewa (brzozy)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 08 Września 2015, 09:27:21 czas Polski
W takim razie twoja jest ok :-) widziałem już takie. Możesz wykonać krzyż na dach.
 

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 08 Września 2015, 09:47:17 czas Polski
Ja bym lekko opalił okolice zaokrąglonych krawędzi ale może to być ryzykowne. Ogólnie chodzi mi o to aby nadać jej trochę więcej kolorytu bo teraz bardzo jednolita,
,,zbyt idealna" jest :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Krajmesel w 08 Września 2015, 10:05:25 czas Polski
Witam

Według mnie tak jak pisał akwa-stolarz krzyżyk na szczyt i zabudował bym przednia "ściankę szczytową " pionowymi deseczkami ozdobionymi na końcach np w szpic. Co będzie w kapliczce?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 08 Września 2015, 10:07:05 czas Polski
Dorób frezarką jakieś falki, dodaj ozdobne "wiatrownice" zakończone krzyżem na daszek. Możesz nawet wyfrezować na wylot krzyże w ściankach... katolicy lubią krzyże ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 08 Września 2015, 10:37:54 czas Polski
Projekt ławki poprawiłem. Powiększyłem podłokietniki i wzmocniłem konstrukcję dwoma zastrzałami. Mam wątpliwości co do kąta oparcia bo wynosi on 10* i zaczyna się na wysokości podłokietnika. Co o tym sądzicie?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 08 Września 2015, 13:38:32 czas Polski
Co do tej kapliczki to ja bym przyciął te okapy i od razu całość straci wygląd budki dla ptaków. Tak myślę.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: hycel w 08 Września 2015, 14:10:46 czas Polski
Witam .
  A ja mam propozycje ,nie wiem w jakim rejonie Polski będzie stała ta kapliczka ,ale
 myślę ,ze powinno sięgnąć się stylizacją do miejscowego folkrolu .
   
               Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 11 Września 2015, 22:45:17 czas Polski
Dzisiaj szybka robótka na zlecenie żony. Nic specjalnego, ale może komuś się przyda pomysł.
Wieszak na ręcznik i ścierkę w kuchni.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krit 6 w 13 Września 2015, 20:04:58 czas Polski
A co będzie w środku, obrazek?, figurka czy płaskorzeźba?.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 13 Września 2015, 20:15:27 czas Polski
Pytasz mnie o kapliczkę ? Jeśli tak to rzeźba Jezusa frasobliwego. Ale już nie ma problemu, kapliczka i wykończona wręczona sąsiadce. Sąsiadka zadowolona jak gwizdek, więc temat zamknięty  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 13 Września 2015, 20:24:06 czas Polski
Sąsiadka zadowolona jak gwizdek

Pierwszy raz słyszę takie porównanie ;D  śmiszne

A ja dodam zaraz film o skrzynce na owoce ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krit 6 w 13 Września 2015, 20:44:40 czas Polski
Szkoda, bo ja bym zwieńczył kalenicę jakiś krzyżykiem, i wtedy to by się nie wyśmiewali że to budka lęgowa dla ptaków.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 13 Września 2015, 20:53:40 czas Polski
Sąsiadka powiedziała, że mam za dużo nie główkować, powiedziała, że bazę ma solidną, a ozdoby krzyż itp zrobi we własnym zakresie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krit 6 w 18 Września 2015, 21:27:41 czas Polski
Ja zaczynam robić łóżko-tapczanik dla wnuczki, żeby mogła spać jak mnie odwiedzi. Na razie gromadzę materiały.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 19 Września 2015, 16:58:46 czas Polski
Ja jestem w 1/3 robienia sobie biurka. Jeszcze tylko szafka pod biurko z prawej i dwie małe szafeczki na górę. Nie skończyłem ale i tak już sobie przywiozłem do domu i używam bo niecierpliwy jestem :-) Blat i nadstawka dębowe, a reszta sosna bejcowana na dąb.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/161301065/original.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Krystian Adam w 19 Września 2015, 18:18:07 czas Polski
Ładne te biureczko
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 19 Września 2015, 19:39:34 czas Polski
Dzięki :-) W końcu po kilku tygodniach robienia ławek i stołów dla rodziny musiałem zrobić coś dla siebie... Niech sobie szewc bez butów chodzi. Ja przy byle czym 10h dziennie nie będę siedział ;-)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Marcin M w 19 Września 2015, 20:04:55 czas Polski
Daj fotki podnóżka, bo widzę, że konkret :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 19 Września 2015, 20:12:04 czas Polski
Ale ładnego sękola walnąłeś na blacie :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Marcin M w 19 Września 2015, 20:46:14 czas Polski
Ale ładnego sękola walnąłeś na blacie :D

Dobre jest, jak wyleci, to będzie otwór na kable, żeby listwę pod blatem zamontować ;p
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 20 Września 2015, 19:19:07 czas Polski
Sęk zdrowy - będę musiał coś innego na kable wynaleźć :)

Podnóżek jak podnóżek - 4 deski
http://www.pbase.com/hfoto/image/158966632/original.jpg (http://www.pbase.com/hfoto/image/158966632/original.jpg)
ale potem nakleiłem na niego kawałek piankowej karimaty żeby móc bez kapci siedzieć ;)

Dziś coś mi wolno robota szła - zrobiłem tylko dwie szafeczki i szuflady do jednej z nich. Szuflady do drugiej i dębowe fronty zostały na kolejny weekend. Marnie się tak dłubie na raty ale co robić...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 20 Września 2015, 19:27:29 czas Polski
Nie chcę się wymądrzać , ale tę półkę pod monitor zrobiłby bym dłuższą . Tak mam w swoim biurku bo często pracuje na dwóch monitorach. A w ogóle to bardzo ładnie Ci wyszło. :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 20 Września 2015, 19:38:50 czas Polski
Musiałem zostawić z boku miejsce na głośniki - są ważniejsze niż drugi monitor ;)
http://www.pbase.com/hfoto/image/161340153/original.jpg (http://www.pbase.com/hfoto/image/161340153/original.jpg)
Zresztą zewnętrzny monitor i ekran notebooka wystarczają. Nawet jeden by wystarczył bo wolę mieć wszystko w jednym miejscu i na ekranie notebooka przez większość czasu jest tylko tapeta.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 20 Września 2015, 20:33:05 czas Polski
Płyta jest klejona na pióro ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 20 Września 2015, 20:48:09 czas Polski
4 kołki 10mm na każde łączenie. Struganie ręcznie krawędzi dębowej deski 4cm na równo to i tak była męczarnia.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 20 Września 2015, 21:20:38 czas Polski
No to sobie wyobrażam te męczarnie. Ja teraz strugałem deski dębowe 15 mm a i tak zostały mi szparki , na szczęście też łączyłem dodatkowo na kołki.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 27 Września 2015, 21:33:06 czas Polski
Dwa dni w warsztacie a biurko nadal nie kompletne... ale szafeczki górne już są :)
Korpusy z becjowanej sosny i matowy lakier, szuflady ze sklejki, fronty i uchwyty dębowe olejowane i woskowane:

(http://www.pbase.com/hfoto/image/161417125/original.jpg)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/161417126/original.jpg)

Fajnie tak móc coś przywieźć z warsztatu i od razu zacząć używać:

(http://www.pbase.com/hfoto/image/161417127/original.jpg)

Dobrze że już jestem na finiszu (zostały mi tylko fronty do dolnej szafki), bo już mi zaczyna brakować cierpliwości... Tyle dni nad jednym projektem to nie dla mnie ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 27 Września 2015, 21:39:50 czas Polski
Trzecie zdjęcie uświadomiło mi, że wreszcie muszę zrobić zaplanowany od dawna porządek na własnym biurku - Twoje rozwiązanie podoba i się :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 27 Września 2015, 22:12:01 czas Polski
Jak zainstalowałem blat to pierwsze słowa żony były "trzeba zrobić zdjęcie bo jeszcze jest porządek" ;) Za jakiś czas pewnie będę musiał to zdjęcie wrzucić sobie na tapetę żeby wiedzieć jak wygląda pod papierami ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 27 Września 2015, 22:28:23 czas Polski
Fajnie się na to patrzy :)
I pasowało by się do czegoś przyczepić :P

Dlatego mam pytanie ,czy te szafeczki i półeczka jest jakoś przytwierdzona do biurka czy tylko luźno stoją.
Dlaczego pytam  ??? 
Bo przy innym ustawieniu mebli(biurko wolnostojące)+ muzyka z przewagą basu może spowodować przesunięcie szafeczki i w efekcie bum :-\
Co w twoim przypadku tobie nie grozi-ale pytanie jak by to przymocować żeby nie niszczyć biurka wiercąc np.pod kołki.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 28 Września 2015, 08:52:41 czas Polski
W tej chwili akurat wszystko jest ściśnięte między komodą a szafą więc i tak się nie ruszy (i tak musiałem bo zamiast dolnej szafki mam na razie deski, więc wszystko się buja na boki). Ale jakbym miał mocować to pewnie bym skręcił/ściągnął szafki z bokami nadstawki, bo akurat przylegają do siebie. W pierwotnym projekcie boki szafek miały być przedłużone do góry i połączone półeczką nad monitorem (takie bliźniaki syjamskie ;) ), ale na razie zrezygnowałem.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w 28 Września 2015, 09:22:32 czas Polski
Jedyne na co zwróciłem uwagę to te kable i przedłużacze na biurku. Nie myślałeś żeby je jakoś ukryć pod/za/obok biurka? Może to tylko moje spostrzeżenie, bo nie lubię jak przewody są na wierzchu. Jeśli chodzi o biurko to muszę przyznać, że ładna i estetyczna robota.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 28 Września 2015, 09:49:55 czas Polski
Jak już wszystko będzie to chcę wynieść co się da pod biurko na podwieszane tacki czy półki - tak żeby móc odchylić od dołu, podłączyć i podczepić żeby nie przeszkadzało. Blat biurka nie dochodzi do ściany (nastawka jest cofnięta) więc mam tam jeszcze trochę miejsca do którego nawet bym sięgnął z góry żeby włączyć listwę. Gniazdka do ładowarek pewnie dam pod biurkiem z przodu, obok miejsca na stacjonarny komputer, bo je podłączam tylko jak jest potrzeba.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 28 Września 2015, 12:45:07 czas Polski
Henry super!

Ja takie uchwyty ostatnio zrobiłem z resztek deski orzechowej i są bardzo fajne.
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: demolkaa w 28 Września 2015, 17:25:53 czas Polski
Henry super biureczko tylko teraz możesz się pokusić o nowe obudowy do tych kolumn też z litego drewna.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 28 Września 2015, 18:12:10 czas Polski
Może jak kiedyś się będę nudził to zrobię nowe - ale to najpierw bym musiał się poczytać trochę teorii bo kolumna to ma przede wszystkim brzmieć a nie wyglądać ;)
Uchwyty to od razu takie planowałem - tylko takie mi pasowały do koncepcji "solidnego" biurka. Wprawdzie miały być ze śliwki, ale jakoś skończyło się na dębie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 28 Września 2015, 19:05:07 czas Polski
Jako że wałkujecie temat  uchwytów  , to moim zdaniem , są one   za   masywne  przy tak małych szufladkach
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 28 Września 2015, 19:40:44 czas Polski
Uchwyty są ok - na 4 palce, to szafki są za małe ;) Tym razem dałem wygrać wygodzie kosztem proporcji, ale jakby mi się kiedyś znudziły to są na wkrętach, więc zawsze mogę wymienić. Tylko z praktyki wiem że jak już raz coś zrobię to potem nie chce mi się zmieniać ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 28 Września 2015, 19:48:26 czas Polski
Kolumny z litego drewna to zły pomysł

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 28 Września 2015, 19:59:45 czas Polski
kolumna to ma przede wszystkim brzmieć a nie wyglądać
Zastanawiam się, czy zauważysz ich brzmienie, mając głośniki basowe na poziomie uszu? :D O odległości od słuchacza i grubości przewodów nie wspomnę. :)
Chyba, że mają ogłuszać przy rypaniu w CoD. ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krit 6 w 29 Września 2015, 20:35:51 czas Polski
Armagedon. Poszedł zawór CO i cała pracownia zalana. Ratowałem co się dało, przenosiłem, wynosiłem, przekładałem. Niestety łóżko-tapczanik też zalało. Nie wiem czy da się to uratować, jutro się okaże.  Czeka mnie jeszcze bardzo dużo pracy, wszystko z podłogi pójdzie na śmietnik.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 29 Września 2015, 20:50:58 czas Polski
Witam
A ja przyjacielowi przyprawiam ups! oprawiam rogi ....jelenia na podstawce z drewna bukowego ;) ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sebacmielow w 29 Września 2015, 22:03:15 czas Polski
No na takiej podstawce to nie robiłem... wybaczcie takiej podstawki ;) :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 29 Września 2015, 23:18:35 czas Polski
Ale pinkne rozki
Podstawa tez profeska
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 29 Września 2015, 23:45:47 czas Polski
Ładne ładne, kojarzy mi się z jaką starodawną tarczą.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mrozek w 30 Września 2015, 19:19:50 czas Polski
Pozwólcie na zdanie o ergonomii w temacie biurka. Górna krawędź monitora winna być na poziomie wzroku lub kilka cm poniżej. Wyklucza to wszelkie podstawki pod monitory, nadstawki nabiurkowe itp. przynajmniej przy obecnych wymiarach monitorów.
Dłuższa  praca z monitorem powyżej spowoduje uciążliwy ból odcinka szyjnego i sztywniejący kark powyżej łopatek.
zdrówka,
mrozek
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 30 Września 2015, 22:22:09 czas Polski
No to dobrze - u mnie górny monitor jest 3cm poniżej poziomu :) Poza tym nie wiem jak wielki by musiał być monitor żeby nie potrzebował podstawki - 30" albo i więcej? W biurze koledzy zawsze mieli problem jakie pudełko podłożyć pod monitor żeby było ok bo żaden nie dał się tak wysoko wyciągnąć.
Na starym biurku musiałem też mieć podstawkę:
http://www.pbase.com/hfoto/image/159045833/original.jpg (http://www.pbase.com/hfoto/image/159045833/medium.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 30 Września 2015, 22:45:28 czas Polski
W PC-cie mam Eizo, który nie ma jako takiej podstawki. Ma za to podpórkę, którą można ustawić pod dwoma kątami. Gdy ustawi się go prawie na leżąco, uzyskuje się kąt zbliżony do pochylonej książki w czasie czytania.
Wg mnie, idealny do wszelkiego rodzaju pracy.
Granie w tak ustawionym kątem jest upierdliwe, ale jest możliwość ustawienia monitora bardziej w pionie. Wtedy można grać.
http://pclab.pl/news6978.html

P.S.
Z tyłu monitora są otwory pod uchwyt / podstawkę.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: demolkaa w 03 Października 2015, 20:56:54 czas Polski
Wykonałem półkę składaną żeby mniej miejsca zajmowała jak się nie pracuje pod wiertarkę kolumnową dedra. Wszystkie elementy z odzysku więc nie spodziewać się nie wiem czego :-D.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Krystian Adam w 03 Października 2015, 21:05:50 czas Polski
A ta wiertarka nie jest zbyt ciężka na taką półeczkę.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: demolkaa w 03 Października 2015, 21:23:45 czas Polski
No jakoś się trzyma. :-). Na pierwszej opcji były dwa zawiasy jak ten dolny ale właśnie pod ciężarem uginał się stolik ok 5mm więc wymyśliłem zawias od drzwi na górze a na dole zostawiłem ten co był i teraz jest stabilna półeczka.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 07 Października 2015, 20:36:25 czas Polski
W końcu skończone i mogę się zająć czymś nowym...
(http://www.pbase.com/hfoto/image/161507952/original.jpg)

Teraz na strugnicy kolejny projekt czyli buda dla psa bo zima idzie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 07 Października 2015, 21:19:04 czas Polski
Ach, a ja przy biurku z wiórówki siedzę i aż mi się tak trochę głupio zrobiło :)... Ale moją uwagę najbardziej przykuło to pudełeczko(?) na jaskółki łączone :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 07 Października 2015, 21:37:16 czas Polski
To moje ćwiczenia w ręcznych robótkach z przed pół roku - strugane i piłowane na parapecie. Zanim mnie żona nie wygoniła przez co musiałem odtworzyć warsztat na wsi... w sumie pozytywnie, ale na pudełeczka już nie mam czasu ;) A szkoda bo lubiłem dłubać takie drobiazgi.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 15 Października 2015, 21:07:46 czas Polski
Czy u Was też pojawiły się reklamy na tapatalk?

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 26 Listopada 2015, 23:58:14 czas Polski
Moja pierwsza styczność ze snycerką  ;D
Jeszcze parę wieczorów minie zanim skończę
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: arturs w 27 Listopada 2015, 00:21:19 czas Polski
Czy u Was też pojawiły się reklamy na tapatalk?

wysłane przy użyciu tapatalk

nie.. przynajmniej na tablecie nie mam..
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: ciaczeq w 01 Grudnia 2015, 00:01:16 czas Polski
Aktualnie montaz schodow u klienta. Podest zamontowany jutro lakierowanie a po lakierowaniu montaz trepow
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 01 Grudnia 2015, 00:02:43 czas Polski
Gdzie foto relacja ?  ::)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: ciaczeq w 01 Grudnia 2015, 00:19:15 czas Polski
Gdzie foto relacja ?  ::)

Pomocnikuje wiec ciezko o foto bo te schody byly juz wykonane przed moim przyjsciem. Ale z kolejnych zrobie foto bo bede juz dzialal na materiale. I moze video relacja bedzie bo mi tak lepiej
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marek20 w 04 Grudnia 2015, 22:28:32 czas Polski
a porobisz nam kilka zdjęć ponieważ wszystko co z drewna jest fajnee 8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 07 Grudnia 2015, 09:14:42 czas Polski
Zimno i wilgotno w warsztacie, ale że cały dzień musiałem spędzić na wsi pilnując wędzarni (czyli jedyna rzecz którą robię na święta), to zająłem się uzupełnianiem mojego warsztatu o klimatyczne narzędzia ;)
Przybyło kilka dłut
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162031695/medium.jpg)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162031696/medium.jpg)
i kocurek - tylko dziurę chyba zrobiłem trochę za dużą...
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162037291/medium.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 07 Grudnia 2015, 10:51:28 czas Polski
Wędzarnia to bardzo przyjemne miejsce ,szczególnie kiedy jest lekki mrozek i "coś" na rozgrzewkę , zawsze można mile i pożytecznie spędzić czas. Narzędzia rzeczywiście klimatyczne i fajne. A co było wędzone ?
Jeśli chodzi o "kocura" to zawsze może dorobić dwa lub trzy dodatkowe korpusy z różnymi średnicami otworów.
Nóż jest zrobiony z dłuta , rozhartowanego i zahartowanego po zagięciu ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 07 Grudnia 2015, 11:58:16 czas Polski
Wędzone były boczki, karkówki i szynki. Nad kiełbasą dopiero się zastanawiam na przyszły weekend. Jeśli zwalczę lenia ;)
Kocurek jest prototypem i pewnie doczeka się rodzeństwa bo całkiem prosto się go robi. Ostrze wyciąłem z blachy ze stali narzędziowej bo mam jej jeszcze trochę więc musiałem tylko oszlifować i zahartować w palenisku.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 07 Grudnia 2015, 12:53:30 czas Polski
A masz przepisy na kiełbasy ?
Ja mam taką starą - no może 20-30-sto letnią- książkę z przepisami. Żeby nie wyszła za sucha trzeba niestety dobrze napoić wodą masę przed napchaniem we flak i tu był zawsze dla mnie problem z solą . W czasie wędzenia kiełbasa traci dość szybko wodę i miałem albo za słoną albo ,co zdarzało się częściej, niedosoloną. :-[
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 07 Grudnia 2015, 13:43:03 czas Polski
Skoro już off-topujemy, to moją ulubioną jest pieczona w wędzarni - i pewnie to właśnie ją będę robił:

Cytuj
Kiełbasa wiejska pieczona
Składniki:
Wieprzowina I kl. - 50% z szynki, 50 % z łopatki - 4 kg
Wołowina I kl. - 0,5 kg
Tłuszcz wieprzowy drobny - 0,5 kg
Przyprawy
Użyte do peklowania:
peklosól - 20 g/kg
Użyte podczas produkcji:
pieprz czarny mielony - 1,5 g/kg
czosnek - 1,5 g/kg
cukier - 1 g/kg
Peklowanie 48 godzin.
Rozdrabnianie:
Wieprzowina I kl. pokrojona w kostkę 2 x 3 cm ( w oryginale na wilku sitko 25-30 mm)
Wołowina 3 razy ( sitko 8, 4, 3) plus 40 % wody oraz przyprawy
Tłuszcz drobny - sitko 8 mm
Wieprzowinę miesza się z rozdrobnionym tłuszczem a następnie dodaje rozdrobnioną wołowinę z przyprawami.
Postać gotowego produktu:
Kiełbasa w wiankach uformowanych wg naturalnego skrętu jelita. Długość zewnętrzna wianka 50-70 cm, końce wiąże się przędzą lub spina szpilkami drewnianymi.
Osadzanie w przewiewnym miejscu 2-3 godziny
Wędzenie wg instrukcji. U mnie pieczenie do osiągnięcia 69 st. C w środku trwało godzinę w temp. 95 st.

Jak dla mnie wychodzi ok, tylko czasami mi się pieprzu sypnie więcej bo lubię ;)
Wędzenie wg instrukcji czyli najpierw chłodnym dymem aż nabierze koloru, a potem na gorąco aż do temperatury w środku. Na chłodno czyli u mnie ok 50 stopni - staram się tego dobrze pilnować bo mogę dłużej wędzić nie przesuszając.
Wody daję tylko szklankę na 5kg czyli jakieś 5% - i tak większość zjadam w postaci urwanego kawałka pętka z kromką chleba w drugiej garści. ;) Jak chcę mieć coś mięciutkiego na kanapkę to biorę długo parzony boczek... ale to już inna historia ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 07 Grudnia 2015, 14:05:01 czas Polski
O Boże Kochany !!!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marek20 w 07 Grudnia 2015, 20:28:38 czas Polski
o ja ile tego jeest i ty to chcesz zrobić???? powodzenia :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 07 Grudnia 2015, 20:55:59 czas Polski
Henry

jak dla mnie to wg. przepisu Twojego  o 3g/kg  za dużo  pektosoli  a za mało pieprzu i czosnku ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 08 Grudnia 2015, 10:13:16 czas Polski
Peklosoli faktycznie zazwyczaj daję mniej zastępując solą - ale że jest ona dla bezpieczeństwa to oficjalnie nie będę o tym pisał ;) A pieprzu to nawet trzeba więcej bo ten mielony to słaby jest, a do świeżego nie chce mi się pożyczać maszynki od ojca.
Sam przepis jest dość prosty. A czy chcę... nie chcę ale muszę -  bo skąd wezmę kiełbasę na świąteczny stół? Ostatni sklep któremu ufałem już dawno splajtował, bo ludzie wolą "kiełbasę" z Biedronki.
To jak ze stolarką - chcesz dobrze i nie rujnując portfela to musisz to zrobić sam. A wbrew pozorom kiełbasa ze słoika czy robiona w szynkowarze jest banalna do zrobienia, nawet na codzienne śniadania.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: RobRob w 08 Grudnia 2015, 13:38:27 czas Polski
U mnie tez będzie wędzenie przed świętami
Na razie mięso jest w zalewie
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 08 Grudnia 2015, 14:01:15 czas Polski
bo ludzie wolą "kiełbasę" z Biedronki.
Ja  nie bardzo bo mi kropki między zęby wchodzą :P ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marek20 w 08 Grudnia 2015, 18:11:20 czas Polski
ludzie wolą "kiełbasę" z Biedronki.

ja nie wolę kiełbasy z biedronki.
a i tak patrzę forum o drewnie wchodzi się do Bieżące... roboty i tam kiełbasy :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 08 Grudnia 2015, 20:44:39 czas Polski
Przecież pisałem że lubię strugać ręcznie - a do tego trzeba mieć siłę. Więc musi być też o jedzeniu. Stolarka to nie zajęcie dla cherlaków ;)
A na wiosnę temat wróci bo ojciec chce żeby zrobić nową wędzarnię z drewna (zamiast metalowej beczki) :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 08 Grudnia 2015, 20:54:04 czas Polski
wchodzi się do Bieżące... roboty i tam kiełbasy
Zdziwiony? młody zawsze zdziwiony- tak we wojsku gadali ;D :P
Nie poprawiać, oryginalna pisownia wojskowa ;)
A propozycja zrobienia wędzarni zasługuje na odrębny temat :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 08 Grudnia 2015, 20:59:36 czas Polski
A propozycja zrobienia wędzarni zasługuje na odrębny temat :)
Jestem za...
Też chętnie zamienię tę blaszaną konstrukcję jaką mam na fajny mebel ogrodowy z funkcją robienia przekąsek do piwa ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 23 Grudnia 2015, 22:52:14 czas Polski
Uwielbiam jak ojciec wędzi szynki lub kiełbasy :-) w sklepach nie dostaniesz:-) a wedzarnia jest zrobiona z szafy z transformatora.

Udało mi się takie o to renifer zrobić. (http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/23/644f99a32d4103948ec535fdded83527.jpg)(http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/23/bb462167928e0638e5706ecd4a73f59d.jpg)(http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/23/10659c8416495bf196771528c3326708.jpg)
Renifer 3d to jesion. Bardzo pięknie się wycinalo.  Mało szlifowania.
Łosie to Sosna.  Zupełnie nie nadaje się do takich prac. Więcej szlifowania niż to warte.
Podstawki to teak. Podczas cięcia w porównaniu do sosny,  to czułem się jak bym ciął aluminium co najmniej :-)

wysłane przy użyciu tapatalk

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 27 Grudnia 2015, 20:25:52 czas Polski
Zimno jest, siedzieć w warsztacie się nie chce. No ale miałem zaległy prototyp struga do dokończenia:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162201563/original.jpg)
Krzywulec straszny ale działa. Będzie cieplej to zrobię jeszcze raz porządnie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 27 Grudnia 2015, 23:32:36 czas Polski
Ładnie to tak zrobić takiego hebelka(jak mniemam japońskiego) i nam o tym nic nie mówić?  ;) ;D Podaj więcej szczegółów i wgl. jak zrobiłeś itd. bo jestem(zapewne nie tylko ja) bardzo zaciekawiony  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 28 Grudnia 2015, 10:45:25 czas Polski
Kiedyś stolarz sam musiał zrobić swoje narzędzia ;)
Robiłem podobnie jak

- czyli z dębowego klocka (wiem że brudzi bo taniny ale nic innego nie miałem pod ręką) odciąłem boki, środek wyciąłem na 45 stopni i skleiłem. Od razu dorobiłem kołek do klinowania - kwadratowy z obrobionymi końcami żeby weszły w otwory wywiercone w bokach. Na YT niektórzy robią okrągłe ale stwierdziłem ze kwadrat będzie lepiej klinował (pozostałe krawędzie można zaokrąglić żeby nie przeszkadzały) - wadą jest to że trzeba go od razu wkleić i trzeba to zrobić w miarę prosto ;) (klinem można potem trochę skorygować). Przy okazji zrobiłem błąd bo szczelinę na ostrze chciałem od razu dopasować, a zapomniałem że przecież trzeba jeszcze wyrównać stopę więc szczelina się powiększy - dlatego trzeba ją zrobić sporo mniejszą i dopiero na koniec ją "otworzyć" pilnikiem tak żeby ostrze weszło i była tylko o włos szersza. Stopę potem wyszlifowałem papierem na grubej szybie żeby była równa tak jak się to robi z każdym strugiem. W sumie czy się robi w stylu japońskim czy "naszym" to konstrukcja podobna - kwestia tylko proporcji.
Ostrze zrobiłem sam ze stali narzędziowej (blacha 3mm NC11LV/D2 http://damast.com.pl/index.php?id_category=23&controller=category (http://damast.com.pl/index.php?id_category=23&controller=category) ) i zahartowałem w palenisku kowalskim (dopiero za drugim razem mi się udało bo narzędziówki trzeba grzać do wysokich temperatur). Można też zrobić z piły - ale to musi być "stara" piła z narzędziówki - nowe z węglikami się nie nadają bo nie są hartowne po całości. I albo robimy w twardym czyli tniemy delikatnie i szlifujemy polewając wodą czy obkładając mokrymi szmatkami, tak żeby co najwyżej złapała nalot do niebieskiego (opisywałem w innym wątku o naprawie dłut). Albo potem hartujemy na nowo - jak robimy ze złomu (piły, resory, noże do gilotyn, etc.) to można zrobić kilka i kombinować. A można też wysłać do kogoś do hartowania w porządnym piecu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 28 Grudnia 2015, 11:28:07 czas Polski
Pierwsze koty za płoty :)
Nie wiem czy masz więcej fotek(krok po kroku)
Ale temat o strugu, zasługuje chyba na to ???
Mi się podoba, i jest nasz, Polski  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 28 Grudnia 2015, 12:20:50 czas Polski
Nie mam więcej zdjęć - to był taki trochę spontan, tydzień temu miałem jeszcze kilka minut i przypomniało mi się że ostrze leży więc na szybko złapałem pierwszy klocek z kosza z odpadkami i popiłowałem żeby zdążyć pokleić.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 28 Grudnia 2015, 14:14:04 czas Polski
złapałem pierwszy klocek z kosza z odpadkami i popiłowałem żeby zdążyć pokleić.

To chyba nie odpadki  ???
a potencjalny materiał na nowe strugi ;D
Pozdrawiam ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 28 Grudnia 2015, 14:42:31 czas Polski
To taka cecha moich spontanów - jak robię coś prototypowego to staram się to robić z resztek, które zostały po innych projektach. Zawsze mam opór żeby pójść po nową deskę i z niej odciąć tylko mały kawałek na coś drobnego.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 28 Grudnia 2015, 15:44:01 czas Polski
Nie jesteś odosobniony w swoim postępowaniu :)  ja także nie wyrzucam  ::) wydało by się już, odpadów  drewna ;D
Oglądam z każdej strony i nie tylko drewno( przedmioty co przedstawiają jakąś wartość ot takie skrzywienie z czasów kiedy nic nie było i trzeba było rzeźbić czyli naprawić)a magazyn nie z gumy  ::) :P ;D
Tak że obiecywałem sobie" Remanent "ale bez trwałego usunięcia i recyklingu się nie obejdzie ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 28 Grudnia 2015, 20:38:22 czas Polski
Hej, ja też lubię wszelkie "Przydasię" ;)
A prototyp wyszedł cudny. Jak będziesz robił wersję docelową wrzuć proszę więcej fotek z realizacji.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 24 Stycznia 2016, 20:36:03 czas Polski
Miałem zimą nic nie robić... no ale po coś te ciepłe ubrania wymyślili (i ogrzewacze chemiczne ;) )
Zainspirowany przez Szczepana zrobiłem sobie kobylicę. Wersję z desek bo akurat mi zostały po robieniu płotu.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162400792/original.jpg)

Miała mieć stolik regulowany zapadką zębatą, ale na razie jest na kołki. Może skończę... a może już tak zostanie... znając życie pewnie zostanie... ;)

Na podstawie planu z
http://www.popularwoodworking.com/american-woodworker-blog/aw-extra-hybrid-shaving-horse (http://www.popularwoodworking.com/american-woodworker-blog/aw-extra-hybrid-shaving-horse)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 24 Stycznia 2016, 20:38:16 czas Polski
Czegoś mi tam brakuje,


Przydałyby się PŁOZY   ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 24 Stycznia 2016, 20:44:05 czas Polski
Gdyby nie to że idzie odwilż to kto wie... ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 24 Stycznia 2016, 21:08:00 czas Polski
Fajne :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 24 Stycznia 2016, 21:14:35 czas Polski
Chciało by się zanucić,,wio koniku a jak się postarasz" ;D
Tylko to kobylica niestety :-\ :)
A te ogrzewacze to w jakiej części kostiumu przebywają,żeby był komfort ???
Pozdrawiam ;)
"Podobuje mnie się to" ;D ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 24 Stycznia 2016, 22:25:16 czas Polski
Ogrzewacze jednorazowe wrzucam za koszulę na plecach żeby grzały nerki, bo są dobrze ukrwione. Miałem gdzieś benzynową, którą wieszałem na szyi na wysokości serca, ale nie mogłem ostatnio znaleźć.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 25 Stycznia 2016, 19:00:34 czas Polski
Tylko to kobylica niestety
Piłsudski też pomykał na kobicie/samicy/klaczy/kobylicy ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 31 Stycznia 2016, 21:31:40 czas Polski
Wkurzało mnie ostrzenie dłut bo się kolebały, to poświęciłem 15 minut i zrobiłem prototypowy przyrząd:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162464751/original.jpg)

Jak zrobię wersję do ostrzy strugów to wrzucę w osobny wątek z opisem jak to zaprojektować pod konkretne kąty.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 05 Lutego 2016, 19:20:50 czas Polski
Tak na szybko zrobiony wózek do odkurzacza i cyklonu.
Czas pokaże co trzeba zmienić w wersji ostatecznej ;D
Tytuł: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 05 Lutego 2016, 23:24:17 czas Polski
Wszystko ok ale troche kiszkę walnąłeś od cyklona do odkurzacza. W druga strone trzeba było zrobic rurki. Powinny byc połączone tak jak te do cyklona :) chyba ze tak specjalnie zrobiles z sobie wiadomych przyczyn ;)

Ale tak to pomysł niezły :)

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 06 Lutego 2016, 12:10:11 czas Polski
Wózek świetna sprawa, A czemu zrobiłeś na sztywno połączenia?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 06 Lutego 2016, 17:27:53 czas Polski
Chodzi o połączenia ramienia?
Ramie miało być regulowane ale to się wiązało z elastyczną rurą a teraz zależało mi na małych kosztach konstrukcji. 
Jak będę robił wersję ostateczną wózka wtedy o pomyślę o regulowanym i obrotowym ramieniu, jak będzie taka potrzeba.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 06 Lutego 2016, 18:25:33 czas Polski
Jak będę robił wersję ostateczną wózka

To Ty nie wiesz, że prowizorki i rozwiązania tymczasowe działają najdłużej :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 06 Lutego 2016, 21:26:28 czas Polski
Racja Rizer.

A chodziło mi o te rury PCV, czemu nie gięta zwykła?
Może jest jakiś powód a ja nie wiem i chciałbym się dowiedzieć.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 06 Lutego 2016, 22:27:06 czas Polski
Cytuj
To Ty nie wiesz, że prowizorki i rozwiązania tymczasowe działają najdłużej
Trochę się boję tego ;D
Cytuj
A chodziło mi o te rury PCV, czemu nie gięta zwykła
Rury są sztywne bo ramie jest sztywne. Nie kupowałem rury elastycznej bo miałem kanalizacyjne.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Tomkat w 06 Lutego 2016, 23:26:35 czas Polski
W naszej ogrodowej branży szykowaliśmy się na zimowy odpoczynek, ale ciągle coś wpada do roboty. Właśnie kończymy zamówienie na 35 doniczek na osiedle mieszkalne :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 07 Lutego 2016, 09:45:46 czas Polski
Fajnie, a powiedz mi proszę z jakiego drewna zazwyczaj tworzycie i ile sztuk takich samych robiliście najwięcej jednorazowo...?
Masz jakieś fotki co tam teraz produkujecie?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Tomkat w 07 Lutego 2016, 16:56:06 czas Polski
Najczęściej jodła ze względu na brak żywicy i sporą dostępność w naszych lasach. Robiliśmy partiami po 10 szt. i to schodziło gdzieś tak ze dwa dni. Mówię o heblowaniu, frezowaniu, skręcaniu gotowych listewek, które wcześniej już były pocięte na traku i schły. Zdjęcie mogę jutro dodać, bo nie mam na tym komputerze
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: looq1 w 09 Lutego 2016, 20:09:13 czas Polski
A Ja sie nudze w domu i zmajstrowałem coś takiego- dla jaj :-* Jeszcze woliera i parapetówka
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Tomkat w 09 Lutego 2016, 20:13:29 czas Polski
Najpierw zrobić, a później zastanowić się do czego to ma służyć... Typowe dla kreatywnych ;) Sam robiłeś boazerię ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jureq w 09 Lutego 2016, 20:22:29 czas Polski
Najpierw zrobić, a później zastanowić się do czego to ma służyć

przeca Tomkat napisał "dla jaj" -
A Ja sie nudze w domu i zmajstrowałem coś takiego- dla jaj

zazdraszczam tym co się tam będą niosły :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: looq1 w 09 Lutego 2016, 21:02:46 czas Polski
Tomkat nie załapałeś. To jest kurnik tylko jeszcze bez wybiegu. A szalówke kupiłem po 19 zł m2 wiec sie nie opłacało robić. Przy takim metrażu nawet z treciej klasy wyszło pierwsza klasa
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 09 Lutego 2016, 21:48:55 czas Polski
zmajstrowałem coś takiego- dla jaj
Dosłownie i w przenośni ;D  Bardzo ''tego''
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 09 Lutego 2016, 23:25:47 czas Polski
Czym impregnowałeś? Zgaduję, że to impregnat akrylowy, a że to kurnik to pewnie marki Primacol ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: looq1 w 10 Lutego 2016, 12:38:43 czas Polski
Impregnat to DrewnoChron Dekorala, a to do kurników jest dedykowany impregnat? ;D
Spokojnie pomalowany tylko z zewnątrz, w środku tylko MFP niczym nie impregnowane. po obiedzie biorę się za woliere bo właśnie kurier dostarczył siatkę
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sajo w 10 Lutego 2016, 12:58:42 czas Polski
ile kur? ile m2? jaki będzie wybieg m2?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: looq1 w 10 Lutego 2016, 13:07:07 czas Polski
5-6 kur i kogut. Kurnik 1,7x2,2 m i wybieg 1,8x5,5 m. Wiem że za mały, ale tylko tyle mogę przeznaczyć działki na ten cel
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 10 Lutego 2016, 22:18:58 czas Polski
To zrób piętrowy :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Tomkat w 12 Lutego 2016, 14:15:44 czas Polski
Kolega wyżej prosił o zdjęcie doniczki, także zgodnie z obietnicą przesyłam :)

Wym 100x50, wykryta folią, dziury odpływowe w spodzie. Nie widoczne wkręty :)

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: looq1 w 14 Lutego 2016, 17:14:29 czas Polski
Zabrałem się za robienie woliery, ale pogoda miała inne plany :-\
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 14 Lutego 2016, 17:23:19 czas Polski
looq1 weź mnie nie starasz tą pogodą, jutro się wybieram na ranczo i chciałem zostać na parę dni. Gdzie mieszkasz ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: looq1 w 14 Lutego 2016, 17:28:34 czas Polski
Daleki wschód, od putina troszka zaciąga. Małe opóźnienie w fotorelacji. to było w czwartek
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Wojtek Ś w 14 Lutego 2016, 17:54:15 czas Polski
looq1 ja dzisiaj jechałem z Krynek to wszędzie po drodze ślizgawka :D snieg rano padał ale jakoś nie za długo :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 14 Lutego 2016, 18:14:35 czas Polski
Dlaczego woliera ma spadek dachu? Nie dajesz siatki na dach?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: looq1 w 14 Lutego 2016, 18:34:32 czas Polski
Spadek dla mojego widzimisie. Tak to sobie wymysliłem i tyle. Siatka na dachu bedzie jak pogoda sie poprawi, bo narazie psa nie moge wygonić na dwór
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sajo w 14 Lutego 2016, 19:41:29 czas Polski
będziesz wypuszczał na podwórek? w ogóle już masz kurki?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: looq1 w 14 Lutego 2016, 19:58:11 czas Polski
Raczej nie będę wypuszczał, bo jedno że mam nie ogrodzoną działkę a dwa to dwa małe szkraby, które na pewno w coś wdepną (temat przerobiony u mojej babci) albo będą miały farbę do malowania po ścianie. Ze względu na pogodę wstrzymuję się jeszcze z kurkami. Pod koniec marca mam zamówione młode kurki już odchowane, bo na pisklaki nie mam warunków
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 14 Lutego 2016, 20:06:40 czas Polski
Też mi się takie coś marzy. ale mam pytanie rozumie, że będzie to ruchome. Jaki masz plac na te kurki?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Tomkat w 14 Lutego 2016, 20:25:29 czas Polski
To ile kurek może być w takim kurniku ? Myślałem o kurach, ale zawsze kojarzyły mi sie z za...brudzonym podworkiem. A takie coś można mieć dla jaj ☺
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 14 Lutego 2016, 20:26:14 czas Polski
Myślałem o kurach, ale zawsze kojarzyły mi sie z za...brudzonym podworkiem.

Ty to chyba nigdy gęsi nie miałeś ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Jureq w 14 Lutego 2016, 21:39:09 czas Polski
Myślałem o kurach, ale zawsze kojarzyły mi sie z za...brudzonym podworkiem.

Ty to chyba nigdy gęsi nie miałeś ;)

oj śliski temat się zaczyna robić :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: looq1 w 14 Lutego 2016, 22:36:53 czas Polski
Ruchome na tyle że da się to przesunąć na dorobionym wózku z warsztatu na miejsce docelowe. W założeniu miał być to jeżdzący kurnik, jak wygrzebią trawę to przestawiam obok i mają świeżą trawkę. Ale to było na początku w trakcie budowy znalazł się styropian i wełna 10 cm, więc ocieplenie będzie 10 cm, płyta 20 mm wew, gont który został z wiaty i tak zrobiło się jakieś 300-350 kg. Więc stanął w wolnym miejscu i tam zostanie do przeprowadzki ( tylko wynajmuję działkę więc kiedyś trzeba będzie). Świeża trawa będzie dostarczana taczką z koszenia działki.
Plany są na 5-6 kur i koguta, z tego co wyczytałem do max 10 szt na taką powierzchnię
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 18 Lutego 2016, 13:53:10 czas Polski
Chyba mam ostatnio zbyt dużo czasu.
Piła działa, ale trzeba było wsadzić łapki i coś dorobić.
Będzie nowa przykładnica
Zdjęcie trochę marne, nie wziąłem aparatu
(http://images.tapatalk-cdn.com/16/02/18/a4210ac0fb1dcaa2dbfe973e36aff0f8.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 19 Lutego 2016, 23:42:04 czas Polski
Mały postęp z pracą przy pile. :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 19 Lutego 2016, 23:51:02 czas Polski
Fajnie i solidnie.
Ale jeszcze trochę żelastwa i maszyna przestanie być mobilna, tak jak producent zamierzał  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 20 Lutego 2016, 00:00:03 czas Polski
Jeszcze nie koniec. Muszę zrobić podpórki, bo teraz jest to mało stabilne, wtedy będą kółka do przestawnia.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 20 Lutego 2016, 00:09:56 czas Polski
Muszę podpatrywać Twój tuning, to może się przymierzę do przeróbki mojej Dedry 7726 bardzo podobnej.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 20 Lutego 2016, 17:55:17 czas Polski
Szczepanie, jak oceniasz? :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 20 Lutego 2016, 21:53:32 czas Polski
O kolejny krok bliżej końca.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Szczepan w 20 Lutego 2016, 22:05:10 czas Polski
Szczepanie, jak oceniasz? :)
Dobrze widzę, dąb?
Przyjemne dla oka kształtem i kolorem ;)
Na przyszłość rada: w rzeczach użytkowych lepiej wykonywać nacięcia żłobakiem. Tak by rozcięcie miało łagodne dno. Chodzi o to, że z takich nacięć jak zrobiłeś (V), trudno jest okruchy usunąć, nie mówiąc już o wnikaniu w drewno płynów które się tam dostaną.
Wizualnie chodzi o to, aby raczej było tak U niż V
A może tak mi się tylko wydaje... :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 20 Lutego 2016, 22:24:29 czas Polski
jacekmt10 spawasz sam ?
Ładne spoiny, szlifowałeś je, czy tak ładnie położone ?
Jak spawam to też mam fisia żeby spawy były idealne, nie jestem jakimś mistrzem spawalnictwa, ale ładna spoina daje satysfakcję :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 20 Lutego 2016, 22:33:34 czas Polski
Spawam sam, ostatnio bardzo rzadko.
Spawy szlifowane, też lubię jak spaw wygląda ładnie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 20 Lutego 2016, 22:57:13 czas Polski
Dobrze widzę, dąb?

A jesion :) Może mylić to, że ma takie dwie końcówki sęków. Co do tego U a nie V to w pełni się z Tobą zgadzam, ale dysponowałem tylko dłutami płaskimi stanleya z castoramy 10 i 20mm :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 21 Lutego 2016, 21:33:12 czas Polski
Wolna niedziela, trzeba było się wziąć za prasowanie... ;)

(http://www.pbase.com/hfoto/image/162614012/original.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Tomkat w 22 Lutego 2016, 22:52:20 czas Polski
Klient parę dni temu zamówił kibelek. Drewniany z serduszkiem na drzwiach. Jutro koniec ☺
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 23 Lutego 2016, 09:26:34 czas Polski
Uważaj na wkrętarkę  :D
co by nie wpadła
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 23 Lutego 2016, 09:48:22 czas Polski
Kibelek dla amatora stolarza, zamiast czytać gazetę można pobawić się wkrętarką :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jurasgrz w 25 Lutego 2016, 20:16:55 czas Polski
ja obecnie robię dwa wieszaki do ubrań, jeden na zwykłe a drugi do roboczych kitli w modelarni :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 25 Lutego 2016, 23:22:18 czas Polski
A ja właśnie ściąłem orzecha i śliwkę i zastanawiam się jak przewieźć pnie do tartaku. Jest tego na tyle mało (a i przekroje nie za duże) że raczej nikt do mnie nie przyjedzie żeby mi to na miejscu przetrzeć...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 25 Lutego 2016, 23:33:59 czas Polski
A ja wyśledziłem gościa, który mi nic nie mówi :o

Geomam-zapraszamy do
http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 25 Lutego 2016, 23:47:47 czas Polski
Oj i tyle postów już nawalił?
Gdzie jest "dyżurny"? ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 26 Lutego 2016, 09:57:34 czas Polski
Mily68 tez mam do ścięcia orzecha i uschnięte śliwkę. Ile mam jeszcze czasu bo na razie umieram na grypę. Wszystko od tygodnia mnie boli.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 26 Lutego 2016, 11:40:06 czas Polski
Zdrowia,zdrowia,zdrowia
życzę ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 26 Lutego 2016, 22:25:49 czas Polski
Przemek nie daj się ścierwu!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jurasgrz w 27 Lutego 2016, 08:17:39 czas Polski
Przemciu dwa gripexy gruby koc i dobrze się wypocić

zdrowotności
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 27 Lutego 2016, 12:45:04 czas Polski
I wódka z pieprzem. W pewnych kręgach to lekarstwo na wszystko ;) zdrowia.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 27 Lutego 2016, 16:01:22 czas Polski
Dzięki ale nie wierze w lekarstwa bez recepty.
Juz cis łykam. I zaczynam ozywac
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Marcin M w 27 Lutego 2016, 16:21:15 czas Polski
A co to ten cis?Chodzi o to drzewo?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: hycel w 27 Lutego 2016, 17:26:08 czas Polski
Witam .
 A ja powoli kończę zabudowę drewnianego sufity na
moim małym stryszku .Deski boazeryjne zrobiłem sam
 z pięknej sosny ,Niezwykle rzadko pracuję w sośnie ,
a to tak przyjemny materiał do obróbki ręcznej.
  Pozdrawiam.+
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 27 Lutego 2016, 17:27:36 czas Polski
Przemek, jeżeli masz tą grypę co ja, domowe sposoby nie pomogą - lekarz: antybiotyk przez 7 dni + 3 dni + Pyralgin na gorączkę ( miałem blisko 40 stopni) + leki na kaszel i cały czas łóżko.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 27 Lutego 2016, 17:54:50 czas Polski
A co to ten cis?Chodzi o to drzewo?
  Jak by łykał cis to by już na forum nie zajrzał. Pewna legenda głosi, że Mieszka I zabili strzałą zatrutą sokiem cisu. A u mnie jeden przed domem rośnie :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 27 Lutego 2016, 17:59:38 czas Polski
Też mam cis na działce, ma już ze 30lat i przez ten czas urusł całe pół metra  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 27 Lutego 2016, 19:56:21 czas Polski
 ;D To ile lat musi mieć ten mój jak ma już z 6 metrów  :o
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: terminux w 28 Lutego 2016, 10:40:09 czas Polski
Ja też miałem grypsko - ponad dwa tygodnie leżenia w łóżku.  Takie teraz te grypy robią, że nic ich nie rusza
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 28 Lutego 2016, 11:03:39 czas Polski
Ja robię nowe blaty do szafek nocnych, były z płyty laminowanej białej, będą z klejonki, frezowane i malowane na biało aby było widać strukturę drewna, do tego dorabiam żonie upragnioną toaletkę z szufladkami, póki co robię zdjęcia, jak coś z tego wyjdzie to pokażę :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 29 Lutego 2016, 12:13:30 czas Polski
I jak tu lubić poniedziałek. Rozebrałem szafkę nocną na kawałki (zrobiona 20 lat temu), postanowiłem nafrezować boki, spód i nowy blat drewniany pod HDF, przedtem byłą przybita na wprost :). Wszystko było by ok, gdyby nie fakt, że jeden bok nafrezowałem nie z tej strony :D. Cóż, dorobiłem już nowy bok, okleiłem... Nie poddawam się :D. Idę robić dalej
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 29 Lutego 2016, 23:24:42 czas Polski
Nie przejmuj się. Ten się nie myli co nic nie robi :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 29 Lutego 2016, 23:30:41 czas Polski
Na szczęście zacząłem od swojej szafki... Żony już poszła lepiej :). Teraz blaty schną po pierwszej warstwie. Jutro szlifowanie i kolejna warstwa... ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 04 Marca 2016, 19:20:39 czas Polski
W końcu skończyłem... teraz tylko poczekać aż terpentyna z wosku odparuje i można wieźć do domu
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162711160/original.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 04 Marca 2016, 22:30:33 czas Polski
Widzę klasyka   :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 04 Marca 2016, 22:51:11 czas Polski
O proszę, produkcja na szeroką skalę. I mistrz drugiego panu jest ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 05 Marca 2016, 14:45:11 czas Polski
Prototyp z płyty stolarskiej - podoba mi się ten materiał. Na wiosnę (taką bardziej) zrobię sobie cały pokój. A zagłębiarkę musiałem wyciągnąć bo poprzednio przyciąłem dna szuflad o 1mm za długo i nie mogłem frontów ustawić - musiałem poprawiać.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 05 Marca 2016, 15:52:58 czas Polski
Są firmy ,które między innymi  meble kuchenne produkują tylko ze stolarskiej  :) 
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 05 Marca 2016, 16:00:16 czas Polski
Gdyby nie ta cena...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: bezgitary w 06 Marca 2016, 18:51:35 czas Polski

A tak to wygląda, jak jest gotowe ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 06 Marca 2016, 18:54:42 czas Polski
Fajne walizki :D wyjeżdżasz gdzieś  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marek20 w 06 Marca 2016, 19:21:16 czas Polski
Ja aktualnie robię Doniczki...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: bezgitary w 07 Marca 2016, 08:28:32 czas Polski
Nie, to nie ja wyjeżdżam:D
Ale zleceniodawcy lubią puszczać z torbami:D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 14 Marca 2016, 08:47:11 czas Polski
Trochę niezgodne ze sztuką stolarską ale jednak drzwi:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162769022/original.jpg)

Zimowe do zamknięcia ganku żeby śnieg nie zawiewał więc i tak większość roku będą leżeć gdzieś w szopce.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 14 Marca 2016, 13:50:31 czas Polski
Czemu niezgodne?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 14 Marca 2016, 14:35:28 czas Polski
Z pojedynczej deski 2cm sosnowej, a płyciny z hdf - a mają 90cm szerokości. Przez to całość jest dość wiotka i podatna na zwichrowanie (ale za to lekkie). W dodatku zrobiłem bezprzylgowe, a jednak żeby śnieg nie właził i przymarzał to powinny ją mieć - pewnie będę musiał jakąś rameczkę nabić.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 14 Marca 2016, 14:45:07 czas Polski
A hdf nie będzie się deformowac od wilgoci?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 14 Marca 2016, 14:51:37 czas Polski
(http://images.tapatalk-cdn.com/16/03/14/81e7a814be40a68f41247b146be483d7.jpg)

Taka mała prowizorka w pracy. W celu wbijania rączek aluminiumowych ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 14 Marca 2016, 15:00:04 czas Polski
A hdf nie będzie się deformowac od wilgoci?

Z wierzchu laminat, od środa dostanie trochę pokostu i rama powinna go utrzymać. Miała być sklejka 4mm, ale okazało się że zostało mi jej za mało.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 14 Marca 2016, 16:32:47 czas Polski
niezgodne ze sztuką

Nie jest źle , na przyszłość - to dawaj prosty słój na ramiaku ( np ,ten  ramiak  z lewej strony stojący )  na  zewnątrz , a fladrowaty od strony  filonga .
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 14 Marca 2016, 16:34:29 czas Polski
O tym nie pomyślałem - dzięki za radę :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 14 Marca 2016, 20:10:57 czas Polski
W ramach robienia porządku i wiecznego przekładania sprzętu, bo akurat potrzebna jest walizka ta od spodu (jakby ktoś celowo w nocy przekładał) odstawiłem płyty które zawadzały i z super tajnego projektu ;D (był w głowie już od dawna :D) powstała szafka z odpadów, powycinałem co było dobre a reszta na złom ;). Całość pociąłem Festoolem (jak Kozio mawia, że sama tnie), piłem kawę a ona cięła, dokupiłem jedynie prowadnice pełnego wysuwu H45, 400mm (po 10zł/kpl/) bo akurat nie miałem takiej długości... Od jakiegoś czasu robię sobie szafki w jednym wymiarze i zabudowuje ściany... Robi się przez to porządek na podłodze... ;)
Przody okułem profilem aluminiowym C, też pozostałości po jakiejś robocie...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: velsyster w 14 Marca 2016, 20:46:29 czas Polski
O tym nie pomyślałem - dzięki za radę :)

Skoro zrozumiales to moglbys przetlumaczyc (najchetniej obrazkowo) dla niestolarzy?
Ramiaki i fladry :) to nie moj swiat jeszcze.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 14 Marca 2016, 21:16:38 czas Polski
Ramiaki to te deski ramy a filongiem wypełniasz przestrzenie między nimi (to nie to samo co płyciny?).
Flader to cięcie deski które można poznać po tych "oczkach" które dobrze widać na dolnym ramiaku - tam słoje idą płasko i będzie największe wygięcie jak deska doschnie albo złapie wilgoci. Flader wygląda najładniej ale jest najbardziej podatny na wygięcie i najbardziej kapryśny przy struganiu. No i jak się przetnie deskę przez flader to tam włókna są najbardziej powyginane - stąd rada Tomka żeby to dać do środka a na krawędzi mieć prostsze włókna. Dobrze zrozumiałem?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 14 Marca 2016, 21:22:32 czas Polski
na krawędzi mieć prostsze włókna. Dobrze zrozumiałem?

Dobrze ..... i dotyczy to w zasadzie wszystkich wyrobów stolarskich, czy to z litego drewna czy okleinowanych
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: arkadiuszokon w 15 Marca 2016, 07:48:57 czas Polski
To ja się pochwalę, że zaczynam projekt własnej interpretacji dzieła Festool pt. Domino ;) Jakieś tam zdjęcia robię więc może założę wątek w dziale krok po kroku. Sam projekt w pewnym stopniu mam wyklarowany w głowie, a na papierze niestety jeszcze nic.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 15 Marca 2016, 08:43:33 czas Polski
Ale domino czy kołki? Jak skończysz daj więcej zdjęć :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: arkadiuszokon w 15 Marca 2016, 10:46:58 czas Polski
Ale domino czy kołki? Jak skończysz daj więcej zdjęć
I domino i kołki, patent podejrzany w internetach tylko trochę usprawniony, skompaktowany i na metalowych prowadnicach.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 21 Marca 2016, 13:59:17 czas Polski
A  ja dzisiaj robiłem "cuś" mniejszego. W szafce łazienkowej odkleiła się okleina krawędzi przy półce, która nie jest wyjmowalna i do tego łukowa. Zrobiłem odpowiedni przyrząd - docisk jak na zdjęciu. Szczęka stała ( ze śrubami M8) jest przykręcona do kawałka sklejki, a sklejka przymocowana dwoma ściskami do półki.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 21 Marca 2016, 14:12:46 czas Polski
Hmm, czyli użyłeś kleju ,który długo schnie ,
ale docisk klasa
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 21 Marca 2016, 19:43:13 czas Polski
U Rysia nie ma lipy, nawet tymczasowy przyrząd musi być profi... :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 21 Marca 2016, 21:23:27 czas Polski
Od razu pomyślałem, że podobny przyrząd mogę zrobić również do przyklejania listew wykończeniowych prostych krawędzi zamiast zakładać ściski przez całą szerokość blatu :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 22 Marca 2016, 03:15:17 czas Polski
Moja lepsza połowa zleciła mi ratowanie krzesełek z jej dzieciństwa odnalezionych przez jej mamę gdzieś w czeluściach piwnicy. Była załamana stanem swojego "Reksia" wiec trzeba było poprawić jej humor i sie z tym zmierzyć

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 22 Marca 2016, 03:19:29 czas Polski
Musiałem nakleić nową warstwę sklejki na siedzisko bo rozpadało sie w rękach.

Potem poszedł w ruch ołówek i lutownica gazowa :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 22 Marca 2016, 03:24:37 czas Polski
Kolor nadała bejca w kolorze drewna 3v3 w dwóch kolorach i osmo :)

Efekt zonie się spodobał na tyle ze jeszcze wszedł
Pod młotek Reksio siostry bliźniaczki i powstał bliźniak troszke mniej opalony ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 22 Marca 2016, 07:19:46 czas Polski
...i reksio jak nowy :). Super
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 22 Marca 2016, 20:22:40 czas Polski
Ale piękne! Mają coś w sobie takiego, takiego miłego :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 26 Marca 2016, 22:53:29 czas Polski
U mnie kolejny weekend bez projektów więc robię porządki i usprawniam warsztat. Dziś w końcu zrobiłem prowadnicę magnetyczną do piły japońskiej. Ze zwykłą też działa bo zrobiłem dwustronną z wyższym i niższym brzegiem.

Konstrukcja jest prosta - trzy deseczki (oczywiście z odpadów), skręcone wkrętami (schowane główki!). Nawiercone płytkie otwory i w każdy z nich wklejony "kropelką" mały magnesik:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162855653/original.jpg)

Trzyma pewnie choć lekko - prawie nie czuć tarcia i nadal trzeba uważać, ale i tak jest o niebo lepiej niż z ręki.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162855654/original.jpg)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162855657/original.jpg)

Przy okazji łatwiej jest wystartować na linii cięcia bo piła się nie ślizga na bok.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 26 Marca 2016, 23:06:53 czas Polski
Henry, fajne to!!!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 26 Marca 2016, 23:10:56 czas Polski
Przywieźć Ci parę magnesików? ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 27 Marca 2016, 00:04:02 czas Polski
A po co Ty się tak męczysz z tymi magnesami ? Ja nacinam linię nożem a potem wybieram dłutem z tej strony , z której potrzeba. Robi się ładny rowek i piła nigdy nie wyskoczy. Czy magnesy dadzą Ci gwarancję ,że linia cięcia będzie zawsze idealnie
 pionowa ? Przecież piła jest zawsze trochę "rozłożona". Przy magnesach "nie bata" nigdy płat piły nie będzie wchodził w drewno idealnie pionowo , więc na początku trzeba i tak korygować ułożenie piły, więc jaki sens ma stosowanie takiej prowadnicy ?
Nie chodzi mi o to ,że chcę Ci wykazać bezsens stosowania tego rodzaju "jig'ów" - przyrządów , ale jest może jakaś tajemnica której nie znam. Ponieważ bardzo łatwo kaleczę się, więc z obawy o ilość palców świadomie nie używam pił elektrycznych tarczowych i wszystkie cięcia nawet długie robię piłami ręcznymi ( czego nie dam rady zrobić zlecam facetowi ,który już nie ma wszystkich palców , SORRY , no ale tak już jest) , dlatego ciekawią mnie pomysły które mogą udoskonalać cięcie ręczne.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 27 Marca 2016, 10:44:09 czas Polski
zrobiłem prowadnicę magnetyczną do piły japońskiej

A dlaczego nie stosujecie sprawdzonego korytka ( tzw. gieronglady )
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 27 Marca 2016, 10:58:47 czas Polski
Po pierwsze nie będę przy każdej listewce bawił się w nacinanie - przykładam i tnę :) Po drugie nie wiem o co chodzi z tym korygowaniem - piła wchodzi w drewno tak jak prowadnica pozwala więc musi być pionowo. Tak samo to działa w korytkach czy piłach ręcznych ukosowych.
Jarek pokazywał taki fabryczny:


@Tomek: Jarek wyjaśnił to na filmie - korytko ma swoje wymiary i nie każda deska do niego pasuje - albo za szeroka, albo za wysoka. Oczywiście korytko też mam - jak trzeba przyciąć np okrągły wałek albo małą listewkę to jest lepsze.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 27 Marca 2016, 11:29:02 czas Polski
Jeżeli będę robił sobie taką prowadnicę ( bo to dobry pomysł - korytko nie zawsze się sprawdza) to zrobię sobie taki jak po prawej stronie , z luzem na zęby.
(http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3eaaa4f90b2a.jpg) (http://naforum.zapodaj.net/3eaaa4f90b2a.jpg.html)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 27 Marca 2016, 11:44:33 czas Polski
Też tak podciąłem. Przy japońskiej rzaz jest o ułamki mm większy więc nie ma problemu, ale moja Lux'usowa grzbietnica ma większy. Wadą jest to że trzeba zaczynać na prosto.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jurasgrz w 30 Marca 2016, 15:33:42 czas Polski
Przywieźć Ci parę magnesików? ;)

a'propos rzeczonych magnesików, to są magnesy NEODYMOWE, jedna z mocniejszych, można je zakupić w sklepach z osprzętem elektonicznym czy elektrycznym, lub też na allegrogo są mocniejsze i słabsze, ich moc wyraża się jakąś tam jednostką (sorry, nie pamiętam) w każdym bądź razie to tak jak by ktoś szukał a nie znał ich nazwy

sklep z magnesami:+

http://magnesy.eu/

http://magnesy.eu/magnesy-neodymowe-g1-454.html
Tytuł: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 01 Kwietnia 2016, 17:36:03 czas Polski
Znalazłem sposób na nudę w trasie :)

Przemcio Garage w wersji Hardcore :)

Nawet zacząłem lubić "stau-y" :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 01 Kwietnia 2016, 18:08:23 czas Polski
Przemcio czegoś takiego jak żyję nie widziałem   ;D

pozdrawiam
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 01 Kwietnia 2016, 18:12:59 czas Polski
To zdjęcie nadaje się na pierwsza stronę DiD i FB do rozpowszechnienia na cały świat :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 01 Kwietnia 2016, 19:12:01 czas Polski
He  he,-  będzie  trumienka na prochy ? ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 01 Kwietnia 2016, 22:39:46 czas Polski
Robson -- nie tylko ty :) żebyś widział miny niektórych kierowców podczas wyprzedzania :)

Amigorg - fajnie ze się podoba :)

Tomekz - hehe nie trumienka a skrzyneczka dębowa do kuchni na klucze :)

Pozdrawiam :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 02 Kwietnia 2016, 09:15:21 czas Polski
To zestaw na odstresowanie,
w korkach drogowych :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 02 Kwietnia 2016, 10:00:08 czas Polski
Dłuta i stres, w niektórych rękach = większy stres
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 02 Kwietnia 2016, 10:18:02 czas Polski
Tańsze dłuta=mniejszy stres ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 02 Kwietnia 2016, 10:52:08 czas Polski
Ja generalnie b.rzadko się stresuje wiec nie jest to jako taki odstresowywacz a raczej TimeKiller :)
W trasie mam za dużo wolnego czasu i w końcu znalazłem fajny wypełniacz  :)

Po powrocie do domu wolny czas zajmują większe projekty. Na taka zabawę czasu szkoda :)

Czy tanie czy drogie dłuta ważne ze są i są naostrzone ;)

Poza tym tak się przyzwyczaiłem do dłubania podczas jazdy ze na postoju jakoś ręce mi się trzęsą :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 03 Kwietnia 2016, 19:58:52 czas Polski
Witam
Zaczyna się sezon miłosny ptaków. Powiesiłem dzisiaj na brzozie budkę lęgową dla sikorek. Mam na działce jeszcze trzy, ale  już zajęły je pary szpaków i kosów korzystając z tego, że wcześniej dzięcioł nieco poszerzył wejścia. Sikorki zostały więc bez domu.
Korzystam zawsze ze wzorów budek opracowanych 70 lat temu przez profesora Jana Sokołowskiego.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 03 Kwietnia 2016, 20:29:32 czas Polski
Hehe. Faktycznie się zaczyna. Ja dziś, w ramach relaksu (poza leżeniem na tarasie), popełniłem takie coś:
(http://i237.photobucket.com/albums/ff297/sgt_raffie/male_zps5p5ursas.jpg)
Deska świerkowa, budka typu A. I korzystając z okazji - Amigorg - Twoja budka ma daszek zachodzący na ściany boczne. Czy ma to jakieś znaczenie (poza odpornością na warunki atmosferyczne)? Zastanawiałem się, szukałem w źródłach i ciągle znajdywałem obie "wersje". Więc zrobiłem tak, jak wygodniej (akurat deska na szerokość spasowała). Jeszcze muszę całość zakonserwować i przykręcić listwę do mocowania. Ptaków już jest dookoła mnóstwo - mam nadzieję, że lokatorzy się szybko wprowadzą.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 03 Kwietnia 2016, 20:51:59 czas Polski
Myślę, że daszek  głownie zabezpiecza przed wnikaniem deszczu. Widzę, że ściankę czołową przymocowałeś na stałe, moja jest odkręcana.
Wg klasyka, ścianka czołowa powinna być zdejmowalna, gdyż jesienią w październiku powinno się czyścić wnętrze ze starego gniazda aby ptaki miały miejsce na zbudowanie nowego. Jest i drugi powód, gdy otwory większe ptaki zbytnio poszerzą, to po prostu wymieniam ściankę przednią.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 03 Kwietnia 2016, 21:00:01 czas Polski
W sumie racja. A dzięciołów u mnie sporo. Następną zrobię taką. Zrobiłem odkręcany daszek, pewnie nie będzie tak wygodny jak przednia ścianka ale zobaczymy.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 04 Kwietnia 2016, 20:49:32 czas Polski
Sąsiad też chce. Kolejna budka.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 05 Kwietnia 2016, 06:39:44 czas Polski
Czyli nie tylko dla sikorek te budki? ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 05 Kwietnia 2016, 08:28:48 czas Polski
Budki nieco różnią się wielkością. Ta nowsza jest nieco większa dla szpaków, kowalików pleszek ( otwór fi 45). Pierwsza dla sikorek - otwór fi 35. To są ptaki, które królują w naszej okolicy.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 05 Kwietnia 2016, 12:30:01 czas Polski
Amigorg. Chodziło mi o to, że budka dla sąsiada. Nie dla ptaków. ;D :) :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 05 Kwietnia 2016, 12:44:35 czas Polski
Ja powiesiłem w tym roku i poprzednich przy pomocy szarej taśmy 3M z Lidla i powiem, że trzyma super, a i łatwo zdjąć. tak jak mówią od jakiegoś czasu, podstawowy sprzęt w życiu-do wszystkiego ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 06 Kwietnia 2016, 16:04:06 czas Polski
że budka dla sąsiada
Nie zaskoczyłem, choć nie brak mi poczucia humoru :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 06 Kwietnia 2016, 18:14:10 czas Polski
Trza dobrze wyszlifowac otwór bo się ptak sąsiadowi podrapie.   Rysio a co z zabezpieczeniem drewna? Po noc nie powinno się niczym...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 06 Kwietnia 2016, 18:18:03 czas Polski
Wewnątrz surowe drewno, na zewnątrz Penetrin a daszek 2 x wodoodpornym lakierem jachtowym, jak wysechł natarłem świeczką.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 07 Kwietnia 2016, 20:03:55 czas Polski
Z tą świeczką to widze nie jestem jedyny :D Jaka jest średnica otworka?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 07 Kwietnia 2016, 21:39:29 czas Polski
Fi 35 mmm dla sikorek, kowalików, fi 40 dla większych ptaszków.    Klasyk pisze, że powinno być fi 33 i fi 48 mm, ale takich wierteł nie mam.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 10 Kwietnia 2016, 20:25:45 czas Polski
Ojciec marudził i marudził to zrobiłem rączki do pilarki żeby łatwiej ją targać po podwórku. Kółka dorobiłem już wcześniej. Stojak jeszcze wcześniej. Prosto i skutecznie.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/162974205/original.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 10 Kwietnia 2016, 22:27:26 czas Polski
Ale zakombinowałeś :D nie łatwiej już było wrzucić pilarkę na taczkę  ;D ;D ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: RobRob w 10 Kwietnia 2016, 22:28:16 czas Polski
Deska na taczkę i naprzód do boju
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 11 Kwietnia 2016, 08:40:00 czas Polski
Ale zakombinowałeś :D nie łatwiej już było wrzucić pilarkę na taczkę  ;D ;D ;D

Kombinować jak ją wrzucić na taczkę (jest przykręcona na stałe do podstawy) i jak przewieźć po nierównym podwórku nie wywalając to ma być prostsze? :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 11 Kwietnia 2016, 09:08:29 czas Polski
Mi się podoba. Zrób tylko raczki jakieś chowane lub składane to nie będziesz sobie portek  zdejmował lub drapał nóg.  Jednak wózek to dobra rzecz...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 11 Kwietnia 2016, 09:19:36 czas Polski
Miały być składane/zakładane... ale chyba już wiem po kim odziedziczyłem niecierpliwość ;) Ale są na tyle krótkie że nie przeszkadzają.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 11 Kwietnia 2016, 20:48:58 czas Polski
Mnie też się podoba, bardzo... :)...dobrze się mówi, przyjdzie czas, kiedy kręgosłup da znać o sobie  :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: bezgitary w 22 Kwietnia 2016, 17:41:57 czas Polski
Mam takie pytanie, pewnie mnie ktoś poprawi, bo to nie ten temat ale nie chce zakładać nowego. Jak to jest z kładzeniem desek na tarasie? Tzn chodzi mi o podłogę. Jest jakiś system odprowadzania wody? Tzn robić jakieś nacięcia w tych dolnych deskach?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 22 Kwietnia 2016, 18:14:28 czas Polski
Chodzi Ci o legary ? Taras betonowy ?
Jeśli tak, to ja to zrobiłem tak.
Legary przykręcałem na wkręty i plastikowe kołki, pod legary podkładałem kawałki pręta zbrojeniowego, tak co pół metra. Od ściany podkładałem najgrubsze i tak po kolei pod każdą linię legarów coraz cieńsze, tak żeby deski tarasowe miały spad.
Takie rozwiązanie ma dwie zalety, raz spad, dwa legar nie leży bezpośrednio na betonie, przez co wytrzymuje dużo dłużej.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 22 Kwietnia 2016, 19:49:57 czas Polski
No i oczywiście woda pod legarami swobodnie spływa.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 22 Kwietnia 2016, 20:29:32 czas Polski
Paweł 46 - fajny patent, dzięki. Użyję w najbliższym czasie u znajomego. Ja mam zrobione na klinach, legary leżą na kostce a ta była miejscami zapadnięta. Ale ogólnie ma być spad.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 22 Kwietnia 2016, 21:51:58 czas Polski
A ja dziś za to dwie budy poczynił :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: bezgitary w 22 Kwietnia 2016, 22:00:51 czas Polski
Tak, o legary. Czyli legary  nie mogą być przykręcone bezpośrednio do betonu tak?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: nabuch w 22 Kwietnia 2016, 22:48:20 czas Polski
Kozio ładne budki . Jestem w szoku , że tak szybko Ci poszło , miałeś już drewno wyrobione czy startowałeś od  deski ? Ja pewnie ze 2 tygodnie bym to męczył..Napisz jeszcze , że zrobiłeś to po południu po pracy to .... Ciekawe czy mój futrzak miałby wenę na taki domek bo z jego charakterem to różnie mogłoby się skończyć. Pozdrawiam i oby tak dalej
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 23 Kwietnia 2016, 06:17:51 czas Polski
Ano po pracy. Będą jeszcze dwie bo się spodobały. Jednak zaczynam w przyszłym tygodniu...
Dzięki a na pomalowania poszedł litr bezprawnego i litr kolorowego impregnatu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 23 Kwietnia 2016, 07:20:16 czas Polski


litr bezprawnego

Czyli nie kupie tego w zadnym legalnym sklepie;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 23 Kwietnia 2016, 07:58:40 czas Polski
Tylko w Grójcu ;D

Nabuch - robiłem przez trzy dni po pracy.
1. Przywiozłem drewno i zrobilem podłogę.
2. Pociąłem drewno i zbiłem budy.
3. Obiłem dach i pomalowałem.

To nie tak że jednego popołudnia ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: nabuch w 23 Kwietnia 2016, 11:07:56 czas Polski
Kozio cały ranek zachodziłem w głowę jak żeś TY tego chłopie dokonał mierząc to wszystko swoją wydajnością pracy . Jak sobie pomyślę ,że startuję od deski z demontażu i mam to zrobić nawet za 3 popołudnia to nadal jak dla mnie to świetny wynik. Jeszcze takie pytania poboczne, robiłeś może deski na pióro ? Robiłeś jakieś ocieplenie  ? Pozdrawiam Nabuch
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 23 Kwietnia 2016, 13:52:51 czas Polski
Podłoga 100x200cm:
Stelaż z kantóweczki 6x6cm
Deskowanie calówka.

Buda 100x140cm z deski elewacyjnej 18mm
deskowanie dachu calówką.

na dach papa.
nie wiem po co bo mają stać pod taką wielką wiatą...
ocieplenia nie ma.

W przyszłym tygodniu będę robił jeszcze takie więc może jakieś foto trzasnę...
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 23 Kwietnia 2016, 14:13:48 czas Polski
Fajnie Ci to wyszlo. :)

Teraz bede dla kota wille robił :) chyba ze ucieknie do sąsiadów ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 23 Kwietnia 2016, 19:49:29 czas Polski
Ale te budy to dla prawonożnych piesków  ;D, zrób teraz dla lewonożnych i nie zdecydowanych  ;D. Super budki :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kredzio w 23 Kwietnia 2016, 22:16:40 czas Polski
A ja aktualnie robię małą szklarnię tarasową na ostre papryczki. Jestem fanem ostrych papryczek (takich bardzo ostrych) i akurat tak się złożyło, że znajomy dostarczy mi parę sadzonek :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 23 Kwietnia 2016, 22:27:13 czas Polski
Ja też chce taką sadzonke.  Skąd można taką wziąć?  Tylko sprawdzona...
Udało się w końcu przerzucić koła ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kredzio w 23 Kwietnia 2016, 22:34:17 czas Polski
Sadzonkę to ciężko. On sam hoduje od nasionka w grow boxie (coś jak inkubator dla kurczaków) i po prostu tak mu się to porozrastało, że musi się pozbyć kilku, bo nie ma miejsca w mieszkaniu na to (w bloku) :)
Można spróbować kupić coś na forum miłośników ostrych papryczek http://chilihead.pl/index.php
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 23 Kwietnia 2016, 23:09:20 czas Polski
Ja też chce taką sadzonke.  Skąd można taką wziąć?  Tylko sprawdzona...
Udało się w końcu przerzucić koła ;D
Dobrze, że podłożyłeś deskę, inaczej próg wgięty na 100% :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 24 Kwietnia 2016, 11:14:40 czas Polski
Deska zawsze rozlozy nacisk. Sprawdzone.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: bezgitary w 30 Kwietnia 2016, 19:12:56 czas Polski
Takie pytanko. Robię balkon i na podłogę chce położyć coś w tym stylu
http://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/podesty-i-deski-tarasowe/podest-tarasowy-sosna-barcelona-sobex,p389187,l300.html
Muszę to jakoś zamocować do podłogi, czy wystarczy, że będzię to leżeć i np przy samej balustradzie dam listwe która to utrzymie?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kredzio w 30 Kwietnia 2016, 20:16:41 czas Polski
Te z linka są przystosowane do tego, żeby kłaść je bezpośrednio na podłożu, chociaż nigdy nie zaszkodzi dać legarów pod nie, bo zawsze to wydłuży ich żywotność (niby mają swoje legary, ale to takie listewki, którym bym nie ufał.
Imo lepszym pomysłem do takich podestów są plastykowe kratki takie jak te
(http://4.bp.blogspot.com/-STg-u9Da9HI/UWrnaM4fhZI/AAAAAAAAPwE/ateHh4LZwWw/s640/IMG_0433.JPG)

lecz te podesty nie są przystosowane do nich, bo mają swoje "legary"
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: bezgitary w 30 Kwietnia 2016, 21:12:52 czas Polski
Widziałem właśnie takie, ale to jest robota dla mojego dziadka i wiadomo, że chciałbym wszystko zrobić najtaniej jak się da, a te plastikowe są droższe. Ale musze to przykrecać do podłogi, czy nie trzeba?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kredzio w 30 Kwietnia 2016, 21:18:30 czas Polski
Tych plastykowych nie trzeba, bo one łączą się w jedną całość i w zupełności wystarczy mocowanie na końcach. Jestem wręcz pewien, że gdybyś zapytał producenta o te Twoje, to też by Ci powiedział, że nie trzeba ich mocować, jednak ja bym się bał tego, że z czasem troszkę się poluźni całość nawet jeżeli na początku zrobisz to na maksymalny ścisk.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: bezgitary w 30 Kwietnia 2016, 21:38:37 czas Polski
No też właśnie boję się tego, że może to po prostu jeźdźić. Trochę ciężko to będzie na kołki mocować. Ale trudno, coś będę musiał wymyślić. Dzięki;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 30 Kwietnia 2016, 23:06:53 czas Polski
Dzień prasowania:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163117706/original.jpg)

Za to jutro dla relaksu struganko bo ileż to można z tą płytą...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 30 Kwietnia 2016, 23:21:34 czas Polski
Hehe też mam tę obcinaczkę Virutex'a do obrzeży. Lubię ją tylko ustawianie ostrzy jest upierdliwe (ale to wiadomo - robi się w zasadzie raz) :)
Fajna giwera przy boku ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 01 Maja 2016, 10:05:24 czas Polski
Henry, mordo jak miło Cię znowu widzieć...
Pokazałem fotkę żonie, ale się uśmiała...
A co tworzysz teraz?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 01 Maja 2016, 11:52:04 czas Polski
Henry - ciekawe ilu z nas zakłada fartuch do pracy ? :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 01 Maja 2016, 12:14:10 czas Polski
Tomekz-sokole oko :o
Jestem pełen podziwu spostrzegawczości - myślałem że kolega w ogrodniczkach pracuje, a tu proszę -ciekawy fartuszek :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 01 Maja 2016, 18:47:00 czas Polski
To jeszcze były meble do pokoju. A dzisiaj dłubałem leżaczek - w końcu wiosna idzie :)

A fartuch świetna rzecz - jak mam coś szybkiego do zrobienia, a nie chcę się przebierać to raz dwa zakładam na wierzch. No i przy frezowaniu i szlifowaniu nie sypie mi się do kieszeni tak jak przy zwykłych spodniach roboczych. No i ołówek i miarka (i w tym przypadku kątownik) zawsze pod ręką ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marek20 w 02 Maja 2016, 10:27:33 czas Polski
Ja wczoraj skończyłem robić "kwietniczek"
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 02 Maja 2016, 13:24:36 czas Polski
Brawo Marek, może coś do kieszonkowego dojdzie ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marek20 w 02 Maja 2016, 13:27:57 czas Polski
oo doszło, doszło ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 02 Maja 2016, 13:35:05 czas Polski
I o to chodzi... ja się wkopalem czasowo z tymi kratkami...
Jeszcze mi zabrakło impregnatu na ramy...
Nie mialem pojecia ze tyle sie z tym zejdzie...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kredzio w 02 Maja 2016, 17:22:47 czas Polski
ale efekt robi wrażenie, więc chyba było warto? :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 02 Maja 2016, 20:36:42 czas Polski
Myślę że warto, ale czas przeoczyłem źle.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marek20 w 02 Maja 2016, 23:33:39 czas Polski
Jak ci impregnatu zabrakło to ja bym podarował :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 03 Maja 2016, 19:37:23 czas Polski
Pisałem że zrobię leżak? No i zrobiłem  8)

(http://www.pbase.com/hfoto/image/163141270/original.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 03 Maja 2016, 19:56:06 czas Polski
Śpisz też na "ambonie" czy tylko leżakujesz ? :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 03 Maja 2016, 20:22:43 czas Polski
Generalnie tylko relaks, ale w razie potrzeby wyciągnę nadmuchiwany materac i będzie łóżko dla gości albo dla mnie jak się rozchoruję (szafko-podest-łóżko ma wymiary 200x85)
:)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 03 Maja 2016, 20:42:19 czas Polski
Że też  udało Ci się trawę w domu wyhodować  ;D 
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 03 Maja 2016, 20:56:11 czas Polski
Ściągnął z Internetu ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 03 Maja 2016, 20:59:04 czas Polski
Henry daj rysunek tego leżaka chętnie zrobie sobie taki, czy on juz jest najbardziej w pozycji leżącej? (tak mi sie wydaje po ustawieniu)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marek20 w 03 Maja 2016, 21:20:49 czas Polski
He he Henry to jest genialne leżak na szafie ;D I to jeszcze z trawą.
Nie było imitacji piasku ??
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 03 Maja 2016, 21:28:49 czas Polski
I fototapeta z grillem jeszcze ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 03 Maja 2016, 21:34:22 czas Polski
Trawa z rolki ;)

Przemek: Zacząłem od tego gotowca:
http://www.ana-white.com/2011/06/wood-folding-sling-chair-deck-chair-or-beach-chair-adult-size
Ale się okazało że jest zbyt "leżący" żeby w nim czytać - nie chciałem robić od nowa więc zrobiłem nowe dłuższe podparcie (to do regulacji) i skróciłem nóżki. Przez to przednie nóżki są trochę za bardzo cofnięte i wstając trzeba uważać bo przeważa do przodu ale nie chciało mi się już wiercić nowych otworów.

Marek: mam psa i w całym mieszkaniu pełno piasku - więcej już nie potrzebuję ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 04 Maja 2016, 23:10:17 czas Polski
Wiosna - robót wkoło domu w bród. Kilka miesięcy temu dostałem od dyrekcji DiD w nagrodę paczkę, a w niej m. inn. puszkę lakierobejcy, na której napisano, że jest "ekstremalnie odporna na warunki atmosferyczne". Będzie okazja to sprawdzić. Oszlifowałem 8 a może nawet 10-cio letnią pergolę z donicą a następnie pomalowałem ją tą lakierobejcą.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 05 Maja 2016, 10:01:01 czas Polski
Jeszcze jedna nagroda z paczki DiD: tak się rozwinęły z bulw piękne tulipany - żona je nazywa " Generały" :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marek20 w 12 Maja 2016, 19:32:36 czas Polski
Nowa Robota szafeczka na buty tak jak inwestor sobie życzył :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 12 Maja 2016, 20:43:39 czas Polski
Mam taki sam rozgałeziacz z Biedronki. Fajna sprawa. A czym będziesz to wykańcza Ł?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marek20 w 12 Maja 2016, 21:17:37 czas Polski
Mówisz o tamtym w tle na wysięgniku na rurę do szlifierki ?? Ja mam ich z 10000 albo jeszcze więcej po pięć zł chodziły :D A z wykańczaniem lakier bezbarwny
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 12 Maja 2016, 22:38:07 czas Polski
A skąd masz tyle sztuk?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marek20 w 13 Maja 2016, 07:27:53 czas Polski
Kieeedyś gdy byłem rąbnięty i moja pasja była to przedłużacze I swego czasu były w biedronce po 5zł
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 15 Maja 2016, 19:01:09 czas Polski
Zostałem zaszufladkowany... albo mam za mały warsztat albo za dużo chciałem zrobić na raz ;)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163226640/original.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marek20 w 15 Maja 2016, 19:44:13 czas Polski
łohohooo panie
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 15 Maja 2016, 20:26:34 czas Polski
łohohooo panie
j/w
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 15 Maja 2016, 20:41:02 czas Polski
Cały dzień mi zszedł na te szuflady... wypiłowanie rowków na dno, nawiercenie, skręcenie, przykręcenie dna, ofrezowanie krawędzi wewnętrznych, lekkie oszlifowanie, przykręcenie sprzęgiełek, wywiercenie otworów na bolce prowadnic. I tak razy 24...
Nigdy więcej takich komód... :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 15 Maja 2016, 23:18:42 czas Polski
Powiedziałbym, że szuflandia.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: nabuch w 15 Maja 2016, 23:26:52 czas Polski
Kurcze można poczuć się trochę przytłoczonym  taką ilością .   Nie nudziło Ci się przy takiej ilości  ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 16 Maja 2016, 00:47:20 czas Polski
W zeszłym tygodniu w 2 wieczory udało się wykonać przydatną pomoc domową: (https://lh3.googleusercontent.com/oEPCUQUtwClBo4SWAbY3OqXhW6J8dUtaetO28erTLh1kUfaN0YIQkvZxd0WfWfu5wjAh_1BiUKXSF0XcO3aKaSBwCVxWCnvoI8wbM87F9_xymo_16nF5PdOGS29erZGdBZLS3A4vWCx5L3ylAa5vppaav813i3qbQ5675iQG9V2yZGDNXClyxjzqq1YuSa_85bmvRXmB1YTGrDD5myrDkr2hLJUEOQiRa0Xu8mqv0ffxv8C3esnALjxmnJY6daYtpm9qhE5u2WwSF5nKx9niGFPfY1c1FSUmqF3c7KEB97VCAKVZlRDnWkjUhb_jNKnYosD8-8twpeasAhDW2n2tMoNGTNHBExlq8AbjYB-MIne5dWjGrn61y8SmehU_1xjCG_spvXzSlo2_6BHuUFjgkZ4lbPph7aaEGamR8IFyUlobl8CqshJa3etaSV7zH2aITUR8Xvyjvsy0IeXU9LS9yZSqUk6p1Ja2RSCCFIiIaeOJYXJZsEVNN2fXSmwyMfXiDsCvM5p2kizbShbzhiLL_OLcze2IssMCCmWqSprmW0jS-CakvYi6bOFAeKVW4fFn8UDazdrFz7a83NGWcSQqW-pPdkLaqJ8i=w900-h758-no) (wg projektu Jona Petersa http://jonpeters.com/build-simple-step-stool/)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 16 Maja 2016, 08:29:57 czas Polski
Kurcze można poczuć się trochę przytłoczonym  taką ilością .   Nie nudziło Ci się przy takiej ilości  ?

Momentami czułem się tak:
=19
Pocieszało mnie tylko że to jedyne szuflady do moich mebli, a potem zostaną mi już tylko zwykłe szafki.
No i stwierdziłem że jednak oklejanie to było fajne i ciekawe zajęcie ;)

mefjuu: Niezłe. Przewidziałeś opcję skracania z wiekiem czy będziesz wymieniał?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 16 Maja 2016, 08:49:12 czas Polski
A po co skracać wieko? ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 16 Maja 2016, 09:10:03 czas Polski
Fajny schodek.  Przydatne przy maluchach.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 16 Maja 2016, 09:31:26 czas Polski
Dorobi się wersje mniejszą. A ten będzie służył nam, dorosłym, jako pomoc do dostania się szafek pod sufitem, bo mam taką manierę zabudowywania na maksa wysoko :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 18 Maja 2016, 10:59:25 czas Polski
Moje ostatnie prace ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 18 Maja 2016, 11:13:06 czas Polski
Uff to jakieś pomoce naukowe  :o
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 18 Maja 2016, 11:20:29 czas Polski
Kosmiczna robota :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcinatj w 18 Maja 2016, 14:09:40 czas Polski
Kozio ci się  deska lekko wygła  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 18 Maja 2016, 14:16:17 czas Polski
Kozio sie chwali, ze bagażnik odkurzył ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 18 Maja 2016, 18:33:50 czas Polski
się  deska lekko wygła  ;)
Wygła się bo tych drutów nie naciągnął  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 18 Maja 2016, 19:15:52 czas Polski
Nie słyszeliście że wszechświat się rozszerza? ;)
Wygląda super - jestem ciekaw gdzie to będzie zainstalowane docelowo :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 18 Maja 2016, 20:22:26 czas Polski
Zadzwonił taki boss Grójecki ze ktoś mu powiedział, że tamten gdzieś słyszał że dla innego robiłem gitarę na zadanie domowe dla syna, a że tym ludziom się nie odmawia i lepiej mieć w nich oparcie ;) to powiedziałem czemu nie... bogaty też człowiek i trzeba pomóc ;D Będzie to więc oddane jako praca domowa do szkoły. Przy okazji coś mi skapło  ;)  deskę co się wygła dokrecilem i wszechświat już się nie rozszerza  ;D  wystarczy tylko pomalować planety.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 23 Maja 2016, 20:14:58 czas Polski
Nareszcie koniec męczarni... nawet przykręcanie uchwytów to była katorga...
A na filmikach szufladki takie łatwe... przykładamy, skręcamy i gotowe... :P

(http://www.pbase.com/hfoto/image/163290051/original.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 23 Maja 2016, 20:17:28 czas Polski
Nie bylbym soba jakbym nie zapytal jakich w koncu systemow uzyles.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 23 Maja 2016, 20:28:09 czas Polski
Tandem'y z niepełnym wysuwem i samodomykiem - chodzą jak masełko. A skrzynki ze sklejki 15mm i 4mm na dno - trochę niepewnie się czułem zamawiając sklejkę z cięciem - po przeliczeniu wszystkich wymiarów wg katalogu ale pasowały idealnie :)
Jedyne co sp* to że wyszły mi 1.5-2mm odstępy między frontami... duży plus dla pomarańczowej firmy że nic nie haczy bo nie ma mowy żebym to poprawiał... ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 23 Maja 2016, 20:33:44 czas Polski
duży plus dla pomarańczowej firmy

Nazywajmy Henry rzeczy po imieniu ;D

Nie krepuj sie Albercik ;)

A jak maslo Ci chodzi to juz wywal. Taka temperatura, ze moglo juz tam sie namnozyc zycie. I zrob to szybko zanim osiagna odpowiedni poziom by zaatakowac chlebak ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 23 Maja 2016, 20:47:32 czas Polski
Blum? Henry chodzi Ci o Blum? Bo Blum to Blum ponoć słyszałem Blum dobra firma Blum jest...
Nie wiem Blum kto mi ją Blum polecał, ale Blum wydaje mi się że Blum SpecPiotr...    ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 23 Maja 2016, 21:03:34 czas Polski
STOP,STOP,STOP za mało Bluma w Blumie ;D :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 23 Maja 2016, 21:20:19 czas Polski
Widzę Henry robota wzorcowa front szuflad z jednego kawałka ,
tylko szybko zabierz ze słońca bo może przycieniować  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 23 Maja 2016, 21:23:24 czas Polski
Czulem, ze sie rozpeta i sie nie zawiodlem ;D ;) ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 23 Maja 2016, 21:50:12 czas Polski
tylko szybko zabierz ze słońca bo może przycieniować  ;)

Długo nie stały, ale grzało dzisiaj ostro - wosk to mógłbym pędzlem nanosić. Przynajmniej terpentyna odparowała błyskawicznie i jak przywiozłem to już nic nie było czuć. Za to musiałem wnosić osobno korpus (z sąsiadem) a osobno szuflady - bo wniesienie całości na 2 piętro to nie na moje stare plecy.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 24 Maja 2016, 09:39:40 czas Polski
Fajnie ci to wyszło :)

Ale fakt robienie takich samych elementów w dużej ilości to przytłaczające zajęcie :)

Tym bardziej brawo :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 24 Maja 2016, 10:38:58 czas Polski
Dzięki :) Czasami czułem się jak przy taśmie w fabryce. Cóż... człowiek uczy się na błędach... W Sketchupie tak łatwo się te komody projektowało... ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 24 Maja 2016, 11:15:39 czas Polski
Wiem o czym piszesz. Jak fornirowałem moją regało-ściankę to tez miałem chwile słabości. Mnóstwo elementów na min 5 bokach do oklejania :)

Czas leci a robota nie ubywa :)

Ale przeżyłem i zwyciężyłem. Satysfakcja ogromna.

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: zychu w 31 Maja 2016, 20:53:13 czas Polski
Czas się w końcu czymś pochwalić.
Piła japońska Tajima  w 5 minut (koszty: brzeszczot 39zł, przesyłka 10 zł, trzonek, śruba, wkręt - znalezione w "szopie")
Wiata w trakcie realizacji:

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 31 Maja 2016, 21:05:01 czas Polski
No i rewelacja...
Piła jak marzenie ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: zychu w 31 Maja 2016, 21:24:51 czas Polski
Ta sama piła z trzonkiem kosztuje coś 90zł. Jak się chce mieć wypasiony trzonek to ponad 100 do prawie 200zł, a tnie tak samo. Trzonek (odpad) pozostał z kołków z wędzarni. Wyrzynarka, wiertarka, śrubka, wkręt i gotowe...
aha kobyłki ze zdjęć też zrobiłem (na podstawie linka z forum). Mam jeszcze drabinę i stolik niedawno wykonane (dorzucę zdjęcia). To moje pierwsze realizacje i na razie wszystko się trzyma.
Niedawno dłubałem też coś przy cyrkularce (krajzedze jak kto woli). Zwiększyłem przełożenie na wałkach aby osiągnąć prędkość skrawania i kupiłem piłę 24 zęby z globusa. Wzdłuż jedzie jak złoto. Dorobiłem też klin. Możliwe że kogoś interesuje ten temat to wrzucę do SAMów.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 31 Maja 2016, 21:33:37 czas Polski
Cytuj
Możliwe że kogoś interesuje ten temat to wrzucę do SAMów
Każda modyfikacja narzędzi jest ciekawa
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jasiop w 31 Maja 2016, 22:49:55 czas Polski
Czas się w końcu czymś pochwalić.
Piła japońska Tajima  w 5 minut (koszty: brzeszczot 39zł, przesyłka 10 zł, trzonek, śruba, wkręt - znalezione w "szopie")
Gdzie można taki brzeszczot zakupić ? jak się sprawuje ? Masz też może inne ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: zychu w 01 Czerwca 2016, 06:46:48 czas Polski
To moja pierwsza tego typu piła. Kupiłem tutaj: http://www.profitechnik.pl/product/wymienny-brzeszczot-do-pil-japonskich-kataba-265-mm-do-ciecia-poprzecznego-tajim.html (http://www.profitechnik.pl/product/wymienny-brzeszczot-do-pil-japonskich-kataba-265-mm-do-ciecia-poprzecznego-tajim.html)
Na razie zrobiłem jedną próbę cięcia i jestem bardzo zadowolony.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: zychu w 01 Czerwca 2016, 20:01:05 czas Polski
Dorzucam jeszcze zdjęcia drabiny i stolików. Stolik pod ukośnicę powinien być niżej, ale mam dosyć nierówną podłogę więc wolę coś podłożyć jak mam dłuższy materiał niż robić na styk i potem kombinować.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 01 Czerwca 2016, 20:35:23 czas Polski
Takie tam pierwsze kroki, nie wszystko wyszło jak zaplanowałem ale też nie do końca z mojej winy.
Ważne że dzieciaki zadowolone ;).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 01 Czerwca 2016, 21:01:05 czas Polski
No i po montażu
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: oliwierwood w 02 Czerwca 2016, 20:28:43 czas Polski
Witam w końcu i ja mogę pochwalić się małą pracą związaną z drewnem :) jak na amatora samouka przystało, który wyzwań się nie boi rozpocząłem budowe schowka na wózek dziecięcy pod schodami.  Projekt był robiony w marcu przed narodzinami synusia. Poniżej kilka zdjęć z wykonanej pracy:)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: oliwierwood w 02 Czerwca 2016, 20:30:59 czas Polski
kilka dodatkowych zdjęc. brakuje ostatniego już takiego gotowego na 100% schowka ale to zrobię na dniach i wrzucę
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 02 Czerwca 2016, 23:09:45 czas Polski
A ja obecnie robię nową drabinkę do domku dla dzieci. Przy okazji testuję ukośnicę, znaczniki do kołków i długo :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 03 Czerwca 2016, 00:01:15 czas Polski
Ładny ten schowek :) czym malowałeś deski?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: oliwierwood w 03 Czerwca 2016, 20:28:23 czas Polski
Malowałem impregnatem brązowym kupionym w LEROY . Konsystencja wodnista więc było trzeba malować 3 razy ale efekt zadowalający :)
Tak jak obiecałem dziś zrobiłem fotki na gotowo :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 07 Czerwca 2016, 09:44:48 czas Polski
Pojawił się nowy mały szczekacz więc i dom mu potrzebny.
Niby mała rzecz a całe popołudnie się zeszło do późnej nocy...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 08 Czerwca 2016, 20:21:42 czas Polski
A dziś zrobiłem wezgłowie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 09 Czerwca 2016, 14:51:37 czas Polski
Skończyłem! Znaczy zostało jeszcze wyregulowanie wszystkiego, listwy cokołowe... ale to już kiedyś przy okazji...

Ostatnio zrobione meble - wszystko z płyty stolarskiej fornirowanej dębem:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163418345/original.jpg)

Podest-łóżko - konstrukcja skrzyniowa więc poupychałem tam też trochę rupieci. No i mam fajne miejsce do picia porannej kawy. A jak przyjadą goście to położę dmuchany materac i też będzie dobrze.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163418346/original.jpg)

Szuflady ze sklejki - jak bez wiórów to bez.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163418347/original.jpg)

Stolik do drobnych prac typu lutowanie, klejenie, rysowanie, itp.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163418350/original.jpg)

Półka na maszynę do szycia - to stary Łucznik ważący ze 20kg - więc żeby się nie męczyć zrobiłem wysuwaną półkę
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163418351/original.jpg)

Skośna półka na drukarkę - tak żeby został dostęp do kaloryfera
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163418352/original.jpg)

Kombinowana szafka na powiększalnik fotograficzny
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163418353/original.jpg)

Szufladka na papier fotograficzny - muszę ją wykleić czymś na czarno i uszczelnić żeby nie wpuszczała światła
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163418354/original.jpg)

Wąska szafka na rzeczy "długie" (np. statyw foto)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163418355/original.jpg)

Po drugiej stronie zrobiłem skośne półeczki żeby był dostęp do biblioteczki ale żeby jeszcze wykorzystać ten kawałek miejsca... A i tak ledwo się upchnąłem ze wszystkim...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: nabuch w 09 Czerwca 2016, 17:24:54 czas Polski
Henry Respekt ...ogrom pracy za tobą :) i widać precyzję. A jak planujesz zamaskować prowadnice od wysuwanego blatu ? Widać że meble szykowałeś pod swoje konkretne potrzeby. Tak z ciekawości pod oknem masz łóżko  ? Moje gratulacje super wyszło!!!
Perło Ty moja a gdzie zwierz ? Coraz lepsze te budy Ci wychodzą .
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 09 Czerwca 2016, 18:37:41 czas Polski
Precyzji to mi miejscami zabrakło - wszystko musiałem robić na wsi i przywozić po kawałku. Szczególnie że nie mogłem wszystkiego wywalić z pokoju i wstawić nowe, tylko musiałem po kolei każdą szafkę "wymieniać". Ale na wszelki wypadek wszystko dałem na "kuchennych" regulowanych nóżkach, a górne części są połączone z dolnymi na kołkach i mimośrodach ;)
Prowadnice stołu na razie zostaną odkryte - były za długie żebym przednią poprzeczkę mógł dać na całą szerokość.
Ten podest pod oknem to pierwotnie miało być łóżko-leżanka do czytania - z materacem z podnoszonym tyłem tak żeby można było czytać książki półleżąc. Ale w końcu stwierdziłem że materac będzie tylko przeszkadzał a konstrukcja jest na tyle mocna że można spokojnie po tym chodzić - no to zrobiłem leżaczek... a potem żeby nie rysować drewna naszło mnie na dywanik i w sklepie wypatrzyłem taką śliczną zieloną wykładzinę - no nie mogłem się oprzeć ;) Jak goście będą nocować to zdejmuję leżak, kładę dmuchany materac i jest wygodne wysokie łóżko (200x80cm).
Nad projektem spędziłem dobrych parę godzin - rysując i poprawiając, bo głównym kryterium była funkcjonalność i maksymalne wykorzystanie miejsca. Stąd półki które mają tylko po 20cm i te nieszczęsne 24 szuflady które wyjęły mi 3 dni z życia ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 09 Czerwca 2016, 21:17:04 czas Polski
Perło Ty moja
To chyba do mnie   ;D   jest ale jeszcze maciupki.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 09 Czerwca 2016, 21:35:07 czas Polski
Precyzji to mi miejscami zabrakło
Jak pokażesz palcem to uwierzę ;D
Mnie zaciekawił powiększalnik :o
Henry,ty zdjęcia sam robisz ???
Myślałem że dawno już nikt tym się nie zajmuje,ja kiedyś tylko czarno-białe robiłem(ale to tak dawno że nie pamiętam :P )
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 09 Czerwca 2016, 21:59:07 czas Polski
Henry,ty zdjęcia sam robisz ???
Pewnie z kolegami ;D

Ja mam jeszcze smienę, zenita i praktikę.
Używałem ostatnio jak moja żona była w ciąży czyli jakieś 6 lat temu...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 09 Czerwca 2016, 22:40:36 czas Polski
Pewnie z kolegami ;D 
nie widać gdzie utrwalacz,po ciemku się leje ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 09 Czerwca 2016, 22:56:46 czas Polski
ta.... pamietam to ze szkoły, zapach alko w ciemni... ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 10 Czerwca 2016, 21:22:01 czas Polski
Okazyjnie czasami zrobię kilka odbitek... ale rzadko. Liczę na to że teraz jak nie będę go musiał odkopywać to będę mógł częściej bo mam do tego sentyment. Tylko jeszcze muszę zrobić piętrową podstawkę na kuwety i zaciemnienie do okna.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 10 Czerwca 2016, 21:36:32 czas Polski
a gdzie zwierz ?
Masz zwierza ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: pgrzegorz w 10 Czerwca 2016, 22:47:47 czas Polski
Proszę o radę. Robię klejonkę jesionową to akurat na boki do szafki łazienkowej i mam pytanie czy zostawić takie szerokości tzn 7, 14, 14, 7 czy rozciąć na jednakowe deski. Czy tych szerokich nie będzie kręciło?(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160610/1dba35bb065a89b84edb5284397b32d1.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 10 Czerwca 2016, 23:25:26 czas Polski
Ja bym rozciął (na tzw. wszelki wypadek).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 11 Czerwca 2016, 00:42:56 czas Polski
Rozciąć i poodwracać słojami, wtedy napewno będzie dobrze.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 11 Czerwca 2016, 06:47:53 czas Polski
Rozetnij  koniecznie. Kumpel ostatnio kleil blat z jesionu i zrobił podobnie ja Tu. Wyszło ok ale tylko na chwilę. Potem bardzo przeżyło aż serce boli ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: pgrzegorz w 11 Czerwca 2016, 09:18:06 czas Polski
Ok. No to rozcinam.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jara w 11 Czerwca 2016, 19:43:29 czas Polski
W końcu zrobiłem stolik na taras zadaszony. Pierwotnie miał być z modrzewia ale ciężko u mnie z tym materiałem a jak chciałem zamówić deski u stolarza wystrugane (jeszcze nie mam grubościówki) to mi chcieli policzyć jak za dąb więc odpuściłem i zrobiłem z sosny. Blat skleiłem poliuretanowym, skrzynię też tym klejem i skręciłem na pocket holes. Wymiary gł. 50 szer. 100 wys. 75cm.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 12 Czerwca 2016, 18:40:04 czas Polski
A ja wykorzystalem stare paliki.
Jeszcze tylko korą posypać.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 12 Czerwca 2016, 19:28:41 czas Polski
Tam sama ziemia? Jak tak to wloz tam wloknine bo ci trawa  poprzerasta
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 12 Czerwca 2016, 19:31:59 czas Polski
Włóknina jest przysypana żeby nie zwialo  jej do poniedziałku. Zrobilem jakies 9 drzewek a zezzlo sie z tym caly dzien.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 12 Czerwca 2016, 19:35:28 czas Polski
To ja bym przed korą całą ziemie wybrał dokładnie bo mało co starczy i już syf rośnie
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 12 Czerwca 2016, 19:58:04 czas Polski
Ok dzięki za radę.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 12 Czerwca 2016, 20:00:48 czas Polski
W pracy zawsze przed żwirkiem czy korom kazali dokładnie zamiatać to uraz pozostał;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: bazyl311 w 15 Czerwca 2016, 14:59:25 czas Polski
Łóżko dla córki gotowe (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160615/3e2dcadf89882194bda3a7fe52a98f7e.jpg) . Już przetestowane , podoba się  a to najważniejsze . Następny projekt to hamak dla żony

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 15 Czerwca 2016, 15:08:09 czas Polski
Daje różem po oczach...  :)
A ten hamak to jakiś drzewniany czy tylko stelaż?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tcx w 15 Czerwca 2016, 15:36:01 czas Polski
moze cos takiego zrob dla zony :) http://www.goodshomedesign.com/relax-nature-cozy-bed-swing/
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: bazyl311 w 16 Czerwca 2016, 08:49:58 czas Polski
Fajny projekt ale ja mam narazie w planach coś takiego (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160616/3b914ac866bdbaef293519c1817be165.jpg) łatwiej zrobić a przez brak czasu żona tamtego by się nie doczekała
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: bazyl311 w 16 Czerwca 2016, 08:50:48 czas Polski
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 16 Czerwca 2016, 09:40:40 czas Polski
Też o tym myślałem bo lubię hamaki (te bez poprzeczek). Ale na wsi pełno drzew a w domu trochę mało miejsca...

(http://www.pbase.com/hfoto/image/151802447/medium.jpg)

(http://www.pbase.com/hfoto/image/151820035/medium.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 16 Czerwca 2016, 09:54:01 czas Polski
Fajne zdjecia. Lessovik??
Hamak jest w lesie bezkonkurencyjny jesli chodzi o nocleg czy spokojne lezenie ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 16 Czerwca 2016, 10:27:45 czas Polski
Na pierwszym - używam go "ogrodowo". Do lasu mam DD bo w warmińskim lesie bez moskitiery się nie da.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 16 Czerwca 2016, 13:17:06 czas Polski
Masz jakis projekt z wymiarami tej konstrukcji do hamaka?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: bazyl311 w 16 Czerwca 2016, 14:19:58 czas Polski
Nie mam nic , będę improwizował . Jak skończę to dodam jakiś rysunek z wymiarami 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 16 Czerwca 2016, 15:20:43 czas Polski
Dodał bym jeszcze jakieś zastrzały po bokach...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 16 Czerwca 2016, 20:11:49 czas Polski
Henry, Ty też się obracasz w środowiskach bushcraft'owych czy włóczęgostwa leśnego ? :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 16 Czerwca 2016, 20:12:33 czas Polski
Powoli do celu...jeszcze tylko listwy i maskownica grzejnika..zajęło to więcej czasu niż myślałem (po parę godzin w tygodniu) ale z efektu jestem bardzo zadowolony..Niestety panele na podłodze nieco psują całość. Trzeba będzie coś z nimi zrobić ;).

Rizer - mówiąc "też" informujesz, że Ty też "ten tego"?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 16 Czerwca 2016, 21:08:01 czas Polski
Henry, Ty też się obracasz w środowiskach bushcraft'owych czy włóczęgostwa leśnego ? :)

Wychowałem się pod lasem więc nie traktuję go jakoś specjalnie. Zazwyczaj śpię w lesie jak mam nocować u rodziców - nie mają pokoju gościnnego, więc biorę hamak i idę do lasu - przynajmniej mnie nie budzą o 6 rano ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 16 Czerwca 2016, 21:17:21 czas Polski
W końcu zabrałem się za koziołki.

Elementy poziome są na wysokości 42 cm by kładąc deskę wygodnie było usiąść ;) a góra na 80cm  tak żeby była dobra do ciezszej roboty.
Nic nie jest klejone więc jak coś pęknie to łatwo wymienić.
Kąt nóg to 15 stopni.
Całość to  kawałki palet.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: bezgitary w 17 Czerwca 2016, 12:03:22 czas Polski
Mam takie pytanie i nie wiem gdzie się z tym zgłosić, a wydaje ni się że najbardziej pasuje to tutaj.
Musze okleić dość sporą ilość krawędzi sztywną i kruchą okleiną. Coś w rodzaju betonu. Grubość 2 mm. Zna ktoś jakiś inny sposób niż klejenie ich na moment?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 17 Czerwca 2016, 16:23:25 czas Polski
Na zawsze?

Jaki moment?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek_Ełk w 17 Czerwca 2016, 16:34:34 czas Polski
Może też klej kontaktowy ale w sprayu? Będzie szybciej jak duża ilość do oklejenia. Niestety też drożej.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 17 Czerwca 2016, 17:23:09 czas Polski
Kontaktowy do kruchego to nienajlepszy pomysl. Trzeba go troche dopukac by lepiej doszly powierzchnie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 17 Czerwca 2016, 21:19:25 czas Polski
Rizer - mówiąc "też" informujesz, że Ty też "ten tego"?
  Tak :) Ty też?

Mam takie szybkie pytanie. Otóż z ławeczki sosnowej zaimpregnowanej lakierobejcą wyszła żywica przy sękach. Jak pozbyć się tej żywicy(tak na dłużej, a najlepiej to tak raz a dobrze i na zawsze)?
 
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 17 Czerwca 2016, 21:35:18 czas Polski
Tylko plaster opatrunkowy  ;)

A tak na serio, to nie ma szans na pozbycie się żywicy z sosny ....
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 17 Czerwca 2016, 21:43:32 czas Polski
przemycie lakową chyba pomoże, ale nie na zawsze ani długo.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 17 Czerwca 2016, 22:29:49 czas Polski
I mam już 4 sztuki.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: bezgitary w 18 Czerwca 2016, 17:15:18 czas Polski
Sprayem nie za bardzo, bo płaszczyzna musi być czysta. Robię kontaktowym, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy;/
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 18 Czerwca 2016, 17:41:15 czas Polski
A zdradzisz co to za okleina ? Bedzie latwiej.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: zychu w 19 Czerwca 2016, 21:11:57 czas Polski
Wiata c.d. - krokwie położone. Powoli zastanawiam się czym to pomalować. Z opisów na forum wnioskuję że pójdzie impregnat (1x bezbarwny, 1/2x kolor). Dobrze myślę?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 19 Czerwca 2016, 21:34:11 czas Polski
Uchu chu...  bardzo zgrabna budowla.
Jaki przekrój słupa?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: zychu w 19 Czerwca 2016, 22:07:36 czas Polski
Na zdjęciu wydaje się wszystko małe. W rzeczywistości to prawie wyszła stodoła chociaż przekroje wydają się pasować do całości. Wymiary wewnętrzne wiaty to 3x5m, wysokość do szczytu coś ponad 3m. Słupy modrzewiowe o przekroju ok. 12x12cm. Ogólnie robione z tego co było pod domem. Nie jest super dokładnie, ale i tak na razie jestem zadowolony jak na pierwszą taką robotę. Początkowo miał być tylko stelaż pod winogron (który rośnie w środku) a wychodzi coś takiego :)
W założeniu wiata ma spełniać kilka funkcji: zadaszenie na samochód, roboty bieżące pod dachem, jak jest impreza w plenerze i zacznie lać to przenieść imprezę pod dach.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 20 Czerwca 2016, 00:00:59 czas Polski
A ja dziś ćwiczyłem wprawki z płyty. Tematami przewodnimi były recykling i korpusy szafek wiszących do warsztatu.
Przepraszam za jakość fotki ale to najlepszy kalkulator na jaki mnie było stać ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 20 Czerwca 2016, 02:22:08 czas Polski
Wiata c.d. - krokwie położone. Powoli zastanawiam się czym to pomalować. Z opisów na forum wnioskuję że pójdzie impregnat (1x bezbarwny, 1/2x kolor). Dobrze myślę?


Zawsze maluj przed złożeniem....
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jara w 22 Czerwca 2016, 17:15:29 czas Polski
Postanowiłem kupić sobie piłę japońską kataba a że droga to dzięki pomysłowi zychu zakupiłem sam brzeszczot i zrobiłem rękojeść. Niestety nie sprawdziła się po pierwsze dość wolna (moja płatnica stanley idzie jak szalona w porównaniu do japońskiej), jakość cięcia nie jest idealna i co najważniejsze ma spory szrank a co za tym idzie nie do końca nadaje się do obcina kołków a po to ją w sumie kupiłem. Widziałem kilka filmików, zdjęć piły i wszędzie polecana do obcinania kołków.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 22 Czerwca 2016, 18:06:50 czas Polski
Jara. Piła japońska zazwyczaj wolno się gryzą gdyż ma drobny ząb. Poćwiczyć musisz i zobaczysz że jest ok. Chyba że źle trafiłeś... ja mam z juli za 49zl już 3 albo 4 lata. Jest super.

Ja nie wytrzymałem w domu i poszedłem zrobić sobie laweczkę. Póki co stan surowy ale nie chce długo się wycinać z moimi bolacymi plecami. Jak siły wrócą to się wyszlifuje i pomaluje.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 22 Czerwca 2016, 18:17:06 czas Polski
Jara -- nie wiem co jest nie teges. Moje Piły a mam nie jakies hiendy a lux'a i lidlowska dają sobie swietnie rade z kołkami czy cięciem.  Płatnica jest co prawda szybsza ale japońskie dają czyste ciecie i bardzo cienki rzaz. Ja je bardzo lubie. Lidlowska kołki tnie na gładko.


Kozio --
A co ci w plecy?? Ktoś coś wtyknął czy błędy młodości i kregoslup boli??
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jara w 22 Czerwca 2016, 18:31:23 czas Polski
Co do szybkości to poćwiczę :-) Obcina szybko kołki ale myślałem przed zakupem, iż piły japońskie nie mają szrangu i przy obcinaniu kołków nie będą niszczyć drewna wokół kołka a jednak niszczą więc pozostaje naklejanie taśmy lub obcinanie nieco dłuższych kołków i szlifowanie pozostałości.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 22 Czerwca 2016, 18:38:13 czas Polski
błędy młodości i kregoslup boli??
Nic nie boli tak jak życie... to tylko przepukliny. Przejdzie za parę dni.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 22 Czerwca 2016, 20:25:34 czas Polski
Kozio--- Tez mam 3 przepukliny kręgosłupa wiec wiem co przezywasz i współczuje.

Szybkiego wydobrzenia.


Jara -- co do szrangu to akurat na taka trafiles. Nie wszystkie niszczą drewno.
Poza tym twoja to chińska nie japońska ;) moze dlatego. Nie miałem jej w reku wie nie podpowiem.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 22 Czerwca 2016, 21:59:59 czas Polski
Jara, twój trzonek do brzeszczotu mnie rozwalił  ;D ;D ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 22 Czerwca 2016, 22:24:12 czas Polski
Do cięcia kołków przeznaczona jest  KUGIHIKI. Natomiast niektóre inne piły japońskie mają zęby wygięte w jedną stronę, może u Ciebie też tak jest .
A co do szybkości cięcia porównaj długość roboczą i wtedy oceniaj, piły japońskie też są w różnych rozmiarach. A i japończyki kiepsko tną mokre drewno, przynajmniej te małe.

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jara w 22 Czerwca 2016, 22:39:36 czas Polski
Rizer  też mi się podoba-kawałek złamanego trzonka od siekiery ale trzyma się super w ręku.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 23 Czerwca 2016, 19:48:07 czas Polski
I wziąłem w obroty dziś po trochu moja ławkę.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 23 Czerwca 2016, 19:58:02 czas Polski
Z ropuchy w księżniczkę ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 24 Czerwca 2016, 12:19:45 czas Polski
Ławka ciąg dalszy.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 24 Czerwca 2016, 15:47:52 czas Polski
O ostatnie poprawki...
Rozłożona i złożona.
Na impregnat poszedł jeszcze wosk. A na nogi lakier matowy czarny.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 24 Czerwca 2016, 15:51:12 czas Polski
Nooo ładniutka
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: pgrzegorz w 24 Czerwca 2016, 22:19:35 czas Polski
A czy ta ławka ma składane nogi? Jak tak to daj zdjęcie mrchsnizmów
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 24 Czerwca 2016, 22:23:37 czas Polski
Jakich mechanizmów...
Wyjmujesz rozporke i nogi się składają. Może nagrań jakiś filmik bo stół w tym stylu muszę dorobić.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: theli w 08 Lipca 2016, 10:13:12 czas Polski
witam, w temacie lawki to zdecydowalem sie na olej tungowy patrzac na efekty prac na did. rzeczywiscie niesamowita sprawa. moze jakos sie uda uploadowac zdjecia.

ps. dziekuje wam forumowicze bo sporo sie tu dowiedzialem mimo tylu setek filmow, ktore widzialem na yt
ps2. niestety nie wiem jak uploadujecie zdjecia...poszukam jakis wskazowek na forum
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: theli w 08 Lipca 2016, 10:39:05 czas Polski
juz widze...uzylem cytowania zamiast odpowiedzi
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 08 Lipca 2016, 14:04:21 czas Polski
Kozio, nie robiłeś zastrzałów?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 08 Lipca 2016, 20:35:13 czas Polski
Do ławki?
Nie, nie robiłem. Będę robił komplet może jutro.
Może być ze się uda coś nagrać ;)

Theli  czy  tam jest rozkładany stolik?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: DMariusz w 08 Lipca 2016, 22:24:00 czas Polski
Theli  czy  tam jest rozkładany stolik?
Tak, a w wątku z powitaniem Theliego jest widoczny rozłożony na jednym ze zdjęć:D

No i właśnie dlatego trzeba trzymać zdjęcie w jednym miejscu (np. w realizacjach) a nie rozbite po tematach ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Marcin M w 09 Lipca 2016, 10:04:36 czas Polski
Panowie, potrzebuję zrobić szafkę pod zlew do kuchni. Co będzie bardziej wytrzymałe - korpus z płyty wiórowej czy mdf pomalowany farbą np taką Emalia wodna Tikkurila Everal Aqua ? W szafce będzie szuflada na butlę z gazem i nie wiem co jest bardziej wytrzymałe, żeby się nie wygięło. Niby mdf bardziej odporny na zginanie wg danych. A co powiecie ze swojego doświadczenia? Z czego zrobić szafkę, aby spód szafki 80cm nie ugiął się pod ciężarem butli. W sumie moda na wiórowe korpusy, ale ciekawi mnie właśnie opcja z mdf. Ktoś ma z tym doświadczenie?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 09 Lipca 2016, 10:25:04 czas Polski
a jaki będzie zlew? bo jak są komory to butla z gazem nie zmiści się do szafki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 09 Lipca 2016, 10:57:34 czas Polski
Zrób z czegokolwiek a pod dolnym wieńcem tam gdzie będzie stała butla daj nóżki kuchenne regulowane.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 09 Lipca 2016, 11:29:16 czas Polski
Albo jak wieniec ma być niski to zrób swoje nóżki z plyty
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 09 Lipca 2016, 13:56:20 czas Polski
Możesz mieć problem ze zmieszczeniem butli więc warto wyciąć otwór w dolnym wieńcu jeśli zajdzie potrzeba.
odejdzie problem ciężaru, który z pewnością i tak szafka wytrzyma, wiem co mówię.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Marcin M w 09 Lipca 2016, 16:44:29 czas Polski
Szafka będzie troszkę wyższa od standardowej. Wysokość wewnętrzna to 800mm. Butla ma 600mm na wysokość. Zlew będzie 1,5 komorowy i komora nad zlewem ta mniejsza ma 160mm. Więc na styk się zmieści. Dojdzie jeszcze grubość blatu, więc zlew pójdzie jeszcze wyżej o te 27mm. Wszystko sobie podliczyłem i da radę to upchać. Myślę właśnie nad wytrzymałością. Pod butlę faktycznie dołożę nóżki, jak radzicie. Chcę jeszcze zrobić szafkę na talerze, a to też waży sporo i w szafce wiszącej na szerokości 800mm to trochę tego będzie. Nie będzie dno się uginać? Nóżek nie dołożę hehe. Środkową półkę podeprę, jak kiedyś ktoś radził, po długości od spodu, tylko nie wiem co z dolnym wieńcem. Chyba tak samo będę musiał zrobić. Generalnie zastanawia mnie wytrzymałość na uginanie - wiórówka czy mdf. Wiadomo, sklejka byłaby lepsza, ale koszty znowu, a kuchnia nie ma być wieczna. Ktoś się wogóle spotkał z szafkami z mdf? Wszędzie wiórówka w modzie.
Jakiś rok temu zrobiłem szafkę do suszarki na talerze, szerokość 800mm. Środkowa półka nie była podparta i widzę, że się ugięła około 2-3mm na środku. Chcę tego uniknąć. Chyba, że nie robić takich szerokich szafek? Hmm kurde nie mam doświadczenia ani wiedzy, a chcę dobrze zrobić.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 09 Lipca 2016, 16:54:52 czas Polski
Do ławki?
No do ławki. :)
Żeby się nie chybotała, bo widzę, że nogi na 90*.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: zychu w 09 Lipca 2016, 20:30:11 czas Polski
Wiata pomalowana i przygotowana do krycia. Czekam na blachę. Po godzinach ławeczka. Od paru dni obmyślam plan na wykorzystanie trocin i zrobienie z tego brykietu. Pomysł na prasę już jest - realizacja jak się trochę obrobię.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 10 Lipca 2016, 07:15:40 czas Polski
Na alle są ręczne brykieciarki. Myślałem sobie taka pospawać. Jest to jakieś wyjście na wykorzystanie trocin :)

Zimowa pora ładowały by w kozie :) pełne wykorzystanie materiału :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 10 Lipca 2016, 08:27:52 czas Polski
wykorzystanie trocin

Kupiłem trociniak i problem załatwiony
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 10 Lipca 2016, 19:40:48 czas Polski
W końcu mogłem narobić trochę wiórów a nie tylko skręcać płyty....
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163642279/original.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 10 Lipca 2016, 22:56:43 czas Polski
Aż czuję ten zapach....

 ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: bezgitary w 11 Lipca 2016, 11:38:49 czas Polski
A czy ktoś z was ręcznie heblował orzech?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Edmar w 11 Lipca 2016, 15:27:15 czas Polski
Chcę zmajstrować takie półki http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40070185/ wicie jak się nazywają "blaszki" co służą za zawieszenie jej na kołkach ? można je gdzieś dorwać ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 11 Lipca 2016, 15:40:46 czas Polski
Edmar: taka?:
http://allegro.pl/zawieszka-zawieszki-do-obrazow-polek-niewidoczna-4-i5632689431.html
tylko wymiary sprawdź bo niektóre są małe

bezgitary: Łukasz G. chyba ostatnio coś robił z orzecha.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: burchov w 11 Lipca 2016, 16:16:09 czas Polski
może spróbuj tak zamocować
http://www.franke-zamocowania.pl/index.php/component/content/article/21-mocowania-specjane/106-kolki-do-polek-niewidoczne-mocowanie-ramie-polki (http://www.franke-zamocowania.pl/index.php/component/content/article/21-mocowania-specjane/106-kolki-do-polek-niewidoczne-mocowanie-ramie-polki)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 11 Lipca 2016, 20:48:14 czas Polski
Henry, widzę grubym wiórkiem leciałeś z kantóweczek :) Co z tego będzie (dla mnie to by mogło by zostać tak jak jest, już jest dość piękne :) )?

PS: Nie wytrzymałem i muszę się tym podzielić:
  ;D ;D ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 12 Lipca 2016, 10:41:32 czas Polski
Henry, widzę grubym wiórkiem leciałeś z kantóweczek :) Co z tego będzie (dla mnie to by mogło by zostać tak jak jest, już jest dość piękne :) )?

Grubo jechane z 5'tki bo kantówki nie heblowane z tartaku i musiałem je trochę "ucywilizować". Będzie prosta ławeczka dla sąsiadki żeby mogła posiedzieć przed domem, bo teraz ma jakąś ze zwykłej deski na metalowych nóżkach.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 13 Lipca 2016, 18:41:04 czas Polski
Witam.
Trochę pracy przy chacie w górach. Muszę zrobić dwoje drzwiczek do schowków pod tarasem. Robię je z drewna świerkowego, po obróbce wyszły deski 1100  x 113 x 27 mm.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 14 Lipca 2016, 17:30:36 czas Polski
A oto wiata dla pomidorów    ;D  ;D   ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 14 Lipca 2016, 17:38:09 czas Polski
Kozio, a gdzie zastrzały?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 14 Lipca 2016, 21:28:21 czas Polski
Jak wiata to gdzie daszek ?
i żeby tak paskami rośliny upalować 
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 14 Lipca 2016, 22:18:49 czas Polski
Marne cos te krzaczki  ::)

 ;)


Ja swoje puszczam po palikach
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 14 Lipca 2016, 22:20:33 czas Polski
Ja dziś z racji tego, że moje Gwiazdy "wyprowadziły" się na taras robiłem na szybko barierkę (o którą Żona mnie prosiła od zimy  ::)  )    :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 15 Lipca 2016, 02:09:26 czas Polski
(o którą Żona mnie prosiła od zimy  ::)
Szybko uległeś. ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 15 Lipca 2016, 06:14:26 czas Polski
Masz rację...
Na parapety czekała 3 lata .... ;)

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 15 Lipca 2016, 06:32:04 czas Polski
Jak facet powiedział że zrobi to zrobi! Nie trzeba mu ciągle co pół roku przypominać!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 15 Lipca 2016, 08:29:10 czas Polski
Dokładnie  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 15 Lipca 2016, 10:12:02 czas Polski
Panowie. Zaraz "szybko ulegl"... Przeciez nie wiadomo od ktorej zimy ;).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 15 Lipca 2016, 15:23:39 czas Polski
To fakt. W Polsce dawno zimy nie było. ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 15 Lipca 2016, 21:24:56 czas Polski
Udało mi się zreanimowac starą ławkę co stoi pod swierkiem.  Trochę farby olejnej, deska 3cm 3 warstwy vidaronu w kolorze mahoń amerykański i efekt na 3+   ;D 
Musiałem wyciąć w desce miejsce na pręty ale potem wycięte elementy wkleiłem i wbiłem klin. Po ponownym malowaniu prawie już nie widać.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 18 Lipca 2016, 08:58:43 czas Polski
Urlop zaczęty więc trochę pracy w ogrodzie...
Może nie z drewnem ale przy drzewkach  ;)
Czeka mnie trochę cięcia a wieczorem piwo na zakwasy ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 18 Lipca 2016, 09:17:33 czas Polski
Sąsiadka też założyła sad. Dla dotacji, ale może coś wyrośnie... Na razie dba.

A u mnie nic nowego. Gorąco i duszno tak że nic mi się nie chciało robić. Podłubałem trochę przy ławce, ale tak bez przekonania. Myślałem że porobię jakieś zdobienia, zabrałem nawet dłuta do snycerki... Ale jak sobie uświadomiłem jak to jest dłubać w sośnie to odpuściłem. Ofrezuję trochę żeby nie była kanciata i na tym się skończy.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 18 Lipca 2016, 10:50:53 czas Polski
;D  tak rzecze człek świadomy...
Odpoczynek potrzebny więc szybko ofrezuj i piwko ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jimminen w 18 Lipca 2016, 14:53:50 czas Polski
Wynajem hali mlej
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: looq1 w 19 Lipca 2016, 16:24:14 czas Polski
Ja wziąłem się za ławeczkę przed dom, 30 letnia dębina doczekała się realizacji. Niestety w jednym miejscu pojawiły się korniki, poradźcie jak je skutecznie zneutralizować i czym zaszpachlować korytarze?
Druga sprawa to sęki, które mi sie zajebiaszczo podobają, ale chciałbym je czymś zalać ( ławka będzie stała na dworzu i niechciałbym żeby tam zbierała się woda) Czym to najlepiej wypełnić- żywica tylko jaka? Ławka ma być olejowana
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 19 Lipca 2016, 19:16:06 czas Polski
Witam
Kontynuacja wątku  z 13 lipca, #885:
- przygotowanie desek na dwoje drzwiczek - frezowanie krawędzi,
- na miejscu skręcenie drzwi i montaż zawiasów i skobla. Nie udało się dokończyć pracy - przegonił mnie deszcz, pada od kilku dni.
Jak będą gotowe okapy nad murkiem obetnę drzwiczki na wymiar ( od góry).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 19 Lipca 2016, 20:24:56 czas Polski
Jak będą gotowe okapy nad murkiem obetnę drzwiczki na wymiar ( od góry).
O!
A już myślałem, że postanowiłeś zostać twórcą awangardowym. :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 20 Lipca 2016, 18:39:56 czas Polski
C.d.
Pierwszy dzień słońca od wielu dni, wobec tego dokończyłem drzwiczki: obciąłem na wymiar i pomalowałem. Drugie malowanie następnym razem - jakiś pretekst do przyjazdu musi być. Zrobiłem też drzwiczki  w ogrodzeniu przy rozdzielni przyłączowej - energetyka ustawiła szafę odwrotnie i aby się do niej dostać trzeba wejść na działkę sąsiada >:(
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 20 Lipca 2016, 19:25:35 czas Polski
Fajnie te drzwiczki wyszły.

Ale jak można postawić szafkę odwrotnie to nie mam pojęcia...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 20 Lipca 2016, 19:54:46 czas Polski
A jak się z sąsiadem pokłócisz, to zapomnij o włączeniu bezpiecznika. :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 20 Lipca 2016, 21:41:05 czas Polski
Ja w sumie dziś drewno....przerzucałem..
Jak kolega powiedział, że ma parę palet i mogę je sobie zabrać, to spodziewałem się...paru. A tak zrobiłem 6 obrotów samochodem i jeszcze parę zostało...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 20 Lipca 2016, 22:51:52 czas Polski
No to pojawi sie kilka realizacji...  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 31 Lipca 2016, 20:13:45 czas Polski
Wchodzi człowiek rano do warsztatu a tam zajęte:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163783044/original.jpg)
Kot sobie znalazł idealną miejscówkę - sucho, ciepło, miękko i duże okno z widokiem na podwórko.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 09 Sierpnia 2016, 15:21:33 czas Polski
Witam
Sąsiad tylko czekał aż wrócę z gór i dał mi do naprawy składane krzesło tarasowe.
W krześle rozszczepiona była noga oraz zniszczone (wyrwane) zamocowanie mufki gwintowanej w innym elemencie.
Zrobiłem nową nogę przy czym skleiłem nogę zniszczoną aby dokładnie odwzorować jej kształt i rozmieszczenie gniazd na czopy i otworów konstrukcyjnych. Nogę wykonałem z deski bukowej. Wkleiłm też kołek bukowy w nawiercony wcześniej otwór w zniszczonym zamocowaniu mufki gwintowanej.
Aby uniknąć dalszych zniszczeń opracowałem i przekazałem sąsiadowi "Instrukcję użytkowania krzesła" - do wykorzystania przez forumowiczów: ;) :D

Instrukcja obsługi krzesła:

1.   Ostrożnie rozłożyć krzesło na równym podłożu o obciążalności minimum 1000 kN/m2.
- nie rozkładać krzesła na trawniku, grządkach, piasku, kocich łbach, w błocie, torfie, na parkiecie, płytkach ceramicznych, podłodze z desek lub paneli, podłodze z betonu i asfaltu, kostce brukowej betonowej i granitowej.
2.  Chronić prze deszczem, słońcem, wiatrem, śniegiem, gradem, wiatrem i brakiem wiatru, deszczu śniegu i gradu.
3. Chronić przed czystym powietrzem i powietrzem zanieczyszczonym.
4. Nie rozkładać krzesła w nocy i nad ranem.
5. Nie wolno rozkładać krzesła w pobliżu ogniska i grilla, a także wędzarni.
5. Przed użyciem krzesło dokładnie odkurzyć, umyć i po wysuszeniu pokryć środkiem dezynfekcyjnym.
6. Zanim ktokolwiek usiądzie na krześle należy dokładnie zmierzyć kąt nachylenia oparcia w stosunku do siedliska. Kąt powinien wynosić od 11 stopni do 14 stopni. W razie potrzeby nachylenie wyregulować przesuwając poręcze po specjalnych prowadnicach.
7. Krzesło przeznaczone jest dla osób wszystkich płci w wieku od lat
7, 2 do 61,5 i wadze od 18 kg do 57, 5 kg.
8. Dopuszczalny wzrost użytkownika zawiera się w przedziale o 120 cm do 187 cm.
9. Dzieci do lat 11 mogą korzystać z krzesła tylko po opieką dorosłych.
10. Dorośli po 65 roku życia  - mężczyźni i po 70 roku życia kobiety mogą korzystać z krzesła tylko pod opieką pielęgniarek lub osób przeszkolonych.
11. Po skończonym użytkowaniu krzesło należy umyć i pokryć ochronnym środkiem dezynfekującym.
12. Składanie krzesła należy powierzyć osobie posiadającej odpowiednie uprawnienia, przeszkolonej i posiadającej odpowiednie wyposażenie BHP, tzn. rękawice i okulary ochronne, wskazane jest posiadanie kasku ochronnego.
13. Złożone krzesło należy przechowywać w pomieszczeniu przewiewnym i suchym, zabezpieczonym przed wtargnięciem osób postronnych.

Siadanie i wstawanie z krzesła.
Siadanie jest czynnością prostą.
- Należy ustawić się twarzą na wprost krzesła, stopy w odległości od 30 do 40 cm od jego krawędzi .
- stopy skrzyżować, ręce wyciągnąć przed siebie na wysokości barków,
- nogi lekko  ugiąć w  kolanach i ruchem posuwisto –obrotowym w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, jednocześnie obniżając punkt ciężkości ciała, posadowić pośladki na przygotowanym uprzednio siedlisku. Teraz ręce można ułożyć na poręczach.
Wstawanie jest jeszcze łatwiejsze:
Trzeba wszystko wykonać w odwrotnej kolejności niż przy siadaniu.

Producent nie odpowiada za zdarzenia powstałe przy użytkowaniu krzesła  niezgodnie z przedstawiona instrukcją.

Zaleca się zawarcie umowy ubezpieczenia od NW.

Instrukcję opracowano w oparciu o Dyrektywę UE nr UE/KE/RE/PE/KW/UżK/ 0021354/2000

Życzymy zadowolenia z użytkowania naszego produktu



Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 09 Sierpnia 2016, 15:25:29 czas Polski
Jesteś niesamowity Rysiu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 09 Sierpnia 2016, 15:35:16 czas Polski
Nie ma o jak luźne podejście do tematu ;D
Zabrakło oświadczenia,,sąsiad podesłał krzesełko z załącznikiem" :P
Pozdrawiam :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 10 Sierpnia 2016, 19:38:23 czas Polski
Szczepanie, proszę o ocenę :) (w czasie robienia tego 2 razy połamałem jedno dłutko V-kształtne. Było zrobione z blaszki. Kupiłem je z zestawem 10 takich dłut, cały zestaw 20 zł. Jak dobrze, że ów zestaw komuś opchnąłem) :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 10 Sierpnia 2016, 22:51:59 czas Polski
Fajne to, a do czego to?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 10 Sierpnia 2016, 23:06:29 czas Polski
Do zabicia nudy w deszczowy dzień :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: bazyl311 w 18 Sierpnia 2016, 15:28:28 czas Polski
Moja ostatnia praca . Miało być na przybory do szydełkowania , ale teściowa znalazła inne zastosowanie
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: swfr w 18 Sierpnia 2016, 17:41:02 czas Polski
Miska z olchy (olsza czarna). 16,5x8 cm.
Blisko rdzenia widoczne promieniste pęknięcia wypełnione, metodą cykliniarzy podłogowych, pastą kapon+opiłki drewna
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 18 Sierpnia 2016, 18:35:58 czas Polski
Wchodzi człowiek rano do warsztatu a tam zajęte:
Ale widać, że koteł nocą nie próżnował. Trochę wiórów naprodukował. A jak się zmęczył, to się rozłożył i odpoczywał. :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 18 Sierpnia 2016, 22:30:01 czas Polski
Mój też we warsztacie śpi
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 19 Sierpnia 2016, 01:22:33 czas Polski
E tam śpi, u mnie trzy razy się okociły koteły :) A ostatnio jeszcze jedna się okociła, jeszcze nie wiem gdzie, ale już się domyślam... :) Będę nasłuchiwał miałczenia w warsztacie :) .

 - Tapatalk

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 19 Sierpnia 2016, 05:55:07 czas Polski
no to grubo... ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 20 Sierpnia 2016, 20:49:50 czas Polski
A ja ostatnio takie cos popełniłem. Tu juz na balkonie w docelowym miejscu. Zdjecie slabe bo juz ciemno przy montażu było.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 21 Sierpnia 2016, 17:47:34 czas Polski
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160821/9e0282cf6126f08243d04e99cfc045ba.jpg)

Powoli majstruje taki cuś :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 21 Sierpnia 2016, 17:49:50 czas Polski
Sympatyczne to cuś , a gdzie łańcuch ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 21 Sierpnia 2016, 18:38:15 czas Polski
Bedzie :)

I fajne wiaderko do chłodzenia pifffka :)

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lauter w 23 Sierpnia 2016, 09:07:51 czas Polski
Nie wiedziałem gdzie wstawić to pytanie, a bieżące roboty najbardziej mi pasowały. Chodzi mi o zrobienie w warsztacie posadzki na gruncie. Z racji tego, że warsztat (w dawnej oborze) jest dość zimny i wilgotny, postanowiłem ocieplić i zaizolować posadzkę. Niestety starą wylewkę musiałem skuć - sufit mam na wysokości wyciągniętej ręki. Może ktoś tutaj zna się na budowlance i coś doradzi:
1. Jaką powinienem mieć minimalną grubość tej wylewki? Czy ocieplenie 5 cm styropianu i 5 cm wylewki do warsztatu wystarczy? Jaką dać siatkę zbrojeniową?
2. Podkład z suchego betonu - po skuciu posadzki ukazał się piasek. Czy podkład mogę zrobić w ten sposób, że istniejący piasek wymieszam z cementem, zleję wodą i wyrównam?
3. Izolację robić z folii czy papy? Posadzka będzie poniżej poziomu gruntu. No i czy ocieplić widoczny fundament od wewnątrz choćby 1 cm styropianem?
Z góry dzięki za rady. Dla zobrazowania sytuacji zamieszczam zdjęcie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: seba.kl w 23 Sierpnia 2016, 09:21:08 czas Polski
Ja bym zrobił tak
1. Od poziomu 0 minimum 5 a max 8 cm wylewki do tego gotowa siatka zbrojeniowa (raczej ciężkim sprzętem nie będziesz wjeżdżał)
2 2x5 styropian na zakładkę żeby uniknąć mostków cieplnych) folia na spodzie
3 na istniejącym piahu hudziak z betonu b10 żeby wstepnie wyrównać powierzchnię
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lauter w 23 Sierpnia 2016, 13:52:00 czas Polski
Czyli ten chudziak nie musi mieć jakiejś wielkiej grubości? Ma służyć tylko do wyrównania pod styropian, czy musi jeszcze wytrzymać jakieś obciążenia? No i czy 5 cm styropianu nie wystarczy? Bo nie chce mi się tyle piachu wybierać, a sufit mam dość nisko.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 23 Sierpnia 2016, 13:56:51 czas Polski
Wybrać 5cm piachy więcej to tak dużo? Ktoś tu ma leniuszka :)
Rob jak kolega podpowiada, tylko na dobre Ci to wyjdzie i docenisz jak nogi Ci zimą nie będą marzły.

Grubość chudziaka to około z 10cm.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lauter w 23 Sierpnia 2016, 14:11:38 czas Polski
Człowiek skuwa 80 m2 posadzki ręcznie, a tu go od leniuszków wyzywają  ;)
Ale dzięki za rady i motywację. Pewnie zrobię jak mówicie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: seba.kl w 23 Sierpnia 2016, 14:21:52 czas Polski
Możesz zrobić mniej tylko żeby były chociaż 2 warstwy pewnie są styropiany 2 pod Wylewki tak jak przy fadsdzie  i wtedy połóż 3 warstwy będziesz miał 6 cm a unikniesz mostków termicznych.
Ja chudziak u siebie też bede zrobił siatką tak na wszelki wypadek
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: DMariusz w 23 Sierpnia 2016, 14:30:52 czas Polski
Człowiek skuwa 80 m2 posadzki ręcznie, a tu go od leniuszków wyzywają

Sorry, po prostu mi przypomniałeś  nie mogę się nie podzielić z innymi... leniuszkami co to się maszynami posiłkują ;)
http://joemonster.org/filmy/72978 (http://joemonster.org/filmy/72978)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lauter w 23 Sierpnia 2016, 14:47:11 czas Polski
Wymyślili te durackie maszyny, bo siły w ręcach nie mieli!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: swfr w 23 Sierpnia 2016, 15:45:31 czas Polski
Jeśli dajesz siatkę zbrojeniową to wystarczy wylewka 5 cm. Styropianu min. 10 cm (2x5cm)
Siatkę podeprzyj, kup takie plastikowe podkładki, żeby była +/- w połowie grubości betonu.
Folia na chudziaku i na styropianie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 23 Sierpnia 2016, 17:12:49 czas Polski
Zastanów się nad styropianem. Ja jestem po skuciu posadzki w domu.
Będę robił polytech. http://www.akces.info.pl/izolacje-polytech
W skrócie, beton zmieszany z sypkim styropianem. Bierzesz betoniarke, wodę cement politech i gotowe.
Jak wlejesz do taczki całą betoniarkę to jesteś wstanie to sam podnieść. To jest coś takiego jak gazobeton tylko, że wylany.
Wychodzi taniej niż sytropian, cement i piach.
Kolega budowlaniec mi to poleca robił już kilka razy.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 23 Sierpnia 2016, 18:13:17 czas Polski
Pod styropianem daj chudziak. Suchy beton to za mało. Jakiś czas temu skuwalismy u brata posadzkę w piwnicy.  pod posadzka były widoczne kanały wykopane przez kreta.
Skubany podkopal się pod ławami. Pomyśl co by zrobił ze styropianem gbybys go ułożył bezpośrednio na piachu.

Ps. Dajesz przewody elektryczne na ziemii?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: seba.kl w 23 Sierpnia 2016, 18:58:02 czas Polski
Z tymi przewodami też nie bardzo ja w warsztacie bym ich w podłodze nie robił tylko po ścianach
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lauter w 23 Sierpnia 2016, 19:18:57 czas Polski
seba.kl przewody w posadzce kazał mi w ten sposób prowadzić elektryk. Dodatkowo oprócz rury karbowanej planuję jeszcze je czymś zabezpieczyć. Moim zdaniem też lepiej prowadzić w podłodze niż w ścianie, w której teoretycznie będę wiercił otwory pod kołki, na przykład żeby powiesić szafki. Pragmatyczny Przemek a jak ten system polytech wychodzi cenowo? I dlaczego upieracie się przy styropianie akurat 2x5 cm zamiast 10 cm? Na elewację nikt przecież nie daje dwóch warstw styropianu tylko po to, żeby uniknąć mostków termicznych.A może jestem w błędzie?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: peter w 23 Sierpnia 2016, 19:50:15 czas Polski
na elewację daje sie steropian frezowany dlatego wystarczy jedna warstwa, i zasadnicze pytanie czy warsztat będzie ogrzewany ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lauter w 23 Sierpnia 2016, 20:26:29 czas Polski
Będzie ogrzewany. I tu też pojawia się kolejny problem. Warsztat składa się z trzech położonych obok siebie pomieszczeń o łącznej powierzchni około 80 m2 połączonych przejściami o szerokości 90 cm. Komin jest mniej więcej na końcu budynku. Tej zimy mam zamiar wykonać test, czy w nieocieplonym budynku jeden piec typu koza wystarczy. Prowadzenie jakichś rur odpada, bo zwyczajnie mam za nisko położony strop, a przy moim wzroście nietrudno mi będzie poczuć się jak Gustlik w Rudym z Czterech Pancernych  ;). Myslałem o dwóch mniejszych piecach położonych w dwóch przeciwległych końcach warsztatu. Może żeby to zobrazować pokaże rysunek w sketchupie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: seba.kl w 23 Sierpnia 2016, 20:57:25 czas Polski
To dobry elektryk że tak powiem chyba robi same instalacje w domkach.
Prowadzenie w podłodze stosuje się w mieszkaniach, domach czy tam domkach instalację w warsztacie najlepiej jest wykonać sufitem w przeznaczonych do tego kanałach lub korytkach każdy zaraz się spyta dlaczego a sprawa jest prosta teraz w danym obwodzie masz urządzenie które ma powiedzmy 2000W i inne też 2000W i nigdy nie chodzą razem ale za rok lub 2 podepniesz pod to samo gniazdo urządzenie 5kW i będzie chodziło przez jakiś czas dopóki przeciążenie nie spali kabli a uwierz że już kilka razy wymieniałem takie przypadki. Wątpie żebyś robił typowo przemysłową instalacje muszę się przyjrzeć fotce.
Co do zabezpieczenia to po pierwsze kable połóż na chudziaku nie na piachu lub na styropianie i zalej wylewka lub jeżeli masz możliwość założenia rur ale o wiekszej wytrzymałości na zgniatanie jak pamiętam to 720N
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: seba.kl w 23 Sierpnia 2016, 21:11:24 czas Polski
Ile masz punktów na 1 obwodzie i jakim przewodem zrobione ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 23 Sierpnia 2016, 21:12:52 czas Polski
Witam
Zrobiłem okapy nad wejścia do piwniczki pod chatą w górach. Przy okazji sprawdziłem jak się pracuje zagłębiarką. Obcinałem nią brzegi desek , rozcinałem je też do klejenia i obcinałem na wymiar - tak dla wprawy. Po klejeniu  ( klej poliuretanowy Soudal 66A) przepuściłem je przez grubościówkę. Będzie kolejna okazja do wyjazdu w góry aby okapy zamontować  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lauter w 23 Sierpnia 2016, 22:37:48 czas Polski
seba.kl do warsztatu idzie kabel ziemny 5x4mm. Od rozdzielnicy jak dotąd pod tynkiem prowadziłem 2 obwody 230 v po 10 gniazd kablem 3x2,5mm, 2 obwody oświetlenia kablem 3x1,5 mm i jeden obwód 400 v kablem 5x2,5 mm. Wszystko to niestety puściłem pod tynkiem i niewielką część podłogą. Chciałem całą instalację zrobić natynkowo, ale dałem się przekonać, żeby zrobić bardziej estetycznie, no i teraz zaczynam trochę żałować. Trochę mnie zmartwiłeś tym przepalaniem się kabli. Myślałem do tej pory, że odpowiedni wyłącznik nadprądowy może temu zapobiec?
amigorg - zazdroszczę ci, bo też już bym się chciał zająć typowo stolarską robotą. Budowlanka już mi bokiem wychodzi.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: seba.kl w 24 Sierpnia 2016, 00:31:41 czas Polski
Jak masz możliwość to rozdziel po 5 gniazd na obwód
Nie martw się bo to ci bedzie działać tylko ja jestem pod tym względem bardzo przeczulony bo trochę robiłem poprawek a raczej usuwania awarii
Bezpieczniki zabezpieczaja ale co robisz jak ci go wywali idziesz włączysz i dalej ognia a temperatura robi swoje z plastikiem i się niestety izolacja topi powodując w końcu zwarcie ale to temat rzeka
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 24 Sierpnia 2016, 07:56:04 czas Polski
Nie wiedziałem gdzie wstawić to pytanie, a bieżące roboty najbardziej mi pasowały. Chodzi mi o zrobienie w warsztacie posadzki na gruncie. Z racji tego, że warsztat (w dawnej oborze) jest dość zimny i wilgotny, postanowiłem ocieplić i zaizolować posadzkę. Niestety starą wylewkę musiałem skuć - sufit mam na wysokości wyciągniętej ręki. Może ktoś tutaj zna się na budowlance i coś doradzi:
1. Jaką powinienem mieć minimalną grubość tej wylewki? Czy ocieplenie 5 cm styropianu i 5 cm wylewki do warsztatu wystarczy? Jaką dać siatkę zbrojeniową?
2. Podkład z suchego betonu - po skuciu posadzki ukazał się piasek. Czy podkład mogę zrobić w ten sposób, że istniejący piasek wymieszam z cementem, zleję wodą i wyrównam?
3. Izolację robić z folii czy papy? Posadzka będzie poniżej poziomu gruntu. No i czy ocieplić widoczny fundament od wewnątrz choćby 1 cm styropianem?
Z góry dzięki za rady. Dla zobrazowania sytuacji zamieszczam zdjęcie.

Oprócz tego co koledzy doradzili (chudziak, folia/papa, izolacja 10 cm) pamiętaj o dylatacji obwodowej, bez niej wylewka popęka i użycie najlepszych materiałów/betonu pójdzie w las.
Możesz użyć do tego styropianu o grubości 1 cm pociętego w pasy na wysokość wylewki lub dedykowanej pianki.
Co do folii najlepiej jak nie będzie to najtańsza ponieważ może pochodzić z recyklingu i częściowo zawierać "biofolię" ulegającą rozkładowi która po kilkunastu latach "zniknie".
Jeśli miałbym możliwość zamawiałbym gotową półsuchą mieszankę w betoniarni, masz pewność co do jakości i oszczędza mnóstwo czasu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 24 Sierpnia 2016, 09:19:34 czas Polski
Co do ceny pokytechu ja na 30 m2 wylewki 10 cm potrzebuje materiału za 1000 zl
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mk_kosa w 24 Sierpnia 2016, 11:08:41 czas Polski
(...) Warsztat składa się z trzech położonych obok siebie pomieszczeń (...)

...a to w środku to pomieszczenie "gospodarcze-socjalne" ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lauter w 24 Sierpnia 2016, 11:10:46 czas Polski
Jak zwał tak zwał. Może być nawet sala bilardowa ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lauter w 24 Sierpnia 2016, 17:40:13 czas Polski
Pragmatyczny Przemek -  za taką cenę nie zostanę fanem innowacyjnych technologii.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mk_kosa w 25 Sierpnia 2016, 08:01:04 czas Polski
Jak zwał tak zwał. Może być nawet sala bilardowa

bardziej idze o funkcję: czy projektant umyślnie umiejscowił pomieszczenie "czyste" pomiędzy dwoma "brudnymi"? Ma to jakiś głębszy sens? Dodatkowo nie ma ono wejścia z zewnątrz, więc każdy początek dnia pracy też wiąże się z przejściem najpierw przez "brudne" pomieszczenie;

w tym sensie pytałem, bo proponowany na szkicu układ nie wydaje mi się logiczny; chyba że są ku temu pewne (o których nie wiem) uwarunkowania - co oczywiście jest możliwe...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lauter w 25 Sierpnia 2016, 10:25:19 czas Polski
Układ taki zastałem po kupnie domu. Jest to budynek z lat 50-tych, który służył za stajnie, letnią kuchnię i składzik na narzędzia. Niestety wszystkie ściany są tu nośne i posadowione na własnym fundamencie, więc burzenie ich nie wchodzi w grę lub powiedzmy szczerze - przekracza moje możliwości. Z budynku na zewnątrz prowadziły aż 4 wyjścia. Wydało mi się to kiepskim pomysłem, więc zostawiłem tylko 2, jedno o sszerokości 110 cm a drugie szersze 140 cm. A przeznaczenie pomieszczeń zapewne wyjdzie w trakcie użytkowania. Pokazałem tylko pewien pomysł w sketchupie. Nie wiem, czy będą tam ostatecznie półki, stała tokarka, czy zrobię pomieszczenie do malowania. Na wszelki wypadek każde z pomieszczeń wyposażam w jak największą ilość gniazd i jak najlepsze oświetlenie. Walczę z tym remontem od wiosny, niestety wszystko robię sam, więc trochę to trwa. W trakcie przychodzą mi do głowy nowe pomysły i zmienia się koncepcja - ale jak to mówią u mnie w pracy: "częsta zmiana decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia" :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 25 Sierpnia 2016, 19:12:57 czas Polski
Ponieważ czeka kilka projektów, przywiozłem z tartaku tarcicę bukową 50 mm i dębową 25 mm. Odciąłem brzegi z 15 mb tarcicy bukowej 50 mm pilarką ręczną 1300 W i zagłębiarką z szyną z 15 mb tarcicy dębowej 25 mm.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Sebastian.P w 28 Sierpnia 2016, 20:41:29 czas Polski
I nastała jasność w ciemnej jak..... piwnicy 8)
https://drive.google.com/open?id=0B1Tc8RWArJ67QjUxdGdaYmVWM0k
https://drive.google.com/open?id=0B1Tc8RWArJ67blNvazdzb0g1T3M

https://drive.google.com/open?id=0B1Tc8RWArJ67ZFFoNlZWRlpzQjg
Jeszcze jedna taka i bd w pełni zadowolony:)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 28 Sierpnia 2016, 21:43:04 czas Polski
Dobre światło to podstawa. Choć i tak nie ma to jak duże okno.

W końcu dokończyłem ławkę dla sąsiadki. Taka prosta a parę niedziel przy niej dłubałem... Wszystko na wpustach i kleju.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/163970282/original.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Sebastian.P w 28 Sierpnia 2016, 22:13:44 czas Polski
Dobra robota. Dobrze się prezentuje.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 28 Sierpnia 2016, 22:30:10 czas Polski
Dzięki :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 28 Sierpnia 2016, 23:18:20 czas Polski
Muszę zrobić podobną ławkę, ale ze skrzynią na poduchy.
Jak zrobiłeś to odgięcie na plecy ?
Z jednego kawałka, czy kleiłeś ?
Jaki kąt ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 29 Sierpnia 2016, 08:58:58 czas Polski
Dwie kantówki na łącze widlicowe 15 stopni. Miałem jeszcze wzmocnić kołkiem, ale po sklejeniu stwierdziłem że nie warto.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jara w 29 Sierpnia 2016, 09:32:23 czas Polski
Sebastian.P Ciekawe rozwiązanie-uchwyt wiertarski zamontowany na stałe do statywu (chyba) WOLFCRAFT-nie trzeba za każdym razem montować wiertarki w uchwycie. Masz może link do tego kompletu z uchwytem?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 29 Sierpnia 2016, 10:14:35 czas Polski
Fajny patent :)

Będę niedługo potrzebować czegoś podobnego bo niestety wiertarka stołowa nie podejdę :(

Chiciaz nie wiem czy nie dorobię nowej stopy i kolumny do mojej dedry na ta okazje bo jednak kilkadziesiąt otworów w stali 6mm z reki będzie słabym pomysłem.

Wiec kawałek rury i nowa podstawa (bo oryginalna na stałe zamontowana pod blatem wiec nie bede demontować) i myśle ze będzie ok :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Sebastian.P w 29 Sierpnia 2016, 12:19:01 czas Polski
Co tego stojaka, to mój to nie wolfcraft tylko jakiś zamiennik, wylicytowałem go kiedyś za 20 dychy, jutro sprawdzę co to za firma jakby był ktoś zainteresowany. Co do samego używania, to ze  zwyczajną wkrętarką nie jest dobrze, trzeba go mocno cisnąć przez te sprężyny, nawet przy pracy mniejszymi wiertłami. Przy pracy odczuwalna jest strata mocy w stosunku do wiercenia z ręki, słabo przenosi moc wkrętarki. Jeżeli chodzi o moją opinię to drugi raz bym nie kupił.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Sebastian.P w 30 Sierpnia 2016, 21:48:13 czas Polski
Dzisiaj zacząłem pracę nad takim oto młotkiem ze sklejki.
https://drive.google.com/open?id=0B1Tc8RWArJ67Nk5QdElZTTdoNEk
Przy okazji 1 test szlifierki z ostatniego rzutu z Lidla. Samo szlifowanie całkiem okej, ściski mocujące ja do stołu trzymają ją stabilnie, nic się nie rusza w czasie pracy. Jeżeli chodzi o wady to jest bardzo głośna( tutaj nauszniki rozwiązują sprawę). Druga wada to zbiór wiórów do fabrycznego pojemniczka, nie wiem czy trafia do niego 5% urobku. Widać to dokładnie na zdjęciu. Co do pracy z odkurzaczem to się nie wypowiem ponieważ jeszcze nie posiadam. Ogólnie jak za tą cenę po pierwszym użytkowaniu, uważam że warto.

Tutaj też nasuwa mi się pytanie, czym zabezpieczyć sklejkę przed wilgocią? Mam w piwnicy dość wilgotno i na sklejce pomalowanej np. Vidaronem pojawia mi się pleśń, a nie dzieje się to na drewnie pomalowanym tym samym środkiem.
Macie na to jakieś skuteczne rozwiązanie?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Sebastian.P w 31 Sierpnia 2016, 21:43:12 czas Polski
Dzisiaj zaokrąglanie krawędzi i dalsze szlifowanie młoteczka.
https://drive.google.com/open?id=0B1Tc8RWArJ67SlBvb3NsdXFyZ2c
https://drive.google.com/open?id=0B1Tc8RWArJ67UVp4LVllNDh0WDg
https://drive.google.com/open?id=0B1Tc8RWArJ67eWllWEdXMUsxTU0
Jeszcze jedno popołudnie na szlifowanie i będzie jak dla mnie idealnie:)

Jeszcze wracając do wcześniejszego pytania, szukałem nazwy producenta na tym moim stojaku i nie ma jej tam nigdzie wytłoczonej. Wiem jedno, Wolfcraft to napewno nie jest, bo na nich logo jest dość spore i dobrze widoczne, z tego co widać na zdjęciach z neta.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: demolkaa w 31 Sierpnia 2016, 22:48:49 czas Polski
Dzisiaj zaokrąglanie krawędzi i dalsze szlifowanie młoteczka.
Na twoim miejscu wywierciłbym ze dwa otwory na wylot w tym młotku i wbił na kleju kołki. Bo bez nich podczas uderzania sklejka się rozklei.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 03 Września 2016, 19:29:28 czas Polski
Witam
Dzisiaj piłowanie i struganie, przygotowywanie desek świerkowych, sosnowych, dębowych i bukowych do dalszych prac. W ruchu była pilarka, wyrówniarka i grubościówka. Cyklon odciągnął 280 litrów wiórów - jesień będzie pracowita.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 10 Września 2016, 09:55:51 czas Polski
Państwo stolarze

Mam pytanko,

Jak byście przymocowali elementy poziome konstrukcji do nóg regału na książki?

Kołki?
Co którąś półkę długi konfirmat?
Maskowany wkręt?

Czy półki do tych elementów przytwierdzać czy po prostu kłaść i tyle?

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 10 Września 2016, 10:15:49 czas Polski
Jeżeli odległości między półkami mają być stałe , to pozacinałbym słupy i wepchnął poprzeczki na klei.
Półki luźne. Książki bywają ciężkie. Brałeś pod uwagę to ,że półki mogą się ugiąć ? Te 128 cm to może być zbyt duży rozstaw.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 10 Września 2016, 10:20:53 czas Polski
Trochę dużo przy tym zabawy a elementy poziome mam już docięte...    :(
Niestety nie posiadam domina bo pewnie zrobiłbym na domino :(
   
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 10 Września 2016, 10:35:38 czas Polski
Zrob na kolki 10tki. Szybko i tanio. A to drugie przy tej realizacji jest wazne ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 10 Września 2016, 13:56:04 czas Polski
Dzis postanowilem pocwiczyc sobie dlutowanie wpustow i takich tam. Jedyne co teraz mam to sosna. Moje pytanie do fachowcow. Jak w tak miekkim drewnie zachowac czystosc ciecia ? Czy dluta mam tepe czy po prostu miekkie tak ma ? I drugie to, ze przy biciu dluta po dlugisci wlokna zaglebienie nieznacznie rozchodzi mi sie.
Podpowiedzcie cos.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160910/b1b0c9287381c4ddc8cddd2b68fd0ad3.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160910/dc9d1ce585249f8285b88c884e6d44cb.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 10 Września 2016, 15:21:49 czas Polski
Mnie wychodzą wpusty podobnie , ale tym się nie przejmuję. Element z czopem i tak to zakryje , trzeba tylko wyczyścić dłutem krawędź wpustu. Warunek ,czop musi być zrobiony "czysto".
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 10 Września 2016, 16:06:14 czas Polski
No to mnie troche uspokoiles. Wracam dalej do roboty.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 10 Września 2016, 16:33:25 czas Polski
Piotrze masz tępe dłuto ,na zdjęciu widać pomiażdżone włókna ,
poza tym to kwestia wprawy  :)   
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 10 Września 2016, 16:36:47 czas Polski
Wprawy wlasnie staram sie nabierac w kazdej wolnej chwili.
No nic. Podostrze jeszcze dluta choc jak widac ostrzenie to nie tak oczywista sprawa ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 10 Września 2016, 16:43:48 czas Polski
Piotr wykonaj podstawowy test ostrości dłuta ,
i sprawdź czy goli włosy na przedramieniu , może być w miejscu gdzie nosisz zegarek :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 10 Września 2016, 16:58:52 czas Polski
Prawdziwy stolarz goli sie dlutem ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 10 Września 2016, 17:07:06 czas Polski
A jak zgolisz to przyślij zdjęcie żebyśmy ocenili czy jest ok ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 10 Września 2016, 17:24:50 czas Polski
Faktycznie jest tak tępe, że nawet szybciej broda rośnie ;D
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160910/637d8550ecd9b022fdafba34ea6f52ed.jpg)

Ale dobra. Koniec OT ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 10 Września 2016, 17:57:50 czas Polski
Piotrze masz tępe dłuto ,na zdjęciu widać pomiażdżone włókna ,
To nie koniecznie musi być wina tępego dłuta, tak się dzieje też jak przed krawędzią wpustu za bardzo wychyla się dłuto do tyłu.
Lepiej skończyć wybieranie milimetr lub półtora przed linią wpustu i delikatnie wycinać drewno nie miażdżąc go. Przy obu krótszych krawędziach wpustu unikam ostrego odchylania dłuta.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 10 Września 2016, 20:08:37 czas Polski
Piotr bo młotkiem musisz dobić ;) :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 13 Września 2016, 12:12:42 czas Polski
Piotr wykonaj podstawowy test ostrości dłuta ,
i sprawdź czy goli włosy na przedramieniu , może być w miejscu gdzie nosisz zegarek :)
Test podstawowy zaliczony ;)
Miales racje. Doostrzylem jeszcze i nie mam juz efektu o ktorym pisalem.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160913/ae6b166de3aa92af516b0dae870883a1.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 13 Września 2016, 12:58:46 czas Polski
uważajcie bo potem grzywkę na zegarek będziesz zaczesywał
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 13 Września 2016, 16:52:09 czas Polski
Sony SW2 :)
Też mam :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 13 Września 2016, 17:13:00 czas Polski
To się nie chwal.
...wystarczy, że ja to zrobiłem ;)

Porządne naostrzenie: +90 do przyjemności pracy. Ale co ja Wam to będę gadał jak wiecie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 13 Września 2016, 18:51:47 czas Polski
Mały offtop. Sprawdza Ci się Piotr smartwatch na codzień?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 13 Września 2016, 19:13:37 czas Polski
Jest to dla mnie jeden z genialniejszych gadzetow jakie mam.
Juz nigdy nie przegapisz telefonu. Nie musisz wyciagac fona zeby odczytac smsa. Stojac np. na drabinie wiesz czy temat pilny i musisz odebrac czy moze chwile poczekac. I takie tam.
WOW Dżon !


A dodać też muszę, że i Krzysiek miał racje. Brzeg troche niszczyłem robiąc dźwignie i z tego zdaję sobie sprawe.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 13 Września 2016, 19:22:05 czas Polski
Dlugo go masz? Jak jest z wytrzymałością, bo tego się głównie obawiam. I druga sprawa, jak to jest, gdy np. tniesz coś na pile i nagle Ci zegarek "zadzwoni". Nie jest to zaskakujące? Bo normalny zegarek raczej nie zaskakuje, na godzinę patrzysz kiedy Ci pasuje ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 13 Września 2016, 19:29:18 czas Polski
Dlugo. Generalnie to SW2 odką wszedł na rynek ale to już drugi egzemplarz bo pierwszy zgubiłemWiem o co pytasz i też sie tego obawiałem ale absolutnie nie ma jakichkolwiek niekontrolowanych ruchów.
Problem jest tylko jak zapomnisz zegarka to co chwilę zerka się na telefon czy ktoś nie dzwonił ;D Taka choroba naszych czasów ze zdwojoną siła się uaktywnia.
Fajne jeszcze to, że odkladasz do ładowania telefon i działasz dalej.

Ps. Tylko jakbyś kupował to nie bierz z silikonowym paskiem. Pierszy taki miałem i nigdy więcej.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: pgrzegorz w 14 Września 2016, 21:37:32 czas Polski
A ja sobie zrobiłem znacznik do trasowania z recyklingu, stary nóż  od stanleya i oprawa bukowa. Bardzo ostry i poręczny. (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/6371cd7c4795deb15e7b23cfcd20ca68.jpg)(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/0219ee50ba8f5d41e55845f34cada672.jpg)(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160914/836a045a1983797ef7615389b57e6c8e.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 14 Września 2016, 21:43:25 czas Polski
A co on taki wyszczerbiony, jak spod Grunwaldu? ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 14 Września 2016, 21:45:57 czas Polski


Ps. Tylko jakbyś kupował to nie bierz z silikonowym paskiem. Pierszy taki miałem i nigdy więcej.

Podpisuję się pod wszystkim osobiście SW2 oprócz tego paska :)
Dodam, że można folię na wyświetlacz kupić i przedłużyć jego żywność.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: pgrzegorz w 14 Września 2016, 22:12:09 czas Polski
No bo to wkońcu z recyklingu. Wyszczerbił się  w strugu to dostał nowe życie, w końcu to z mojego pierwszego struga i ma już parę latek.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: RafałW87 w 17 Września 2016, 00:49:59 czas Polski
Witam,
kolega z pracy robi ogrodzenie i ma dylemat. Nie wie czy sztachety przykręcać jedną czy dwoma śrubami. Boi się, że po przykręceniu jedną śrubą sztachety będą się wyginać. Sztachety są dębowe sezonowane 17 lat :) szer. 90mm gr. 23mm wys. chyba 1200mm. Kręcić ma śrubami zamkowymi fi 6mm do poprzeczek stalowych o profilu zamkniętym gr. ścianki podobno 3mm. Długość przęseł 2,3m rozdzielone słupkami stalowymi. Sztachety narazie pomalował dwa razy impregnatem i na to ma dawać lakierobejce Sadolin.
Za wszelkie porady z góry dziękuje.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 17 Września 2016, 03:43:59 czas Polski
Dwiema...
Reszta jutro ...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 17 Września 2016, 06:58:05 czas Polski
Śruby dwie.
Lakierobejcę na płot odradzam.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: RafałW87 w 17 Września 2016, 07:43:35 czas Polski
To co polecacie zamiast lakierobejcy? Ja mu mówiłem żeby pomalował lakierem jachtowym :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 17 Września 2016, 08:30:16 czas Polski
A może jedną śrubą i lewą stroną sztachety do profilu?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 17 Września 2016, 08:40:11 czas Polski
A może jedną śrubą i lewą stroną sztachety do profilu?

Tak i tylko  tak - to jest właściwa podpowiedź .
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jara w 17 Września 2016, 13:03:01 czas Polski
Mam krótkie pytanie robię właśnie walizkę do wkrętarki, ładowarki, baterii makita ze sklejki 10mm - czym wypełnić przestrzenie między wkrętarką a ładowarką... ? nie którzy wypełniają pianką ale ja nawet nie wiem skąd kupić taki kawałek.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jara w 17 Września 2016, 14:18:10 czas Polski
Do tej walizki potrzebuję wypełnienie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 17 Września 2016, 14:26:15 czas Polski
To czego szukasz nazywa sie pianka techniczna.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 17 Września 2016, 19:10:56 czas Polski
Zrób szalunek i wypełnij pianką ,montażową  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jara w 17 Września 2016, 19:37:57 czas Polski
Pianka montażowa nie zły pomysł -tani :-) bo te pianki techniczne strasznie drogie. Pewnie zrobię przegrody ze sklejki okleję klejem kontaktowym jakimś materiałem i tyle, wyjdzie najtaniej-z tą pianką techniczną to taniej było by kupić walizkę makity.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 17 Września 2016, 20:09:44 czas Polski
luknij na wkłady do makpaka http://allegro.pl/makita-wklad-wytloczka-do-walizki-makpac-wszystkie-i6490422716.html (http://allegro.pl/makita-wklad-wytloczka-do-walizki-makpac-wszystkie-i6490422716.html)
30 zł  albo podejdź do tapicera i tam popytaj o kawałek twardej gąbki.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 17 Września 2016, 20:19:28 czas Polski
Gąbka od tapicera, to chyba najtańszy, a zarazem najlepszy pomysł. Zawsze mają odpady.
Jak ją pozyskasz, to zrób przegrody ze sklejki i oklej.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: pgrzegorz w 18 Września 2016, 12:37:55 czas Polski
Mam kawałki takiej gąbki, zostało mi po wypełnianiu bagażnika w aucie jak zamontiwałem gaz i butla była wyżej jak podłoga i musiałem czymś uzupełnić. Napisz na pv to się ugadamy.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: RafałW87 w 23 Września 2016, 23:26:36 czas Polski
Nawiązując do mojego wcześniejszego posta:
Witam,
kolega z pracy robi ogrodzenie i ma dylemat. Nie wie czy sztachety przykręcać jedną czy dwoma śrubami. Boi się, że po przykręceniu jedną śrubą sztachety będą się wyginać. Sztachety są dębowe sezonowane 17 lat :) szer. 90mm gr. 23mm wys. chyba 1200mm. Kręcić ma śrubami zamkowymi fi 6mm do poprzeczek stalowych o profilu zamkniętym gr. ścianki podobno 3mm. Długość przęseł 2,3m rozdzielone słupkami stalowymi. Sztachety narazie pomalował dwa razy impregnatem i na to ma dawać lakierobejce Sadolin.
Za wszelkie porady z góry dziękuje.

mam pytanie czy ktoś zna, używał i jakie są wasze opinie na temat lazury Syntilor Xylodhone® HP.
Czy nadaje się do wyżej wymienionego celu. Jak Wy proponujecie zabezpieczyć takie dębowe sztachety?

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 24 Września 2016, 00:03:08 czas Polski
już chyba na to pytanie odpowiadałem .... :P


nie znam tej lazury, więc na jej temat się nie wypowiem.

z lazur, to mogę remmersa polecić - malowałem kilka razy
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: RafałW87 w 24 Września 2016, 00:20:05 czas Polski
Tak wiem, i jestem Ci dozgonnie  wdzięczny :)
Jednak kumpel cały czas w pracy męczy mnie aby mu doradzić co będzie najlepsze na wykończenie :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 24 Września 2016, 09:49:13 czas Polski
Będzie dobra. stosuj.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 24 Września 2016, 19:35:58 czas Polski
Dziś postanowiłem sobie poćwiczyć jaskółki. Trochę mnie Drema na to nakręciła a trochę jeden projekt który mam w głowie.
Naciąłem pierwszy ząb i patrzałem dobre 5 minut jak szpak w pięć złotych i zastanawiałem się co mi tu nie pasuje ;D
No ale nic. Kawałek odcięty i na nowo. Pomijając babola nie spodobało mi się rozmieszczenie. Długo miałem zagadkę jak równo odmierzyć a nie chciałem zaglądać do filmików tylko samemu zrozumieć. Dobre 40 minut rozrysowywania na wszelkie sposoby a okazało sie to tak banalnie proste. Poraz drugi w przeciągu godziny się śmiałem sam z siebie ;D ;D
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160924/61829b693609a54fdb0414b32d6692ca.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 24 Września 2016, 20:04:09 czas Polski
 :o

Jak z tą prostą - kierunek dobry tylko zwrot przeciwny ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 24 Września 2016, 20:05:04 czas Polski
Też tak kiedyś zrobiłem. ;D
Witaj w klubie. ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 24 Września 2016, 20:16:24 czas Polski
Babol numer 3. Jako, że grzbietnice mam z OBI postanowiłem jak Sellers ;) wydziubać wszystko dłutami. Namachałem się z jednej strony i wyszło (według mnie) bajka. A że ręcę trochę bolały to wpadłem na genialny pomysł nacięcia tą super piła około 2mm przed linią i potem wyrównać dłutem. Ja i te genialne pomysły... Zamiast wyrównac zaczęło mi się łupać w gniezdzie. Co dłutko wbijałem to odchodził kawał zgodnie z włóknami ;) A wydawało się to takie proste. Ehhh
Nadmienić muszę, że działam bez żadnych Baronów i bez dobrej grzbietnicy ale się zawziąłem. Żeby nie dzisiejszy montaż u klienta to pewnie bym to zrobił ale już padam. Jutro walczymy dalej i znów od zera. Jeszcze kawałek materiału na zmarnowanie jest ;)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160924/e667e5c78d58aaf0f8bd6c764ccb503b.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Łukasz G. w 24 Września 2016, 21:28:17 czas Polski
Kurde - Specu - lubię Cię jeszcze bardziej ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 24 Września 2016, 21:37:20 czas Polski
A ja Ciebie cały czas tak samo ;D
Trzeba by kiedyś Poznań powtórzyć bo po dzisiejszym dniu stwierdzam jeszcze bardziej, że przydałby się jakiś mistrz u boku by niektórych błedów uniknąć. Chociaż z drugie strony moja filozofia to "jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz" ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Łukasz G. w 24 Września 2016, 21:55:17 czas Polski
Twoja filozofia jest całkiem słuszna. Inaczej chyba nie da rady. Niech moc będzie z Tobą...jesteś na dobrej drodze do pełnego oświecenia ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 24 Września 2016, 21:56:49 czas Polski
Oj kochane wy mordki moje pijane ;)
Nie jest to lat we nawet z baronem a co dopiero bez...
Spec pomóc Ci?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 24 Września 2016, 21:59:35 czas Polski
jesteś na dobrej drodze do pełnego oświecenia ;D

Ale nie będę się musiał do Tybetu przeprowadzać ???
;D
Kozio. Ty już miałeś swoje 5 minut w TV ;) Teraz ja ćwicze aż będę godzien pomarańczowego wdzianka ;D

Ps. Nawet mnisi zbają Bluma ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 24 Września 2016, 22:02:43 czas Polski
Chodziło mi o to żeby się piwa napić ale jak nie to nie...
Zamknij się gdzieś sam i ćwicz sobie...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 24 Września 2016, 22:07:01 czas Polski
Kozio "plis dont goł".
A mi chodziło by się czegoś nauczyć. Ale skoro nalegasz...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 24 Września 2016, 22:14:06 czas Polski
Teraz to już po piwie...
Baw się ogonem teraz...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 24 Września 2016, 22:24:10 czas Polski
Trzeba by kiedyś Poznań powtórzyć
A ja właśnie jestem w Poznaniu i piję piwo na rynku :)
Jutro grają dwie najlepsze drużyny w Polsce więc się wybrałem.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 25 Września 2016, 20:14:31 czas Polski
W tartaku nie mogą mi zrealizować zlecenia bo zarobieni są, więc dzisiaj głównie ostrzyłem noże w strugach i olejowałem schodki dla teściowej bo ma wysoko wejście na strych, a że przy drzwiach i musiały być wąskie to zrobiłem dwubiegowe. Może nie spadnie. Na pewno lepiej niż wchodzić po taborecie jak robią teraz ;)

(http://www.pbase.com/hfoto/image/164157287/original.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: velsyster w 25 Września 2016, 21:30:38 czas Polski
Brawo Henry!
Ladnie to wyglada.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 26 Września 2016, 06:11:04 czas Polski
Fakt efektowne są. A nie gibają się na boki?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 26 Września 2016, 06:24:31 czas Polski


schodki dla teściowej



A nie gibają się na boki?

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 26 Września 2016, 09:06:57 czas Polski
Fakt efektowne są. A nie gibają się na boki?

Środkowy schodek jest na dużych wpustach - ciasno spasowany i sklejony dąb - nie ma prawa drgnąć :) Myślałem o trójkątach pod schodkami, ale stwierdziłem że przy okazyjnym używaniu nie powinno być potrzeby - za rok zrobię inspekcję i jak będzie potrzeba to dodam.
Jakby były częściej używane to bym dał z tyłu ściankę z deski.

Teściową mam spoko. Jakbym robił dla teścia to co innego... jeszcze bym podpiłował... ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 28 Września 2016, 16:17:34 czas Polski
Zrobiłem sobie dziś nowego Barona do jaskółek.
Drewno to orzech i dossier.
Dossier ma grubość 6mm.
Od spodu papier ścierny p240
Łączone na wkręty bo nie mogłem się doczekać aż się sklei ;)
Już na tą chwilę jest super ale czekam na większe magnesy jeszcze.
Przydałaby się teraz lepsza piła ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 29 Września 2016, 10:02:07 czas Polski
No i rano Baron poszedł w ruch a wraz z nim dłuta ;D ale zabawa...  lepsze niż szukanie otwartego baru w Karpaczu po 22:00

Dziś po raz pierwszy zajmę się półkrytymi wczepami na jaskolczy ogon.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 29 Września 2016, 10:19:34 czas Polski
No proszę... jak prawdziwy stolarz ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 29 Września 2016, 10:54:07 czas Polski
Hmm, czy aby na pewno :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 29 Września 2016, 11:30:05 czas Polski
Nie ma wkrętów - to chyba można tak powiedzieć ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 29 Września 2016, 11:50:11 czas Polski
No proszę... jak prawdziwy stolarz :) 
Hmm, czy aby na pewno :) 
Śrubokrętem tego nie wygrzebał :P ;D
No to prawie stolarz-ale czy jak ktoś podłączy dwa kabeki,to elektryk ???
Jedno wiem na pewno Stolarz-hobbista przez duże ,,SH'' :)

B R A W O  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 29 Września 2016, 12:08:35 czas Polski
@Kozio - przy wybieraniu gniazd podłóż listewkę o grubości dna, wyjdzie równo. Patrz zdjęcie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 29 Września 2016, 12:36:44 czas Polski
Śrubokrętem tego nie wygrzebał
trochę wygrzebał... ;) okazało się że jedno gniazdo zrobiłem tak wąskie że niestety dłuto się nie mieściło . Znalazłem więc stary śrubokręt, naostrzylem i wybrałem urobek  ;D  teraz po zrobieniu tego połączenia które się klei jestem mądrzejszy o wiele... 

Sex w filmach porno uczy tak jak filmy o jaskółkach na YT ale to pierwsza dziewczyna robi z Ciebie mężczyznę tak jak pierwsze dłutowanie jaskółczych robi z Ciebie stolarza...

Tak czy inaczej rozdziewiczyłem dwie deski ;)

Potem wrzucę foto bo teraz jestem już w sadzie.

Dzięki Rysiu za podpowiedź ale już po ptokach  ;) następnym razem...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Łukasz G. w 29 Września 2016, 16:46:33 czas Polski
Cytuj
Sex w filmach porno uczy tak jak filmy o jaskółkach na YT ale to pierwsza dziewczyna robi z Ciebie mężczyznę tak jak pierwsze dłutowanie jaskółczych robi z Ciebie stolarza...
- przytaknę ja...ja...JA...JA !!!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 29 Września 2016, 16:52:11 czas Polski
A znasz to?

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Łukasz G. w 29 Września 2016, 17:46:21 czas Polski
Nein...nein...nein. Ale jak się Knapik odezwał to nie wiedziałem co się dzieje. Jakoś nie mogłem głosu do twarzy przylepić.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 29 Września 2016, 19:25:31 czas Polski
Wyszło całkiem ok. Szpary się znalazły ale całość mnie ucieszyła. Liczę na krytykę ale konstruktywną żeby mnie nie zniechęcić.
Rysiek dzięki chłopie bo tylko Ty rzuciłem się na pomoc z podpowiedzią przez co okazało się że reszta to amatorzy ;)

Poniżej zdjęcie - gra skojarzeń. Oruchomcie wyobraźnię, mi pasuje do niego imię Zdzisławo ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 29 Września 2016, 19:29:13 czas Polski
Ty dziadu ! Motywujesz tylko żebym i ja się wreszcie za jaskóły wziął bo nie może być, że Ty będziesz potrafił a ja nie ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Łukasz G. w 29 Września 2016, 19:44:21 czas Polski
Kozio - babolu jeden - jest ładnie ale bez sensu. To połączenie ma przeciwdziałać siłom rozciągającym. I po to je wymyślono. Teraz to wygląda jak wczep palcowy i niczemu nie przeciwdziała. Już na etapie wycinania wczepin pojechałeś nie w tę stronę. Przyjrzyj się jeszcze raz - inteligentna z Ciebie bestia więc skumasz w lot.
(http://imageshack.com/a/img921/8714/hmFceC.jpg)
Innego zdjęcia akurat nie mam a nie chcę wklejać z netu bo prawa autorskie itp.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Łukasz G. w 29 Września 2016, 19:46:34 czas Polski
Acha - a co do jabłka - mi pasuj Gozno :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 29 Września 2016, 19:54:09 czas Polski




Poniżej zdjęcie - gra skojarzeń. Oruchomcie wyobraźnię

A mnie tak się skojarzyło. Nie pytajcie dlaczego. Tak po prostu ;D
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160929/9f65763560cef8f04bed08a4a2beec0d.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 29 Września 2016, 19:59:21 czas Polski
teraz po zrobieniu tego połączenia...    ...jestem mądrzejszy o wiele... 
O wiele więcej się okazuje...
Już na etapie wycinania wczepin pojechałeś nie w tę stronę.
O to...
Ty dziadu
Wypowiedź niekonstruktywna i bez sensu... ;)
Bardziej by pasowało chamie  lub wieśniaku ;D

Teraz z każdym dniem będę rósł w siłę a mój baron poczuje co to pocieranie zimnym ostrzem mojej marketowej broni japońskiej..
Buahahahahahaha
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 29 Września 2016, 20:07:40 czas Polski
Teraz z każdym dniem będę rósł w siłę a mój baron poczuje co to pocieranie zimnym ostrzem mojej marketowej broni japońskiej..
Zaleciało erotyką. Wręcz pornografią. ;D ;D ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 29 Września 2016, 21:05:40 czas Polski

Kozio - usuń zdjęcia twojej pracy , bo wprowadzą w błąd mniej  wtajemniczonych od Ciebie .
No i jako zadanie domowe zrób model poprawny. Na pewno dasz radę  :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 29 Września 2016, 21:10:34 czas Polski
Kozio - usuń zdjęcia twojej pracy , bo wprowadzą w błąd mniej  wtajemniczonych od Ciebie .
Głupi nie zauważy a mądry nie powie...

Oczywiście obiecuję poprawę i dzieki za podpowiedzi.
To wiele dla mnie znaczy bo chcę się tego nauczyć.
Nie jest to dla mnie proste i widzę dużo błędów ale przynosi mi to przyjemność jak każda ręczna robota...
Niestety nie wiem jak usunąć wpis ze zdjęciem i najchętniej schowałbym się gdzieś po tym wstydliwym dla mnie wyczynie...


Zgłoszone do moderatora z prośbą usunięcia tamtego wpisu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 29 Września 2016, 21:32:47 czas Polski
Zabrałem się w końcu za drewnianą sofę ze skrzynią pod tyłkiem.
Narazie efekt pierwszego, no drugiego dnia pracy, w pierwszy dzień zrobiłem klejonki na boki.
Materiał jest i to suchy jutro można strugać dalej.

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 29 Września 2016, 21:48:48 czas Polski
Wygląda trochę jak mebel do przedszkola. bardzo fajnie się zapowiada i odwraca uwagę od mojego dzisiejszego babola...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 29 Września 2016, 23:00:31 czas Polski
A widzisz Kozio ,sugerowałem że jest coś nie tak :)
nie słuchałeś














Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 30 Września 2016, 06:17:37 czas Polski
bardzo fajnie się zapowiada i odwraca uwagę od mojego dzisiejszego babola...
Nawet dymisja całego obecnego rządu nie odwróci uwagi. ;D ;D ;D ;D ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 30 Września 2016, 06:38:07 czas Polski
,sugerowałem że jest coś nie tak
Szkoda tylko że nie powiedziałeś co, ale znalazł się taki co powiedział... Dzięki Łukasz - jesteś moim bohaterem.
I tak to człowiek z wiekiem staje się mądrzejszy.
W najbliższym czasie będzie poprawka.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Berbelek w 30 Września 2016, 08:06:35 czas Polski
Po pierwsze - deska "rozdziewiczona", po drugie - wprawy przybyło, po trzecie motywacja na kolejną próbę jest, podejrzewam że większa. Także: Kozio - brawo Ty :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 30 Września 2016, 08:09:59 czas Polski
podejrzewam że większa
Gdyby nie sprawy stricte urzędowe to już walczył bym w warsztaciku ;)
Fajnie że znajdą się ludzie co podpowiedzą...   za to kocham To forum!
Dzięki za słowa otuchy Bąbelek - nie zawiodę Cię ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 02 Października 2016, 18:14:13 czas Polski
A ja dla mojego 9-cio letniego syna na szybko popełniłem takie etui na telefon żeby przeżył transport w szkolnym plecaku :)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161002/49af5ef7b96294b7e5575ab254ce167d.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161002/0ea41b966619a42396072877ed6d6ff3.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 02 Października 2016, 18:23:45 czas Polski
A co tam w środku? Szyneczka?😀😀😜
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 02 Października 2016, 18:27:39 czas Polski
A co tam w środku? Szyneczka?😀😀😜
Prawie. 2 warstwy starych spodni młodszego brata:D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 02 Października 2016, 18:32:30 czas Polski
Młodemu nie będzie zimno z taką dziura na tyłku?

A tak poważnie to niezły pomysł może sobie coś podobnego wykombinuje do pracy 😉
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Października 2016, 18:34:23 czas Polski
Szkiełko wstaw coby bez wyciągania mógł sprawdzić kto dzwoni ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 02 Października 2016, 18:39:44 czas Polski
Szkiełko wstaw coby bez wyciągania mógł sprawdzić kto dzwoni ;D
W szkole ma zakaz używania telefonu więc szkiełko mu nie potrzebne Lordzie Szyderco
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Października 2016, 18:41:22 czas Polski
Ja może i lord ale Kozio to baron ;D On wie dlaczego ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 02 Października 2016, 18:59:46 czas Polski
Chyba baleron ;)
Fajne etui. Będzie miał się czym chwalić ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 02 Października 2016, 19:03:30 czas Polski
 Młodszy nie dość, że nie ma etui, to jeszcze mu spodnie pocięli :-) znam uroki bycia młodszym :-P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 02 Października 2016, 19:03:46 czas Polski


Będzie miał się czym chwalić ;D

Zwłaszcza teraz jak zostało udekorowane mazakami:)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Października 2016, 19:10:35 czas Polski
Zdzisławwwo
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 06 Października 2016, 12:20:25 czas Polski
Nie mam drewna, bo w tartaku nie mają czasu przygotować, więc mało robię - mam w warsztacie więcej pająków niż narzędzi:

(http://www.pbase.com/hfoto/image/164225743/original.jpg)

Z nudów zrobiłem sobie stołek z odpadów - bo jak trzeba coś podłubać to na stojąco jakoś mało wygodnie:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/164225744/original.jpg)

P.S. Zdjęcia B&W bo akurat testowałem aparat analogowy.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 06 Października 2016, 12:22:05 czas Polski
Jeszcze raz Henry bo nie doczytałem ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: JacekD w 06 Października 2016, 12:49:04 czas Polski
Nie ma drewna to sie rozchodzi echo
ozchodzi echo
dzi echo
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 06 Października 2016, 13:02:52 czas Polski
Miałem jakieś dziwne błędy przy zapisywaniu wiadomości... że coś tam z bazą... i przez to ten duplikat.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: demolkaa w 06 Października 2016, 18:26:32 czas Polski
A tam taka amatorszczyzna.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 06 Października 2016, 18:32:44 czas Polski
Demolkaa wszystko ok , tylko oklej wąskie krawędzie  w szufladzie  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: demolkaa w 06 Października 2016, 19:17:47 czas Polski
przemek wiem wiem będą oklejone
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 06 Października 2016, 21:59:13 czas Polski
Henry , super klimat masz w swojej pracowni, a może te zdjęcia są nazbyt artystyczne .
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 06 Października 2016, 22:01:42 czas Polski
Czarno białe zdjęcia na kliszy to inna jakość. Coś jak dab do sosny ;)
Az mi się zachciało wyjąć starego canonka.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 07 Października 2016, 11:04:54 czas Polski
Co tu dużo gadać. Robimy dziś nogi do stołu. Idealnie podpasowany jeden z wątków ;)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161007/59fe68059e4f53747f4f6de5c7712f74.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 07 Października 2016, 12:34:49 czas Polski
Henry , super klimat masz w swojej pracowni, a może te zdjęcia są nazbyt artystyczne .

Taki klimat - to stara szopka w której bawiłem się jeszcze jako dzieciak ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 07 Października 2016, 16:10:17 czas Polski
Robota na szybko, półka na zaprawy między lodówkę, a kuchenkę, trochę kombinacji, bo lodówka stoi pod kątem.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 07 Października 2016, 16:38:29 czas Polski
półka na zaprawy
Przejęzyczenie,ale jak intensywnie musiałem wysilić szare komórki(bo nie ma ich za wiele) ;D
Że to nie na zaprawy,a przyprawy-no chyba :-\
Pozdrawiam ;)

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 07 Października 2016, 18:50:56 czas Polski
Niepotrzebnie tak wysilałeś umysł, bo dobrze napisałem zaprawy w sloikach tzn drzemy, ogórki itp przetwory na zimę.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 07 Października 2016, 20:02:28 czas Polski
I ostatnie szare komórki szlag trafił niepotrzebnie. ;)
Bardzo fajna. A dżemy z czego? Ja bardzo lubię śliwki i wiśnie.oba też być brzoskwinie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 07 Października 2016, 20:55:46 czas Polski
Niepotrzebnie tak wysilałeś umysł, bo dobrze napisałem zaprawy w sloikach tzn drzemy, ogórki itp
A u mnie we wiosce nazywa się na to przetwory :)
Całe życie się człowiek uczy-dzięki za lekcję,nie miałem nic złego na myśli i myślałem że na prawdę wkradł się chochlik :)
I ostatnie szare komórki szlag trafił niepotrzebnie.

Od teraz pewnie będę pisał same głupoty ::) :o :P
Będziecie musieli z tym żyć ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 07 Października 2016, 21:06:38 czas Polski



Od teraz pewnie będę pisał same głupoty ::) :o


Wreszcie nie będę sam ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 07 Października 2016, 21:19:12 czas Polski
A dżemy z czego?
Dokładnie najlepszy dżem ze śkwek węgierek i jagodowy.
Do tego mus jabłkowy na przyszłe jabļeczniki :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 07 Października 2016, 22:00:05 czas Polski
Wolę przetwory z owoców z dodatkiem spirytu  8)
Właśnie robię zapasy na zimę....
Mam z czereśni,wiśni,porzeczek,malin,śliwek i pigwowca  8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 08 Października 2016, 06:57:14 czas Polski
Od teraz pewnie będę pisał same głupoty
Łelkam tu maj łorld  ;D  a na spirycie to są syropy zdrowotne
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 08 Października 2016, 07:19:11 czas Polski
Zgadzam się z Tobą  :)
Nic tak nie rozgrzewa w zimę, po całym dniu na dworze, jak duży łyk nalewki  8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 08 Października 2016, 20:47:24 czas Polski
Taki sobie dzisiaj popełniłem wieszak na ubrania dla juniora.
Tak, wiem... Nierówno i w ogóle ale nie potrafię tego lepiej wyżynarką uciąć.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161008/e8ba638944d55463d6a0e63455837057.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 08 Października 2016, 20:49:10 czas Polski
Niechętnie to mówie panu Koli ale przyznam, że ciekawy pomysł. Niby drobnostka ale całkiem przyjemna.
Aha. Nie przyzwyczajaj się do komplementów ode mnie  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 08 Października 2016, 20:53:54 czas Polski
Oł maj gat! Zaznaczam kartkę w kalendarzu na czerwono i od dziś co roku otwieram szampana wspominając tę chwilę, która z pewnością już nie wróci
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 08 Października 2016, 20:57:16 czas Polski
Nie powiem oryginalny pomysł,a na koła nie patrz,będzie trochę na wybojach rzucać ;D
Przewidziane jakieś prace lakiernicze ???
Fajne ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 08 Października 2016, 20:59:46 czas Polski
Nie powiem oryginalny pomysł,a na koła nie patrz,będzie trochę na wybojach rzucać ;D
Przewidziane jakieś prace lakiernicze ???
Fajne ;)
Rozważam lakierowanie bezbarwnym żeby się nie brudziło ale nie wiem czy zdążę bo potrzeba zawiśnięcia tegoż wozu jest przeogromna ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 08 Października 2016, 21:02:54 czas Polski
Kola, świetne to...  brawo chłopie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 08 Października 2016, 21:04:23 czas Polski
Kola , a dlaczego ten samochód ma tak wystające osie ?
Pewno po to żeby mały miał gdzie nogi położyć ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 08 Października 2016, 21:08:50 czas Polski
Panowie, nie komplementujcie mnie tak bo się rumienię. Doprawdy zawstydzacie mnie!

Tomek, tak osie wystają bo to mix ciężarówki z bmx-em ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 08 Października 2016, 21:09:10 czas Polski
Bo to pojazd z Mad Maxa i na końcach osi będzie kolec.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 08 Października 2016, 21:11:09 czas Polski
Swoją drogą teraz biją się pomysłami na wieszaki a kiedyś wystarczyło gwóźdź w sieni wbić by kapote powiesić...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 08 Października 2016, 21:12:39 czas Polski
Kozio, znaczy się w d*pach się poprzewracało!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 08 Października 2016, 21:43:43 czas Polski
Jak nie ma czasu na lakier, to natrzyj olejem i będzie gites.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 08 Października 2016, 21:50:06 czas Polski
znaczy się w d*pach
natrzyj olejem
Kiedyś na wyjeździe się nasmarowaliśmy z żoną  oliwką ;D prześcieradło się do d...y klei jak diabli ale fajna sprawa...
Na szczęście to hotelowe prześcieradło ;D
Tytuł: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 10 Października 2016, 17:42:22 czas Polski
Nadeszły chłody wiec popełniłem na szybko wille dla naszej kotki :)

(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/aa60a5e13228fd6e9b294a41d89d7bec.jpg)(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/0615c03d30cca09d06ad42b8b3eb88e9.jpg)

Tylnia część dachu jest unoszona żeby był dostep do posłania :)

(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/0208dd296e3251a872eca3c596842ff4.jpg)

(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/c24874c09664d3fb27831a49444a9892.jpg)

Trochę się bałem że nie będzie chciała tam zamieszkać ale już pierwszej nocy smacznie spała więc chyba zadowolona :)

(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/3bd66cca48dbfaa094ca884d46eeb868.jpg)

Frontowe drzwiczki są otwierane do wymiany pokarmu. Na codzień są zamknięte i tworzą ścianę z wąskim przejściem z lewej strony a wejście do sypialni jest z prawej więc żeby tam wejść musi pokonać mały labirynt :) ale dzięki temu żadna wichura czy zamieć nie będzie straszna :)




Pozostało jeszcze pomalowanie z zewnątrz drewnochronem. Wewnętrzna strona pozostanie chyba raczej bez żadnej impregnacji co by nie psuć kotce naturalnej atmosfery i zapachu drewna.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 10 Października 2016, 18:54:53 czas Polski
I to wszystko jadąc tirem?  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 10 Października 2016, 18:59:21 czas Polski
Nie :)

Tym razem w przerwie ;)

Ale na szybko bo dzień przed wyjazdem :(
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 10 Października 2016, 19:08:08 czas Polski
No to ma cieplutko.

A w które strony lecisz światowy człowieku?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 10 Października 2016, 19:57:33 czas Polski
Dziwny kot. Nasz już kilka razy zmieniał miejsce nocowania. Ostatnio spał na pieńku do rąbania drewna.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 10 Października 2016, 20:01:24 czas Polski
Bo on jeszcze nie skumal ze kury do tego kurnika nie przyjdą; )
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 10 Października 2016, 20:01:40 czas Polski
Trzymasz kota na dworze? ???
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Marcin M w 10 Października 2016, 20:01:45 czas Polski
A ja zrobiłem klejonkę z mdf :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 10 Października 2016, 20:06:32 czas Polski
A co z nią będziesz robił ? Nieczęsto widzę jak ktoś kleji mdf ???
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 10 Października 2016, 20:12:11 czas Polski
Kolega ćwiczy poprawne ułożenie słojów na późniejsze zachowanie się klejonki  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 10 Października 2016, 20:18:17 czas Polski
Pewnie chciał pokazać swoje ściski :) 
fajne - nigdy takich nie miałem
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 10 Października 2016, 20:23:09 czas Polski
Nowy zakup - nówki nie śmigane  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 10 Października 2016, 20:28:04 czas Polski
Nieczęsto widzę jak ktoś kleji mdf

a dlaczego ? Wiele tego nakleiłem na futryny,  drzwi , czy całe obudowy do grzejników  itp.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 10 Października 2016, 20:29:09 czas Polski
A ja robiłem klejonki z sklejki ceniora i tez dzialay; )
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 10 Października 2016, 20:29:54 czas Polski
Nieczęsto widzę jak ktoś kleji mdf

a dlaczego ? Wiele tego nakleiłem na futryny,  drzwi , czy całe obudowy do grzejników  itp.
Ale chyba nie na długość. W tym sensie mówię.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 10 Października 2016, 20:30:51 czas Polski
Specu tonie jest klejone na długość a szerokość
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 10 Października 2016, 20:33:00 czas Polski
Dobra. Mówię o takim klejeniu jak na zdjęciu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 10 Października 2016, 20:38:55 czas Polski
To piwem tez można kleić? ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 10 Października 2016, 20:41:37 czas Polski
Spec- tam jest na szerokość klejone.
kleiłem z mdf całe drzwi pokojowe -ramiaki , filongi itd. :)

klo - zaskoczę Cię ale można czosnkiem. ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 10 Października 2016, 20:41:54 czas Polski
Taaa Żubrem kontaktowym po którym można nie "kontaktować"  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 10 Października 2016, 20:47:51 czas Polski


Spec- tam jest na szerokość klejone.
kleiłem z mdf całe drzwi pokojowe -ramiaki , filongi itd. :)


Kurde jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego później polakierowanego. Chyba, że jest to gdzieś na sztywno i nie pracuje specjalnie.
Jedno wiem na pewno. Skoro TomekZ mówi, że można to KUŹWA MOŻNA ! ;D
Młody jeszcze jestem i nie wszystko widziałem. Na szczęście uciekam od MDFu ;)

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 10 Października 2016, 20:52:58 czas Polski
a czemu nie kleiłeś mdf'u na mikrowczepy albo jaskóły? ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 10 Października 2016, 21:00:00 czas Polski
Kurde jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego później polakierowanego.

Masz rację ja też. :o :o



ale można  np  okleinować , obkleić cienkim hdf itd  pogrubić  w około  i na styku płyt i powstaną dwa filongi tylko brak listew ozdobnych   itd . Nie wiemy co kolega z tego skomponuje  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 10 Października 2016, 21:02:46 czas Polski
Pisał na czacie ,że będzie z tego półka wewnętrzna do szafki . Pewnie maźnie to jakąś farbą , lakierowane to na bank nie będzie
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 10 Października 2016, 21:10:11 czas Polski





ale można  np  okleinować , obkleić cienkim hdf itd  pogrubić  w około  i na styku płyt i powstaną dwa filongi tylko brak listew ozdobnych   itd . Nie wiemy co kolega z tego skomponuje  ;D

Aaa to jeśli tak to kumam. Zanim odkryłem łączenie na ucios to faktycznie wklejałem na łączeniu cieńki fornir który działał jak fizelina w G/K.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Przemcio w 10 Października 2016, 21:22:24 czas Polski
No to ma cieplutko.

A w które strony lecisz światowy człowieku?
Mam nadzieje ;)

Jeżdzę po całej Europie :) 


Dziwny kot. Nasz już kilka razy zmieniał miejsce nocowania. Ostatnio spał na pieńku do rąbania drewna.

To kotka jest. Dzika. Przybłąkała się kiedyś z dzieciakami i została. Ma spokój i bezpieczeństwo, wodę i trochę pokarmu a w zamian daje trochę radości i broni posesje przed myszami i kretami :)
Pełna symbioza :)

Dopóki nie powstało to cudo ;) to nocowała gdzie popadnie. Ale ze bystra kocica to jak pokazaliśmy jej ze to dla niej bez problemu się wprowadziła :)


Z kretami zawsze mieliśmy problem ale zniknął jak się pojawiła :) jak jakiś się odważy wkraść na posesje to bardzo szybko leży do góry brzuchem na schodkach przed drzwiami do domu :) taka demonstracja i pokaz kociej wdzięczności :) 


Bo on jeszcze nie skumal ze kury do tego kurnika nie przyjdą; )

Pewnie tak :)
Kolega też się śmiał ze wyglada jak kurnik :) może troszkę -- ale to był spontan i tak to w głowie widziałem. Jest na wysokości żeby w razie śniegów nie zawaliło wejścia ;)

Jak pomaluje teraz na wolnym na kolor reszty architektury ogrodowej to myśle ze źle nie będzie wyglądać :) 



Trzymasz kota na dworze? ???

Why not ??

Poprzednią zimę była u mojej mamy ale strasznie tęskniła za wolnością bo wcześniejsze na wolności ale teraz chyba będzie miała małe więc dostała "wille" i puki jeszcze wcześnie to nabiera futerka i zbiera sadełko na zimę :)

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Marcin M w 10 Października 2016, 22:39:03 czas Polski
fajne - nigdy takich nie miałem

Też nie miałem, dlatego pożyczyłem.


a czemu nie kleiłeś mdf'u na mikrowczepy albo jaskóły? ;D

Jeszcze w tym tygodniu będą jaskółki w mdf, tylko pożycz tego Twojego dłuta do wczepów ze śrubokręta ;)


Taaa Żubrem kontaktowym po którym można nie "kontaktować"  ;D

Żubr w większej ilości to klej bezkontaktowy :D

A tak wogóle to kupiłem ściski za 1000zł, żeby skleić półkę z mdf za 17zł. Kto bogatemu zabroni. A żeby nie było za łatwo to macie, z tego będzie klejonka na stół do jadalni ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 11 Października 2016, 04:44:01 czas Polski
Trzymasz kota na dworze? ???
A co w tym dziwnego, jak kot przyzwyczajony, to sobie doskonale radzi nawet zimą.
Ja dokarmiam codziennie 6 kotów, które w domu jeszcze nie były, jedynie czasami wpadają do warsztatu się ogrzać i coś przekąsić :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 11 Października 2016, 06:01:28 czas Polski
W sumie macie rację.
Zapomniałem, że koty to zwierzęta.
Ale tak jest, gdy przez większość dnia biegają po mieszkaniu. :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 11 Października 2016, 08:26:48 czas Polski
jedynie czasami wpadają do warsztatu się ogrzać i coś przekąsić :) 
Kocie życie, no i ,,meta'' fajna ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 11 Października 2016, 09:31:25 czas Polski
se wczoraj zrobiłem  :)
duża, ciężka i masywna  8)
będzie na czym kotlety klepać  8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 11 Października 2016, 10:14:01 czas Polski
No i nogi gotowe ;D
Pytanie majstry. Dać większą faze czy tak może być ? (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161011/d08ab4926c31db5371e1c33826f51f7f.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161011/b8810ad48c330f9846c842883a4ca91c.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 11 Października 2016, 10:17:54 czas Polski
Nogi, nogi roztańczone :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kerry w 11 Października 2016, 10:47:06 czas Polski
Instrukcja z IKEA?! :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 11 Października 2016, 10:50:47 czas Polski
Gdzie Ty masz instrukcje z Ikea ? O czymś nie wiem ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 11 Października 2016, 11:00:03 czas Polski
będzie na czym kotlety klepać 8)   
No raczej :) w ping ponga tym by ciężko byłoby  grać :D
Pytanie majstry. Dać większą faze czy tak może być ?
Jako nie majster-może być :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Nero w 11 Października 2016, 11:01:47 czas Polski
Ale nie przesadzajcie znowu z tą niefunkcjonalnością tych połysków. Według mnie to łatwiejsze do ładnego utrzymania niż np. lite fronty z dębu
A ja mam u siebie w kuchni takie właśnie fronty dębowe, w dodatku są tylko woskowane. Kuchnia miała być w stylu country chic taka trochę angielska. Wyszło mi to nieskromnie powiem - ślicznie i tak jak miało byc :). Gotuję sporo, nawet bardzo dużo. Po roku fronty są jak nowe. Detergenty odpadają - do usuwania tłustych plam służy ciepła woda lub benzyna. Woskowanie konserwujące usuwa wszelkie plamki powstałe w wyniku zachlapania wodą itp., a woskuje się z taką częstotliwoscią jak się sprząta generalnie laminat czy lakier - raz na jakis czas :) z tą różnicą, że przed woskiem w łapę zamiast szmaty idzie wata stalowa. Własciwie, to utrzymanie tego nie jest jakąs męczarnią, wymaga oczywiscie wiecej czasu niz zwykły laminat czy lakier, ale wbrew powszechnym opiniom daje rade.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kerry w 11 Października 2016, 11:22:46 czas Polski
Gdzie Ty masz instrukcje z Ikea ? O czymś nie wiem ?
Ha! Już zasiałem ziarno niepewności! Już ręce się trzęsą!


 A to był tylko taki żarcik...:)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 11 Października 2016, 11:28:23 czas Polski
Uffffff Już myślałem, że dostrzegłeś gdzieś moje umowy stałej współpracy z Ikeą i Blek Red Łajt ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: seba.kl w 11 Października 2016, 11:34:42 czas Polski
To tylko rachunek za prąd w tle
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kerry w 11 Października 2016, 12:02:52 czas Polski
A po co mu prąd w tle?! :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 11 Października 2016, 12:06:47 czas Polski
Bo tło jest bardzo ważne.
I musieli przypomnieć, że poraz 3 (!) muszę jechać do energii w tej samej sprawie. I to będzie moja jutro "bieżąca robota". Echhhh
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kerry w 11 Października 2016, 12:24:48 czas Polski
Wszystko jasne! Jeździsz do energii a powinieneś do ENERGA! :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 11 Października 2016, 13:35:57 czas Polski
se wczoraj zrobiłem
Bardzo mi się podoba. Czym to pokryłeś?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 11 Października 2016, 14:22:06 czas Polski
se wczoraj zrobiłem
Bardzo mi się podoba. Czym to pokryłeś?

Nie pytaj, bo mnie tu zlinczują  ;D












olejem kujawskim    8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 11 Października 2016, 14:48:38 czas Polski
No i git ;)
W marketach można tanio kupić olej kokosowy.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 11 Października 2016, 14:56:27 czas Polski
Olej kujawski jest bardzo dobry do desek do krojenia , do tłuczenia kotletów i wszystkich innych prac związanych z żywnością.
Można też użyć oliwy z oliwek , rafinatu albo z pierwszego tłoczenia.
Deski te trzeba co jakiś czas ponownie smarować ( specjalnie nie używam określenia "olejować" ) olejem spożywczym i najlepiej rzadko myć wodą z detergentem a częściej używać ręcznika papierowego.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 11 Października 2016, 17:54:33 czas Polski
Przez pogodę mają opóźnienie w tartaku i nie mam drewna...
więc z nudów se wymyślam robotę .... :P


pogoda taka, że z chałupy mi się nie chce wychodzić, więc robię z tego co jest
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 11 Października 2016, 18:42:49 czas Polski
Olej kujawski jest bardzo dobry do desek do krojenia , do tłuczenia kotletów i wszystkich innych prac związanych z żywnością

Ostatnio w jakimś wątku podpowiedziałem komuś ,żeby wykończył deskę olejem jadalnym to zostałem "ukrzyżowany " :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: seba.kl w 11 Października 2016, 18:48:36 czas Polski
W moim też o desce
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 11 Października 2016, 18:50:14 czas Polski
O właśnie u ciebie  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 11 Października 2016, 19:46:11 czas Polski
dlatego się z tym nie wychylałem  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 11 Października 2016, 19:55:31 czas Polski
Miło widzieć ,że się nie zatrułeś i nie straciłeś zmysłów i ogólnie cieszysz się dobrym zdrowiem po zastosowaniu tego "szkodliwego" oleju  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 11 Października 2016, 20:08:24 czas Polski
wszystkie trzy dechy, które robiłem dla siebie tak traktowałem .... ( właśnie dwie kolejne robię )
smaruję je kujawskim od paru lat i żyję  8)
ba... całkiem ładnie wyglądam  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 11 Października 2016, 20:11:19 czas Polski
ba... całkiem ładnie wyglądam 
                     
Wierzę Ci na słowo :)
                  
                  
                     
                     
                     
                        
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 11 Października 2016, 20:14:05 czas Polski
może faktycznie ciut za dużo tego oleju   8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 11 Października 2016, 20:23:48 czas Polski



ba... całkiem ładnie wyglądam  ;D

...jednak Wanderley miał racje...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 11 Października 2016, 20:39:40 czas Polski
W kwestii ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 11 Października 2016, 20:41:12 czas Polski
Szkodliwości tych olejów i innych klejów na postrzeganie rzeczywistości (tak delikatnie chciałem ;) ) ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 11 Października 2016, 20:42:27 czas Polski
A to...
 8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 11 Października 2016, 21:40:18 czas Polski
Panowie, żeby nie było nieporozumienia:
- jak ktoś pisze ,że do olejowania drewna używa oleju rzepakowego , kokosowego lub czegoś podobnego to zawsze będę protestował i wyszydzał takie pomysły,
- jeżeli ktoś napisze ,że do konserwacji deski do krojenia użył oleju jadalnego ( poza kokosowym - bo szybko jełczeje śmierdząc) to zawsze się z nim zgodzę , bo tak robię od 25 lat albo i dłużej.
 Konserwacja deski do krojenia a olejowanie drewna to dwie różne operacje. ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 11 Października 2016, 21:41:50 czas Polski
Amen.
Ale dobrze, że to napisałeś to będziem używać poprawnej terminologii.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 11 Października 2016, 21:43:03 czas Polski
Ja krzyźuje i biczuje za stosowanie oleju jadalnego.
Za pół, roku albo nawet szybciej weź tę deskę powochaj, wali zjeuczałym olejem.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 11 Października 2016, 21:46:26 czas Polski
będę protestował i wyszydzał takie pomysły,


będę wyszydzony za zastosowanie oleju przepracowanego do konserwacji desek kompostnika? :-[
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 11 Października 2016, 22:03:25 czas Polski
będę wyszydzony za zastosowanie oleju przepracowanego do konserwacji desek kompostnika? :-[
Tak , bo zatruwasz środowisko wprowadzając do kompostu truciznę.  ;)

Ja krzyźuje i biczuje za stosowanie oleju jadalnego.
Za pół, roku albo nawet szybciej weź tę deskę powochaj, wali zjeuczałym olejem.
Nigdy tego nie stwierdziłem ,powtarzam nigdy. Deska po pół roku używania zawiera na swojej powierzchni tyle różnych tłuszczów począwszy od masła a kończąc na tłuszczach zwierzęcych - oczywiście w minimalnych ilościach lub wręcz śladowych, że nie ma zapachu od oleju z pierwszej konserwacji. Jeżeli robisz deskę do krojenia dla celów dekoracyjnych i nie będzie ona używana do celów wynikających z jej nazwy , to można ją olejować.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 11 Października 2016, 22:26:13 czas Polski
Tak , bo zatruwasz środowisko wprowadzając do kompostu truciznę.

No to muszę się bronić . Tak zrobiłem by kompost nie miał styczności z obudową drewnianą ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 11 Października 2016, 22:37:39 czas Polski
Nie ma się po co bronić . Zrobiłeś tak jak chciałeś , jak Ci marchewka nie wali towotem to dobrze.
Czytałem o tym i widziałem sam na własne oczy takie aranżacje jak wykładanie alejek w ogródkach starymi podkładami kolejowymi. To jest dopiero "czad"
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 11 Października 2016, 22:56:30 czas Polski
To jest dopiero "czad"
Xylamit
Xylamity są bardzo skutecznymi środkami konserwującymi drewno, lecz wydzielają substancje o nieprzyjemnym zapachu i powodujące ból głowy. Początkowo sprawę lekceważono, licząc na przemijający charakter skutków ubocznych, jednak problemy zdrowotne ulegały nasileniu. U osób przez wiele lat narażonych na wdychanie oparów Xylamitu stopniowo występowały: pogorszenie ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia, duszności, omdlenia, zaburzenia snu, nudności, wymioty.
Stwierdzone właściwości rakotwórcze
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 12 Października 2016, 06:25:59 czas Polski
Ja krzyźuje i biczuje za stosowanie oleju jadalnego.
Za pół, roku albo nawet szybciej weź tę deskę powochaj, wali zjeuczałym olejem.


Pierwszą dechę zrobiłem kilka lat temu - nie wali ....
Serio...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 12 Października 2016, 07:24:29 czas Polski
Ja mam deski dębowe zrobione jakieś dwa lata temu i jest ok. Nie poczułem nigdy żadnego smrodu. Orzechową robiona wiosną też pokryłem ale chyba już oliwą z oliwek ;)
Teraz mam olej kokosowy i nacieram się nim codziennie ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 12 Października 2016, 08:50:30 czas Polski
Uważaj z tym olejem....
Bo jeszcze się który skusi....



 ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 12 Października 2016, 10:25:29 czas Polski
Pierwszą dechę zrobiłem kilka lat temu - nie wali ....
Jak się myje,to nie wali ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 12 Października 2016, 10:35:29 czas Polski
Pierwszą dechę zrobiłem kilka lat temu - nie wali ....
Jak się myje,to nie wali ;D


dokładnie ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 12 Października 2016, 11:48:56 czas Polski
Ma to sens ;)
A jak z drewnem owocowym tupu jabłoń?
Nadaje się na takie rzeczy? Ktoś widział? ktoś wie?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Nero w 12 Października 2016, 12:50:37 czas Polski
A ja zrobiłem dechy z resztek po blacie bambusowym, takie duże stolnice i takie małe do picia kotleta, krojenia mięcha itp. niczym nie nasączałem. Najstarsza ma 4 lata (uniwersalna) i myje normalnie wodą a raz była przetarta papierem w międzyczasie.
p.s. nie wali :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 12 Października 2016, 13:53:02 czas Polski
tu zapraszam do dalszej dyskusji

http://forum.domidrewno.pl/hyde-park-did/deska-do-krojenia-7195/



 :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 14 Października 2016, 18:33:02 czas Polski
Dziś poza normalna, nudną ( ;D ) robotą zaolejowałem kilka elementów olejem z Tesco ;) Poczekamy aż się spolimeryzuje ;) i zobaczymy co z tego wyjdzie. Choć z drugiej strony to co ma wyjść ?
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161014/3cc04fe3733de3ce5133260ee89d73e5.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161014/d7d6e102560ac59b6d5d59e8138951b9.jpg)

Ps. A w drodze po olej znów znalazłem deche z jesionu. I o dziwo znów w tym samym miejscu ??? Chyba niewidzialna ręka ciągle mi je ram podkłada. Nie żeby zaraz kłody pod nogi bo nie mam nic przeciw. Jutro będziem coś fajnego z tego robić i oczywiście wracamy do jaskół ;)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161014/38ea6a4a3cf6ad09d99c55b706e32d31.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 14 Października 2016, 18:37:37 czas Polski
Bardzo ładne te frytki Ci wyszły  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 14 Października 2016, 18:42:30 czas Polski
Do kurczaka z kozy jak znalazł ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 14 Października 2016, 19:41:29 czas Polski
W OBI czy Castoramie nie ma oleju do drewna, że takie wynalazki stosujrsz ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Maciek61 w 14 Października 2016, 19:48:25 czas Polski
W OBI czy Castoramie nie ma oleju do drewna,
Ciężka sprawa jeżeli jest  to przetworzony (z dodatkami rozpuszczalnikami itp ) .Nie ma czystych np lniany,tungowy .Jak szukałem lnianego technicznego w necie to minimalna ilość 5 litrów (karnisterek  :D) .Tak ze jak potrzebował ćwiartkę to tylko spożywczy.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 14 Października 2016, 19:53:39 czas Polski
Są. I w tym właśnie problem. Zagłebiam się w temat olejowania. I teraz pytanie. Czy olej lniany może być albo spożywczy albo "do drewna" czy to jedno i to samo ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 14 Października 2016, 20:04:18 czas Polski
olej to olej jeśli jest bez dodatków. A te dodaje się by on wysychał i mamy wtedy pokost lniany- to tak w uproszczeniu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 14 Października 2016, 20:06:52 czas Polski
No i właśnie do tych samych wniosków doszedłem po przeczytaniu internetu ale szukałem potwierdzenia ;)
Trochę chcę poeksperymentować żeby to lepiej zrozumieć.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 14 Października 2016, 20:09:02 czas Polski
chcę poeksperymentować

też to robię  , przy odnawianiu starych obręczy drewnianych do rowerów
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Maciek61 w 14 Października 2016, 20:10:00 czas Polski
Są. I w tym właśnie problem. Zagłebiam się w temat olejowania. I teraz pytanie. Czy olej lniany może być albo spożywczy albo "do drewna" czy to jedno i to samo ?
Gdzieś czytałem że jeżeli jest czysty spożywczy bez dodatków (typu  witaminy, smakowe itp) to można podmienić z technicznym do malowania
W drugą stronę chyba nie (techniczny do konsumpcji)
http://www.akademiawitalnosci.pl/jaki-olej-olac-a-jaki-kupic/ (http://www.akademiawitalnosci.pl/jaki-olej-olac-a-jaki-kupic/)
 
"Niestety, kwasy omega-3 szybko ulegają rozpadowi, dlatego bardzo ważne jest aby olej lniany kupować najlepszej jakości, tzn. tylko taki, który w sklepie (a potem w domu) przechowywany jest w warunkach chłodniczych. Olej lniany powinien być z uwagi na dużą zawartość delikatnych Omega-3 dostarczany w ciemnej szklanej butelce (nie plastikowej!). Nie kupujmy więc olejów lnianych, które stoją poza lodówką w sklepie lub są pakowane w butelki z jasnego szkła. Są to oleje lniane kiepskiej jakości, mają nieprzyjemny rybi posmak od którego można się nawet zrazić na całe życie do oleju lnianego, a w skrajnych wypadkach jeśli kwasy tłuszczowe uległy utlenieniu – będą miały goryczkę  w smaku. Gorzki olej lniany nie nadaje się już do niczego jak tylko do celów technicznych w domu (naoliwienie skrzypiących drzwi lub konserwacja drewnianych powierzchni)"
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 14 Października 2016, 20:19:32 czas Polski
Ten z tesco w lodówce nie stał ale przynajmniej butelka dobra ;)
Zawsze bardziej podobało mi się olejowane drewno niż lakierowane dlatego chcę się o tym więcej coś dowiedzieć niż juz wiem. Dawać więcej info !!!
;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Łukasz G. w 14 Października 2016, 20:46:14 czas Polski
Panowie - ten olej lniany "do drewna" to olej gotowany. Zawiera różne specyfiki których radzę nie spożywać - schnie dając dosyć twardą powłokę którą można później pokryć lakierem albo szelakiem. Najtańsze źródło to chyba Jula...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 14 Października 2016, 20:51:42 czas Polski
Czyli reasumując po tym z tesco będzie kiepsko ? No nic. Zobaczymy
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 14 Października 2016, 20:55:22 czas Polski
Specu , ty poważnie nałożyłeś olej spożywczy na te jesionowe nogi  :o :o
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 14 Października 2016, 20:59:44 czas Polski
Jeżeli olej jest gotowany to już nie jest olejem tylko pokostem.
Światło słoneczne i tlen z powietrza przyśpiesza polimeryzację , ale jednak uważać z dozowaniem tych czynników. Dąb pod wpływem intensywnego słońca - promieniowania podczerwonego - potrafi łuszczyć się . Doświadczyłem tego kiedyś po wystawieniu olejowanego blatu dębowego na słońce. Drewno było sezonowane kilkanaście jeśli nie kilkadziesiąt lat , kilka miesięcy przechowywałem je w warunkach w jakich będzie eksploatowane. Wydawało się ,że będzie stabilne, jednak po godzinie ekspozycji na słońcu zaczęło się łuszczyć - mini pęknięcia których krawędzie unosiły się do góry. Po schowaniu w cień zmiany ustąpiły. Wydaje się ,że dobrą praktyką jest wystawić olejowane drewno w słoneczny suchy dzień , na świeże powietrze ale raczej nie bezpośrednio na słońce. Promieniowanie UV jakoś dotrze poprzez odbicia a promieniowanie podczerwone - gorące nie będzie miało bezpośredniego dostępu do drewna.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Łukasz G. w 14 Października 2016, 21:05:03 czas Polski
Cytuj
Jeżeli olej jest gotowany to już nie jest olejem tylko pokostem
- ciekawe czy frytki o tym wiedzą ::)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 14 Października 2016, 21:08:24 czas Polski
Orzeł wie ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 14 Października 2016, 21:37:32 czas Polski
ciekawe czy frytki o tym wiedzą ::)
No cóż , nie pomaga świadomość faktu ,że jemy kartofle smażone na pokoście ;)
A tak na poważnie to "sykatywacja" oleju nie zachodzi tak szybko , na szczęście. Istotna jest tu temperatura "dymienia" im jest ona wyższa tym olej  nadaje się bardziej do celów spożywczych niż technicznych i broni się przed niepożądanym w warunkach kuchni utwardzaniem w procesie smażenia. Tak na marginesie jedną z najwyższych temperatur "dymienia" mają mieszanki tłuszczy , frytury , na bazie łoju wołowego i oleju kokosowego. Tego typu frytury w warunkach otoczenia mają konsystencję półpłynną i mogą być stosowane dłużej. Z tej właściwości korzystają restauratorzy , czasem niestety przesadzając. 

Kozio o co chodzi z tym orłem bo nie jarze ???
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 14 Października 2016, 22:02:22 czas Polski
No Kozio. Czekamy aż orła wyjaśnisz.
A co do oleju to myślałem, że już coś tam wiem ale okazuje się, że wciąż dużo za mało ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: seba.kl w 14 Października 2016, 22:36:28 czas Polski
Robiłem ostatnio eksperyment z olejem lnianym z biedronki tak wygląda po 2 tygodniach (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161014/0d67d3d3d1f8a1cd9ee16d0c0e1e65f7.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: swfr w 14 Października 2016, 23:17:26 czas Polski
Czyli reasumując po tym z tesco będzie kiepsko ? No nic. Zobaczymy

Dlaczego miałoby być kiepsko?
Będzie dobrze. Olej lniany polimeryzuje długo, ale skutecznie. Do pełnego utwardzenia potrzebuje ok 2 tygodni, ale zewnętrzna powierzchnia będzie sucha już na drugi dzień (w temp. pokojowej).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 15 Października 2016, 16:39:54 czas Polski
Dzięki za info. Czuję się uspokojony ;)
A dziś na tapecie lampka nocna dla syna. Lampka będzie rodem z transformersów a przynajmniej plan żeby taka była ;D
Najpierw potrzebne klejoneczki. Musiałem zrobić 2 osobno coby móc wyrównać na strugarce a potem je skleje i będzie mniej ręcznego szlifowanka ;D
Projekt mam w głowie więc jak ktoś ma dostęp to może podejrzeć
 https://glowaspeca.pl/drewno/lampka/transformers
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161015/3165b5bc19d41194c8c7a80c94eaff21.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: arecki1338 w 15 Października 2016, 17:09:02 czas Polski
hehe, cielawe ile osob kliknelo w link do twojej glowy, Sorry za OT, ale musialem...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 15 Października 2016, 17:14:30 czas Polski
;D
Ludzie o słabych nerwach lepiej niech nie klikają bo psychika może wysiąść ;D
Jak skończę to przeniosę do krok po kroku bo w międzyczasie pomysł dość mocno wyewoluował
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 15 Października 2016, 18:57:54 czas Polski
Ja kliknąłem ale tam jest ...    PUSTO ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 15 Października 2016, 19:01:29 czas Polski
Hahahaha
Nie jest pusto tylko nieosiągalne ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: arecki1338 w 15 Października 2016, 19:12:51 czas Polski
 ;D ;D ;D pusto, ales mnie Kozio rozbawil  ;D ;D ;D ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: seba.kl w 15 Października 2016, 21:05:04 czas Polski
Piotrek choć się zamienić ja ci zrobię tą lapke z głowy a ty stolik dla siostrzenicy z płyty
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 15 Października 2016, 21:11:52 czas Polski
Newer ! Nie zmusisz mnie. Nieeeeeeeeeeeee
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 15 Października 2016, 22:05:11 czas Polski
A ja dziś testowałem olej z pestek dyni ( w ciemnej bute  8) ).
Wyszedł bardzo fajny efekt - na tyle, ze wszystkie w domu machnąłem  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 15 Października 2016, 22:34:45 czas Polski
Nie jest pusto tylko nieosiągalne
A mi pisze, że mam uruchomić diagnostykę. Czyli że co głowa speca jest chora ? ..... ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 15 Października 2016, 23:04:44 czas Polski


Czyli że co głowa speca jest chora ? ..... ;D
Pytasz czy stwierdzasz?

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 16 Października 2016, 18:35:20 czas Polski
Sofa na ukończeniu, jeszcze zawiasy, podłoga w skrzyni i olej na całość.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 16 Października 2016, 20:35:56 czas Polski
Super  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 16 Października 2016, 21:00:44 czas Polski
Co tam będziesz chował?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 16 Października 2016, 21:27:59 czas Polski
Zawsze w domu jest pełno klamotów do schowania, torby podróżne, sprzęt narciarski itp. Szukam teraz jakijś firmy, która uszyje poduchy na wymiar pod tyłek.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 16 Października 2016, 21:30:40 czas Polski
Pawle. W Sopocie przy urzedzie Skarbowym mam dobrego tapicera. Jak coś wal na priv.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 17 Października 2016, 01:00:16 czas Polski
Dzięki napewno skorzysram, jak przyjdzie czas to się zgłoszę.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 18 Października 2016, 12:39:38 czas Polski
No i kiszka.
Okazało się, że późnym wieczorem nie dostrzegłem, że lanele do klejonki są z innej kłody i wygląda to tak.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161018/42fdbba781a2c982d750d30b121e08ef.jpg)

Ma ktoś pomysła jak wyrównać chociaż odcień czy lepiej nowe zrobić ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 18 Października 2016, 12:55:26 czas Polski
Specu, ja bym to tak zostawił..
Na deskę sedesową to może być przecież :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 18 Października 2016, 12:57:11 czas Polski
To Ty chyba nie wiesz jak ja mam "tam" zaje....cie. A poza tym spędzam tam dużo czasu i chcę chociaż jeden ze zmysłów nacieszyć.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 18 Października 2016, 13:27:32 czas Polski
Okazało się, że późnym wieczorem nie dostrzegłem, że lanele do klejonki są z innej kłody i wygląda to tak.
Buahahahahahah

Na czarno pomaluj ;D

A tak serio to wytnij i zastąp.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: raven w 18 Października 2016, 14:03:52 czas Polski
Specu, ja bym to tak zostawił..
Na deskę sedesową to może być przecież :P
Zależy kto ma jak wrażliwy tyłek, niektórych pewnie nawet odcień będzie uwierał ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Maciek61 w 18 Października 2016, 14:06:52 czas Polski
No i kiszka.
Miałem Cię ostrzec nie publikuj ale za późno

Buahahahahahah
Na czarno pomaluj ;D

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 18 Października 2016, 18:36:41 czas Polski
Jednak zostawiłem. Po doklejeniu reszty całkiem fajnie to wyszło.

Kilka dni temu zwiozłem kawałek jesionu. Leżał tak sam bo nikt go nie chciał. Mnóstwo z niego odpadu było, krótki a w dodatku wygięty
.(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161018/fb56545202f593fff11aa10e1d44c100.jpg)

To co przede mną odkrył przerosło moje oczekiwania. Brzudkie kaczątko zamieniło się w przepiękny słój (flader ?)  ;) Aż nie mogę się doczekać kiedy zaolejuje.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161018/f80789b158df7364993d18cfa4d00f65.jpg)
Zdjęcia tego nie oddają.

Aha. I żeby nue było kupiłem inny olej. Tylko nie ważta się już teraz czepiać.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161018/50a4246222191bcdc32511a8e4721999.jpg)

Syn będzie miał piękną lampke ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: swfr w 18 Października 2016, 19:48:14 czas Polski
Nie zapomnij rozcieńczyć pokostu.

A przy okazji, jak tam nogi stołowe po olejowaniu?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 18 Października 2016, 19:50:39 czas Polski
Trzymają się ;D
A tak na poważnie to na co powinienem zrócić uwage żeby móc rzetelnie odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytanie ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: swfr w 18 Października 2016, 20:06:25 czas Polski
Trzymają się ;D
A tak na poważnie to na co powinienem zrócić uwage żeby móc rzetelnie odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytanie ?

Muszę przemyśleć to zdanie wielokrotnie złożone i spróbować je zrozumieć. Wtedy dam wykrętną odpowiedź.

A tak na serio, to miałeś ostatnio wątpliwości co do lnianego z tesco, i teraz ciekawy jestem opinii.

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 18 Października 2016, 20:11:02 czas Polski
Będzie więc rzeczowa, konkretna i bardzo (nie)profesjonalna opinia:

Jest OK.

Koniec opini.

A tak na serio to wygląda to nieźle.
Za szybko chyba by analizować wartość tego oleju. Wizualnie się mi podoba. W dotyku też przyjemnie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 18 Października 2016, 20:22:17 czas Polski
Nie zapomnij rozcieńczyć pokostu.
A czym było by najlepiej ???
Zawsze podgrzewałem i malowałem na gorąco :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 18 Października 2016, 20:33:37 czas Polski
spirytusem będzie miał więcej % no i przy degustowaniu będzie odrazu dezynfekował :P:)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 18 Października 2016, 20:39:06 czas Polski
A czym było by najlepiej

Rozpuszczalnik terpentynowy.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: swfr w 18 Października 2016, 20:45:55 czas Polski
Zawsze podgrzewałem i malowałem na gorąco

I nie robiła ci się kluchy albo łuszcząca się powłoka? Bo ja też tak kiedyś próbowałem i wyszło fatalnie.

Do rozcieńczania używam najchętniej terpentyny (jeżeli kupię w przyzwoitej cenie, bo w Castoramie potrafi kosztować 25 zł/0.5 l), lub benzyny lakowej.
1:1 w każdym przypadku.

Kiedyś wpadł mi w ręce przepis na mieszanie pokostu z olejem lnianym i jeszcze czymś. Szukam tych zapisków od paru dni, bo wpadł mi w ręce kawałek ładnej śliwy i chciałem wypróbować, ale za cholerę nie mogę znaleźć.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Maciek61 w 18 Października 2016, 20:46:52 czas Polski
a nie lepiej zestaw
http://www.altax.pl/produkty/altax-impregnat-gruntujacy/ (http://www.altax.pl/produkty/altax-impregnat-gruntujacy/) + kilka razy wtarty olej lniany (nawet ten spożywczy jak nie skonsumowałeś  ;D )
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 18 Października 2016, 20:58:41 czas Polski
I nie robiła ci się kluchy albo łuszcząca się powłoka?
W zasadzie to nie ,ale ja go stosowałem jako podkład który wnikał głęboko w drewno.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 19 Października 2016, 17:06:17 czas Polski
Tak na bieżąco to i w końcu córci mojej coś się dostało od taty
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161019/e2fd1c005901e845337bdf86f68d2604.jpg)

P.S. wiem, że przypalone ale tak głęboko, że doszlifować bez szkody dla wymiarów już się nie dało.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 19 Października 2016, 17:26:19 czas Polski
Nie za małe? ;)
Fajne.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 19 Października 2016, 18:00:21 czas Polski
W sam raz ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 19 Października 2016, 18:56:40 czas Polski
Moje w lato "same" sobie robiły  :)
Tylko z płyty wiórowej.
Ile radochy miały  :) i zabawa lepsza  :)
A projekty zrobiły pełna profeska - najpierw wymiary zdjęły z lalek i później rysowaly  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 19 Października 2016, 19:01:09 czas Polski
Znaczy się jestem tak zdolny jak Twoje córy. Odbieram to jako komplet ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Łukasz G. w 19 Października 2016, 20:32:02 czas Polski
Baaaaaaaaaaaaaaardzo rewelacja ;D Teraz zagonić córuchnę do wykończenia...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 19 Października 2016, 20:32:56 czas Polski
Jescze musisz uszyć małe materacyki i malutkie podusiuniunie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 19 Października 2016, 21:19:09 czas Polski
Jescze musisz uszyć małe materacyki i malutkie podusiuniunie.
Lordzie szyderco, zapamiętaj trzy rzeczy:
- nie szyję,
- nie piorę,
- nie gotuję
(jest tego więcej ale te zapamiętaj ;) )
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 19 Października 2016, 21:27:33 czas Polski
Zabrzmiało jakbyś stawiał mi warunki przed oświadczynami ;D
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161019/ff02426db4e30f37f90eeaa53f8420b7.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 19 Października 2016, 21:29:10 czas Polski
Zabrzmiało jakbyś stawiał mi warunki przed oświadczynami ;D
Zabrzmiało jakbyś tego chciał :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 19 Października 2016, 21:30:18 czas Polski
Właśnie się zastanawiam
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jeremi w 19 Października 2016, 22:43:04 czas Polski
ja dla odmiany projektuje warsztat i jego wyposażenie w skeczapie i szukam maszyn...
W szoku jestem że w wawie nie znalazłem żadnego sklepu z grubościówkami chińskimi - tymi ciężkimi... najbliżej Siedlce/Sokołów/Mińsk...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 20 Października 2016, 06:29:48 czas Polski
Znaczy się jestem tak zdolny jak Twoje córy. Odbieram to jako komplet ;)


Twoje wykonanie bardzo mi się podoba.

Ich jest adekwatne do wieku i umiejętności....
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 20 Października 2016, 14:52:48 czas Polski
Trzymasz kota na dworze? ???
To moje sześć kotów, które nigdy nie były w domu i dobrze sobie radzą, no i dobrze się odrzywiają  8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 20 Października 2016, 18:43:02 czas Polski
Wkurzony na nadmierne wydatki mojej lepszej połowy zamówiłem sobie oto takie dwa dinksy. Już mi zdecydowanie lepiej :)
Wiec w weekend będzie cięte.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 20 Października 2016, 19:07:20 czas Polski
No łaadne ;),
Gdzie w Krk kupowałeś Globusy?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 20 Października 2016, 19:11:08 czas Polski
Kupuje przez neta w elektropasaz.pl . Jak nie mają na stronie to pytam i mi sprowadzają i maja taniej niż kolega z forum . Tylko terminy mają tygodniowe albo dłużej.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 20 Października 2016, 20:45:36 czas Polski
A na stronie Globusa nie jest taniej?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 20 Października 2016, 20:51:29 czas Polski
Nie. Od nich mam 30% zniżki  od cen z globusa. Zwróć uwagę, że na stronie ceny są netto.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 20 Października 2016, 20:56:14 czas Polski
Nie wchodziłem tam,dlatego pytam nie wiem czy to standard ale chyba tak, i przy każdej przesyłce naliczaja mi -10% do każdego artykułu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 20 Października 2016, 21:12:05 czas Polski
Porządny producent nie sprzedaje bezpośrednio swoich wyrobów taniej niż dystrybutorzy. Inaczej zostanie szybko zbojkotowany :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 21 Października 2016, 17:16:15 czas Polski
Dobra majstry. Aj nid help.
Jaki macie patent żeby ładnie wyczyścić na równo i gładko takie zagłębienia ? Dodać musze (co chyba oczywiste), że nie mam takich fajnych strugów ręcznych jak to sie na YT widuje.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161021/faeb15d95d83e35e0ab79ffc793da575.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 21 Października 2016, 17:19:50 czas Polski
Przejechać to frezarką z frezem palcowym ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 21 Października 2016, 17:28:58 czas Polski
Jaki macie patent żeby ładnie wyczyścić na równo i gładko takie zagłębienia ?
1. Bierzesz kawałek deski (długość wg uznania. Mam 25)

A nie chce mnie się pisać. ;P

Tu sobie popatrz:
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 21 Października 2016, 17:33:16 czas Polski
Przemek. Nie bo nie chce robić szablonu.

Klo. Dzięki. Jakież to genialne i proste ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 21 Października 2016, 17:39:41 czas Polski
Jakież to genialne i proste ;D
Też tak pomyślałem, gdy zobaczyłem film pierwszy raz. ;D Od razu sobie zrobiłem takie cudo. :)
Jednak po pewnym czasie wprowadziłem modyfikację.
Zrobiłem lekkie wyżłobienie od przodu klepki do otworu, w którym znajduje się dłuto.
Postąpiłem tak dlatego, bo strużyny wbijały się pomiędzy dłuto, a klepkę.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 21 Października 2016, 17:44:10 czas Polski
I już ;D
Zarąbiste. Ale faktycznie wióry wchodzą. Jednak zrobiło swoje a zajęło to dosłownie chwilę ;)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161021/7a7572392dd3c7895617bb0e72bb5555.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 23 Października 2016, 19:43:58 czas Polski
Zmieniać coś czy tak zostawić?
Będzie jeszcze uchwyt piekarnika i regulacja płyty.
(https://lh3.googleusercontent.com/6s9XejuG1GFM7VjZFdw-Xik03ngG7b-ba-Rz2oH3Wiw8kXD4Z-I9d2apDdLpB5Kr6Qdmt6nfRXw=w1060-h988-no)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: hindus3d w 23 Października 2016, 19:49:00 czas Polski
bardzo fajne, dobrze że żona nie widzi już by męczyła o taką dla córy  :-) MDF?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 23 Października 2016, 19:57:30 czas Polski
Stół sobie do warsztatu zrobiłeś? ;)

Fajne.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 23 Października 2016, 20:05:24 czas Polski
Całość sklejka, z wyjątkiem nóg-sosna, kranik coś tam no i plexi co udaje szybkę ;).
kozio "działam" gościnnie więc wymarzonego stołu nie będzie :/.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 23 Października 2016, 20:05:52 czas Polski
do góry półeczka by się przydała , może mieć kilka otworów do wtykania  akcesoriów , oraz jakieś haczyki itp A tak że reling może z boku na ściereczki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 23 Października 2016, 20:15:42 czas Polski
Relingi/wieszaczek zrobię napewno z jednej strony, może półeczkę z drugiej,
nie chciałem robić z tego dużej kobyły dlatego ograniczyłem wysokość.
 
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 24 Października 2016, 20:51:20 czas Polski
A dziś buda pod schody.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 24 Października 2016, 21:03:54 czas Polski
Akurat taki będzie pasował ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 24 Października 2016, 21:13:38 czas Polski
Dobre  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 24 Października 2016, 21:17:51 czas Polski
Tylko siedzący ;)

To dla kundla i trzech kotów ;D ponoć zawsze śpią razem.
Wszystko z płyty osb 12mm a zewnątrz boazeria 18mm.

Ja nie wiem czemu ale nie jestem zwolennikiem robienia bud ocieplanych styropianem.  To samo z blachą na dach.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 25 Października 2016, 06:05:44 czas Polski
A ja zawsze ocieplam - ale podłogę i ściany - dachu nie.
Kiedyś swoim zrobiłem ocieploną - ściany+podłoga+dach i nie chciały w niej siedzieć...
Kolega, który pieski hodował stwierdził, że robi im sie termos i polecił mi z dachu ocieplenie wyjąć.
Po przeróbce psy się wprowadziły i siedzą do dziś  :)
Na dach daję gont - nie daję blachy z uwagi na ryzyko poranienia się przez psa.
Z gontem/papą nie ma tego ryzyka - najwyżej trochę zeżre  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 25 Października 2016, 07:25:59 czas Polski
blachy z uwagi na ryzyko poranienia
Jest też teoria ze deszcz jak wali w blachę to psy bardzo to drażni.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 25 Października 2016, 09:37:54 czas Polski
mnie by to wkurzało, więc czemu nie psa....  :P


 ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: burchov w 25 Października 2016, 09:41:38 czas Polski
blachy z uwagi na ryzyko poranienia
Jest też teoria ze deszcz jak wali w blachę to psy bardzo to drażni.

przecież to buda pod schody...  ???
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 25 Października 2016, 09:44:01 czas Polski
blachy z uwagi na ryzyko poranienia
Jest też teoria ze deszcz jak wali w blachę to psy bardzo to drażni.


ale my ogólnie o budach se gadaliśmy
przecież to buda pod schody...  ???
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 25 Października 2016, 13:13:40 czas Polski
Otóż to. Rozmowa na temat ogólny bud.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 25 Października 2016, 13:27:25 czas Polski
Mój pies parę lat temu wziął sprawę w swoje ręce-łapy i sam zerwał blachę z dachu. Skubany nawet sobie mordy nie pokaleczył.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Mag84 w 25 Października 2016, 16:18:42 czas Polski
Skrzynia w trakcie roboty - a raczej ogromny kufer na pierdoły kosmetyczne żony.

Dziś pojawił się dylemat i to spory !
Wieko od strony wewnętrznej będzie z lusterkiem ;) A taki bajer - wrzucę też listwę led w taki sposób żeby oświetlała jej piękne lico w trakcie malowania !
I zapytanie jakie się problemos - muszę dać zawiasy żeby wieko po otwarciu nie opadało całkiem do tyłu ale też żeby nie leciało do przodu i się nie zamykało !! Jakie rozwiązanie powinienem zastosować - czy taki zawias https://www.praktiker.pl/produkt,83784,1604/zawias-do-klap-25x55x260mm-hettich.html spełni swoją funkjcę ? 
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 25 Października 2016, 17:31:34 czas Polski
A może
https://www.google.pl/search?q=si%C5%82ownik+gazowy+do+mebli&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiNu_3eovbPAhXF1RQKHX_DBXcQsAQIaQ&biw=911&bih=467
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Mag84 w 25 Października 2016, 17:59:57 czas Polski
jest to jakieś rozwiązanie. tylko ja to znam z półek w kuchni które otwierają się do góry :) nie wiem czy nada się to jeśli idzie o otwieranie skrzyni, ale warte zastanowienia !

Jest w castoramie więc jutro zakupię i zobaczę co i jak :) Zawsze się może przyda jak nie wykorzystam do tego ;)

dzięki Krzyś ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 25 Października 2016, 21:44:24 czas Polski
Taka zamiana plastiku na drewno
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161025/6f679bc381fb7e1be205e29fe339136d.jpg)(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161025/fb5f59c3503610476b1050ba3894398a.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 26 Października 2016, 10:41:00 czas Polski
ha a mi się wczoraj też nudziło a czasu za dużo nie było i wyszło mi coś takiego :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: pgrzegorz w 26 Października 2016, 19:39:23 czas Polski
Panowie nie chcę zakładać nowego wątku na jedno pytanie. Jak nie w tym miejscu to prosze wrzucić do kosza. Czy jest jakiś przekaźnik stycznik na 230V taki czasowy co by na jakieś 30s lub minutę załączył się po dostaniu impulsu. Chcę wykorzystać do pompy recyrkulacyjnej do ciepłej wody coby pompa nie chodziła cały czas a tylko po impulsie z jakiegoś osobnego włącznika.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 26 Października 2016, 20:06:51 czas Polski
zwykły włącznik schodowy - klatkowy ( nie wiem jak się fachowo nazywa) tak robi jak piszesz że włancza prąd na określony czas ale oświetlenie ma na pewno dużo mniejszy pobór mocy ale skoro jest coś co daje rade a mniejszej mocy to i jest na większej
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: pgrzegorz w 26 Października 2016, 20:11:31 czas Polski
Ta pompka ma mały pobór prądu, tylko jak pracuje ciągle to strasznie studzi piec i dlatego pomyślałem o takim rozwiązaniu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: pgrzegorz w 26 Października 2016, 20:19:06 czas Polski
Ale to jest dobry trop. Dzięki meridox. Czasen człek ma zaćmienie i szuka dziwnych rozwiązań a proste są pod nosem.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 26 Października 2016, 21:03:31 czas Polski
Chcę wykorzystać do pompy recyrkulacyjnej do ciepłej wody coby pompa nie chodziła cały czas a tylko po impulsie z jakiegoś osobnego włącznika.
A ta pompa recyrkulacyjna przypadkiem nie powinna pracować cały czas,żebyś miał w każdym punkcie czerpania wody od razu ciepłą ??? Moim zdaniem zwróciłbym uwagę na dobre zaizolowanie rur z ciepłą wodą,bojlera,pieca.A jeśli chodzi o jakiś wyłącznik to wyłącznik czasowy bym proponował(cyklicznie by pracował praca-postój)zanim woda nie wystygnie.Albo jakiś termostat załączający pompę(jak temp.w punkcie poboru ciepłej wody spadnie poniżej nastawy)A najlepiej to wyłączać jak się nie korzysta(brak domowników).
Urokiem nie ,,mania'' pompki,jest jakiś czas,zanim zacznie lecieć ciepła woda,tak jak u mnie :-\
https://www.google.pl/search?q=wy%C5%82%C4%85cznik+czasowy&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjKwZrUk_nPAhWCVRQKHbGQCGsQsAQIpQE&biw=911&bih=467
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kerry w 27 Października 2016, 07:45:57 czas Polski
Spotkałem się kiedyś z opisem włącznika, który działał tak, że wykrywał przepływ wody. Tzn. trzeba było odkręcić na sekundkę wodę (leciała zimna) i zakręcić. Pompka zaczynała pracować i po chwili można było odkręcić wodę, tym razem już leciała ciepła.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 27 Października 2016, 09:12:42 czas Polski
Chcę wykorzystać do pompy recyrkulacyjnej do ciepłej wody coby pompa nie chodziła cały czas a tylko po impulsie z jakiegoś osobnego włącznika.

Możesz to zrobić jeszcze na dwa inne sposoby:
1. Kupujesz mikrofalowy czujnik ruchu. Są one projektowane do światła, więc od razu mają ustawienie czasu na jaki się włączają. Taki czujnik może być schowany w szafce albo w zabudowie KG i włącza rekuperację gdy ktoś wchodzi do pomieszczenia.
2. Kupujesz sterownik czasowy, który raz na jakiś czas włącza cyrkulację (np 5 min co 40 min) o określonych porach dnia.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: ciosekl w 27 Października 2016, 09:17:46 czas Polski
ja u siebie na obiegu wody użytkowej pompkę steruje właśnie programatorem czasowym wpiętym w gniazdko. Ustaliłem sobie w jakich godzinach najczęściej mam pobór wody i ustawiłem sobie na kilka minut wcześniej żeby wodę przemieliło :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: BarToL w 27 Października 2016, 09:24:15 czas Polski
Co do sterownika pompy cyrkulacyjnej  to ja używam od roku http://inseltom.pl/alarmy-inseltom/sterownik-pompy-cyrkulacyjnej-cwu/  i jestem zadowolony , cena niewielka a działa.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 27 Października 2016, 21:44:03 czas Polski
Witam
Chyba spodobały się piły taśmowe zrobione przeze mnie - dwóch panów prawie równocześnie poprosiło mnie o wykonanie niektórych części:
do piły 14" blok górnego koła wraz z napinaczem i blok koła dolnego. Do piły 16" oprócz obu bloków  mocowania kół wraz z osiami, kołyskę stolika i prowadniki brzeszczotu. Zrobiłem im te części - zawsze to ciekawsza praca od wykonywania klejonek do budowanych aktualnie skrzyń :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jeremi w 27 Października 2016, 22:39:34 czas Polski
Odnośnie pompy cyrkulacyjnej do wody, to widziałem jeszcze inny patent - ma swoje zady i walety...
Kupujesz stary wodomierz, rozbierasz szkiełko czołowe, domocowujesz na obrotowym kółeczku jakiś pręcik namagnesowany tak żeby w przypadku poboru wody się zakręcił z tym kółkiem i załączył czujnik magnetyczny zamocowany obok (czujnik Halla, hallotron) - np taki okienny albo ze sklepu z elektroniką, można też zrobić samemu albo z rowerowego... podłączasz to wtedy do jakiegoś wyłącznika czasowego - nie ma znaczenia jakiego byle by działał tak jak chcesz...
Idea jest prosta - odkręcasz na moment ciepłą wodę - załącza Ci się pompa i przemiela zimną wodę w rurach. - czas trzeba doświadczalnie dobrać ale po tych X sekundach odkręcasz sobie kran na dłużej i masz ciepłą wodę.
wady? - trzeba pamietać o tym żeby za pierwszym razem odkręcić wodę tylko na chwilę... - do zadziałania włącznika czasowego.

do rozważenia czy w Twoim przypadku jest to rozsądne...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 30 Października 2016, 21:52:46 czas Polski
sąsiad wyrzucał kawałek blatu wiec przygarnąłem nie lubię jak się marnuje coś co może się przydać :) i pomyślałem że zrobię stolik pod frezarkę, wyrzynarkę itp. a że pogoda kiepska za zimno na klejenie więc w ruch poszła płyta . Szafka już jest zostało jeszcze tylko dodatkowe wyposażenie i jak już wszystko będę miał wrzucę wszystko na krok po kroku .
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 30 Października 2016, 21:56:33 czas Polski
No i bardzo ładnie :)
Pomyśl nad odciągiem urobku spod blatu przy wrzecionie. Nawet nie wiesz ile razy się przydaje. No i oczywiście nad windą do frezarki.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 30 Października 2016, 21:57:11 czas Polski
Dobre! Też przygarniam płytę gdzie się da i chyba już wiem do czego ją wykorzystam :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 30 Października 2016, 22:01:03 czas Polski
Darmowa płyta uratowana od śmietnika zawsze mile widziana (plus dykta z pleców i niektóre elementy okuć itp.) :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 31 Października 2016, 15:47:05 czas Polski
Przed przyjazdem do teściów poprosiła Żona bym wziął JAKIEŚ narzędzia bo mam zrobić COŚ z oknami z JAKIEGOŚ drewna. Uwielbiam tak jasno postawione zadania ;)
Na miejscu okazało się, że mam obudować okna.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161031/2808679e35b8121b19e815622e5b6b4c.jpg)

Deski pochodzą z rozbiórki starej stodoły więc tragedia.
A sprzęt na którym przygotowałem deski pokazuje poniżej.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161031/cbf26911799d5abb9e5a562e4ea36b40.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161031/70fa22a2bff965bd10a23e5d03d04840.jpg)

A najlepsza jest świadomość, że za miesiąc będziemy tą partyzantke rozbierać i robić porządnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 31 Października 2016, 16:38:38 czas Polski
Bądź dzielny! :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: arecki1338 w 31 Października 2016, 16:55:21 czas Polski
i uwazaj na palce :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 31 Października 2016, 17:07:43 czas Polski
Zacznij od wycięcia popychaczy; )
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 31 Października 2016, 17:18:23 czas Polski
Nie zapomnij foto,krok po kroku :P ;D
Wierzymy w ciebie ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 31 Października 2016, 17:25:04 czas Polski
Lubię SAM-y, ale praca na Twoich wymaga odwagi ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Maciek61 w 31 Października 2016, 17:30:04 czas Polski
wziął JAKIEŚ narzędzia bo mam zrobić COŚ z oknami z JAKIEGOŚ drewna. Uwielbiam tak jasno postawione zadania ;).

Dlatego masz nick Spec..  Wierzymy że dasz radę .
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 31 Października 2016, 17:31:45 czas Polski
Jak zobaczyłem te maszyny to strach mnie obleciał ale okazało się, że mają znacznie mniejsze obroty od "normalnych". To sprawiło, że większość strachu zniknęło. Oczywiście zapomnijmy o precyzji ale dość przyjemnie na nich się działa. Wszystko takie jakby wyczilowane ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 31 Października 2016, 17:41:19 czas Polski
Czyli poszarpie i wyrwie zamiast uciąć.... uff
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 31 Października 2016, 17:49:32 czas Polski
Hehe
Wiem, że to dziwnie brzmi ale naprawde jakoś spokojnie się robiło. Może i nie za dobrze bo uśpiło czujność ale mówię o swoim odczuciu.
Nie jest to do końca normalne no ale tak było ;)

Ps. Może wynika to z tego, że najbardziej przy takich maszynach boję się odrzutów. Są najbardziej nieprzewidywalne. Może w tym tkwi tajemnica dzisiejszego "luzu".
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 31 Października 2016, 18:48:17 czas Polski
Trochę się te panele nie licuja....
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 31 Października 2016, 18:55:21 czas Polski
Ty wiesz, że od lat na to patrze a tego nie zauważyłem ?
Umysł ludzki to dziwny twór
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 31 Października 2016, 18:57:55 czas Polski
A jak finezyjne łączenie paneli zrobione jest. Na dole z lewej okna na górze z prawe ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 31 Października 2016, 18:58:06 czas Polski
Łooo...dobra wyrówniarka-lotniskowiec..Te wióry wszystkie po Twojej pracy? Narobiłeś się Panie :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 31 Października 2016, 18:59:59 czas Polski
Na takich zaczynałem ....
Trzeba uważać...

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 31 Października 2016, 19:31:15 czas Polski
praca na takich maszynach to jak jazda zabytkowym samochodem :) hamulce słabe układ kierowniczy do bani ale jazda fajna

a mnie dziś znów wyniosło do garażu dokończyć kilka pierdół do szafki
o to efekt moich wypocin
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 31 Października 2016, 19:46:20 czas Polski
Te panele też układałeś ? ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 31 Października 2016, 20:04:10 czas Polski
które ? bo nie zaskoczyłem
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Sebastian.P w 31 Października 2016, 20:16:31 czas Polski
Z jakiego materiału ten "featherboard". Nie mam pojęcia jak po polsku się to nazywa :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 31 Października 2016, 20:27:08 czas Polski
Z jakiego materiału ten "featherboard".

Sklejka :)
Tytuł: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 31 Października 2016, 20:48:14 czas Polski
Te wióry wszystkie po Twojej pracy? Narobiłeś się Panie :P
Nie. Ale oficjalnie niech takie info pójdzie w świat i tego się trzymajmy ;D

Najgorsze w tej robótce było jednak docinanie końcowe starą rozklekotaną pilarką. To dopiero była jazda nie do opisania ;D Trzeba było felce porobić bo krajzega nie dało się opuścić.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161031/886c2ed1b83cb87006e0ed4b72f4c329.jpg)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 01 Listopada 2016, 06:59:06 czas Polski
Zacznij od wycięcia popychaczy ;)
właśnie, mój teść chciał tylko sprawdzić i palec poszedł w sad. ..

Dasz radę chłopie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 01 Listopada 2016, 07:02:52 czas Polski
o to efekt moich wypocin
Bardzo fajny meble powstaje. Brawo
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 01 Listopada 2016, 09:00:00 czas Polski



o to efekt moich wypocin

Z czego zrobiłeś prowadnice alu ?
Grzebień ze sklejki czy MDF ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 01 Listopada 2016, 10:40:11 czas Polski
Te wióry wszystkie po Twojej pracy? Narobiłeś się Panie :P
Nie. Ale oficjalnie niech takie info pójdzie w świat i tego się trzymajmy ;D

Najgorsze w tej robótce było jednak docinanie końcowe starą rozklekotaną pilarką. To dopiero była jazda nie do opisania ;D Trzeba było felce porobić bo krajzega nie dało się opuścić.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161031/886c2ed1b83cb87006e0ed4b72f4c329.jpg)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Bo żeśta się do festoli przyzwyczaili i na zwykłych robić nie umita ....
 ;D

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 01 Listopada 2016, 13:42:13 czas Polski
Dobra majstry pytanie. Rama będzie przymocowana do kostrukcji budynku i fajnie. Będzie nachodziła około 20 mm na ramę zewnętrzną okna. Czym uszczelnić między plastikiem a drewnem ? Normalnie siliconem czy jakoś bardziej stolarsko ;) ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 01 Listopada 2016, 14:06:27 czas Polski
Żeby do końca było swojsko , to może sianem  ;D  Sorry Specu , musiałem  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 01 Listopada 2016, 14:12:40 czas Polski
Trocinami wypchaj  ;)






A na serio, to silikon, uszczelniacz dekarski , itp...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 01 Listopada 2016, 14:35:46 czas Polski
Ewentualnie taśma rozpreżna.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 01 Listopada 2016, 14:39:48 czas Polski
Nie wiem ,czy silicon się sprawdzi. Po pierwsze na zewnątrz jest wilgotno i niska temperatura .
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 01 Listopada 2016, 14:42:12 czas Polski
Silikon dekarski jest do tego stworzony. Tylko chyba nie można go za grubo dawać.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 01 Listopada 2016, 17:15:01 czas Polski
Pianka montażowa dobra na wszystko  8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 01 Listopada 2016, 17:22:54 czas Polski
Uszczelka samoprzylepna do okien
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 01 Listopada 2016, 17:25:32 czas Polski
To jak masz to robic od nowa za poł roku to może jednak trociny ;).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Maciek61 w 01 Listopada 2016, 17:34:20 czas Polski
 Silikon za dużo "szpara" 20 mm . Mi polecili w Selenie do takich "szpar" http://www.tytan.pl/pl/produkty/uszczelniacz-na-balkony-i-tarasy/#informacje (http://www.tytan.pl/pl/produkty/uszczelniacz-na-balkony-i-tarasy/#informacje) (tylko czy Ty go dostaniesz od ręki  ?) . Jak nie to pianka a od czoła wciśnij  listewkę na 20 mm (aby to fajnie wyglądało)  i na to żeby był wypas kątownik (ale dobrze zabezpieczony)  bo sam to trochę słabo (dodatkowo przez podfrezowanie w desce elewacyjnej będzie się dostawać woda do pianki (w niej się będzie "trzymać" dalej wiadomo) 
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 01 Listopada 2016, 18:08:47 czas Polski
Źle się może wyraziłem. Chodzi mi, źe moja rama nachodzi na plastikową ościeżnicę i pytałem co dać pomiędzy. Dla oka szpary nie ma ale wiatr znajdzie ;)
Jest to partyzancka robota na szybko bo pizga wiatr przez szpary po wymianie okien. Dopiero mogę wziąć  pomiary i wykonać wszystko poprawnie na warsztacie ale do tego czasu ma nie wiać.
Rysunek poglądowy. Na zielono to co ja dorobiłem i w kółku zaznaczone o ktore płaszczyzny mi chodzi.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161101/9c7f65428c686356ba589109d4415d6e.jpg)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 01 Listopada 2016, 19:39:16 czas Polski
Żeby do końca było swojsko , to może sianem  ;D  Sorry Specu , musiałem  ;D
Ty nie masz za co mnie tu sorrować. Siedzę sobie właśnie na wsi, zajadam swojskiego i świeżutkiego kurczaka ze swoiskimi ziemniakami i zapijam swojskim alko. Rano na śniadanie swojskie i świeże jajka z najlepszą wędliną jaką kiedykolwiek jadłem. A po śniadanku łapię się za robotę z oknami dalej. Czego chcieć więcej?
Jakiś czas temu zacząłem doczeniać taką formę relaksu ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 01 Listopada 2016, 19:49:27 czas Polski
Z czego zrobiłeś prowadnice alu ?
Grzebień ze sklejki czy MDF ?

grzebień sklejka 18 mm  a prowadnice alu
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 01 Listopada 2016, 19:53:53 czas Polski
Wiem, że alu ;D Bardziej chodziło mi jakich konkretnie profili użyłeś.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 01 Listopada 2016, 20:14:00 czas Polski
Wymiar 20x10 taki miałem pod ręką jakbym miał kupić byłby to zwykły ceownik bez tego zamku u góry
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Listopada 2016, 15:18:38 czas Polski
Tak wygląda skończona robota ;)
Niestety reszte okien przykrywają choinki więc wciąż to jedno pokazowe na zdjęciach się pojawia.
Człowiek się przyzwyczai do wszystkich narzędzi pod ręką a tu trza było improwizować. Ale da się ? Da się ;)
Dawno już tak często przy jednej robocie nie używałem piły "analogowej".
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161102/c3845ccd94cd955243f26e288317b864.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: burchov w 02 Listopada 2016, 15:28:12 czas Polski
Odklej taśmę.. :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Listopada 2016, 15:40:57 czas Polski
Nie odklejam bo jak będę nowe, porządne robił to musiałbym czyścić uszczelniacz. A tak zdejmę taśmę i okna będą czyściutkie ;)

Ps. A tak przy okazji. Jakie drewno najlepiej będzie się nadawało do takich ram zewnętrznych ? Nie chodzi o słój tylko o właściwości.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 02 Listopada 2016, 15:49:41 czas Polski
Spec, ta taśma po jakimś czasie może dużych problemów przysporzyć. Odklej a jak będzie nową robota to malarską nakleisz.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Maciek61 w 02 Listopada 2016, 16:29:17 czas Polski
Odklej a jak będzie nową robota to malarską nakleisz
Yes yes yes
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Listopada 2016, 16:37:12 czas Polski
Nie kumacie. W tym momencie jest napaćkane uszczelniaczem pomiędzy ramą drewnianą a tą okienna. Uszczelniacz jest na folii. Jak już będziemy to rozbierać na montaż właściwy to ściągne folie wraz z tym uszczelniaczem i mam czyste ramy. W innym przypadku będę musiał to skrobać.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 02 Listopada 2016, 16:48:00 czas Polski
No więc mój ojciec produkował okna kilkadziesiąt lat i standardem były reklamacje, bo ktoś przez pół roku czy rok nie zdjął taśm  i się dziwił, że mu nie chcą zejść albo przebarwiły ramy albo po zejściu kawałki zespoliły się z ramą.
Bądź świadom ryzyka :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Listopada 2016, 16:54:20 czas Polski
No teraz to żeś mnie ustawił do pionu. Trza było tak od razu ;)
A dopytam tylko. Skoro nie ma upałów to przez miesiąc takie reczy mogą się stać ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 02 Listopada 2016, 17:30:58 czas Polski
Ps. A tak przy okazji. Jakie drewno najlepiej będzie się nadawało do takich ram zewnętrznych ? Nie chodzi o słój tylko o właściwości

Pewnie jakiś iglak . Spróbuj dopasować do elewacji , żeby w miarę grało z całością .
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: burchov w 02 Listopada 2016, 17:37:20 czas Polski
nie przez miesiąc ale przez pół roku ( tak jak pisałeś ) to raczej tak..
możesz delikatnie staśkiem naciąć wzdłuż ramy i zostanie Tobie ten kawałek z uszczelniaczem, a resztę odkleisz ...
Tytuł: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Listopada 2016, 17:43:57 czas Polski
Ale ja od początku mówię, że to na około miesiąc jest. Chodziło o tymczasowe wypełnienie żeby wiatr nie pizgał. Przy okazji zdjąłem wymiary by na warsztacie zrobić takie jak trzeba.

Ale już dobra dobra. Taśme zdejmę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 02 Listopada 2016, 17:54:40 czas Polski
Cytat "Miesiąc od założenia nic nie powinno się stać, ale dłużej lepiej nie trzymać". Ogólnie zalezy to od ilości i "mocy" słońca a nie od temperatury.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 02 Listopada 2016, 19:07:41 czas Polski
Parapecik trzeba było jakimś ćwierćwałkiem potraktować ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 02 Listopada 2016, 19:29:10 czas Polski
Ee pewnie ciężko na tej cyrkilarce cwiercwalek wyciąć. Chyba ze siekierą ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Listopada 2016, 19:37:39 czas Polski
Ćwierćwałek to ja tu mogę jedynie siekierą ociosać ;)
A na poważnie to mają tu jakiś swoj patent więc tego nie ruszałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 02 Listopada 2016, 20:33:31 czas Polski
Jeśli chodzi o to drewno to z iglaków chyba najlepiej będzie pasował modrzew z racji na wytrzymałość.
Gut dżab.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 02 Listopada 2016, 20:42:29 czas Polski
Ogólnie zalezy to od ilości i "mocy" słońca a nie od temperatury.

Nie wiem czy dobrze będzie widać :-\
Drzwi strona na wschód,osłonięte od południa,no trochę się zwlekało z zrywaniem taśmy i zdziwko taśma odeszła klej został na futrynie.
Nie bardzo widać bo to na piętrze,a i zapału do usunięcia dziadostwa brak. :-[
Tak że jak taśma nie potrzebna,to lepiej zerwać ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 10 Listopada 2016, 22:27:27 czas Polski
Szafa w piwnicy głównie na odbierz sezonową.
szybkie. proste i przyjemne.
Z pozostałości boazerii po zabudowie z innego wątku zrobiłem bude z otwierany dachem.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 11 Listopada 2016, 07:25:07 czas Polski
Popęka ... papa w sensie ...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 11 Listopada 2016, 07:37:36 czas Polski
Szafa w piwnicy głównie na odbierz sezonową.
Na co ta szafa? ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 11 Listopada 2016, 08:14:16 czas Polski
Na co ta szafa?
Odzież sezonową, tel mnie poprawił ;)
Do budy się często nie zagląda a jak popęka to się wymieni plasterek...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 11 Listopada 2016, 08:42:39 czas Polski
A ta hdf'ka to zaraz będzie napuchnięta od muru ale ileś tam wytrzyma ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 11 Listopada 2016, 09:08:22 czas Polski
Nie żartuj. Jest tam tak sucho że aż w nosie gryzie...
poza tym nie ma szans dolegać do ściany bo zaprawa wystająca z muru nie pozwala ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 12 Listopada 2016, 14:29:10 czas Polski
A to moja dzisiejsze kombinacje...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mk_kosa w 12 Listopada 2016, 17:08:34 czas Polski
Pamiętaj, by przed montażem szafki pomalować rurę gazową.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 12 Listopada 2016, 22:02:04 czas Polski
A dlaczego ja?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 12 Listopada 2016, 22:27:58 czas Polski
Bo jak nie ty, to kto..... :P ;D
Mnie też zdziwiło to przypomnienie  :o
Gazownik niech maluje ;)
A w zasadzie to i kable poukładaj  ;D ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: seba.kl w 12 Listopada 2016, 23:01:13 czas Polski
To tylko Przemka przedłużka
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 13 Listopada 2016, 00:21:00 czas Polski
Nie moje kable, nie moje gazy...
Dojdą szafki wiszące jeszcze dwie bezfrontowe.
Ja tam tylko porządek robię ;) bo wyglądało to tak jak na ostatnim zdjęciu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 13 Listopada 2016, 00:34:26 czas Polski
Kozio, jak tak ładnie zrobiłeś porządek to musisz jeszcze u mnie podjąć to wyzwanie w kotłownio-graciarnio-pralni. Poległbyś na tych 3m.kw. ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 13 Listopada 2016, 00:36:41 czas Polski
Jeszcze by tam dwóch Ukraińców zamieszkali jak bym posprzatal  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 13 Listopada 2016, 00:38:02 czas Polski
Spoko, porządek starczy. Ukraińców możesz sobie zatrzymać ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 13 Listopada 2016, 00:39:16 czas Polski
No to umowa ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: demolkaa w 13 Listopada 2016, 12:20:21 czas Polski
Kozio a formatki sam docinasz i oklejasz czy zamawiasz go
towe?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 13 Listopada 2016, 13:12:27 czas Polski
Zamawiam gotowe.
Jeśli jest jednak opcja użycia formatki bez oklejania to sam.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mk_kosa w 13 Listopada 2016, 14:36:06 czas Polski
A dlaczego ja?

faktycznie, wziąłem za pewnik, że u siebie robisz...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 13 Listopada 2016, 21:10:39 czas Polski
Nie mam czasu na robotę u siebie ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 13 Listopada 2016, 21:26:54 czas Polski
Ja teraz strugam coś takiego :)
Jest już pierwsza część filmu z tego przedsięwzięcia.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 13 Listopada 2016, 21:48:05 czas Polski
W końcu mam piłę do cięcia wzdłużnego - z japońskim brzeszczotem z dłuta.pl (a właściwie dictum). Konstrukcja na szybko - ale rżnie deski dębowe bardzo ładnie.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/164520784/original.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 14 Listopada 2016, 12:31:36 czas Polski
Dziś miała być praca stricte biurowa ale stwierdziłem, że zostawię to sobie na późny wieczór i zajmę się czymś fajniejszym ;)
Dziś apgrajdujemy wyrówniarkę Meec. Zakupiłem kilka sztuk małych formatek sklejki i mam zamiar dorobić do niej blaty. Po 1800 z każdej strony. A co :) Jak się bawić to się bawić.
Materiał podocinany. Teraz trzeba to poskręcać i pokleić.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161114/44357cfc1e0fb4799349ed2b72a55b7b.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 14 Listopada 2016, 15:04:12 czas Polski
A co :)   Jak się bawić to się bawić.
Drzwi wyje....montować :P
Okna wstawić ;D
Miłego popołudnia ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 14 Listopada 2016, 23:40:16 czas Polski
Piotrek jak zaczepisz przedłużki do istniejących blatów? Dorabiasz też nową, prostą przykładnicę?
Myślałem, że tylko ja walczę z "Julką" :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 15 Listopada 2016, 07:12:22 czas Polski
Ja muszę zawalczyc bo taka potrzeba chwili.
Boczki blatów są dłuższe o kilka cm. Na boku aluminiowego blatu nawierce otwór a w sklejce zrobię "fasolkę" coby moóc odrobinę regulować.
Jedno już wiem na pewno. Sklejka musi być w całości po długości. Ja zrobiłem z kawałków i na końcu 2 mm ucieka.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 15 Listopada 2016, 07:46:02 czas Polski
Ja teraz strugam coś takiego
Mam Cię na oku...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 15 Listopada 2016, 10:19:09 czas Polski
Wiem, że dobrze nie widać ale musicie wierzyć mi na słowo. Stwierdziłem, że nie będę marnował materiału i to co wczoraj się nie udało dziś wyszło idealnie.
Teraz będę miał 4,5 metrową strugarkę. Świat jest mój HAHAHAHA (megabardzo złowieszczy śmiech)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161115/2ea200a4415ad5320eea5f7284782950.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161115/092770fe444474fa4cda2f5d82cffff4.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 15 Listopada 2016, 10:29:10 czas Polski
Piotrze wierzymy,choćby na słowo , to wierzymy  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: pgrzegorz w 15 Listopada 2016, 10:48:09 czas Polski
A propo bieżących robót to ja się wreszcie uporałem ze swoim garażo-warsztatem. budyneczek stoi i posadzka zamalowana farbą drogowa do malowania pasów. Śmierdzi jak chol...a ale maska 3M zdała egzamin.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 15 Listopada 2016, 13:56:08 czas Polski
Łamiesz przepisy wjeżdżając do warsztatu, przejeżdżasz linię ciągłą  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 15 Listopada 2016, 14:11:19 czas Polski
Tak jest.
Tyle pracy na marne bo musisz teraz rozbierać budowle i przestawić gdzieś gdzie masz przerywaną ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: pgrzegorz w 15 Listopada 2016, 16:15:29 czas Polski
Ale to siwe a nie białe pasy. a propo to jeden wielki pas:)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: L4 w 15 Listopada 2016, 16:23:55 czas Polski
Mowa o tych na zewnątrz :-)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: pgrzegorz w 15 Listopada 2016, 16:29:05 czas Polski
A to te prowadzą prosto do celu jaj wracam po pijaku żeby trafić.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 16 Listopada 2016, 23:33:41 czas Polski
Ma ktoś jakiś program do rozkroju, że tak powiem druta ;) czy tez pręta.
Mam 15 mb rączek z aluminium do pocięcia i nie chce mi się myśleć by na pewno sie zmieścić w 5 sztukach.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 17 Listopada 2016, 00:24:32 czas Polski
A ja sobie dzisiaj stelaż podłogi robiłem.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 17 Listopada 2016, 06:37:46 czas Polski


Ma ktoś jakiś program do rozkroju, że tak powiem druta ;) czy tez pręta.


W normalnyn rozkroju do płyt to zrobisz. Dodaj płyte 2700 na np. 100 o potem wklepuj formatki o szerokości 100 (zależy jak masz poustawiane w programie maksymalną szerokość).

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 26 Listopada 2016, 21:15:38 czas Polski
U mnie dziś taka ciekawostka jak na zdjęciu. Instrument do obserwacji słońca. Głównie sklejka 18mm, od tego trochę metalu i elementy optyczne (soczewki/zwierciadła). Na razie prawie skończony jest główny korpus. Potem czas na regulowaną podstawę. Całość zaprojektował znajomy z pracy (astronom-hobbysta) a ja pomogłem zająć się drewnem. Ryobi dała radę z dokładnością do 0,5 mm, Jestem zadowolony ;).

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 26 Listopada 2016, 21:26:45 czas Polski
A jak to działa ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 26 Listopada 2016, 21:36:00 czas Polski
Obraz wpada przez soczewke u góry (jeszcze do umieszczenia), odbija się od 3 zwierciadeł i jest rzucany na "ekran" który będzie na dolnej części korpusu. Jak będzie działać to pokażę jak. Wyzwaniem było zrobienie tego precyzyjnie i takie wykonanie mocowań elementów optycznych, żeby możliwa była regulacja.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 27 Listopada 2016, 17:14:41 czas Polski
A ja dziś tuż po tym jak rodzina zasnęła przed telewizorem... ;) do warsztaciku, a co tam...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 27 Listopada 2016, 21:06:43 czas Polski
Płyciarz  :P

Ja zrobiłem szybki domek dla kota. Trochę ciasno "na pięterku" bo akurat to był ostatni kawałek z arkusza sklejki. Poza tym ten kot co tydzień śpi gdzie indziej - nie wiem w ogóle czy warto było.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/164594005/original.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 27 Listopada 2016, 21:08:58 czas Polski
A Ty z czego zrobiłeś? ;)
W tej kuchni co teraz robię będzie sporo drewna dębowego i forniry
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 27 Listopada 2016, 21:09:57 czas Polski
Nie tłumacz się płyciarzu Ty jeden Ty.
;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 27 Listopada 2016, 21:12:38 czas Polski
Na meblach z płyty sądzą się kobity  ;)
Na meblach z drewna siada królewna ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 27 Listopada 2016, 21:41:28 czas Polski
Jak kot okaże wdzięczność to mu na wiosnę machnę willę z drewna. Na razie nigdzie nie nocował dłużej niż tydzień.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 28 Listopada 2016, 12:22:02 czas Polski
robię dla żony szkatułkę chciałem wieczko ładnie ozdobić i plan był taki żeby wypalić prądem wzór na nim coś w tym stylu

niestety nie znam angielskiego i ni w ząb nie rozumiem co gościu do mnie gada tyle co na jakiś filmikach zrozumiałem że musi być woda z sodą i transformator więc zakupiłem sodę oczyszczoną taką spożywczą zrobiłem roztwór i zamiast transformatora chciałem użyć spawarki transformatorowej no i niestety nie działa :( nie wiem czy soda nie odpowiednia czy spawarką sie może nie da
jeśli ktoś z was próbował tej metody  pomóżcie proszę gdzie robię błąd jak to zrobić poprawnie :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Berbelek w 28 Listopada 2016, 12:34:53 czas Polski
może translator coś Ci pomoże...:
https://translate.google.pl/translate?sl=en&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fimgur.com%2Fa%2FPSmcr&edit-text=&act=url
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: seba.kl w 28 Listopada 2016, 12:51:54 czas Polski
Potrzebny ci jest transformator z mikrofali ponieważ on podnosi napięcia do góry natomiast w spawarce jest odwrotnie jest większe natężenie a mniejsze napięcie. Szukaj trafo z mikrofalówki.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: seba.kl w 28 Listopada 2016, 12:53:39 czas Polski
Parametry standardowego trafoka
Napięcie zasilania 230v
Napięcie wyjściowe około 2kv
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 28 Listopada 2016, 14:15:23 czas Polski
dzięki panowie już kumam chyba :) teraz tylko kupić taki transformator bo mikrofali raczej psuć nie będę i spróbować muszę jeszcze raz :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Mag84 w 28 Listopada 2016, 15:03:19 czas Polski
ponoć w starych telewizorach kineskopowych było takie małe gówno - powielacz napięcia i to się może też nadać :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 28 Listopada 2016, 18:57:06 czas Polski
mam stary telewizor w domu :):):)
ale przetrzepałem wszystko w środku i prócz alkoholu nic innego nie znalazłem :(
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 28 Listopada 2016, 21:38:24 czas Polski
ciekawy program na ,którym kanale ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 28 Listopada 2016, 23:09:44 czas Polski
to bardzo stary telewizor ma 5 programów i obojętnie który guzik wcisnę to leci to samo  :P :P :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 28 Listopada 2016, 23:15:46 czas Polski
Wpadnę do Ciebie na jakiś mecz czy coś tam... ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 28 Listopada 2016, 23:22:14 czas Polski
guzik wcisnę to leci to samo
No pewnie tylko kieliszek ,,trza'' podstawić ;D
Ale w tle cóż to,klucz winek odlatuje na południe ???
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 29 Listopada 2016, 09:18:55 czas Polski
Kozio ja gościnna bestia jestem dla znajomych drzwi dzień i noc otwarte wiec zapraszam :)
na kieliszki i szklaneczki to akurat robię radyjko takie stare Jubilat :) będzie do kompletu a wino niech leci mam jeszcze w drugim pokoju ok 120 litrów w 4 gąsiorach o tych w butelkach już nie wspomnę :P wiecie to taki mój arsenał na wymianę jakbym kiedyś jakieś deski albo cuś potrzebował :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: pgrzegorz w 06 Grudnia 2016, 14:06:09 czas Polski
Pytanie do Panów elektryków.
skrzynkę elektryczną mam w domu na korytarzu, od niej pociągnięty jest przewód siłowy 5x2,5 do garażu pod domem i teraz chę zasilić warsztat wolnostojący w odległości około 10mb.
Nie mam możliwości podpięcia się bezpośrednio do rozdzielni i chciałem wykorzystać przewód siłowy biegnący do garażu.
Czy ten przekrój nie będzie za mały do podpięcia maszyn stolarskich lub jakie obciążenie jest możliwe do przeniesienia na tym przewodzie.
Drugie pytanie zasilenie warsztatu poprowadzić dalej 5x2,5 czy 5x4 ale to chyba nie wiele zmieni jak zwiększę przekrój.
Czy niestety czeka mnie rujnacja całej elewacji i tynków na korytarzu?
a wygląda to tak jak na szkicu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Coolman w 06 Grudnia 2016, 14:17:35 czas Polski
2,5 bedzie malo jesli ma to zasilic garaz z maszynami. 5x4 bedzie ok

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 06 Grudnia 2016, 14:22:03 czas Polski
A jaki masz bezpiecznik trójfazowy znaczy sie ile amper ? PEwnie 16A, zgodnie z ise max możesz dać 20A.  No i teraz musisz pomyśleć jakie masz narzędzia i ile będzie chodziło na raz.

http://ise.pl/phpbb3/download/file.php?id=3178
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: pgrzegorz w 06 Grudnia 2016, 14:24:29 czas Polski
5x4 ale dojście do mufy w garażu od skrzynki rozdzielczej jest 5x2,5 a dalej jak podłączę 5x4 to ten odcinek może się gotować?
Jak obliczyć obciążenie kabla 5x2,5 (jaką mocą można go obciążyć) 

Zabezpieczenie przy liczniku jest c25A a w domu bezpiecznik trójfazowy muszę sprawdzić ale myślę że b20 minimum lub b25
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Coolman w 06 Grudnia 2016, 14:31:44 czas Polski
Najorosciej z pierwszego esa za liczjikiem idziesz do garazu. Jesli do pierwszego esa za liczjikiem masz 2,5 to marne twoje starania

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 06 Grudnia 2016, 16:49:29 czas Polski
Jeżeli to jest warsztat hobbisty,stolarza,mechanika,hydraulika to:
-hobbista nie pracuje na wszystkich maszynach naraz(i tu moja wizja)

-puszka w garażu
-z puszki w garażu 5x2,5 do warsztatu
-bez sensu dawanie 4x... dlatego że, muszą być 3 fazy L1,L2,L3 oraz N i PE
-dając 3 fazy,musisz dać zero czyli ,,N'' i co nie dasz ochrony  ??? ,,PE''( dlatego 5x2,5)
- z tabeli co podał Krzysiekz to obciążalność długotrwała dla przewodu wielożyłowego 2,5mm w tynku to 25A
-zabezpieczenie w domu zabezpieczało by garaż i warsztat
-można wyodrębnić w warsztacie oddzielne bezpieczniki na oświetlenie i GN230V
-i na koniec jak masz kolegę elektryka nie żałuj,postaw piwo,niech doradzi a najlepiej zrobi(sprawdzi) czyli
  ,,Nie naprawiaj,(nie rób) sam,wezwij fachowca" ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: pgrzegorz w 06 Grudnia 2016, 17:11:53 czas Polski
Bez sęsu dawać 4x... 5x4 to ta 4 donosiła się do przekroju przewodu. Co i jak to wiem bo nie jedną elektrykę zrobiłem chodziło mi bardziej o sam przekrój kabla i możliwość jego obciążenia.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 06 Grudnia 2016, 17:15:12 czas Polski
Masz ok 4kW na fazę przy 230V starczy Ci?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 06 Grudnia 2016, 17:53:03 czas Polski
Co i jak to wiem bo nie jedną elektrykę zrobiłem
No to ja z czym do ludzi ::) :P
A co do 4mm przewodu to jak strzelanie z armaty do mrówki :P
Niby można,ale czy trzeba :-\
Tak sobie myślę,że taki kabel posiadasz i na pewno z niego wykonasz swą instalację ???
Pozdrawiam ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: seba.kl w 06 Grudnia 2016, 19:06:18 czas Polski
A ja się tak spytam gdzie masz licznik bo zawsze możesz wyjść z za licznika.
Ogólnie 5x2.5 ci starczy a nawet 4x2.5 bo PE możesz zrobić osobne a w tym momencie (na pewno na PGE bo tu działam) nie można już korzystać PE zakładu tylko trzeba robić we własnym zakresie
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 06 Grudnia 2016, 20:11:48 czas Polski
Witam kolegów!

Będę robił meble dla dzieci, materiał to płyta 18mm. Wstępny projekt już mam ale bez wymiarów i tu pojawia się moje pytanie "od czego zacząć"?
Wysoka szafka 2100x1000x400 z 10 szufladami na dole, jeśli dobrze kombinuję wtedy szerokość na szufladę to 1000-36(dwa boki)-18(pionowa ścianka pomiędzy szufladami) = 473   tak? Jeśli tak to co dalej? 473- miejsce na skrzynkę z prowadnicami zależnie od producenta prowadnic.

Pewnie dla większości z Was to prościzna ale ja właśnie potrzebuję podstaw, jeśli wszystko wymierzę zakładam nowy wątek w dziale "realizacje".

z góry dzięki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 06 Grudnia 2016, 20:15:14 czas Polski
Wybierz producenta i model prowadnic i daj znać . Bez tego nie jesteśmy w stanie Ci podpowiedzieć , ile odjąć miejsca na system .
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 06 Grudnia 2016, 20:20:31 czas Polski
Jeśli chciałbym to: http://www.stolmet.pl/pl/p/METALBOX-GTV-PRESTIGE-PROMOCJA-Wszystkie-rozmiary/1448
to powinienem wziąć wymiary z ich szkiców i będzie dobrze tak?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 06 Grudnia 2016, 20:21:53 czas Polski
Dokładnie. A czemu metalowe?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 06 Grudnia 2016, 20:23:52 czas Polski
Jeszcze nie zdecydowałem tylko chcę sie ogarnąć bo nie wiem z której strony zacząć
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 06 Grudnia 2016, 20:24:11 czas Polski
Zrób skrzynki z płyty . Wyglądają przyjaźniej dla oka , tym bardziej ,że to do dziecięcego pokoju . Rozejrzyj się za prowadnicami rolkowymi , kulkowymi , tandemami . Obejrzyj je sobie na necie , popatrz na ceny i daj znać
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 06 Grudnia 2016, 20:24:32 czas Polski
Jeśli głębokość całkowita 400 to prowadnice 350?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 06 Grudnia 2016, 20:25:53 czas Polski
Zeleży jaki system . Przy rolkowych możesz zrobić 370mm
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 06 Grudnia 2016, 20:28:23 czas Polski
OK, jeszcze Was będę męczył ale nie dziś- niestety na nockę trzeba się zbierać
spokojnej nocy Panowie :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 06 Grudnia 2016, 20:28:55 czas Polski
Dzięki Wzajemnie  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 11 Grudnia 2016, 11:41:42 czas Polski
Jakie polecacie nóżki meblowe (mogą być niskie) które można regulować od środka?
Czy takie coś jak w załączniku da się regulować?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 11 Grudnia 2016, 11:47:41 czas Polski
Używałem kiedyś takich (http://sklep.intar.pl/nowosci/Produkt/54623_stopka-meblowa-integrato-z-fi-30mm-regulacja-7-17mm) i są ok. Link przypadkowy, kupowałem lokalnie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jara w 11 Grudnia 2016, 19:59:28 czas Polski
Mam do ocieplenia bramę garażową blaszaną. Jedną ociepliłem styropianem 20 mm i pomalowałem. Tym razem zastanawiam się na ekranem zagrzejnikowym o gr 5 mm- to trochę mało więc ciekawą alternatywą jest pianka polietylenowa gr 20mm taka jak
http://allegro.pl/pianka-polietylenowa-gr-20mm-na-metry-tanio-20-2cm-i6276456804.html#thumb/2

Co myślicie ? Szkoda, że nie ma maty aluminiowej takiej jak ta "ekran zagrzejnikowy" o gr 20mm.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: peter w 11 Grudnia 2016, 21:36:58 czas Polski
ale można nakleić ekran na styropian 20mm
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 11 Grudnia 2016, 22:35:34 czas Polski
kola te nóżki są świetne, jeszcze takich nie widziałem, przydadzą się bo niedługo robię meble dla dzieci
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jara w 12 Grudnia 2016, 05:21:20 czas Polski
peter Też to rozważam przykleić styropian 20 mm i na to ekran 3 mm minusem tego rozwiązania jest podwójne klejenie czyli najpierw styropian i na to ekran (a pianka polietylenowa nie potrzebuje ekranu bo jest w miarę odporna mechanicznie i na czynniki atmosferyczne) - nie wiem czym to kleić by z czasem nie odpadło, wcześniejsze drzwi ze styropianem kleiłem pianką niskoprężną i dodatkowe mocowanie blaszkami i drutem.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 12 Grudnia 2016, 10:58:46 czas Polski
A powieszone szafki sprawdzam tak. Przyznać się, który ma taki ładny uśmiech ? ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 12 Grudnia 2016, 11:05:38 czas Polski
Przecież widać, że od spodu szafka podparta rurą to co to za sztuka ;)
Swoją drogą.. albo duża szafka, albo mały Krzyś ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 12 Grudnia 2016, 12:16:30 czas Polski
Krzysiu brawo za test!!!
Jesteś moim idolem - kocham Cię za ten wyczyn.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 12 Grudnia 2016, 13:07:17 czas Polski
Jesteś moim idolem - kocham Cię za ten wyczyn.
Ledwo Specu wyjechał a ten już... z kwiatka na kwiatek...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 12 Grudnia 2016, 13:28:44 czas Polski
Ej.ale to nie ja . Żeby nie było że mnie później nie poznacie; )
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 12 Grudnia 2016, 14:42:25 czas Polski
Widać, nie wszyscy się zorientowali...
Teraz musisz swoje wrzucić
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 12 Grudnia 2016, 15:31:39 czas Polski
Mam w avatarze ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 12 Grudnia 2016, 22:13:15 czas Polski
Zapraszam do przetestowanie mojej najnowszej półki.
Co prawda zrobiona ze szkła, ale można też z drewna.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 12 Grudnia 2016, 22:21:45 czas Polski
Super...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 12 Grudnia 2016, 22:23:29 czas Polski
Ładna realizacja .Grube szkło wytrzyma dużo . Jedynym mankamentem grubego szkła jest ta zielona krawędź . W swoich zleceniach stosuję szkło opti white. Jest troche droższe ale wygląda rewelacyjnie . Obejrzyj a zobaczysz różnicę :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 12 Grudnia 2016, 22:25:17 czas Polski
Znam różnicę.
Te tafle mam za darmo, a klientowi było bez różnicy.
Sala kinowa i tak jest ciemna.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: agoliat w 12 Grudnia 2016, 22:55:16 czas Polski
Fajne to fakt

W tej Anglii to nie dość że jeżdżą po złej stronie, dziwne miary mają, "rudą wódę na myszach" , wieje i leje to jeszcze szafki do sufitu mocują :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: wronks w 13 Grudnia 2016, 08:56:40 czas Polski
Mam do ocieplenia bramę garażową blaszaną. Jedną ociepliłem styropianem 20 mm i pomalowałem. Tym razem zastanawiam się na ekranem zagrzejnikowym o gr 5 mm- to trochę mało więc ciekawą alternatywą jest pianka polietylenowa gr 20mm taka jak
http://allegro.pl/pianka-polietylenowa-gr-20mm-na-metry-tanio-20-2cm-i6276456804.html#thumb/2
Co myślicie ? Szkoda, że nie ma maty aluminiowej takiej jak ta "ekran zagrzejnikowy" o gr 20mm.

Przyklej styrodur na piankę PU.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jara w 13 Grudnia 2016, 10:05:21 czas Polski
Drzwi składają się z trzech paneli które muszę oddzielnie uszczelniać a co za tym idzie będzie sporo "brzegów" które twardym styrodurem nie uszczelnię-sporo pianki zejdzie. Styropian można lepiej wcisnąć a na wierzch ekran. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 13 Grudnia 2016, 10:35:09 czas Polski
Mam taką samą bramę. Ociepliłem styropianem, do którego przykleiłem styropian 5 mm z folią aluminiową. Nie kleiłem styropianu do blachy. Mocowałem go kątownikami aluminiowymi.
Jeszcze jedno - przy podłodze jest szpara. Uszczelniam ją taką okrągłą rurą z pianki ( chyba fi 60), która służy do ocieplania rur. Do środka dałem kij z drewna, aby było wygodniej ją zakładać i zdejmować. Zakładam ją każdorazowo po zamknięciu bramy.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 13 Grudnia 2016, 10:39:42 czas Polski
To ma sens. Sam styropian się sypie. Pewnie na upartego można by jeszcze dać giętkie ocieplenie za zgieciach ale czy jest sens?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jara w 13 Grudnia 2016, 11:23:24 czas Polski
amigorg właśnie myślałem o takim systemie (styropian i na to ekran zagrzejnikowy) tylko, że ja myślałem o klejeniu co by dało średni efekt wykończeniowy a tu widzę kątowniki aluminiowe bardzo estetycznie to wygląda minusem tego systemu są koszta-styropian, ekran i drogie kątowniki aluminiowe (w castoramie). Styrodur idealnie dociąć wkleić i po sprawie-no to teraz mam większą zagwozdkę niż przed pytaniem na forum :-) a jutro muszę to zrobić.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 13 Grudnia 2016, 11:25:24 czas Polski
A koszty styroduru i kleju liczyles? Styrodur jest 2 albo i 3 razy droższy niż styropian.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 13 Grudnia 2016, 11:39:37 czas Polski
Daj w około i środku  , by powstały pola pasujące do styropianu  o 3 cm gr.  listwy drewniane i na to jak chcesz mieć estetycznie ,  cienką pł. lakierowaną ( taką jaka jest na tyłach  szafek )
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jara w 13 Grudnia 2016, 11:45:45 czas Polski
krzysiek_z
styrodur - 8 płyt po 12zł=96 zł plus pianka
styropian- 11płyt po 4zł=44zł + ekran 20zł +kątowniki ok. 19m*14,72= 140zł całość 204
tomekz
w garażu jest zimno i bardzo wilgotno-płyta by nie spuchnęła?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: wronks w 14 Grudnia 2016, 10:59:13 czas Polski
U teściowej (ma bardzo podobną bramę) zabezpieczyłem styrodurem 20mm, kleiłem bezpośrednio do blachy, ważne jest dokładne uszczelnienie na krawędziach pionowych i poziomych. W tych wgłębieniach na blasze stawiałem placki pianki, a sam sturodur oparł się na fabrycznych kątownikach. Wyszło estetycznie (sturodur koloru srebrnego) i szczelnie. Robota na godzinkę. Używałem tego: (http://synthosgroup.com/uploads/tx_simpageadditionaldata/bilbordsg_grupy_xps.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 14 Grudnia 2016, 11:55:40 czas Polski
płyta by nie spuchnęła?
Praktyczna rada - wszystkie takie cienkie płyty moczę solidnie wodą i mokre przykręcam . Jak podeschnie jest prosto. :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jara w 14 Grudnia 2016, 19:12:35 czas Polski
Dzięki panowie za pomoc, użyłem styrodur i specjalną piankę do klejenia. jeszcze pomaluję na biało i będzie estetycznie wyglądać.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: burchov w 14 Grudnia 2016, 22:00:18 czas Polski
napisz później czy czuć różnicę ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jara w 14 Grudnia 2016, 22:30:56 czas Polski
Zdjęcie nieco zakłamuje kolory, styrodur jest żółtowaty i pobrudzony. Po remoncie i odmalowaniu ścian to pomaluję je na razie jest ok.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: demolkaa w 15 Grudnia 2016, 08:59:14 czas Polski
jara jakiej pianki użyłeś do klejenia? tej co się klei styropian do ociepleń domu?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jara w 15 Grudnia 2016, 13:17:49 czas Polski
demolkaa do montażu styroduru użyłem kleju/pianki- zdjęcie w załączniku.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: demolkaa w 15 Grudnia 2016, 13:20:18 czas Polski
Dziękuję za odpowiedź
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 15 Grudnia 2016, 15:39:23 czas Polski
Ponieważ styrodur/polistyren jest bardzo gładki proponuję stronę którą kleicie delikatnie zmatowić papierem ściernym,
są nawet do niego specjalnie dedykowane pianki, ale to już przerost formy nad treścią :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 15 Grudnia 2016, 17:11:23 czas Polski
Styrodur  - fajny na klocki do szlifowania . Łatwo zrobić   negatyw profilu który mamy  szlifować
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 18 Grudnia 2016, 10:45:34 czas Polski
Czy to już stolarstwo czy jeszcze płyciarstwo ?
Strugiem ręcznym muszę podopasowywać pióra do wpustów.
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161218/9fd6ff54af6c1e3bed0cc09210b5c6e3.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 18 Grudnia 2016, 19:25:04 czas Polski
według mnie jeszcze stolarstwo  :) jakbyś dopasowywał pióra do wypełnienia poduszek to już nie :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Mag84 w 19 Grudnia 2016, 23:54:21 czas Polski
panoczki :) czy jak listy pod stelaż przymocuje na konfirmaty co 30 cm po boku dłuższym i po 20 cm po boku krótszym będzie dobrze ?
stelaż jest o 4 cm krótszy i o 1 cm węższy od materaca. Listy po dłuszym boku mają  47x30mm a po krótszych 47x35 mm przy czym montaż będzie po dłuższym boku z deskami. oczywiście pod spód dam klei poliuretnowy !

Taki rozmiar powinien pasować tylko trochę się boję żeby to utrzymało chociażby mnie - 95 kg żywej wagi !!

deski mają po 30 mm więc jak dam konfirmaty 40 mm będzie pasowało ?

help bo zbliżam się do końca święta w sobotę a ja obiecałem że do piątku maks się wyrobię :(
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 20 Grudnia 2016, 01:19:58 czas Polski
listy

Listy
"w" Ci zjadło w klawiaturze, czy ja nie kumam o co chodzi ? :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 20 Grudnia 2016, 07:37:27 czas Polski
MAG możesz śmiało mocować w tych odległościach nawet na wkrętach po uprzednim nawierceniu . Klej pod listwy wręcz wskazany  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Mag84 w 20 Grudnia 2016, 12:10:35 czas Polski
spoko. Dzięki przemek77.

Oczywiście chodziło mi o LISTWY :) Post pisałem trochę późno a po całym dniu przez kompem człowiek już prawie nic nie widzi :)

tylko jeszcze pozostaje długość konfirmat ? bo listwa ma odpowiednio 30 i 35 mm grubości więc dam chyba 40 mm (dla listwy 30) i 50 mm (dla listy 35 mm)  - jeśli w tym myśleniu moim jest błąd niech mnie ktoś poprawi .....
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: pgrzegorz w 21 Grudnia 2016, 07:24:51 czas Polski
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161221/27646259be94320f1b79c6b648796405.jpg)
I weź tu daj kobicie kawałek patyka i sznurek.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 21 Grudnia 2016, 07:52:10 czas Polski
Ciesz się że Cię  nie związała i nie zaczęła chłostać ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: pgrzegorz w 21 Grudnia 2016, 07:54:10 czas Polski
Ciesz się że Cię  nie związała i nie zaczęła chłostać ;D
A nie pomyślałem o tym jak chciała jakiś patyk. Hehe
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 21 Grudnia 2016, 10:17:15 czas Polski
kurcze a ja swoja rózgę od mikołaja w piecu spaliłem a może to była taka wędka dla głodnego żeby se złowił
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 03 Stycznia 2017, 18:12:36 czas Polski
Dawno tu nic się nie robiło więc ja rozpocznę ten rok ;)

Szybkie małe zleconko. Do zrobienia 2 progi dębowe w/g projektu. Jakieś fikuśne sfazowania i nuta na uszczelkę.
Przy okazji zapytam. Co to za ślady (otworki) widoczne na zdjęciu ? Czyżby wypalone w suszarni drewnojady ?
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/2b3d1d3c088d914e115bb3a7cb991583.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/e7228f661cf27e88582e3537a11c9a99.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/b918c3deede880ce7c163ea78baa871a.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 03 Stycznia 2017, 19:09:33 czas Polski
Specu niestety nie pomogę w temacie ale Ty mi możesz😉
Pytanie do jeszcze nie zaczętej roboty: meble głębokie na ok.400, szer.miejsca na szufladę ok.500, będą w nich ubrania(koszulki itd). Czy te prowadnice pożyją 3-4 lata?http://gtv.sklep.pl/prowadnica-kulkowa-h45-push-to-open-prestige-l-350,3,28940,8700
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 03 Stycznia 2017, 19:10:18 czas Polski
Sorki coś nie tak z linkiem
http://gtv.sklep.pl/prowadnica-kulkowa-h45-push-to-open-prestige-l-350,3,28940,8700 (http://gtv.sklep.pl/prowadnica-kulkowa-h45-push-to-open-prestige-l-350,3,28940,8700)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 03 Stycznia 2017, 19:13:16 czas Polski
Producent podaje 25kg obciążenie ale także to że szuflada nie powinna być szersza niż głębsza
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 03 Stycznia 2017, 19:26:45 czas Polski
Pożyć pożyją ale jakość pracy tipona na kulkowych pozostawia wiele do życzenia. Niestety ale prowadnice kulkowe z założenia już nie są dostosowane do tipona przez brak odpowiedniego ślizgu na kulkach.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 03 Stycznia 2017, 19:49:05 czas Polski
Dzięki za opinie, potrzebuję czegoś taniego i bez uchwytu bo pokoik bardzo wąski
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 03 Stycznia 2017, 19:52:41 czas Polski
To zrób uchwyt frezowany
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 03 Stycznia 2017, 19:54:46 czas Polski
Pomysł dobry ale to będzie płyta, ja nie mam sprzętu- zapytam tam gdzie będę zamawiał czy to robią
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 03 Stycznia 2017, 19:55:11 czas Polski
A ogólnie da to zrobić w płycie?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 03 Stycznia 2017, 20:01:45 czas Polski
Akwa dobrze prawi. Ja często montuje takie:
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/98b447ad9aa8622ca243930906d4c001.jpg)

Ale możesz też i takie bez frezowania tylko sednikiem nawiercić:
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/fc8981b1d39f0c7f1c9de6d474db6321.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/95cc551faff1ddfc9039a3ac1fcfebe7.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 03 Stycznia 2017, 20:08:51 czas Polski
Panowie z nieba mi spadliście, proste rzeczy ale jak ktoś nie w temacie to wiecie...
Pomysł cały czas ewoluuje, na dniach puszczę wątek.
Dzięki za pomysł
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 03 Stycznia 2017, 20:18:03 czas Polski
Są  podobne  z drewna  do suwanych drzwi , nie wiem  czy do mebli by się nadawały
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 03 Stycznia 2017, 20:20:43 czas Polski
Panowie z nieba mi spadliście, proste rzeczy ale jak ktoś nie w temacie to wiecie...

czasem człowiek głowi się i kombinuje a na najprostsze rzeczy nie zwraca uwagi  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 03 Stycznia 2017, 23:19:36 czas Polski
Weekendowe co nieco...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 03 Stycznia 2017, 23:23:15 czas Polski
Temat schodów w oddali też sam ogarniasz ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 03 Stycznia 2017, 23:27:17 czas Polski
Niestety, musiałem się poddać. Sam nie jestem w stanie zrobić wszystkiego. Poza tym jak obserwuję chłopaków przy montażu to nie wiem czy dałbym radę to zrobić tak dobrze jak oni. Oprócz lżejszego portfela mam za to dobry układ ze stolarnią na przyszłość :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 03 Stycznia 2017, 23:33:31 czas Polski
Faktycznie może i lepiej , niż później się zastanawiać po każdym skrzypnięciu stopnia ,czemu się chciało zaoszczędzić parę złoty  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 03 Stycznia 2017, 23:50:35 czas Polski
W sumie to robią podobnie jak ja sam bym to robił z pomocą forumowiczów. Sporo przegadaliśmy ten temat wcześniej i podczas samego montażu. Trochę czasu też spędziłem u nich na stolarni.
Samemu w pojedynkę bez pomocy nie jest się w stanie zrobić wszystkiego w rozsądnym czasie (biorąc pod uwagę, że pracuję zawodowo sześć dni w tygodniu od 13.00 do 21.00 i to 60 km od domu). I tak dla mnie zostaną podłogi na górze i wszystkie meble w domu. Stolarze namawiają mnie też na drzwi żebym sam machnął (tyle tylko, że nie mam kiedy...).
Przemek zgłoszę się z pytaniem o wymiary płyt na drzwi do tych szaf jak tylko dokupię drugie tory i przykręcę przymyki oraz zdecyduję się na profile okuć do tych drzwi. Na najbliższą niedzielę zaplanowałem panele w hallu na górze a na kolejną w sypialni. Od 15 stycznia będę miał dwa tygodnie wolnego to może coś podgonię...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 04 Stycznia 2017, 00:06:55 czas Polski
Nie ma sprawy . Jak coś to pisz
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 05 Stycznia 2017, 14:59:00 czas Polski
miły a jak będziesz robił  listwy przymykowe. ja skrzynki robię  najczęściej  osobno na wymiar o 1 cm z każdej strony  a potem daję  listwy  10  dookoła   a na górę  listwe 20 i o niej tor górny i wówczas nie masz problemu z  krzywymi ścianami. cokół robię jak są duże  spadki podłogi. Ja zawsze się boje  że jak zrobię  na cokole  to  w razie  wyrwania  wózków  może  komuś na nogę spaść.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 05 Stycznia 2017, 16:21:08 czas Polski
Pasy płyty o szer. 200 mm przykręcane do boków. Dolny i górny wieniec wystają o 90 mm więc zostaje po 110 mm do przykręcenia między boki a ściany.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: bezgitary w 07 Stycznia 2017, 11:08:45 czas Polski
Mam pytanie. Będę robił do siebie komandora z drzwiami przesuwnymi. Szerokość 4,5 m. Jaki system do drzwi polecacie? Nie mam doświadczenia w tych sprawach, a nie chciałbym kupić czegoś, co za rok mi sie rozleci. Będe wdzięczny za pomoc
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 07 Stycznia 2017, 11:11:30 czas Polski
Dobra proporcja ceny do jakości to Laguna. Wybierzesz na pewno coś fajnego.
Czasem używam też Sevrola. Jest droższy ale ma w ofercie kilka "smaczków".
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: bezgitary w 07 Stycznia 2017, 11:47:37 czas Polski
Tak właśnie zastanwiałem się nad laguną. Ale konkretnie któryś model polecasz?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 07 Stycznia 2017, 12:22:57 czas Polski
A który Ci się podoba ? Najczęściej daję Multiomegę ale to kwestia gustu.
Pamiętaj tylko by tor dolny dać wypukły nie wklęsły. Nie będzie Ci się syf tak zbierał.
Rolki górne łożyskowane a nie te najtańsze i będzie dobrze jeździć.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: bezgitary w 07 Stycznia 2017, 12:49:24 czas Polski
A drzwi po ile powinny na siebie nachodzić?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 07 Stycznia 2017, 12:51:27 czas Polski
Powinien zachodzić na siebie tyle , ile wynosi szerokość profilu
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 07 Stycznia 2017, 19:17:47 czas Polski
Potwierdzam jakość Laguny, mamy 7 lat w mieszkaniu i nic się nie dzieje
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 07 Stycznia 2017, 23:59:56 czas Polski
A ja kuźwa się rozchorowałem i ani nie mogę szaf dokończyć ani kłaść paneli na piętrze. A takie miałem plany...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 09 Stycznia 2017, 15:51:21 czas Polski
a ja zdrowy mróz się skończył to do garażu :) a że nie zawsze robi się rzeczy ładne czasem trzeba zrobić przydatne :)
Zakupiłem ostatnio kilka ścisków rurowych wiec trzeba było dorobić do nich rurki i zrobić im miejsce w garażu :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Klo w 09 Stycznia 2017, 17:39:48 czas Polski
W Sylwestra skręcałem szafę. A co!? ;) Taką sobie imprezę zrobiłem. ;D
Bazowałem na Sevroll Micra.
Koszt wózków na skrzydło to niecałe 30 zł.
Nie wiem, jak będzie za 7 lat, ale na tę chwilę jestem zadowolony.
A jak po siedmiu latach coś się posypie, to kupię nowe wózki na kolejne lata. ;)

P.S.
Spotkałem kolegę stolarza, który robi z płyty na zamówienie. Gdy powiedziałem, że skręcam na konfirmanty, on na to:
- Teraz tak się nie robi! Zwykłe wkręty 3,5x50 i już.
A ja, że robię dla siebie.
On: A... Chyba, że tak.

Czyli tak się teraz schodzi z kosztów... :/
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 09 Stycznia 2017, 19:15:01 czas Polski
ja polecam lagunę i jeśli nie  łączę płyt  to daję rączkę ramę (bardzo wygodne ale trochę droższa) i wózki z omegi. tor  dolny gamy montowany na klips,
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 09 Stycznia 2017, 20:32:37 czas Polski
Czyli tak się teraz schodzi z kosztów... :/


Osobiście nie używam konfirmantów do skręcania mebli , tylko używam wkrętów 4x50 . I nie ma tu mowy o oszczędności , ponieważ koszt zakupu wkrętów jest wyższy od zakupu konfirmantów ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 10 Stycznia 2017, 07:56:46 czas Polski
to nie koszty tylko  oszczędność czasu i lenistwo  bo nie chce się  nawiercić  pod konfirmat. co dopiero jakby miał  kołkować  i kleić.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 10 Stycznia 2017, 08:54:36 czas Polski
to ja ostatnio robiłem szafkę pod frezarkę i żeby wstydu nie było mówię zrobię to jak profesjonaliści, wiec zakupiłem konfirmanty i wiertło do konfirmantów. Szafkę zrobiłem jak tylko mogłem najlepiej a wy mi teraz mówicie że to nie profesjonalnie? Nie trzeba było miesiąc temu mnie uświadomić? Idę wyrzucić wiertło i konfirmanty zanim się będziecie śmiać ze mnie że nieprofesjonalne rzeczy mam w garażu :(
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 10 Stycznia 2017, 09:16:57 czas Polski
Dokładnie jak piszesz tak zrób.
Potem idź kup kilo gwoździ i młotek.
Tak się rozpocznie nową modę na łączenie płyt  ;)
A sciski dobra rzecz.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 10 Stycznia 2017, 10:13:18 czas Polski
no toś zainwestował, takie wiertełko to koszt 10 zł może  15 zł.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 10 Stycznia 2017, 13:56:11 czas Polski
dałem 30zł chciałem być jak profesjonalista i mieć profesjonalne narzędzia :P:P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Pragmatyczny Przemek w 10 Stycznia 2017, 18:33:11 czas Polski
Nie wiem czy oszczędzasz czas i pieniądzę skręcając na wkręty.
W pewnym momencie to się rozleci, a wtedy tracisz czas na reklamacje.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 10 Stycznia 2017, 18:51:29 czas Polski
Co do wiertła do konfirmatów to kupiłem CMT i nie bardzo chce nawiercać pod łeb. Już Condor był lepszy...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 17 Stycznia 2017, 22:50:21 czas Polski
ostatnia moja realizacja dzisiaj  dorabiałem jeszcze winiarke  przy szafce górnej
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/17/7152576_20170117_192735_resized_1.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/17/7152580_20170117_193512_resized_1.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/17/7152575_20170117_193127_resized_1.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/17/7152577_20170117_192811_resized.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/17/7152579_20170117_192823_resized_1.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/17/7152582_20170117_193624_resized_1.jpg)
przejście  rysunku drewna na szufladach
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/17/7152583_20170117_193919_resized_1.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: radeks w 18 Stycznia 2017, 09:43:24 czas Polski
Andriu, zawodowo! :)
pytanko , jak fachowo wycina się elementy poziome w szafce narożnej, chodzi mi np. o półkę i jej wewnętrzny kąt prosty . Oraz jak okleić obrzeże? Czy po prostu zamawiasz takie formatki?

elementy lakierowane? te białe. czy okleina błyszcząca?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 18 Stycznia 2017, 10:30:28 czas Polski
płyty zamawiam bez wycięcia,  tu akurat 80x80 półka i  82x82 wieniec i zacinam  to zagłębiarką a następnie  docinam  wyrzynarką. potem lekki szlif i i  oklejam na  kleju butaprenie.
Dolne fronty okleina dębowa oklejane krawędzie  1,5 mm okleiną naturalną,  lakier mat
góra mdf lakier  połysk  kolor crem
szafka na zapasy tandemy bluma, reszta  tandembox  antaro
zwróć  uwagę na  wzmocnienia na szafkach narożnych z powodu  ciężkiego blatu granitowego.
Z tego powodu prawie wszystkie szafki dolne mają  konstrukcję wieńcową
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 18 Stycznia 2017, 11:41:03 czas Polski
Kuchnia bardzo ładna :)
Do narożników mam bardzo praktyczne i wygodne urządzenia: wysuwany, łamany kosz i półki obrotowe  - ułatwiają dostęp do garnków wewnątrz.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 18 Stycznia 2017, 12:31:22 czas Polski
klientka nie chciała  proponowałem, w tych szafkach będą   jakieś sokowniki, i rzeczy których się rzadko i sezonowo używa
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: radeks w 18 Stycznia 2017, 12:33:46 czas Polski
Amigorg, racja też w swojej kuchni coś takiego zainstalowałem
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 18 Stycznia 2017, 13:27:44 czas Polski
pewnie w małej kuchni bym zainstalował, ale  dla klientki  to był już max okuć które chciałą finansować, taka nerka  to koszt  około 800 zł  nie mówiąc o magic cornerze
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 18 Stycznia 2017, 16:23:58 czas Polski
kolejne materiały na kuchnie przyjechały a poprzednia nie skończona, na szczęście w streczu sobie bezpiecznie poczeka.   kurcze jak ja to ogarne  nie mam etykieciarki.
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/18/7157695_20170118_160558_resized.jpg)

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 18 Stycznia 2017, 17:26:00 czas Polski
Kurde jak mi się strasznie nie podobają te aluminiowe listwy na łączeniach blatów :( żeby nie było tak samo u mnie ;P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 18 Stycznia 2017, 17:43:10 czas Polski
Andriu,  skąd zamawiasz płyty?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 18 Stycznia 2017, 18:21:53 czas Polski
Kurde jak mi się strasznie nie podobają te aluminiowe listwy na łączeniach blatów :( żeby nie było tak samo u mnie ;P

Jak zafundujesz sobie szablon do łączenia blatów, to jest tak idealnie, że nie potrzeba listwy.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 18 Stycznia 2017, 19:03:04 czas Polski
Nie będę fundowal szablonu ludzią którzy robili u mnie kuchnie ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 18 Stycznia 2017, 20:09:57 czas Polski
tnie, okleinuje i  dowozi mi Marecki Wadowice
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 18 Stycznia 2017, 22:11:08 czas Polski
Jak zafundujesz sobie szablon do łączenia blatów, to jest tak idealnie, że nie potrzeba listwy.


Czy takie łączenie robione frezarką według szablonu gwarantuje 100% odporność na ciecz? Chyba nie. Widziałem już spuchnięte wióry na tych łączeniach.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 18 Stycznia 2017, 22:17:11 czas Polski
Odrobina silikonu i po kłopocie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 18 Stycznia 2017, 22:22:21 czas Polski
No właśnie widziałem raz, jak taki blat łączono na silikon. To chyba nie ma prawa puchnąć...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 18 Stycznia 2017, 22:24:20 czas Polski
Właśnie przy silikonie najczęściej puchnie , bo po jakimś czasie podczas czyszczenia się go wydłubuje . Krawędź zabezpieczona klejem wodoodpornym zapewnia niemal 100% pewność ,że blat nie spuchnie .
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 18 Stycznia 2017, 22:36:52 czas Polski
Silikon to dziadostwo w takich miejscach.
Klej np. poliuretanowy? Smarowane i wyschnięte 2 lica osobno, czy sklejone razem na montażu?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 18 Stycznia 2017, 22:39:27 czas Polski
Ja tam się nie znam.  Mówię co widziałem :-)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 18 Stycznia 2017, 22:43:58 czas Polski
klejone na montażu . Kleje klejem poliuretanowym lub patexem wodoodpornym . Bardzo dobry jest też klej polimerowy, działa na zasadzie wypełniacza .
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 18 Stycznia 2017, 22:54:25 czas Polski
Dokładnie wystarczy Patex wodoodporny i nie ma problemu.
Jak ktoś ma w planach kiedyś rozkręcać taki blat, można poczekać aż wyschnie i wtedy dopiero skręcić.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 18 Stycznia 2017, 23:00:11 czas Polski
Jak ktoś ma w planach kiedyś rozkręcać taki blat, można poczekać aż wyschnie i wtedy dopiero skręcić.

Raczej nie do końca, bo pod wpływem tego kleju wstaję wiór i tworzą się nierówności , przez które będzie problem ze szparą na łączeniu .
                  
                     
                     
                     
                        
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 18 Stycznia 2017, 23:00:53 czas Polski
Czyli raczej poliuretan lub polimerowy?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: fyme w 18 Stycznia 2017, 23:03:29 czas Polski
Dokładnie wystarczy Patex wodoodporny i nie ma problemu.
Potwierdzam, ja mam blaty sklejone na patex i nic nie puchnie a blat leży już 5 lat.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: vitter w 18 Stycznia 2017, 23:30:22 czas Polski
poliuretan klejony w trakcie łączenia, (dobrze skręcone blaty) i po wyschnięciu wykończony twardym woskiem (najlepiej z dodatkiem plastyku) całkowicie wodoodporny na lata i zajefajnie wygląda ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: vitter w 18 Stycznia 2017, 23:46:41 czas Polski
np. takimi  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 18 Stycznia 2017, 23:50:53 czas Polski
Ha, ha, ha :)
Jak będę robił kuchnię u siebie to na bank się do Ciebie zgłoszę - pomożesz mi z blatami :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: vitter w 18 Stycznia 2017, 23:55:03 czas Polski
niema problemu bezrysowo będzie  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 19 Stycznia 2017, 01:15:02 czas Polski
Jak ktoś ma w planach kiedyś rozkręcać taki blat, można poczekać aż wyschnie i wtedy dopiero skręcić.

Raczej nie do końca, bo pod wpływem tego kleju wstaję wiór i tworzą się nierówności , przez które będzie problem ze szparą na łączeniu .
                  
                     
                     
                     
                        

Smarujesz cienką warstwą, po wyschnięciu jak coś tzn wiórek wystaje, to go lekko papierkiem. Tak potraktowałem już kilka blatów przylega idealnie. Przecież skręcasz je śrubą, siła taka, że nawet gdyby coś to zniknie bez śladu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 28 Stycznia 2017, 18:45:25 czas Polski
Jak wiecie mam teraz sen zimowy... No ale ręce świerzbią... A znalazłem w szufladzie stalkę HSS (do noży oprawkowych do toczenia). No to sru na szlifierkę (chłodząc śniegiem), potem kawałek drewna, rozciąłem, podłubałem, posmarowałem żywicą, ścisnąłem. No i mam fajne dłuto do gniazd za 10zł - tylko jeszcze rękojeść oszlifować muszę.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/164897141/original.jpg)

No i jeszcze kolega mnie ostatnio zapytał czy mu zrobię wazonik - taki nowoczesny kanciaty. Mówię "ok, warsztat nieczynny, ale zajdę i sprawdzę czy w ogóle mam jakiś dość duży świder". No i poszedłem sprawdzić... dwie godziny później wazonik już był gotowy - przy pomocy piły ręcznej, nowego dłuta które od razu chciałem przetestować i struga do końcowego wyrównania. Tylko dziurę musiałem wyrzeźbić frezarką bo znalazłem świder ale jakiś stary, krzywo naostrzony i wiercenie wzdłuż włókien to była męczarnia.
Dłuto się sprawdziło - po obrobieniu wszystkich ścian wazonika przestało golić włosy na ręku ale żadnych wyszczerbień i nadal dość ostre by używać.
To chyba sosna jest? Znalazłem słupek dzisiaj rano przy śmietniku bo ktoś wyrzucił jakieś stare łóżko, więc zrobiłem recykling.

Jeszcze tylko becja i lakier... ale to już zrobię w domu ;)

(http://www.pbase.com/hfoto/image/164897139/original.jpg)

(http://www.pbase.com/hfoto/image/164897140/original.jpg)

(http://www.pbase.com/hfoto/image/164897142/original.jpg)

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 28 Stycznia 2017, 20:47:52 czas Polski
Henry, gdzieś Ty się podziewał  ;) wybudziłeś się już  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 28 Stycznia 2017, 20:52:37 czas Polski
mróz się skończył, śniegi stopniały poczuł wiosnę i od razu wylazł z nory :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 28 Stycznia 2017, 22:23:33 czas Polski
Henry, za szybko machasz tym pobijakiem ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 28 Stycznia 2017, 22:28:05 czas Polski
Nadal zimuję. To tylko tak przypadkiem zaszedłem do warsztatu i tak jakoś samo wyszło ;) A jak jest taki lekki mrozik (dzisiaj było -2C) to nawet lepiej się pracuje bo takiej wilgoci nie ma. Choć jak przywiozłem kawałek deseczki do domu to się od razu banan zrobił...
Ale za to jutro w domku, kocyk, ciepła herbatka i nauka programowania. Albo lutowanie, albo fotografia... trzeba nadrobić inne hobby :)

@mily68: musiałem się rozgrzać. Zaczynałem w rękawiczkach, ale po paru minutach już mi nie były potrzebne ;)

EDIT: Swoją droga wczoraj mocno się zastanawiałem jak ten kształt wyciąć na pilarce - jak poustawiać pochylenie, jak to w ogóle zamocować na wózku - czy może jakieś korytka porobić. Jak to przyciąć jak już będzie częściowo przycięte... A tu się okazało że wystarczy zgrubnie przygotować dłutem, a potem parę ruchów małym strugiem i gotowe.  8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 29 Stycznia 2017, 08:37:47 czas Polski
I wyszło piknie...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek w 29 Stycznia 2017, 09:33:53 czas Polski
Jakiego programowania się uczysz ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 29 Stycznia 2017, 09:42:46 czas Polski
a ten wazonik czym zabezpieczysz od wewnątrz żeby wody nie wchłaniał ? no chyba że tylko na sztuczne kwiatki ma być :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 29 Stycznia 2017, 13:09:20 czas Polski
Jakiego programowania się uczysz ?
Teraz akurat php (do stron na mysql).

a ten wazonik czym zabezpieczysz od wewnątrz żeby wody nie wchłaniał ? no chyba że tylko na sztuczne kwiatki ma być :)

Do suchych bo chcę tylko z wierzchu dać politurę.
Ale można w otwór włożyć szeroką probówkę, albo coś w tym rodzaju i będzie też do mokrych (można wtedy wyjąć do umycia z glonów).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 29 Stycznia 2017, 19:24:33 czas Polski
moje wczorajsze montaże wraz z moim nowym samochodem dostawczym
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/29/7252309_20170128_183658.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/29/7252722_20170128_183634.jpg)
montaż tych półek opisałęm w wątku krok po kroku
szafa w całości z płyty akrylowej połyskowej
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/29/7252657_20170128_132737.jpg)
oraz szafka łazienkowa lakierowana biała z awentosem HKS
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/1/29/7252656_20170128_132746.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Paweł 46 w 29 Stycznia 2017, 20:40:24 czas Polski
Gdzie ten samochód ?  8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 30 Stycznia 2017, 09:09:42 czas Polski
W szafie  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 30 Stycznia 2017, 10:15:15 czas Polski
samochód  zakurzony więc  nie  robiłem zdjęć, mój pierwszy montaż  na który jechałem samochodem dostawczym  dotąd  męczyłem się z przyczepką
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 30 Stycznia 2017, 11:30:26 czas Polski
Ja pożyczam.
Za mało byłby używany, żeby kupować...
Pożyczam sprintera najdłuższego, a i tak czasem mało miejsca....
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 30 Stycznia 2017, 19:52:05 czas Polski
Ja ostatnio pracę "przy pile" zamieniłem na pracę "z piłą" ;). Jest tego trochę, teraz tylko do przetarcia. Ale powiem, że ciężki kawałek chleba. Poszły 2 dęby (niewielkie) i 2 brzozy. Część dla mnie, część do oddania za pomoc.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 30 Stycznia 2017, 20:12:24 czas Polski
Z pierwszego, to słaby materiał będzie,  za dużo sęków..

Brzoza - fajny materiał.
Ja bardzo lubię
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 30 Stycznia 2017, 21:36:11 czas Polski
gdzie pożyczasz busa, generalnie jak ktoś ma dla siebie to szanuje  i traktuje jak kobietę, której się nie pożycza, a jak mam płacić np 100 za dniówkę to jest troche drogo
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 31 Stycznia 2017, 06:36:59 czas Polski
Od sąsiada.
Płacę 100 dniowki + paliwo.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 31 Stycznia 2017, 07:59:48 czas Polski
Siema, pytanie do fachowców od płyt: próbuję zastosować łączniki mimośrodowe Blum i już kilka razy był babol tzn. płyty nie zrównują się idealnie, jedna krawędż minimalnie wystaje. Problemem jest "zejście" otworu 25mm pod łącznik i tutaj pytanie: czy przyczyną może być wiertło Condor(nie jest najlepszej jakości)?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 31 Stycznia 2017, 08:21:31 czas Polski
Przyczyną krzywego nawiercenia jest krzywe wiercenie.
Cóż my Ci możemy poradzić w tej kwestii ? Na pewno wiertła Condor.pozostawiają wiele do życzenia ale jaki to związek z Twoim problemem nie odpowiem bo kubek z fusami zostawiłem w domu ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 31 Stycznia 2017, 08:35:46 czas Polski
Specu nie chodzi o krzywo w sensie "pod katem" tylko że łącznik powinien być np. 3mm od krawędzi- trasuje dobrze, nawet robię punkt wkrętem i młotkiem i dupa...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 31 Stycznia 2017, 08:37:55 czas Polski
Dalej będe próbował, kupię lepsze wiertło i na pewno dam znać-  efekty będą widoczne w mojej realizacji
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 31 Stycznia 2017, 08:42:18 czas Polski
Nie wiem gdzie masz to przesunięcie dokładnie. Daj fotę. Ale naprawdę nie wiem o co chodzi skoro po korekcie dalej masz przesunięcie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 31 Stycznia 2017, 08:45:39 czas Polski
Fotki nie będzie, w robocie jestem ale fajnie że jesteś Specu, zawsze można na Ciebie liczyć👍 Ok trzeba kawe robić- pierwsza jakby co😉
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 31 Stycznia 2017, 08:47:50 czas Polski
Czasem się zastanawiam Specu ile już jesteś w branży, tyle co Ty piszesz to ja nie miałbym kiedy pracować😀
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 31 Stycznia 2017, 08:53:50 czas Polski
Sporo czasu spędzam w korkach :)
Myślę, że masz przesunięcie bo ucieka Ci nawiert od czoła płyty. W surowym wiórze cięzko idealnie nawiercić.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 31 Stycznia 2017, 08:59:46 czas Polski
A właśnie czoło płyty, jeśli to tu będzie problem to zrobić jakiś szablon 18mm z otworem 5mm
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 31 Stycznia 2017, 09:00:23 czas Polski
Nakładany na płyte
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 31 Stycznia 2017, 09:02:06 czas Polski
Na pewno pomoże. Ja czasami oklejam stronę gdzie ma być ta śruba. Okleina pomaga w dokładnym nawierceniu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: akwa-stolarz w 01 Lutego 2017, 13:06:33 czas Polski
Plany były zacne,  ale kilka spraw plus  kupno motocykla pokrzyżowały wszystko.(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170201/3024187bc24b83a85619d0d01c77296b.jpg)

Udało się zrealizować połowę roboty związanej z przedłużeniem blatów w meecu.(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170201/eba54f9e309bb7084fc489f525686227.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170201/962d363baf4fcb373a63a63c6a137cfa.jpg)
Na wiosnę jak będzie cieplej ( obecnie -5 i nieogrzewany warsztat) poprawię spawy,  malowanie i montaż blatów.  całość zostanie obudowana sklejką. Wszystko tak skonstruowane, że jak meec padnie to można wymienić na coś innego z marketu.

A tu ws15 która również miała być remontowana.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170201/937e505f8512e33e2a0b81579927e7c5.jpg)
Jednak Motocykl wygrał :-) (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170201/2d92fc6d94d44f4192d672162a8dba34.jpg)

P.s. Grzejnik na zdjęciu nie działa :@
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 09 Lutego 2017, 22:34:27 czas Polski
dzisiejszy wieczorny urobek
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/9/7357455_20170209_215640_resized.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 09 Lutego 2017, 22:35:36 czas Polski
a wiecie dlaczego robię taką szafkę, z obniżoną półką
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/9/7357456_20170209_191508_resized.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemoprzem w 10 Lutego 2017, 08:45:24 czas Polski
Jakie to są prowadnice i po ile kupowałeś? Hehe - widzę że na blaty idzie HPL - na oko to nawet to samo źródło co moje. Zamiast przedłużać to zastanów się czy da się obniżyć oryginalne blaty i ten HPL "nałożyć" na nie - przynajmniej będziesz miał jedną płaszczyznę do regulacji na stronę, a nie 2. HPL super sprawa, choć pasuje go i tak podeprzeć od spodu - coś a'la kratownicę zrobić z profila bo delikatnie się ugina jak "wisi".
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 10 Lutego 2017, 08:58:28 czas Polski
a wiecie dlaczego robię taką szafkę, z obniżoną półką
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/9/7357456_20170209_191508_resized.jpg)
Szafka zlewozmywakowa i tandem boxy sygerują meble kuchenne lub na upartego łazienkowe. To oznacza, że będzie tam blat. Obniżenie może sugerować zastosowanie niskiego blatu (28) lub niższego. Przy niższych płyty grzewcze czasem nie wchodzą. Ewentualnie płyta z termoobiegiem. Są ine wyższe i głębiej muszą wejść.
Ja inaczej rozwiązuje takie tematy ale pasuje mi, że właśnie w tym celu to zrobiłeś.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 10 Lutego 2017, 09:27:28 czas Polski
to jest szafka  kuchenna  pod  płytę indukcyjną, blat 38mm.    kilka razy się spotkałem  że płyta  indukcyjna  miała  aż 55 mm grubości bo wystają  4 takie okrągłe wiatraczki. bez tej obniżonej płyty  nie zmieściłbym  indukcji,  nie chce  aby te wiatraczki  dmuchały  ciepłe powietrze do  szuflady ze sztućcami więc  daję tą  płytę obniżoną.  ostatnio przy blacie  3 cm x 60 cm głębokości, i płytce na ścianie  2 cm  to   musiałem obniżyć płytę  i dać  profil  aluminiowy  oklejony od czoła  bo mi  1 cm  tej listeweczki wychodził,  a  to by się nie utrzymało. najgorsze są płyty  gazowe które mają  doprowadzenie gazu  od spodu na środku, normalnie  ostatnia którą montowałem  mimo  zastosowania specjalnego kolanka  wystawała  tyle że  tarła o ściankę  tylną szuflady  blumowskiej   niskiej czyli 85.
to są prowadnice blum antaro. tej kuchni będzie ich 9
no i  powiększone szafki górne  tj o wys  108 cm na  troje klap podnoszonych na aventosach
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 10 Lutego 2017, 09:32:01 czas Polski
w belmebie za tandemboxy antaro płące  około 120 niskie  i 150 wysokie, cały komplet, zaślepki, mocowania frontu, tyłu i  mocowanie szybek bocznych
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 10 Lutego 2017, 09:36:25 czas Polski
Coś wygrałem ? :D

Te wiatraczki to właśnie wspomniany przeze mnie termoobieg. Płyty takie nie wchodzą w niski blat jeśli pod płytą jest piekarnik. W innych przypadkach jest ok

I taka mała uwaga. Przy termoobiegu tej płyty tam nie powinno być. Ma dmuchać w szuflady.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 10 Lutego 2017, 09:50:34 czas Polski
ej termoobieg masz w piekarniku, a to jest chłodzenie płyty,  nie widziałeś jeszcze  długiego widelca  do grilla  wbitego w ten wiatraczek  i przez  to  płyty do wymiany. gadałem wówczas z serwisantem  i powiedział, żeby w miarę możliwości  płyty indukcyjne od spodu przysłaniać
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 10 Lutego 2017, 10:03:04 czas Polski
No ale chłodzenie to termoobieg z technicznego punktu widzenia.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 10 Lutego 2017, 10:06:51 czas Polski
to jest szafka  kuchenna  pod  płytę indukcyjną, blat 38mm

A co z cyrkulacją powietrza? Z tyłu masz szczelinę by był obieg?

Płyty takie nie wchodzą w niski blat jeśli pod płytą jest piekarnik.

Z tego co pamiętam u siebie to piekarnik miał korpus niższy niż jego front, i w tym obniżeniu właśnie się schowały wystające wihajstry od płyty indukcyjnej.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 10 Lutego 2017, 10:41:17 czas Polski
tak jest ale  jak  piekarnika. Pod moją płytą nie będzie piekarnika,  bo będzie w słupku?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: demolkaa w 10 Lutego 2017, 16:58:23 czas Polski
Andriu zobacz sobie ten sklep szuflady masz taniej http://melbo.pl/pol_m_Akcesoria-Meblowe_Szuflady_Kompletne-zestawy-200.html (http://melbo.pl/pol_m_Akcesoria-Meblowe_Szuflady_Kompletne-zestawy-200.html)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 10 Lutego 2017, 22:23:25 czas Polski
dzieki dodałem do ulubionych
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 11 Lutego 2017, 21:26:16 czas Polski
dzisiaj kolejne szafeczki do kuchni,  w tym jedna  łączona na lemelki, szafka  górna  108wys x 70 szer i 30 głęb, będa 3 klapy 355  podnoszone aventosem HKS . lamelownica ferm, wymieniłem  kiedyś  tarcze na makitę jednak robiła za duże  otwory  i lamelka  latała w gnieździe,  podostrzyłem  starą fermowską tarcze  i  lamelki wchodzą pasownie. MAkitę muszę zeszlifować  o  0,5mm
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/11/7371321_20170211_183910_resized.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/11/7371319_20170211_184040_resized.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/11/7371323_20170211_184845_resized.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/11/7371322_20170211_185236_resized.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/11/7371318_20170211_193024_resized.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 12 Lutego 2017, 08:41:45 czas Polski
Dzuś Pany muszę trochę pociąć szkło. Jakiś konkretny nożyk z marketów polecacie czy wziąć pierwszy lepszy ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 12 Lutego 2017, 16:06:05 czas Polski
ostry :P

a co ze szkiełka będziesz robił ?:)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: L4 w 12 Lutego 2017, 17:02:48 czas Polski
Witrażyk w oknie pewnie :-).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 12 Lutego 2017, 17:04:47 czas Polski
Juz sobie kupiłem.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 14 Lutego 2017, 10:07:15 czas Polski
Popełniłem kilka półek dla dzieci, sklejka + malowana HDFka,
montaż Rakoll Express + kołki + lamelki (zero wkrętów), malowane wodną Tikkurilą,
surowa sklejka pokryta olejowoskiem Nostalgia, fotoradary będą wisiały na "french cleat":
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 14 Lutego 2017, 10:23:38 czas Polski
Czym malowałeś tę HDFkę?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 14 Lutego 2017, 10:46:41 czas Polski
Standard czyli pierwsze 2 warstwy welur ostatnia gąbka.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 14 Lutego 2017, 10:48:06 czas Polski
Chodziło mi o użytą farbę / lakier.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 14 Lutego 2017, 10:49:49 czas Polski
Everalem :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 14 Lutego 2017, 13:28:52 czas Polski
Trzeba Cię za język ciągnąć... :)

Akrylowa czy alkidowa? Gotowe kolory można kupić czy trzeba szukać mieszalni? Widzę, że w Castoramie mają bazę (aqua).

Szukam czegoś, co da podobny efekt, tj. ładnie pokryje jednolitą powłoką MDF czy sklejkę z poszpachlowanymi ubytkami.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 15 Lutego 2017, 14:00:13 czas Polski
Dziś zupełny brak mocy. Jak dojechałem na warsztat tak prawie nic nie zrobione. Jeszcze Meridox wpadł na grila i mnie zagadywał więc będzie na Niego moje lenistwo.
Ale żeby tak do końca dzień nie był zmarnowany to zrobiłem sobie dżigi łigi do kołków fi 10.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170215/380f2aefa933692b1fbe39e7f650ad6a.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170215/81e9e7077cf8b2d8310bd1ed94a689ae.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w 15 Lutego 2017, 14:03:06 czas Polski
a ten dłuższy element nie powinien być przezroczysty?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 15 Lutego 2017, 14:05:08 czas Polski
Może i powinien ale nie chciało mi się po plexi jechać. Są wywiercone wizjery.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170215/d97606a43d3728e770bc3f4b71d8655e.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w 15 Lutego 2017, 14:14:18 czas Polski
no, no, przewidziałeś to :) szaleństwo :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 15 Lutego 2017, 14:40:37 czas Polski
Dziś zupełny brak mocy. Jak dojechałem na warsztat tak prawie nic nie zrobione. Jeszcze Meridox wpadł na grila i mnie zagadywał więc będzie na Niego moje lenistwo.
Ale żeby tak do końca dzień nie był zmarnowany to zrobiłem sobie dżigi łigi do kołków fi 10.
gdybym nie wpadł to byś przespał cały dzień pewnie i nici z dżigi łigi by były :P a kiełbaska z grillo-kozy pierwsza klasa na kolacje robie u siebie :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w 15 Lutego 2017, 14:44:32 czas Polski
na kolacje robie u siebie

od razu ze śniadaniem sobie zróbcie :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 15 Lutego 2017, 14:48:52 czas Polski
normalnie nutką zazdrości zaleciało ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w 15 Lutego 2017, 15:06:20 czas Polski
hehe, trochę tak :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 15 Lutego 2017, 21:18:40 czas Polski
malowane wodną Tikkurilą,
Everalem :)
Trzeba Cię za język ciągnąć... :)
(aqua).
a dokładnie:
https://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/produkty/tikkurila_everal_aqua_semi_matt_40 (https://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/produkty/tikkurila_everal_aqua_semi_matt_40)
Kupuję w lokalnej mieszalni, "rozlewają" mi nawet male opakowania i mieszają na wybrany kolor.
Z kryciem to różnie bywa i zależy od koloru.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 17 Lutego 2017, 09:04:45 czas Polski
kolejne szafeczki zrobione,  sklejona  szafka  komin na piekarnik.  na jednym zdjęciu  pokazuje jak  wygląda  cofnięta  ścianka tylna dla wentylacji  piekarnika, w innym pomieszczeniu  reszta szafek  w tym szafka  rogowa  skośna i ta ostatnio  klejona  kremowa. 
Jeszcze tyko obrobić fronty  i można montować
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/17/7418861_20170216_214436_resized1.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/17/7418860_20170216_213537_resized.jpg)
(http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/2/17/7418859_20170216_213519_resized.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 17 Lutego 2017, 09:14:33 czas Polski
No trochę pracy widać.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 17 Lutego 2017, 09:34:20 czas Polski
jak na razie  15,5 godzin pracy, głównie wieczorkiem i jedna sobota
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 17 Lutego 2017, 09:36:48 czas Polski
acha jeszcze jedna  wąska szafeczka wisząca  typu  cargo na prowadnicach tandem,
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: cyfral w 17 Lutego 2017, 09:47:23 czas Polski
Andriu: jest jakiś konkretny powód, że owijasz gotowce streczem? Czy to tylko ochrona przed pyłem?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 17 Lutego 2017, 10:11:23 czas Polski
przed pyłem i wilgocią, to jest  płyta  crem ze struktura  skórki pomarańczy więc jak trochę kurzu siądzie to trzeba czyścić, a tak   odwijam  folię  i wieszam szafeczki.  N a razie pracuje  w piwnicy gdzie nie ma izolacji przeciwwilgociowej, więc  po  kilku dniach  plecy  robią  się  wypukłe. mam już wszystko nawiercone, dolene hks  zamontowane,  i pomierzone  wiercenia  do drzwiczek, więc gotowe szafeczki czekają  na wyjazd.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 25 Lutego 2017, 11:23:54 czas Polski
Coś tu się nic nie dzieje. Wrzucam więc moje dzisiejsze wypociny z odpadków. Schnie teraz po pierwszym lakierowaniu. Ta dłuższa została po jednej z robótek więc szybki pomysł na nią. Kto zgadnie co to będzie ? Poza froncikiem reszta elementów do tej właśnie rzeczy ;)

A swoją drogą to przez Was zupełnie inaczej patrzę już od dłuższego czasu na drewno. Nie ma że do pieca. Każdy element kulka razy oglądam i kombinuje co by tu z niego zrobić ;D

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170225/1fbb8f2ce0cda0d601c31904c1b29ef5.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: robson w 25 Lutego 2017, 13:18:58 czas Polski
Witaj Specu :D miło popatrzeć ,że coś tam działasz ale proszę nie kładź polakierowanych czy tam olejowanych elementów ,na podłodze 
po pierwsze dłużej będzie schło po drugie w trakcie chodzenia unosić się będzie kurz i osiadać dam gdzie nie trzeba  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: vitter w 25 Lutego 2017, 13:20:41 czas Polski
Specu bo to jest zboczenie kiedy szwagier wrzuca "obałek" ze starej jabłonki do pieca a TY go wyrywasz i robisz świecznik ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 25 Lutego 2017, 13:21:56 czas Polski
Dobrze gadasz ale nie zrobiłem jeszcze kącika lakierniczego. Jest to tak troche po partyzancku przykryte ;D
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170225/cdbcaee5fd261e5c874df4d3f01ea8e6.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 01 Marca 2017, 14:37:35 czas Polski
Całkiem ciekawy bajer dziś zmontowałem. Kiedyś już to widziałem ale pierwszy raz z tym do czynienia miałem.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: radeks w 01 Marca 2017, 15:03:15 czas Polski
ekstra!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Bladepoland w 01 Marca 2017, 15:11:22 czas Polski
Ile trzeszczy ta przyjemność, bo faktycznie fajne. Cena pewno zwala z nóg.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: fyme w 01 Marca 2017, 15:32:25 czas Polski
Też jestem ciekaw jaki jest koszt takiego bajeru.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: fyme w 01 Marca 2017, 16:14:57 czas Polski
Ile trzeszczy ta przyjemność, bo faktycznie fajne. Cena pewno zwala z nóg.
Znalazłem cenę. Na stronie producenta cena brutto to "tylko" 1292 PLN za wersję Classic, także tego....
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Bladepoland w 01 Marca 2017, 16:45:06 czas Polski
Tak czułem, że będzie grubo ;D. Może ktoś produkuje to taniej?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 01 Marca 2017, 16:56:49 czas Polski
Pewnie Spec... ;D

A to było lokowanie produktu  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Bladepoland w 01 Marca 2017, 17:00:23 czas Polski
To może jakiś rabacik dla forumowiczów ;D.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 01 Marca 2017, 17:02:13 czas Polski
Lokowaniem produktu był tylko ten super hiper WOW Dżon niesamowity śrubokręt Blum'a ;D
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170301/52c8517a25d309009452f9baf159b231.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Bladepoland w 01 Marca 2017, 17:07:36 czas Polski
Wow :). Ale cudo ;D. Przepiękny.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: vitter w 01 Marca 2017, 19:40:12 czas Polski
Specu dogóry nogami fote dałeś ,a przecie na sprzęcie instrukcja jest gdzie góra  :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 01 Marca 2017, 20:10:15 czas Polski
Bo to kryptoreklama ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 03 Marca 2017, 00:21:18 czas Polski
Kurde wszyscy śpią a człowiek dopiero z montażu wrócił. Miało być wolne a tu nagle info, że sprzęty przyjechały.
I do 23.30. Masakra. Ale się udało ;)

I najważniejsze. Są nogi przechodzące w blat ;D

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170302/91b5147893c97d4ae71a7199dea4d286.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170302/360ffc9c26223270501229d3c29ad54b.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170302/c491df8793abb72e8e4fcde69111a5f3.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 03 Marca 2017, 07:39:52 czas Polski
Coż to za buteleczki? :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lauter w 03 Marca 2017, 07:45:39 czas Polski
To pewnie woda mineralna Alfred ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 03 Marca 2017, 07:45:50 czas Polski
Specu sam projektujesz kuchnie czy wykonujesz według czyjegoś projektu?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 03 Marca 2017, 08:06:51 czas Polski
Z projektami różnie. Czasem sam a czasem od projektanta.
A te butelki to woda ale podoba mi się Wasz tok myślenia ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 03 Marca 2017, 08:58:44 czas Polski
ładna robota a te górne szafki to z czego  bo niewyraźnie widać,  okleina?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 03 Marca 2017, 09:25:58 czas Polski
A te butelki to woda ale podoba mi się Wasz tok myślenia ;D
Specu dbaj o Polskie znaki proszę. Jest różnica międze zrobić laske i łaskę. Tak samo woda i wóda ;)
Ale pewnie tylko paluszek z ALT'u się omsknął ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: arecki1338 w 03 Marca 2017, 09:28:05 czas Polski
Dajcie spokoj z polskimi znakami, jak ktos pisze z telefonu to nie jest takie proste, czasami slownik sam zmieni, a czasami wstawi inne slowo i dopiero wtedy glupoty wychodza.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 03 Marca 2017, 09:55:44 czas Polski
Dajcie spokoj z polskimi znakami
Kolega nie zaskoczył subtelnego żartu :)
woda->wóda - kwestia polskiego znaku który "olał" spec :)
Zauważ, że specu użył w swojej wypowiedzi polskich znaków
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 03 Marca 2017, 18:58:48 czas Polski


Polskie

Żeby nie to, że był to subtelny żart to ja Ciebie bym posłał na rekolekcje z języka polskiego ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: arecki1338 w 03 Marca 2017, 19:09:40 czas Polski
No to mnie podeszliście z tymi znakami, i ja się tak dałem, wstyd normalnie  :-[
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 03 Marca 2017, 22:43:07 czas Polski
Co Ty Arka??  nie pijesz alkoholu? ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 04 Marca 2017, 09:22:43 czas Polski


Polskie

Żeby nie to, że był to subtelny żart to ja Ciebie bym posłał na rekolekcje z języka polskiego ;)


Patriotą jestem ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 04 Marca 2017, 09:45:59 czas Polski
to Ty orzeł biały w koronie jesteś ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 04 Marca 2017, 10:21:40 czas Polski

 ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 06 Marca 2017, 19:29:42 czas Polski
Jako, że ręce już od mrozu nie drętwieją to czas się było przeprosić z proxxonkiem. Tak oto powstał shuriken i kunai. Przy okazji wyszło na jaw, że nie umiem wycinać kół tym cudem :((https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170306/4f998564fd3eaef5b3a94db2347beae9.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 11 Marca 2017, 19:21:55 czas Polski
Taka sytuacja




Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 11 Marca 2017, 19:58:28 czas Polski
Ja z braku miejsca upchnąłem wiertarkę na stojak od ukośnicy.

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170311/a1c41be26d2f20f0665c746301b27379.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Marcin M w 11 Marca 2017, 20:10:32 czas Polski
U mnie ostatnio tylko to się dzieje...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 14 Marca 2017, 13:01:26 czas Polski
Się w wątku mało dzieje i znów muszę zupować ;)
Szybko dziś okuwamy skrzydła i po perypetiach na poczcie czas pofrezować trochę ;)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170314/67bfd2635a5ffffec60c354c50c7c94e.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170314/ec2ebad886c932a3c9c926c5f35f7b4c.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170314/7ef4a161c571d205404213db44482c55.jpg)

Ps. Fajną mam etikieciarkę ?
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170314/f4a54f81b4fe711f63a23604e2226c3a.jpg)

Tak wiem. To już niemodne ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 14 Marca 2017, 14:06:20 czas Polski
Kurna no musiałeś mi przypomnieć że czekają mnie jeszcze lustra na drzwi w szafie w wiatrołapie?
Odkładam to i odkładam bo wiem że będzie bolało po kieszeni a tu jeszcze w cholerę wydatków. Obecnie usiłuję znaleźć czas żeby dokończyć panele w synusiowym pokoju...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 14 Marca 2017, 14:13:09 czas Polski
Specjalnie właśnie chciałem Ci przypomnieć ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 14 Marca 2017, 17:16:35 czas Polski
Tak wiem. To już niemodne ;D
Bez przesady, to jest takie... podtrzymanie tradycji :D.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Waterlive w 15 Marca 2017, 10:04:41 czas Polski
Moje drugie w życiu mebelki :)
Jak wspominałem do łazienki przyszłych teściów ;)

Po raz pierwszy robiłem wręgi. Miałem trochę problemów bo nie wiem czemu, ale na początku strasznie mi wyrywało laminat.
Dopiero po iluś tam próbach znalazłem stronę frezarki, która tego nie robi. Frezowałem frezem piłkowym z łożyskiem. Ogólnie wyszło dobrze na 97%.
Mam 5mm wręg, a płyta na plecach będzie 3mm. Czy bić gwoździkami, czy wkręty. Czy może zainwestować w taker pneumatyczny (mam bardzo malutki kompresor). O mam chyba gdzieś jeszcze ręczny taker.

Teraz się zastawiam czy nie powinna być wodoodporna płyta :/ Może ewentualnie czymś pomalować niewidoczne ranty, które nie są obklejone?

Po raz pierwszy też montowałem metaboxy z blumotion (w kuchni mam antaro). Przy okazji mam pytanie. Nie mogę nasadzić sideboxa na reling przeszkadzają bardzo te przetłoczenia widoczne na zdjęciu w załączniku. Mogę potraktować to młotkiem, ale chyba nie o to chodzi.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 15 Marca 2017, 10:37:09 czas Polski
Musisz mocno wklikać a nie wsuwać.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 15 Marca 2017, 11:49:48 czas Polski
I jeszcze jedno. Podpij od spodu chodziaż śmizgo jakieś. Chyba, że to podwieszana będzie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Waterlive w 15 Marca 2017, 12:24:07 czas Polski
I jeszcze jedno. Podpij od spodu chodziaż śmizgo jakieś. Chyba, że to podwieszana będzie.
Będą nóżki 10cm i cokół na plastikowej rynience.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 15 Marca 2017, 20:33:25 czas Polski
pomagam koledze wykonać gołębnik -
na chwilę obecną tak się prezentuje

Brakuje jeszcze kilku rzeczy
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 15 Marca 2017, 20:45:46 czas Polski
Gonty przybite, a jak teraz obróbki blacharskie zamontujecie ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 15 Marca 2017, 20:59:54 czas Polski
Nie będzie.  Jako zakończenie boczne będą metalowe kątowniki.
Generalnie plan jest taki, żeby wykorzystać maksymalnie to, co znajdziemy u kolegi- stąd między innymi okna, każde inne 😉
Pierwotnie miała być dachówka, ale ja się nie zgodziłem.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 15 Marca 2017, 21:11:42 czas Polski
Moja pierwsza styczność z intarsją. Taki efekt pracy.
 (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170315/db526d7b88e3d0083aa3cdf238d04fb0.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 15 Marca 2017, 21:20:05 czas Polski
Brawo  :)
świetny efekt
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 15 Marca 2017, 21:40:11 czas Polski
Pierwotnie miała być dachówka, ale ja się nie zgodziłem.

I słusznie, za mały kąt nachylenia.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: jacekmt10 w 15 Marca 2017, 21:40:17 czas Polski
Dzięki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 15 Marca 2017, 21:45:56 czas Polski
Jacek ale pojechałeś, gratulacje.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 16 Marca 2017, 05:12:53 czas Polski
Pierwotnie miała być dachówka, ale ja się nie zgodziłem.

I słusznie, za mały kąt nachylenia.


I tak jest bardzo mały...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 16 Marca 2017, 07:46:50 czas Polski
Takie dwa przyrządy u mnie powstały.

(http://obrazki.elektroda.pl/7094870100_1489646513_thumb.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/7094870100_1489646513.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/5677044000_1489646516_thumb.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/5677044000_1489646516.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 16 Marca 2017, 20:30:43 czas Polski
Jeszcze jedna robótka z dzisiaj.
Pudełko na resoraki dla synka.
Miało być na wczepy, niestety frez Graphite w sośnie daje radę ale sklejka to już na niego za dużo. Kreg pomógł i myślę że dał radę.

(http://obrazki.elektroda.pl/8784575600_1489692292_thumb.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/8784575600_1489692292.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 17 Marca 2017, 20:23:43 czas Polski
Zaślepki miały być widoczne ? tzn na zewnątrz? chyba ładniej by wyglądało wewnątrz pudełka, no chyba że to zamierzony cel jest :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 18 Marca 2017, 05:50:39 czas Polski
Mają być jako ozdoba, dlatego są ciemne i z zewnątrz.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 27 Marca 2017, 15:08:32 czas Polski
Wczoraj powstała (prawie) culaga do stolika do frezarki.
Ciekawe jak sprawdzi się odciąg wiórów.
(http://obrazki.elektroda.pl/7823267200_1490619773_thumb.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/7823267200_1490619773.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 27 Marca 2017, 20:10:11 czas Polski
no widzę że męczysz frezarkę jak ja ;D
ja dziś dorobiłem sanki do połączeń na wczepy :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 28 Marca 2017, 09:29:13 czas Polski
Męczę, fajna zabawa jest jak coś wyjdzie.
Te tulejki z gwintem to masz wbijane?
Kupiłem takie wkręcane i za nic nie idzie tego prosto wkręcić.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 28 Marca 2017, 09:50:18 czas Polski
te są pazurkowe wbijane nie ma bata krzywo ich zamocować ale te wkręcane są mocniejsze
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 28 Marca 2017, 13:37:16 czas Polski
Męczę, fajna zabawa jest jak coś wyjdzie.
Te tulejki z gwintem to masz wbijane?
Kupiłem takie wkręcane i za nic nie idzie tego prosto wkręcić.
Do wkrecanych trzeba zrobić prowadnice żeby je prosto i pewnie wkręcić.  You tube przewodnikiem
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 28 Marca 2017, 14:15:53 czas Polski
Kurcze, nie mogę znaleźć.
Daj jakiegoś linka albo chociaż angielską nazwę pod jaką tego szukać.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 28 Marca 2017, 17:17:35 czas Polski
najprostszy patent to kawałek grubego płaskownika, 1cm grubości wystarczy, wywierć w nim otwór o średnicy zewnętrznej tej mufy wkręcanej (tylko prosto ) licujesz wtedy otwory ze sobą, ściskiem płaskownik łapiesz do deski, wkładasz w otwór mufę i wkręcasz :) nie ma bata żeby zeszło :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: burchov w 28 Marca 2017, 20:26:20 czas Polski
albo profil zamknięty, który nie musi byc aż taki taki gruby ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 01 Kwietnia 2017, 21:09:27 czas Polski
Pierwsze klejenie poliuretanem i pierwsza wpadka (zapomniałem okleić) ;)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170401/3ff568047ca95810677a61681f8da592.jpg)
No i chyba pierwsza na świecie klejonka z OSB (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170401/c268bdcb192a805c839aebe039cd0366.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 01 Kwietnia 2017, 21:22:04 czas Polski
mówią że tylko pierwszy raz boli później już tylko przyjemność :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 01 Kwietnia 2017, 21:39:19 czas Polski
carpenter a cóż to za projekt do którego potrzebna klejonka z OSB?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 01 Kwietnia 2017, 22:08:58 czas Polski
Pewnie nie miał wystarczająco szerokiego kawałka :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 01 Kwietnia 2017, 22:17:44 czas Polski
Ułóż sloje naprzemiennie w klejonce.
Poliuretan świetnie się szlifuje
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 01 Kwietnia 2017, 22:19:34 czas Polski
tak tak pamiętaj o uśmiechach  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 01 Kwietnia 2017, 22:46:27 czas Polski
Mam dosyć sporo przekładek z OSB więc staram się je wykorzystać gdzie tylko można.
@maniek7 fotkę wrzucę jutro.
@kozio no szlifuje ładnie, gdybym malował to bym się nie przejmował ale olej...
miałem już wewnętrzną część półeczki wykończoną "na gotowo" pod olej no i zamiast ją olejem to poliuretanem i do d...y ślady zostały.
Wcześniej klejąc Rakollem Expressem 25D przed klejeniem wykończyłem olejem i wszystko wyszło idealnie, zapomniałem że poliuretan pieni jak pies sąsiada :D.
Olejowanie zabezpiecza przed takimi wpadkami.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 02 Maja 2017, 15:07:51 czas Polski
U mnie taki dom z bala powstaje.

(http://obrazki.elektroda.pl/9737480100_1493730374_thumb.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/9737480100_1493730374.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 02 Maja 2017, 21:20:15 czas Polski
od małych do dużych rzeczy :) nie zapomnij miedzy bale dać warstwę mchu ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 02 Maja 2017, 21:43:33 czas Polski
Dużych już kilka postawiłem. Pasy filcu dawaliśmy.;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 03 Maja 2017, 12:34:06 czas Polski
Jeszcze jedna warstwa farby i gotowe.

(http://obrazki.elektroda.pl/3060506800_1493807526_thumb.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/3060506800_1493807526.jpg)

Aha, jakby co to karmnik dla ptaków to ma być.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 03 Maja 2017, 14:07:40 czas Polski
a już miałem się pytać czy to karmnik i zobaczyłem opis pod obrazkiem :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzkos86 w 03 Maja 2017, 18:38:54 czas Polski
Dzięki.pomocy kolegi Kozio powstało cos takiego. (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170503/a9ce9c044095e752a0cf57c1fee124cc.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170503/ef75ee9c3e94e0bd52a27bb178cddb41.jpg)


Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 03 Maja 2017, 20:27:21 czas Polski
No i git  :)

Dodaj tylko klka zastrzałów, żeby na boki nie chodziło - szczególnie przy huśtawce
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzkos86 w 03 Maja 2017, 20:28:21 czas Polski
Właśnie sie balem ze będzie latać ale jest bardzo stabilnie
Kotwy zabetonowane metr poniżej gruntu
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 03 Maja 2017, 21:07:23 czas Polski
tak. teraz wszystko nowe, sztywne ...
Tylko wejdą dzieciaki na huśtawki i zaczną szaleć, do tego dojdzie dosychanie materiału, powolne wyrabianie się drewna w miejscach łączeń i będzie chodzić...

Daj zastrzały. A jeśli się upierasz, to przynajmniej często kontroluj - dla dobra dzieciaków
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: looq1 w 04 Maja 2017, 16:58:37 czas Polski
A ja się troszku przeliczyłem z miejscem w garazu
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 06 Maja 2017, 19:03:28 czas Polski
Dziś zakończyłem

http://forum.domidrewno.pl/media/?sa=album;in=268


 :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 06 Maja 2017, 21:26:58 czas Polski
Marcin widać ogrom pracy...
W takich chwilach boję się że klienci nie docenia...

Nie mój gust trochę jedna bo zbyt zabudowana.
Tak czy inaczej jest to kawał dobrej roboty...
Brawo
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 06 Maja 2017, 21:28:20 czas Polski
A ja się troszku przeliczyłem
A co tam robisz ciekawego?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 06 Maja 2017, 21:32:40 czas Polski
Bardzo solidna altana :)
A ja w ramach walki z brakiem miejsca w garażu dorobiłem mocowanie grubościówki do stolika, które jednocześnie pasuje do regału.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 28 Maja 2017, 11:41:54 czas Polski
Trochę robót dla siebie. Po kilkunastu latach zaczynają się sypać obiekty ogrodowe. Na pierwszy ogień poszła obudowa beczki na deszczówkę. Przydał się cyrkiel do taśmówki. Do  zabezpieczenia użyłem na początek rozcieńczonego pokostu lnianego.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 28 Maja 2017, 12:05:57 czas Polski
Taras z zadaszeniem .
Na żywo kolory lepiej się prezentują  ;)



Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 28 Maja 2017, 13:00:32 czas Polski
Jak weranda w Teksasie  ;D tylko strzelba jeszcze i bujany fotel.
A te zastrzały nie za duże?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 28 Maja 2017, 13:07:31 czas Polski
Nie. Wyjście będzie na boki, zastrzały mają zniechęcić do prób wyjścia inną stroną  ;)


Drewno z Grzęd - teoretycznie suszone skandynawskie ....
W praktyce było różnie ... a przyjechało z Białorusi ... :P (nie jestem na bieżąco z geografią, ale to chyba jeszcze nie skandynawia ..... )
Kłamią strasznie ....
Jakość SI..... >:(
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 28 Maja 2017, 13:49:04 czas Polski
Ja w czwartek zamówiłem u nich KVH i zobaczymy co przywiozą.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 28 Maja 2017, 14:50:14 czas Polski
dobrze oglądaj wszystko.
Ja zamówiłem wszystko - kantówkę, szalówkę i deski podłogowe. Raz, że nie trzyma wymiaru, to deski były tak poukładane, że najgorsze schowane w środek.... >:(
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 28 Maja 2017, 18:33:36 czas Polski
Nie było na to już czasu.
To co się dało, to jeszcze raz przestrugałem i przefrezowałem. Na szczęście najbardziej brzydkie elementy są zakryte. Sporo przez to było kombinacji ale nic nie widać.
W tygodniu napiszę i maila - zobaczymy, co mi odpowiedzą.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 28 Maja 2017, 18:41:08 czas Polski
Ja raz kupiłem drewno z dziurami po drewnojadach. Mimo, że większość pociąłem i postrugałem ( wtedy dopiero zauważyłem) to dali mi nowe dechy. Nawet dłuższe i szersze w ramach rekompensaty.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 29 Maja 2017, 19:14:29 czas Polski
Drewno z Grzęd - teoretycznie suszone skandynawskie
Ta hurtownia Alga czy cos takiego?? Mialem wlasnie w planie robic u nich zamowienie za sporą kasę. Czyli nie warto??
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 29 Maja 2017, 21:55:48 czas Polski
Dokładnie ta...
Mnie nie zachecili do dalszej współpracy...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 29 Maja 2017, 22:02:44 czas Polski
No to dzieki...
Ja tez miałem już wątpliwości po odpowiedziach od nich...To trzeba szukac gdzies indziej...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 30 Maja 2017, 04:35:43 czas Polski
Miałem fajne miejsce - koleś sam robił domy i dla siebie ściągał całe partie z Estoni. Duzo lepsze jaościowo od tego ... Niestety zawiesił na jakiś czas działalność, a mnie nie stać, żeby kilka tirów drewna zamówić ... :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 05 Czerwca 2017, 09:14:05 czas Polski
Znajomym spodobał się mój karmnik i teraz całe osiedle powstaje.

(http://obrazki.elektroda.pl/7737446700_1496646574_thumb.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/7737446700_1496646574.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 05 Czerwca 2017, 15:35:17 czas Polski
Myślę że to masowa produkcja.
Poszukaj w okolicy, miejscowy cieśla czy stolarz zrobi to na pewno solidniej
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 05 Czerwca 2017, 19:50:55 czas Polski
Witam po zimie  8) A że była długa, a potem urlop, a teraz zwolnienie lekarskie... to jakoś tak zeszło do czerwca ;)

Ponieważ dopiero zamówiłem drewno z tartaku, to z nudów zrobiłem stolik z odpadów - jakiś kawałek blatu kuchennego (sąsiad robił remont kuchni), jakieś metalowe nóżki od stolika (inny sąsiad wymieniał meble) i jakaś listewka dębowa. No i w końcu będzie na czym postawić kubek z kawą na podwórku :)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/165592580/original.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 05 Czerwca 2017, 21:50:38 czas Polski
Cały dzień składaliśmy...
Ale najważniejsze, że klient bardzo zadowolony  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 06 Czerwca 2017, 07:13:44 czas Polski
Zostało tylko malowanie, ale to już robota dla żonki.
(http://obrazki.elektroda.pl/6991808700_1496725840_thumb.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/6991808700_1496725840.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Krzysiek1973 w 06 Czerwca 2017, 15:10:45 czas Polski
Zostało tylko malowanie, ale to już robota dla żonki.
A czym maluje, macie coś eko, dla ptaszków? ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 06 Czerwca 2017, 15:31:52 czas Polski
Nie mamy, malujemy tylko z zewnątrz.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 06 Czerwca 2017, 15:55:56 czas Polski
Pokost lniany ale tylko z zewnątrz.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 06 Czerwca 2017, 19:17:22 czas Polski
I jeszcze taras się zbudował. Niestety jeszcze tym razem u klientki.
2.5 metra wysoki, 2,5x5 metrów powierzchni, deska modrzew.

(http://obrazki.elektroda.pl/9655875500_1496769187_thumb.jpg) (http://obrazki.elektroda.pl/9655875500_1496769187.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 06 Czerwca 2017, 19:37:03 czas Polski
A czemu deski raz idą z jednej strony a raz z drugiej słupka ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 06 Czerwca 2017, 19:59:46 czas Polski
Dolna jest z drugiej strony. Wyszła mi tam 14sto centymetrowa dziura obok stopni. Stopnie powinienem chyba wypuścić na wylot przez te boki.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Filip w 07 Czerwca 2017, 00:39:41 czas Polski
Szlifujcie elementy przed malowaniem. Fale i wgnioty z grubościówki nie wyglądają dobrze. A impregnat/lakierobejca jeszcze je uwidacznia.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 07 Czerwca 2017, 06:52:40 czas Polski
Wiesz Filip, to klient płaci i to on decyduje o zakresie robót za jaki chce zapłacić.

Bardzo podobną sytuację mam często przy więźbach dachowych.
Z tartaku przyjeżdża drewno z korą i kierownik budowy lub inwestor wymaga abym ją usunął.
Proszę wtedy aby mi za to zapłacić lub złożyć reklamację do tartaku.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 07 Czerwca 2017, 07:31:20 czas Polski
Drewno Ty zamawiasz czy kierownik ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 07 Czerwca 2017, 08:43:46 czas Polski
Inwestor.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 07 Czerwca 2017, 09:26:50 czas Polski
Nudzi mi się a było nie było bieżąca robota :)

(http://i.imgur.com/An1nA5Z.jpg)

(http://i.imgur.com/Ursd48G.jpg)

Później wlezę na dach to więźbę mogę sfocić :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 07 Czerwca 2017, 18:46:04 czas Polski
Się robi...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 08 Czerwca 2017, 10:09:12 czas Polski
Tym razem spełniłem prośbę zaprzyjaźnionego sąsiada i wykonałem drewnianą obudowę przyłącza elektrycznego do domku letniskowego.
Daszek będzie pokryty blachą. Do klejenia użyłem poliuretanowy Soudal; 66A, obudowa pokryta pokostem lnianym.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lirorobert w 09 Czerwca 2017, 16:02:26 czas Polski
A ja zrobilem ostatnio szafki w łazienkach. Nie królewskich, ale u klienta w domu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 09 Czerwca 2017, 16:05:37 czas Polski
Się robi...

Jak kotwisz konstrukcje do tych słupków betonowych?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 09 Czerwca 2017, 16:37:50 czas Polski
Wcale
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 09 Czerwca 2017, 20:46:59 czas Polski
Było fotkę zrobić jak się otwierają.
Planuję podobną tylko połówkę Twojej.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 11 Czerwca 2017, 14:06:39 czas Polski
Dzisiaj montaż obudowy przyłącza u sąsiada.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 12 Czerwca 2017, 13:08:41 czas Polski
tek kawałem , to sine, czy nie dostrugane ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 12 Czerwca 2017, 21:39:02 czas Polski
Kupiłem trochę jesionu... w końcu nie będę musiał walczyć z żywicą ;) Fajnie się struga, ale zapomniałem że to twarde drewno... Na rozgrzewkę zrobiłem "szybką ławkę" żeby było na czym siedzieć przy ognisku.

(http://www.pbase.com/hfoto/image/165624613/original.jpg)

I w końcu zrobiłem krótką prowadnicę do zagłębiarki żeby nie walczyć z 1,4m przy przecinaniu deski w poprzek i mieć od razu kąt prosty.
(http://www.pbase.com/hfoto/image/165624614/original.jpg)

No i zacząłem nowy projekt - altanka... Ojciec zaczął betonować, a ja czytam książkę o ciesielce... Będzie z tym trochę zabawy...
(http://www.pbase.com/hfoto/image/165635519/original.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 12 Czerwca 2017, 21:43:48 czas Polski
Cześć Heniutku
Czekam na altanke.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 12 Czerwca 2017, 21:52:15 czas Polski
Mój ojciec też i ciągle mnie pogania, a ja jeszcze projektu nie skończyłem ;) Nie mogę znaleźć gotowego projektu w internecie, bo nie chcę na śruby ani blachy - dziadek stodołę postawił bez użycia gwoździ to ja altany nie zrobię? ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: L4 w 16 Czerwca 2017, 16:55:54 czas Polski
Zrobiony ze odpadów wieszak na ściski rurowe:
Wymiary wieszaka wymierzone na oko:
(http://i.imgur.com/3rH9m6o.jpg)

Od linijki podzielone żeby było symetrycznie chociaż:
(http://i.imgur.com/1BZ4Ueq.jpg)

Otwory sednikiem od ręki:
(http://i.imgur.com/EoiISih.jpg)

Do krawędzi wycięte zagłębiarką:
(http://i.imgur.com/8LdlXDg.jpg)

Skręcone na wkręty:
(http://i.imgur.com/0vhOTnj.jpg)

Próba przycięcia dwóch boków równo:
(http://i.imgur.com/9EpXCjT.jpg)

Efekt:
(http://i.imgur.com/TxJvQUB.jpg[/img

Wieszak złożony:
[img]http://i.imgur.com/yLSCROC.jpg)]

I założony:
(http://i.imgur.com/0N5IZ69.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 18 Czerwca 2017, 22:13:29 czas Polski
Się robi...
(http://www.pbase.com/hfoto/image/165671889/original.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 19 Czerwca 2017, 08:12:23 czas Polski
Wieszak na ściski to wazna rzecz. Co wisi na ścianie nie wala się pod nogami ;D

Heniutku mordo jak Cię dawno nie widziałem ;D najlepszego...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 20 Czerwca 2017, 18:00:31 czas Polski
praca na wysokości a kask gdzie ? przestrzegaj BiHP bo mikołaj Ci na gwiazdkę przyniesie taki różowy :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 20 Czerwca 2017, 19:00:27 czas Polski
praca na wysokości a kask gdzie ? przestrzegaj BiHP bo mikołaj Ci na gwiazdkę przyniesie taki różowy
Mnie w to nie mieszaj!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 20 Czerwca 2017, 21:26:29 czas Polski
praca na wysokości a kask gdzie ? przestrzegaj BiHP bo mikołaj Ci na gwiazdkę przyniesie taki różowy

No patrz... mam i kask i uprząż a zapomniałem założyć... założę do montażu ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 22 Czerwca 2017, 10:46:46 czas Polski
Z bieżących,to takie cuś się kluje
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 22 Czerwca 2017, 12:47:11 czas Polski
O jakie dupne to mosz! Możesz pokazać parę zbliżeń? Np. mocowanie huśtawkowej belki do domku.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 22 Czerwca 2017, 14:29:06 czas Polski
ten plac robię dla moich przyjaciół,a właściwie ich dzieci  ;)
przez to projekt się co chwila zmieniał - np. doszedł zadaszony taras - pierwotnie nie miał byc zadaszony więc nie uwzgędniłem dłuższych słupów.
Jeszcze kolega ma pomalować, bo ciągle nie może zdecydować się co i jak ma być malowane.
na chwilę obecną jest zagruntowane impregnatem bezbarwnym i część (drabinka,ścianka wspinaczkowa mała) pomalowana kolorem.
Dojdzie jeszcze zaknięcie piaskownicy, jakieś zastrzały, itp.
Jak będę u niego to porobię kilka fotek.
Napisz na PW, co dokładnie Cię interesuje
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 24 Czerwca 2017, 11:26:18 czas Polski
.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: swfr w 24 Czerwca 2017, 11:34:58 czas Polski
Od rana podłożyłeś cztery serwetki pod nogi stołu?  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 24 Czerwca 2017, 12:32:54 czas Polski
Gdzie tam od rana ...
Caly wczorajszy dzień ... ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 24 Czerwca 2017, 14:25:38 czas Polski
Masakra , lepiej to popraw , w prawym górnym rogu serwetka nie jest symetrycznie i psuje cały efekt . Naprawdę tyle lat doświadczenia i taki babol  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 24 Czerwca 2017, 18:03:37 czas Polski
A miało być tak pięknie..... :-X




 ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: hindus3d w 27 Czerwca 2017, 20:25:04 czas Polski
L4 jak Ci się ta zaglębiarka boscha sprawuje? jak radzi sobie z laminatami ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: L4 w 27 Czerwca 2017, 20:29:41 czas Polski
Nie mam się do czego przyczepić - ale pociąłem nią raptem parę płyt OSB, ledwo tknąłem laminaty i naciąłem listwę FSN ;-).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 03 Lipca 2017, 21:28:21 czas Polski
Drobna robótka. Dostałem w prezencie piękną muszlę ( w rewanżu za skarbonkę). Dorobiłem z dębu podstawkę i mam pojemniczek na tabletki (wolałbym na cukierki, ale w moim wieku.... ;)).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 05 Lipca 2017, 07:53:22 czas Polski
Odświeżyłem swój karawan  8)

Wymienię też podłogę, dojdzie nowa instalacja i będzie nufkafunkielnieśmigana  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 05 Lipca 2017, 08:14:25 czas Polski
Odświeżyłem swój karawan  8)

Wymienię też podłogę, dojdzie nowa instalacja i będzie nufkafunkielnieśmigana  ;D
Konstrukcja typu nie gniotsia nie łamiotsia :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 05 Lipca 2017, 08:30:46 czas Polski
do tego jeszcze  sprejem jaki  kwiat lotosu , uchwyty  na wieńce  i  można na  fuche jechać
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 05 Lipca 2017, 09:14:13 czas Polski
Odświeżyłem swój karawan  8)

Wymienię też podłogę, dojdzie nowa instalacja i będzie nufkafunkielnieśmigana  ;D
Konstrukcja typu nie gniotsia nie łamiotsia :)


1,5 t piasku bierze - więcej się bałem ze względu na koła
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: nebutek w 05 Lipca 2017, 09:58:37 czas Polski
Panie Czarna Wołga.  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 05 Lipca 2017, 10:52:47 czas Polski
resory są,  plandekę dorobić  i  masz  kopulator.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 05 Lipca 2017, 11:10:13 czas Polski
Plandekę dorabiam już 8 lat....
 ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 05 Lipca 2017, 11:21:22 czas Polski
Tu na razie jest ściernisko , ale będzie ....





kratownica  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 06 Lipca 2017, 21:03:10 czas Polski
A u mnie siekierki, stare były, zapomniane, brudne, pordzewiałe i tępe. Odświeżyłem je, przeszlifowałem i oprawiłem. Ta duża jest na sprzedaż jakby ktoś chciał :)

PS: ta mniejsza goli włosy <3
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 07 Lipca 2017, 19:42:55 czas Polski
Dziś karawan dostał nową k0ompletną instalację  :)
Wreszcie światła widać  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: fyme w 08 Lipca 2017, 08:10:57 czas Polski
Ja zamiast poświęcać wolny czas po pracy na hobby wziąłem dodatkową robotę :) I tak się bawię w zabudowy z płyt gk.
 (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170708/663cbf8a4051e89f02773d37d27da68d.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170708/655b9a9ab420cea5d2dc6e4429095884.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 08 Lipca 2017, 09:01:34 czas Polski
No i fajnie wiedzieć. Można by zrobić jakąś altane z KG na próbę  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: draax w 08 Lipca 2017, 10:16:39 czas Polski
w Arizonie, tam mniejsza wilgotnosc :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: swfr w 08 Lipca 2017, 11:41:18 czas Polski
Mistrz!

Podpowiedz mi proszę jak zaszpachlować pęknięcia między płytami w suficie podwieszanym.

Słaby jestem w gipsie i przyległościach.
Moja żona robi (moimi rękami) remont w domu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: fyme w 08 Lipca 2017, 12:14:03 czas Polski
Ja zazwyczaj wklejam taśmę papierową i nie pęka :) Ale jak już pękło to teraz trzeba by pogłębić ryse a potem zaaplikować ponownie gips i na to wkleić choćby fizeline a potem szeroko zaszpachlować by pod światło nie było widać że ruszane.
Choć raz pamiętam mi pękło, sufit tak pracował że między płytami było prawie centymetr różnicy poziomów, wtedy wkleiłem siatkę elewacyjną po całości i od kilku lat jest spokój.
Ps: to moja poprzednia robota :)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170708/4bf271ccb703bcba056738e43f94edc3.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170708/5cfa58529a61852da13ec129ffbe21f2.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 09 Lipca 2017, 20:18:13 czas Polski
Altana się ciągle robi - "już" stoją słupy i oczepy.... może do zimy zdążę ;) Albo się wkurzę, kupię garść wkrętów i zrobię wszystko "po nowemu". Na razie się zastanawiam jak postawić krokwie żeby się trzymały...

A dla odprężenia zrobiłem nowe krzesło do kuchni - żonie się Franklin (Franklin Library Chair) nie podobał, to zrobiłem prostszą konstrukcję, ale też ułatwiającą dostęp do wysokich szafek:
(http://www.pbase.com/hfoto/image/165801164/original.jpg)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/165801165/original.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 12 Lipca 2017, 23:32:52 czas Polski
No właśnie ludziska. Właśnie zaskoczyłem, że dzis "służbowo" robiłem podstawę dębową do lakierowanego blatu okrągłego i nie wiem czemu fot nie porobiłem. Ale nic straconego. Na razie tylko klejonka więc będzie jeszcze co popstrykać ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 12 Lipca 2017, 23:57:14 czas Polski
fyme, używasz spoinera?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: fyme w 13 Lipca 2017, 05:26:54 czas Polski
fyme, używasz spoinera?
Hej, do tej pory nie miałem okazji choć ciekawi mnie ten patent na tyle że przy większej robocie chyba odżałuje i zakupię sobie ten patencik w celach badawczych :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 16 Lipca 2017, 20:24:02 czas Polski
Projektant powinien odpowiadać za swój projekt - więc musiałem przetestować ;)
Nadal trzymam się koncepcji "bez wkrętów i śrub" (nie licząc kotw).
Od razu wiadomo że mój ojciec to budowlaniec - przyjechałem w sobotę a tam rusztowanie stoi. I dobrze wykombinował, bo z drabiny to to by było przerąbane wszystko składać.

(http://www.pbase.com/hfoto/image/165840165/original.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Arek15 w 16 Lipca 2017, 22:13:50 czas Polski
offtop:)
henry, pierwsze moje skojarzenie.... w głowie: "bum tararara, czego chcesz dziewczyno ja wiem....tarzana"

na poważnie- ładne miejsce i wykonanie
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 16 Lipca 2017, 22:14:40 czas Polski
Henry człowiek lasu ;D
Brawo Ty
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 18 Lipca 2017, 17:40:10 czas Polski
W końcu była chwila żeby dokończyć garaż
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170718/636585c7f4c23c60236bd0b242a70745.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170718/e59465380864ead80a3b224988bc4d40.jpg)
Niby pierdoła ale pochłonęło sporo czasu.
Najwięcej na precyzyjnym docięciu, drugi raz bez pilarki stołowej do takiego wynalazku nie podchodzę.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 18 Lipca 2017, 19:18:34 czas Polski
To czym ciales te deseczki? 
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 18 Lipca 2017, 20:57:19 czas Polski
Zagłębiarką i ukośnicą, najbardziej przeszkadza mi powtarzalność cięcia tzn. jej brak ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 19 Lipca 2017, 18:26:01 czas Polski
A ja dziś bawię się w dębinie. Kilka dni temu zrobiona klejonka i dziś rzeźbienie ;D Nogi już są bo szybki temat. Najgorsza "półka".
Z tego:
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170719/6b21691a0794ada4fe4d118880a59666.jpg)

Musi wyjść takie coś:
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170719/5f82d9f60e06ac33fb6bf0b4b0155e03.jpg)

Pasowałem kąt na laminacie. Zabawy z tym co nieniara żeby spasować. I kiedy myślałem, że już jest dobrze to gdzieś mi ucieka.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170719/b0b609c16994f192bc1029f17d06f9e7.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170719/91b3bed188d3b60719480603f789dd9f.jpg)

Nie wyjdę dziś póki tego nie zrobię bo muszę jeszcze dziś to skleić z nogami.

W sumie zabawa niezła ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 19 Lipca 2017, 18:42:12 czas Polski
A ja zrobiłem wieszak na platformę
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170719/212ad493975d9661de015f8fa6582fb8.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170719/4ae6d6ffcd6d3c6df2750c7e56db4c99.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 19 Lipca 2017, 19:37:59 czas Polski
Wyszło !! Tylko 9 prób zanim spasowałem ;D
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170719/6bf50069ad4d16c41887bf9efdf9d307.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 19 Lipca 2017, 19:40:53 czas Polski
Brawo Ty  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 19 Lipca 2017, 19:41:23 czas Polski
Dobrze że miałeś z czego przyciąć :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 19 Lipca 2017, 19:59:51 czas Polski
Spodziewałem się, że tak będzie to zrobiłem nieco większe ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 19 Lipca 2017, 20:01:41 czas Polski
A tak serio to z czym miałeś problem? Źle policzony kąt czy piła nie trzymała kąta?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 19 Lipca 2017, 20:10:25 czas Polski
Przykładnica kątowa jest taka sobie. Przy drobnej korekcie kąta szło za bardzo w drugą stronę a do korekty były mikrony. I tak 8 razy ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: L4 w 19 Lipca 2017, 20:26:07 czas Polski
A ja zrobiłem wieszak na platformę

Mam taką samą, muszę zrobić teraz taki sam wieszak ;-)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 19 Lipca 2017, 20:48:30 czas Polski
Moj przetestowany 100 kg i trzyma.  Polecam ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: swfr w 19 Lipca 2017, 22:31:53 czas Polski
A ja nie mam takiej platformy ani takiego wieszaka, za to sufit mam otynkowany ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: JacekD w 20 Lipca 2017, 10:27:53 czas Polski
za to sufit mam otynkowany
Ja nie mam wieszaka, platformy ani otynkowanego sufitu, ale za to nie jestem złośliwy ;) A może jednak trochę :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 20 Lipca 2017, 10:36:05 czas Polski
za to sufit mam otynkowany
Ja nie mam wieszaka, platformy ani otynkowanego sufitu, ale za to nie jestem złośliwy ;) A może jednak trochę :)

Ja nie mam wieszaka.... platformy... wytynkowanego sufitu...nie jestem złośliwy....

Ale wapnem mam wybielony
😉
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: swfr w 21 Lipca 2017, 11:10:57 czas Polski
To nie miało być złośliwe.
Mam nadzieję, że  krzysiek_z się nie obraził. Jako były Krakus czuję z nim więź :)

Poza tym - wieszak świetny.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 21 Lipca 2017, 19:32:29 czas Polski
Krakus czuję z nim więź
No to teraz mi pojechałeś... ja nie Krakus tylko Łodziak na dłuuugiej emigracji ;)
A sufit jest w stylu industrialnym, podobno to teraz modne ...

Wieszak wisi, nic specjalnego ale miło jak mi ten kawał żelaza nie leży na podłodze. I poćwiczyłem sobie połączenia na 45 stopni. Mam zamówienia od szanownej małżonki na kilka szafek tak łączonych więc teraz wszystkie meble w garażu będą łączone w ten sposób :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 21 Lipca 2017, 20:55:42 czas Polski
Robię właśnie garaż na jedno auto (konkretnie na poloneza 😉 ). Ze względu na brak miejsca składam na dworze (lub polu, jak kto woli).
A codziennie u mnie pada....
Miałem przygotować wszystko na spokojnie ....
Tak to se planować można...😠
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 26 Lipca 2017, 16:15:54 czas Polski
Wreszcie przestało padać i skończyłem  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Morświn w 26 Lipca 2017, 16:27:12 czas Polski
Pinkne Panie  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 26 Lipca 2017, 16:29:13 czas Polski
No i pieknie :)...ale poloneza pokaz..borewicz?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 26 Lipca 2017, 16:32:54 czas Polski
Chciałem, ale klient się nie zgodził... :(
A polonez będzie dzielił miejsce z wfm-ka  :)

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 26 Lipca 2017, 16:56:45 czas Polski
Masz jakieś foto dachu? Chętnie podpatrzę jak to tam masz porobione z tą deską i poszyciem (papa?)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 26 Lipca 2017, 17:02:47 czas Polski
Tylko takie
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 27 Lipca 2017, 10:31:35 czas Polski
Dzięki, ale miałem nadzieję zobaczyć sposób wykonania i montazu deski wiatrownicy. To kątownik czy 2 deski skręcone? Od boku kręciłeś to do krawędzi nadbitki? Czy od góry przez poszycie też idzie wkręt?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 27 Lipca 2017, 11:40:55 czas Polski
Następnym razem postaram się zrobić.

Dwie deski.
Gotowe kątowniki byłyby za małe.
Przykrecone do deskowania dachu i do deski leżącej na goncie.
Boczne wiatrówki mocowane dodatkowo do krokiew.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 30 Lipca 2017, 09:20:21 czas Polski
Takie tam w niedziele :(
Kawke trza spić, dokończyć robotę i z Rodzinką na spacer ;)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170730/1d2262e5babed98f12d63670cf15b70a.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 30 Lipca 2017, 10:19:52 czas Polski
Ja wprawdzie nie z roboty ale.. takie drewienko by się przydało..
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170730/711f7c721d8dadecd02c639e8717c630.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: vitter w 30 Lipca 2017, 21:47:47 czas Polski
Specu bajeczka fajne te głosniki  ;)
M-kola gdzie to leży "BIORĘ"  :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 31 Lipca 2017, 08:27:25 czas Polski
Białka Tatrzańska
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 15 Sierpnia 2017, 21:19:26 czas Polski
Na szybko robiony prototyp... ale taki fajny ze sobie też zrobię :)

(http://www.pbase.com/hfoto/image/166025585/original.jpg)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/166026095/original.jpg)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/166026096/original.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 17 Sierpnia 2017, 19:22:45 czas Polski
Takie fajne rzeczy robicie a ja się po godzinach muszę z szafa dla Żony bujać. No ale 9 lat czekania to chyba wystarczy ;D ;D
Prace wrą.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170817/3f7cf79ca58062fddf2209aed2d1488e.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 17 Sierpnia 2017, 21:00:11 czas Polski
"audycja zawierała lokowanie produktu"  8)
Tytuł: Bieżące... roboty 😊
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 17 Sierpnia 2017, 21:09:19 czas Polski
Nie inaczej. A myślisz czemu na czacie jestem chmielo... wróć... zielony ? ;D
No i po temacie. Gole się, jem śniadanie i idę spać ;)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170817/13fe3ef1ce9aa3e41a5b9a6b37bb7083.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170817/3b649a730dc71782ba89e916e31f46ad.jpg)

Ps. Myślałem, że Żona da mi spokój na następne 9 lat ale zaczęła się eskalacja żądań a czasu ni ma. Z drugiej strony wstyd gości sprowadzać do domu ;) Ale z trzeciej strony ni ma czasu.
Pogadałbym z P77 coby mi zrobił meble ale mnie na Niego nie stać :(
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 26 Sierpnia 2017, 20:39:32 czas Polski
A ja dzisiaj na szybko zrobiłem prowadnice do rownoleglego ciecia zaglebiarka. Małe a przydatne.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170826/116e0528d8e36847da94dda27f8d2685.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 26 Sierpnia 2017, 21:02:04 czas Polski
A ja zrobiłem 5 mieczy  8)
sąsiad mnie prosił (kilkuletni).
Ale jak reszta zobaczyłą (w tym moje dziewczyny  ;), to musiałem dorobić  :)

to tak, jako odskocznia od rżnięcia  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 26 Sierpnia 2017, 21:18:03 czas Polski
U mnie podobne klimaty :(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170826/9ee97fa42df7ccbb8729d2a30a60f285.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 26 Sierpnia 2017, 21:19:42 czas Polski
 :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 26 Sierpnia 2017, 21:31:03 czas Polski
Ale nie pomalowana tarcza? Jak przeciwnik rozpozna swój czy nie? ;)

Ja dokończyłem PoC hulajnogi - Proof of Concept czyli po normalnemu "zbiję gwoździami parę desek i sprawdzę czy to w ogóle ma sens" ;)
(http://www.pbase.com/hfoto/image/166092488/original.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 26 Sierpnia 2017, 21:32:35 czas Polski
I ma? Też mi to kiedyś po głowie chodziło. Jakie drewno?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 26 Sierpnia 2017, 21:35:07 czas Polski
ile kilo wytrzymuje ?  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 26 Sierpnia 2017, 21:41:42 czas Polski
Musiałbyś na czterech jeździć ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 26 Sierpnia 2017, 21:43:00 czas Polski
tak też se pomyślałem ...  ;D
ale warto zapytać  ;)


właśnie próbuję "domowe"wyroby kumpla  8)
z cytryną i kolą  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 26 Sierpnia 2017, 21:48:03 czas Polski
Jak jutro będzie ból głowy to pamiętaj, że jestem niewinny!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 26 Sierpnia 2017, 21:49:36 czas Polski
nie będzie  :)
na połowce się zakończy  ;)
































bo koli braknie  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 26 Sierpnia 2017, 21:49:43 czas Polski
Jak zawsze zatrucie kiełbasa z grilla ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 26 Sierpnia 2017, 22:13:42 czas Polski
... lub skórką z pomidora.
A ja zhakowałem u dzieciaków półki z Ikei, etap klejenia na zdjęciu, jestem bardzo zadowolony z ostatniego zakupu ścisków takie imadło w paluszkach :).
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170826/8f3dae9204a09bfc0b0d5720b8fa35d2.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 26 Sierpnia 2017, 22:15:14 czas Polski
I ma? Też mi to kiedyś po głowie chodziło. Jakie drewno?

Dla dziecka była by rewelacja. Bo dla dorosłego (polubiłem hulanie bo fajne i zdrowe) ma potencjał, tylko trzeba lepsze kółka (z gładkim bieżnikiem i co się dadzą napompować "na twardo") i dopracować "zawias" kierownicy. Zrobiłem z jesionu - bo to najmocniejsze co mam.

ile kilo wytrzymuje ?

95kg :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 27 Sierpnia 2017, 05:49:40 czas Polski
mówiłem, że będzie dobrze  ;)


A z bieżących, to właśnie nalewkę z malin i aronii robię  8)
i kotlety wyklepałem  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 27 Sierpnia 2017, 08:41:50 czas Polski
« dnia: Dzisiaj o 05:49:40 »
i kotlety wyklepałem  ;D

spać nie możesz?  ;D ale skoro już kotlety robisz to byś się podzielił ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 27 Sierpnia 2017, 08:55:06 czas Polski
jak się całe życie wstaje o 4, to nie da rady inaczej ...
choćbym chciał ....

A kotleciki dobre - właśnie sprawdzam  8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 27 Sierpnia 2017, 08:56:23 czas Polski
Kotlet dobra sprawa.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 27 Sierpnia 2017, 10:29:26 czas Polski
foty pożarły internety
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170826/8f3dae9204a09bfc0b0d5720b8fa35d2.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 28 Sierpnia 2017, 19:03:30 czas Polski
Potrzeba matką wynalazku. Równam trochę podwórko i okazał się potrzebny na gwałt walec ogrodowy. Szybka wizyta u wujasa na złomowisku, worek cementu i rury z uszkodzonej huśtawki ogrodowej (i mały przytyk żonie za to, że się ze mnie śmiała jak na pytanie po co ten złom zostawiam stwierdziłem, że to się jeszcze przyda) u tak oto mamy około 70kg walec.

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170828/6954da8aea09f2137b3f0a8c04d62fdb.jpg)

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170828/8a357352ce3f1a5acc5b6f8980094cef.jpg)

P.S. tak, wiem.. fajne buty 😆
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 28 Sierpnia 2017, 19:40:03 czas Polski
Ja swoje kręgiem betonowym równałem 😉
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 28 Sierpnia 2017, 19:52:58 czas Polski
Marcin, w twoim przypadku do dziwię się, że baobabem nie równałeś taki kawał chłopa jesteś ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 28 Sierpnia 2017, 20:32:26 czas Polski
No właśnie te walce mnie się takie lekkie wydawały ... ::)
Ale i tak po 7 latach pojawiły się nierówności...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Miklas80 w 29 Sierpnia 2017, 22:10:00 czas Polski
Takie tam przyborniki na brzeszczoty do włosówki, bo mi się bałagan robił.

(https://farm5.staticflickr.com/4418/36504050060_c7a80313bb_c.jpg)
2017-08-29_09-43-49 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/36504050060/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)

(https://farm5.staticflickr.com/4428/36092671043_2b019ce673_c.jpg)
2017-08-29_09-47-12 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/36092671043/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)

(https://farm5.staticflickr.com/4367/36092674723_3428defe96_c.jpg)
2017-08-29_09-47-40 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/36092674723/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)

(https://farm5.staticflickr.com/4356/36066673414_a2235fe0ed_c.jpg)
2017-08-29_09-48-09 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/36066673414/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)



(https://farm5.staticflickr.com/4378/36730283532_78ef7e7afd_c.jpg)
20170829_203424-01 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/36730283532/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)


(https://farm5.staticflickr.com/4338/36504173710_92bfb4a49a_c.jpg)
20170829_210717-01 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/36504173710/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)


(https://farm5.staticflickr.com/4388/36761289361_4122e98964_c.jpg)
20170829_211711-01 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/36761289361/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)


(https://farm5.staticflickr.com/4360/36730295002_57e46e31e8_c.jpg)
20170829_211852-01 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/36730295002/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)


Marek.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 29 Sierpnia 2017, 22:16:11 czas Polski
Jakie fajne!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Henry w 30 Sierpnia 2017, 10:28:24 czas Polski
Ekstra! Też muszę sobie takie zrobić.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 31 Sierpnia 2017, 16:07:28 czas Polski
Takie tam na warsztacie ;D

Klient dał mi jakieś zdjęcie i mówi, że takie chce.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170831/1c55bc3267837e0bfb288f7f8cd9da01.jpg)

Mówisz -masz. Dzwonisz -jest.

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170831/acdcf8d2e5c9da718b2cda42671c1df6.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170831/9d957215179f83d2c19f2710fbc8ad23.jpg)

Kurde ile z tym pitulenia. Nie spodziewałem się. Ale jest ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 31 Sierpnia 2017, 16:12:52 czas Polski
Pasito pasito :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 31 Sierpnia 2017, 16:31:15 czas Polski
Cicho się domyko
Zmieści sztuczne lalki
Wraz z obcą kobitą  ;)

Zadzwoń do nas teraz
Lub wyślij sms'a
I opowiedz nam
O tym co cię podnieca...

ZROBIE CI TO....
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 31 Sierpnia 2017, 16:39:27 czas Polski
Klient dał mi jakieś zdjęcie i mówi, że takie chce.

Specu ale jemu chodziło o lampki ;D ;D ;D

można powiedzieć że śpiewająco zrobione ;D


Widzę że Kozio zazdrości Ci sławy i też już piosenkę pisze ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 31 Sierpnia 2017, 19:12:40 czas Polski
Specu , podeprzyj tył stelaża na krawędziach ,  w miejscu w którym się go podnosi . Jeśli ktoś siądzie na krawędzi łóżka , to stelaż będzie się giął pod ciężarem . Środkowe wzmocnienie nie da rady utrzymać całego stelaża po szerokości .
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Wojtek Ś w 04 Września 2017, 22:34:17 czas Polski
Przyszła pora na wykonanie kolejnej zabudowy a mój dostawczak wyzionął ducha :D Nie jedź fordem mówili, nie zabierzesz wszystkiego mówili :D Formatki odebrane i żona zadowolona :D Wiem że nigdy więcej nie kupię już prowadnic GTV versalite. Może źle trafiłem ale to nie jest produkt który zamontowałbym komuś innemu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 04 Września 2017, 22:46:46 czas Polski
Dąb sonoma wiecznie modny ;)
Jest git. A czemu na białe komandorki?
Nie lepiej na konfirmaty?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Wojtek Ś w 04 Września 2017, 22:52:37 czas Polski
Ten dąb sonoma to mnie nie przekonywał ale moja żona stwierdziła że idealny kolor pasujący do ścian :D Koziu z tymi komandorkami jak i z całą szafą miało być inaczej. Zakładałem pierwotnie że będę na nie składał szafę ale wnętrze miało być białe :D Zajeżdżam dzisiaj czerwoną strzałą do Lambudu, wyjeżdża wózek widze sonoma leży ale brakuje białej płyty... Okazało się że zamówienie które składałem przez błąd ludzki zostało lekko zmodyfikowane i dostałem cztery arkusze sonomy :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Berbelek w 07 Września 2017, 09:13:12 czas Polski
Takie tam dla mojej drugiej połówki... Materiał: jawor (od  mk_kosa - jeszcze raz dziękuję :) )
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 07 Września 2017, 09:37:41 czas Polski
Znaczy ze pierwsza polówkę z kolegami a druga do lustra ? ;)

Fajna prosta rzecz. Zastanawiam sie, jak mozna zrobic zeby wygladala lzej. Moze jakies frezowanie krawedzi i wyciecie sroda z podstawki ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Andriu w 07 Września 2017, 09:47:28 czas Polski
wojtku a dlaczego nie kupisz już  versalite.
 chyba  nie montowałeś  tej prowadnicy do  tej wielkiej szuflady?
ja miałem  przyjemność  kilka razy  montować i powiem że  dosyć  dobre, dociąg, hamulec wszystko chodziło elegancko ale  przy mniejszych szufladkach  biurkowych.
 
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: karol_g w 11 Września 2017, 09:27:53 czas Polski
A ja w końcu ruszyłem szybciej z wiatą na auto. Teraz zostały do przybicia łaty i blacha. I mam szybkie pytanie, łaty mam o przekroju 25x70 mm, czy wystarczy jak je przybiję gwożdziami "8" (80 mm) po dwa do każdej krokwi?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 11 Września 2017, 10:45:52 czas Polski
A u mnie w koncu udalo sie skorelowac wolny czas i pogode.
Pierwsze 4 slupy pod warsztat wylane..to jeszcze 16 ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 11 Września 2017, 10:57:33 czas Polski
Super! Wreszcie robisz! :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 11 Września 2017, 12:25:09 czas Polski
raffie jaka koncepcja warsztatu? na legarach?
Mnie to przeszło przez myśl bo nie mam jak gruszką z betonem dojechać.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 11 Września 2017, 12:32:46 czas Polski
Klasyczny szkielet kanadyjski na fundamentach "pier and beam".
Slupy betonowe w ziemi, na to belki 100x250, na to szkielet podlogi z 45x245 (wszystko C24). Jak zaczne czesc drewniana to bedzie watek. Betonu nie dokumentuje bo to nie murator ;). Jak masz jakies pytania to pisz, myslalem nad ta konstrukcja z pol roku...

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 11 Września 2017, 12:37:41 czas Polski
A nie wychodzi drożej taki crawl space z którym zabawy co niemiara niż cienka płyta betonowa ocieplona?

PS. Weź załóż wątek dot. budowy :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 11 Września 2017, 12:46:44 czas Polski
Wychodzi drozej...ale dla mnie to jest tez "poligon doswiadczalny" w konstrukcji szkieletowej. Do tego mam ostatnio jakas niechec do betonu :D.
Watek bedzie jak skoncze prace betoniarskie bo to nic ciekawego (oczywiscie strzeszcze je w watku)..
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 11 Września 2017, 16:55:18 czas Polski
Ciekawe ile drożej? Mnie z racji braku dojazdu kusi taka opcja, już zgłębiam temat😉
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 11 Września 2017, 17:07:16 czas Polski
Ciezko mi powiedziec o ile drozej bo drewno kupione "pakietem" na calosc konstrukcji. Do tego materialy na beton, szalunki rurowe, zbrojenie, kotwy, w moim przypadku swider spalinowy. Jak bede mial komplet materialow to wrzuce gdzies wycene calosci..ale juz wiem, ze mocno niedoszacowalem kosztow..
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 11 Września 2017, 19:58:01 czas Polski
Jak zbroisz te słupki? Jakie drewno i za ile kupujesz? (C24?)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 11 Września 2017, 20:51:33 czas Polski
Do tego mam ostatnio jakas niechec do betonu
Trza było podstawy z żywicy odlać  ;D  trzymam kciuki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 14 Września 2017, 09:55:22 czas Polski
Nareszcie na warsztacie ładnie zapachnie ;)
Kończym śniadanie i do roboty.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170914/45fbee7ab93af5f82a86855f8e5e56b1.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 14 Września 2017, 11:09:22 czas Polski
Nareszcie na warsztacie ładnie zapachnie
Czyli koniec z problemami gastrycznymi ?? ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: swfr w 14 Września 2017, 11:29:42 czas Polski
Śniadanie to wy w domu jedzcie.
Bo kierownik głowę urwie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 14 Września 2017, 12:00:16 czas Polski



Bo kierownik głowę urwie.

To fakt. A ten mój to jeszcze nieźle posrany gość.
Tylko ciiiii -nie mówcie mu..
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Wojtek Ś w 14 Września 2017, 14:47:07 czas Polski
Piotr startuje temat drzwi?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 14 Września 2017, 18:54:20 czas Polski
Startuje. Ale w tym przypadku było co innego ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 14 Września 2017, 19:07:56 czas Polski
Była klejonka z OSB, jest i ze sklejki  ;D
Pomimo braku wyrówniarki jakość połączenia na akceptowalnym poziomie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 15 Września 2017, 06:35:50 czas Polski
Została 1/5...
Zaraz ciąg dalszy walki...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 23 Września 2017, 12:40:02 czas Polski
Kolega mnie poprosił i dziś wycinanki  ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 29 Września 2017, 20:32:06 czas Polski
A ja dziś bawiłem się motorową. Żeby nie to, że coś nie tak było z dopływem paliwa to zabawa byłaby jeszcze lepsza ;)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170929/ef10be87f6155af18c08266b34be5cae.jpg)

I tak przy okazji mała perełka dostrzeżona w przystani.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170929/580d6db1232f0fcf73191e862484000b.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170929/dbf28613e368aa6d2141fbaa43600f3f.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: fyme w 30 Września 2017, 16:24:02 czas Polski
W końcu skończyłem szafę pod skosem :)
Fronty to mirror gloss z kronospanu. Przyznaję że ta płyta jest całkiem niezła.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170930/6d01a5baac200b4cbdb74460a295893b.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170930/0b7b514c31dee3241a4300a6ca5044c3.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 30 Września 2017, 19:00:03 czas Polski
Mam u siebie na wiosce takiego kolesia, który większość życia pod sklepem spędził...
Czasem daję mu zarobić parę groszy przy jakiś prostych pracach...
Ostatnio musiałem niespodziewanie wyjechać na kilka dni i nie zdążyłem okorować i ułożyć desek...
Więc zawołałem Piotrka...
Pierwszą warstwę mu ułożyłem, wytłumaczyłem jak dalej i pojechałem...
Myślę se, nie ma co spierdolić... robota prosta... da se radę....


Taaaa....
🤔

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 30 Września 2017, 19:09:08 czas Polski



(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170930/6d01a5baac200b4cbdb74460a295893b.jpg)


Kaloryferer oczywiście nie będzie przeszkadzał ? ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 30 Września 2017, 19:12:30 czas Polski
A powiedziałeś że ma być prosto i w poziomie?


Tak... wytłumaczyem też, że przekładki jedna na drugiej , itp....
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 30 Września 2017, 19:14:55 czas Polski
Oj tam oj tam. W kosmos nie leci

;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 30 Września 2017, 19:24:19 czas Polski
No ... dziś poprawiłem ...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 30 Września 2017, 19:25:24 czas Polski
Pietrki tak mają :D
A te spod sklepu to już w ogóle..
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: fyme w 30 Września 2017, 19:26:13 czas Polski
Kaloryferer oczywiście nie będzie przeszkadzał ? ;)

Jeszcze go nie ma więc nie wiem  :P
Mam nadzieję że nie ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 30 Września 2017, 19:29:09 czas Polski
Pietrki tak mają :D



to było poniżej pasa  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 30 Września 2017, 19:30:16 czas Polski


Pietrki tak mają :D


Czekałem kto pierwszy to napisze i przyznam, że Kola był w pierwszej trójce ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 30 Września 2017, 19:31:14 czas Polski
wyprzedził Mnie  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 30 Września 2017, 19:32:19 czas Polski
HIV, HIV! Hurra!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 02 Października 2017, 09:39:03 czas Polski
Fronty to mirror gloss z kronospanu. Przyznaję że ta płyta jest całkiem niezła.

Krawędzie takiej płyty są 'normalnie' oklejane?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: fyme w 02 Października 2017, 09:52:11 czas Polski
Tak tyle że błyszczącym obrzeżem.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 14 Października 2017, 22:46:16 czas Polski
Kleimy kleimy :)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171014/227c00e0a8708c5f5f432dd36783d812.jpg)
Powoli widać światełko w tunelu
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171014/58e92025cb0bd08f089150cb24bc547c.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171014/08208fe359859d06506eec351314bae3.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: JanZ w 15 Października 2017, 19:53:30 czas Polski
Ja też się pochwalę, efekty wieczornego dłubania przez ostatnich kilka tygodni. Niestety nie wszystko wyszło tak jak powinno ale następnym razem na pewno będzie lepiej  ;) ważne że odbiorca zadowolony i sama skrzynia będzie spełniać swoją funkcję.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: nurtfilozoficzny w 16 Października 2017, 12:34:26 czas Polski
Fajnie to wygląda JanZ, ja niestety dwie lewe ręcę i mogę tylko popatrzeć na fotki :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kerry w 16 Października 2017, 12:46:30 czas Polski
ja niestety dwie lewe ręcę
...jak również dwa posty na forum, bez uprzedniego przedstawienia się... Zrobisz coś z tym?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mily68 w 16 Października 2017, 18:08:54 czas Polski
No ale jak ma zrobić mając dwie lewe ręce? ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 16 Października 2017, 19:21:18 czas Polski
Bardzo fajna urna no i klient reklamacji już nie złoży...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 16 Października 2017, 21:16:54 czas Polski
A ja sobie takie wieczorkiem dłubnąłem. Jestem ciekaw kto wie z czego pochodzi ten wzór :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: JanZ w 16 Października 2017, 21:40:41 czas Polski
Hmm, to chyba ten Władca Pierścieni, w którym Obi-Wan razem z Jackiem Sparrowem walczyli z Reptilianami?  ;D
Skyrim oczywiście, wspaniała gra. Ale i kolegi twórczość niczego sobie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: sgt_raffie w 16 Października 2017, 21:42:43 czas Polski
Pierwsze skojarzenie - Mortal Kombat. Drugie skojarzenie - jakieś RPG na kompa ale za cholere nie pamietam jakie ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 16 Października 2017, 21:54:03 czas Polski
Dziś miałem jeden z najgorszych dni w swoim życiu.... :(
Wasze i moje zdrowie 👍
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 16 Października 2017, 22:05:44 czas Polski
Marcin, Twoje również!

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171016/bb9e58c93098bcd29feb68836f7fd13f.jpg)

P.S. jak chcesz/możesz to rozwiń myśl i zdradź co się stało
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 16 Października 2017, 22:14:16 czas Polski
Dziś miałem jeden z najgorszych dni w swoim życiu..
Może i nie w całym życiu ale jak dla mnie był jednym z najgorszych w tym tygodniu... masakra.
A co się stało Marcinie?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 17 Października 2017, 05:45:55 czas Polski
Temat nie do rozmowy na forum...
O robotę chodzi...
Na szczęście (dla mnie) już wszystko ok...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 17 Października 2017, 06:42:59 czas Polski
Ok rozumiem.
Miłego dnia zatem i korzystać z pogody panowie...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 17 Października 2017, 06:47:29 czas Polski
3maj się @marcin6391. Może środek zapominająco-rozluźniający pomoże ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 17 Października 2017, 07:52:30 czas Polski
Dzięki ☺
Wczoraj przyjąłem.... pomogło....

Idę się robotą zająć
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 17 Października 2017, 22:37:31 czas Polski
Najgorszy dzień życia to dzień narodzin ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 24 Października 2017, 22:51:40 czas Polski
Miał być inny ambitniejszy projekcik ale przez codzienne obowiązki i notoryczny brak czasu wykonałem zainspirowany przez grzechu83 taką o to podstawkę pod laptopa dla mojej Pani z okazji 18'tych urodzin :) Moją myślą przewodnią był fakt, iż lubi owe dziewczę pracować w łóżku na lapku. Okazało się że pierwsze testy przebiegały bynajmniej nie na pisaniu doktoratu... zresztą sami zobaczcie... :)
Podstawka wykonana z jesionu, dębu, jaworu (kosa to ten ze zlotu nadal :) ) i egzotyka od rogatego :)

(https://i.imgur.com/shz2GlH.jpg)

(https://i.imgur.com/Z8nEYGU.jpg)

(https://i.imgur.com/LVYxPEO.jpg)

(https://i.imgur.com/y0B64Yp.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: cumbajszpil w 25 Października 2017, 07:27:38 czas Polski
Zawiedziony jestem. Podstawka jak deska do kuchni. No i ten film. W łóźku?  :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Fulicarius w 25 Października 2017, 07:30:43 czas Polski
Podstawka jak deska do kuchni.
Rozwiń proszę :-\
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: MChObi w 25 Października 2017, 10:32:34 czas Polski
Zawiedziony jestem. Podstawka jak deska do kuchni. No i ten film. W łóźku?


To samo pomyślałem . Wykonanie fajne ale (  ładnie prosi o wybaczenie ) przydałoby się dać coś co trochę podniosło by tył lapka do góry ( lepsza wentylacja i wyglądało by to bardziej na podstawkę pod laptopa .
Co do filmu to się nie przejmuj teraz takie porąbane wstępy do XXX robią że sam nie wiesz czy to plebania czy fikuśne zakonnice 3 .
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 29 Października 2017, 14:35:37 czas Polski
Panowie potrzebuję Waszej pomocy, prośba skierowana do osób mieszkających blisko Suchedniów/ woj. Świętokrzyskie.
Chcę kupić Bosch PTS10 ale mam daleko- ktoś oglądnie/sprawdzi?
Wiem że ciężki tydzień bo przecież 1listopad ale może ktoś
W razie W proszę pisać pw. albo tel. 608 897 045
Mariusz
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Bondek w 31 Października 2017, 08:29:08 czas Polski
Panowie potrzebuję Waszej pomocy, prośba skierowana do osób mieszkających blisko Suchedniów/ woj. Świętokrzyskie.
Chcę kupić Bosch PTS10 ale mam daleko- ktoś oglądnie/sprawdzi?
Wiem że ciężki tydzień bo przecież 1listopad ale może ktoś
W razie W proszę pisać pw. albo tel. 608 897 045
Mariusz
Hej. Może Ci nie pomogę, ale może Ty mi pomożesz;)
Dlaczego skusiłeś się na Bosch PTS 10? Kurdę już sam nie wiem na co się zdecydować. Pzdr.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: maniek7 w 31 Października 2017, 18:31:07 czas Polski
Bondek dobry jesteś. W temacie piły: nie mam jeszcze własnego kąta więc chcę na próbę taką tańszą co zabiorę na działkę/garaż/pod chmurke i nie będzie szkoda. Gość chce 600zygli więc cena spoko tylko z moją odległością wyjdzie już 900zł- poczekam na okazję bliżej mnie.
Jak chcesz nową to bierz Makitę , mała różnica w cenie a zdecydowana większość użytkowników poleca
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Lopi1 w 31 Października 2017, 18:41:48 czas Polski
Jak jest niewychechłana i sprawna to 600 zł jest dobrą ceną. Na allegro niekompletne i zużyte, co widać na zdjeciach,  chodzą  za ponad 600 złotych. Z niesprawnymi silnikami za 400 złociszy.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 03 Listopada 2017, 10:17:23 czas Polski
Pierwsze przymiarki przed sklejeniem całości
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171103/c6f1234290a53f22844a56837a3660d4.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Strużyn w 03 Listopada 2017, 10:38:13 czas Polski
Bardzo fajne. Blat to laminowana sklejka ? Szufladki na jakich prowadnicach ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 03 Listopada 2017, 10:53:25 czas Polski
Sklejka jest malowana, prowadnice miały być tandem ale szuflada byłaby za płytka i zmieniłem na versalite plus. Niestety ale bardzo ubolewam z tego powodu ponieważ jedynym widocznym elementem metalowym miały być śruby łączące nogi z "oskrzynią" ( które w sumie i tak pełnią bardziej funkcję estetyczną niż praktyczną) a doszły jeszcze prowadnicy niezbyt urodziwe.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Strużyn w 03 Listopada 2017, 11:25:16 czas Polski
Ale prowadnice tylko po wysunięciu szuflad widać, więc chyba aż tak nie boli. Też miałem ten problem robiąc szuflady w biurku, że tandemy płytkie wychodziły. Z tego powodu Tandemboxa zmieniłem na zwykłe tandemy, chociaż przy nich też ta głębokość się gubi. W sumie o tym nie pomyślałem, a rozwiązaniem u mnie mogły być zwykłe rolkowe....chociaż ona się samo nie domyka :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 04 Listopada 2017, 10:48:30 czas Polski
Zainspirowany przedłużaczem Festool-a postanowiłem przerobić swoją skrzynkę która zawsze jest ze mną przy więźbach dachowych. Dwa gniazda na zewnątrz, dwa w środku. W Festoolu nie podoba mi się przewód zamontowany na stałe wiec zastosowałem gniazdo od zasilacza komputerowego.
Koszty:
- skrzynka dewalt tough system ds400, około 300zł,
- gniazda tablicowe, około 50zł,
- cała reszta z odpadów walających się po warsztacie.
Koszt skrzynki Festool kolo 800zł.

(https://images83.fotosik.pl/885/eb67745c1d8a1328gen.jpg) (https://images83.fotosik.pl/885/eb67745c1d8a1328.jpg)
(https://images84.fotosik.pl/885/feb182160dc2db90gen.jpg) (https://www.fotosik.pl/zdjecie/feb182160dc2db90)
(https://images83.fotosik.pl/885/bd8fb568dc9016c8gen.jpg) (https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd8fb568dc9016c8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mk_kosa w 06 Listopada 2017, 10:08:27 czas Polski
(...) dwa w środku. (...)

a te w środku gniazda z jakim przeznaczeniem?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 06 Listopada 2017, 12:16:46 czas Polski
Gniazda wewnętrzne do ładowania telefonu i baterii od wkrętarek. Pracujemy na zewnątrz i ładowarki wiecznie mokre i brudne.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mk_kosa w 06 Listopada 2017, 15:15:32 czas Polski
tak podejrzewałem, ale kłóciło mi się to trochę z mało wodoodpornym gniazdem do podłączenia przewodu zasilającego;

najważniejsze że rozwiązanie jest dla Ciebie praktyczne. pozdro. M.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 06 Listopada 2017, 19:10:45 czas Polski
No właśnie ze znalezieniem gniazda miałem największy problem i to komputerowe to tak z braku laku. Jak masz jakiś pomysł to doradź bo elektryka to nie moja dziedzina.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mk_kosa w 07 Listopada 2017, 08:03:05 czas Polski
gotowe do zabudowy rozwiązania mają kampery (są relatywnie tanie, ale duże gabarytowo) lub łodzie - zasilanie z lądu (są małe, ładne, ale drogie); niestety to też nie jest mój temat... chętnie coś bym podpatrzył przyszłościowo
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: velsyster w 07 Listopada 2017, 09:58:23 czas Polski
A nie możesz po prostu kolejnego gniazda i przewód z dwoma wtyczkami?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Nożyk w 07 Listopada 2017, 10:14:38 czas Polski
Zasadniczo można, ale na użytek własny choć to i tak troszkę niebezpieczne. A co dopiero gdyby na budowie Cię PiPowiec dorwał z takim przedłużaczem.

Wysłane z korniszona

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Artkor w 07 Listopada 2017, 16:00:53 czas Polski
Przewód z dwoma wtykami odpada. Ktoś odłączy nie w tej kolejności i tragedia gotowa.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: velsyster w 07 Listopada 2017, 17:27:37 czas Polski
Wieksza racja po waszej stronie.

To zeby bylo bezpiecznie:
https://www.szopeneria.pl/pl/p/Gniazdo-podlaczenia-typu-camping-230V-NEW/2491

http://www.sklepzeglarski.net/pl/p/Gniazdo-podlaczenia-z-ladu-typu-Camping-komplet/5122
http://maristo.pl/zasilanie-z-ladu/8272-gniazdo-camping-biale-1154-210-cee.html


a mozna i bezpiecznie i elegencko:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/gniazdo-jachtowe-zasilania-z-ladu-16a-nierdz-03294-i6819311789.html :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Nożyk w 07 Listopada 2017, 17:42:22 czas Polski
Jeśli już chcesz iść tą drogą to poszukaj takich gniazd, ale na demobilach. Powinno być taniej.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 07 Listopada 2017, 19:17:33 czas Polski
Kolega mój se właśnie zanabył -

(http://www.wadkin.com/uploads/images/products/F45-ELMO-1.jpg)


bajka ....
dziś se trochę ją podotykałem  8)
jeszcze mam dreszcze  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Stol-Drew w 07 Listopada 2017, 20:27:35 czas Polski
fajna maszynka ,ile taka stoi w cenie? a ja stara reme sie męczę
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 07 Listopada 2017, 20:33:54 czas Polski
Ponad stowe.... :P
Sam laser (z którego zresztą zrezygnował), to koszt 7 tysi....😱
Ale programujesz i jeden klik i wszystko ustawione 👍
A takie ilości przerabiaja, ze glowa mała...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzyś48 w 07 Listopada 2017, 22:48:20 czas Polski
Przewód z dwoma wtykami odpada. Ktoś odłączy nie w tej kolejności i tragedia gotowa.
Racja..dlatego na ,,krzynkę'' można zamontować takie gniazdo(wtyczkę)
Trochę rozbudowane ale...chyba było by dobre ???
(http://www.sklepelsat2.pl/images/products/big/wylacznik-elektromagnetyczny-koa7-wtyk-16a-230v.2164.jpg)
http://www.sklepelsat2.pl/product/wylacznik-elektromagnetyczny-koa7-wtyk-16a-230v/?id=1492 (http://www.sklepelsat2.pl/product/wylacznik-elektromagnetyczny-koa7-wtyk-16a-230v/?id=1492)
Takowe gniazdo(wtyczkę)można by było pozyskać np.ze starej kosiarki.
Albo popytać w sklepie lub hurtowni elektrycznej ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kwita w 08 Listopada 2017, 22:05:32 czas Polski
Tu masz trochę tańsze
http://allegro.pl/gniazdo-zasilajace-cee-230-camping-wpuszczane-16a-i7032529765.html (http://allegro.pl/gniazdo-zasilajace-cee-230-camping-wpuszczane-16a-i7032529765.html)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 08 Listopada 2017, 23:00:47 czas Polski
No i ostatecznie w miejscu przeznaczenia(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171108/3d74741c79ad16743a096ef0661aad32.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171108/8626a8d9b55589bda616fa92417cd893.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171108/0f3a01c328697c037ece39d5ef7cec14.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: burchov w 09 Listopada 2017, 01:17:47 czas Polski
na pierwszym z trzech zdjęć wygląda, jakby byłaby z kompletu do podłogi :)
ogólnie bOOMba, na stole warsztatowym też dobrze prezentowało się.
Jak u mnie podrośnie to zgłosze się po plany  8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 11 Listopada 2017, 05:31:39 czas Polski
Nie ma problemu z planami, pewnie dopiero wtedy będzie odpowiednio zwymiarowne ;).
Biurko jest typu unisex żeby nie wyróżniać ktorekolwiek z dzieci (korzysta z niego córka i syn), dlatego jest taka a nie inna jego forma. Plan był żeby zrobić je bardziej w stylu dla dzieci ale ograniczony jestem czasowo z możliwością korzystania z warsztatu do stycznia przyszłego roku (później przerwa 2-3 lata pewnie do momentu postawienia czegoś swojego) i z tego powodu wyszło z zapasem i bardziej "młodzieżowe".
Wzorowałem się na takim biurku
[URL]http://furgner.com/en/writing-desks/44-radis-desk-huh/[URL]
Najbardziej cieszy mnie fakt użycia wkrętów tylko i wyłącznie do przykręcenia prowadnic szuflad, pozostały montaż to klej kołki i lamelki.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mk_kosa w 13 Listopada 2017, 08:03:42 czas Polski
W temacie złączy elektrycznych to (chyba) najbardziej elastycznym rozwiązaniem będzie seria "złączy przemysłowych SP13": IP68, spory wybór elementów, ekonomika (ok. 18zł/sztukę), dostępne w Polsce i na Aliexpress, foto poniżej;

ewentualnie, gdy potrzeba tylko prostego złącza to można w tym temacie spojrzeć jeszcze na "złącze kablowe ZH2" marki ELBO: komplet gniazdo + wtyk ok. 13 zł, IP 68, dostępne w kraju
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: L4 w 15 Listopada 2017, 16:56:04 czas Polski
Nie czekając na przeniesienie, dubel we właściwym wątku :-).

(https://i.imgur.com/HyjWWzQ.jpg)

Próba wyfrezowania zagłębienia w desce do krojenia.
Jakieś pomysły do zaradzenia na przyszłość?
Mi przychodzi do głowy albo danie podkładki ofiarnej tylko.
Mógłbym też oczywiście zmienić płaszczyzny i tym samym kierunek działania na włókna, ale chciałem zachować łuki akurat w tym miejscu a nie mam kulistego frezu.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 15 Listopada 2017, 20:21:47 czas Polski
Dokładnie, np podkład z hdf'ki
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 15 Listopada 2017, 20:34:18 czas Polski
Nacięcie by pomogło albo zjechanie teraz na grubości.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: L4 w 15 Listopada 2017, 20:38:12 czas Polski
Naciąć zwykłym nożykiem?
Przynajmniej teraz mam motywacje grubościówki użyć :-).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 16 Listopada 2017, 22:27:36 czas Polski
Dzisiejszy wieczór  8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 16 Listopada 2017, 22:28:45 czas Polski
Córeczka ma jutro kiermasz, na którym zbierają na hospicjum...
Żona w robocie, to trza było piec.... ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 16 Listopada 2017, 22:46:00 czas Polski
I smaka narobił..
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 16 Listopada 2017, 22:48:38 czas Polski
A pyszne wyszły ..  8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Nożyk w 17 Listopada 2017, 12:51:44 czas Polski
W różowym Ci nawet do twarzy 😉
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 17 Listopada 2017, 13:27:41 czas Polski
Ładnemu, to we wszystkim ładnie  8)


 ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 17 Listopada 2017, 13:31:54 czas Polski
Fakt! A Tobie raz się udało w różowym wyglądać :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: grzegorz.mar w 18 Listopada 2017, 05:18:28 czas Polski
hej, skończyłem szafy, już półek nie dam rady okleinować, poczekają do wiosny. Teraz czas na wędzenie kiełbasy i szynek
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Grudnia 2017, 14:26:34 czas Polski
Taaaakie tam normalne testowanie takiej tam zwykłej pffff nowej zabawki. Nie żebym się chciał pochwali (taaa jasne). Odchamiam się tylko od płyty i robię coś po coś.
Także tego
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/c45f350ed658e5b18db1ef8b686534ef.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/8ff04206a1ab1a7e22735a6b7287e2ad.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/d251d1a4bc82411eb4840fee3f488009.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/f6ac25f633e1af3dded5e26201feb979.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/5ea73d7ee13ac882228261af44844a2b.jpg)

;D
Tytuł: Bieżące... roboty 😊
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Grudnia 2017, 15:34:02 czas Polski
No to szybka kawa i jedziem dalej. Tak się dziś nakręciłem jak poczułem zapach świeżo struganegi drewna, że machnę jeszcze krzesełko dla dzieciaka. Znalazłem trochę dębiny która się nada.
A potem zaczynamy wreszcie zabawę z teakiem
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/9d2a558499ab152462bdb6f1c5552dd2.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 02 Grudnia 2017, 16:03:08 czas Polski
Dębina nie pachnie...
A jeszcze mniej orzech...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Grudnia 2017, 16:04:12 czas Polski
Ale wcześniej była sosna i to ona nakręciła. Czytamy nie śpimy :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 02 Grudnia 2017, 16:34:45 czas Polski
Sosna tak . Pięknie pachnie 👍
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Grudnia 2017, 16:43:00 czas Polski
Dzięki za potwierdzenie poprawności działania moich zmysłów. Stop. Odwołuję lekarza. Stop.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 02 Grudnia 2017, 17:18:52 czas Polski
I tak by nie pomógł. Stop.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 02 Grudnia 2017, 17:47:33 czas Polski
Ale po co te złośliwości ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 02 Grudnia 2017, 20:26:49 czas Polski
robię coś po coś.
Także tego

w końcu się do roboty wziąłeś ;D

Znalazłem trochę dębiny która się nada

chodziłeś po moim rejonie ? :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Grudnia 2017, 20:34:59 czas Polski
Nie nie kolego. Znalazłem u siebie ;)
Kilka małych kawałków z których powstało to :
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/6ba0943fe3c1ee0b492e3768fa73a102.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/c26f32af2f362f5d1056156e983b0a80.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/a2535efbbc195f7755382d3ca2d97454.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/70b102fa58add6942ed420e3ecfd5821.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/e01653ab34149b77e7fcb34294461636.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171202/a00f36e1c60d6916538db830a46ae239.jpg)

Akurat skończyłem kleić jak zadzwonił kolega z kutra, że mogę jechać już po świeżego dorsza.
Dzień uważam za udany :D ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 02 Grudnia 2017, 20:55:20 czas Polski
jakbyśmy byli w szkole dałbym Ci tróje na szynach ;D

za nie przeszlifowanie krawędzi styku przed klejeniem ;D

a jak wrażenie z domino? pomyśl ile dłużej by Ci zeszło to samo bez domina tak jak łóżko robiłeś :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Grudnia 2017, 20:59:08 czas Polski
Nie jest przeszlifowane bo będzie na styk bez fazy i szlifowanie po klejeniu. Jedyne krawędzie złamane te wewnętrzne.
I co ? I co ? Ale najlepiej się przypierdzielić. Ehhh

A domino bajka ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 02 Grudnia 2017, 21:16:20 czas Polski
Właśnie  ;) czemu jest uskok między elementami ? to celowe posunięcie ?  ???
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 02 Grudnia 2017, 21:19:17 czas Polski
Następny... nie ma żadnego uskoku. Na zdjęciu złożone na sztukę przed klejeniem i może gra świateł. Ale i tak nie uwierzycie więc po co ja się tłumacze ...
;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 02 Grudnia 2017, 21:19:51 czas Polski
Te, nowy! Nie przedstawiłeś się! ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: przemek77 w 02 Grudnia 2017, 21:37:46 czas Polski
Te, nowy! Nie przedstawiłeś się! ;)


zawsze mi jakoś z głowy wylatuję :) ale niebawem nadrobię ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: L4 w 03 Grudnia 2017, 01:30:35 czas Polski
Następny... nie ma żadnego uskoku. Na zdjęciu złożone na sztukę przed klejeniem i może gra świateł. Ale i tak nie uwierzycie więc po co ja się tłumacze ...
;D

(https://i.imgur.com/YcHBRtP.jpg)

Gra świateł przed klejeniem? :P

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 03 Grudnia 2017, 07:48:56 czas Polski
A idźta w piz..u.
Aż dziś zobacze co tam jest nie tak. A nawet jeśli popełniłem jakiś malutki błąd to się Wam i tak nie przyznam :P
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 03 Grudnia 2017, 08:57:37 czas Polski
Przy klejeniu zawsze się poprzesuwa ;).
Ja już nauczyłem się kleić etapami, widzę że machnąłeś to na jeden raz.
Fazka dodała by elegancji.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 03 Grudnia 2017, 09:40:12 czas Polski
Właśnie chcę zobaczyć jak będzie wyglądało na gładko. Jedynie pionowe szczebelki sa nieco węższe. Jak się nie spodoba to fazkę zawsze można zrobić.
Poleci ktoś jakąś dobrą lakierobejce bielącą ? Chcę zachować rysunek drewna ale mocno rozjaśnić będę to chciał.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 07 Grudnia 2017, 19:25:12 czas Polski
W ramach remontu domu, częściowo zmieniamy wyposażenie, a także odnawiam meble kuchenne. Meble są z płyty, fronty szafek są z MDF pokrytego jakimś tworzywem sztucznym. Po 14 latach użytkowania  pokrycie frontów odkleiło się i zaczęło się kruszyć. Po zerwaniu tego plastiku, oczyściłem skrobakiem fronty ( 25 sztuk ) i pomalowałem farbami alkidowymi Tikkurila  - podkładową i nawierzchniową.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: peter w 07 Grudnia 2017, 19:49:38 czas Polski
szczęście w nieszczęściu że klej trzymał bardzo słabo, miałem podobny przypadek i część okleiny odchodziło z mdf i musiałem szpachlować. Teraz będzie "nowa" ,jasna kuchnia.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 07 Grudnia 2017, 20:08:56 czas Polski
oczyściłem skrobakiem fronty ( 25 sztuk )
czapki z głów :) podziw i szacunek jeszcze raz podziw :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: pgrzegorz w 08 Grudnia 2017, 22:21:28 czas Polski
A ja sobievtaką szafę zrobiłem. Trochėto trwało bo ze dwa miesiące ale nareszcie skończona, teraszvtylko sxukam uchwytów z pasków skórzanych. (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171208/5ce44cbcc29d7a3cb78a5c514302c039.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171208/f193d6682b07afa758e3484d184563f8.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: grzegorz.mar w 09 Grudnia 2017, 08:37:58 czas Polski
i to wszystko masz malowane wałkiem tą tikurillą?, super
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Nożyk w 09 Grudnia 2017, 11:10:58 czas Polski
Od Tikurili to chyba Ami był. ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 09 Grudnia 2017, 11:46:12 czas Polski
Tak, malowałem wałeczkiem welurowym 10 cm zarówno podkład (Tikkurila Everal Primer -alkid) jak i warstwę wierzchnią. (Tikkurila Everal Semi gloos 70)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: grzegorz.mar w 09 Grudnia 2017, 12:14:31 czas Polski
chyba pójdę w twoje ślady
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Miklas80 w 09 Grudnia 2017, 13:47:29 czas Polski
A mnie korci, żeby sobie samemu fronty zrobić od podstaw z desek sosnowych. Ale fajnie to wyszło.

Marek.

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: grzegorz.mar w 10 Grudnia 2017, 14:05:00 czas Polski
Ami powiedz proszę, jak masz ciętą płytę, czym najlepiej jest za zabezpieczyć bok przed malowaniem, tikurilla primer wystarczy czy trzeba wziąć masę szpachlową?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Miklas80 w 10 Grudnia 2017, 16:23:20 czas Polski
Szybki wieszak na ubrania, nic szczególnego a cieszy

(https://farm5.staticflickr.com/4736/24095253337_0761020abe_c.jpg)
20171210_113602-01 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/24095253337/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)

Więcej zdjęć w moim wątku.

http://forum.domidrewno.pl/index.php?topic=9709.msg161426.msg#161426

Marek.

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 11 Grudnia 2017, 10:49:31 czas Polski
@grzegorz.mar "..Ami powiedz proszę, jak masz ciętą płytę"
Nie ciąłem płyty. Wykorzystałem oryginalne fronty, usunąłem stare pokrycie plastikowe, zeskrobałem resztki kleju     ( tylko z powierzchni płaskich) krawędzie były frezowane na półokrągło i pomalowałem jak niżej.
Tak wyglądają szafki po zamontowaniu frontów.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: raven w 12 Grudnia 2017, 13:00:22 czas Polski
Wczoraj pobawiłem się trochę w piktografię. Użyłem zwykłej lutownicy kolbowej, i ozdobiłem dwuczęściową deskę która służy do rozkładania koi na łajbie, bo zawsze był problem w którą stronę szły te dechy ;) Materiał sklejka wodoodporna. Tak wyszło:
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Strużyn w 12 Grudnia 2017, 13:06:49 czas Polski
Fajne.....Lepiej byś pokazał jak coś takiego zrobić lutownicą :)

Amigorg.. Kuchnia super wyszła. Czy jest duża różnica między powierzchniami gładkimi a tymi płaskimi. Mógłbyś zrobić jakieś zbliżenie pod światło ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: raven w 12 Grudnia 2017, 13:18:10 czas Polski
Fajne.....Lepiej byś pokazał jak coś takiego zrobić lutownicą
Niestety nie mam zdjęcia z prac, ale wyglądało to jak rysowanie flamastrem właściwie, tylko bardzo gorącym. Mimo wszystko i tak miałem wrażenie, że lutownica była trochę za zimna do tego. Momentami trzeba było przygrzewać dość długo, i powoli prowadzić grot.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Strużyn w 12 Grudnia 2017, 13:36:26 czas Polski
Czyli wszystkie proste linie i literki robiłeś ręcznie ? Bez żadnych szablonów, czy linijek ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: raven w 12 Grudnia 2017, 13:39:19 czas Polski
Linie proste robiłem od takiej metalowej linijki z kątownika regulowanego :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Strużyn w 12 Grudnia 2017, 13:47:24 czas Polski
To mnie uspokoiłeś. Efekt bardzo fajny ...jak z fabryki. Może kiedyś też spróbuję.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 23 Grudnia 2017, 16:50:52 czas Polski
Zrobiłem ramkę na zdjęcia. Sklejka klejona na sztorc. Bielona woskiem.

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171223/29181f082dfeb234a30a14f51a5b7e49.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 23 Grudnia 2017, 19:45:25 czas Polski
jakiś czas temu zrobiłem troszkę ozdób świątecznych z myślą że na święta każdemu do prezentu dorzucę jedną ozdóbkę i co ? świąt jeszcze nie ma a ozdóbki już wyszły i trzeba było dorobić nowych ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Miklas80 w 02 Stycznia 2018, 23:01:30 czas Polski
Od jakiegoś czasu chodziło za mną, żeby coś zrobić na aukcję WOŚP

Zapraszam do licytacji

http://aukcje.wosp.org.pl/tacka-do-podawania-kawy-rekodzielo-i5805490

(https://farm5.staticflickr.com/4691/39456633731_7b535e45a6_c.jpg)
20180102_180009-01 (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/39456633731/) by Marek Miklewski (https://www.flickr.com/photos/149638605@N07/) - Flickr2BBcode LITE (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dariogf.flickr2BBcode_lite)

Marek.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 15 Stycznia 2018, 15:58:36 czas Polski
Rwa kulszowa mocno ograniczyła  moją aktywność w ostatnich tygodniach, dałem za to do naostrzenia noże od strugarek i grubościówki, wykonałem też panel oświetleniowy do warsztatu złożony z dwóch zintegrowanych el. LED 12 i 20 W /230 V. Poprawiłem sobie komfort pracy na pilarce, pile taśmowej, wyrówniarce i grubościówce (wszystkie są mobilne).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 20 Stycznia 2018, 16:54:53 czas Polski
Korzystając z tego, że nie dojechał wczoraj materiał i mam naprawdę luźny weekend zacząłem esperymentować.
A że dziś sobota - dzień sprzątania to domu mi nie spieszno ;D

Elementy gięte z teaku ;D Mówią, że teaku się nie gnie ale klejonkę z cieńkich pasków to chyba da radę ;) Zobaczymy jak bardzo się odkształci po wyjęciu ze ścisków.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180120/f58db4a040b65c0fa6a083afd0749ba1.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180120/e87c7de95cdc393730c5c5174568749a.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: m_kola w 20 Stycznia 2018, 19:57:55 czas Polski
Czyżby rozcinanie na nowej taśmówce? :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 20 Stycznia 2018, 20:24:27 czas Polski
;D
Próbuję znaleźć dla niej jakieś zastosowanie i tak sobie eksperymentuje ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 22 Stycznia 2018, 10:46:46 czas Polski
Klejenie w giętasa perfekt. W sumie nie wiem dlaczego spodziewałem się czegoś innego
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180122/f67d92bc87add4fecd97ba121b9bf65f.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180122/0feaf31ac24651d6c21287804a334d0b.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 24 Stycznia 2018, 07:45:03 czas Polski
Movento "rozpracowane" 8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 24 Stycznia 2018, 07:48:55 czas Polski
To bardzo wdzięczne i wymagające prowadnice.
Bardzo je lubię -szczególnie z tip-on'em.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 24 Stycznia 2018, 10:15:49 czas Polski
@Kozio
Rozwiń co mam rozumieć pod wyrażeniem "wymagające". Właśnie zamawiam 2 kpl Movento z TIP On i synchronizatorem do szuflad o szerokości 1080 mm i głębokości 400 mm (do szafek łazienkowych dla "młodych").
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 24 Stycznia 2018, 11:38:37 czas Polski
Trzeba zadbać o przekątne szuflad itd. Jeśli prowadnice przykreci się lekko krzywo albo nie w tej samej linii to nie pracują tak jak powinny ale to zauważysz. O to musisz zadbać ale Tobie takich rzeczy pisać nie trzeba ;)

Mają jednak sporą regulację w każdej płaszczyźnie a tip-on z synchronizatorem działa przezajebiscie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: fyme w 26 Stycznia 2018, 20:30:29 czas Polski
W ramach zabijania zimowej wieczornej nudy zacząłem konstruować okleiniarkę na obrzerze z klejem. Mam kilkanaście metrów ABSa z klejem więc pomyślałem że można by go wykorzystać przy małych robotach głównie dla siebie. Często po realizacjach u klientów gdzie formatki były zamawiane w hurtowni zostają spore odpady których klienci nie chcą a ja z chęcią wykorzystam o ile "okleiniarka" się sprawdzi ;)

Jeszcze nie skończyłem ale już teraz nabiera to kształtów a jedyny koszt jaki poniosłem to zakup rolki od paleciaka w kwocie 10 PLN. Cała reszta to duperele które walają mi się po piwnicy a jako podstawa posłużyła płyta wiórowa mirror gloss - rzeczone odpady które zostały u mnie.

Tak to wygląda:

(https://i.imgur.com/hqeVkXc.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: stachmiesz w 26 Stycznia 2018, 20:57:51 czas Polski
tylko ja nie widzę zdjęcia?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: fyme w 26 Stycznia 2018, 21:04:24 czas Polski
@stachmiesz zapewne jedna z nowszych wersji tapatalka..
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: stachmiesz w 26 Stycznia 2018, 21:06:22 czas Polski
Kurcze, na komorce widzę, na kompie już nie
Zrób film jak to pracuje, czy się sprawdza. Jakią temp trzeba mieć aby klej się topił?
Aha, na filmikach widziałem, że płyta idzie po listwach, które unoszą ja nad blat. Tym sposobem okleina idzie na płytę z nadmiarem  z obu stron
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: fyme w 26 Stycznia 2018, 21:12:45 czas Polski
Jak tylko skończę postaram się zrobić filmik. Jutro w planie przyklejenie do płyty blachy nierdzewnej by podczas oklejania nie przypalać rolki ani płyty. No i muszę wykombinować jak podnieść oklejaną płytę o 1-2 mm by obrzeże zachodziło z zapasem na oklejaną płytę po obu stronach. Odnośnie temperatury to moja opalarka nie pozwala na precyzyjne jej ustawienie, mogę tylko ustawić 1 z 2 biegów :( ale zobaczymy być może to wystarczy.
Z założenia ma to przypominać coś takiego:

(https://i.imgur.com/dKnbJDR.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: stachmiesz w 26 Stycznia 2018, 21:47:57 czas Polski
Chodziło mi o listwy po których pójdzie płyta, coś takiego jak niżej. Wystarczy ci podnieść o 1-2mm
(https://img.diytrade.com/smimg/44601/31287186-472896-0/Manual_curved_straight_edge_bander_machine_MD514B/36fa.jpg)

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: fyme w 26 Stycznia 2018, 21:50:49 czas Polski
No właśnie, więc albo wykombinuję coś o grubości 1-2 mm albo coś grubszego i podfrezuję rowek.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 26 Stycznia 2018, 22:06:49 czas Polski
ja bym koc jakiś przykleił to płyta była by wyżej i nie rysowała się o nic 
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 26 Stycznia 2018, 22:08:20 czas Polski
Daj jako dystans/listwy obrzeża 2mm.  Płyta będzie bezpieczna i 2 mm dystans.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: fyme w 26 Stycznia 2018, 22:12:54 czas Polski
Chyba mam kilka metrów dwójki ale bez kleju. Na co to kleić do płyty laminowanej? Taśma dwustronna się nada?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 26 Stycznia 2018, 22:15:58 czas Polski
klej kontaktowy
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: kozio w 26 Stycznia 2018, 22:17:24 czas Polski
Na kontaktowy lub nawierć tak by schować łepek wkreta
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: fyme w 26 Stycznia 2018, 22:18:39 czas Polski
Klej będzie trzymał na połyskowej gładkiej płycie? Pytam, bo musiałbym kupić więc wolałbym by się sprawdził ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: fyme w 28 Stycznia 2018, 12:58:55 czas Polski
Pierwsze testy oklejania wyglądają obiecująco :)

(https://i.imgur.com/PeuW8gP.jpg)

Klej ładnie się rozpuszcza i przywiera do płyty a po wystygnięciu nie da się oderwać obrzeża od płyty bez kombinerek i sporej siły.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 28 Stycznia 2018, 13:12:41 czas Polski
Ja bym wydłużył trochę przykładnice na wyjściu. Klej trzeba dociskać. Pozwoli to na szybsze prowadzenie. No chyba, że to co masz już ma idealną długość.
Tak tylko chciałem się wymądrzyć...
Przepraszam...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: fyme w 28 Stycznia 2018, 13:41:06 czas Polski
Nie gniewam się, dopiero raczkuje w oklejaniu obrzeży PCV z klejem więc być może trzeba będzie prowadnicę wydłużyć. Mam jeszcze kilka stalowych rolek więc może dołożę je jako przedłużenie prowadnicy. Wyjdzie w praniu. Na tą chwilę okleiłem tylko kilka krótkich odpadów dla testu.
Ps: ale pekaesiaża ci nie zapomnę ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 28 Stycznia 2018, 16:33:31 czas Polski
Kończę powoli, bardzo powoli :/(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180128/428b9750d6cfc7f1537a1fa5f47674ce.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 28 Stycznia 2018, 17:39:56 czas Polski

Ps: ale pekaesiaża ci nie zapomnę ;D

Oj tam oj tam
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: fyme w 01 Lutego 2018, 17:16:10 czas Polski
Dziś uporałem się z prowadzeniem obrzeża. Postanowiłem skomplikować temat i wyszło coś takiego:

(https://i.imgur.com/AMnaDg5.jpg)

Plus jest taki że mam sporą regulację wysokości i szerokości obrzeża. Już niewiele zostało :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: stachmiesz w 01 Lutego 2018, 17:19:25 czas Polski
Czekam na finał. Te tanie oklejarki nie wyglądają skomplikowanie
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 04 Lutego 2018, 14:13:38 czas Polski
Skończone i na miejscu przeznaczenia.
Wzorowałem się na: fota number 1, wyszło fota 2 ;).
Dzięki wszystkim za pomoc przy realizacji a zwłaszcza: SpecPiotr, kozio, amigorg.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Strużyn w 05 Lutego 2018, 11:44:22 czas Polski
Dobrze widzę, że tam jakiś Thunderbolt na półce stoi ?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 05 Lutego 2018, 11:54:16 czas Polski
ja tam tylko widzę świnki pepe na grzejniku ;)

dobra robota :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 05 Lutego 2018, 12:46:10 czas Polski
Dobrze widzę, że tam jakiś Thunderbolt na półce stoi ?
Blisko, Karaś ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Strużyn w 05 Lutego 2018, 13:13:54 czas Polski
Oczy już nie te co kiedyś. A łóżka bardzo fajne. Jaka to sklejka - brzozowa ? Tajemną szufladę w narożniku pewnie się otwiera odsuwając łóżko  :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: mefjuu w 05 Lutego 2018, 13:46:35 czas Polski
Bardzo ładne. Jakich użyłeś prowadnic? Wytrzymają napór dzieciaków na dna szuflad? :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 05 Lutego 2018, 16:21:25 czas Polski
Sklejka to brzoza, prowadnice to blumowskie movento 750mm.
Dno szuflad to sklejka bukowa 12 mm + prowadnice które mają nośność 60 kg = święty spokój.
Co do narożnika to zastosowałem magic corner ;) a tak poważnie to łóżka nie są symetryczne (różnice na fotach),
w mniejszym zamiast jednej szuflady są dwie osobne półeczki na "rzeczy sezonowe", ale fakt żeby z nich skorzystać
trzeba łóżkiem ruszyć.
Miejsca narażone na bezpośredni kontakt pomalowane są matowym lakierem bezbarwnym Drewnochron,
którego zresztą nie polecam, o wiele lepszy efekt dawał Vidaron zastosowany w biurku które wcześniej zmajstrowałem.
Reszta smarowana trzykrotnie Top olej Osmo bezbarwny.
Jedyne wkręty jakie użyłem to do mocowania prowadnic, reszta klejona na obce pióro, lamelki i kołki.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 09 Lutego 2018, 14:12:15 czas Polski
Takie tam ze szpongami ;)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180209/5a014642190b890788da8d4b8b664f91.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180209/5cef8a2509b915fab0f16a6e563a3b20.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: p.karwacki w 09 Lutego 2018, 14:41:02 czas Polski
A obuwie bhp?
Ps. U mnie szuflandia

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180209/5469226fc57b2b42abd33b003d942fb2.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 09 Lutego 2018, 15:10:08 czas Polski
Ile można w tych buciorach chodzić. Jak małe roboty albo u klienta to laczuszki i stopy odpoczywają ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: draax w 09 Lutego 2018, 15:18:36 czas Polski
No jak wyskakujesz u klienta w klapkach to +10 to profeski :D Mozesz tez zrobic dodatkowa premie, jesli duzy paluch bedzie wystawal przez dziure w skarpetce...ulituje sie inwestorka i dorzuci cos ekstra. Na 100% :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: zuszeq w 09 Lutego 2018, 15:49:38 czas Polski
Ale świetne! Na wiosnę też będę próbował sił w zrobieniu szpong (ów?) - wzmocnienie blatu stołu.

Frezarka czy pilarka? Zwężają się w jedną stronę, czy równa szerokosć na całej długości?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: stachmiesz w 09 Lutego 2018, 16:18:42 czas Polski
jak wyskakujesz u klienta w klapkach to +10 to profeski
Pod warunkiem , że to kubota :D
(https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2011/09/14aa7c49c6231ac921423cda203afe62.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 09 Lutego 2018, 16:20:20 czas Polski
Proste. Do zwężających się jesxcze nie dosłem ;) Robiłem frezem.
Okazało się, że nie jest to skomplikowane. Chwile wystarczyło pogĺówkować i szybko można elegancko dopasować.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: velsyster w 09 Lutego 2018, 16:27:37 czas Polski

Materac tak bez przewiewu troche, nie boisz się ze będzie mu to szkodzić?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: carpenter w 09 Lutego 2018, 20:56:50 czas Polski
Co zmianę pościeli czyli średnio raz na tydzień odwracamy je żeby nie leżały cały czas na tej samej stronie,
w sumie do tej pory (jakieś cztery lata leżały na podłodze) nic niepokojącego nie dzieje się z nimi.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 13 Lutego 2018, 20:09:48 czas Polski
Dziś pierwsze przymiarki.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180213/4a42b88159eabed8fdaf8ef77e982f6c.jpg)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180213/e6ff03c76d939cfd56998d0f40962ef2.jpg)

I co ciekawe to te sławetne szpongi. W jednej z klejonek ich nie zastosowałem i po 3 gidzinach banan niesamowity. Tam gdzie stosowałem jest prawie ideał.
His biginin tu beliw...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 15 Lutego 2018, 19:36:31 czas Polski
Próby lakierowania forniru na biało. Jestem bardziej niż zadowolony z efektu ;)
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180215/e66b29310b9d9ee8ee4944e417f8989f.jpg)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: radeks w 16 Lutego 2018, 08:12:23 czas Polski
Takie tam ze szpongami 

ooo naprawdę szpongi :) a ja myślałem że po prostu listewki nabiłeś od środka :P szacun Piter!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 19 Lutego 2018, 09:58:51 czas Polski
Przy okazji remontu, jako odskocznia od gipsów szczeliłem se parapet  8)
Drewno, to oczywiście olcha
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: swfr w 19 Lutego 2018, 13:01:46 czas Polski
Bardzo fajny parapet se strzeliłeś.
Tylko czy nie za wąski (głębokość)? Powinien, z małym zapasem przykrywać grzejnik.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 19 Lutego 2018, 14:04:18 czas Polski
Powinien...
Ale Żona zadecydowała tak... :P

 8)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: p.karwacki w 19 Lutego 2018, 14:13:25 czas Polski
Siła wyższa,  nie ma co dyskutować.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 19 Lutego 2018, 15:53:20 czas Polski
Nawet nie próbowałem... ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Łukasz G. w 19 Lutego 2018, 19:46:49 czas Polski
Piotrek - wkleiłeś te szpongi na całej szerokości?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 19 Lutego 2018, 20:56:49 czas Polski
Bardzo fajny parapet se strzeliłeś.
Tylko czy nie za wąski (głębokość)? Powinien, z małym zapasem przykrywać grzejnik.
Z tym przykryciem grzejnika to jest tak,że grzejnik przykryty w 50 % zachowuje pełna sprawność.  Czym bardziej parapet zakrywa grzejnik tym sprawność spada.
Trzeba to brać pod uwagę.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: swfr w 19 Lutego 2018, 21:02:30 czas Polski
Są dwie szkoły: krakowska i andegaweńska.
Ja wierzę w tę drugą.
W Muratorze zawsze pisali aby parapet kończył się równo z zew. krawędzią grzejnika.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 19 Lutego 2018, 21:08:31 czas Polski
Szkoła jak szkoła. Polecam materiały burgmana albo innego producenta grzejników.
Może się kończyć jak się chce ale trzeba to wziąść pod uwagę przy projekcie instalacji
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Nożyk w 19 Lutego 2018, 21:13:36 czas Polski


...W Muratorze zawsze pisali...
Nie wiem czy to dobre podejście.
Kiedyś na płocie pisało ci*a, a gdy chciałem po lizać to mi drzazga w jęzor wlazła.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: marcin6391 w 19 Lutego 2018, 22:16:19 czas Polski
 ;D



A w temacie...

Wcześniej parapety miałem zakrywajace grzejnik ( chyba ze dwa - trzy cm wystawaly)
Teraz mam tak do ok.połowy - różnicy nie widzę/czuję...
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: swfr w 20 Lutego 2018, 17:45:16 czas Polski
Może się kończyć jak się chce ale trzeba to wziąść pod uwagę przy projekcie instalacji

Chodzi raczej o to, żeby ciepłe powietrze znad grzejnika skierować do wnętrza pomieszczenia i odsunąć od szyb dla uniknięcia strat.
Kiedyś robiłem kapitalny remont domu i w projekcie instalacji c.o. było to opisane w formie uwag i zaleceń. Bez obliczeń.


Kiedyś na płocie pisało ci*a, a gdy chciałem po lizać to mi drzazga w jęzor wlazła.
Jeśli to dowcip to żenujący. Jeśli to z twojego doświadczenia to myślę, że masz problem. I to poważny. Tyle, że do omówienia raczej na sesji terapeutycznej. Nie na forum dla majsterkowiczów.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 20 Lutego 2018, 19:51:37 czas Polski
może się znam ale swoje pięć złotych wsadzę ;D
Kiedyś ludzie przy lampach naftowych siedzieli ale świat się zmienił ;D

Kiedyś grzejniki były żeberkowe i powietrze przepływało przez nie do przodu i parapet nie przeszkadzał jak wystawał teraz większość grzejników ma inną budowę i powietrze przepływa z dołu do góry to po pierwsze :P a po drugie kiedyś okna miały inny współczynnik strat ciepła niż dzisiejsze szyby dziś już w standardzie potrójne, więc też tak ciepła nie tracą :)

i tak na marginesie Swfr zluzuj troszkę gumkę w portkach bo na żartach trzeba się znać i nawet na forum dla majsterkowiczów jak to nazwałeś też czasem takie rzeczy się zdarzają :) naucz się nie wszystko brać dosłownie to życie będziesz miał spokojniejsze bez potrzebnych napięć ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 20 Lutego 2018, 19:55:00 czas Polski
Jak mówi mery. Sprawność grzejnika zależy od konwekcji. Grzejniki z wymuszona mogą mieć moc od 300 do 1500 w zależności od prędkości wentylatora. Ot całą magia.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: p.karwacki w 22 Lutego 2018, 18:29:43 czas Polski
U nas dzisiaj robota w terenie. Dorabismy policzek do starych schodów (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180222/6625cf0e57f7f411cfc10d5935588372.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180222/065c13900d42b67684a2f57da172c647.jpg)

[regulamin!!!]

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Roobertt w 23 Lutego 2018, 10:41:00 czas Polski
Drzwi przesuwne w szafie
Zdradźcie jaki jest myk łączenia płyt 18-tek profilem H żeby lekko weszło i profil się nie przesunął
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: SpecPiotr w 23 Lutego 2018, 10:46:32 czas Polski
Lekkie sfazowanie kantu i przede wszystkim składanie zaraz po cięciu zanim brzegi wilgocią naciągną
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Roobertt w 23 Lutego 2018, 11:13:43 czas Polski
Fazowanie szlifierką czy frezem i czy po obu stronach płyty
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: p.karwacki w 23 Lutego 2018, 17:09:04 czas Polski
Dzisiaj dalszą część w warsztacie .(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180223/5e6634ac8ce8d5ef2800a35353b32d61.jpg)

[regulamin!!!]

Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: cumbajszpil w 06 Marca 2018, 08:40:33 czas Polski
Nie mam nawet 5m2, ani 18m2,  8)
Trenuję na kolanie, ale kiedys zrobię strug japonski
Klockow od Merrego trochę dostalem
 8) ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: meridox w 06 Marca 2018, 09:37:10 czas Polski
no w końcu widzę że coś robisz ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: fyme w 06 Marca 2018, 19:22:16 czas Polski
Nieśmiałe przymiarki do nowego projektu :)

(https://i.imgur.com/LLgUgon.jpg)

(https://i.imgur.com/oBMLHtK.jpg)

(https://i.imgur.com/HibvC9n.jpg)

(https://i.imgur.com/kotEWLa.jpg)

(https://i.imgur.com/DJuSs22.jpg)

W akcji moja ulubiona Makita z frezem 20 mm i pierścieniem kopiującym 30 mm. Frezowanie przy pomocy szablonu którego projekt można zobaczyć w dziale "kupię"
Otwory wyfrezowane w sklejce 15 mm z rozstawem co 96mm.
Prostopadłość zachowana :)
Kątownik na zdjęciu to normalizowany Format ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Roobertt w 22 Marca 2018, 21:57:13 czas Polski
Witam
czy te wózki są do tego toru
Laguna
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: nowyelement79 w 22 Maja 2018, 05:36:09 czas Polski
Witam
czy te wózki są do tego toru
Laguna

Tak, to są wózki Sprinart do toru Gama.
Te drugie typu Rama są ich odwrotnością - czyli zamiast wklęsłego profilu na kółku mają wybrzyszenie wchodzące w tor.
Także tor na zdjęciu to Gama i wózek Sprinart Gama.

Montowałem kilka tygodni temu u siebie tyle, że na torze Rama.
Wiem, że to chyba jedne z nowszych wózków w gamie i śmiało mogę Ci polecić.
Jeżdżą bardzo cicho i póki co sprawują się bez zarzutu - choć po miesiącu użytkowania ciężko coś więcej powiedzieć...


Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Roobertt w 23 Maja 2018, 11:32:16 czas Polski
Dziękuję za odpowiedz warto było czekać 2 miesiące  ;D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_z w 23 Maja 2018, 11:59:20 czas Polski
Ale przynajmniej gimbaza Ci nie odpisała ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Rizer w 27 Maja 2018, 11:12:33 czas Polski
Hejka naklejka  ;) Będę robił taką szopę 4x3m w konstrukcji słupowo-belkowej (coś jak te amerykańskie timber framed sheds). Potrzeba to zakotwić do fundamentu (stóp fundamentowych) czy wystarczy jak będzie ta szopa na nich zwyczajnie stała?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 27 Maja 2018, 11:28:33 czas Polski
ja bym kotwił, ze  względu  na wiatry.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 22 Września 2018, 21:02:25 czas Polski
Cześć
Pilnie musiałem zrobić i zamontować barierkę zagradzającą schody. Pewien znajomy dziadek postanowił ograniczyć "wolność" swojej nazbyt ruchliwej wnuczce. Na zdjęciach barierka i szczegóły zabezpieczenia przed otwarciem przez dziecko.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 24 Października 2018, 14:08:22 czas Polski
Ten sam dziadek, tej samej wnuczce postanowił podarować szopkę betlejemską. Robię więc szopkę- sprawdzony już w poprzednich latach model. Na zdjęciach: szopka, skrzynka na figurki i skrzynia - opakowanie do transportu i przechowywania.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amciek w 27 Października 2018, 14:04:49 czas Polski
Amigorg, figurki rzezbisz czy sklepowe?
Fajna szopka.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 27 Października 2018, 15:11:33 czas Polski
Figurki będą kupione.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 08 Grudnia 2018, 16:54:45 czas Polski
Cześć.
Szopki skończone - dwie, bo jak zwykle, w trakcie pracy pojawiło się zdanie: " Ja też taką chcę".
Pozostało wstawić gałązki imitujące drzewka i figurki.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 10 Grudnia 2018, 11:28:09 czas Polski
Teraz to naprawdę koniec. Dwie szopki gotowe. Przy jednej dodatkowo zrobiłem studnię z wiaderkiem i koryto wewnątrz szopki.
Hania i Amelka powinny być zadowolone :D
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 14 Grudnia 2018, 09:26:00 czas Polski
Cześć
W przerwach między ćwiczeniami rehabilitacyjnymi zrobiłem jeszcze jeden karmnik dla ptaszków.
Materiał: deski sosnowe i wykończenie listwami dębowymi.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Norberto w 14 Grudnia 2018, 10:40:17 czas Polski
Wiedziałem że nie wysiedzisz:)

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 15 Grudnia 2018, 09:38:46 czas Polski
Cześć
Zrobiłem nowy "bufet szwedzki" na tarasie dla ptaków i wiewiórek. Na razie zarówno karmnik jak i "bufet" budzi nieufność, ale wiewiórka a potem sójka i kowalik dały sygnał - wszystko ok!
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 15 Grudnia 2018, 21:03:21 czas Polski
"Wprawki tokarskie"
Dzisiaj na dobre rozpocząłem użytkowanie mojej nowej tokarki. Wcześniej dokupiłem do niej uchwyt szczękowy SC-3 , szczęki do toczenia misek i uchwyt wiertarski. Do toczenia mam noże HSS.
Wytoczyłem  dwie miseczki np. na orzeszki. Jedna o średnicy 105 mm, druga o średnicy 155 mm. materiał, to sklejone warstwowo deseczki dębowe ( nie mam grubszego materiału).
Toczenie, to fajna praca - ale jak do wszystkiego trzeba wprawy, maskę, okulary i dobry odkurzacz, gdyż powstaje mnóstwo wiórów i pyłu.
Miseczki pokryłem białym woskiem.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amciek w 15 Grudnia 2018, 21:37:52 czas Polski
Amigorg, a czy Ty przypadkiem to chory nie jesteś? ;) coś kojarzę, że miałeś odpoczywać.
Zawstydzasz nie jednego.

Miseczki super. Na orzechy na święta jak znalazł.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 15 Grudnia 2018, 22:07:14 czas Polski
Oj tam oj tam. Mam napisane czego nie mogę robić, między innymi dźwigać, schylać się itd, ale nie mam napisane, że nie mogę toczyć ;)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 19 Grudnia 2018, 21:34:53 czas Polski
Cześć.
Kolejna praca w ramach rehabilitacji. Tym razem dwa "pomocniki" - stojak na różnego rodzaju łyżki pomocne przy gotowaniu oraz pojemnik na słoiczki z przyprawami. Wykonałem je z odpadów dębowych.
Zostało tylko pomalowanie ich.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amciek w 19 Grudnia 2018, 22:23:23 czas Polski
Czy stojak ma odwodnienie?
Miałem kiedyś podobny że sklepu ale zbierala się w nim woda.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 20 Grudnia 2018, 00:17:14 czas Polski
Ni ma odwodnienia - to stojak na suche przyrządy kuchenne.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: Norberto w 20 Grudnia 2018, 16:39:04 czas Polski
Wygląda zacnie. Myślisz że z odpadów klonu mógłbym wykonać takie przyborniki?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 20 Grudnia 2018, 17:34:48 czas Polski
Drewna klonu nie miałem jeszcze, ale klon to drewno stolarskie, na pewno można taki przybornik wykonać.
Mam kawałek suchego pniaka topoli. Spróbuję w ramach ćwiczeń wytoczyć z niego miseczki.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 27 Grudnia 2018, 13:41:49 czas Polski
Cześć
Okazało się, że z topoli też można wykonać miski. Wykonałem już dwie z dębu i dwie z topoli.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 27 Grudnia 2018, 22:06:04 czas Polski
A co tam,  zrobiłem jeszcze talerz o średnicy 220 mm z klejonki bukowej i dębowej. Toczenie w drewnie, to fajne zajęcie - na  oczach, w rękach coś powstaje, to miłe odczucie.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 31 Grudnia 2018, 17:55:10 czas Polski
Dzisiaj  drewna dębowego powstały podstawki pod świeczki. Pokryte bejcą wodną i woskiem bezbarwnym.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amciek w 31 Grudnia 2018, 19:36:06 czas Polski
Amigorg,
Nawet w sylwestra nie próżnujesz. Fajne podstawki.
Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku, przede wszystkim zdrowia.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 05 Stycznia 2019, 19:13:50 czas Polski
Cześć
Ćwiczę toczenie dalej. Tym razem misa wytoczona ze sklejonych warstwami półpierścieni o szerokości 25 mm wyciętych z klejonki na taśmówce pod kątem 45 stopni. Nie wyszło tak jak chciałem, ale to przecież ćwiczenia. Misa pokryta bejcą orzech ciemny i woskiem. Druga miseczka wytoczona z klejonki dębowo-jesionowej.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: quent w 05 Stycznia 2019, 19:53:37 czas Polski
A ja zrobiłem sobie narzędź :-)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 07 Stycznia 2019, 18:00:50 czas Polski
Cześć
 Kolejna praca - pojemnik z przykrywką. Materiał to buk i dąb.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 22 Stycznia 2019, 18:04:06 czas Polski
Cześć
I jeszcze trzy miski, tym razem z drewna brzozowego. Największa ma 220 mm średnicy, 90 mm wysokości. Sęczki pęknięcia zalałem żywicą epoksydową.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 23 Marca 2019, 19:25:22 czas Polski
Cześć
Nareszcie przyszła wiosna, czas przygotować  materiał do dalszych prac. Na zdjęciu brzegowanie tarcicy dębowej 30 mm.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 26 Marca 2019, 17:03:34 czas Polski
Cześć.
C.d. przygotowania materiału do dalszych prac - struganie desek dębowych 22 - 27 mm. Ponadto dokończyłem prace przy trzech miseczkach z drewna brzozowego.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 28 Marca 2019, 20:33:25 czas Polski
Cześć.
Materiał już jest, robię więc klejonki.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 30 Marca 2019, 21:11:10 czas Polski
Cześć
Pierwsza z trzech zaplanowanych do wykonania osłon na kaloryfery.
Pierwsza osłona będzie w holu - do wykonania jeszcze kratka.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amciek w 02 Kwietnia 2019, 09:38:04 czas Polski
Amigorg,
Jak zawsze miło ogląda się Twoje prace. Chyba przegapilem wątek o scisku przy stole (ten drewniany). Robiłeś czy kupiłeś?
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 02 Kwietnia 2019, 11:45:02 czas Polski
Tu masz wątek o przebudowie stołu:  https://forum.domidrewno.pl/meble-warsztatowe/strugnica-ze-stolu-warsztatowego/
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 04 Kwietnia 2019, 01:24:41 czas Polski
Cześć
Wykonałem ramę i kratkę  ( parę listew jeszcze muszę dorobić).
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: tomekz w 04 Kwietnia 2019, 08:07:40 czas Polski
Nikt by nie pomyślał ,jak dużo metrów listwy  potrzeba na  kratkę. :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 04 Kwietnia 2019, 08:10:45 czas Polski
No właśnie - mimo,że już kilka razy robiłem  kratki i tak się pomyliłem. Miało zostać kilka listew a ich kilka brakło :)
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 05 Kwietnia 2019, 18:07:21 czas Polski
Cześć.
Osłona jest gotowa, pokryta została dwoma warstwami olejo-wosku OSMO.
Kolejne osłony są w trakcie wykonywania.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 12 Kwietnia 2019, 13:08:39 czas Polski
Cześć
Kolejna osłona jest dość duża - ok. 1000 x 1000 mm.
Następna będzie  w korytarzu na piętrze.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 17 Kwietnia 2019, 19:24:33 czas Polski
Cześć.
Kolejna osłona gotowa. Na zdjęciach dwa następne cele.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: gerwa w 23 Kwietnia 2019, 11:35:25 czas Polski
Teraz to biorę się za budowę altany i zestawu do siedzenia przy grillu
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 24 Kwietnia 2019, 22:02:21 czas Polski
Cześć
Pogoda sprzyja, biorę się za rozcinanie sosnowych pniaków na deski. Będą służyć do wykonania skrzyń na kwiaty.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 26 Kwietnia 2019, 21:21:24 czas Polski
Cześć
Z desek sosnowych i wykończenia dębowego powstała donica na kwiaty (500 x 500 x 400 mm). Deski klejone klejem poliuretanowym Soudal 66A. Na powłokę użyłem impregnat bezbarwny głęboko penetrujący SADOLIN.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 12 Maja 2019, 19:20:19 czas Polski
Cześć
Wykonałem kolejną osłonę z drewna dębowego na kaloryfer. Ma wymiary 700 x 1000 x 180 mm.
Tytuł: Odp: Bieżące... roboty :)
Wiadomość wysłana przez: amigorg w 03 Lipca 2019, 19:01:42 czas Polski
Cześć
Wykonałem kolejną (siódmą) osłonę na grzejnik. Tym razem z desek sosnowych do sypialni. Osłona ma wymiary 1000 x 1000 x 180 mm, pomalowana białą farbą akrylową Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40.
Tak jak poprzednie, osłona powieszona jest na zamku francuskim.